Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Învățămîntul ialomițean primește nota 8

Peste 342000 de absențe!

Învățămîntul ialomițean a demonstrat, încă odată, că este incapabil să creeze «elite». Băncile școlilor din județ au fost tocite, încă un an, de coatele acelorași elevi care au tratat cu indiferență lecțiile sau temele pentru acasă. Dezinteresul față de școală îl demonstrează notele din catalog, numărul mare de absențe sau scandalurile publice în care «actori» principali au fost dascălii. Toate aceste «hibe» sînt recunoscute de oficialii învățămîntului ialomițean. „Mai avem mult de lucru și vrem să îndreptăm imaginea școlii ialomițene...» declară însă Otilia Dumitru, inspectorul școlar general.

Învățămînt de «nota 8»... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 15:18 (6176 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Șoferul Adrian Drăghici, «liber» la accidente mortale

Justiția ialomițeană e oarbă!

Șoferul Adrian Drăghici, «liber» la accidente mortale

În urmă cu 3 ani, pe DN21, din direcția Slobozia spre Călărași s-a produs un groaznic accident de circulație. Un tînăr de 26 de ani a fost ucis de Adrian Drăghici, administrator al unei firme din Slobozia. După ce s-a urcat băut la volan, Drăghici a lovit mașina în care se afla tînărul de 26 de ani, decesul victimei survenind imediat după impact. Timp de un an și jumătate, rudele victimei au încercat să-și facă dreptate în instanță, însă judecătorii au arătat clemență față de șoferul vinovat... Judecătorii din Slobozia au decis ca Adrian Drăghici să fie condamnat la 2 ani cu suspendare. Recent, pedeapsa s-a prescris, iar șoferul-problemă poate circula liber pe șosele.

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 13:58 (8201 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană rămîne subfinanțată

Spitalele județului semnează «în genunchi» contractul cu Casa de Sănătate

La 6 luni de la începutul anului și după mai multe serii de negocieri eșuate, contractul dintre spitalele județene și Casa Județeană de Sănătate Ialomița a fost semnat. Săptămîna trecută, în cadrul unei conferințe de presă, directorul instituției, Mihai Geantă, a declarat: «Practic, în aprilie s-a derulat procesul de contractare aferent anului 2013. Aceasta activitate a fost laborioasă, dar noi sîntem mulțumiți de rezultate...». În pofida declarațiilor oficiale, spitalele județene rămîn subfinanțate și într-un permanent pericol de intrare în insolvență.

O victorie smulsă cu forcepsul... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 11:55 (4634 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Școala nevăzută

Școala nevăzută

În fiecare an, cîteva școli din Slobozia se întrec în rezultate spectaculoase. Sute de premii la concursuri județene, zeci de locuri pe podium la competiții naționale, elevi eminenți, investiții municipale  pentru săli de clasă super-performante, sponsorizări de la copiii de familie bună... La umbra acestora, școlile de cartier, tot mai sărace, tot mai puțin dorite, se ofilesc practicînd un învățămînt de «subzistență», un învățămînt pentru cei săraci și fără «șanse egale» în societate. Este și cazul Școlii nr. 4 din Slobozia, o școală care nu își mai dorește nimic pentru că vineri, 21 iunie, a cîștigat tot ce-și poate dori o instituție de învățămînt: dragostea și respectul elevilor care învață... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 08:54 (6182 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răspopitul Casian Pandelică își vrea sutana înapoi

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acționată în instanță

Răspopitul Casian Pandelică își vrea sutana înapoi

Războiul purtat de preoții Pandelică din Reviga cu Episcopia Sloboziei și Călărașilor este departe de a se încheia. După acuzațiile publice, fețele bisericești își caută dreptatea pe la ușile Tribunalului Ialomița. Preotul Casian Pandelică cere judecătorilor să-i dea înapoi slujba pe care a pierdut-o în 2011... «Este un abuz ceea ce a făcut Episcopia!» susține cel răspopit. În replică, oficialii din cadrul Episcopiei susțin că «măsura este una definitivă».

Confruntarea dintre «Bine» și «Rău» de la Reviga
Sînt 4 ani de cînd opinia publică este silită să asiste la acest scandal... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 18:45 (11107 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile ialomițene refuză insolvența!

Datoare vîndute în numele comunităților

Administrațiile ialomițene refuză insolvența!

Teoretic, Legea insolvenței este în vigoare din anul 2006. Ea este, de fapt, Legea 273/2006, privind finanțele publice locale și, potrivit art. 85, în termen de 6 luni de la intrarea în vigoare, Ministerul Administrației și Internelor împreună cu Ministerul Finanțelor Publice aveau obligația să elaboreze un proiect de lege referitor la insolvența unităților administrativ-teritoriale. Practic, în Monitorul Oficial de vineri, 24 mai 2013, a fost publicată o Ordonanța de Urgență privind insolvența unităților administrativ-teritoriale. Conform ei, primăriile pot declara starea de «criză financiară» sau, în cazul în care datoriile depășesc 50% din bugetul anual, insolvența. În Ialomița, deși situația... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 16:40 (9601 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

O mare de luptători în sala de la Amara

Lupte libere, «Cupa Ialomiței»

O mare de luptători în sala de la Amara

Sîmbătă, 22 iunie a.c., sala de sport a orașului Amara a fost practic neîncăpătoare. 160 de sportivi, plus oficiali și spectatori, au participat la a doua ediție a «Cupei Ialomiței», competiție organizată de Direcția Județeană pentru Sport Ialomița și Primăria Orașului Amara. Au fost prezenți luptători de la cluburi din București, Mangalia, Constanța, Călărași, Cislău, Buzău și, bineînțeles, Amara. Luptătorii de la CS Amara pregătiți de profesorul Marian Moraru au avut evoluții foarte bune la acest eveniment și s-au distins prin 10 clasări pe podium. Astfel, la 38 de kilograme, Adrian Dumitru a obținut locul I. Pe aceeași poziție s-au clasat Cristian Lungu, la 47 kilograme, și Robert Cîlțea, la... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 15:58 (9588 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Abonamente la suprataxă pentru elevii navetiști

Ialomița: Abonamente la suprataxă pentru elevii navetiști

La început de vacanță, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au făcut un bilanț al cheltuielilor instituției. Conform rapoartelor, Inspectoratul Școlar Ialomița a cheltuit cele mai multe dintre fonduri pentru decontarea abonamentelor elevilor navetiști... Conducerea instituției reclamă faptul că, în ultimi 3 ani, firmele de transport au mărit nejustificat prețurile respectivelor abonamente. În anul școlar care tocmai s-a încheiat transportul școlar a costat peste 300000 de lei...

Creșteri substanțiale
Calculele pe care le-au efectuat reprezentații Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 14:38 (8531 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Mihalcea îl vrea secund pe Bolohan

Fotbaliștii Unirii continuă vacanța, dar la nivelul conducerii tehnico-administrative se lucrează intens la strategia pentru sezonul următor, care îi va găsi pe galben-albaștri tot în Liga a II-a. Iar de lucru este destul... Îndepărtarea lui Dună și instalarea lui Mihalcea în funcția de antrenor duc la permutări nu numai în lotul de jucători, ci și la nivelul băncii tehnice. După ce, pe lîngă Marin Dună, de la Unirea a plecat și Victor Ene, alături de Adrian Mihalcea are șanse serioase să vină ca secund un alt fost fotbalist al Ligii I, Mugur Bolohan. Originar din Suceava, Bolohan a evoluat ca fotbalist în special pe postul de fundaș dreapta la echipe ca Progresul, Rapid, Dinamo, FCM Bacău, U... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 13:57 (6824 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița pierde lupta cu apele...

Apărarea împotriva inundațiilor lasă de dorit

Ialomița pierde lupta cu apele...

Planul de apărare împotriva inundațiilor este ineficient. În ciuda eforturilor investiționale de consolidare și reabilitare a digurilor care protejează Ialomița de apele Dunării, lucrările se dovedesc a fi ineficiente. Conform estimărilor oficiale, digurile care apără localitățile situate pe malurile Brațului Borcea «sînt depășite moral și fizic». Totuși autoritățile județene sunt încrezătoare în eforturile lor. «Ne luptăm cu apa și apa cu noi, dar vom ieși învingători...» susțin însă oficialii responsabili să protejeze Ialomița în caz de inundații.

Stare de alertă pe Dunăre
... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 12:32 (6962 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, liga a IV-a

Unirea Sărățeni, ultima strigată în Liga lui Basarab

Week-end canicular în fotbalul ialomițean. Sîmbătă, 22 iunie a.c., s-au desfășurat barajele pentru Liga a IV-a. Astfel, la Țăndărei, Unirea Sărățeni a zdrobit-o pe Unirea Grivița ca la tenis: 6-1. Sărățeniul face pasul către Liga lui Basarab alături de Unirea Fierbinți și Andrias Andrășești. În celălalt baraj, disputat la Munteni Buzău, AS Căzănești s-a impus în fața Viitorului Platonești cu 5-1 și își asigură locul la masa privilegiaților. Din sezonul viitor, o dată cu retrogradarea cu iz de gafă AJF-istă a Rapidului Fetești, Liga a IV-a se va compune din 16 echipe. Vor munci cu spor spre bucuria noastră: Voința Cocora, Victoria Țăndărei, Viticola Fetești, Rapid Fetești, Victoria Munteni Buzău... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 11:55 (8434 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supracontrol la Bacalaureat

Măsuri extreme

Supracontrol la Bacalaureat

Ca să nu mai ia mită și anul acesta la Bacalaureat, Inspectoratul Școlar Ialomița impune reguli stricte profesorilor corectori și supraveghetori. Dascălii care asigură buna desfășurare a examenului de maturitate nu au voie să intre în săli cu telefoane mobile sau alte obiecte personale... De asemenea, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița i-au instruit pe dascăli cu privire la conduita pe care trebuie să o adopte în momentul în care ar fi tentați să încalce legea.

Istoria unui scandal
Imediat după afișarea rezultatelor finale ale sesiunii de vară a Bacalaureatului... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 10:22 (25798 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Fabrica de juniori turează motoarele

Juniorii Unirii Slobozia încep să lege tot mai bine jocul și rezultatele. Cu ceva ani în urmă un capitol trecut la «și altele», viitorul fotbalistic slobozean se încheagă și dă semne că poate produce pentru prezent elemente importante. Cel puțin la juniori A, nume de tradiție ca Sportul Studențesc, FC Argeș, Progresul au rămas în urma Unirii Slobozia în ediția de campionat recent încheiată. Nici juniorii B, plombați pe alocuri cu juniori C nu au mers rău, deși au plătit tribut faptului că o parte dintre ei au mers să întărească garnitura juniorilor A. Una peste alta, responsabil cu acest sector, profesorul Ion Ionescu, este mulțumit de prestația elevilor săi. «Ca evoluție, campionatul a avut pentru... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 09:07 (8201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Buești: Muzeul de Religie de la grădiniță

Buești este o comună uitată pe celălalt mal al Ialomiței, peste care trei rînduri de administrații județene au promis să construiască un pod. Singurul fapt memorabil legat de această localitate este «bulevardul lu’ Mihăilă» și faptul că, în fiecare zi, subprefectul Costică o traversează. Începînd de astăzi, este singura comună din Ialomița despre care știm că are un... Muzeu de Religie. La grădiniță!

Muzeul de la grădiniță
Grădinița din Buești e la o cădelniță distanță de zidul Bisericii și, văzută din afară, pare la fel de banală ca toate grădinițele din județ. Poate doar faptul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 08:15 (7195 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a aruncat de pe pod să caute trupul băiețelului înecat...

Slobozia: Salvat de la moarte într-o fracțiune de secundă

Gest extrem al unui localnic din cartierul Bora, în seara zilei de luni, 24 iunie a.c. Bărbatul a sărit în gol de pe podul rutier direct în apele Ialomiței... Martorii prezenți la fața locului susțin că omul le-a mărturisit că încearcă să-l găsească pe băiețelul de 10 ani, înecat duminică seară în același loc. La un pas de moarte, bărbatul a fost salvat de pompierii Gărzii Slobozia.

Intervenție la secundă Malul drept al rîului Ialomița a fost împînzit de localnicii din cartierul Bora. Oamenii căutau cu disperare trupul bărbatului care s-a aruncat de pe pod la lăsarea întunericului.... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2013, 22:33 (5210 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții dezastruoase în drumurile județene

Războiul expertizelor

Investiții dezastruoase în drumurile județene

De aproape 10 ani, prioritatea declarată a administrației Ciupercă o reprezintă infrastructura rutieră. Și tot de atîta timp, drumurile județene reabilitate se degradează în mai puțin de 2 ani de la recepție... Ultimul scandal legat de această practică este investiția de pe DJ212 și DJ213, în comuna Gura Ialomiței. Demarată în urmă cu un an, lucrarea s-a blocat la acest moment din cauza unor... expertize. Potrivit declarațiilor oficialilor Consiliului Județean Ialomița, expertizele au rolul de a stabili cine se face vinovat de calitatea execrabilă a lucrărilor executate...

Oyl Company e în tot și în toate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2013, 17:35 (11488 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli desființează calea ferată

Autogara Nana, construită în disprețul legii

Nicu Pericli desființează calea ferată

Săptămîna trecută explicam cum a fost posibil ca SC Nick Touring SRL să-și adjudece serviciul de transport public local printr-o licitație trucată. Astăzi, continuăm să explicăm cum același patron de firmă, Nicu Pericli reușește să construiască un sediu de autogară în zona de protecție a căii ferate din imediata vecinătate a gării... Deși ilegală potrivit reglementărilor legale în vigoare, construcția noii autogări este avansată și urmează să fie finalizată pînă la sfîrșitul acestui an...

OUG 12 din ’98 spune că e ilegal
Săptămîna trecută, reprezentanții administrației locale... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2013, 13:33 (13946 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Paul Toma-ELDAGA, găsit în Spania

Urmează să fie extrădat

EXCLUSIV: Paul Toma-ELDAGA, găsit în Spania

Poate cel mai căutat ialomițean de după Revoluție, l-am numit aici pe fostul patron al firmei ELDAGA, Paul Cristian Toma, a fost găsit de polițiști. Paul Toma se ascundea într-o mică localitate din Spania, autoritățile locale spaniole solicitînd informații polițiștilor ca urmare a unor activități mai puțin legale ale fostului patron ELDAGA în Spania. Potrivit unor surse, polițiștii erau pe urmele lui Paul Toma de cîteva luni, așteptîndu-se momentul prielnic pentru a fi arestat și extrădat în țara de origine.
Revenind, să precizăm că Paul Toma-ELDAGA era dat dispărut de la sfîrșitul lunii septembrie 2009. Acesta dispăruse după ce în prealabil a făcut o plîngere-autodenunț, la momentul respectiv... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2013, 10:36 (13139 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Frații Frusin și Gigi Piticu, arestați în Austria EXCLUSIV: Frații Frusin și Gigi Piticu, arestați în Austria

EXCLUSIV: Frații Frusin și Gigi Piticu, arestați în Austria

Fuga lui Toma Gheorghe zis Gigi Piticu în Austria a adus lumea interlopă din Slobozia în atenția autorităților austriece. Interlopul Toma Gheorghe, zis Gigi Piticu a încălcat interdicția impusă de instanțele judecătorești de a nu părăsi localitatea de domiciliu și a fugit din țară, pentru a fi alături de fratele său Toma Frusin, zis Frusin. Ambii interlopi sînt acum arestați de anchetatorii austrieci și urmează să fie predați autorităților din România...

Gigi Piticu, interlopul care sfidează legea
La începutul lunii martie 2013, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2013, 08:50 (36144 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

La a-XIII-a ediție, Slobozia a reușit o performanță remarcabilă

SĂRBĂTORILE HAOSULUI

Începute cuminte, sub semnul Cezarilor din Episcopie și administrație, Sărbătorile Sloboziei, a XIII-a ediție, s-au transformat rapid în sărbători ale haosului. Timp de 3 zile, în pofida eforturilor evidente ale organizatorilor, dezordinea, debandada și haosul s-au înstăpînit peste oraș. Au existat, incontestabil, și evenimente lăudabile... Dar și acestea au fost umbrite de festivism deșănțat, mediocritate ridicată la rang de virtute și discursuri oficiale în tradiționala limbă de lemn a administrației ialomițene...

«Pane et circus» pentru slobozeni
Teoretic, Sărbătorile Sloboziei... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2013, 15:52 (9145 vizualizări - 15 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozean de 60 de ani, beat la volan

Un bărbat, de 60 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autotvehicul pe raza localității de domiciliu deși a consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:40
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


Enel instalează contoare inteligente

Companiile de distribuție de electricitate ale grupului Enel, liderul mondial și pionier în tehnologia pentru contorizare inteligentă, vor instala în 2017 peste 150000 de contoare inteligente în regiunile ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:35
(6410 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 8 mai a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 15:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, videoconferință cu structurile din subordine

Luni, 8 mai 2017, la sediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a avut loc o videoconferință în prezența ministrului Agriculturii Petre Daea, la care au participat, alături de secretarul ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:25
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Formularul 200-«Declarația privind veniturile realizate din România»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați ca până joi, 25 mai 2017, inclusiv, persoanele fizice care realizează, în mod individual sau într-o formă de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:15
(8819 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă etapă de recrutare a voluntarilor debutează la ISU Ialomița

Campania «Salvator din pasiune» continuă în județul Ialomița. Recrutarea se va organiza în perioada 15-31 mai a.c., iar condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:05
(7437 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stației de pompare Căzănești, în ziua de 11 mai 2017, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 13:50
(5765 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Luni, 8 mai a.c., în jurul orelor 17,30, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor trei. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 23:20
(9099 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Primăria Slobozia: «Ziua Tatălui Slobozean»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea primei ediții a Zilei Tatălui Slobozean. Astfel, duminică, 14 mai 2017, tații din oraș primesc provocarea unui concurs de grătare, pasionații de gătit în ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:35
(5789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Două persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 26 de ani, din București, a fost depistat de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:25
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 5-7 mai a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:20
(5616 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cinci persoane, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Polițiștii cercetează cinci persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate pentru documentarea întregii activități infracționale Vineri, 5 mai a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:05
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6408 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7025 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7673 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6051 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6535 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5763 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6732 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6206 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4987 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...