Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mai bine mai tîrziu decît niciodată!

Peter Racz Attila, «capul» Texas Grup Oyl


Afacerea «Texas Oyl» și-a dezvăluit adevărații patroni. După ce în urmă cu cîteva luni presupușii mafioți au fost eliberați, DNA aduce în prim plan o altă serie de arestări în afacera Texas... Cît despre Bodeanu, Iordache &Compania, rămîne cum am stabilit. Sînt mai liberi ca niciodată!

Cînd motorina se transformă în petrotex...
... se naște o afacere ilegală de milioane de euro, rămase deocamdată nenumărate de anchetatori. La sfîrșitul anului 2010, o firmă din Ialomița reușea să dețină recordul absolut la capitolul evaziune fiscală. 16 milioane de euro, o sumă oferită publicității de procurorii DNA...
Antrepozitul fiscal Texas Grup Oyl Slobozia producea pe bandă... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2011, 14:21 (20821 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cargo Terra oferă 99 de ani garanție pentru drumuri pietruite la Sinești!

Ofertă de senzație la o licitație

Cargo Terra oferă 99 de ani garanție pentru drumuri pietruite la Sinești!

A trecut demult vremea cînd pentru a cîștiga o lucrare în mediul rural era de ajuns să te prezinți la licitație. Acum banii sînt mai puțini, autoritățile locale au mai căpătat experiență, iar concurența pur și simplu te sufocă. Iar cei care știu cel mai bine despre ce vorbim sînt patronii firmelor locale. Ca, de exemplu, cel al Cargo Terra, firma aceea desprinsă din mamutul IEELIF, obligată la o licitație desfășurată la Sinești să promită o garanție de 99 de ani pentru o banală pietruire de drumuri...

La marginea locuită a județului...
Sinești este o comună aflată la marginea Ialomiței, către București, de unde singurele informații făcute publice sînt cele legate de... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2011, 06:47 (18852 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Noi vrem primari!

PD-L a lansat sloganul de campanie pentru alegerile din 2012

Noi vrem primari!

Într-un județ aflat pe unul dintre ultimele locuri în topul creșterilor salariale la nivelul ultimelor 3 ani (3,3%) și cu un sondaj al USL care îl plasează pe locul trei în topul bazinelor electorale social-democrate (72% din intențiile de vot), încercarea președintelui PD-L Cazacu Marinică de a racola primarii celorlalte formațiuni politice părea una ridicolă și lipsită de sens. Pînă acum...

Comasarea alegerilor, bucuria nebunilor
Teoria comasării alegerilor locale cu cele parlamentare s-a născut în creierele PD-L și le frămîntă circumvoluțiunile tocite și rărite de efortul guvernării de o bună bucată de vreme. Și toată suflarea politică este de acord că, în cazul în... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2011, 10:22 (13492 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Ionel, maseurul care previne îmbătrânirea

Terapie yumeiho

Ionel, maseurul care previne îmbătrînirea

Anunțul l-am pescuit din ziar: «Inedit la Slobozia! Masaj japonez-previne îmbătrînirea...». Pe Ionel l-am cunoscut la telefon. Ne-a spus că are mare nevoie de publicitate, pentru că oamenii nu înțeleg... Ne-am spus în gînd că are dreptate, fiindcă nici noi nu înțelegem mare lucru. A acceptat imediat o întîlnire! În sufragerie are o masă din lemn masiv, cum se făceau pe vremuri. Și un tablou cu o pisică, pe care nu ne-am putut abține să nu-l pozăm.

Chemarea yumeiho
Ionel Neagu are 44 de ani și pare un om serios. Și terapia lui pare la fel. Numai nouă ne stă gîndul la prostii. Ne miroase și ne pasează trei pagini conspectate mărunt, despre terapia yumeiho. Știm că n-o... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2011, 09:04 (21488 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Viețașii» administrației publice locale

Jumătate din Ialomița le rămîne primarilor în funcție

«Viețașii» administrației publice locale

În timp ce toată lumea se întreabă isteric dacă PSD va avea curajul să-l înlocuiască pe Gabi Ionașcu din fruntea bucatelor slobozene ori, după caz, cînd va trece acesta la PD-L cu arme, bagaje și păcate, Ialomița rurală își continuă, molcom, curgerea prin ultimul an al unui mandat nici mai bun, nici mai rău decît altele. Pentru că acolo, la țară, procesul de feudalizare e unul în plin avînt, iar societatea își are regulile ei care nu țin nici de politică, nici de calcule eletorale și, cu atît mai puțin, de criză.

Primari pe viață
Deși în Ialomița cam jumătate dintre primarii în funcție au șanse mari la al treilea sau al patrulea mandat, titlul de primar pe viață este... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:49 (20230 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Chirnogi-Viitorul Axintele 1-0

Lanțul ghinioanelor

Viitorul Axintele continuă să trăiască periculos. Echipa lui Ion Nica a întîlnit în etapa a II-a pe viitorul Chirnogi, formație pregătită din acest sezon de fostul dinamovist Ionel Augustin. Reeditarea partidei din Cupa României a fost una încrîncenată, ialomițenii putînd deschide scorul în prima repriză, dar șutul exoticului Ogodbo Moseses a nimerit bara. Victoria călărășenilor a venit abia în minutul 82, tot de la un jucător al Viitorului. La un corner al gazdelor, fundașul stînga, Păun și-a băgat mingea în propria poartă. «A fost curat ghinion! Nu am ce să-i reproșez băiatului pentru că, per ansamblu, a făcut o partidă bună. În fotbal se întîmplă și astfel de lucruri» ne-a declarat Ion Nica... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:46 (9068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sport cu zâmbetul pe buze

Handbal, Cupa Municipiului Slobozia

Sport cu zîmbetul pe buze

Sîmbătă, 27 august și duminică 28 august au fost zile dedicate handbalului feminin la Sala Sporturilor din Slobozia. Aflată la a doua ediție, Cupa Municipiului s-a transformat într-un turneu internațional. Acest statut i-a fost conferit de prezența între semicercuri a Naționalei de Tineret a Italiei. Alături de handbalistele peninsulare au mai fost prezente Activ Ploiești, Dunărea Brăila și, firește, gazda CSM Unirea Slobozia. Au rezultat 6 meciuri spectaculoase care au captat atenția unui număr apreciabil de spectatori în ciuda faptului că a fost vorba despre un show de vacanță.

CSM Unirea, două victorii și un eșec
Competiția a fost cîștigată de Dunărea Brăila, primdivizionara... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:45 (12005 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, salvat de pensionari

După eșecul examenelor de titularizare

Învățămîntul ialomițean, salvat de pensionari

Potrivit informațiilor oficiale, o zecime dintre normele didactice din învățămîntul ialomițean sînt neacoperite de profesori titulari. Pentru ocuparea acestora, în baza unor instrucțiuni ministeriale, Inspectoratul Școlar Ialomița a decis să convoace rezervisții din învățămîntul ialomițean pentru ocuparea posturilor rămase vacante. Campania s-a finalizat ieri, după mai bine de două săptămîni de combinații și permutări, iar oficialii instituției promit că vor face publice rezultatele acestui proces înainte de 12 septembrie 2011, data oficială pentru debutul noului an școlar.

La mila Inspectoratului Școlar
După două runde de examene de titularizare, soldate cu rezultate... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2011, 12:14 (25736 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Eforie 5-0

Uraganul galben

Ce bine că e încă vară! Dacă prin absurd, vineri 26 august, la ora meciului dintre Unirea și CS Eforie iarna ar fi luat în stăpînire pământul, Leo Dobre ar fi trebuit să vină cu păturica și ceaiul fierbinte pentru că altfel ar fi înghețat în poartă. Unirea a dominat jocul cu dobrogenii de la un capăt la altul, făcîndu-ne să ne mirăm că nu s-a înclinat terenul. Și pentru că dominarea goluri cere, un sfert de oră i-a trebuit lui Marius Macare (’15) să dezmorțească tabela și, parțial, tribunele. Pînă la pauză, tăvălugul slobozean a mai adus un gol. Tocmai cînd un cor format din piticii Unirii scanda «Vrem un gol de la Țîcă din picior» decarul Unirii, Constantin Toma (’43) a făcut 2-0. A doua repriză... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2011, 12:11 (12311 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radu Bogdan Șerban, condus pe ultimul drum

Slobozia în doliu

Miercuri, 31 august 2011, la orele 12,30, la biserica «Sfîntul Ilie» din Slobozia s-a desfășurat slujba de înmormîntare a lui Radu Bogdan Șerban, victimă a unui accident de circulație petrecut în urmă cu două zile. Moartea tînărului, la numai 28 de ani, a șocat comunitatea și a îndurerat profund familia și prietenii celui care a fost Radu...
La slujbă, oficiată de episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu, au participat sute de oameni care au ținut să fie alături de familie. Cortegiul funerar a fost precedat de zeci de motociclete, conduse de prietenii lui Radu, un pasionat al bolizilor pe două roți. Ei i-au adus acestuia un ultim omagiu turînd motoarele în intersecțiile orașului... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 14:51 (52794 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Deja se cerne sita

Prima etapă din Liga a IV-a a adus 6 victorii ale oaspeților și un egal. Surprize mari nu au apărut în măsura în care ne așteptam la victoriile Feteștiului și Abatorului chiar dacă nu la scoruri atît de mari. Cele două plus Amara au pornit ca din pușcă în noua stagiune și astfel și-au depus candidatura pentru titlu. «Banii în Liga a IV-a sînt mult mai puțini decît în sezonul trecut și se pare că, în ciuda vorbelor mari, nimeni nu-și dorește cu adevărat să promoveze» ne-a declarat o persoană din anturajul fotbalului ialomițean. Nu și-o dori nimeni să promoveze dar de bună seamă nici să retrogradeze. Anul acesta pică direct în Liga a V-a echipele clasate pe locurile 13 și 14, iar ocupantele pozițiilor... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 13:11 (18258 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Gheorghe Vlase, omul anului 2011 în transporturi

Slobozia: Gheorghe Vlase, omul anului 2011 în transporturi

Titular în «Top 300», proprietarul unei flote impresionante de camioane și achizitorul unuia dintre cei mai performanți coloși de pe piața auto mondială, Scania R730, Gheorghe Vlase revine în atenția opiniei publice interesate de acest domeniu exclusivist. El a fost declarat «Transportatorul anului 2011» de către un juriu de specialitate la gala premiilor «Tir Magazin».

La nea Gică în cartier
Dacă vara asta ți-a fost prea cald ca să poți dormi și ai avut chef de-o bere la el în cartier, l-ai putut întîlni pe terasă, în bermude... Îl cunosc vecinii, îl cunosc și străinii... Nu bea niciodată... Doar Cola, indiferent de oră. Nici politică nu face. Dar schimbă cu plăcere... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 06:42 (115230 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 60 tone de floarea-soarelui, confiscate

La începutul săptămînii precedente, marți, 23 august, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au desfășurat o acțiune în zona silozului aparținînd SC Expur Slobozia, ocazie cu care au identificat o autoutilitară aparținînd SC Mister DD Consulting Călărași, ce transporta 15 tone de floarea soarelui. Deși cerealele urmau să fie predate la silozul Expur, nici șoferul și nici delegatul societății nu au putut prezenta documente legale de proveniență a mărfii. Întrucît nu au putut prezenta documente, comisarii financiari au dispus confiscarea celor 15 tone de floarea-soarelui, în valoare de 21000 lei, dar și aplicarea unei sancțiuni de 5000 lei.
În cadrul acelorași activități, comisarii au identificat... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 19:14 (11143 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Gara de 6 milioane de euro

Slobozia: Gara de 6 milioane de euro

Gara Slobozia Veche este inclusă într-un megaproiect de renovare menit să-i redea strălucirea pe care n-a avut-o niciodată și importanța pe care a avut-o odinioară. Investiția, în valoare de 6 milioane de euro, va fi asigurată în proporție de 70 la sută din fonduri europene, iar autoritățile locale au eliberat deja autorizația de construcție. Gara cea nouă va avea 307 metri pătrați suprafață desfășurată și, printre altele, și un pasaj subteran care să facă legătura cu peronul 3... Destul pentru a naște o curiozitate legitimă: qui prodest? (cui folosește?)

12 trecute fix în Gara Slobozia Veche
Gara pare părăsită de cum te aventurezi dincolo de linia taximetrelor înșirate... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 14:38 (15635 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL Ialomița raportează victorii electorale înainte de termen

Ceaușescu s-ar bucura sincer, tătucul Stalin ar jubila, iar noi le dăm dreptate cititorilor care susțin pe site-ul ziarului că sfada dintre filialele locale ale PNL și PSD e praf în ochii scribilor de la ziare. Și asta pentru că sondajele USL au ajuns la București, iar presa centrală titrează cu mîndrie că Ialomița ocupă un binemeritat loc 3 în topul preferințelor electoratului de stînga-dreapta.

Decît codaș la oraș, mai bine în sondaj fruntaș
După cum v-am tot informat și parainformat, sondajele USL din Ialomița au fost un fiasco. În plus, și în pofida asigurărilor permanente oferite de tandemul Martin și Ciupercă, ele au fost marcate de o secretomanie vecină cu demența... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 08:23 (8556 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Hoztech, amendați pentru că au colaborat cu ITM

Nedelcu amendează, apoi cercetează

Angajații Hoztech, amendați pentru că au colaborat cu ITM

În urmă cu aproape o lună și jumătate, Independent publica sub titlul «ITM protejează „țepele“ de pe piața locală a forței de muncă», un articol în care explica cum a fost posibil ca o firmă locală specializată în lucrări de mentenanță la antenele de emisie-recepție ale Vodafone să antedateze contractele de muncă ale celor 12 angajați în sistemul REVISAL. Astăzi sîntem în măsură să vă precizăm care sînt urmările controlului promis de Inspectoratul Teritorial de Muncă și cu ce rezultate s-au soldat sesizările celor 4 angajați care au reclamat abuzul patronului firmei Hoztech, Cosmin Hozoc.

REVISAL, un șvaițer pentru firmele descurcărețe
Reamintim că declanșarea conflictului... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 15:12 (12585 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Turneul de tenis de câmp «Fybec Cup»: Sorin Iordache, câștigător al trofeului la dublu

Turneul de tenis de cîmp «Fybec Cup»: Sorin Iordache, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 20 august, la Cîmpina s-a disputat un puternic turneu internațional de tenis de cîmp pentru juniorii U14, «Fybec Cup», eveniment la care au participat și trei sportivi slobozeni. Radu Sebastian Popa a venit din calificări și a pierdut în primul tur, atît la simplu cît și la dublu, iar colega sa de club de la CSS Slobozia, Irina Nițu, a avut aceleași rezultate, nereușind să treacă de primul tur.
Cele mai bune rezultate le-a obținut Sorin Iordache, de la Tenis Con Slobozia, care a trecut la simplu de Teodor Giușcă, cu 6-1 ,6-2, întîlnind în turul următor favoritul 2, bucureșteanul Dragoș Madaras, în fața căruia a trebuit să se retragă din cauza unei accidentări la umăr în setul 2... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 11:54 (27408 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Metoda «Ciupercă» drenează banii publici de la stat la privat

Cititorii ne sesizează, noi publicăm

Metoda «Ciupercă» drenează banii publici de la stat la privat

Textul de mai jos, exact în forma în care vă este prezentat, aparține unuia dintre cititorii publicației noastre care a ales să-și păstreze anonimatul. Dată fiind acuratețea informațiilor prezentate și lipsa de părtinire în expunerea subiectului, nu am operat niciun fel de modificări. Facem însă precizarea că, în prealabil, am verificat datele prezentate și am solicitat un punct de vedere oficial din partea președintelui Silvian Ciupercă, principalul incriminat în materialul pe care am ales să îl publicăm. De asemenea, precizăm că, pe site-ul publicației noastre (www.independentonline.ro) subiectele atinse de către cititorul nostru au mai fost prezentate opiniei publice sub o formă sau alta. ... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 06:38 (17805 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «aranjează» lucrările de infrastructură rutieră

Marți, 23 august, în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii județeni au aprobat demararea procedurilor pemergătoare investițiilor în infrastructura rutieră a județului Ialomița. La o primă numărătoare, este vorba despre 5 tronsoane de drum județean aflate în faza procedurilor de aprobare a documentației de atribuire a contractelor de achiziție publică sau a aprobării studiilor de fezabilitate. Pentru asigurarea sumelor necesare reabilitării acestor obiective de interes județean, instituția s-a împrumutat, după cum v-am mai informat, la bancă.

Marți, trei drumuri rele
Intenția Consiliului Județean Ialomița de a aproba cheltuirea banilor publici pentru reabilitarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2011, 08:11 (6802 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Congresul Internațional al Învățătorilor a reunit peste 500 de invitați

La Slobozia și Amara

Congresul Internațional al Învățătorilor a reunit peste 500 de invitați

În perioada 25-28 august 2011, se desfășoară la Slobozia și Amara, Congresul Asociației Generale a Învățătorilor din România. Aflat la cea de-a treizeci și doua ediție, Congresul reunește cadre didactice din România, Republica Moldova și Ucraina, într-o desfășurare de forțe fără precedent pentru orașul Slobozia. Printre invitații de marcă ai Congresului s-au număratt conferențiarul universitar Vasiel Molan, fostul ministru Ecaterina Andronescu, actualul ministru Daniel Funeriu (absent de la eveniment), dar și oficiali de prim rang din țările nominalizate, precum și oficiali locali si județeni.

Un eveniment mare cît roata carului
Vineri, 26 august, în a doua zi a lucrărilor... [citește_tot_articolul]

27 August 2011, 10:21 (10737 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17820 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32539 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22172 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22869 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19777 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15773 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22898 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23192 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18073 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15561 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13218 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20086 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24933 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23888 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23835 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13017 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24177 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12136 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21704 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25938 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23290 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22060 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15355 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15603 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13026 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...