Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Informațiile privind aducerea la Slobozia a greilor fotbalului românesc s-au confirmat. Așadar, transferul de la Penitenciarul Poarta Albă la Penitenciarul Slobozia al fraților Ion și Victor Becali, precum și cel al lui Cristian Borcea, a fost aprobat. Cei trei inculpați din Dosarul «Transferurilor» își vor ispăși pedepsele în Penitenciarul din reședința județului Ialomița... Decizia de a-i transfera pe cei trei inculpați de la Constanța la Slobozia a survenit ca urmare a unei întrevederi a comisiei Penitenciarului Poarta Albă, care a decis ca Ioan și Victor Becali, alături de Cristian Borcea, să-și ispășească pedepsele într-un penitenciar cu regim închis. În urma dezbaterilor a fost ales Penitenciarul... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 15:15 (8825 vizualizări - 11 comentarii)

ANCHETĂ

Noua generație de «băieți răi» ai Sloboziei

Cei mai periculoși infractori, arestați de procurorii Parchetului Județean

Noua generație de «băieți răi» ai Sloboziei

Văzut în ansamblu, orașul Slobozia pare preocupat, în general, de traiul zilnic și prea puțin de fapte rele. Realitatea este însă cu totul alta... Noapte de noapte, liniștea unui oraș în care aparent nu se petrece nimic este tulburată de noua generație a  «băieților răi». Locotenenți ai fostelor rețele organizate și conduse de frații interlopi Frusin și Gheorghe Toma sau Viorel Duțu «Pralea», noii infractori seamănă teroarea în oraș. Reprezentativi sînt Petre Buțoi, Robert Cristian Jecu și Mihail Roșca. Supranumiți de organele judiciare locale «Golanii», aceștia sînt responsabili pentru reglările de conturi petrecute în ultima perioadă în plină stradă. De cealaltă parte se află banda rivală... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 11:25 (64359 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Un slobozean cere SC Urban respectarea legii

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Urban datorează Sloboziei 30% din valoarea facturii în ultimii 4 ani! Afirmația îi aparține unui slobozean care intenționează să acționeze în instanță firma pentru recuperarea acestor sume. Nicolae Parpală reclamă «practicile comerciale incorecte și încălcarea legislației în domeniul protecției consumatorului, precum și în domeniul serviciilor de alimentare cu apă și canalizare». Slobozeanul nu se află la prima încercare de acest gen în lupta sa cu furnizorul local de apă...

Un slobozean cu inițiativă
Nicolae Parpală este expert contabil și beneficiar al serviciilor de apă furnizate... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 07:15 (8623 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Plouă în sala de spectacole!

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». Conferința a fost urmată de o «vizită de lucru», în cadrul căreia a fost vizitat șantierul deschis în urmă cu aproape 20 de ani. Oficialii județeni au dat asigurări că sala va fi funcțională în această toamnă. La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Acesta nu a explus posibilitatea ca valoarea investiției să crească...

Cum legitimezi o «gaură neagră»?
Iritat de campania de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 17:15 (5998 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Activitatea secției Contencios Administrativ a Tribunalului Ialomița este asaltată de un val de procese intentate de funcționarii din primăriile ialomițene. De 4 luni, 1000 de oameni cer statului al 13-lea salariu aferent anului 2010. Acțiunile sînt abia la început, primele termene fiind stabilite pentru sfîrșitul lunii în curs. «Este dreptul oamenilor de a beneficia de această facilitate. Noi îi vom sprijini pentru a-și recupera banii!» a declarat Răzvan Bordeianu, președintele Federației Naționale a Sindicatelor din Administrația Locală Ialomița.

Funcționarii publici, duși de nas... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 14:20 (8431 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Lecția de îndreptat oase

Lecția de îndreptat oase

Liceul «Mihai Eminescu» din Slobozia s-a hotărît să lupte împotriva scoliozei, cifozei și bolilor de oase pe care elevii le dezvoltă în mediul școlar. Luni, 24 martie 2014, în sala de sport a acestei unități școlare a debutat un proiect-pilot prin care se încearcă depistarea elevilor cu disfuncții ale coloanei vertebrale. Inițiativa a fost posibilă cu ajutorul terapeutului Ionel Neagu, specializat în terapia Yumeiho. Potrivit oficialilor instituției, peste 50% dintre elevi suferă de probleme ale coloanei vertebrale, nedepistate pînă în prezent...

Un proiect unic în județ
Luni... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 10:00 (7196 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soarta vechiului spital din Urziceni rămâne incertă

Salvarea unui monument istoric, blocată în hîrtii

Soarta vechiului spital din Urziceni rămîne incertă

În urmă cu o săptămînă, Independent relata pe larg despre intenția autorităților locale din Urziceni de a demola o clădire cu o valoare istorică. Vorbim despre vechiul spital al municipiului, a cărui vechime depășește un secol... Reprezentații Asociației «Urziceniul Tău» au somat Direcția de Cultură Ialomița să efectueze o inspecție la locul unde se află imobilul, în speranța că obiectivul ar putea fi trecut pe lista monumentelor istorice din județ. Vizita oficialilor din cadrul instituției în teren s-a rezumat doar la cîteva recomandări pe care susținătorii vechiului spital trebuie să le respecte pentru a putea demara procedura de clasare a... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 08:40 (6708 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Luptă instituțională între Direcția de Cultură Ialomița și ministerul de resort pentru includerea în patrimoniul național a unor obiective de o deosebită importanță istorică. Este vorba despre 4 fîntîni amenajate în satul Patru Frați, comuna Adîncata, între secolele XVIII-XIX. Monumentele sînt construite din piatră de Buzău și reprezintă cea mai vie mărturie a tradițiilor folclorice. În ciuda eforturilor autorităților județene de a le transforma în obiective culturale, Ministerul Culturii a considerat că acest
demers este inutil...

Demersuri contestate de Ministerul Culturii
... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 16:35 (5419 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Elitele Informaticii din toată țara vin la Slobozia

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Ministerul Educației a acreditat județul Ialomița pentru a organiza faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru elevii de Gimnaziu. Concursul școlar se desfășoară în perioada 10-14 aprilie 2014 la Slobozia, iar la întrecerea educațională vor participa 220 de elevi din clasele V-VIII din întreaga țară. Este a patra olimpiadă națională pe care județul Ialomița o găzduiește...

IT-iștii de gimnaziu se întrec la Slobozia Potrivit statisticii oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la Olimpiada Națională de Informatică pentru Gimnaziu sînt așteptați să participe... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 11:30 (8281 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

La sfîrșitul săptămînii precedente, administrația locală a organizat una dintre dezbaterile publice obligatorii pentru finalizarea noii strategii de dezvoltare a Sloboziei în perioada 2014-2020. Dezbaterea, un simulacru la care au participat angajați ai administrației locale și județene, a fost încă un prilej pentru oficiali de a-și face campanie electorală. Printre zecile de inepții rostite cu acest prilej se numără și promisiunea realizării unui al doilea pod peste rîul Ialomița. Strategia de dezvoltare a orașului este un document obligatoriu din perspectiva accesării fondurilor europene.

Nu aduce strategia ce aduce pensionarul... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 15:30 (9789 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

O pacientă internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia face mărturii surprinzătoare despre modul în care a fost tratată de medicii, asistentele și infirmierele unității. De pe patul de spital, Iulia Berciu, o bolnavă internată pe Secția Chirurgie, a ținut să le mulțumească public specialiștilor care au avut grijă de sănătatea ei. «Am fost bine tratată. Spitalul Slobozia are medici de care omul suferind are nevoie...» ne-a declarat pacienta.

Recunoștința unui pacient În urmă cu o săptămînă, Iulia Berciu, din Slobozia, era internată la spitalul din municipiu ca urmare a unui accident... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 13:45 (15341 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

192 de ani de atestare documentară a Poliției Române

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

Marți, 25 martie 2014, cu ocazia aniversării a 192 de ani de atestare documentară a Poliției Române, polițiștii din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la o ședință festivă. Evenimentul s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia și s-a bucurat de prezența reprezentanților instituțiilor publice.

Manifestări dedicate Zilei Poliției Române Evenimentele dedicate zilei de 25 martie au debutat încă de săptămîna precedentă. Special pentru preșcolarii și elevii din Slobozia, Inspectoratul de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 09:40 (6596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ruinele primarului Constantin Sava

La Urziceni, obiectivele de importanță locală au fost abandonate

Ruinele primarului Constantin Sava

De 12 ani, primarul Constantin Sava susține că administrația condusă de el construiește o imagine europeană a celui mai uitat dintre tîrgurile de provincie din Ialomița. În ultimii ani, ieșirile megalomanice ale edilului local se reflectă direct asupra calității vieții locuitorilor. În ultimul an, investiția de 25 milioane de lei în reabilitarea rețelei de apă și canalizare a orașului a transformat municipiul într-un cîmp de luptă minat. Mai mult decît atît, în vreme ce complexul de bazine de înot continuă să-și aștepte clienții, două dintre cele mai reprezentative obiective ale municipiului se transformă în ruine. Este vorba despre fostul spital al orașului, lăsat în paragină și stadionul fostei... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 17:25 (11500 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Stan și Măstăcan, eroii de sub Grant. Slobozia, pe loc promovabil!

Fotbal, Liga a II-a, Rapid București-Unirea Slobozia 0-1

Stan și Măstăcan, eroii de sub Grant. Slobozia, pe loc promovabil!

Unirea Slobozia pare de neoprit în acest sezon. Jucătorii lui Mihalcea au mai comis o ispravă răsunătoare miercuri, 26 martie 2014. Uniriștii au învins Rapidul, iar acest rezultat face din Slobozia un oraș tot mai important pe harta fotbalului românesc (în ciuda faptului că teveristul Bogdan Tomulică ne-a plimbat în cele 90 de minute prin Brăila, Galați sau alte orașe fără nicio legătură cu Ialomița!). Partida, una încărcată de miză, a avut o primă repriză care n-a oferit prea multe aspecte spectaculoase. Mihalcea i-a avut în primul 11 pe o parte dintre absenții de la partida cu Buzăul. Au reintrat Soare, Toma, Ivașcă sau Nanu, iar Măstăcan a fost titular în premieră în poarta echipei noastre... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 17:20 (8698 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război instituțional la Țăndărei pentru rețeaua de apă și canalizare

Întîrzieri majore la lucrările executate de Ludwing Pfeiffer und Tiefbau GmbH&Co KG

Război instituțional la Țăndărei pentru rețeaua de apă și canalizare

Declanșat în toamna anului trecut, războiul dintre Primăria Țăndărei și antreprenorul Ludwing Pfeiffer und Tiefbau GmbH&Co KG a atins apogeul. Potrivit declarațiilor autorităților, «lucrările executate sînt de proastă calitate, iar întîrzierile sînt inadmisibile». Conform contractului, reabilitarea rețelei de apă și canalizare din Țăndărei trebuia finalizată pe 19 martie 2014, însă firma a cerut o prelungire a contractului de 147 de zile. Primarul Cristian Roman declară că această stare de fapt nu mai poate continua și că, în aceste condiții, va refuza să semneze recepția lucrărilor!

Istoria neagră a unei investiții necesare... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 15:50 (11077 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Războiul administrațiilor

Administrațiile locale din Gura Ialomiței și M. Kogălniceanu se războiesc în instanță pentru 700 hectare de teren agricol. Concret, primarul Cristinel Lambru de la Gura Ialomiței dorește ca terenurile cedate în 2005 de către fostul primar să revină în patrimoniul comunei sale. Alexandru Dinu, primarul comunei M. Kogălniceanu, l-a sfătuit să se adreseze instanței de contencios administrativ. Miza acestei retrocedări o reprezintă taxe și impozite estimate la aproximativ 100 mii de lei anual...

Primarul care cere cuiul lui Pepelea
Au trecut aproape 10 ani de la înființarea comunei... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 15:30 (7951 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Improvizații de succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Gloria Buzău 1-0

Improvizații de succes

Deplasările de la Berceni și Constanța s-au lăsat cu puncte dar și cu sechele pentru lotul Unirii Slobozia. Astfel, cartonașele i-au lăsat pe Soare, Toma, Ivașcă și Nanu în imposibilitatea de a da piept cu Buzăul. Colac peste pupăză, chiar înaintea meciului cu Gloria, apărătorul central, Florentin Tudorache, s-a căptușit cu gripa specifică, pare-se, Echinocțiului de primăvară. Dacă îl mai socotim și pe Lazăr... mai fă echipă, dacă poți!

Tandem defensiv inedit: Stan+Hristian Formula de start alcătuită de Adrian Mihalcea a dat multe bătăi de cap chibiților înainte de startul jocului dintre... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 13:30 (5612 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Căzănești, orașul condamnaților

Căzănești, orașul condamnaților

Devenit oraș peste noapte, Căzănești se confruntă de 10 ani încoace cu probleme insurmontabile: politici administrative incoerente, taxe și impozite exagerate, oameni spoliați cu acordul autorităților... La Căzănești totul a fost și este posibil! În așteptarea unei administrații providențiale, cei 3300 de țărani, deveniți orășeni peste noapte, plîng în fața porților și pe la ușile autorităților județene...

Blestemul pămîntului
Condus după ureche de administrații ineficiente și predispuse la ilegalități, orașul a devenit o piatră de moară pentru locuitorii săi. Pauperizați permanent... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 12:15 (5200 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa liniei a doua

Sîmbătă, 22 martie 2014, Campionatul Ligii a IV-a a bifat în desfășurător etapa a 19-a. A fost o rundă cuminte, doar prin faptul că podiumul a rămas intact, însă echipele de acolo au primit piedici serioase. Așa cum susțineau, fotbaliștii din Munteni Buzău s-au pus de-a curmezișul celor din Fierbinți, smulgînd liderului un punct. Tot de un egal s-a bucurat și Victoria Țăndărei, în deplasarea de la Viticola Fetești, în vreme ce Voința Reviga a lăsat toate cele 3 puncte la Gheorghe Lazăr. Scorul etapei s-a înregistrat la Rădulești, acolo unde Recolta Ghe. Doja a administrat gazdelor un usturător 9-2. Și pentru ca surprizele să meargă pînă la capăt, nu doar echipele din linia a doua și-au făcut treaba... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 11:15 (6562 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Rateuri pentru Programul «Cornul Și Laptele»

Oficial, nu ne pasă!

Rateuri pentru Programul «Cornul Și Laptele»

După un semestru de școală, desfășurarea programului «Cornul și Laptele» în școlile ialomițene continuă să fie deficitară. Comisarii Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au aplicat numeroase sancțiuni și au constatat o serie întreagă de neregului. Cornel Ianuș, comisar șef adjunct al OJPC Ialomița declară că, teoretic, «distribuitorii amendați nu mai pot participa la viitoarele licitații!»...

Firmele de distribuție sînt sancționate
În perioada 16 septembrie 2013-31 ianuarie 2014, comisarii Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor au verificat modul de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 09:45 (6610 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7283 șomeri, din care 1700 șomeri indemnizați, respectiv 5583 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 13:50
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: A intrat cu mașina în pom

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212 s-a produs un accident de circulației soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 12:25
(3057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Movilița: A furat un motoscuter

Movilița: A furat un motoscuter

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un minor, de 16 ani, din comuna Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Cel în cauză este bănuit că, în cursul zilei de 3 decembrie a.c., ar ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 11:35
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, conficate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe linia verificării legalității desfășurării operațiunilor cu articole pirotehnice de către persoane fizice și juridice și pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 10:15
(4686 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și patru răniți

La sfîrșitul de săptămînă precedent, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor patru.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 09:10
(3364 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, un mort și un rănit

În cursul zilei de miercuri, 9 decembrie 2015, pe raza județului s-au produs două accidente de circulație, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a alteia.
Primul dintre acestea s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 19:10
(7195 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 25 și 62 de ani, din comuna Bărcănești, respectiv Albești, în timp ce se aflau la volanele a două autoturisme, deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 18:15
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa, creștine!», ediția a XIII-a

Duminică, 13 decembrie 2015, orele 16,00, la «Catedrala Sfinții Împărați Constantin și Elena» din Urziceni se va desfășura cea de a XIII-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:40
(4499 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate din București
angajează SUDORI CO2
(procedeu 135),
în fabrică confecții metalice,
pentru SPANIA
Se asigură transport, cazare, masă
Relații la telefon
0728/872.559, 0733/927.231, 0728/834.399

10 Decembrie 2015, 17:35


DSVSA Ialomița: Controale la Fetești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale la Fetești în perioada 5-9 decembrie 2015. Acestea au avut drept obiectiv respectarea ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:10
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 14 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 8 decembrie 2015, în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 16:40
(2718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Lemne de foc, confiscate de polițiști la Albești și Reviga

Pe raza comunei Albești, polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară condusă de un bărbat, de 40 de ani, care transporta material lemnos. Bărbatul a prezentat polițiștilor un aviz de însoțire pe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 15:15
(6122 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj la Giurgeni

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia combaterii braconajului cinegetic. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii au depistat, pe un fond de vînătoare ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 14:20
(4589 vizualizări - 0 comentarii)


Baterii de artificii, confiscate la Movilița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit marți, 8 decembrie 2015, pentru control în trafic, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un bărbat de 49 de ani, din județul Vrancea. În urma controlului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 13:10
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de acord prealabil pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în cursul lunii decembrie 2015, se depun Cererile de acord prealabil pentru finanțare aferente schemei de ajutor ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 12:40
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

Marți, 8 decembrie 2015, polițiștii specializați în Investigarea Criminalității Economice au constatat 4 infracțiuni, au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de 48000 de lei și au confiscat bunuri ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 11:25
(4915 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Selectăm, în vederea angajării,
șoferi cu carnet C+E pentru
TIR-uri frigorifice pe Comunitate.
Interviurile pe 21 Decembrie în București,
la Hotel IBIS Gara de Nord,
din Calea Griviței 143, Sector 1,
de la orele 8,00 la 14,00,
zilnic cu programare,
la biroul Trota din Cluj,
str. Baladei, 2A.
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația valabilă și
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații la
[email protected],
telefon 0740/295.418

8 Decembrie 2015, 18:20


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală de peste 5 milioane de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările și au trimis în judecată trei ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Ion Boraciu ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 17:45
(9299 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

În anul 2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională în următoarele ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 16:15
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichineloză!

«Examinarea în vederea depistării trichinelozei, a cărnii provenite de la porcii sacrificați, este obligatorie» se arată într-un comunicat al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 15:10
(5358 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: A intrat cu mașina în pom

Duminică, 6 decembrie 2015, în jurul orei 18,40, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 2 ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:40
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii, acuzați de furt din locuințe

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată la data de 1 decembrie 2015 de către o femeie, de 62 de ani, din municipiul București, cu privire la faptul că în perioada iunie-decembrie, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:25
(5830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

 În perioada 3-6 decembrie 2015, polițiștii au constatat 25 de infracțiuni și au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de circa 265000 de lei. Activitățile pe care Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:05
(4379 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița amendează barurile

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale în perioada 4-6 decembrie 2015, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 12:25
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Sesiunile anuale de primire a proiectelor prin PNDR 2020 se apropie de final

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale reamintește tuturor celor interesați că pe data de 18 decembrie 2015, orele 16,00, se vor închide sesiunile anuale continue deschise în anul 2015 pentru depunerea ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 10:10
(3363 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Bărbat acroșat de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de joi, 3 decembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei. Astfel, în jurul orei 6,30, în timp ce un bărbat, de 57 de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:55
(5912 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița organizează selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei, pe perioada ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:10
(6929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite la crescătorii de păsări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii ialomițeni ai Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 16:45
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea de material lemnos, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În contextul derulării planului de acțiune «Sărbători de Iarnă în Siguranță!», au fost intensificate acțiunile desfășurate pe linia prevenirii și combaterii furturilor de material lemnos și a comercializării ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 15:05
(5237 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

În cursul ultimei săptămâni, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița și-a înnoit tehnica auto cu 4 autovehicule. Cele 3 Dacia Duster și o Dacia Logan sînt destinate patrulării și intervenției jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 13:30
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...