Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

Asfalt ialomițean cu fonduri exclusiv europene

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni promitea o finanțare de 2,8 milioane de euro pentru proiecte de infrastructură și dezvoltare rurală în 21 de localități din zona de est a județului... La acest moment, 6 astfel de proiecte se află în faza vizitelor în teren, iar alte 10 se pregătesc să urmeze aceeași procedură... Cele mai importante investiții, susțin edilii locali, sînt însă cele prin care se asigură asfaltarea drumurilor de interes local. Banii provin exclusiv din fonduri europene și reprezintă o primă certitudine pentru dezvoltarea viitoare a comunităților locale din cadrul GAL «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2013, 06:37 (7222 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia Dunărea Galați 3-1

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Mai erau cîteva minute pînă la fluierul de start, cînd «Țîcă» Toma s-a rupt. A intrat Stelian Stan pe un post pe care nu mai evoluase din perioada celui de-al treilea eșalon... Meciul cu Dunărea a început cum nu se poate mai prost («tot răul spre bine» avea să spună, ulterior, Adrian Mihalcea). Atacantul oaspeților Florin Istrate a pătruns în careu (’15) și din unghi l-a executat pe Dobre. Era 1-0 pentru adversari și deja se făceau presupuneri cu privire la numele noului antrenor... Era să le întărească gălățeanul Șomodean, dar șutul său a lovit bara. În replică, Emil Nanu a expediat o minge de la 7 metri (’42) în brațele portarului advers.

Nanu răstoarnă scorul cu o dublă... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 19:31 (8870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-victorie la limită, Feteștiul-înfrîngere categorică

Viitorul Axintele continuă să șovăie în această perioadă, dar vineri, 20 septembrie, în etapa a V-a, a obținut o nouă victorie acasă, la limită, contra celor de la Popești Leordeni. Golul a venit în minutul 10, fiind marcat de Ionuț Fătu, din pasa lui Gabriel Badea. Ion Nica a aliniat următoarea formulă de joc: Răduță-Chiva, Oprișan, Mihociu, Boigorodiță-Mihalache (Luca), Șelaru, Frangu (Dumitrescu), Gheorghiu-Badea (Novac), Fătu (Robu). Altfel, lotul Viitorului continuă să se subțieze după ce atacantul Simon Măzărache a părăsit echipa. Cealaltă formație ialomițeană din Liga a III-a, Rapid Fetești, a pierdut fără drept de apel, 0-4, acasă, cu Dunărea Călărași. Antrenorul Gigel Stoica a jucat cu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 16:26 (5800 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Peripeții cu final fericit

Handbal, CSM Unirea Slobozia HM Buzău 28-25 (16-10)

Peripeții cu final fericit

Nimeni nu credea că meciul cu Buzăul va fi floare la ureche, dar cu toții așteptam să vedem noua față a echipei lui Paraschiv. Debutul nu ne-a fost favorabil. Buzoianca Anca Ionescu a deschis scorul, dar Alina Moroianu a contrat cu succes. S-a mers umăr la umăr, pînă la 6-6, după care uniristele au erupt, iar Dospin de două ori, Moroianu și Nica au făcut 10-6. Iureșul a continuat, iar pauza a consemnat un liniștitor 16-10. A fost liniștea dinaintea furtunii. Oaspetele au intrat mai determinate în repriza secundă și, ajutate de tot mai desele noastre poticneli, s-au pus pe recuperat. În minutul 35 era 18-12, iar 7 minute mai tîrziu 18-16, după ce Moroianu ratase un 7 metri... Criza a continuat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 14:24 (8143 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș în 3

Voința Reviga, Victoria Țăndărei și Recolta Gheorghe Doja sînt echipele care împart podiumul Ligii lui Basarab după ce au strîns cîte 13 puncte din cele 5 etape disputate. Mai mult, toate 3 au obținut victorii în deplasare în ultima etapă disputată sîmbătă, 21 septembrie, dovedind că startul bun din acest sezon nu este o întîmplare. Din urmă vine Viticola, care a trecut de Abatorul, dar plătește tribut înfrîngerii de la Țăndărei și a rămas la 3 puncte distanță de podium. În general, am avut o etapă cuminte fără surprize în care s-au înregistrat următoarele rezultate:

AS Căzănești-Recolta Gh. Doja 1-3
Unirea Grivița-Andrias Andrășești 1-1
Unirea Fierbinți-Viitorul Platonești 3-0
Unirea Sărățeni-Victoria Mt. Buzău 1-1
Viticola Fetești-Abatorul Slobozia 3-1
Recolta Ghe. Lazăr-Victoria Țăndărei 0-1
Spicul Colelia-Voința Reviga 0-2
ACS Rădulești CS Amara 3-0
... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 11:22 (7795 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Pe 21 și 22 septembrie a.c., la Slobozia, s-a desfășurat Cupa «Duhovnicu», concurs rezervat veteranilor de peste 30 de ani, genul acela de competiție la care indiferent cine participă invariabil învinge Mihai Geantă... Continunînd gluma, invariabilul s-a produs și de această dată, Mihai Geantă impunîndu-se la categoria 55+. În evidență a ieșit și Nicolae Manta, tot slobozean și el, locul I la 50+. De consemnat locul II ocupat la 30+ de Adrian Buzea, urmat pe locul III de Cătălin Trandafir. La 60+, Cornel Chirică a ocupat locul III. Rezultate bune și în concursul de dublu. La categoria «sub o 100 de ani» (suma vîrstelor coechipierilor nu atinge centenarul), cîștigători au fost slobozenii Adrian... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 08:12 (6869 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

În fiecare an, debutul unui nou ciclu școlar stă sub semnul autorizațiilor de funcționare pentru unitățile școlare. Dincolo de acest deziderat însă, există o serie întreagă de necesități despre care nu vorbește nimeni, niciodată. Una dintre acestea este nevoia de a avea mai multe cabinete medicale școlare... La acest moment există 27 de cabinete medicale școlare, iar viitorul lor depinde de fonduri pe care nimeni nu le are.

Cabinetul stomatologic de la «Mihai Eminescu»
Numărate pe degetele de la mîini, cabinetele stomatologice din școli și licee sînt mai degrabă niște fantome... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 08:20 (8784 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

Dr Vasile Olaru, președintele Colegiulului Medicilor Ialomița

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

De-a lungul ultimilor ani, medicii ialomițeni au fost implicați în zeci scandaluri de malpraxis. Cel mai recent este cel al obstetricianului Ioan Mănăilă, acuzat că ar fi ucis un bebeluș în urma unei proceduri medicale eronate. Medicul Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor Ialomița, susține însă că «la momentul acesta, nu s-a demonstrat niciun caz de malpraxis!»...

Analiză sumbră
Spitalul Județean de Urgență Slobozia a deschis o anchetă în cazul medicului Ioan Mănăilă. Dacă va fi considerat vinovat de moartea bebelușului el va fi anchetat și de Colegiul Medicilor Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 07:34 (13126 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie urgentă de un sediu nou. Clădirea în care instituția funcționează se degradează pe zi ce trece, iar fondurile pentru reabilitare sînt inexistente. O soluție ar fi mutarea în fostul sediu al ANAF Țăndărei însă, deocamdată, acest demers este blocat în hîrtii...

Un sediu nou pentru Poliția Țăndărei
Clădirea în care își desfășoară activitatea Poliția Orașului Țăndărei este grav afectată de trecerea timpului. Vechi de mai bine de două decenii, imobilul începe să se degradeze văzînd cu ochii. Proleme sînt atît la structura de rezistență, fundație... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 17:31 (18140 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Reclamații într-un cartier de lux

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Milionarii care și-au cumpărat case în celebrul Cartier Green City deținut de Dumitru Bucșaru, afaceristul care a falimentat echipa Unirea Urziceni, se revoltă. Oamenii reclamă faptul că administratorul cartierului le încarcă facturile la utilități și evită să plătească furnizorii. Așa se face că, la energia electrică, cei 350 de locatari au de achitat o factură de peste 500000 de lei. Și nu este totul. Ca să-i determine să dea banii, Dumitru Bucșaru a tăiat iluminatul stradal și a reziliat contractele cu firmele de pază...

Și bogații au probleme
Cartierul afaceristului care a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 13:29 (10969 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Afacerile merg mînă-n mînă cu administrația

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Consilierul local slobozean Ionuț Răileanu a cîștigat o licitație pentru furnizarea hranei la tabăra de vară de la Amara, tabără aflată în subordinea Direcției pentru Tineret și Sport Ialomița. Pînă aici, nota bene! Doar că hrana furnizată pe hîrtie de către firma de catering a consilierului PSD, Experience Market, este preparată în continuare la cantina din tabără, de către angajații acesteia! Ionuț Răileanu, supranumit de către amici și prieteni Brusli, susține că situația este normală, iar licitația «a fost cîștigată legal». Și nici noi nu susținem contrariul, doar mediatizăm această nouă găinărie financiară mascată în afacere legală...

Găinării de criză cu consilierul Brusli... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 10:28 (12620 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16608 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

D’ale etniei

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

Leonard Dincă, un localnic din Bărbulești, a devenit infractor în urma unui viol «închipuit». Acesta se face vinovat de «cămătărie», «șantaj» și «amenințare», după ce soția sa a depus o plîngere la Poliție acuzînd că a fost batjocorită. Cazul a ajuns în atenția procurorilor din Urziceni care l-au trimis în judecată pe bărbat, alături de alți 3 localnici.

De la viol «închipuit»... la «cămătărie» și «șantaj»
O plîngere depusă la Poliție de Ribana Dincă, soția inculpatului Leonard Dincă, a aprins spiritele în toată comuna Bărbulești. Femeia a acuzat doi vecini, pe numele lor Fănel... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 16:34 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dare de seamă despre Ialomița industrială

Un raport oficial postat la începutul anului pe site-ul Prefecturii Ialomița constată că industria județeană se află «în plin proces de adaptare la procesul de reformare structurală». Potrivit statisticilor, în industria ialomițeană lucrează 12454 de angajați, care reprezintă 28,9% din totalul angajaților din județ. Un document similar, furnizat de Direcția Județeană de Statistică Ialomița, confirmă faptul că doar 70 de firme ialomițene au peste 50 de angajați... O trecere în revistă a acestora oferă concluzii surprinzătoare, pe care vă lăsăm să le formulați singuri.

Rapoarte și proporții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 11:22 (5914 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Administrația județeană a început anul școlar la Țăndărei. Ileana Condruț, inspectorul general școlar, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marin Constantin, subprefectul județului și Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, au fost prezenți la festivitățile de deschidere ale noului an școlar în cele mai importante unități de învățămînt din oraș...

Țăndărei, «kilometrul 0» al învățămîntului ialomițean Noul an școlar a început pentru toți elevii și dascălii din Ialomița la Țăndărei. Șefa învățămîntului ialomițean, inspectorul școlar general Ileana Condruț... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 14:57 (9237 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Condamnat la închisoare, fugit din țară

Infractor ialomițean, căutat prin Interpol

Autoritățile judiciare din Ialomița caută în străinătate un tînăr din Fetești, cercetat pentru «constituire de grup infracțional organizat». Pe numele său Sorin Tudorache, acesta ar fi inițiat o rețea prin intermediul căreia a exploatat sexual patru tinere. În luna iulie 2013, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe feteștean la 12 ani de închisoare, însă la momentul sentinței acesta a fugit din țară. Cazul său nu este singular. Urmăriți internațional sînt alți 68 de ialomițeni...

Anchetă în plină desfășurare
Feteșteanul Sorin Tudorache este destul de cunoscut în peisajul infracțional... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 08:26 (6867 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ziua Magiunului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2

Ziua Magiunului

11 noiembrie 2000: Dinamo-Foresta 4-5. La Dinamo, Mihalcea și Bolohan sînt titulari. La Foresta Fălticeni Semeghin este în primul 11, iar Marin Magiun Barbu este antrenor. 14 septembrie 2013: Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2. Mihalcea și Bolohan sînt antrenorii Unirii, la Suceava Semeghin este tot în teren, iar pe bancă tot inepuizabilul Magiun, la fel de inspirat în repriza secundă, chiar dacă cei 13 ani trecuți i-au nins tîmplele...

Luptă după ploaie
Ploaia a lovit Slobozia în noaptea de vineri și toată dimineața de sîmbătă. Terenul mustea, dar meciul dintre Slobozia și... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 16:42 (6906 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița bea «apă otrăvită»

Nici nu s-a uscat bine apa, pardon, cerneala, de pe autorizația sanitară de funcționare eliberată pentru SC Urban Slobozia de Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, și un nou scandal se profilează la orizontul administrativ. Potrivit datelor furnizate de către aceeași instituție, apa pe care o beau ialomițenii este infestată cu nitrați, nitriți și E. coli. Cea mai periculoasă situație este cea semnalată de către consilierii locali de la Perieți, localitate în care de peste 7 ani locuitorii beau «apă otrăvită».

Apa din Ialomița, un pericol pentru sănătatea publică... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 15:32 (5383 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Revine handbalul la Slobozia. Se va întîmpla sîmbătă, 21 septembrie 2013, la orele 11,00, cînd Unirea va întîlni pe HM Buzău, echipă care a căpătat ceva întăriri în această vară, printre care Liliana Crăciun de la Dunărea Brăila. Nici alte echipe nu au punctat esențial la capitolul transferuri, ba chiar Danubius Galați a ieșit slăbită după plecarea comandoului ucrainean la CSM București. Știința București, echipa lui Lucian Ghiulai, a adus în special handbaliste de perspectivă, iar Școala 181 se bazează pe același nucleu din sezonul trecut. În concluzie, cea mai întărită echipă a ieșit din vară Unirea Slobozia, care le-a adus pe Stoleru, Dospin, Ruscior, Moroianu și Cristiana Nica, jucătoare cu... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 14:32 (11695 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Înșelați de un fals asistent veterinar

Trei cetățeni din comuna Movila au sesizat agenții postului de poliție despre faptul că un bărbat ce s-a recomandat drept medic veterinar i-a înșelat cu diferite sume de bani sau bunuri, părăsind ulterior ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:22
(11000 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat

În dimineața zilei de 13 ianuarie a.c., la Munteni Buzău s-a petrecut un accident rutier în urma căruia un bărbat în vîrstă de 70 ani a suferit vătămări corporale, necesitînd internarea. Evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:21
(15538 vizualizări - 0 comentarii)


Cu permis fals la volan

Miercuri, 13 ianuarie a.c., polițiștii din Făcăeni au oprit pentru control, pe raza comunei, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un localnic în vîrstă de 22 ani. Cu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:20
(11975 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției în mediul rural

Acțiuni ale Poliției în mediul rural

Polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni cu efective mărite în mai multe comune ale județului. Astfel, la acțiunile efectuate pe raza comunelor aflate în zona de responsabilitate a Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2010, 18:15
(12258 vizualizări - 1 comentariu)


Se caută 200 de femei pentru cules de căpșuni în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița primește înscrieri pentru locuri de muncă sezonieră în sectorul agricol din Spania, la cules de căpșuni. Sînt oferite 200 locuri de muncă pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 19:13
(10258 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer de autobuz, beat la volan

În cursul zilei de marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 4,00, un echipaj al Biroului Rutier Fetești a oprit pentru control, pe strada Călărași din localitate, un autobuz de transport local persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 18:15
(11013 vizualizări - 0 comentarii)


Consultant de asigurări, cercetat penal

Polițiștii din Urziceni au finalizat cercetările și au dispus începerea urmăririi penale într-un dosar penal în care o femeie în vîrstă de 41 ani, din localitate, este învinuită de săvîrșirea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 17:43
(10062 vizualizări - 0 comentarii)


A dat peste doi copii pe trecerea de pietoni

Doi minori, ambii în vîrstă de 10 ani, din municipiul Urziceni, au fost răniți în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de marți, 12 ianuarie a.c., pe Calea București din localitate. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 17:21
(11171 vizualizări - 0 comentarii)


Suspectul unui furt din locuință, reținut pentru 24 de ore

În urma cercetărilor efectuate în cazul unei infracțiuni de furt, polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia au stabilit că principalul suspect de comiterea faptei este un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 16:48
(10126 vizualizări - 0 comentarii)


A condus fără permis

Un echipaj din cadrul Biroului de Poliție Rurală Urziceni, aflat în serviciu pe raza comunei Armășești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un localnic ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 16:18
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța traficului rutier

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, efectivele Biroului Rutier Slobozia au constatat 22 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 15:57
(10540 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În noaptea de 11/12 ianuarie a.c., agenții posturilor de poliție aflate pe raza de competență a Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat acțiuni comune, pentru prevenirea faptelor de tulburare a ordinii ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2010, 15:26
(9175 vizualizări - 0 comentarii)


Plățile APIA în 2009, peste 1,281 miliarde euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a efectuat, în anul 2009, plăți în valoare totală de peste 1,281 miliarde euro din Fondul European de Garantare Agricolă (FEGA) și din Fondul European ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:55
(11931 vizualizări - 0 comentarii)


Recalcitrant la volan deși avea mașina neînmatriculată

Sîmbătă, 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,15, prin 112, un cetățean din comuna Ciulnița sesiza Poliției faptul că un tînăr aflat la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, a oprit lîngă ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:40
(11613 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți penal pentru produse contrafăcute

În data de 8 ianuarie 2010, polițiștii de investigare a fraudelor au început urmărirea penală în cinci dosare penale, în care sînt cercetați reprezentanții unor agenți economici, societăți comerciale sau ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:40
(10685 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru pocnitori

Vineri, 8 ianuarie 2010, în baza datelor deținute, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au efectuat un control la un agent economic din comuna Gheorghe Doja pe linia deținerii ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:40
(12358 vizualizări - 0 comentarii)


Geci confiscate la Fetești

La finele săptămînii precedente, vineri, 8 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității o persoană ce vindea pe stradă două geci din blană sintetică, fără respectarea prevederilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2010, 17:39
(11849 vizualizări - 1 comentariu)


Controale APIA în teren

Controale APIA în teren

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reafirmă obligativitatea respectării Bunelor Condiții Agricole și de Mediu (GAEC) de către fermierii care au depus cereri de plată pentru schemele de sprijin ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2010, 12:34
(15210 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu a convocat directorii de descentralizate

De la începutul săptămînii, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a organizat întîlniri cu reprezentanții instituțiilor publice deconcentrate de la nivel local. Principalele teme abordate au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:35
(11096 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu fals, anunțat telefonic

Pompierii slobozeni au fost alertați, joi, 7 ianuarie a.c., asupra producerii unui incendiu la o locuință din cartierul Bora. Deplasîndu-se la locul indicat de apelant, pompierii au constatat că au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:34
(12246 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 100 de șoferi, sancționați de polițiști

Peste 100 de participanți la trafic care nu au respectat prevederile Codului rutier au fost sancționați contravențional, pe numele unui conducător auto care circula cu un autoturism neînmatriculat fiind ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:33
(11149 vizualizări - 0 comentarii)


Loviți de mașini

În după-amiaza zilei de joi, 7 ianuarie a.c., în jurul orei 15,10, Poliția a fost sesizată prin 112 despre producerea unui eveniment rutier pe raza comunei Bărbulești, accident în urma căruia două persoane ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:32
(14888 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții unui furt din locuință, identificați de polițiști

Trei ialomițeni, dintre care doi minori, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați că, în perioada 25-31 decembrie 2009, au sustras mai multe unelte electrice și produse alimentare ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2010, 19:31
(10516 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 6 kg de mercur, ilegal deținute de un cabinet stomatologic

În cursul zilei de miercuri, 6 ianuarie a.c., în baza unor informații, polițiștii au efectuat un control cu privire la deținerea și utilizarea substanțelor toxice și foarte toxice la un cabinet stomatologic ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:32
(13335 vizualizări - 0 comentarii)


Depistat la volanul unui autoturism fără drept de circulație în România

Un tînăr în vîrstă de 25 ani din Urziceni este cercetat e polițiști pentru conducerea pe drumurile publice a unui autoturism înmatriculat în străinătate care nu are drept de circulație în România. Acesta ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:31
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții unui furt de telefon, identificați

În după-amiaza zilei de miercuri, 6 ianuarie a.c., un tînăr în vîrstă de 16 ani, din comuna Ciulnița, s-a prezentat la Poliția Municipiului Slobozia pentru a sesiza faptul că în timp ce se afla în parcul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:30
(9941 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

Neadaptarea vitezei la condițiile unui carosabil acoperit cu zăpadă a fost cauza a două evenimente rutiere produse pe arterele județului. Unul dintre conducătorii auto a părăsit locul accidentului, dar ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:26
(13894 vizualizări - 0 comentarii)


Fără carnet și depistat la volanul unui autoturism fără drept de circulație în România

În după-amiaza zilei de marți, 5 ianuarie 2010, pe raza municipiului Urziceni, în cadrul activităților curente desfășurate, polițiștii au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate la ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2010, 12:26
(13956 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră, în stradă pentru siguranța circulației

Polițiștii au acționat pe raza municipiului Slobozia în scopul prevenirii și combaterii incidentelor rutiere. Activitățile desfășurate de polițiști au vizat urmărirea modului în care participanții la trafic ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2010, 12:22
(12026 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de prevenire și combatere a infracționalității

În cursul zilei de marți, 5 ianuarie 2010, în intervalele orare 14,30-18,30, respectiv 19,30-21,30, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune cu efective mărite, urmărindu-se în principal prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2010, 12:19
(11297 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...