Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Performanțele elevilor de clasa a VIII-a

Ialomița: Promovabilitate de 68,65% la Evaluarea Națională

• gravidă în luna a 8-a, o elevă a susținut examenul sub supraveghere medicală

Sîmbătă, 29 iunie a.c., s-au afișat rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională, examenul susținut de elevii de clasa a VIII-a. Anul acesta, procentul de promovabilitate în județul Ialomița a fost de 68,65 %. Au fost însă și momente tensionate la sesiunea din acest an a examenului clasei a VIII-a... S-a întîmplat la o școală din zona Amara, acolo unde o elevă a avut nevoie de medic, întrucît era gravidă.
Statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că anul acesta elevii de clasa a VIII-a au învățat mai mult decît cei de anul trecut. Astfel, rezultatele preliminarii, înaintea contestațiilor, arată că la sesiunea din iunie 2013 a Evaluării Naționale, elevii ialomițeni au obținut... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2013, 19:08 (19134 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Ocaua lui Stoica Vodă

Bulevardul de pe strada Cloșca

Ocaua lui Stoica Vodă

Joi, 13 iunie 2013, după două luni de eforturi disperate, administrația Stoica reinaugura bulevardul Unirii, după un lifting pripit, dar numai bun de surprins în fotografii cu prilejul Sărbătorilor Sloboziei. La un kilometru distanță, un bulevard tras la indigo, dar rămas la statutul de stradă mărginașă, așteaptă de 40 de ani același tratament...

Strada Cloșca, soră cu bulevardul Unirii
Strada Cloșca începe în dreptul Grupului Școlar «Al. I. Cuza» și se termină lîngă Penitenciarul Slobozia. Ea desparte, teoretic, zona locuită a orașului de zona industrială. Practic însă, dincolo... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 17:27 (8496 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățămîntul ialomițean primește nota 8

Peste 342000 de absențe!

Învățămîntul ialomițean a demonstrat, încă odată, că este incapabil să creeze «elite». Băncile școlilor din județ au fost tocite, încă un an, de coatele acelorași elevi care au tratat cu indiferență lecțiile sau temele pentru acasă. Dezinteresul față de școală îl demonstrează notele din catalog, numărul mare de absențe sau scandalurile publice în care «actori» principali au fost dascălii. Toate aceste «hibe» sînt recunoscute de oficialii învățămîntului ialomițean. „Mai avem mult de lucru și vrem să îndreptăm imaginea școlii ialomițene...» declară însă Otilia Dumitru, inspectorul școlar general.

Învățămînt de «nota 8»... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 15:18 (6248 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Șoferul Adrian Drăghici, «liber» la accidente mortale

Justiția ialomițeană e oarbă!

Șoferul Adrian Drăghici, «liber» la accidente mortale

În urmă cu 3 ani, pe DN21, din direcția Slobozia spre Călărași s-a produs un groaznic accident de circulație. Un tînăr de 26 de ani a fost ucis de Adrian Drăghici, administrator al unei firme din Slobozia. După ce s-a urcat băut la volan, Drăghici a lovit mașina în care se afla tînărul de 26 de ani, decesul victimei survenind imediat după impact. Timp de un an și jumătate, rudele victimei au încercat să-și facă dreptate în instanță, însă judecătorii au arătat clemență față de șoferul vinovat... Judecătorii din Slobozia au decis ca Adrian Drăghici să fie condamnat la 2 ani cu suspendare. Recent, pedeapsa s-a prescris, iar șoferul-problemă poate circula liber pe șosele.

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 13:58 (8205 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană rămîne subfinanțată

Spitalele județului semnează «în genunchi» contractul cu Casa de Sănătate

La 6 luni de la începutul anului și după mai multe serii de negocieri eșuate, contractul dintre spitalele județene și Casa Județeană de Sănătate Ialomița a fost semnat. Săptămîna trecută, în cadrul unei conferințe de presă, directorul instituției, Mihai Geantă, a declarat: «Practic, în aprilie s-a derulat procesul de contractare aferent anului 2013. Aceasta activitate a fost laborioasă, dar noi sîntem mulțumiți de rezultate...». În pofida declarațiilor oficiale, spitalele județene rămîn subfinanțate și într-un permanent pericol de intrare în insolvență.

O victorie smulsă cu forcepsul... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 11:55 (4637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala nevăzută

Școala nevăzută

În fiecare an, cîteva școli din Slobozia se întrec în rezultate spectaculoase. Sute de premii la concursuri județene, zeci de locuri pe podium la competiții naționale, elevi eminenți, investiții municipale  pentru săli de clasă super-performante, sponsorizări de la copiii de familie bună... La umbra acestora, școlile de cartier, tot mai sărace, tot mai puțin dorite, se ofilesc practicînd un învățămînt de «subzistență», un învățămînt pentru cei săraci și fără «șanse egale» în societate. Este și cazul Școlii nr. 4 din Slobozia, o școală care nu își mai dorește nimic pentru că vineri, 21 iunie, a cîștigat tot ce-și poate dori o instituție de învățămînt: dragostea și respectul elevilor care învață... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 08:54 (6186 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răspopitul Casian Pandelică își vrea sutana înapoi

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acționată în instanță

Răspopitul Casian Pandelică își vrea sutana înapoi

Războiul purtat de preoții Pandelică din Reviga cu Episcopia Sloboziei și Călărașilor este departe de a se încheia. După acuzațiile publice, fețele bisericești își caută dreptatea pe la ușile Tribunalului Ialomița. Preotul Casian Pandelică cere judecătorilor să-i dea înapoi slujba pe care a pierdut-o în 2011... «Este un abuz ceea ce a făcut Episcopia!» susține cel răspopit. În replică, oficialii din cadrul Episcopiei susțin că «măsura este una definitivă».

Confruntarea dintre «Bine» și «Rău» de la Reviga
Sînt 4 ani de cînd opinia publică este silită să asiste la acest scandal... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 18:45 (11114 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile ialomițene refuză insolvența!

Datoare vîndute în numele comunităților

Administrațiile ialomițene refuză insolvența!

Teoretic, Legea insolvenței este în vigoare din anul 2006. Ea este, de fapt, Legea 273/2006, privind finanțele publice locale și, potrivit art. 85, în termen de 6 luni de la intrarea în vigoare, Ministerul Administrației și Internelor împreună cu Ministerul Finanțelor Publice aveau obligația să elaboreze un proiect de lege referitor la insolvența unităților administrativ-teritoriale. Practic, în Monitorul Oficial de vineri, 24 mai 2013, a fost publicată o Ordonanța de Urgență privind insolvența unităților administrativ-teritoriale. Conform ei, primăriile pot declara starea de «criză financiară» sau, în cazul în care datoriile depășesc 50% din bugetul anual, insolvența. În Ialomița, deși situația... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 16:40 (9604 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

O mare de luptători în sala de la Amara

Lupte libere, «Cupa Ialomiței»

O mare de luptători în sala de la Amara

Sîmbătă, 22 iunie a.c., sala de sport a orașului Amara a fost practic neîncăpătoare. 160 de sportivi, plus oficiali și spectatori, au participat la a doua ediție a «Cupei Ialomiței», competiție organizată de Direcția Județeană pentru Sport Ialomița și Primăria Orașului Amara. Au fost prezenți luptători de la cluburi din București, Mangalia, Constanța, Călărași, Cislău, Buzău și, bineînțeles, Amara. Luptătorii de la CS Amara pregătiți de profesorul Marian Moraru au avut evoluții foarte bune la acest eveniment și s-au distins prin 10 clasări pe podium. Astfel, la 38 de kilograme, Adrian Dumitru a obținut locul I. Pe aceeași poziție s-au clasat Cristian Lungu, la 47 kilograme, și Robert Cîlțea, la... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 15:58 (9588 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Abonamente la suprataxă pentru elevii navetiști

Ialomița: Abonamente la suprataxă pentru elevii navetiști

La început de vacanță, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au făcut un bilanț al cheltuielilor instituției. Conform rapoartelor, Inspectoratul Școlar Ialomița a cheltuit cele mai multe dintre fonduri pentru decontarea abonamentelor elevilor navetiști... Conducerea instituției reclamă faptul că, în ultimi 3 ani, firmele de transport au mărit nejustificat prețurile respectivelor abonamente. În anul școlar care tocmai s-a încheiat transportul școlar a costat peste 300000 de lei...

Creșteri substanțiale
Calculele pe care le-au efectuat reprezentații Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 14:38 (8535 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Mihalcea îl vrea secund pe Bolohan

Fotbaliștii Unirii continuă vacanța, dar la nivelul conducerii tehnico-administrative se lucrează intens la strategia pentru sezonul următor, care îi va găsi pe galben-albaștri tot în Liga a II-a. Iar de lucru este destul... Îndepărtarea lui Dună și instalarea lui Mihalcea în funcția de antrenor duc la permutări nu numai în lotul de jucători, ci și la nivelul băncii tehnice. După ce, pe lîngă Marin Dună, de la Unirea a plecat și Victor Ene, alături de Adrian Mihalcea are șanse serioase să vină ca secund un alt fost fotbalist al Ligii I, Mugur Bolohan. Originar din Suceava, Bolohan a evoluat ca fotbalist în special pe postul de fundaș dreapta la echipe ca Progresul, Rapid, Dinamo, FCM Bacău, U... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 13:57 (6824 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița pierde lupta cu apele...

Apărarea împotriva inundațiilor lasă de dorit

Ialomița pierde lupta cu apele...

Planul de apărare împotriva inundațiilor este ineficient. În ciuda eforturilor investiționale de consolidare și reabilitare a digurilor care protejează Ialomița de apele Dunării, lucrările se dovedesc a fi ineficiente. Conform estimărilor oficiale, digurile care apără localitățile situate pe malurile Brațului Borcea «sînt depășite moral și fizic». Totuși autoritățile județene sunt încrezătoare în eforturile lor. «Ne luptăm cu apa și apa cu noi, dar vom ieși învingători...» susțin însă oficialii responsabili să protejeze Ialomița în caz de inundații.

Stare de alertă pe Dunăre
... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 12:32 (6962 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, liga a IV-a

Unirea Sărățeni, ultima strigată în Liga lui Basarab

Week-end canicular în fotbalul ialomițean. Sîmbătă, 22 iunie a.c., s-au desfășurat barajele pentru Liga a IV-a. Astfel, la Țăndărei, Unirea Sărățeni a zdrobit-o pe Unirea Grivița ca la tenis: 6-1. Sărățeniul face pasul către Liga lui Basarab alături de Unirea Fierbinți și Andrias Andrășești. În celălalt baraj, disputat la Munteni Buzău, AS Căzănești s-a impus în fața Viitorului Platonești cu 5-1 și își asigură locul la masa privilegiaților. Din sezonul viitor, o dată cu retrogradarea cu iz de gafă AJF-istă a Rapidului Fetești, Liga a IV-a se va compune din 16 echipe. Vor munci cu spor spre bucuria noastră: Voința Cocora, Victoria Țăndărei, Viticola Fetești, Rapid Fetești, Victoria Munteni Buzău... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 11:55 (8436 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supracontrol la Bacalaureat

Măsuri extreme

Supracontrol la Bacalaureat

Ca să nu mai ia mită și anul acesta la Bacalaureat, Inspectoratul Școlar Ialomița impune reguli stricte profesorilor corectori și supraveghetori. Dascălii care asigură buna desfășurare a examenului de maturitate nu au voie să intre în săli cu telefoane mobile sau alte obiecte personale... De asemenea, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița i-au instruit pe dascăli cu privire la conduita pe care trebuie să o adopte în momentul în care ar fi tentați să încalce legea.

Istoria unui scandal
Imediat după afișarea rezultatelor finale ale sesiunii de vară a Bacalaureatului... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 10:22 (25799 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Fabrica de juniori turează motoarele

Juniorii Unirii Slobozia încep să lege tot mai bine jocul și rezultatele. Cu ceva ani în urmă un capitol trecut la «și altele», viitorul fotbalistic slobozean se încheagă și dă semne că poate produce pentru prezent elemente importante. Cel puțin la juniori A, nume de tradiție ca Sportul Studențesc, FC Argeș, Progresul au rămas în urma Unirii Slobozia în ediția de campionat recent încheiată. Nici juniorii B, plombați pe alocuri cu juniori C nu au mers rău, deși au plătit tribut faptului că o parte dintre ei au mers să întărească garnitura juniorilor A. Una peste alta, responsabil cu acest sector, profesorul Ion Ionescu, este mulțumit de prestația elevilor săi. «Ca evoluție, campionatul a avut pentru... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 09:07 (8201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Buești: Muzeul de Religie de la grădiniță

Buești este o comună uitată pe celălalt mal al Ialomiței, peste care trei rînduri de administrații județene au promis să construiască un pod. Singurul fapt memorabil legat de această localitate este «bulevardul lu’ Mihăilă» și faptul că, în fiecare zi, subprefectul Costică o traversează. Începînd de astăzi, este singura comună din Ialomița despre care știm că are un... Muzeu de Religie. La grădiniță!

Muzeul de la grădiniță
Grădinița din Buești e la o cădelniță distanță de zidul Bisericii și, văzută din afară, pare la fel de banală ca toate grădinițele din județ. Poate doar faptul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2013, 08:15 (7195 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

S-a aruncat de pe pod să caute trupul băiețelului înecat...

Slobozia: Salvat de la moarte într-o fracțiune de secundă

Gest extrem al unui localnic din cartierul Bora, în seara zilei de luni, 24 iunie a.c. Bărbatul a sărit în gol de pe podul rutier direct în apele Ialomiței... Martorii prezenți la fața locului susțin că omul le-a mărturisit că încearcă să-l găsească pe băiețelul de 10 ani, înecat duminică seară în același loc. La un pas de moarte, bărbatul a fost salvat de pompierii Gărzii Slobozia.

Intervenție la secundă Malul drept al rîului Ialomița a fost împînzit de localnicii din cartierul Bora. Oamenii căutau cu disperare trupul bărbatului care s-a aruncat de pe pod la lăsarea întunericului.... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2013, 22:33 (5210 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Investiții dezastruoase în drumurile județene

Războiul expertizelor

Investiții dezastruoase în drumurile județene

De aproape 10 ani, prioritatea declarată a administrației Ciupercă o reprezintă infrastructura rutieră. Și tot de atîta timp, drumurile județene reabilitate se degradează în mai puțin de 2 ani de la recepție... Ultimul scandal legat de această practică este investiția de pe DJ212 și DJ213, în comuna Gura Ialomiței. Demarată în urmă cu un an, lucrarea s-a blocat la acest moment din cauza unor... expertize. Potrivit declarațiilor oficialilor Consiliului Județean Ialomița, expertizele au rolul de a stabili cine se face vinovat de calitatea execrabilă a lucrărilor executate...

Oyl Company e în tot și în toate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2013, 17:35 (11488 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli desființează calea ferată

Autogara Nana, construită în disprețul legii

Nicu Pericli desființează calea ferată

Săptămîna trecută explicam cum a fost posibil ca SC Nick Touring SRL să-și adjudece serviciul de transport public local printr-o licitație trucată. Astăzi, continuăm să explicăm cum același patron de firmă, Nicu Pericli reușește să construiască un sediu de autogară în zona de protecție a căii ferate din imediata vecinătate a gării... Deși ilegală potrivit reglementărilor legale în vigoare, construcția noii autogări este avansată și urmează să fie finalizată pînă la sfîrșitul acestui an...

OUG 12 din ’98 spune că e ilegal
Săptămîna trecută, reprezentanții administrației locale... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2013, 13:33 (13946 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Paul Toma-ELDAGA, găsit în Spania

Urmează să fie extrădat

EXCLUSIV: Paul Toma-ELDAGA, găsit în Spania

Poate cel mai căutat ialomițean de după Revoluție, l-am numit aici pe fostul patron al firmei ELDAGA, Paul Cristian Toma, a fost găsit de polițiști. Paul Toma se ascundea într-o mică localitate din Spania, autoritățile locale spaniole solicitînd informații polițiștilor ca urmare a unor activități mai puțin legale ale fostului patron ELDAGA în Spania. Potrivit unor surse, polițiștii erau pe urmele lui Paul Toma de cîteva luni, așteptîndu-se momentul prielnic pentru a fi arestat și extrădat în țara de origine.
Revenind, să precizăm că Paul Toma-ELDAGA era dat dispărut de la sfîrșitul lunii septembrie 2009. Acesta dispăruse după ce în prealabil a făcut o plîngere-autodenunț, la momentul respectiv... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2013, 10:36 (13140 vizualizări - 15 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12409 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări - 0 comentarii)


COMUNICAT DE PRESĂ

Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 01:43
(11273 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Octombrie 2012, 07:06


12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița

Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2012, 18:20
(9315 vizualizări - 1 comentariu)


Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni

Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni

În cadrul unei conferințe de presă susținute miercuri, 10 ocotmbrie a.c., pompierii ialomițeni și-au făcut public raportul de activitate pe trimestul III al acestui an. Peste 1400 de situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 16:19
(7124 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

10 Octombrie 2012, 13:03


Ialomița: Europa caută forță de muncă românească

S-a dat din nou startul angajărilor în țările din Europa. Prin intermediul programului Euress, ialomițenii au la dispoziție peste 63 de locuri de muncă, în diverse domenii de activitate. Pe de altă parte ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 10:06
(7936 vizualizări - 3 comentarii)


Coșereni: Și-a pierdut viața pe șosea

Un tînăr, de 22 ani, a murit în dimineața zilei de 9 octombrie a.c. după ce a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru scoaterea cadavrului dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 10:03
(7125 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: A dat foc la casa gazdei

Neatenția a fost principala cauză a producerii unui incendiu în Movila. O persoană care locuia cu chirie într-un apartament din localitate a uitat pe foc o tigaie, iar flăcările s-au extins. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 09:24
(7131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Ialomița: Trofeul «Ion Albeșteanu» a ajuns în Timiș

Festivalul Național de Folclor «Ion Albeșteanu» și-a desemnat cîștigătorii. Trofelul ediției din acest an i-a revenit tînărului Cristian Ioan Pop, de 22 ani, din județul Timiș. Printre laureați se numără ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 09:12
(8237 vizualizări - 0 comentarii)


Copii dispăruți, găsiți pe străzile din Fetești

Doi minori, de 13 și 15 ani, dați în urmărire națională după ce au dispărut, au fost găsiți de polițiștii din Fetești. Cei doi copii pribegeau pe străzile municipiului în căutare de mîncare și adăpost. ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:58
(8808 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: În aceeași zi în care și-a luat permisul, a intrat cu mașina în stîlp

Începător într-ale șofatului, un tînăr de 19 ani a avut parte de ghinion. În aceeași zi în care și-a luat permisul de conducere, a intrat cu mașina într-un stîlp de pe marginea drumului. Fericit că este ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:52
(9904 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Un elev de 13 ani a furat din curtea școlii unde învăța

La ore este elev, iar în pauze hoț. A demonstrat-o tuturor un copil de 13 ani, din Urziceni. Acesta a a furat mai multe grilaje metalice ale unei clădiri dezafectate, aflate în curtea școlii în care acesta ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:49
(10187 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt copil


Slobozia: Înjunghiată de concubin?

Slobozia: Înjunghiată de concubin?

Casiera în vîrstă de 45 ani a unei benzinării din Slobozia a trecut în noaptea de luni spre marți, 8/9 octombrie a.c., prin clipe de coșmar. Femeia a fost înjunghiată în spate de două ori de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2012, 10:25
(9762 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal

Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal

Întrecere sportivă inedită sîmbătă, 6 octombrie a.c., pe terenurile sintetice de fotbal din stațiunea Amara. Polițiștii ialomițemi, membri ai «Asociației Internaționale a Polițiștilor», au renunțat la uniforme ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 21:30
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tîlhar prins de polițiști

Efective de polițiști din cadrul Poliției Urziceni au deschins în locuința unui tînăr de 27 ani, din Borănești. Acesta era acuzat de comiterea a două tîlhării, victimele suspectului fiind două minore, de ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 20:36
(11828 vizualizări - 7 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion național la karate

Jandarm ialomițean, campion național la karate

În vîrstă de 31 ani, plutonierul Florin Mihalcea, din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia, a reușit să obțină titlul de campion național la Campionatul Național de Arte Marțiale, desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 19:58
(10702 vizualizări - 3 comentarii)


Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Membrii Sindicatului «Cartel Alfa», precum și ai celorlate sindicate afiliate confederației, au protestat miercuri, 3 octombrie a.c., și la Slobozia. Aproximativ 150 de oameni au pichetat sediul Prefecturii ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:14
(8720 vizualizări - 2 comentarii)


Luciu: I-au furat 13 curcani din curte

«Captura» vieții lor, 13 curcani, furați din gospodăria unei bătrîne din Luciu, a devenit pentru 3 hoți din orașul constănțean Hîrșova o corvoadă. Au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:11
(7063 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu furt curcani


Slobozia: 75 de cartele SIM ascunse în cusătura unei pături, introduse în Penitenciar

Din vizitator al unui deținut, un tînăr de 23 de ani, din Dragalina, s-a transformat în infractor, încercînd să introducă 75 de cartele SIM Vodafone și Cosmote în Penitenciarul Slobozia. Planurile i-au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:10
(10792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat căruciorul de la supermarket

Și-au făcut cumpărăturile la supermarket și în loc să-și care bunurile în sacoșe s-au gîndit să fure căruciorul. S-a întîmplat vineri, 28 septembrie a.c., la Fetești, iar autorii furtului sînt doi tineri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:08
(10336 vizualizări - 3 comentarii)


Sărățeni: Copii-infractori, prinși de polițiști

4 copii, cu vîrste cuprinse între 7 și 10 ani, din Sărățeni, sînt cercetați de polițiști sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au furat fier vechi și o bicicletă din locuința unei localnice. Duminică ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:08
(10271 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

2 Octombrie 2012, 18:15


Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție

Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție

Eveniment cultural de marcă la Slobozia. Luni, 1 octombrie 2012, «Salonul Anual de Carte» și-a redeschis porțile. Scriitori, editori, dar și iubitori ai cărții au participat la deschiderea oficială...
...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2012, 23:34
(9167 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Tînăr beat și fără permis, la volanul unui autoturism furat

Joi, 27 septembrie a.c., polițiști din cadrul Poliției Amara au depistat pe raza localității un autoturism cu numere de înmatriculare străine, iar lîngă acesta se afla un tînăr de 24 ani, din comuna Cumpăna ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 17:36
(9095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul național de folclor «Ion Albeșteanu», la a IX-a ediție

În perioada 4-5 octombrie 2012, se va desfășura la Slobozia cea de-a IX-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Organizatorii acestui eveniment artistic sînt Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 17:29
(12977 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dezvoltarea durabilă a județului Ialomița

Confederația Sindicală Națională «Meridian», împreună cu Federația Agricultorilor «Fermierul», parteneri în cadrul Proiectului «Împreună pentru dezvoltarea dialogului social în România», cofinanțat de ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 16:52
(6183 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Un copil de 7 ani a murit înecat într-un bazin al unei fabrici dezafectate

Nenorocire în sînul unei familii din Fetești. În seara zilei de joi, 27 septembrie a.c., un băiețel de 7 ani a sfîrșit înecat într-un bazin adînc, plin cu apă, din curtea unei fabrici dezafectate. Copilul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 21:38
(9544 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...