Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Un slobozean cere SC Urban respectarea legii

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Urban datorează Sloboziei 30% din valoarea facturii în ultimii 4 ani! Afirmația îi aparține unui slobozean care intenționează să acționeze în instanță firma pentru recuperarea acestor sume. Nicolae Parpală reclamă «practicile comerciale incorecte și încălcarea legislației în domeniul protecției consumatorului, precum și în domeniul serviciilor de alimentare cu apă și canalizare». Slobozeanul nu se află la prima încercare de acest gen în lupta sa cu furnizorul local de apă...

Un slobozean cu inițiativă
Nicolae Parpală este expert contabil și beneficiar al serviciilor de apă furnizate... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 07:15 (8623 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Plouă în sala de spectacole!

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». Conferința a fost urmată de o «vizită de lucru», în cadrul căreia a fost vizitat șantierul deschis în urmă cu aproape 20 de ani. Oficialii județeni au dat asigurări că sala va fi funcțională în această toamnă. La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Acesta nu a explus posibilitatea ca valoarea investiției să crească...

Cum legitimezi o «gaură neagră»?
Iritat de campania de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 17:15 (5997 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Activitatea secției Contencios Administrativ a Tribunalului Ialomița este asaltată de un val de procese intentate de funcționarii din primăriile ialomițene. De 4 luni, 1000 de oameni cer statului al 13-lea salariu aferent anului 2010. Acțiunile sînt abia la început, primele termene fiind stabilite pentru sfîrșitul lunii în curs. «Este dreptul oamenilor de a beneficia de această facilitate. Noi îi vom sprijini pentru a-și recupera banii!» a declarat Răzvan Bordeianu, președintele Federației Naționale a Sindicatelor din Administrația Locală Ialomița.

Funcționarii publici, duși de nas... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 14:20 (8430 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Lecția de îndreptat oase

Lecția de îndreptat oase

Liceul «Mihai Eminescu» din Slobozia s-a hotărît să lupte împotriva scoliozei, cifozei și bolilor de oase pe care elevii le dezvoltă în mediul școlar. Luni, 24 martie 2014, în sala de sport a acestei unități școlare a debutat un proiect-pilot prin care se încearcă depistarea elevilor cu disfuncții ale coloanei vertebrale. Inițiativa a fost posibilă cu ajutorul terapeutului Ionel Neagu, specializat în terapia Yumeiho. Potrivit oficialilor instituției, peste 50% dintre elevi suferă de probleme ale coloanei vertebrale, nedepistate pînă în prezent...

Un proiect unic în județ
Luni... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 10:00 (7195 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soarta vechiului spital din Urziceni rămâne incertă

Salvarea unui monument istoric, blocată în hîrtii

Soarta vechiului spital din Urziceni rămîne incertă

În urmă cu o săptămînă, Independent relata pe larg despre intenția autorităților locale din Urziceni de a demola o clădire cu o valoare istorică. Vorbim despre vechiul spital al municipiului, a cărui vechime depășește un secol... Reprezentații Asociației «Urziceniul Tău» au somat Direcția de Cultură Ialomița să efectueze o inspecție la locul unde se află imobilul, în speranța că obiectivul ar putea fi trecut pe lista monumentelor istorice din județ. Vizita oficialilor din cadrul instituției în teren s-a rezumat doar la cîteva recomandări pe care susținătorii vechiului spital trebuie să le respecte pentru a putea demara procedura de clasare a... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 08:40 (6707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Luptă instituțională între Direcția de Cultură Ialomița și ministerul de resort pentru includerea în patrimoniul național a unor obiective de o deosebită importanță istorică. Este vorba despre 4 fîntîni amenajate în satul Patru Frați, comuna Adîncata, între secolele XVIII-XIX. Monumentele sînt construite din piatră de Buzău și reprezintă cea mai vie mărturie a tradițiilor folclorice. În ciuda eforturilor autorităților județene de a le transforma în obiective culturale, Ministerul Culturii a considerat că acest
demers este inutil...

Demersuri contestate de Ministerul Culturii
... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 16:35 (5419 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Elitele Informaticii din toată țara vin la Slobozia

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Ministerul Educației a acreditat județul Ialomița pentru a organiza faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru elevii de Gimnaziu. Concursul școlar se desfășoară în perioada 10-14 aprilie 2014 la Slobozia, iar la întrecerea educațională vor participa 220 de elevi din clasele V-VIII din întreaga țară. Este a patra olimpiadă națională pe care județul Ialomița o găzduiește...

IT-iștii de gimnaziu se întrec la Slobozia Potrivit statisticii oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la Olimpiada Națională de Informatică pentru Gimnaziu sînt așteptați să participe... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 11:30 (8280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

La sfîrșitul săptămînii precedente, administrația locală a organizat una dintre dezbaterile publice obligatorii pentru finalizarea noii strategii de dezvoltare a Sloboziei în perioada 2014-2020. Dezbaterea, un simulacru la care au participat angajați ai administrației locale și județene, a fost încă un prilej pentru oficiali de a-și face campanie electorală. Printre zecile de inepții rostite cu acest prilej se numără și promisiunea realizării unui al doilea pod peste rîul Ialomița. Strategia de dezvoltare a orașului este un document obligatoriu din perspectiva accesării fondurilor europene.

Nu aduce strategia ce aduce pensionarul... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 15:30 (9785 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

O pacientă internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia face mărturii surprinzătoare despre modul în care a fost tratată de medicii, asistentele și infirmierele unității. De pe patul de spital, Iulia Berciu, o bolnavă internată pe Secția Chirurgie, a ținut să le mulțumească public specialiștilor care au avut grijă de sănătatea ei. «Am fost bine tratată. Spitalul Slobozia are medici de care omul suferind are nevoie...» ne-a declarat pacienta.

Recunoștința unui pacient În urmă cu o săptămînă, Iulia Berciu, din Slobozia, era internată la spitalul din municipiu ca urmare a unui accident... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 13:45 (15340 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

192 de ani de atestare documentară a Poliției Române

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

Marți, 25 martie 2014, cu ocazia aniversării a 192 de ani de atestare documentară a Poliției Române, polițiștii din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la o ședință festivă. Evenimentul s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia și s-a bucurat de prezența reprezentanților instituțiilor publice.

Manifestări dedicate Zilei Poliției Române Evenimentele dedicate zilei de 25 martie au debutat încă de săptămîna precedentă. Special pentru preșcolarii și elevii din Slobozia, Inspectoratul de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 09:40 (6594 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ruinele primarului Constantin Sava

La Urziceni, obiectivele de importanță locală au fost abandonate

Ruinele primarului Constantin Sava

De 12 ani, primarul Constantin Sava susține că administrația condusă de el construiește o imagine europeană a celui mai uitat dintre tîrgurile de provincie din Ialomița. În ultimii ani, ieșirile megalomanice ale edilului local se reflectă direct asupra calității vieții locuitorilor. În ultimul an, investiția de 25 milioane de lei în reabilitarea rețelei de apă și canalizare a orașului a transformat municipiul într-un cîmp de luptă minat. Mai mult decît atît, în vreme ce complexul de bazine de înot continuă să-și aștepte clienții, două dintre cele mai reprezentative obiective ale municipiului se transformă în ruine. Este vorba despre fostul spital al orașului, lăsat în paragină și stadionul fostei... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 17:25 (11500 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Stan și Măstăcan, eroii de sub Grant. Slobozia, pe loc promovabil!

Fotbal, Liga a II-a, Rapid București-Unirea Slobozia 0-1

Stan și Măstăcan, eroii de sub Grant. Slobozia, pe loc promovabil!

Unirea Slobozia pare de neoprit în acest sezon. Jucătorii lui Mihalcea au mai comis o ispravă răsunătoare miercuri, 26 martie 2014. Uniriștii au învins Rapidul, iar acest rezultat face din Slobozia un oraș tot mai important pe harta fotbalului românesc (în ciuda faptului că teveristul Bogdan Tomulică ne-a plimbat în cele 90 de minute prin Brăila, Galați sau alte orașe fără nicio legătură cu Ialomița!). Partida, una încărcată de miză, a avut o primă repriză care n-a oferit prea multe aspecte spectaculoase. Mihalcea i-a avut în primul 11 pe o parte dintre absenții de la partida cu Buzăul. Au reintrat Soare, Toma, Ivașcă sau Nanu, iar Măstăcan a fost titular în premieră în poarta echipei noastre... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 17:20 (8697 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război instituțional la Țăndărei pentru rețeaua de apă și canalizare

Întîrzieri majore la lucrările executate de Ludwing Pfeiffer und Tiefbau GmbH&Co KG

Război instituțional la Țăndărei pentru rețeaua de apă și canalizare

Declanșat în toamna anului trecut, războiul dintre Primăria Țăndărei și antreprenorul Ludwing Pfeiffer und Tiefbau GmbH&Co KG a atins apogeul. Potrivit declarațiilor autorităților, «lucrările executate sînt de proastă calitate, iar întîrzierile sînt inadmisibile». Conform contractului, reabilitarea rețelei de apă și canalizare din Țăndărei trebuia finalizată pe 19 martie 2014, însă firma a cerut o prelungire a contractului de 147 de zile. Primarul Cristian Roman declară că această stare de fapt nu mai poate continua și că, în aceste condiții, va refuza să semneze recepția lucrărilor!

Istoria neagră a unei investiții necesare... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 15:50 (11076 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Războiul administrațiilor

Administrațiile locale din Gura Ialomiței și M. Kogălniceanu se războiesc în instanță pentru 700 hectare de teren agricol. Concret, primarul Cristinel Lambru de la Gura Ialomiței dorește ca terenurile cedate în 2005 de către fostul primar să revină în patrimoniul comunei sale. Alexandru Dinu, primarul comunei M. Kogălniceanu, l-a sfătuit să se adreseze instanței de contencios administrativ. Miza acestei retrocedări o reprezintă taxe și impozite estimate la aproximativ 100 mii de lei anual...

Primarul care cere cuiul lui Pepelea
Au trecut aproape 10 ani de la înființarea comunei... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 15:30 (7951 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Improvizații de succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Gloria Buzău 1-0

Improvizații de succes

Deplasările de la Berceni și Constanța s-au lăsat cu puncte dar și cu sechele pentru lotul Unirii Slobozia. Astfel, cartonașele i-au lăsat pe Soare, Toma, Ivașcă și Nanu în imposibilitatea de a da piept cu Buzăul. Colac peste pupăză, chiar înaintea meciului cu Gloria, apărătorul central, Florentin Tudorache, s-a căptușit cu gripa specifică, pare-se, Echinocțiului de primăvară. Dacă îl mai socotim și pe Lazăr... mai fă echipă, dacă poți!

Tandem defensiv inedit: Stan+Hristian Formula de start alcătuită de Adrian Mihalcea a dat multe bătăi de cap chibiților înainte de startul jocului dintre... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 13:30 (5612 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căzănești, orașul condamnaților

Căzănești, orașul condamnaților

Devenit oraș peste noapte, Căzănești se confruntă de 10 ani încoace cu probleme insurmontabile: politici administrative incoerente, taxe și impozite exagerate, oameni spoliați cu acordul autorităților... La Căzănești totul a fost și este posibil! În așteptarea unei administrații providențiale, cei 3300 de țărani, deveniți orășeni peste noapte, plîng în fața porților și pe la ușile autorităților județene...

Blestemul pămîntului
Condus după ureche de administrații ineficiente și predispuse la ilegalități, orașul a devenit o piatră de moară pentru locuitorii săi. Pauperizați permanent... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 12:15 (5200 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa liniei a doua

Sîmbătă, 22 martie 2014, Campionatul Ligii a IV-a a bifat în desfășurător etapa a 19-a. A fost o rundă cuminte, doar prin faptul că podiumul a rămas intact, însă echipele de acolo au primit piedici serioase. Așa cum susțineau, fotbaliștii din Munteni Buzău s-au pus de-a curmezișul celor din Fierbinți, smulgînd liderului un punct. Tot de un egal s-a bucurat și Victoria Țăndărei, în deplasarea de la Viticola Fetești, în vreme ce Voința Reviga a lăsat toate cele 3 puncte la Gheorghe Lazăr. Scorul etapei s-a înregistrat la Rădulești, acolo unde Recolta Ghe. Doja a administrat gazdelor un usturător 9-2. Și pentru ca surprizele să meargă pînă la capăt, nu doar echipele din linia a doua și-au făcut treaba... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 11:15 (6562 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Rateuri pentru Programul «Cornul Și Laptele»

Oficial, nu ne pasă!

Rateuri pentru Programul «Cornul Și Laptele»

După un semestru de școală, desfășurarea programului «Cornul și Laptele» în școlile ialomițene continuă să fie deficitară. Comisarii Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au aplicat numeroase sancțiuni și au constatat o serie întreagă de neregului. Cornel Ianuș, comisar șef adjunct al OJPC Ialomița declară că, teoretic, «distribuitorii amendați nu mai pot participa la viitoarele licitații!»...

Firmele de distribuție sînt sancționate
În perioada 16 septembrie 2013-31 ianuarie 2014, comisarii Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor au verificat modul de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 09:45 (6609 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Conpet Cireșu 2-0

Spre Voluntari, cu lotul decimat

Partida cu brăilenii de la Conpet Cireșu nu a constituit un hop prea mare pentru elevii lui Ion Nica. Axintenii au dominat jocul și au marcat chior și în inferioritate. Primul gol a picat în minutul 32, cînd Matei a fructificat cornerul executat de Bogorodiță. A doua reușită i-a aparținut lui Cosmin Dedu (’52), după o acțiune personală. Victorie facilă, dar plătită scump. Luca a văzut roșu în minutul 40 iar Badea și Bogorodiță s-au accidentat serios. Toți trei, alături de mai vechii indisponibili Șelaru și Vasile, vor lipsi de la importanta confruntare cu FC Voluntari în deplasare, vineri, 28 martie 2014. În meciul cu Cireșu, Ion Nica, a folosit următoarea echipă: Răduță-Cioceanu, Matei, Pavelescu... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 08:40 (5759 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

În sfârșit, au marcat!

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Progresul Cernica 1-2

În sfîrșit, au marcat!

Rapid Fetești își continuă povestea din Liga a III-a și ar puteau-o extinde și din toamna următoare, dacă se bate în cuie ideea ca din acest eșalon să nu pice nimeni în stagiunea actuală. Sîmbătă, 22 martie 2014, elevii lui Gigel Stoica, au întîlnit acasă Progresul Cernica, adversar pe care sperau să-l ciupească de puncte. Lucrurile au stat bine pînă în minutul 61, cînd Stoicescu a intrat imprudent în careu la un adversar, iar Oae a transformat penalty-ul pentru ilfoveni. Lisandru a făcut apoi 2-0 (’64), scor remontat parțial de feteșteni la doar un minut distanță. Tudorel Ivan i-a pasat excelent lui Petruș Neculai, iar acesta a trecut în contul ceferiștilor prima reușită din această primăvară... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 06:10 (3581 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Decembrie 2012, 16:44


Ialomița: «Ziua Internațională de Luptă Împotriva Corupției», serbată la Țăndărei

Misiune specială a ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Luni, 10 decembrie 2012, oamenii legii s-au deplasat la Țăndărei pentru a participa la o dezbatere organizată de elevii Liceului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2012, 13:45
(6370 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 11 decembrie, orele 12,00-12 decembrie, orele 12,00, «va ninge în majoritatea regiunilor». Ninsorile vor fi mai consistente în primele ore ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:48
(8194 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la groapa de gunoi

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean la o groapă de gunoi din Fetești. Evenimentul a fost semnalat prin 112 vineri, 7 decembrie a.c, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:03
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un tîlhar din Munteni-Buzău și un țăndărean hoț din locuințe, reținuți de polițiști

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată în noaptea de sîmbătă spre duminică, 8/9 decembrie a.c., de către un tînăr, de 21 ani, din localitate, despre faptul că în jurul orei 1,30, în timp ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:00
(10116 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbulești: Incendiu de la un cablu supraîncălzit

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 10 decembrie a.c., în jurul orei 6,15, la locuința unei persoane din comuna Bărbulești, după ce cablul de alimentare al unui calorifer electric s-a supraîncălzit ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 19:03
(6534 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 sesizări privind incidente electorale

În cursul zilei de duminică, 9 decembrie a.c., în județul Ialomița au fost înregistrate 9 sesizări privind diverse încălcări ale legislației electorale, din care 8 în mediul rural și 1 în mediul urban. ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2012, 13:54
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița are «forțe proaspete»

65 de absolvenți ai școlilor de poliție din țară au fost repartizați la începutul acestei săptămîni în subunitățile Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. 7 dintre aceștia sînt ofițeri, iar alți ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:37
(6500 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer cu ghinion

Un șofer, de 42 ani, din localitatea Sudiți, a fost tras pe dreapta de polițiștii și dus la secție deoarece conducea mașina «nepotrivită». În urma verificărilor, s-a stabilit că automobilul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:36
(5537 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minori prinși la furat

3 minori, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Aceștia au intrat în interiorul unei firme din oraș, cu scopul de a sustrage mai multe bunuri... Fapta ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:34
(6156 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoți


Sinești: A murit nevinovat

În seara zilei de joi, 6 decembrie a.c., un cetățean străin, de 47 ani, șofer al unui tir, și-a pierdut viața, fiind implicat într-un accident de circulație. Evenimentul s-a petrecut din cauza neatenției ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:32
(7263 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Slobozia: «Spaima magazinelor», după gratii

Patronii magazinelor din Slobozia pot dormi liniștiți. Hoțul care bîntuia prin firmele din oraș a fost prins. Este vorba despre un tînăr, de 21 ani, care avea la activ mai multe încercări de spargeri la ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:30
(5109 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Raportări de incidente electorale, pe bandă rulantă


În ultimele 5 zile ale campaniei pentru alegerile parlamentare de duminică, 9 decembrie 2012, s-au intensificat sesizările cu privire la incidentele electorale. Bannerele distruse și mita electorală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2012, 18:29
(5480 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Decembrie 2012, 17:22


Slobozia: A scăpat de moarte printr-un miracol

O bătrînă de 76 ani a fost la un pas de moarte în dimineața zilei de duminică, 2 decembrie. Plecată la piață să-și facă cumpărăturile, inima femeii a încetat să mai bată și a căzut în plină stradă... La ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 20:41
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție studenți și masteranzi pentru locuri de muncă în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:42
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni s-au întors din Afganistan

Jandarmii ialomițeni s-au întors din Afganistan

La sfîrșitul săptămânii precedente, cei trei jandarmi ialomițeni, maior Răzvan Salaoru, plutonier major Marcel Bâtu și plutonier Nicușor Stoica, care au fost detașați în Afganistan, s-au întors acasă. ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:40
(7525 vizualizări - 3 comentarii)


APIA Ialomița: Ultima tranșă pentru rentierii agricoli

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit miercuri, 28 noiembrie a.c., ultimă tranșă, în valoare de 22,820 milioane lei, pentru un număr de 22457 rentieri agricoli. Suma totală alocată ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:37
(6438 vizualizări - 0 comentarii)


Imobile inundate din cauza ploilor la Slobozia și Urziceni

Imobile inundate din cauza ploilor la Slobozia și Urziceni

Ploile căzute în noaptea de duminică spre luni, 2/3 decembrie a.c., au dus la inundarea mai multor locuințe și subsoluri de pe teritoriul județului Ialomița. Primul apel telefonic s-a înregistrat în această ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:36
(5986 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident după ce o autoutilitară a intrat pe contrasens

În dimineața zilei de luni, 3 decembrie a.c., în jurul orei 7,45, pe DN2A, în municipiul Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:33
(5114 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Sudiți: I-a furat televizorul din casă

Sîmbătă, 1 decembrie a.c., o femeie de 89 ani, din comuna Sudiți, a sesizat Poliția despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din locuință un televizor. În urma cercetărilor efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:23
(6016 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Escrocii și-au schimbat modul de operare! Pretind că sînt rude și cer bani după ce ar fi fost implicați în accidente!

Polițiștii trag încă o dată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile sau trimit mesaje și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:12
(7743 vizualizări - 0 comentarii)


Incidente electorale sesizate la Fetești

Sîmbătă, 1 decembrie a.c., în jurul orei 13,00, un bărbat de 56 ani, din Fetești, a sesizat prin 112 faptul că un candidat oferă mîncare cetățenilor cu scopul de a-i determina să-l voteze la alegerile parlamentare ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:08
(5739 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Scuter urmărit internațional, identificat de polițiști

Ofițeri din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au oprit în trafic un moped condus de un bărbat, de 29 ani, din comuna Ion Roată. În urma verificării în bazele de date ale Poliției, s-a constatat că scuterul ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:07
(5123 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Campania «Tu decizi! Votează legal!» în cartierul Vlașca

Fetești: Campania «Tu decizi! Votează legal!» în cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de informare a cetățenilor cu drept de vot cu privire la mesajele Campaniei Ministerului Administrației și Internelor «Tu decizi! Votează legal!» pentru alegerile ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 18:06
(6000 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 65 de șoferi sancționați, amenzi de peste 64000 lei

În perioada 30 noiembrie-2 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 13:26
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandist cu arme, prins la Albești

Polițiștii din cadrul Posturilor de Poliție Albești și Buești au executat un mandat de executare a pedepsei, emis de Tribunalul Ialomița, pe numele unui bărbat de 66 ani, din comuna Albești. Suspectul era ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2012, 12:17
(4139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campanie electorală fără incidente majore

Un comunicat al IPJ Ialomița anunță că în cele două săptămîni de campanie de pînă acum nu s-au înregistrat incidente majore. «Din punct de vedere al asigurării măsurilor de ordine și siguranța publică, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 15:22
(5176 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...