Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Rețeaua «avocaților» încătușați, destructurată de anchetatori

Procurorii Parchetului Turnu Măgurele, în acțiune la Penitenciarul Slobozia

Rețeaua «avocaților» încătușați, destructurată de anchetatori

Numele a șase deținuți închiși la Penitenciarul Slobozia apar în mai multe dosare penale instrumentate de procurorii Parchetului Turnu Măgurele. Pușcăriașii de la Slobozia erau specializați în «țepe» la telefon, prin metoda «Accidentul». Sub pretextul că sînt «avocați» ai rudelor implicate în evenimente rutiere, infractorii contactau victimele cărora le pretindeau sume de bani. În urma apelurilor telefonice, escrocii au reușit să primească peste 50000 de lei de la un număr de 24 de persoane, toate domiciliate pe raza județului Teleorman. Păgubiții erau obligați să depună banii în conturi bancare, iar sumele erau ridicate de complicii infractorilor. În cursul anchetei, procurorii au reușit să identifice... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 18:40 (14309 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

29 milioane de euro pentru obiectivele școlare trase pe linie moartă

Uniunea Europeană redeschide șantierele învățămîntului ialomițean

29 milioane de euro pentru obiectivele școlare trase pe linie moartă

Începute cu 8 ani în urmă, 20 de obiective școlare din județul Ialomița așteaptă și în prezent să fie finalizate. Lista cuprinde o serie de grădinițe, școli generale și unități liceale, a căror construcție a fost în permanență amînată din lipsa fondurilor. Toate eforturile administrației ialomițene de a susține financiar execuția lucrărilor au fost sortite eșecului. Soluția vine tot de la Centru. Oficialii Ministerului Dezvoltării Regionale au lansat recent un proiect cu finanțare europeană, în valoare de 29 milioane de euro, destinat șantierelor școlare din Ialomița, trase în prezent pe linie moartă. În această categorie intră și campusurile școlare de la Slobozia. Oficialii Primăriei susțin... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 14:35 (6927 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

După 12 ani, Slobozia are din nou o miză!

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

Timp de 12 ani, Vivani, iar ulterior SC Servicii Comunale SRL, au asigurat serviciile de salubrizare pentru municipiul Slobozia. Anul acesta însă, operatorul ar putea fi schimbat. În bătălia pentru un nou contract sînt așteptate atît firme mari, din București, cît și operatorii locali din județele învecinate...

12 ani cu un singur operator
Istoria serviciilor de salubritate din Slobozia este una zbuciumată și deloc plăcută. Slobozia a fost primul oraș din județ care a impus o taxă de salubrizare obligatorie, orașul s-a confruntat cu o grevă a colectării gunoaielor, din cauza întîrzierilor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 11:20 (8693 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Falsul apărător al lui Paul Toma-ELDAGA

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Afaceristul Paul Toma-ELDAGA tulbură apele în instanțele ialomițene. Patronul cu datorii de zeci de milioane de lei s-a prezentat în fața magistraților cu un apărător fals! Este vorba despre numitul Nicușor Teodorescu, membru al litigiosului Barou Constituțional Bota. Avînd cu el o legitimație care copia însemnele Uniunii Naționale a Barourilor din România, respectivul avocat a declarat în fața magistraților că aparține Baroului București. După cîteva verificări, s-a constatat faptul că el nu figurează pe listele entității pe care a invocat-o. Descoperit în stare de ilegalitate, falsul avocat a sărit la scandal. Și-a jignit colegii prezenți în sală, a recuzat completul, după care s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 09:15 (14882 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cardiologia are nevoie de specialiști

Secția de 1,8 milioane de lei a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, fără medici

Cardiologia are nevoie de specialiști

În urmă cu o săptămînă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a executat recepția lucrărilor la Secția Cardiologie. Investiția se ridică la suma de 1,8 milioane de lei, iar la momentul de față este cea mai modernă secție din cadrul unității medicale. Deși dispune de toată aparatura necesară, noua Secție Cardiologie are deficit de medici specialiști...

Secție modernizată în timp record
Modernizarea Secției Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost posibilă datorită eforturilor omului de afaceri ialomițean Gheorghe Ceteraș. Acesta a oferit suma de 1,8 milioane... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 08:55 (9073 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Luptăm pentru un oraș curat!»

Mariana Iancu, administrator al SC Servicii Comunale SRL

«Luptăm pentru un oraș curat!»

De cîteva săptămîni, sute de afișe răspîndite prin tot orașul amintesc că Slobozia a reintrat în circuitul orașelor care luptă pentru statutul de cel mai curat oraș din țară. Nu este prima dată cînd facem asta... Sîntem în competiție de 3 ani, iar anul trecut, pentru eforturile depuse, autoritățile au primit o sabie de luptă (!?). Și diploma de «cel mai curat oraș din țară» raportat la numărul de locuitori... Unul dintre cei «vinovați» de aceste perfomanțe locale este Mariana Iancu, administratorul firmei SC Servicii Comunale SRL.

Oraș curat cu bani puțini
Desprinsă de firma mamă, Vivani în anul 2008, SC Servicii Comunale SRL asigură de ani buni serviciile de salubrizare la nivelul orașului Slobozia fără sincope notabile. Condusă cu o mînă de fier de Mariana Iancu, unul dintre pionierii acestui tip de activitate în oraș, firma pregătește în această primăvară o serie întreagă de campanii publice...... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 06:50 (6066 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 134 de percheziții, 42 de suspecți ridicați pentru audieri. Evaziune și spălare de bani de 2,5 milioane de euro!

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate și procurorii DIICOT au efectuat 134 de percheziții la locuințele mai multor persoane și sediile unor societăți comerciale, aparținînd membrilor unei grupări infracționale, bănuite că ar fi creat un prejudiciu de aproape 2,5 milioane de euro, prin evaziune fiscală și spălare de bani. Polițiștii din cadrul Direcției de Combatere a Criminalității Organizate și brigăzilor de combatere a criminalității organizate București, Galați, Ploiești, Brașov, Constanța, Suceava, Timișoara, precum și serviciilor de combatere a criminalității organizate Ialomița, Ilfov, Teleorman, Tulcea, Gorj, Satu-Mare, Olt și Sibiu, împreună cu procurorii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 17:40 (11060 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Tribunalul Ialomița face ce autorităților locale nu le place

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Istoria conflictului dintre SC Atlantic Studio SRL și administrația locală își are originea în obiceiul păgubos al edililor locali de a aproba concesiuni pe genunchi. În anul 2008 însă, o astfel de decizie s-a întors împotriva autorităților, iar după 6 ani de procese reclamantul a obținut cîștig de cauză... Tribunalul Ialomița a dispus anularea în parte a unor hotărîri de consiliu local, cerînd includerea în Planul Urbanistic Zonal a imobilului-restaurant. Deși nu e definitivă, decizia reprezintă un precedent periculos care ar putea anula o serie întreagă de acte administrative în vigoare și care au produs consecințe...

Istoria unei măgării administrative... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 16:50 (5802 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, mergem în Ligă!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Școala 181 București 23- 21 (9-12)

În sfîrșit, mergem în Ligă!

Meciul dintre Unirea Slobozia și Școala 181 a trecut publicul spectator prin toate stările posibile. Partida desfășurată sîmbătă, 1 martie 2014, a avut nerv, emoție, răsturnări de situație și entuziasm. N-a fost un joc de totul sau nimic, dar fetele noastre au obținut în final totul: cele 3 puncte grele cît un întreg sezon. Avem 8 lungimi în fața  locului 2, distanță reconfortantă care, coroborată cu programul lejer din ultimele 5 etape, ne duce în Liga Națională. Vom vedea, așadar, la Slobozia jucătoare precum Nechita, Ungureanu sau Do Nascimento deoarece, conform șefului secției de handbal Ion Nica, «Sala Sporturilor poate găzdui meciuri de Liga Națională!».

Repriză confuză... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 15:35 (8494 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Duelul rezervelor

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Galați Unirea Slobozia 2-1

Duelul rezervelor

Unirea Slobozia a jucat sîmbătă, 1 martie 2014, la Dunărea Galați, codașa clasamentului, și a început cu stîngul sezonul de primăvară...

Rezerve de sezon După ce o făcuse și în toamnă la Iași, ex-nemțeanul Costel Enache l-a bătut din nou pe Adrian Mihalcea. La galben-albaștri încă se resimte plecarea lui Liviu Mihai, ca de altfel și absențele lui Lazăr, accidentat, și chiar Ivașcă, suspendat la partida cu gălățenii. În primul 11 au apărut implanturile de la Farul Constanța, Coconașu și Bolat, iar alți 3 nou veniți, Drăguț, Hristian și Ursu au fost pe bancă. Prima repriză a fost una... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 12:10 (6968 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 2-0

Victorie doar pentru palmares

Viitorul Axintele a început sezonul de primăvară cu o victorie. Rezultatul a fost unul ghicit înaintea jocului, scorul fiind mai mic decît ne așteptam. O victorie pentru alb-verzi care-i ajută  în mică măsură, dar cele 3 puncte obținute nu vor avea nicio însemnătate în sistemul de play-off gîndit de Federație... În aceeași ordine de idei, pe cei de la Rapid Fetești înfrîngerea de la Axintele nu-i încurcă în niciun fel. În ligile inferioare, vom avea în această primăvară o mulțime de astfel de partide în care miza nu poate fi alta decît palmaresul. La Viitorul, Ion Nica i-a folosit din primul minut pe nou veniții Sava, Croitoru și Enciu fiind în general mulțumit de prestația acestora, dar... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:40 (3850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de la biserică

Școala de la biserică

Iulian Mârț are 25 de ani și a venit în Slobozia vara trecută. Din noiembrie însă, alături de 40 de voluntari adolescenți a deschis un after-school gratuit pentru copiii din cartier. Copiii vin de două ori pe săptămînă aici, socializează, se joacă, își fac temele... Și, ce e mai important, uită pentru cîteva ore de problemele pe care le au. Sînt copii frumoși și cuminți care, prin puterea exemplului, au o nouă șansă în viață. Iar ușa after-school-ul «Educația dă viață» este întotdeauna deschisă pentru cei care se hotărăsc să bată...

O idee minunată și 40 de voluntari
Iulian Mârț... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:10 (5367 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

Fotbal, Liga a IV-a

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

O dată cu venirea primăverii, Liga a IV-a Ialomița a prins din nou culoare în obraji. Liderul turului, Unirea Fierbinți a capotat la Voința Reviga, pierzînd cu 0-2. Prin urmare, lupta pentru promovare a fost revigorată, echipele de pe podium fiind despărțite în acest moment de un singur punct. De înfrîngerea Fierbinților a profitat Victoria Țăndărei, echipă care a trecut la pas pe teren propriu de Unirea Grivița și cu golaverajul umflat a pășit pe prima poziție a clasamentului. A fost o etapă a victoriilor la scor, bifîndu-se numai puțin de patru succese categorice ale gazdelor. Îmbucurător pentru tradiția competiției este faptul că Amara și Abatorul par a-și fi revenit la cadența din sezoanele... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 09:25 (6229 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozia: 2,6 milioane lei, bugetul Unirii pe 2014

Consiliul Local al municipiului Slobozia a hotărît în ședința din data de 27 februarie 2014 alocarea sumei de 2,3 milioane de lei pentru acoperirea nevoilor financiare ale echipei de fotbal Unirea Slobozia, în anul 2014. Acești bani vor fi folosiți pentru cheltuielile vizînd returul campionatului 2013-2014, precum și turul campionatului 2014-2015. La această sumă se mai adaugă 300000 de lei din sponsorizări. În total, 2,6 milioane de lei, bani suficienți spune conducerea pentru a acoperi taxele, contractele, baremurile de arbitraj, echipamentul și deplasările atît la seniori, cît și la copii și juniori. În linii mari, de aceeași sumă s-a bucurat echipa de fotbal și în 2013. Potrivit conducerii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 08:25 (6986 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Joi, 20 februarie 2014, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit a organizat o întîlnire cu beneficiarii locali de proiecte europene care urmează să fie implementate în cursul acestui an. La întîlnire a participat Doina Comșa, directorul Centrului Regional de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit 3 Sud Muntenia...

Absorbția fondurilor europene, o prioritate
Întîlnirea de joi a avut drept scop declarat identificarea problemelor pe care le întîmpină beneficiarii, autorități locale sau entități private, în derularea procedurilor premergătoare accesării fondurilor... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 07:50 (5660 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Alo! DNA-ul? Ne înregistrați și nouă o sesizare?

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Sala de spectacole cu geometrie variabilă va fi inaugurată pînă la sfîrșitul acestui an. Bugetul propus este de 5,8 milioane de lei și reprezintă «suma necesară pentru finalizarea investiției». La acest moment, pe șantierul din interiorul sălii de spectacole lucrează doar doi oameni... Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că termenul ar putea fi devansat pentru vara acestui an...

O istorie de 19 ani În anul 2015 se vor împlini 20 de ani de cînd sala de spectacole a Consiliului Județean a găzduit ultimul spectacol. Între timp, la conducerea instituției s-au perindat trei generații... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 16:50 (7829 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7036 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23525 vizualizări - 26 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19780 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Ultimul hop

Handbal, Unirea Slobozia-Școala 181 București, sîmbătă, 1 martie, ora 11,00

Ultimul hop

Unirea Slobozia a trecut și de Spartac București, iar acum se găsește, după 16 etape, la o distanță de 5 puncte față de locul 2, Școala 181, formație care a dispus în week-endul trecut de Știința Bacău, cu 32-30. Sîmbătă, 1 martie 2014, ora 11,00, la Sala Sporturilor din Slobozia, se va juca meciul care poate limpezi definitiv apele în lupta pentru promovare. Unirea Slobozia va întîlni chiar Școala 181 și, avînd în vedere programul ulterior, o victorie sau chiar un egal ar duce în proporție de 100% echipa lui Liviu Paraschiv în Liga Națională. Duelurile dintre Unirea și Școala 181 au fost mai mereu spectaculoase și încrîncenate, bilanțul fiind favorabil echipei noastre, respectiv 3 victorii, un... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 15:00 (5460 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
331 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Fugar reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au prins joi, 14 aprilie, un bărbat de 35 ani pe numele căruia Tribunalul Ialomița emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul a fost arestat și urmează să ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:32
(6449 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni urmărit


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

În perioada anterioară Sărbătorilor Pascale, polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru prevenirea furturilor de animale și păsări. În acest sens, joi, 14 aprilie, polițiștii, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:30
(8844 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8541 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7988 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10723 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8524 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8965 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8398 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13240 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6505 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9470 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15009 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12148 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12137 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...