Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Informațiile privind aducerea la Slobozia a greilor fotbalului românesc s-au confirmat. Așadar, transferul de la Penitenciarul Poarta Albă la Penitenciarul Slobozia al fraților Ion și Victor Becali, precum și cel al lui Cristian Borcea, a fost aprobat. Cei trei inculpați din Dosarul «Transferurilor» își vor ispăși pedepsele în Penitenciarul din reședința județului Ialomița... Decizia de a-i transfera pe cei trei inculpați de la Constanța la Slobozia a survenit ca urmare a unei întrevederi a comisiei Penitenciarului Poarta Albă, care a decis ca Ioan și Victor Becali, alături de Cristian Borcea, să-și ispășească pedepsele într-un penitenciar cu regim închis. În urma dezbaterilor a fost ales Penitenciarul... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 15:15 (8825 vizualizări - 11 comentarii)

ANCHETĂ

Noua generație de «băieți răi» ai Sloboziei

Cei mai periculoși infractori, arestați de procurorii Parchetului Județean

Noua generație de «băieți răi» ai Sloboziei

Văzut în ansamblu, orașul Slobozia pare preocupat, în general, de traiul zilnic și prea puțin de fapte rele. Realitatea este însă cu totul alta... Noapte de noapte, liniștea unui oraș în care aparent nu se petrece nimic este tulburată de noua generație a  «băieților răi». Locotenenți ai fostelor rețele organizate și conduse de frații interlopi Frusin și Gheorghe Toma sau Viorel Duțu «Pralea», noii infractori seamănă teroarea în oraș. Reprezentativi sînt Petre Buțoi, Robert Cristian Jecu și Mihail Roșca. Supranumiți de organele judiciare locale «Golanii», aceștia sînt responsabili pentru reglările de conturi petrecute în ultima perioadă în plină stradă. De cealaltă parte se află banda rivală... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 11:25 (64360 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Un slobozean cere SC Urban respectarea legii

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Urban datorează Sloboziei 30% din valoarea facturii în ultimii 4 ani! Afirmația îi aparține unui slobozean care intenționează să acționeze în instanță firma pentru recuperarea acestor sume. Nicolae Parpală reclamă «practicile comerciale incorecte și încălcarea legislației în domeniul protecției consumatorului, precum și în domeniul serviciilor de alimentare cu apă și canalizare». Slobozeanul nu se află la prima încercare de acest gen în lupta sa cu furnizorul local de apă...

Un slobozean cu inițiativă
Nicolae Parpală este expert contabil și beneficiar al serviciilor de apă furnizate... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 07:15 (8623 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Plouă în sala de spectacole!

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». Conferința a fost urmată de o «vizită de lucru», în cadrul căreia a fost vizitat șantierul deschis în urmă cu aproape 20 de ani. Oficialii județeni au dat asigurări că sala va fi funcțională în această toamnă. La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Acesta nu a explus posibilitatea ca valoarea investiției să crească...

Cum legitimezi o «gaură neagră»?
Iritat de campania de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 17:15 (5998 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Activitatea secției Contencios Administrativ a Tribunalului Ialomița este asaltată de un val de procese intentate de funcționarii din primăriile ialomițene. De 4 luni, 1000 de oameni cer statului al 13-lea salariu aferent anului 2010. Acțiunile sînt abia la început, primele termene fiind stabilite pentru sfîrșitul lunii în curs. «Este dreptul oamenilor de a beneficia de această facilitate. Noi îi vom sprijini pentru a-și recupera banii!» a declarat Răzvan Bordeianu, președintele Federației Naționale a Sindicatelor din Administrația Locală Ialomița.

Funcționarii publici, duși de nas... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 14:20 (8431 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Lecția de îndreptat oase

Lecția de îndreptat oase

Liceul «Mihai Eminescu» din Slobozia s-a hotărît să lupte împotriva scoliozei, cifozei și bolilor de oase pe care elevii le dezvoltă în mediul școlar. Luni, 24 martie 2014, în sala de sport a acestei unități școlare a debutat un proiect-pilot prin care se încearcă depistarea elevilor cu disfuncții ale coloanei vertebrale. Inițiativa a fost posibilă cu ajutorul terapeutului Ionel Neagu, specializat în terapia Yumeiho. Potrivit oficialilor instituției, peste 50% dintre elevi suferă de probleme ale coloanei vertebrale, nedepistate pînă în prezent...

Un proiect unic în județ
Luni... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 10:00 (7196 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soarta vechiului spital din Urziceni rămâne incertă

Salvarea unui monument istoric, blocată în hîrtii

Soarta vechiului spital din Urziceni rămîne incertă

În urmă cu o săptămînă, Independent relata pe larg despre intenția autorităților locale din Urziceni de a demola o clădire cu o valoare istorică. Vorbim despre vechiul spital al municipiului, a cărui vechime depășește un secol... Reprezentații Asociației «Urziceniul Tău» au somat Direcția de Cultură Ialomița să efectueze o inspecție la locul unde se află imobilul, în speranța că obiectivul ar putea fi trecut pe lista monumentelor istorice din județ. Vizita oficialilor din cadrul instituției în teren s-a rezumat doar la cîteva recomandări pe care susținătorii vechiului spital trebuie să le respecte pentru a putea demara procedura de clasare a... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 08:40 (6708 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Luptă instituțională între Direcția de Cultură Ialomița și ministerul de resort pentru includerea în patrimoniul național a unor obiective de o deosebită importanță istorică. Este vorba despre 4 fîntîni amenajate în satul Patru Frați, comuna Adîncata, între secolele XVIII-XIX. Monumentele sînt construite din piatră de Buzău și reprezintă cea mai vie mărturie a tradițiilor folclorice. În ciuda eforturilor autorităților județene de a le transforma în obiective culturale, Ministerul Culturii a considerat că acest
demers este inutil...

Demersuri contestate de Ministerul Culturii
... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 16:35 (5419 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Elitele Informaticii din toată țara vin la Slobozia

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Ministerul Educației a acreditat județul Ialomița pentru a organiza faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru elevii de Gimnaziu. Concursul școlar se desfășoară în perioada 10-14 aprilie 2014 la Slobozia, iar la întrecerea educațională vor participa 220 de elevi din clasele V-VIII din întreaga țară. Este a patra olimpiadă națională pe care județul Ialomița o găzduiește...

IT-iștii de gimnaziu se întrec la Slobozia Potrivit statisticii oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la Olimpiada Națională de Informatică pentru Gimnaziu sînt așteptați să participe... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 11:30 (8288 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

La sfîrșitul săptămînii precedente, administrația locală a organizat una dintre dezbaterile publice obligatorii pentru finalizarea noii strategii de dezvoltare a Sloboziei în perioada 2014-2020. Dezbaterea, un simulacru la care au participat angajați ai administrației locale și județene, a fost încă un prilej pentru oficiali de a-și face campanie electorală. Printre zecile de inepții rostite cu acest prilej se numără și promisiunea realizării unui al doilea pod peste rîul Ialomița. Strategia de dezvoltare a orașului este un document obligatoriu din perspectiva accesării fondurilor europene.

Nu aduce strategia ce aduce pensionarul... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 15:30 (9790 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

O pacientă internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia face mărturii surprinzătoare despre modul în care a fost tratată de medicii, asistentele și infirmierele unității. De pe patul de spital, Iulia Berciu, o bolnavă internată pe Secția Chirurgie, a ținut să le mulțumească public specialiștilor care au avut grijă de sănătatea ei. «Am fost bine tratată. Spitalul Slobozia are medici de care omul suferind are nevoie...» ne-a declarat pacienta.

Recunoștința unui pacient În urmă cu o săptămînă, Iulia Berciu, din Slobozia, era internată la spitalul din municipiu ca urmare a unui accident... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 13:45 (15341 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

192 de ani de atestare documentară a Poliției Române

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

Marți, 25 martie 2014, cu ocazia aniversării a 192 de ani de atestare documentară a Poliției Române, polițiștii din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la o ședință festivă. Evenimentul s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia și s-a bucurat de prezența reprezentanților instituțiilor publice.

Manifestări dedicate Zilei Poliției Române Evenimentele dedicate zilei de 25 martie au debutat încă de săptămîna precedentă. Special pentru preșcolarii și elevii din Slobozia, Inspectoratul de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 09:40 (6596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ruinele primarului Constantin Sava

La Urziceni, obiectivele de importanță locală au fost abandonate

Ruinele primarului Constantin Sava

De 12 ani, primarul Constantin Sava susține că administrația condusă de el construiește o imagine europeană a celui mai uitat dintre tîrgurile de provincie din Ialomița. În ultimii ani, ieșirile megalomanice ale edilului local se reflectă direct asupra calității vieții locuitorilor. În ultimul an, investiția de 25 milioane de lei în reabilitarea rețelei de apă și canalizare a orașului a transformat municipiul într-un cîmp de luptă minat. Mai mult decît atît, în vreme ce complexul de bazine de înot continuă să-și aștepte clienții, două dintre cele mai reprezentative obiective ale municipiului se transformă în ruine. Este vorba despre fostul spital al orașului, lăsat în paragină și stadionul fostei... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 17:25 (11500 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Stan și Măstăcan, eroii de sub Grant. Slobozia, pe loc promovabil!

Fotbal, Liga a II-a, Rapid București-Unirea Slobozia 0-1

Stan și Măstăcan, eroii de sub Grant. Slobozia, pe loc promovabil!

Unirea Slobozia pare de neoprit în acest sezon. Jucătorii lui Mihalcea au mai comis o ispravă răsunătoare miercuri, 26 martie 2014. Uniriștii au învins Rapidul, iar acest rezultat face din Slobozia un oraș tot mai important pe harta fotbalului românesc (în ciuda faptului că teveristul Bogdan Tomulică ne-a plimbat în cele 90 de minute prin Brăila, Galați sau alte orașe fără nicio legătură cu Ialomița!). Partida, una încărcată de miză, a avut o primă repriză care n-a oferit prea multe aspecte spectaculoase. Mihalcea i-a avut în primul 11 pe o parte dintre absenții de la partida cu Buzăul. Au reintrat Soare, Toma, Ivașcă sau Nanu, iar Măstăcan a fost titular în premieră în poarta echipei noastre... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 17:20 (8699 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război instituțional la Țăndărei pentru rețeaua de apă și canalizare

Întîrzieri majore la lucrările executate de Ludwing Pfeiffer und Tiefbau GmbH&Co KG

Război instituțional la Țăndărei pentru rețeaua de apă și canalizare

Declanșat în toamna anului trecut, războiul dintre Primăria Țăndărei și antreprenorul Ludwing Pfeiffer und Tiefbau GmbH&Co KG a atins apogeul. Potrivit declarațiilor autorităților, «lucrările executate sînt de proastă calitate, iar întîrzierile sînt inadmisibile». Conform contractului, reabilitarea rețelei de apă și canalizare din Țăndărei trebuia finalizată pe 19 martie 2014, însă firma a cerut o prelungire a contractului de 147 de zile. Primarul Cristian Roman declară că această stare de fapt nu mai poate continua și că, în aceste condiții, va refuza să semneze recepția lucrărilor!

Istoria neagră a unei investiții necesare... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 15:50 (11077 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Războiul administrațiilor

Administrațiile locale din Gura Ialomiței și M. Kogălniceanu se războiesc în instanță pentru 700 hectare de teren agricol. Concret, primarul Cristinel Lambru de la Gura Ialomiței dorește ca terenurile cedate în 2005 de către fostul primar să revină în patrimoniul comunei sale. Alexandru Dinu, primarul comunei M. Kogălniceanu, l-a sfătuit să se adreseze instanței de contencios administrativ. Miza acestei retrocedări o reprezintă taxe și impozite estimate la aproximativ 100 mii de lei anual...

Primarul care cere cuiul lui Pepelea
Au trecut aproape 10 ani de la înființarea comunei... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 15:30 (7951 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Improvizații de succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Gloria Buzău 1-0

Improvizații de succes

Deplasările de la Berceni și Constanța s-au lăsat cu puncte dar și cu sechele pentru lotul Unirii Slobozia. Astfel, cartonașele i-au lăsat pe Soare, Toma, Ivașcă și Nanu în imposibilitatea de a da piept cu Buzăul. Colac peste pupăză, chiar înaintea meciului cu Gloria, apărătorul central, Florentin Tudorache, s-a căptușit cu gripa specifică, pare-se, Echinocțiului de primăvară. Dacă îl mai socotim și pe Lazăr... mai fă echipă, dacă poți!

Tandem defensiv inedit: Stan+Hristian Formula de start alcătuită de Adrian Mihalcea a dat multe bătăi de cap chibiților înainte de startul jocului dintre... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 13:30 (5613 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Căzănești, orașul condamnaților

Căzănești, orașul condamnaților

Devenit oraș peste noapte, Căzănești se confruntă de 10 ani încoace cu probleme insurmontabile: politici administrative incoerente, taxe și impozite exagerate, oameni spoliați cu acordul autorităților... La Căzănești totul a fost și este posibil! În așteptarea unei administrații providențiale, cei 3300 de țărani, deveniți orășeni peste noapte, plîng în fața porților și pe la ușile autorităților județene...

Blestemul pămîntului
Condus după ureche de administrații ineficiente și predispuse la ilegalități, orașul a devenit o piatră de moară pentru locuitorii săi. Pauperizați permanent... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 12:15 (5200 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa liniei a doua

Sîmbătă, 22 martie 2014, Campionatul Ligii a IV-a a bifat în desfășurător etapa a 19-a. A fost o rundă cuminte, doar prin faptul că podiumul a rămas intact, însă echipele de acolo au primit piedici serioase. Așa cum susțineau, fotbaliștii din Munteni Buzău s-au pus de-a curmezișul celor din Fierbinți, smulgînd liderului un punct. Tot de un egal s-a bucurat și Victoria Țăndărei, în deplasarea de la Viticola Fetești, în vreme ce Voința Reviga a lăsat toate cele 3 puncte la Gheorghe Lazăr. Scorul etapei s-a înregistrat la Rădulești, acolo unde Recolta Ghe. Doja a administrat gazdelor un usturător 9-2. Și pentru ca surprizele să meargă pînă la capăt, nu doar echipele din linia a doua și-au făcut treaba... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 11:15 (6562 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Rateuri pentru Programul «Cornul Și Laptele»

Oficial, nu ne pasă!

Rateuri pentru Programul «Cornul Și Laptele»

După un semestru de școală, desfășurarea programului «Cornul și Laptele» în școlile ialomițene continuă să fie deficitară. Comisarii Oficiului pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au aplicat numeroase sancțiuni și au constatat o serie întreagă de neregului. Cornel Ianuș, comisar șef adjunct al OJPC Ialomița declară că, teoretic, «distribuitorii amendați nu mai pot participa la viitoarele licitații!»...

Firmele de distribuție sînt sancționate
În perioada 16 septembrie 2013-31 ianuarie 2014, comisarii Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor au verificat modul de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2014, 09:45 (6610 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16484 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23753 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11212 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13450 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14343 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20181 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17934 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23457 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12960 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12861 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24019 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24394 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21918 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14756 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13631 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20114 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11053 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13382 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...