Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Crimă în localitatea Movilița. Un bătrîn a fost înjunghiat cu sînge rece!

Anchetatorii nu exclud varianta unei agresiuni reciproce. Femeia a murit la spital în cursul nopții!

Tragedie în localitatea ialomițeană Movilița în dimineața zilei de luni, 10 martie 2014. Casa a doi bătrîni din localitate a fost călcată de persoane necunoscute, iar oamenii au fost agresați. În urma loviturilor primite, un bărbat a fost omorît, iar o femeie se află internată la un spital din București în stare gravă. Polițiștii sînt pe urmele autorilor. În acest caz a fost demarată o amplă anchetă. Din primele informații, se pare că bătrînul a fost înjunghiat de mai multe ori, iar în urma loviturilor primite a decedat. În aceeași locuință se afla și o femeie care, la rîndul său, a fost agresată, s-ar părea cu aceeași armă cu care bărbatul a fost omorît. Din fericire a scăpat cu viață și a fost... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2014, 15:20 (8721 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Movilița crimă

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSMS Iași 0-2

Primul pas greșit acasă

Primăvara a venit cum nu se poate mai prost pentru trupa lui Adrian Mihalcea. Peste 1000 de oameni au înghețat degeaba în tribunele Stadionului «1 Mai», iar tabela a înghețat, la rîndu-i, în dreptul Unirii Slobozia. Echipa noastră a avut un început de joc relativ consistent, concretizat, din păcate, doar prin șuturi de la distanță expediate de Jianu și Macare, la care Caparco, italianul din poarta ieșenilor, n-a avut emoții. N-a pătut bine gongul de primă jumătate de oră, cînd fostul unirist Liviu Mihai a speculat barajul fragil al apărării slobozene și a deschis scorul. Atacantul oaspeților, Herghelegiu, a nimerit apoi doar transversala, pentru ca în minutul 41, liber pe stînga, precum Gabriela... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2014, 23:30 (7103 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Rețeaua «avocaților» încătușați, destructurată de anchetatori

Procurorii Parchetului Turnu Măgurele, în acțiune la Penitenciarul Slobozia

Rețeaua «avocaților» încătușați, destructurată de anchetatori

Numele a șase deținuți închiși la Penitenciarul Slobozia apar în mai multe dosare penale instrumentate de procurorii Parchetului Turnu Măgurele. Pușcăriașii de la Slobozia erau specializați în «țepe» la telefon, prin metoda «Accidentul». Sub pretextul că sînt «avocați» ai rudelor implicate în evenimente rutiere, infractorii contactau victimele cărora le pretindeau sume de bani. În urma apelurilor telefonice, escrocii au reușit să primească peste 50000 de lei de la un număr de 24 de persoane, toate domiciliate pe raza județului Teleorman. Păgubiții erau obligați să depună banii în conturi bancare, iar sumele erau ridicate de complicii infractorilor. În cursul anchetei, procurorii au reușit să identifice... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 18:40 (14328 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

29 milioane de euro pentru obiectivele școlare trase pe linie moartă

Uniunea Europeană redeschide șantierele învățămîntului ialomițean

29 milioane de euro pentru obiectivele școlare trase pe linie moartă

Începute cu 8 ani în urmă, 20 de obiective școlare din județul Ialomița așteaptă și în prezent să fie finalizate. Lista cuprinde o serie de grădinițe, școli generale și unități liceale, a căror construcție a fost în permanență amînată din lipsa fondurilor. Toate eforturile administrației ialomițene de a susține financiar execuția lucrărilor au fost sortite eșecului. Soluția vine tot de la Centru. Oficialii Ministerului Dezvoltării Regionale au lansat recent un proiect cu finanțare europeană, în valoare de 29 milioane de euro, destinat șantierelor școlare din Ialomița, trase în prezent pe linie moartă. În această categorie intră și campusurile școlare de la Slobozia. Oficialii Primăriei susțin... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 14:35 (6929 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

După 12 ani, Slobozia are din nou o miză!

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

Timp de 12 ani, Vivani, iar ulterior SC Servicii Comunale SRL, au asigurat serviciile de salubrizare pentru municipiul Slobozia. Anul acesta însă, operatorul ar putea fi schimbat. În bătălia pentru un nou contract sînt așteptate atît firme mari, din București, cît și operatorii locali din județele învecinate...

12 ani cu un singur operator
Istoria serviciilor de salubritate din Slobozia este una zbuciumată și deloc plăcută. Slobozia a fost primul oraș din județ care a impus o taxă de salubrizare obligatorie, orașul s-a confruntat cu o grevă a colectării gunoaielor, din cauza întîrzierilor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 11:20 (8694 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Falsul apărător al lui Paul Toma-ELDAGA

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Afaceristul Paul Toma-ELDAGA tulbură apele în instanțele ialomițene. Patronul cu datorii de zeci de milioane de lei s-a prezentat în fața magistraților cu un apărător fals! Este vorba despre numitul Nicușor Teodorescu, membru al litigiosului Barou Constituțional Bota. Avînd cu el o legitimație care copia însemnele Uniunii Naționale a Barourilor din România, respectivul avocat a declarat în fața magistraților că aparține Baroului București. După cîteva verificări, s-a constatat faptul că el nu figurează pe listele entității pe care a invocat-o. Descoperit în stare de ilegalitate, falsul avocat a sărit la scandal. Și-a jignit colegii prezenți în sală, a recuzat completul, după care s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 09:15 (14882 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cardiologia are nevoie de specialiști

Secția de 1,8 milioane de lei a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, fără medici

Cardiologia are nevoie de specialiști

În urmă cu o săptămînă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a executat recepția lucrărilor la Secția Cardiologie. Investiția se ridică la suma de 1,8 milioane de lei, iar la momentul de față este cea mai modernă secție din cadrul unității medicale. Deși dispune de toată aparatura necesară, noua Secție Cardiologie are deficit de medici specialiști...

Secție modernizată în timp record
Modernizarea Secției Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost posibilă datorită eforturilor omului de afaceri ialomițean Gheorghe Ceteraș. Acesta a oferit suma de 1,8 milioane... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 08:55 (9074 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Luptăm pentru un oraș curat!»

Mariana Iancu, administrator al SC Servicii Comunale SRL

«Luptăm pentru un oraș curat!»

De cîteva săptămîni, sute de afișe răspîndite prin tot orașul amintesc că Slobozia a reintrat în circuitul orașelor care luptă pentru statutul de cel mai curat oraș din țară. Nu este prima dată cînd facem asta... Sîntem în competiție de 3 ani, iar anul trecut, pentru eforturile depuse, autoritățile au primit o sabie de luptă (!?). Și diploma de «cel mai curat oraș din țară» raportat la numărul de locuitori... Unul dintre cei «vinovați» de aceste perfomanțe locale este Mariana Iancu, administratorul firmei SC Servicii Comunale SRL.

Oraș curat cu bani puțini
Desprinsă de firma mamă, Vivani în anul 2008, SC Servicii Comunale SRL asigură de ani buni serviciile de salubrizare la nivelul orașului Slobozia fără sincope notabile. Condusă cu o mînă de fier de Mariana Iancu, unul dintre pionierii acestui tip de activitate în oraș, firma pregătește în această primăvară o serie întreagă de campanii publice...... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 06:50 (6068 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 134 de percheziții, 42 de suspecți ridicați pentru audieri. Evaziune și spălare de bani de 2,5 milioane de euro!

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate și procurorii DIICOT au efectuat 134 de percheziții la locuințele mai multor persoane și sediile unor societăți comerciale, aparținînd membrilor unei grupări infracționale, bănuite că ar fi creat un prejudiciu de aproape 2,5 milioane de euro, prin evaziune fiscală și spălare de bani. Polițiștii din cadrul Direcției de Combatere a Criminalității Organizate și brigăzilor de combatere a criminalității organizate București, Galați, Ploiești, Brașov, Constanța, Suceava, Timișoara, precum și serviciilor de combatere a criminalității organizate Ialomița, Ilfov, Teleorman, Tulcea, Gorj, Satu-Mare, Olt și Sibiu, împreună cu procurorii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 17:40 (11061 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Tribunalul Ialomița face ce autorităților locale nu le place

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Istoria conflictului dintre SC Atlantic Studio SRL și administrația locală își are originea în obiceiul păgubos al edililor locali de a aproba concesiuni pe genunchi. În anul 2008 însă, o astfel de decizie s-a întors împotriva autorităților, iar după 6 ani de procese reclamantul a obținut cîștig de cauză... Tribunalul Ialomița a dispus anularea în parte a unor hotărîri de consiliu local, cerînd includerea în Planul Urbanistic Zonal a imobilului-restaurant. Deși nu e definitivă, decizia reprezintă un precedent periculos care ar putea anula o serie întreagă de acte administrative în vigoare și care au produs consecințe...

Istoria unei măgării administrative... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 16:50 (5802 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, mergem în Ligă!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Școala 181 București 23- 21 (9-12)

În sfîrșit, mergem în Ligă!

Meciul dintre Unirea Slobozia și Școala 181 a trecut publicul spectator prin toate stările posibile. Partida desfășurată sîmbătă, 1 martie 2014, a avut nerv, emoție, răsturnări de situație și entuziasm. N-a fost un joc de totul sau nimic, dar fetele noastre au obținut în final totul: cele 3 puncte grele cît un întreg sezon. Avem 8 lungimi în fața  locului 2, distanță reconfortantă care, coroborată cu programul lejer din ultimele 5 etape, ne duce în Liga Națională. Vom vedea, așadar, la Slobozia jucătoare precum Nechita, Ungureanu sau Do Nascimento deoarece, conform șefului secției de handbal Ion Nica, «Sala Sporturilor poate găzdui meciuri de Liga Națională!».

Repriză confuză... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 15:35 (8494 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Duelul rezervelor

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Galați Unirea Slobozia 2-1

Duelul rezervelor

Unirea Slobozia a jucat sîmbătă, 1 martie 2014, la Dunărea Galați, codașa clasamentului, și a început cu stîngul sezonul de primăvară...

Rezerve de sezon După ce o făcuse și în toamnă la Iași, ex-nemțeanul Costel Enache l-a bătut din nou pe Adrian Mihalcea. La galben-albaștri încă se resimte plecarea lui Liviu Mihai, ca de altfel și absențele lui Lazăr, accidentat, și chiar Ivașcă, suspendat la partida cu gălățenii. În primul 11 au apărut implanturile de la Farul Constanța, Coconașu și Bolat, iar alți 3 nou veniți, Drăguț, Hristian și Ursu au fost pe bancă. Prima repriză a fost una... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 12:10 (6970 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 2-0

Victorie doar pentru palmares

Viitorul Axintele a început sezonul de primăvară cu o victorie. Rezultatul a fost unul ghicit înaintea jocului, scorul fiind mai mic decît ne așteptam. O victorie pentru alb-verzi care-i ajută  în mică măsură, dar cele 3 puncte obținute nu vor avea nicio însemnătate în sistemul de play-off gîndit de Federație... În aceeași ordine de idei, pe cei de la Rapid Fetești înfrîngerea de la Axintele nu-i încurcă în niciun fel. În ligile inferioare, vom avea în această primăvară o mulțime de astfel de partide în care miza nu poate fi alta decît palmaresul. La Viitorul, Ion Nica i-a folosit din primul minut pe nou veniții Sava, Croitoru și Enciu fiind în general mulțumit de prestația acestora, dar... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:40 (3850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de la biserică

Școala de la biserică

Iulian Mârț are 25 de ani și a venit în Slobozia vara trecută. Din noiembrie însă, alături de 40 de voluntari adolescenți a deschis un after-school gratuit pentru copiii din cartier. Copiii vin de două ori pe săptămînă aici, socializează, se joacă, își fac temele... Și, ce e mai important, uită pentru cîteva ore de problemele pe care le au. Sînt copii frumoși și cuminți care, prin puterea exemplului, au o nouă șansă în viață. Iar ușa after-school-ul «Educația dă viață» este întotdeauna deschisă pentru cei care se hotărăsc să bată...

O idee minunată și 40 de voluntari
Iulian Mârț... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:10 (5368 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

Fotbal, Liga a IV-a

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

O dată cu venirea primăverii, Liga a IV-a Ialomița a prins din nou culoare în obraji. Liderul turului, Unirea Fierbinți a capotat la Voința Reviga, pierzînd cu 0-2. Prin urmare, lupta pentru promovare a fost revigorată, echipele de pe podium fiind despărțite în acest moment de un singur punct. De înfrîngerea Fierbinților a profitat Victoria Țăndărei, echipă care a trecut la pas pe teren propriu de Unirea Grivița și cu golaverajul umflat a pășit pe prima poziție a clasamentului. A fost o etapă a victoriilor la scor, bifîndu-se numai puțin de patru succese categorice ale gazdelor. Îmbucurător pentru tradiția competiției este faptul că Amara și Abatorul par a-și fi revenit la cadența din sezoanele... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 09:25 (6230 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozia: 2,6 milioane lei, bugetul Unirii pe 2014

Consiliul Local al municipiului Slobozia a hotărît în ședința din data de 27 februarie 2014 alocarea sumei de 2,3 milioane de lei pentru acoperirea nevoilor financiare ale echipei de fotbal Unirea Slobozia, în anul 2014. Acești bani vor fi folosiți pentru cheltuielile vizînd returul campionatului 2013-2014, precum și turul campionatului 2014-2015. La această sumă se mai adaugă 300000 de lei din sponsorizări. În total, 2,6 milioane de lei, bani suficienți spune conducerea pentru a acoperi taxele, contractele, baremurile de arbitraj, echipamentul și deplasările atît la seniori, cît și la copii și juniori. În linii mari, de aceeași sumă s-a bucurat echipa de fotbal și în 2013. Potrivit conducerii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 08:25 (6987 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Joi, 20 februarie 2014, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit a organizat o întîlnire cu beneficiarii locali de proiecte europene care urmează să fie implementate în cursul acestui an. La întîlnire a participat Doina Comșa, directorul Centrului Regional de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit 3 Sud Muntenia...

Absorbția fondurilor europene, o prioritate
Întîlnirea de joi a avut drept scop declarat identificarea problemelor pe care le întîmpină beneficiarii, autorități locale sau entități private, în derularea procedurilor premergătoare accesării fondurilor... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 07:50 (5664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Alo! DNA-ul? Ne înregistrați și nouă o sesizare?

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Sala de spectacole cu geometrie variabilă va fi inaugurată pînă la sfîrșitul acestui an. Bugetul propus este de 5,8 milioane de lei și reprezintă «suma necesară pentru finalizarea investiției». La acest moment, pe șantierul din interiorul sălii de spectacole lucrează doar doi oameni... Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că termenul ar putea fi devansat pentru vara acestui an...

O istorie de 19 ani În anul 2015 se vor împlini 20 de ani de cînd sala de spectacole a Consiliului Județean a găzduit ultimul spectacol. Între timp, la conducerea instituției s-au perindat trei generații... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 16:50 (7830 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7037 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23525 vizualizări - 26 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Manasia: Accident produs de un pieton

În dimineața zilei de joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 04.00, pe Drumul Național 2A, în localitatea Manasia s-a produs un accident rutier. Și acesta se înscrie în seria evenimentelor rutiere produse din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 08:42
(22285 vizualizări - 0 comentarii)


I-a furat portofelul la cimitir

Polițiștii din Fetești au fost sesizați de un bătrîn, de 70 de ani, din localitate, despre faptul că a fost victima unui furt. Deplasați la fața locului, polițițtii au efectuat cercetări în vederea stabilirii ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 07:52
(33516 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în școli, prioritate pentru polițiști

Miercuri, 31 martie a.c., în intervalul orar 18.00-21.00, echipe formate din polițiști de siguranță publică, poliție rutieră și investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 07:11
(22958 vizualizări - 0 comentarii)


«Alături de Oameni... pentru Oameni»

Și în anul 2010 Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială, derulează acest program social «Alături de Oameni... pentru Oameni». Programul-pilot a fost inițiat în anul 2009, de Asociația Socio ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 18:21
(16823 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale Direcției Sanitare Veterinare

Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în perioada 15-31 martie 2010, au efectuat 71 de acțiuni de control, acțiuni în timpul cărora s-a urmărit modul de respectare ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 15:42
(31560 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul de Artă Creștină»

Consiliul Județean Ialomița, alături de Uniunea Artiștilor Plastici din România și Centrul Cultural Cultural UNESCO «Ionel Perlea», invită slobozenii și nu numai să viziteze expoziția «Salonul de Artă ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 11:03
(33851 vizualizări - 0 comentarii)


Tenis de câmp: Sorin Iordache a câștigat Turneul Open Municipal

Tenis de cîmp: Sorin Iordache a cîștigat Turneul Open Municipal

Începînd de sîmbătă, 27 martie 2010, la terenurile Asociației Municipale de Tenis din București, s-a desfășurat turneul de tenis de cîmp OPEN MUNICIPAL, unul din cele mai puternice concursuri din calendarul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 10:08
(17890 vizualizări - 1 comentariu)


Queen Fashion angajează

Magazinul Queen Fashion, ce urmează să-și deschidă porțile lîngă Kaufland, caută personal pentru angajare pe posturile de vînzător și manager de magazin. Doritorii trebuie ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:41
(36905 vizualizări - 1 comentariu)


Trei accidente, trei răniți

Marți, 30 martie a.c., pe arterele județului au avut loc trei evenimente rutiere, soldate cu rănirea a trei persoane.
Astfel, în jurul orei 15.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:22
(29465 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea evenimentelor rutiere

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:17
(19833 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Brăila, depistat la Slobozia

Marți, 30 martie a.c., în cadrul activităților desfășurate de agenții de proximitate și de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, pe Strada Domnița Bălașa din municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:15
(29821 vizualizări - 0 comentarii)


4 suspecți de furt, prinși în flagrant

În după-amiaza zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orei 13.00, Poliția a fost sesizată de către un localnic din comuna Ciochina, agent de pază la o societate comercială cu profil agricol din orașul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:13
(29518 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile anuale pentru cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează cumpărătorii care achiziționeză lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:10
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în rețeaua EURES

La data de 25 martie 2010, în rețeaua EURES sînt disponibile 246 locuri de muncă pentru străinătate. Astfel, în Austria sînt disponibile 100 locuri de muncă pentru muncitori forestieri, respectiv 100 locuri ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:04
(35006 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:42
(20904 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:01
(19432 vizualizări - 0 comentarii)


Mașina confiscată în urmă cu cîteva zile, furată din București

În urma expertizei efectuată de experții criminaliști asupra mașinii confiscate în urmă cu cîteva zile s-a stabilit configurația inițială a seriei de șasiu, anterior modificării caracterelor, iar prin interogarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:10
(19767 vizualizări - 0 comentarii)


Țigări fără documente de proveniență

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 29 spre 30 martie a.c., agenții Postului de Poliție Miloșești au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în municipiul București, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:09
(30873 vizualizări - 0 comentarii)


Lăsați copiii să vină la Mine

Lăsați copiii să vină la Mine

Cu binecuvîntarea Presfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor și sub atenta îndrumarea a PC Părinte Protopop de Urziceni, Stancu Bogdan Ionuț, în seara zilei de sîmbătă, 27 martie 2010 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:39
(31088 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Urziceni

Polițiști din Urziceni au efectuat în cadrul unei acțiuni derulate sîmbătă, 27 martie a.c., 4 percheziții domiciliare. Astfel, la domiciliul unui bărbat, de 32 de ani, din Urziceni, a fost depistat un autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:31
(19096 vizualizări - 2 comentarii)


Trei minori au furat o oaie

Sîmbătă, 27 martie a.c., polițiști din Țăndărei și Mihail Kogălniceanu au depistat 3 minori în vîrstă de 13, 14 și 15 ani, toți din localitate, ce se deplasau cu o căruță pe o stradă din localitate, transportînd ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:29
(18824 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea faptelor antisociale

În dimineața zilei de sîmbătă, 27 martie a.c., timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a urmărit, în principal, prevenirea și combaterea furturilor din buzunare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:27
(17212 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

În data de 24 martie 2010, în ajun de marele praznic al Bunei Vestiri, la Școala Condeești a avut loc o expoziție cu produse de post. Produsele au fost aduse de elevii școlii, bucuroși în a arăta tuturor ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:17
(33518 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare

La 160 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române, jandarmii ialomițeni marchează evenimentul prin organizarea unor activități specifice instituției. Astfel, sîmbătă, 3 aprilie 2010, persoanele interesate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 13:10
(32041 vizualizări - 0 comentarii)


24000 de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră și pompieri, pe stradă de Paște

«Ministerul Administrației și Internelor va acționa cu aproximativ 24000 de cadre în perioada Sărbătorilor Paștelui, pentru prevenirea evenimentelor nedorite, dintre care 2000 doar în București» a declarat ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 08:02
(16512 vizualizări - 0 comentarii)


Videoconferință: Boc a cerut prefecților să urmărească aplicarea priorităților și politicilor guvernamentale

Primul-ministru Emil Boc a prezentat prefecților, în cadrul videoconferinței desfășurate sîmbătă, 27 martie a.c., la Palatul Victoria, prioritățile și politicile guvernamentale și le-a cerut reprezentanților ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 07:55
(18614 vizualizări - 0 comentarii)


S-a răsturnat cu mașina

Vineri, 26 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre faptul că în afara municipiului, pe Drumul Județean 212, s-a produs un accident rutier soldat cu ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:01
(29243 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident

Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Țăndărei, din localitate, s-a produs un accident. Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au constatat că un autoturism, condus de o tînără ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(25648 vizualizări - 0 comentarii)


Jocurile de noroc, în atenția polițiștilor

În perioada 22-26 martie a.c., polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comiterii de ilegalități în domeniul jocurilor de noroc în zona municipiului ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(27651 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt de energie electrică

La primele ore ale dimineții de miercuri, 24 martie a.c., polițiștii feteșteni, împreună cu jandarmi și angajați ai societății furnizoare de energie electrică, au organizat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(20911 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...