Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Rețeaua «avocaților» încătușați, destructurată de anchetatori

Procurorii Parchetului Turnu Măgurele, în acțiune la Penitenciarul Slobozia

Rețeaua «avocaților» încătușați, destructurată de anchetatori

Numele a șase deținuți închiși la Penitenciarul Slobozia apar în mai multe dosare penale instrumentate de procurorii Parchetului Turnu Măgurele. Pușcăriașii de la Slobozia erau specializați în «țepe» la telefon, prin metoda «Accidentul». Sub pretextul că sînt «avocați» ai rudelor implicate în evenimente rutiere, infractorii contactau victimele cărora le pretindeau sume de bani. În urma apelurilor telefonice, escrocii au reușit să primească peste 50000 de lei de la un număr de 24 de persoane, toate domiciliate pe raza județului Teleorman. Păgubiții erau obligați să depună banii în conturi bancare, iar sumele erau ridicate de complicii infractorilor. În cursul anchetei, procurorii au reușit să identifice... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 18:40 (14309 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

29 milioane de euro pentru obiectivele școlare trase pe linie moartă

Uniunea Europeană redeschide șantierele învățămîntului ialomițean

29 milioane de euro pentru obiectivele școlare trase pe linie moartă

Începute cu 8 ani în urmă, 20 de obiective școlare din județul Ialomița așteaptă și în prezent să fie finalizate. Lista cuprinde o serie de grădinițe, școli generale și unități liceale, a căror construcție a fost în permanență amînată din lipsa fondurilor. Toate eforturile administrației ialomițene de a susține financiar execuția lucrărilor au fost sortite eșecului. Soluția vine tot de la Centru. Oficialii Ministerului Dezvoltării Regionale au lansat recent un proiect cu finanțare europeană, în valoare de 29 milioane de euro, destinat șantierelor școlare din Ialomița, trase în prezent pe linie moartă. În această categorie intră și campusurile școlare de la Slobozia. Oficialii Primăriei susțin... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 14:35 (6927 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

După 12 ani, Slobozia are din nou o miză!

Autoritățile locale se pregătesc să liciteze serviciul de salubrizare

Timp de 12 ani, Vivani, iar ulterior SC Servicii Comunale SRL, au asigurat serviciile de salubrizare pentru municipiul Slobozia. Anul acesta însă, operatorul ar putea fi schimbat. În bătălia pentru un nou contract sînt așteptate atît firme mari, din București, cît și operatorii locali din județele învecinate...

12 ani cu un singur operator
Istoria serviciilor de salubritate din Slobozia este una zbuciumată și deloc plăcută. Slobozia a fost primul oraș din județ care a impus o taxă de salubrizare obligatorie, orașul s-a confruntat cu o grevă a colectării gunoaielor, din cauza întîrzierilor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 11:20 (8693 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Falsul apărător al lui Paul Toma-ELDAGA

Avocați fantomă în instanțele ialomițene

Afaceristul Paul Toma-ELDAGA tulbură apele în instanțele ialomițene. Patronul cu datorii de zeci de milioane de lei s-a prezentat în fața magistraților cu un apărător fals! Este vorba despre numitul Nicușor Teodorescu, membru al litigiosului Barou Constituțional Bota. Avînd cu el o legitimație care copia însemnele Uniunii Naționale a Barourilor din România, respectivul avocat a declarat în fața magistraților că aparține Baroului București. După cîteva verificări, s-a constatat faptul că el nu figurează pe listele entității pe care a invocat-o. Descoperit în stare de ilegalitate, falsul avocat a sărit la scandal. Și-a jignit colegii prezenți în sală, a recuzat completul, după care s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 09:15 (14882 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cardiologia are nevoie de specialiști

Secția de 1,8 milioane de lei a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, fără medici

Cardiologia are nevoie de specialiști

În urmă cu o săptămînă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a executat recepția lucrărilor la Secția Cardiologie. Investiția se ridică la suma de 1,8 milioane de lei, iar la momentul de față este cea mai modernă secție din cadrul unității medicale. Deși dispune de toată aparatura necesară, noua Secție Cardiologie are deficit de medici specialiști...

Secție modernizată în timp record
Modernizarea Secției Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost posibilă datorită eforturilor omului de afaceri ialomițean Gheorghe Ceteraș. Acesta a oferit suma de 1,8 milioane... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 08:55 (9073 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Luptăm pentru un oraș curat!»

Mariana Iancu, administrator al SC Servicii Comunale SRL

«Luptăm pentru un oraș curat!»

De cîteva săptămîni, sute de afișe răspîndite prin tot orașul amintesc că Slobozia a reintrat în circuitul orașelor care luptă pentru statutul de cel mai curat oraș din țară. Nu este prima dată cînd facem asta... Sîntem în competiție de 3 ani, iar anul trecut, pentru eforturile depuse, autoritățile au primit o sabie de luptă (!?). Și diploma de «cel mai curat oraș din țară» raportat la numărul de locuitori... Unul dintre cei «vinovați» de aceste perfomanțe locale este Mariana Iancu, administratorul firmei SC Servicii Comunale SRL.

Oraș curat cu bani puțini
Desprinsă de firma mamă, Vivani în anul 2008, SC Servicii Comunale SRL asigură de ani buni serviciile de salubrizare la nivelul orașului Slobozia fără sincope notabile. Condusă cu o mînă de fier de Mariana Iancu, unul dintre pionierii acestui tip de activitate în oraș, firma pregătește în această primăvară o serie întreagă de campanii publice...... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 06:50 (6065 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 134 de percheziții, 42 de suspecți ridicați pentru audieri. Evaziune și spălare de bani de 2,5 milioane de euro!

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate și procurorii DIICOT au efectuat 134 de percheziții la locuințele mai multor persoane și sediile unor societăți comerciale, aparținînd membrilor unei grupări infracționale, bănuite că ar fi creat un prejudiciu de aproape 2,5 milioane de euro, prin evaziune fiscală și spălare de bani. Polițiștii din cadrul Direcției de Combatere a Criminalității Organizate și brigăzilor de combatere a criminalității organizate București, Galați, Ploiești, Brașov, Constanța, Suceava, Timișoara, precum și serviciilor de combatere a criminalității organizate Ialomița, Ilfov, Teleorman, Tulcea, Gorj, Satu-Mare, Olt și Sibiu, împreună cu procurorii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 17:40 (11059 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Tribunalul Ialomița face ce autorităților locale nu le place

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Istoria conflictului dintre SC Atlantic Studio SRL și administrația locală își are originea în obiceiul păgubos al edililor locali de a aproba concesiuni pe genunchi. În anul 2008 însă, o astfel de decizie s-a întors împotriva autorităților, iar după 6 ani de procese reclamantul a obținut cîștig de cauză... Tribunalul Ialomița a dispus anularea în parte a unor hotărîri de consiliu local, cerînd includerea în Planul Urbanistic Zonal a imobilului-restaurant. Deși nu e definitivă, decizia reprezintă un precedent periculos care ar putea anula o serie întreagă de acte administrative în vigoare și care au produs consecințe...

Istoria unei măgării administrative... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 16:50 (5802 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, mergem în Ligă!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Școala 181 București 23- 21 (9-12)

În sfîrșit, mergem în Ligă!

Meciul dintre Unirea Slobozia și Școala 181 a trecut publicul spectator prin toate stările posibile. Partida desfășurată sîmbătă, 1 martie 2014, a avut nerv, emoție, răsturnări de situație și entuziasm. N-a fost un joc de totul sau nimic, dar fetele noastre au obținut în final totul: cele 3 puncte grele cît un întreg sezon. Avem 8 lungimi în fața  locului 2, distanță reconfortantă care, coroborată cu programul lejer din ultimele 5 etape, ne duce în Liga Națională. Vom vedea, așadar, la Slobozia jucătoare precum Nechita, Ungureanu sau Do Nascimento deoarece, conform șefului secției de handbal Ion Nica, «Sala Sporturilor poate găzdui meciuri de Liga Națională!».

Repriză confuză... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 15:35 (8494 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Duelul rezervelor

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Galați Unirea Slobozia 2-1

Duelul rezervelor

Unirea Slobozia a jucat sîmbătă, 1 martie 2014, la Dunărea Galați, codașa clasamentului, și a început cu stîngul sezonul de primăvară...

Rezerve de sezon După ce o făcuse și în toamnă la Iași, ex-nemțeanul Costel Enache l-a bătut din nou pe Adrian Mihalcea. La galben-albaștri încă se resimte plecarea lui Liviu Mihai, ca de altfel și absențele lui Lazăr, accidentat, și chiar Ivașcă, suspendat la partida cu gălățenii. În primul 11 au apărut implanturile de la Farul Constanța, Coconașu și Bolat, iar alți 3 nou veniți, Drăguț, Hristian și Ursu au fost pe bancă. Prima repriză a fost una... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 12:10 (6968 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 2-0

Victorie doar pentru palmares

Viitorul Axintele a început sezonul de primăvară cu o victorie. Rezultatul a fost unul ghicit înaintea jocului, scorul fiind mai mic decît ne așteptam. O victorie pentru alb-verzi care-i ajută  în mică măsură, dar cele 3 puncte obținute nu vor avea nicio însemnătate în sistemul de play-off gîndit de Federație... În aceeași ordine de idei, pe cei de la Rapid Fetești înfrîngerea de la Axintele nu-i încurcă în niciun fel. În ligile inferioare, vom avea în această primăvară o mulțime de astfel de partide în care miza nu poate fi alta decît palmaresul. La Viitorul, Ion Nica i-a folosit din primul minut pe nou veniții Sava, Croitoru și Enciu fiind în general mulțumit de prestația acestora, dar... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:40 (3850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de la biserică

Școala de la biserică

Iulian Mârț are 25 de ani și a venit în Slobozia vara trecută. Din noiembrie însă, alături de 40 de voluntari adolescenți a deschis un after-school gratuit pentru copiii din cartier. Copiii vin de două ori pe săptămînă aici, socializează, se joacă, își fac temele... Și, ce e mai important, uită pentru cîteva ore de problemele pe care le au. Sînt copii frumoși și cuminți care, prin puterea exemplului, au o nouă șansă în viață. Iar ușa after-school-ul «Educația dă viață» este întotdeauna deschisă pentru cei care se hotărăsc să bată...

O idee minunată și 40 de voluntari
Iulian Mârț... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:10 (5367 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

Fotbal, Liga a IV-a

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

O dată cu venirea primăverii, Liga a IV-a Ialomița a prins din nou culoare în obraji. Liderul turului, Unirea Fierbinți a capotat la Voința Reviga, pierzînd cu 0-2. Prin urmare, lupta pentru promovare a fost revigorată, echipele de pe podium fiind despărțite în acest moment de un singur punct. De înfrîngerea Fierbinților a profitat Victoria Țăndărei, echipă care a trecut la pas pe teren propriu de Unirea Grivița și cu golaverajul umflat a pășit pe prima poziție a clasamentului. A fost o etapă a victoriilor la scor, bifîndu-se numai puțin de patru succese categorice ale gazdelor. Îmbucurător pentru tradiția competiției este faptul că Amara și Abatorul par a-și fi revenit la cadența din sezoanele... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 09:25 (6229 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozia: 2,6 milioane lei, bugetul Unirii pe 2014

Consiliul Local al municipiului Slobozia a hotărît în ședința din data de 27 februarie 2014 alocarea sumei de 2,3 milioane de lei pentru acoperirea nevoilor financiare ale echipei de fotbal Unirea Slobozia, în anul 2014. Acești bani vor fi folosiți pentru cheltuielile vizînd returul campionatului 2013-2014, precum și turul campionatului 2014-2015. La această sumă se mai adaugă 300000 de lei din sponsorizări. În total, 2,6 milioane de lei, bani suficienți spune conducerea pentru a acoperi taxele, contractele, baremurile de arbitraj, echipamentul și deplasările atît la seniori, cît și la copii și juniori. În linii mari, de aceeași sumă s-a bucurat echipa de fotbal și în 2013. Potrivit conducerii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 08:25 (6986 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Joi, 20 februarie 2014, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit a organizat o întîlnire cu beneficiarii locali de proiecte europene care urmează să fie implementate în cursul acestui an. La întîlnire a participat Doina Comșa, directorul Centrului Regional de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit 3 Sud Muntenia...

Absorbția fondurilor europene, o prioritate
Întîlnirea de joi a avut drept scop declarat identificarea problemelor pe care le întîmpină beneficiarii, autorități locale sau entități private, în derularea procedurilor premergătoare accesării fondurilor... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 07:50 (5660 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Alo! DNA-ul? Ne înregistrați și nouă o sesizare?

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Sala de spectacole cu geometrie variabilă va fi inaugurată pînă la sfîrșitul acestui an. Bugetul propus este de 5,8 milioane de lei și reprezintă «suma necesară pentru finalizarea investiției». La acest moment, pe șantierul din interiorul sălii de spectacole lucrează doar doi oameni... Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că termenul ar putea fi devansat pentru vara acestui an...

O istorie de 19 ani În anul 2015 se vor împlini 20 de ani de cînd sala de spectacole a Consiliului Județean a găzduit ultimul spectacol. Între timp, la conducerea instituției s-au perindat trei generații... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 16:50 (7829 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7036 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23525 vizualizări - 26 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19780 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Ultimul hop

Handbal, Unirea Slobozia-Școala 181 București, sîmbătă, 1 martie, ora 11,00

Ultimul hop

Unirea Slobozia a trecut și de Spartac București, iar acum se găsește, după 16 etape, la o distanță de 5 puncte față de locul 2, Școala 181, formație care a dispus în week-endul trecut de Știința Bacău, cu 32-30. Sîmbătă, 1 martie 2014, ora 11,00, la Sala Sporturilor din Slobozia, se va juca meciul care poate limpezi definitiv apele în lupta pentru promovare. Unirea Slobozia va întîlni chiar Școala 181 și, avînd în vedere programul ulterior, o victorie sau chiar un egal ar duce în proporție de 100% echipa lui Liviu Paraschiv în Liga Națională. Duelurile dintre Unirea și Școala 181 au fost mai mereu spectaculoase și încrîncenate, bilanțul fiind favorabil echipei noastre, respectiv 3 victorii, un... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 15:00 (5460 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
328 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Prins de polițiști după ce a furat un moto-ferăstrău

Un bărbat de 37 de ani, din comuna Săveni este cercetat de polițiști pentru furt calificat, după ce în seara zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., a sustras un moto-ferăstrău din portbagajul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 19:06
(10457 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 18:50
(10660 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor prins și arestat

În cursul zilei de ieri, 1 februarie, polițiștii ialomițeni au depistat și încarcerat în Penitenciarul Slobozia un tînăr de 20 de ani, din Urziceni, urmărit din data de 8 ianuarie 2010 întrucît se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 18:09
(10325 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa orașului Amara la tenis de cîmp, la a V-a ediție

În perioada 5-7 februarie 2010, administrația locală a orașului Amara și Asociația Sportivă «Victoria» organizează «Cupa Orașului Amara», ediția a V-a la tenis de cîmp-dublu masculin. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 12:20
(11342 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul avertizează

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că vineri, 5 februarie 2010, este ultima zi în care pot fi depuse la administrațiile financiare teritoriale în a ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 11:40
(8782 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la finele săptămînii trecute

Patru persoane au fost transportate la diferite unități medicale în cursul zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., după ce autovehiculele în care se aflau au fost implicate în trei accidente rutiere, produse ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:16
(9608 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au participat în acest sfârșit de săptămână, respectiv în perioada 29-31 ianuarie 2010, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, în noaptea de 29 spre 30 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:15
(9566 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și descarcerări

Vineri, 29 ianuarie, pompierii militari din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Maia. Focul s-a aprins din cauza unui mijloc de încălzire suprasolicitat ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:04
(10001 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au prins trei hoți

Jandarmii slobozeni au depistat, miercuri, 27 ianuarie, trei indivizi ce transportau într-un cărucior mai multe grătare metalice în lungime de aproximativ 2 metri fiecare. Cei trei bărbați se aflau pe bulevardul ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2010, 19:26
(14024 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, depistat la un bătrîn

Polițiștii au depistat un ialomițean care deținea, fără drept, o armă neletală din categoria celor supuse autorizării. Bărbatul, în vîrstă de 70 de ani, din Fetești, deținea ilegal un pistol cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(10692 vizualizări - 2 comentarii)


Fără carnet sau cu permisul suspendat, la plimbare la volan

În după-amiaza zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate care circula pe ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(8786 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Două persoane au suferit răni multiple după ce au fost implicate în accidente rutiere produse pe arterele județului în cursul zilei de miercuri, 27 ianuarie 2010.
Primul eveniment rutier s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(11338 vizualizări - 0 comentarii)


«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

Începînd cu luna februarie 2010, zestrea culturală a județului crește cu încă o sală de spectacole. Noua sală a fost amenajată în incinta Centrului Cultural Unesco «Ionel Perlea» și urmează a fi inaugurată ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 18:28
(12918 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmeria, la bilanț

Jandarmeria, la bilanț

Miercuri, 27 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi și-au prezentat bilanțul instituției pentru anul 2009. Potrivit documentului, misiunile jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:18
(8794 vizualizări - 0 comentarii)


Telverde Anticorupție, apelabil gratuit de pe mobil

Potrivit autorităților, de la începutul săptămînii în curs, respectiv de luni, 25 ianuarie 2010, linia verde anticorupție 0800806806 este apelabilă gratuit și din rețelele de telefonie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:13
(12740 vizualizări - 0 comentarii)


Alt șofer beat la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 26/27 ianuarie a.c., puțin trecut de miezul nopții, polițiștii au oprit pe Strada Bănățenilor din Fetești un autoturism înmatriculat în Capitală, la volan aflîndu-se un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:10
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționări meteorologice și hidrologice

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență, «în conformitate cu atenționarea hidrologică din 27.01.2010, emisă de INHGA București, avînd în vedere situația hidrometeorologică actuală, începînd ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:02
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 13:41
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 16:09
(13601 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure de la societatea unde lucra

Un bărbat de 40 de ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru tentativă de furt calificat după ce a fost surprins în cursul nopții de 25/26 ianuarie de polițiștii din localitate în timp ce încerca ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:48
(11962 vizualizări - 0 comentarii)


Saci de soia fără documente

În noaptea de luni spre marți, respectiv 24 spre 25 ianuarie a.c., în jurul orelor 00,30, o echipă de siguranță publică din Fetești a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:47
(13106 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în ultimele zile, mai multe acțiuni pe raza județului Ialomița.
În noaptea de luni spre marți, 25/26 ianuarie a.c., efective ale posturilor de poliție din zona Urziceni ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:37
(10700 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație online pentru cererea de plată a subvenției pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că este disponibilă aplicația IPA online, prin intermediul căreia fermierii care intenționează să solicite sprijin pe suprafață completează ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:31
(15325 vizualizări - 0 comentarii)


Sobele produc incendii

Nerespectarea măsurilor de prevenire a incendiilor la sistemele de încălzire a condus, din nou, la producerea a două incidente de acest fel la locuințele unor cetățeni din Fetești și comuna Andrășești. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:29
(12605 vizualizări - 0 comentarii)


La 14 ani a furat 12 găini

În dimineața zilei de duminică, 24 ianuarie a.c., Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un localnic despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras 12 găini din curtea unei ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:28
(10405 vizualizări - 0 comentarii)


Tot mai mulți șoferi băuți în trafic

Cinci sancțiuni contravenționale au fost aplicate unor conducători auto care au fost depistați la volanul unor autoturisme deși se aflau sub influența băuturilor alcoolice. Față de aceștia, complementar ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:21
(10728 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani, din Urziceni este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul fără a poseda permis de conducere. Autoturismul condus de acesta a fost oprit în trafic de un ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:15
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


Un ceai cald de la Sensiblu

Un ceai cald de la Sensiblu

Ca urmare a scăderii tot mai accentuate a temperaturilor, din ce în ce mai multe persoane surprinse de ger suferă de hipotermii. Începând de sîmbătă, 23 ianuarie 2010, persoanele care suferă din cauza gerului ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:07
(14504 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții SMURD

Intervenții SMURD

Echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat, la final de săptămînă, în cazul a doi pacienți cu afecțiuni medicale. Astfel, vineri, 22 ianuarie, în jurul orelor 20,00, din cauza drumului înzăpezit, subofițerii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:59
(13579 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii datorate coșurilor de evacuare

Incendii datorate coșurilor de evacuare

Coșul de evacuare a fumului amplasat necorespunzător ori neprotejat termic a reprezentat cauza probabilă de izbucnire a nu mai puțin de 4 incendii. Astfel, sîmbătă, 23 ianuarie a.c., în jurul orelor 17 ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:53
(11279 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...