Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinică Po(ș)tter și funcțiile

Marinică Po(ș)tter și funcțiile

Doamnelor și domnilor, în cele ce urmează vă prezentăm un nou show al scamatorului Marinică, prestidigitator de funcții la deconcentrate în cadrul PD-L și președinte de conjunctură al partidului lui Boc în teritoriu. Am decis să vă oferim reprezentația întrucît plătitorii de cotizații (la partid, ce credeați?!) s-au revoltat, poștașul Marinică urzind scenarii precum Harry Potter în vremuri de glorie.

Paros vrea scaunul lui Geantă. Și să vedeți că nu-i de glumă, să vă spunem ce vorbește Paros în somn convins că nu-l aude nimeni. Păi, în vis i se arăta cum Marinică-l instala (cu rimă!) fix în scaunul nemuriciului Geantă. Care Geantă se dovedea a nu fi chiar atît de nemuritor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:46 (13308 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

1 Decembrie-Ziua Naţională a României, la Slobozia

click pe poză

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 15:22 (7157 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 10:59 (6159 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

«Protejat» de presă chiar de Poliție și scos din instituție prin ieșiri secrete

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

Marți, 30 noiembrie, controversatul om de afaceri Cristian Dorin Drăgoi a fost audiat de ofițerii Serviciului de Investigare a Fraudelor în dosarul penal constituit ca urmare a genocidului cabalin de la Fierbinți-Tîrg. Drăgoi a intrat pe poarta principală de acces a instituției cu puțin înainte de orele 11,00, urcînd în clădirea arestului din curtea interioară a Poliției ialomițene, locație unde împreună cu avocatul slobozean Viorica Donose a rămas pînă la finalizarea audierilor. De ce insistăm să aducem în atenție amănuntele de ordin «tehnic» al pătrunderii în incinta IPJ Ialomița a afaceristului Drăgoi? Simplu. Fiindcă, deși media locală a stat în fața clădirii mai bine de două ore, nimeni nu... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 15:27 (18059 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Epurări politice în Consiliul Local Axintele

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Axintele este o comună cu nici 3000 de locuitori, aruncată barbar la marginea județului, departe de civilizație. Asta n-o împiedică însă, cînd și cînd, să revină în atenția opiniei publice cu isprăvi dintre cele mai ilare. Este de notorietate povestea primarului care a oferit filme porno prin cablu concetățenilor... Sau, mai recent, inițiativa ministrului Adomniței de a implementa un proiect educațional derulat wireless la școala din satul Horia, sat lipsit de cele mai elementare condiții de trai... De aceea credem că nu am greșit atunci cînd am decis să mediatizăm cea mai nouă ispravă a administrației locale, respectiv campania de epurări politice din Consiliul Local Axintele.

Primarul Tudor Grigore față cu reacțiunea... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 07:02 (24271 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Trăiască și înflorească FEADR!

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Un raport estimativ al Oficiului Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit ne oferă prima veste bună după multă vreme. Potrivit datelor centralizate de această instituție, la nivelul Ialomiței mediul privat a reușit să atragă fonduri structurale de peste 100 milioane de euro prin proiecte derulate prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Deși suma efectiv atrasă este ceva mai mică, performanță anunțată de instituție este remarcabilă din punct de vedere statistic. Pentru că, procentual vorbind, fondurile structurale atrase de mediul privat în Ialomița sînt mai mari decît cele atrase de către autoritățile publice!

Mediul privat, mai performat decît autoritățile... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2010, 06:09 (8907 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nocturnă pentru gâște

Nocturnă pentru gîște

Andrășești, într-o miercuri de toamnă tîrzie, la vremea amiezii. Cald, soare, babe rătăcite pe străzile desfundate, cîini vagabonzi, bețivi răzleți și minunea... «A doua pe stînga, după cimitir. Nu mai există una la fel în tot județul. Dar ce spun eu în județ, în toată țara! Am auzit c-ar mai fi una la Dăbuleni! Și cred că ăia au bani din pepeni!».

Minunea de lîngă cimitir
«Minunea» de la Andrășești nu are nimic spectaculos! Dinspre stradă, cum vii din șosea, se văd cei patru stîlpi de țeavă, la vreo 15 metri înălțime, reciclați din curtea fostului IAS, cu o putere instalată de 6 kilowați pe oră, după cum aveam să aflăm, un teren de fotbal curățel, înconjurat de un gard... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2010, 09:16 (20336 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Unirea Urziceni a bătut Sportul Studențesc, Unirea Slobozia a încasat-o de la Rapid II

Unirea Urziceni-Sportul Studențesc 2-1: În sfîrșit victorie!
Dacian Varga și Tiberiu Bălan au revenit pe stadionul unde în urmă cu doi ani au cîștigat singurul titlu de campioni din cariera lor. De data asta însă au fost adversari ai echipei alături de care au făcut istorie în Liga Campionilor. Mai mult, Bălan a fost cel care a deschis scorul în meciul din ultima etapă a turului disputat vineri, 26 noiembrie. Studentul a profitat de o degajare slabă a lui Cernea a interceptat mingea care îi era adresată lui Nicu și l-a învind pe nefericitul portar al Urziceniului (’18). Cu toate acestea Unirea a fost vioara întîi și a făcut cel mai frumos meci din mandatul lui Octavian... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 11:02 (13305 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malurile râului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

Drumeți în calea inundațiilor

Malurile rîului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

N-au trecut nici nouă luni de cînd autoritățile județene au anunțat intrarea barajului de la Dridu într-un program de reabilitare și au și apărut primele semnale privind eroziunea malurilor. Oficial, situația n-are nicio legătură directă cu faptul că barajul de la Dridu nu mai poate proteja în niciun fel localitățile situate de-a lungul Ialomiței. Neoficial însă, autoritățile recunosc că situația este îngrijorătoare și că trebuie făcute eforturi pentru a rezolva problemele apărute în ultimele luni.

Raportul Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița e îngrijorător
Desfășurată la jumătatea acestei luni, ședința de lucru a Comitetului pentru Situații de Ialomița a... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 08:22 (15851 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Terenurile ialomițene încing spiritele

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Scandalul dintre administrația locală a comunei Sudiți și reprezentanții a două firme clujene nu este nou. Acesta a izbucnit în urmă cu aproximativ 3 luni de zile și continuă să încingă spriritele. Conflictul ce are la bază un litigiu pentru o suprafață de teren agricol a ajuns la instituțiile cu atribuții de control...

Prefectură, DNA, Poliție...
În urmă cu cîteva luni, Independent a adus în atenția opiniei publice un scandal de proporții ce se consuma în comuna Sudiți. Conflictul aducea în prim-plan administrația locală și două firme din Cluj, ambele baricade revendicîndu-și peste 160 hectare de teren. Pe de o parte, reprezentantul celor două societăți acuza primarul... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2010, 09:48 (21395 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Pagubă în bugetul primarului Ionașcu

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Primăria Slobozia și-a identificat o nouă categorie de rău-patnici. Este vorba de prostituatele care refuză plata amenzilor încasate pentru practici sexuale interzise de legislația în vigoare. Acesta este motivul pentru care amenzile neîncasate la bugetul local la capitolul prostituție însumează nu mai puțin de 88 mii de lei...

Prostituția produce găuri în bugetul local
În urmă cu o lună, un șofer de tir, revoltat de proasta calitate a serviciilor oferite, a cerut polițiștilor ialomițeni să sancționeze contravențional prestatoarea de servicii și, dacă se poate, să recupereze paguba produsă buzunarelor proprii. Un nebun, poate veți spune! Și v-am da dreptate dacă n-am... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2010, 18:00 (15490 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

În Ialomița, rămîne cum am stabilit!

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

Anunțat oficial încă de anul trecut, procesul de transformare a gropilor de gunoi din județ în depozite de deșeuri controlate strict de autorități pare definitiv împotmolit. În gunoaie, căci altfel nici nu s-ar putea. Mai grav este că pretutindeni acolo unde autoritățile au cheltuit fonduri europene sau fonduri proprii pentru amenajarea unor rampe moderne de deșeuri, eforturile s-au dovedit inutile. Iar mai nou, pe lîngă rampele europene de 200 mii de euro bucata, au răsărit rampe noi, tipic românești, întinse deocamdată pe cîțiva ari de teren. Însă acesta e doar începutul!

Saga administrativă a gunoiului ialomițean
Povestea gunoiului ialomițean începe în 16 iulie 2... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 17:52 (15978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ȘPAGA DE PE POD

Corupție la Stația de Taxare de la Fetești

ȘPAGA DE PE POD

Un nou scandal, cu iz penal, este pe cale să izbucnească la Fetești. O gaură de milioane în buzunarul statului și un dosar penal stufos sau, mai pe scurt, corupție la Stația de Taxare Fetești.

Oficial, dosar penal pentru «abuz în serviciu»
Să purcedem abrupt în subiectul articolului de față. Ancheta polițiștilor din Fetești vizează 4 casieri ai Stației de Taxare Fetești, amplasată strategic pe Autostrada Soarelui, la piciorul podului de peste Dunăre.
Varianta oficială a poveștii este că, în luna mai a anului 2010, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești s-au autosesizat din oficiu despre faptul că patru angajați ai Agenției de Încasări... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 09:38 (20300 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Aur pentru Loredana Dima și echipa României

Rezultate încurajatoare pentru sabrerii slobozeni înaintea campionatelor naționale

Aur pentru Loredana Dima și echipa României

La jumătatea lunii noiembrie s-a desfășurat la Sofia competiția sportivă Trofeul «Vasil Eltropolski», cuprinsă în circuitul internațional de cadeți. Au fost prezenți sportivi din 10 țări, printre care și România. Delegația română a cuprins și 4 sportivi de la CSS Slobozia: Loredana Dima, Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur și Cristian Duțu. Cea mai bună performanță a obținut-o Loredana Dima, medaliată cu aur împreună cu echipa României. În finala disputată împotriva Bulgariei, Loredana a avut evoluție decisivă.
În paralel cu turneul de la Sofia, alți sportivi ai CSS Slobozia au participat la Cupa Municipiului Brașov, competiție de verificare în vederea campionatului național de cadeți, care se va... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:55 (12861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja încurcă lume

S-a schimbat liderul! Prin urmare surpriza pe care o așteptam ca să putem bate cîmpii s-a produs. Recolta Gheorghe Doja este cu siguranță cea mai interesantă echipă din Liga a IV-a. Formația aflată pe locul 10 «a reușit» să ia cîte un sac de goluri în două deplasări consecutive la Brazii și Gheorghe Lazăr (scoruri identice 0-15 în etapele 6 și 8). Cu toate acestea, a izbutit între aceste deplasări să-i încurce pe băieții de la Amara, realizînd un 2-2 la care probabil nici ei nu se așteptau. Istoria s-a repetat oarecum și în ultimele săptămîni. În etapa a XIII-a, dojenii au cedat lamentabil la Țăndărei, scor 1-8, pentru ca sîmbătă, 20 noiembrie, în penultimul act al turului să zguduie din temelii... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:50 (17368 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Participare masivă la «Cupa de Toamnă»

Tenis de cîmp

Participare masivă la «Cupa de Toamnă»

Începînd cu data de 20 noiembrie, la Galați, se desfășoară turneul de tenis în sală «Cupa de Toamnă», una dintre ultimele șanse pentru sportivi de a mai puncta în acest an în clasamentul FRT. Slobozia este reprezentantă la această competiție de 11 copii: 10 de la CSS și unul de la Tenis Con. Pînă la închiderea ediției am notat pătrunderea Alexiei Gîndac în semifinalele categoriei 10 ani feminin. Tot la 10 ani, dar masculin, Ștefan Andreescu joacă sferturile de finală, în vreme ce Liviu Tonț a părăsit competiția în turul inaugural. La 12 ani, atît Alina Belu la feminin cît și Cristian Andreescu și Andrian Panopol la masculin au ieșit din concurs. La 14 ani feminin, așteptăm un rezultat bun de la... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:47 (9573 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga III

Unirea Slobozia atacă satelitul Rapidului

Etapa a XIII-a a celui de-al treilea eșalon fotbalistic a programat pentru Unirea Slobozia un simplu respiro. Însă chiar dacă urmăritoarele echipei noastre, lider în seria a doua, au jucat și au acumulat puncte, distanța era una suficient de mare pentru a putea fi recuperată. Astfel în ciuda faptului că Mangalia a depășit Spicul Mopan cu 3-1, iar Dunărea Călărași a învins cu 3-2 pe CS Tunari, echipa antrenată de Constantin Prepeliță nu a putut fi detronată. Prin urmare, după 13 etape, Unirea Slobozia ocupă prima poziție cu 32 de puncte, urmată de Callatis Mangalia, 29 de puncte și Dunărea Călărași, 23 de puncte. Etapa a XIV-a, penultima a turului, îi pune pe galben-albaștri în fața unui adversar... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:45 (13131 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori republicani

Dublu insucces cu Oțelul Galați

Duminică, 21 noiembrie, juniorii republicani A și B ai Unirii Slobozia au disputat meciurile contînd pentru ultima etapă a turului de campionat, în fapt o dublă întîlnire cu echipele similare ale Oțelului Galați disputată pe terenul moldovenilor. Juniorii A au pierdut cu 5-3, golurile slobozenilor fiind marcate de Cîlțea, Ibrian și Mitrea. Juniorii B au cedat, la rîndul lor, cu scorul de 5-0. Juniorii iernerază pe locul 5, cu 25 de puncte, iar juniorii B pe locul 10, cu 9 puncte. O dată cu terminarea turului, campionatul juniorilor republicani ia o pauză lungă, urmînd a se relua în luna martie 2011.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:44 (10812 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Permutări în «gașca lupilor» din Ghencea

Vineri, 19 noiembrie, s-a produs un eveniment care atestă încă o dată, dacă mai era nevoie, că în fotbal e posibil orice, iar cuvîntul «niciodată» are un înțeles mult mai ambiguu față de cel pe care i-l conferă DEX-ul. Sătul să mai îngroașe rîndurile celor care-și dau cu părerea de pe margine, fostul manager general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica a revenit în turma «ciobanului opărit». Omul care a condus Urziceniul spre primul titlu din istorie a uitat că în urmă cu puțin timp nega orice posibilitate de a se mai îmbrăca în roșu și albastru și li s-a alăturat lui Narcis Răducan și fotbaliștilor veniți la Steaua de la Unirea. Coincidență sau nu, tot în aceeași zi și-a încheiat conturile cu gruparea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:43 (6836 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Finanțele și Garda Financiară, scoase la concurs

Cazacu, șef de comisie

Finanțele și Garda Financiară, scoase la concurs

Poate vă întrebați ce se mai întîmplă cu Finanțele ialomițene? Ce mai fac alte Drobotă, Rădulescu, Țenea&Comp.? De ce n-au mai apărut prin ziare de cînd cea mai tare directoare din toate timpurile, dna Margareta, s-a mutat la Urziceni?
Ei, bine, vă vom lămuri în cele ce urmează. Căci, dacă nu știau dnul Țenea și cu nea Răzvan, ședințele de la Minister se înregistrează și se transcriu pe pagini pentru a rămîne posterității. Iar unele au ajuns pe la noi. Că și noi facem parte din posteritate!
Așadar, pentru că în sediul Finanțelor toate sînt bune și la locul lor, sutele de finanțiști ialomițeni, după cum știți, primindu-și stimulentele la zi, toată conducerea a fost chemată la Capitală, la... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 17:02 (21441 vizualizări - 13 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8889 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5255 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6249 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12110 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4138 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6080 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7866 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2401 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6616 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10804 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4526 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3258 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2218 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9824 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8511 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3439 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4576 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29150 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7509 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7673 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...