Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Accident între Slobozia și Iazu: Bărbat acroșat de o Dacie Logan!

Accident de circulație în după-amiaza zilei de vineri, 23 martie a.c., între Slobozia și Iazu. Deoarece nu a fost atent în momentul în care a vrut să traverseze strada, un bărbat a fost lovit de o mașină. El a fost transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia, pentru acordarea de îngrijiri medicale. Șoferul care l-a lovit pe respectivul bărbat susține că circula regulamentar, din direcția Slobozia-Brăila. La un moment dat, pe cealaltă parte a carosabilului, a observat un bărbat care stătea de vorbă cu șoferul unui camion și care s-a angajat să traverseze șoseaua, fără să se asigure. De la acea clipă și pînă la tragedie a mai fost decît un pas. «Stătea cu ochii la camion și tot gesticula... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2012, 16:50 (9194 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Inimă de Stejar

Al nouălea român care a supraviețuit unui transplant de cord

Inimă de Stejar

Singurul ialomițean care are o inimă nouă trăiește la Urziceni. După aproape 10 ani de la intervenția chirurgicală, care i-a schimbat viața, el a povestit clipele pe care le-a trăit pe masa de operație și riscurile pe care le presupune un astfel de procedeu medical. Mai mult, conform statisticilor, este al nouălea român care a supraviețuit unui transplant de cord realizat în România...

A acostat definitiv...
Pentru Jenică Stejar marea a însemnat totul, tocmai de aceea s-a hotărît să îi dedice toată viața și să devină navigator. A străbătut de nenumărate ori mările și oceanele... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2012, 16:43 (12411 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L continuă campania de racolare a primarilor PSD

DEZERTAREA, episodul II

PD-L continuă campania de racolare a primarilor PSD

Joi 22 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, președintele PDL Ialomița, Cazacu Marinică, a anunțat oficial că alți doi primari PSD vor candida pe listele PD-L la alegerile din 10 iunie 2012. Este vorba despre primarul din Sălcioara, Ionel Frițu, și cel din Munteni-Buzău, Gheorghe Soare.

Sprijiniți să vină la PD-L
Cei doi primari PSD au precizat faptul că motivul pentru care au ales să intre în cursa electorală alături de PDL, îl reprezintă ignorarea proiectelor locale de către conducerea partidului din care au făcut parte.
«Domnul Cazacu ne-a spus că ne ajută... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2012, 16:15 (10998 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Un tânăr susține că a fost bătut de forțele speciale ale Poliției. Oamenii legii au altă variantă...

Scandal cu mascați la Slobozia!

Un tînăr susține că a fost bătut de forțele speciale ale Poliției. Oamenii legii au altă variantă...

Un tînăr de 24 de ani din Slobozia susține că în noaptea de duminică spre luni, 18/19 martie a.c., a fost bătut de forțele de intervenție ale Poliției, după ce a fost legitimat. De cealaltă parte, oamenii legii susțin că el a fost prins băut la volanul unei mașini și că nu l-au agresat...

A fost sau n-a fost?
În noaptea în care susține că a încasat pumni în cap de la mascați, tînărul venea de la o petrecere alături de prietena sa. Pe o stradă din Cartierul 500 s-a întîlnit cu un alt amic și au intrat într-o discuție contradictorie. În acel moment, o patrulă de Poliție le-a cerut... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2012, 12:20 (23549 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Escroaca care a jefuit casa de amanet din București locuiește în Slobozia!

În seara zilei de miercuri, 21 martie a.c., polițiști din cadrul Poliției Slobozia și Secției 3 București au percheziționat locuința Rafaelei Preda, în vîrstă de 40 ani, suspectă în cazul tîlhăriei de la o casă de amanet din Capitală. La plecare, oamenii legii au luat cu ei mai multe bunuri și un calculator, ce au aparținut suspectei.
În urmă cu aproximativ o săptămînă, un bărbat și o femeie au pătrus într-o casă de amanet din București și, folosindu-se de pretextul că sînt comisari ai Gărzii Financiare, au fraudat proprietarul respectivei societăți cu suma de 100.000 de euro.
Imediat, oamenii legii au mers pe firul întîmplării și au încercat să le dea de urmă suspecților. Așa au ajuns... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2012, 10:39 (18125 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raport oficial privind deszăpezirea

Ialomița: Diferențe însemnate la cheltuieli în anumite localități!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a finalizat raportul privind cheltuielile efectuate de către autoritățile locale în perioada viscolelor din lunile ianuarie-februarie 2012. Potrivit concluziilor acestuia, multe dintre administrații au solicitat sume mai mari decît au cheltuit, pe ansamblu, cheltuielile efectuate depășind alocările bugetare cu 309154 de lei. Surprinzător, o analiză comparativă a costurilor în diferite localități ale județului relevă diferențe de pînă la 5 ori mai mari pentru același tip de servicii de deszăpezire prestate. De exemplu, în timp ce la Alexeni o oră de lucrări efectuate cu utilaje tip wola a costat 57 de lei, la Jilavele, aceeași oră de intervenție a costat... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2012, 10:33 (8890 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Descinderi ale Poliției

Falșii comisari ai Gărzii Financiare care au jefuit casa de amanet din București sînt din Slobozia!

În urmă cu cîteva minute, polițiști din cadrul Poliției Slobozia și din cadrul Secției 3 București au descins într-un apartament din municipiul Slobozia unde o caută pe Rafaela Preda, o femeie de 40 ani, suspectă în cazul tîlhăriei de la casa de amanet din București. Oamenii legii au intrat în apartamentul femeii situat în blocul C3 și încearcă să afle amănunte despre aceasta. În respectiva locație se află în acest moment o bătrînă, mama suspectei și cei doi copii ai individei, un băiat și o fetiță.
Potrivit unor surse din cadrul anchetatorilor, bărbatul, însoțitor al femeii în timpul tîlhăriei, i se spune Dan Americanu și ar fi tot un slobozean.
... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 18:45 (29206 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Copiii nimănui, o bombă socială cu efect întârziat

673 de drame oficiale așteaptă intervenția noastră

Copiii nimănui, o bombă socială cu efect întîrziat

Parenting reprezintă procesul de susținere psihică, emoțională, socială și dezvoltare intelectuală a copiilor de la cele mai mici vîrste pînă la maturitate. În Ialomița, cei mai afectați de lipsa acestui suport sînt copiii părinților plecați în străinătate. Oficial, numărul lor este de 673, dintre care 332 sînt băieți, iar 341 sînt fete. Pentru ei, nici administrația, nici școala și nici societatea nu au făcut pînă acum nimic. Sînt copiii nimănui și, conform opiniei specialiștilor, reprezintă tot atîtea drame ale căror efecte se vor răsfrînge asupra societății. Adică asupra fiecăruia dintre noi...

550 de familii, 673 de drame
Un raport public al Direcției pentru... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 13:21 (10151 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Furtuna galben-albastră

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Eolica Baia 4-0

Furtuna galben-albastră

Uniriștilor nu le tremură deloc picioarele, deși se află mulți dintre ei în fața celei mai mari realizări a carierei. La debutul returului, în meciul cu Eolica Baia, elevii lui Ion Ionescu și-au făcu planul la puncte și au oferit un spectacol agreabil tribunelor. A ieșit bine și, grație jocului rezultatelor, distanța față de locul II s-a mărit...

Căpitanul a dat startul
Eolica Baia s-a dovedit o echipă foarte bătăioasă. Cu experimentatul Vlas în poartă și fostul dinamovist Cosmin Pașcovici în apărare, tulcenii nu s-au sfiit să apeleze la durități. Astfel, în startul partidei mai... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:47 (9445 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari-Viitorul Axintele 0-2

Sus, tot mai sus!

Viitorul Axintele a mers la Buftea pentru meciul cu FC Voluntari disputat sîmbătă, 17 martie a.c., după ce traversase încă o pauză competițională cu schimbări masive în lot. «Ne dorim să prindem la finele Campionatului un loc în prima jumătate a clasamentului» spunea în iarnă o persoană din conducerea Clubului. «Vise, tată!» am putea spune gîndindu-ne că ialomițenii s-au zbătut mult timp în subsolul clasamentului. Din fericire, meciul cu ilfovenii care a marcat debutul returului pare să dea dreptate optimiștilor...

Multe schimbări în prima echipă
Trupa aliniată de Ion Nica la... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:41 (11032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viticola și Lazăr, desprindere de moment

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola și Lazăr, desprindere de moment

Gata! S-au uscat terenurile, iar băieții din Liga a IV-a au pornit caravana returului. S-au scos echipamentele de la naftalină, legitimațiile din sertare și, pe alocuri, s-au actualizat speranțele unui cules de vie într-un aer mai ozonificat: în Liga a III-a. Una va fi în final trupa care va ataca barajul, dar gurile rele susțin în continuare că experiența trăită în vara lui 2011 de Viitorul Axintele este, cel puțin în acest sezon, imposibil de repetat. Le puteți contrazice?

Lăzărenii, performerii etapei
Acum, după ce am strecurat puțină sămînță de polemică (doar e vremea semănatului, nu?) să ne concentrăm pe ce s-a întîmplat... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:27 (9118 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autoturismul senatorului PD-L Tudor Panțuru, vandalizat

Senatorul PD-L Tudor Panțuru, în dimineața zilei de marți, 20 martie a.c., și-a găsit autoturismul Mercedes vandalizat. Cel sau cei care au lovit mașina senatorului PD-L nu au furat nimic din interior, ci doar i-au spart luneta. «Din fericire, este vorba doar despre un geam spart. Bine că nu au furat ceva din ea...» a declarat Tudor Panțuru. Autoturismului Mercedes, cu an de fabricație 1997, i-a fost spartă luneta în parcarea din fața blocului unde locuiește senatorul. La fața locului au sosit și polițiștii care au întocmit în cauză un dosar penal pentru distrugere.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 10:18 (7827 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu: Bătrână de 72 ani, batjocorită de un tânăr

Bucu: Bătrînă de 72 ani, batjocorită de un tînăr

În noaptea de luni spre marți, 19/20 martie a.c., o bătrînă de 72 ani din localitatea Bucu a trecut prin clipe de coșmar. Femeia ar fi fost violată de un localnic, în vîrstă de 22 ani. Agresorul riscă acum ani grei de închisoare...
Pe ulițele din Bucu, gura satului vuiește de vești cutremurătoare referitoare la nenorocirea care s-a petrecut noaptea trecută. Tînărul de 22 ani ar fi intrat în casa femeii, iar apoi ar fi sărit peste ea și ar fi violat-o. Încercarea bătrînei de a scăpa din brațele agresorului a fost în zadar. Surse din cadrul anchetatorilor susțin faptul că acesta i-ar fi pus mîna la gură în timp ce ea striga cu disperare după ajutor. În puterea nopții, abia cînd violatorul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 09:16 (11136 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Bucu viol bătrână

Click aici

EVENIMENT

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Primarul Gabi Ionașcu vrea să demonstreze că nu lasă baltă orașul în fruntea căruia încă se află. Zilele acestea el s-a aflat într-o vizită de lucru tocmai în Israel pentru a încerca să atragă la Slobozia investitori din Țara Sfîntă...

Sfinte sînt intențiile sale...
Gabi Ionașcu și-a luat zborul spre Israel în noaptea de duminică, 19 martie a.c. Scopul vizitei sale în respectiva țară este acela de a atrage cît mai mulți investitori evrei, care să reîmprospăteze viața economică a orașului. El are sprijin solid în acest demers. Nu vă gîndiți că este vorba despre vreun membru de... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:40 (8880 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Luni, 19 martie a.c., la Prefectura Ialomița, în cadrul unei ședințe, a fost semnat un protocol între reprezentanții Guvernului în teritoriu și instituția Avocatul Poporului. Întîlnirea de la Prefectură a fost prezidată de prefectul Mădălin Teculescu și profesorul universitar doctor Gheorghe Iancu, reprezentantul instituției Avocatul Poporului. Protocolul semnat le dă posibilitatea ialomițenilor să se adreseze mult mai ușor Avocatului Poporului. Potrivit respectivului document, oamenii trebuie să înainteze petiții către Prefectură, care își asumă angajamentul de a trimite mai departe aceste demersuri către instituția cu care a semnat acordul. Prefectul Mădălin Teculescu a declarat faptul că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:34 (9059 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Bazarul Municipal, arma primarului

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Actualul primar nu se lasă cu una cu două și a pornit o luptă dură împotriva adversarilor politici. Recent anulată în instanță, hotărîrea 134 din august 2011, privitoare la taxele din Bazarul Municipal, l-a făcut pe edilul încă în funcție să îi critice dur pe cei care au adoptat-o. Pe de altă parte, este vorba cam despre aceiași oameni care l-au lăsat fără candidatura la fotoliul de primar...

Operațiunea «Bazarul»
Cu sprijinul politic retras pentru un nou mandat în fruntea orașului, primarul Gabi Ionașcu a început o lupta împotriva celor care, potrivit domniei sale, «m-au înjunghiat... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:47 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

Bani albi pentru filiale roșii

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

În timp ce directorul PSD al Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, face declarații belicoase cu privire la reducerea fondurilor pentru Sănătate, o firmă de partid pripășită în propria-i ogradă a primit aproape 230 mii de lei pentru «servicii de construcții și tîmplărie». Informația a fost făcută publică de către Instituția Prefectului Ialomița, la cererea căreia Garda Financiară a demarat un control privind contractele încheiate de Spitalul Județean Ialomița în ultimii 3 ani...

Un control banal, o căpușă clasică
Un control realizat de către Garda Financiară Ialomița ... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:30 (7440 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primarul de la Adîncata vrea «circuit auto de viteză» prin fals în acte publice

Mare e grădina administrației locale ialomițene, iar primarii care sar gardurile penalului sînt din ce în ce mai numeroși. De data aceasta, primarul comunei Adîncata, Marin Gheorghe care vrea cu orice preț «circuit auto de viteză» în comună. Și dacă legal dorința nu-i putea fi îndeplinită, edilul nu s-a dedat de la a falsifica puțin actele publice, doar-doar prefectului nu i-o mai mirosi a penal. Dar prefectul nu și nu! Iar acum, polițiștii se vor chinui să demonstreze ilegalitatea comisă cu bună știință de primarul din Adîncata.

Adîncata, noul pol al vitezei. De reacție!
Povestea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:18 (15321 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Luni, 19 martie a.c., Parchetul Județean Ialomița a decis reținerea pentru 24 de ore a unui agent șef principal din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Slobozia, pentru luare de mită. Potrivit autorităților, inculpatul urmează să fie prezentat instanței competente cu propunerea de arestare preventivă.
Pe scurt, în data de 22 februarie 2012, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița au fost sesizați de un deținut din Penitenciarul Slobozia cu privire la faptul că agentul Ion Iordache i-a propus introducerea unui telefon mobil în unitatea de detenție în schimbul a 300 lei, persoana de legătură în realizarea acestui fapt urmînd să fie o cumnată a... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 15:34 (16905 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Deschis în mai 2011, Spitalul din Urziceni reușește, după niciun an de funcționare, să-și consolideze o poziție de invidiat pe piața medicală locală. Estimată la o valoare de 55 milioane lei, unitatea medicală aflată la jumătatea drumului dintre Slobozia și București, reușește să facă față unei concurențe acerbe pe piața serviciilor medicale. «Știu că pare incredibil! Dar sînt bolnavi pe care îi sfătuim să meargă la București... Pentru tratamente de ultimă oră, pentru tehnica medicală mai performantă... Dar ei nu vor! Spun că au încredere în noi. Și asta e cea mai bună reclamă, recomandarea bolnavului...» explică directorul Spitalului, dr Gheorghi Jardan, specialist în chirurgie laparoscopică... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:47 (25422 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
231 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2682 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4133 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2938 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2640 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2300 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3391 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie a polițiștilor

În cursul zilei de luni, 29 iunie 2020, polițiștii din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o razie de amploare pe străzile din Slobozia. În urma acțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:10
(1808 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,13%-rata șomajului în mai 2020

La sfârșitul lunii mai 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3864 șomeri (din care 1777 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:20
(2201 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...