Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Luptă sindicală prin sondaje de opinie

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Un sondaj de opinie lansat de către filiala locală a Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt relevă faptul că 68,62 la sută dintre profesori consideră că «inspectorul general școlar Ilie Stavăr nu reprezintă corect personalul din învățămîntul ialomițean în ansamblul său». Chestionarul conține 7 întrebări și a fost completat de o treime dintre membrii de sindicat din județul Ialomița. În replică la rezultatele făcute publice de către liderul de sindicat, Traian Mitrea, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au declarat că «sondajul de opinie este irelevant și neprofesional» și că nu sînt interesați să facă comentarii.

Primul sondaj din istoria învățămîntului local... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2011, 05:12 (46265 vizualizări - 37 comentarii)

REPORTAJ

Stâlpu’ lui nea Ștefan

Stîlpu’ lui nea Ștefan

Stîlpii Romtelecom sînt vechi de 70 de ani. Marfă nemțească, moștenită o dată cu războiu’. Cît au fost comuniștii, treaba a mers bine. Oamenii nu-i furau, că înfundau pușcăria, societatea avea grijă de ei, că erau bunul întregului popor, iar stîlpii creșteau drepți și frumoși, că lemnul era tînăr. După Revoluție, lucrurile s-au schimbat. Oamenii au început să-i fure sau să ceară chirie pentru că le treceau prin curte, societatea a ajuns a nimănui, iar stîlpii s-au șubrezit. Stîlpu’ lui nea Ștefan e înclinat la 45 de grade de un an și mai bine. Și în fiecare zi se mai apleacă o țîră.

Povestea stîlpului
Casa lui Ștefan Dinu e ultima din Ciulnița, pe stînga. De la el încolo... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2011, 10:28 (19156 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active (II)

Evoluția mediului de afaceri ialomițean reflectată de statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului se prezintă dezastruos. Asta din cauza faptului că, deși procesul de eliminare a firmelor de pe piața economică a încetinit, Ialomița rămîne în coada topului privind firmele active la nivelul județului.
Ultimele date statistice oferite publicității de reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează scriptic faptul că suspendările de activitate ale societăților ialomițene au scăzut. Dacă în perioada ianuarie-februarie 2010 numărul suspendărilor a fost de 72, în aceeași perioadă a anului 2011, doar 32 de societăți au fost suspendate. În continuare, la capitolul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2011, 09:33 (11412 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Vineri, 18 martie, filiala locală a Partidului Democrat-Liberal a organizat o conferință de presă în scopul mediatizării ultimelor noutăți în materie de reabilitare a drumurilor din fonduri guvernamentale. În acest sens, Cazacu Marinică, liderul PD-L a anunțat faptul că Ialomița va beneficia în următorii 2 ani de reconstrucția a 200 kilometri de drum. «50 kilometri vor fi drumuri județene, alți 150 kilometri fiind drumuri și străzi comunale» a precizat Cazacu. Cînd vor demara lucrările dar mai ales care este valoarea investiției în Ialomița sînt aspecte încă neclare la acest moment.... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2011, 19:07 (8599 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Lupul Ciupercă a dat mâna cu mielul Martin

USL Ialomița sau sfîrșitul lumii a început cu o minciună

Lupul Ciupercă a dat mîna cu mielul Martin

Celebra fabulă a lui La Fontaine, «Lupul și mielul», a fost reinterpretată joi, 17 martie, la Slobozia. Protagoniștii au fost președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, în rolul lupului, și președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, în rolul mielului. Pe post de apă curgătoare, cei doi au folosit «acordul privind constituirea USL în județul Ialomița».

Dreptatea-i totdeauna de partea celui tare
Joi, 17 martie, la Slobozia, liderii locali ai PSD și PNL au semnat acordul privind constituirea USL în județul Ialomița. Evenimentul, o formalitate jenantă pentru ambele filiale, a adunat în Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia cîteva duzini de lideri locali... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 18:12 (11236 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina M., escroacă de meserie

Cristina M., escroacă de meserie

Ne aduce aminte de Leonardo di Caprio, în «Catch me if you can». Aceeași prezență de spirit, același zîmbet prietenos, o siguranță care te face să te simți confortabil... În plus, e femeie! O femeie încă tînără, conștientă de magnetismul pe care îl degajă, cu trupul tras prin inel și bine pus în evidență (e puțin nemulțumită de gură, un pic cam mare în opinia ei, dar nu le poți avea pe toate)... O cheamă Cristina M., spune că are 28 de ani și este... escroacă de meserie.

Nicăieri nu-i ca acasă
Cristina Malancă este ialomițeancă. Tatăl ei este învățător la Gura Ialomiței și a fost ani la rînd un obișnuit al redacțiilor ziarelor locale, cunoscut fiind pentru reclamațiile... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 17:05 (12409 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Curtea de Apel confirmă

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Construită cu scandal, covrigăria de la Spital se desființează. Asta după ce aproape 2 ani de zile a funcționat ilegal! Cine va răspunde pentru ingineria penală, orchestrată cu succes de juristul Spitalului, Vasile Zamfir, rămîne să ne convingem în viitorul apropiat.

Zamfir, staroste absolut
Scandalul construirii ilegale a covrigăriei din curtea Spitalului a izbucnit la jumătatea anului 2009, moment în care juristul Zamfir și managerul Vasile Olaru, în calitate de reprezentanți ai Spitalului Județean, încheiau un contract de închiriere a unui teren din curtea interioară a instituției. Documentul, ambiguu și de la o poștă ilegal, stipula în conținut «Închirierea unui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 15:43 (44407 vizualizări - 35 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

Ca să dea bine la Centru

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Amara, în cvasianonimatul călduț al Hotelului Parc s-au desfășurat lucrările anuale ale școlii politice a PSD Ialomița. Desfășurate cu ușile sigilate, cursurile au reunit majoritatea primarilor PSD din județ și, după chipurile cursanților, s-au dovedit a fi cele mai plicticoase de la inventarea PSD-ului încoace. Dar nu despre demagogia internă a PSD Ialomița dorim noi să vă informăm, ci despre cea externă, mult mai periculoasă în opinia noastră. Și care s-a manifestat în plenitudinea ei la conferința de presă regulamentară de vineri seara, cînd, în prezența megapreședintelui Ponta, minipreședintele Ciupercă a facut precizări halucinante legate de fiul rătăcitor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 12:26 (13338 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nu-i așa că pământul e rotund, domnule Năstase?

Nu-i așa că pămîntul e rotund, domnule Năstase?

«9.55 și Năstase nicăieri. Bine c-am ajuns noi. Noi și Ionașcu. A, uite-l și pe Stoica, vicele. Ce le-o fi, de-l așteaptă afară?! Oricum nu-i cunoaște. Mă rog, așa o fi protocolul. Haide înăuntru! Doamne, ce sală mică... N-or să încapă atîția pesedei. Uite-o și pe tipa aia brunetă de la PD-L! Doamne, ce violetă e! A, uite-l și pe vicele Mușoiu, și pe Costică de la Albești și pe... Șase, vine Năstase! Înapoi afară! Drace, sînt chiar în calea lui! Fuck, o sa dăm mîna! Hmmm! E uscată, pare dată cu talc. Mă rog, ce mai contează. Hai înăuntru! Doamne, ce aer închis! Ăsta de lîngă mine a mîncat carne la prima oră. De-aia e așa gras! Ia uite, bietul Ionașcu... Citește din carte! Nu-i frumos, că ăla a venit aici ca să fie ascultat. Ia uite și la Stoica cum se mișcă în scaun. Ce l-o jena atîta?»... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 05:48 (12367 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Slobozia, Sala Sporturilor, duminică, 20 martie 2011

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Sala Sporturilor din municipiul reședință de județ va fi duminică, 20 martie, cu începere de la ora 9.00, gazda unui eveniment inedit, dar extrem de spectaculos. Publicul slobozean îi va putea vedea la lucru pe cei mai buni 14 jucători profesioniști de tenis de masă din România, printre care Ionuț Seni sau George Coroian. Invitat special la acest adevărat «Turneu al Campionilor» va fi marea noastră jucătoare Otilia Bădescu, cea care va susține și un meci demonstrativ în deschidere. Ne așteptăm la o întrecere viu disputată pentru că organizatorii La Costa, Transmim, Global Oyl și Vlase au pregătit un fond de premii substanțial. Astfel, locul I va fi recompensat cu 3000 lei, locul II cu 1500 lei... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:41 (10763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele și Abatorul se desprind

E clar! Dacă Liga a IV-a, ediția de Ialomița ar fi cotată la pariuri avem toate șansele să rămînem cu buzunarele goale. De exemplu, în etapa a XVII-a, disputată sîmbătă, 12 martie, am fi mizat pe o nouă răbufnire de orgoliu a băieților de la Gheorghe Lazăr. Cînd colo, ce să vezi?! Fotbaliștii lui Vlase au predat toate punctele la scor de neprezentare în meciul cu liderul Viitorul Axintele. Și Abatorul a adunat încă 3 puncte, spulberînd Libertatea Sălcioara. Perdanta etapei a fost iarăși Victoria Amara, care s-a împotmolit la Andrășești și a ajuns la 6 puncte în spatele liderului, distanță care nu o scoate definitiv din cărțile pentru promovare. Au mai surpins încă două rezultzate: egalul Țăndăreiului... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:37 (13172 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia, tot mai aproape de promovare

Pentru reușita Unirii conspiră toată lumea în acest început de primăvară. În etapa a XVII-a au făcut-o FC Voluntari și, din nou, Comprest GIM. Pînă să se așeze tot mai confortabil în poziția de lider al seriei a II-a din Liga a III-a, elevii lui Constantin Prepeliță au transpirat serios în meciul cu Spicul Mopan disputat vineri, 11 martie, în deplasare. Totul a părut extrem de simplu în debutul jocului. Viorel Gheorghe a arătat că deține încă multă muniție în bagaje și a deschis scorul în minutul 4. Spicul Mopan, în fapt a doua echipă a Victoriei Brănești, a reușit să echilibreze jocul. Ba mai mult, pînă la pauză bucureștenii au răsturnat situația pe tabelă. Conduși cu 2-1, uniriștii au forțat... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:31 (10201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, U Cluj-Unirea Urziceni 4-2

Prea cruzi pentru victorie

În vara lui 2010, U Cluj învingea la Urziceni cu 1-0. Pentru clujeni marca Lemnaru, iar la Urziceni jucau atunci Bilașco, Brandan sau Galamaz. Pe banca studenților de afla Marian Pană, acum antrenor la Urziceni. Sîmbătă, 12 martie, într-un meci contînd pentru etapa a XXI-a Ligii I, U Cluj a apărut cu 9 jucători noi, iar Unirea cu o echipă total schimbată față de cea folosită în tur.
Neputînd conta pe veteranii Nicu, Apostol și Pădurețu, Marian Pană i-a introdus din start pe mînjii Teușan, Marcu și Scărlătescu. Antrenorul ialomițenilor a schimbat și așezarea echipei alegînd să joace cu un singur închizător și cu doi atacanți clasici. Clujenii au fost primii care au contat în defensivă, dar ... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:27 (8418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a acumulat în 2010 datorii de 53 milioane lei

Finanțele la bilanț

Ialomița a acumulat în 2010 datorii de 53 milioane lei

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a făcut bilanțul anual al activității desfășurate la nivelul anului 2010. Potrivit acestuia, cei 432 de angajați din cele 7 unități fiscale subordonate au reușit să administreze un număr total de 10181 de contribuaili (persoane juridice) și să realizeze un buget de aproape 600 milioane lei. Ce se ascunde în spatele cifrelor, vom încerca să înțelegem împreună, din declarațiile conducerii tricefale a Finanțelor ialomițene...

Azi la Fisc un leu depui: Contribuabilii ialomițeni vor să-și plătească datoriile către stat
Aceasta este concluzia oficialiilor DGFP Ialomița în urma rezultatelor financiare înregistrate la sfîrșitul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 12:08 (9104 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă la Mărculești: Înjunghiat de propriul fiu

Crimă la Mărculești: Înjunghiat de propriul fiu

Un bărbat de 63 ani a sfîrșit tragic la finele săptămînii precedente fiind înjunghiat de propriul fiu. Macabra crimă s-a petrecut la Mărculești, sîmbătă, 12 martie, puțin după orele prînzului...

Gheorghiță, criminalul anunțat
Gheorghiță Pană, în vîrstă de 33 ani, este vestit în sat. Vestit pentru bătăile crunte pe care i le aplica tatălui său. Două coaste rupte, mîini fracturate și numeroase lovituri dure, sînt doar cîteva dintre poveștile spuse de apropiații familiei. Toate acestea se petreceau de ficare dată cînd Gheorghiță bea. Și cum acest fapt se consuma în mod mai mult decît frecvent, Gheorghiță a ajuns într-un final în mîinile polițiștilor. Sătul de bătăi și chin... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 16:59 (10476 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura pune sub semnul întrebării bugetele administrațiilor locale

Un război cît 66 de bugete

Prefectura pune sub semnul întrebării bugetele administrațiilor locale

După lupte de gherilă, întinse de-a lungul ultimelor patru luni din anul 2010, războiul declanșat de Instituția Prefectului împotriva Cosiliului Județean Ialomița a fost suspendat în așteptarea deciziei Curții de Apel București. Și cît au ținut zăpezile, oficialii instituțiilor mai susmenționate și-au lins rănile și au căutat noi soluții pentru impunerea politicilor administrative proprii. Armistițiul a fost rupt însă de către prefectul Mădălin Teculescu la 1 martie 2011, cînd a declarat că «majoritatea bugetelor administrațiilor locale s-ar putea să nu primească avizul de legalitate al Prefecturii». Deocamdată, singura instituție care negociază această decizie este Trezoreria Ialomița. Consiliul... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 11:52 (9793 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

S-a răsturnat de câteva ori pe câmp cu un taxi

Accident rutier la Iazu

S-a răsturnat de cîteva ori pe cîmp cu un taxi

Conducerea imprudentă a unei mașini a fost cauza principală a unui accident rutier petrecut duminică, 13 martie, în apropierea localității ialomițene Iazu. O femeie de 30 ani, pasageră în autoturism, a fost dusă de urgență la Spital cu răni grave.
Duminică, după-amiaza, Poliția și Ambulanțele goneau spre un accident rutier. Incidentul se produsese la aproximativ 4 kilometri de localitatea Iazu. O Dacia Logan, inscripționată pentru taximetrie, era răsturnată pe cîmp, în apropierea șoselei. Șoferul, un bărbat, de 34 ani, din București, a părăsit partea carosabilă pierzînd controlul autoturismului. La orele producerii accidentului, vizibilitatea era foarte bună, iar carosabilul era perfect uscat... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 11:19 (12019 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Iazu accident

EVENIMENT

Tîlhar eliberat de instanță

O fetiță a fost atacată în plină stradă de un individ

O fetiță de 14 ani a fost tîlhărită în plină stradă. Infractorul a fost prins și arestat de polițiștii ialomițeni. Doar că individul este mai liber decît niciodată, grație unei decizii halucinante a instanței!

Adolescentă lovită de un infractor
O adolescentă din Slobozia a fost atacată cu violență în timp ce se deplasa pe strada Eternității din localitate. Incidentul s-a petrecut în urmă cu cîteva zile, duminică, 6 martie, în jurul orei 18.30. Copila se îndrepta spre domiciliu cînd a observat în spatele său un individ care se apropia cu repeziciune. Tînărul i-a solicitat fetei să-i dea telefonul mobil, iar în fața refuzului copilei individul a lovit-o violent în zona... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 06:11 (11309 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

5 minute de publicitate politică
Nu mai vrem politică la comandă. Lideri de carton care recită fraze învățate pe de rost, șefi de filială care-și închipuie că sînt buricul pămîntului, directori de descentralizate care să propovăduiască cuvîntul Partidului... Dar de politică nu putem scăpa! Și-atunci am făcut ce trebuia făcut. Am căutat oamenii din eșaloanele secunde, habotnicii care se duc lună de lună la ședințele de partid, membrii de partid gata să renunțe la 25 la sută din salariu pentru Guvernul lor, tineri care cred în OTV, bătrîni care suferă pentru mai-binele social democrației. Căci a lor va fi Împărăția Cerurilor, veșnicia politicii românești și cele cinci minute... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2011, 11:38 (6746 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Ce vrăji a mai făcut «apa lui Ionașcu»?

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Nu trece o zi fără să mai aflăm ceva despre apa din sursa subterană. Dacă nu ne spune prefectul Teculescu, ne spune Noel de la DSP, dacă nu ne spun ei, ne spun laboratoarele... Ce te faci însă cînd însuși primarul Gabi Ionașcu pune la dispoziția opiniei publice rezultate indubitabile despre apa pe care o livrează populației? Ei, bine, la această întebare va trebui să răpundeți chiar dumneavoastră...

Comunicatul de presă
Miercuri, 9 martie, în cadrul unui comunicat de presă remis publicității, primarul Gabi Ionașcu anunță că analize profesioniste, emise de trei laboratoare diferite, contrazic declarațiile hazardate ale prefectului Mădălin Teculescu. Potrivit acestui comunicat... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2011, 18:07 (15076 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1943 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2382 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2668 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3628 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3485 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6323 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...