Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Războiul pământului de la Giurgeni- Vlădeni

Prefectul Teculescu cere public retrocedarea a 8700 de hectare de teren către proprietari

Războiul pămîntului de la Giurgeni- Vlădeni

Prefectura Ialomița încearcă să oblige Consiliul Județean să renunțe la veniturile financiare obținute din exploatare terenurilor private aflate în proprietatea județului. Într-o conferință de presă desfășurată săptămîna trecută, reprezentantul Guvernului în teritoriu a cerut public oficialilor județeni să renuțe la exploatarea celor 8700 de hectare de teren din zona Giurgeni-Vlădeni. Potrivit declarațiilor sale, acest teren aparține de drept foștilor proprietari și trebuie retrocedat. În replică, Consiliul Județean afirmă că acest teren este concesionat în totalitate, iar primele contracte nu expiră mai devreme de anul 2014.

Prefectul dezgroapă dosarul «Sturionul»
... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2011, 13:44 (19283 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Spitalului, Vasile Zamfir vrea din nou procuror

Ca să se cerceteze singur

Juristul Spitalului, Vasile Zamfir vrea din nou procuror

Potrivit datelor Consiliului Superior al Magistraturii, Ialomița are din nou aspiranți la statutul de procuror și judecător. La concursul organizat luna viitoare, vor trece prin febra exemenelor 6 posibili viitori procurori și 6 posibili judecători.
La începutul lunii noiembrie, respectiv în data de 13, Consiliul Superior al Magistraturii organizează regulamentarul concurs pentru admitere în magistratură, atît la capitolul procurori cît și judecători. Astfel, lista pentru aspiranții la un post în cadrul Tribunalului Ialomița este formată din Anișoara Barbuli, Alina Bazac, Cristina Bîlbîe, Adriana Culea, Mihaela Dediță și Ștefania Popa.
La Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița lista aspiranților... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2011, 12:22 (39259 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Nici n-a cîntat bine cocoșul Constanței de trei ori că primarul s-a și lepădat de Urban

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, Gabi Ionașcu și-a declinat orice responsabilitate legată de gestionarea activității SC Urban. Declarația primarului Sloboziei vine după ce consilierul local Radu Paros i-a cerut acestuia să confirme intenția autorităților locale de a ceda serviciile locale de apă către operatorul constănțean, RAJA. La acest moment SC Urban are o situație financiară precară, se confruntă cu o solicitare de executare silită din partea SC Amonil, iar RAJA Constanța și-a reiterat recent intenția de a furniza apă potabilă slobozenilor «dacă aceasta va fi voința locuitorilor și a Consiliului Local».

Ionașcu se declară nevinovat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2011, 08:31 (21961 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Autoutilitare noi pentru ISU Ialomița

Proiect european pe bani românești

Slobozia: Autoutilitare noi pentru ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița are două autospeciale de intervenție nou-nouțe, acestea fiind achiziționate prin intermediul unui proiect european derulat în cadrul regiunii Sud-Muntenia, din care fac parte 7 județe, printre care și Ialomița. Valoarea totală a proiectului depășeste 5 milioane lei, iar scopul alocării acestor fonduri îl reprezintă îmbunătățirea capacității și calității sistemului de intervenție în situații de urgență.

Bani europeni pentru ISU Ialomița
Proiectul care a permis achiziționarea celor două autospeciale prezentate miercuri, 2 noiembrie, în cadrul unei demonstrații a pompierilor ialomițeni a fost inițiat în anul 2009. Pentru... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2011, 08:25 (13222 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gala K1 (plus 1) revine la Slobozia

Satori Club recidivează

Gala K1 (plus 1) revine la Slobozia

Pentru al doilea an consecutiv, Satori Club reușește să aducă la Slobozia unul dintre cele mai spectaculoase și mai populare sporturi din România. K1 revine în Sala Sporturilor din Slobozia, vineri, 4 noiembrie 2011, într-o formulă îmbunătățită. Organizatorii competiției au declarat, în cadrul conferinței de presă care a precedat evenimentul, că doresc să evite greșelile ediției precedente și să aducă un plus de spectaculozitate și de greutate valorică prin combinarea unei competiții de K1 cu una de MMA (arte marțiale mixte). În deschidere, pe scena galei va evolua Cesar, într-un recital live...

Mai mulți, mai buni, mai puternici
Vineri, orele 13,00, organizatorii celei... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2011, 10:36 (18494 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, reținut de procurori

Dosarul «DRABI»: S-a pornit tăvălugul arestării cămătarilor!

Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, reținut de procurori

UPDATE: Soluția magistraților în Dosarul «DRABI»: Constantin Greu a primit mandat de arestare pentru 29 de zile!

Luni, 31 octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni, Constantin Greu a fost reținut de procurorii Parchetului de pe lîngă Înalta Curtea de Casație și Justiție. În sarcina polițistului procurorii au reținut mai multe capete de acuzare grave precum favorizarea unei grupări interlope din Urziceni. «Oricine încalcă legea va răspunde pentru asta, fie acesta și polițist!» este poziția oficială a șefului IPJ Ialomița, Viorel Ștefu, cu privire la evenimentele produse într-o subunitate pe care o coordonează.

Greu, un șef de poliție cu probleme interlope
La începutul anului 2009, Poliția Urziceni era lovită de un scandal monstru. Două clanuri rivale se războiau în plină stradă... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 11:00 (101619 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III-a, CS Balotești-Unirea Slobozia 0-3

Victorie printre durități

La partida cu ilfovenii, contînd pentru etapa a XI-a, se poate spune fără teama de a greși că slobozenii au pus serios osul la treabă. Ba chiar mai multe oase care, din fericire, le-au rămas întregi. «Gazdele au practicat un joc plin de durități pe care sincer nu pot să-l înțeleg» a declarat antrenorul Unirii Ion Ionescu. În meciul de la Balotești de vineri, 28 octombrie, Unirea a început fără vreun vîrf autentic, în avanposturi jucînd Florinel Ibrian și Marius Drăguț. Asta nu l-a împiedicat pe cel supranumit Torje (Marius Drăguț) să-și facă datoria de atacant și să deschidă scorul (’15). În a doua repriză slobozenii au mai punctat în două rînduri. 2-0 a făcut Lazăr (’60), ajuns la 3 goluri în... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:38 (15126 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Știința București-CSM Unirea Slobozia 25-31 (15-15)

Mai greu decît ne așteptam

Echipa condusă de Lucian Ghiulai a trecut din nou prin mari emoții în drumul spre cele două puncte puse în joc. Chiar dacă rezultatele anterioare spuneau că va fi un meci ușor, universitarele bucureștene s-au întrebuințat serios și au reușit să intre la pauză cu un surprinzător 15-15. În repriza a doua a partidei disputată sîmbătă, 29 octombrie, uniristele și-au etalat în sfîrșit valoarea superioară și au terminat în avantaj. 31-25 pentru Unirea Slobozia! Rezultat mulțumitor, obiectiv atins, dar jocul echipei dă mari bătăi de cap conducerii. Cea mai bună jucătoare a bucureștencelor a fost Laura Leahu, handbalistă împrumutată de Știința chiar de la Slobozia. Laura a reușit 13 goluri, a fost de... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:35 (20274 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndărei, pe primul loc

Poate că sîntem enervanți, poate că nu, dar trebuie să atragem din nou atenția în startul scurtei noastre prezentări asupra schimbării liderului în Liga a IV-a. Este al cincilea lider pe care divizia județeană ni-l propune în sezonul 2011-2012 după ce în postura de șef au fost Abatorul, Rapid Fetești, Amara sau Gheorghe Lazăr. Victoria Țăndărei, echipa care tace și face, a învins-o în acest week-end pe Recolta Gheorghe Lazăr, instalîndu-se pe primul loc și lăsînd echipa lui Vlase să alunece pe 2. Locul 3 este ocupat de surprinzătoarea Viticola Fetești, care s-a impus la Andrășești, acolo unde numai cine nu vrea nu bate. Să lăsăm însă «răutăcismele», vorba lui Marius Lăcătuș, și să ne îndreptăm... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:28 (17034 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Anca Negoiță, triumf la Galați

Noul val de tenismeni ai CSS Slobozia începe să confirme. Un bun prilej de afirmare pe care copiii pregătiți de profesorul Ion Savu nu l-au ratat a fost Cupa «Ion Petrică», turneu desfășurat la Galați, în perioada 28-31 octombrie. CSS Slobozia a avut trei sportivi clasați pe podium. Cel mai bun rezultat l-a obținut Anca Negoiță, care a cîștigat turneul la categoria 10 ani fete. Născută în 2003, Anca este la primul turneu cîștigat în scurta sa carieră. La aceeași categorie, Alexandra Iordache a ocupat locul II. Tot pe poziția secundă, dar la 10 ani băieți, s-a clasat Liviu Zamfirache. «Sînt copii talentați care, avîndu-i ca exemple pe colegii lor mai mari, cresc de la un concurs la altul!» ne-a... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:25 (20196 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 0-3

(Alb) verde la victorii

Vineri, 28 octombrie, la Călărași, Dunărea a fost secată de 11 băieți îmbrăcați în alb-verde. Nu este o informație hidrologică, ci una pur fotbalistică. Vorbim de Dunărea Călărași, echipă sleită de puteri și soluții de Viitorul Axintele, formație care crește de la meci la meci, de la victorie la victorie. Băieții lui Ion Nica s-au betonat în apărare și au mușcat copios pe contraatac. A mușcat mai întîi Ogodbo Moses, însă mingea trimisă de exoticul vîrf al Axintelui a nimerit bara. A urmat Bogorodiță, dar glonțul și-a greșit de puțin ținta. A venit însă și minutul 20, cînd Ungureanu îl lansează pe Moses, iar acesta profită de ieșirea inoportună a portarului călărășean pe care îl lobează pentru... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 09:23 (15998 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De unde plătește Gabi Ionașcu amenda Prefecturii Ialomița?

50000 lei pe persoană fizică care a fost

De unde plătește Gabi Ionașcu amenda Prefecturii Ialomița?

Primarele Gabi Ionașcu, il capo del tuti capi în administrația ialomițeană, a fost amendat de Instituția Prefectului cu suma modică de 50 mii lei pe persoană fizică care este. Amenda vine ca urmare a faptului că dom’ primar (nea Gabi pentru intimi) a fluierat împotriva vîntului pe legea 18 din 1991, refuzînd un control tematic al instituției menționate mai sus. Independent, asemeni oamenilor de la Kruk care vor să ajute, a apelat la un specialist pentru a identifica o soluție de plată a acestei amenzi înainte ca ea să devină definitivă și executorie.

Legea sînt eu, Gabi Ionașcu
În urmă cu aproape o lună, conform unui control tematic anunțat încă de anul trecut, o delegație... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 08:47 (22847 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căzănești, orașul unde a dispărut pășunea!

Alba-neagra cu islazul vacilor

Căzănești, orașul unde a dispărut pășunea!

În Ialomița, islazurile comunale sînt exploatate productiv de afaceriști locali. Punct! Nimeni nu răspunde, nimeni nu plătește și nimeni nu paște în ograda agricultorilor. Un bun comunal folosit în și pentru interese proprii și niște primari orbi la fărădelegile administrative... Teoria se regăsește cu succes la mai toate administrațiile locale, însă demonstrația s-a făcut de această dată la Căzănești, acolo unde un cetățean a vrut să demonstreze furtul administrativ.
La Căzănești administrația nu doarme, ci face reguli nescrise și legi după ureche. După ce a vrut să redevină comună, de vreo trei ori, orașul Căzănești a devenit vestit prin pompierul Dănuț Anghel, om de-al locului ce a exploatat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2011, 13:46 (18878 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

750 mii de lei, pomană pentru administrațiile din Ialomița

Primarii ialomițeni vor să se vîndă pentru comunitate

750 mii de lei, pomană pentru administrațiile din Ialomița

Pe 12 octombrie, Guvernul Boc a tranșat o nouă pomană guvernamentală către administrațiile locale. La nivelul țării, valoarea alocată din fondul de rezervă la dispoziția Guvernului a fost de 66,4 milioane de lei. Din această sumă, Ialomița a primit doar 750 mii lei, împărțiți românește, conform butadei «cine primește bani de la Guvern, ori e în faliment, ori trece la PD-L». La două săptămîni de la alocarea pe hîrtie, administrațiile locale încă mai așteaptă banii, iar primarii susțin că banii guvernamentali sînt prea puțini pentru a justifica o eventuală trădare.

Bani cu lingurița pentru administrații muritoare de foame
Alocările bugetare din fondul de rezervă al Guvernului... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2011, 07:21 (11304 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

74% din apelurile de urgență sunt false

«La 112 se sună doar atunci cînd ai cu adevarat o urgență!»

74% din apelurile de urgență sînt false

Ialomițenii au sunat la 112, în acest an, de peste 235 mii de ori, 74% dintre apeluri fiind însă doar alarme false. Cei mai mulți, aflați cu adevărat în situații de urgență, au avut nevoie de Ambulanță. Pentru apelurile false, autoritățile abia au putut aplica 6 sancțiuni contravenționale; restul rămîn doar iresponsabili ce periclitează viața altora, prin ocuparea liniilor de urgență 112.
Potrivit datelor statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale, telefonul de urgență 112 a sunat în acest an de peste 235 mii de ori. Deși cea mai mare parte, 74%, au fost apeluri false, 59 mii de oameni au fost puși în situații de urgență și au avut nevoie de ajutorul autorităților. Cea mai mare... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2011, 08:23 (23102 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Parcurile eoliene din Ialomița, boicotate la nivel guvernamental

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Conflictele interminabile dintre administrația județeană și Prefectura Ialomița pun în pericol una dintre cele mai sigure investiții din ultimii ani. Prin Hotărîrea de Guvern 971 din 2011, suprafețe considerabile din terenurile din Ialomița, unde se dezvoltă la acest moment investiții în parcuri eoliene, devin zone protejate. Măsura, susțin oficialii Consiliului Județean Ialomița, nu lasă nicio șansă viitoarelor parcuri eoliene care ar putea dezvolta o putere instalată de aproape 500 de megawați. Iar principalul vinovat pentru această gafă administrativă ar fi, potrivit promotorilor de investiții în energie verde, prefectul Mădălin Teculescu. În replică, prefectul Teculescu a declarat exclusiv... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 10:42 (7977 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Urban Slobozia, pe pilot automat

Directorul Cilibeanu a plecat pe un vas de croazieră

Urban Slobozia, pe pilot automat

De două săptămîni încoace, SC Urban a rămas fără directorul Cilibeanu. Potrivit declarațiilor făcute joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, «directorul Cilibeanu este în concediu de odihnă și a plecat să muncească în străinătate ca inginer de întreținere pe un vas de croazieră». Plecarea acestuia a fost ținută secretă de către primarul Gabi Ionașcu, care a recunoscut joi, 27 octombrie a.c., că «a auzit ceva despre aceasta».
Întrebat cu privire la această situație, inginerul Călin Albu, rămas la conducerea Urban, a declarat: «domnul Cilibeanu este în concediu de odihnă conform cererii. Și-a luat concediu și pentru anul 2010 și pentru anul 2011. Nu vă pot oferi date exacte, probabiul că va reveni către sfîrșitul anului»... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 09:22 (16100 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bilanţ politic pentru proiectele REGIO

Miercuri, 19 octombrie, în cadrul unei întîlniri desfăşurate la sediul Direcţiei Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Ialomiţa au fost semnate două noi contracte din REGIO-Programul Operaţional Regional 2007-2013. Evenimentul a fost un bun prilej pentru ca oficialii Agenţiei pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia să treacă în revistă principalele investiţii din cadrul REGIO. Bilanţul, oricît ar părea de incredibil, rămîne unul politic, confirmat de atitudinea oficialilor judeţeni prezenţi. Sau, mai degrabă, de absenţa acestora...

Contracte de peste 7 milioane lei pentru DGASPC Ialomiţa
Miercuri, al orele 11.00, în prezenţa directorului Agenţiei pentru... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:13 (15946 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Foștii membri ai Consiliului de Administrație Amonil nu vor ajunge în instanță

Acționarii Amonil au respins solicitarea suedezilor de la Salink Limited, acționari minoritari, de a acționa în instanță foștii membri ai Consiliului de Administrație sub acuzația de daune în interesul Combinatului. Pagubele, potrivit suedezilor, ar fi fost produse ca urmare a încheierii unui contract cu InterAgro, concern controlat de Ioan Nicolae, pentru achiziționarea a două grupuri de cogenerare. Așadar, Adunarea Generală a Amonil, desfășurată marți, 18 octombrie, a respins solicitarea Salink de introducere în instanță a acțiunii de răspundere a membrilor Consiliului de Administrație. În aceeași ordine de idei, AGA Amonil și-a ales noii membri ai Consiliului de Administrație, membri ce vor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:06 (12408 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

Consiliul Județean înființează, dar nu garantează

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

O veche butadă administrativă spune că, dacă vrei să îngropi definitiv o problemă, înființezi o comisie. În Ialomița, butada a ajuns la desăvîrșire, iar consilierii județeni au ajuns să voteze săptămîna trecută un protocol pentru combaterea corupției și un proiect privind «creșterea gradului de încredere a cetățenilor în capacitatea autorităților abilitate de prevenire și combatere a criminalității în mediul rural». Iar acesta e doar începutul!

Corupție de protocol
Joi, 20 octombrie, consilierii județeni au decis, în plenul unei ședințe ordinare, cooperarea cu Direcția Generală Anticorupție «în vederea realizării în comun a acțiunilor de combatere a corupției la nivelul... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:51 (15497 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8992 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7879 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute

Marți, 7 iunie 2011, în urma unei licitații special organizate, bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute. Valoarea de cumpărare a bunurilor sechestrate a fost de aproximativ 340 mii lei, cu tot cu TVA. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:29
(12833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au săpat un șanț de 17 metri pentru a fura o conductă metalică

Trei bărbați din Fetești au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce săpau un șanț pentru a scoate o conductă metalică din spatele fostului Spital Municipal. Hoții decopertaseră solul pe o lungime ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:28
(7623 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cerfiticatul digital, o necesitate obligatorie

«Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului mai pot depune la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:27
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Șofer de scuter, acroșat de o mașină

Miercuri, 8 iunie, la Ion Ghica s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 61 ani, din Slobozia, conducea o mașină pe direcția Ciulnița-Albești, nu s-a asigurat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:25
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie în localitate

În dimineața de miercuri, 8 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare pe raza localității. Scopul principal al polițiștilor a fost creșterea climatului de siguranță publică și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:22
(9173 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Doi minori de 13, respectiv 14 ani sînt cercetați pentru furt calificat. Cei doi au intrat marți, 7 iunie, în curtea locuinței unui cetățean din Urziceni de unde au furat o pompă de apă, două motoare electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:32
(8802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței

Marți, 7 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței. Potrivit unei informări, în cele cinci zone de acțiune, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:31
(6758 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A furat un telefon mobil din tren

Marți seara, în trenul personal dee pe ruta Urziceni-Slobozia, un tînăr de 21 de ani a sustras un telefon mobil lăsat nesupravegheat într-unul dintre compartimente. Incidentul a fost observat de către un ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:44
(12757 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 114 ialomițeni cer înapoi taxa de primă înmatriculare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că la data de 3 iunie 2011 se aflau pe rolul instanțelor un număr de 114 dosare care aveau ca obiect «restituirea taxei de primă înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:41
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 10 zile pînă la scadență pentru subvențiile la ovine si caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul pentru depunerea cererilor pentru acordarea subvențiilor la ovine și la caprine este 16 iunie 2011. Beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:40
(10822 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentul înecat în Borcea a fost găsit

Tînărul care s-a înecat duminică în apele Brațului Borcea a fost găsit. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost văzut de un trecător în după-amiaza zilei de marți, 7 iunie, plutind la suprafața apei, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:39
(11235 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești înecat


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 18:39
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trei mașini implicate într-un accident

Luni, 6 iunie, în apropierea municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, un șofer de 47 ani, din Prahova, în timp ce conducea un autoturism pe direcția București-Urziceni a pierdut ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(6640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Căzănești: A lovit un autobuz plin de călători

La începutul săptămînii, luni, 6 iunie, în Căzănești un șofer imprudent a lovit un autobuz plin de călători. Conducătorul auto, un bucureștean, de 61 ani, a vrut să-și întoarcă mașina. Fiindcă nu s-a asigurat ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(7790 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Șofer băut la volan

Aflați într-un control de rutină în trafic, ieri, 6 iunie, polițiștii din Sinești au oprit pentru verificări o mașină ce circula între satele Hagiești și Lilieci, condusă de un bărbat de 37 ani. Pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:34
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Proiectil neexplodat pe malul Brațului Borcea

Luni, 6 iunie, un grup de pescari au anunțat pompierii după ce au descoperit pe malul Brațului Borcea, în localitatea Giurgeni, un element de muniție neexplodat. Proiectilul exploziv de calibru 100 mm, ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:32
(7429 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Atenție! 15 iunie, termen pentru obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:30
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Oceanelor», sărbătorită la Slobozia

Miercuri, 8 iunie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va fi gazda unui eveniment inedit: «Ziua Mondială a Oceanelor». Manifestarea face parte dintr-o serie de activități cultural-educative stabilite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:28
(6709 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la discoteca din Grivița

Forțe sporite de polițiști au fost nevoite să intervină sîmbătă, 4 iunie, noaptea, la discoteca din Grivița unde mai mulți tineri s-au luat la bătaie. Scandalul a fost anunțat polițiștilor la 112.
Conflictul ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:29
(9204 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bacalaureat păzit de jandarmi

14 centre de examinare organizate în această sesiune a Bacalaureatului vor fi păzite de jandarmii ialomițeni. Potrivit unei informări, jandarmii ialomițeni vor asigura în perioada 6 iunie-8 iulie paza și ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru ordine publică

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sîmbătă, 4 iunie, mai multe acțiuni pentru siguranța cetățenilor. În acest sens, în intervalul orar 21.00-1.00, polițiștii feteșteni și cei ai posturilor de poliție arondate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool fără documente, confiscat

Sîmbătă, 4 iunie, doi bărbați de 26 și 47 ani au fost prinși de polițiștii feteșteni în timp ce transportau 210 litri de băuturi spirtoase fără documente de proveniență. Băutura se afla în 25 de bidoane ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:26
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, campionii fotbalului la «Sărbătorile Sloboziei»

În perioada 2-4 iunie, la Slobozia s-a organizat campionatul de fotbal, prilejuit de «Sărbătorile Sloboziei». Evenimentul sportiv s-a bucurat de o largă participare din rîndul instituțiilor și firmelor ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:24
(6599 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...