Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

După 12 ani, Slobozia are din nou o miză!

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

Timp de 12 ani, Vivani, iar ulterior SC Servicii Comunale SRL, au asigurat serviciile de salubrizare pentru municipiul Slobozia. Anul acesta însă, operatorul ar putea fi schimbat. În bătălia pentru un nou contract sînt așteptate atît firme mari, din București, cît și operatorii locali din județele învecinate...

12 ani cu un singur operator
Istoria serviciilor de salubritate din Slobozia este una zbuciumată și deloc plăcută. Slobozia a fost primul oraș din județ care a impus o taxă de salubrizare obligatorie, orașul s-a confruntat cu o grevă a colectării gunoaielor, din cauza întîrzierilor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 11:20 (8693 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Falsul apărător al lui Paul Toma-ELDAGA

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Afaceristul Paul Toma-ELDAGA tulbură apele în instanțele ialomițene. Patronul cu datorii de zeci de milioane de lei s-a prezentat în fața magistraților cu un apărător fals! Este vorba despre numitul Nicușor Teodorescu, membru al litigiosului Barou Constituțional Bota. Avînd cu el o legitimație care copia însemnele Uniunii Naționale a Barourilor din România, respectivul avocat a declarat în fața magistraților că aparține Baroului București. După cîteva verificări, s-a constatat faptul că el nu figurează pe listele entității pe care a invocat-o. Descoperit în stare de ilegalitate, falsul avocat a sărit la scandal. Și-a jignit colegii prezenți în sală, a recuzat completul, după care s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 09:15 (14881 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cardiologia are nevoie de specialiști

Secția de 1,8 milioane de lei a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, fără medici

Cardiologia are nevoie de specialiști

În urmă cu o săptămînă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a executat recepția lucrărilor la Secția Cardiologie. Investiția se ridică la suma de 1,8 milioane de lei, iar la momentul de față este cea mai modernă secție din cadrul unității medicale. Deși dispune de toată aparatura necesară, noua Secție Cardiologie are deficit de medici specialiști...

Secție modernizată în timp record
Modernizarea Secției Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost posibilă datorită eforturilor omului de afaceri ialomițean Gheorghe Ceteraș. Acesta a oferit suma de 1,8 milioane... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 08:55 (9073 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Luptăm pentru un oraș curat!»

Mariana Iancu, administrator al SC Servicii Comunale SRL

«Luptăm pentru un oraș curat!»

De cîteva săptămîni, sute de afișe răspîndite prin tot orașul amintesc că Slobozia a reintrat în circuitul orașelor care luptă pentru statutul de cel mai curat oraș din țară. Nu este prima dată cînd facem asta... Sîntem în competiție de 3 ani, iar anul trecut, pentru eforturile depuse, autoritățile au primit o sabie de luptă (!?). Și diploma de «cel mai curat oraș din țară» raportat la numărul de locuitori... Unul dintre cei «vinovați» de aceste perfomanțe locale este Mariana Iancu, administratorul firmei SC Servicii Comunale SRL.

Oraș curat cu bani puțini
Desprinsă de firma mamă, Vivani în anul 2008, SC Servicii Comunale SRL asigură de ani buni serviciile de salubrizare la nivelul orașului Slobozia fără sincope notabile. Condusă cu o mînă de fier de Mariana Iancu, unul dintre pionierii acestui tip de activitate în oraș, firma pregătește în această primăvară o serie întreagă de campanii publice...... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 06:50 (6065 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 134 de percheziții, 42 de suspecți ridicați pentru audieri. Evaziune și spălare de bani de 2,5 milioane de euro!

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate și procurorii DIICOT au efectuat 134 de percheziții la locuințele mai multor persoane și sediile unor societăți comerciale, aparținînd membrilor unei grupări infracționale, bănuite că ar fi creat un prejudiciu de aproape 2,5 milioane de euro, prin evaziune fiscală și spălare de bani. Polițiștii din cadrul Direcției de Combatere a Criminalității Organizate și brigăzilor de combatere a criminalității organizate București, Galați, Ploiești, Brașov, Constanța, Suceava, Timișoara, precum și serviciilor de combatere a criminalității organizate Ialomița, Ilfov, Teleorman, Tulcea, Gorj, Satu-Mare, Olt și Sibiu, împreună cu procurorii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 17:40 (11059 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Tribunalul Ialomița face ce autorităților locale nu le place

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Istoria conflictului dintre SC Atlantic Studio SRL și administrația locală își are originea în obiceiul păgubos al edililor locali de a aproba concesiuni pe genunchi. În anul 2008 însă, o astfel de decizie s-a întors împotriva autorităților, iar după 6 ani de procese reclamantul a obținut cîștig de cauză... Tribunalul Ialomița a dispus anularea în parte a unor hotărîri de consiliu local, cerînd includerea în Planul Urbanistic Zonal a imobilului-restaurant. Deși nu e definitivă, decizia reprezintă un precedent periculos care ar putea anula o serie întreagă de acte administrative în vigoare și care au produs consecințe...

Istoria unei măgării administrative... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 16:50 (5802 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, mergem în Ligă!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Școala 181 București 23- 21 (9-12)

În sfîrșit, mergem în Ligă!

Meciul dintre Unirea Slobozia și Școala 181 a trecut publicul spectator prin toate stările posibile. Partida desfășurată sîmbătă, 1 martie 2014, a avut nerv, emoție, răsturnări de situație și entuziasm. N-a fost un joc de totul sau nimic, dar fetele noastre au obținut în final totul: cele 3 puncte grele cît un întreg sezon. Avem 8 lungimi în fața  locului 2, distanță reconfortantă care, coroborată cu programul lejer din ultimele 5 etape, ne duce în Liga Națională. Vom vedea, așadar, la Slobozia jucătoare precum Nechita, Ungureanu sau Do Nascimento deoarece, conform șefului secției de handbal Ion Nica, «Sala Sporturilor poate găzdui meciuri de Liga Națională!».

Repriză confuză... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 15:35 (8494 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Duelul rezervelor

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Galați Unirea Slobozia 2-1

Duelul rezervelor

Unirea Slobozia a jucat sîmbătă, 1 martie 2014, la Dunărea Galați, codașa clasamentului, și a început cu stîngul sezonul de primăvară...

Rezerve de sezon După ce o făcuse și în toamnă la Iași, ex-nemțeanul Costel Enache l-a bătut din nou pe Adrian Mihalcea. La galben-albaștri încă se resimte plecarea lui Liviu Mihai, ca de altfel și absențele lui Lazăr, accidentat, și chiar Ivașcă, suspendat la partida cu gălățenii. În primul 11 au apărut implanturile de la Farul Constanța, Coconașu și Bolat, iar alți 3 nou veniți, Drăguț, Hristian și Ursu au fost pe bancă. Prima repriză a fost una... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 12:10 (6968 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 2-0

Victorie doar pentru palmares

Viitorul Axintele a început sezonul de primăvară cu o victorie. Rezultatul a fost unul ghicit înaintea jocului, scorul fiind mai mic decît ne așteptam. O victorie pentru alb-verzi care-i ajută  în mică măsură, dar cele 3 puncte obținute nu vor avea nicio însemnătate în sistemul de play-off gîndit de Federație... În aceeași ordine de idei, pe cei de la Rapid Fetești înfrîngerea de la Axintele nu-i încurcă în niciun fel. În ligile inferioare, vom avea în această primăvară o mulțime de astfel de partide în care miza nu poate fi alta decît palmaresul. La Viitorul, Ion Nica i-a folosit din primul minut pe nou veniții Sava, Croitoru și Enciu fiind în general mulțumit de prestația acestora, dar... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:40 (3850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de la biserică

Școala de la biserică

Iulian Mârț are 25 de ani și a venit în Slobozia vara trecută. Din noiembrie însă, alături de 40 de voluntari adolescenți a deschis un after-school gratuit pentru copiii din cartier. Copiii vin de două ori pe săptămînă aici, socializează, se joacă, își fac temele... Și, ce e mai important, uită pentru cîteva ore de problemele pe care le au. Sînt copii frumoși și cuminți care, prin puterea exemplului, au o nouă șansă în viață. Iar ușa after-school-ul «Educația dă viață» este întotdeauna deschisă pentru cei care se hotărăsc să bată...

O idee minunată și 40 de voluntari
Iulian Mârț... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:10 (5367 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

Fotbal, Liga a IV-a

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

O dată cu venirea primăverii, Liga a IV-a Ialomița a prins din nou culoare în obraji. Liderul turului, Unirea Fierbinți a capotat la Voința Reviga, pierzînd cu 0-2. Prin urmare, lupta pentru promovare a fost revigorată, echipele de pe podium fiind despărțite în acest moment de un singur punct. De înfrîngerea Fierbinților a profitat Victoria Țăndărei, echipă care a trecut la pas pe teren propriu de Unirea Grivița și cu golaverajul umflat a pășit pe prima poziție a clasamentului. A fost o etapă a victoriilor la scor, bifîndu-se numai puțin de patru succese categorice ale gazdelor. Îmbucurător pentru tradiția competiției este faptul că Amara și Abatorul par a-și fi revenit la cadența din sezoanele... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 09:25 (6229 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozia: 2,6 milioane lei, bugetul Unirii pe 2014

Consiliul Local al municipiului Slobozia a hotărît în ședința din data de 27 februarie 2014 alocarea sumei de 2,3 milioane de lei pentru acoperirea nevoilor financiare ale echipei de fotbal Unirea Slobozia, în anul 2014. Acești bani vor fi folosiți pentru cheltuielile vizînd returul campionatului 2013-2014, precum și turul campionatului 2014-2015. La această sumă se mai adaugă 300000 de lei din sponsorizări. În total, 2,6 milioane de lei, bani suficienți spune conducerea pentru a acoperi taxele, contractele, baremurile de arbitraj, echipamentul și deplasările atît la seniori, cît și la copii și juniori. În linii mari, de aceeași sumă s-a bucurat echipa de fotbal și în 2013. Potrivit conducerii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 08:25 (6986 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Joi, 20 februarie 2014, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit a organizat o întîlnire cu beneficiarii locali de proiecte europene care urmează să fie implementate în cursul acestui an. La întîlnire a participat Doina Comșa, directorul Centrului Regional de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit 3 Sud Muntenia...

Absorbția fondurilor europene, o prioritate
Întîlnirea de joi a avut drept scop declarat identificarea problemelor pe care le întîmpină beneficiarii, autorități locale sau entități private, în derularea procedurilor premergătoare accesării fondurilor... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 07:50 (5659 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Alo! DNA-ul? Ne înregistrați și nouă o sesizare?

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Sala de spectacole cu geometrie variabilă va fi inaugurată pînă la sfîrșitul acestui an. Bugetul propus este de 5,8 milioane de lei și reprezintă «suma necesară pentru finalizarea investiției». La acest moment, pe șantierul din interiorul sălii de spectacole lucrează doar doi oameni... Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că termenul ar putea fi devansat pentru vara acestui an...

O istorie de 19 ani În anul 2015 se vor împlini 20 de ani de cînd sala de spectacole a Consiliului Județean a găzduit ultimul spectacol. Între timp, la conducerea instituției s-au perindat trei generații... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 16:50 (7829 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7036 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23525 vizualizări - 26 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19780 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Ultimul hop

Handbal, Unirea Slobozia-Școala 181 București, sîmbătă, 1 martie, ora 11,00

Ultimul hop

Unirea Slobozia a trecut și de Spartac București, iar acum se găsește, după 16 etape, la o distanță de 5 puncte față de locul 2, Școala 181, formație care a dispus în week-endul trecut de Știința Bacău, cu 32-30. Sîmbătă, 1 martie 2014, ora 11,00, la Sala Sporturilor din Slobozia, se va juca meciul care poate limpezi definitiv apele în lupta pentru promovare. Unirea Slobozia va întîlni chiar Școala 181 și, avînd în vedere programul ulterior, o victorie sau chiar un egal ar duce în proporție de 100% echipa lui Liviu Paraschiv în Liga Națională. Duelurile dintre Unirea și Școala 181 au fost mai mereu spectaculoase și încrîncenate, bilanțul fiind favorabil echipei noastre, respectiv 3 victorii, un... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 15:00 (5460 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Ministerul Sănătății a investit inutil 200000 de lei în sănătatea ialomițeană!

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Investiție ratată a Ministerului Sănătății în județul Ialomița. În urmă cu 7 ani, instituția a repartizat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița un număr de 4 autoturisme, destinate consultațiilor medicale la domiciliu. Achiziționate la prețul de 200000 de lei, mașinile nu și-au dovedit pînă în prezent utilitatea... Toate acestea deoarece cadrele medicale specializate în acordarea de asistență la domiciliu lipsesc din schema de personal a Serviciului de Ambulanță Ialomița...

Ambulanțele nimănui În anul de grație 2008, Ministerul Sănătății anunța dotarea serviciilor județene de ambulanță... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 14:10 (8115 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Continuăm să visăm!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia începe sezonul de primăvară la Galați

Continuăm să visăm!

Unirea Slobozia continuă sîmbătă, 1 martie 2014, drumul spre play-off-ul ligii secunde de acolo de unde l-a lăsat... Și l-a lăsat cum nu se poate mai bine, galben-albaștrii împărțind primul loc cu Rapid București. Prin urmare, în Slobozia se vorbește în premieră la modul realist despre promovare în prima ligă a fotbalului românesc. Dacă «cei mari» încearcă să tempereze speranțele venite pe neașteptate, suporterii au dreptul să viseze, iar cei din teren trebuie să lupte așa cum au făcut-o și în toamnă...

Întîlnim codașa seriei
8 partide amicale au disputat în această iarnă elevii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 12:50 (4479 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2588 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6628 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2919 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2213 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1961 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2617 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1786 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3071 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2236 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2631 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2723 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2143 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2491 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...