Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinică Po(ș)tter și funcțiile

Marinică Po(ș)tter și funcțiile

Doamnelor și domnilor, în cele ce urmează vă prezentăm un nou show al scamatorului Marinică, prestidigitator de funcții la deconcentrate în cadrul PD-L și președinte de conjunctură al partidului lui Boc în teritoriu. Am decis să vă oferim reprezentația întrucît plătitorii de cotizații (la partid, ce credeați?!) s-au revoltat, poștașul Marinică urzind scenarii precum Harry Potter în vremuri de glorie.

Paros vrea scaunul lui Geantă. Și să vedeți că nu-i de glumă, să vă spunem ce vorbește Paros în somn convins că nu-l aude nimeni. Păi, în vis i se arăta cum Marinică-l instala (cu rimă!) fix în scaunul nemuriciului Geantă. Care Geantă se dovedea a nu fi chiar atît de nemuritor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:46 (13308 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

1 Decembrie-Ziua Naţională a României, la Slobozia

click pe poză

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 15:22 (7158 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 10:59 (6162 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

«Protejat» de presă chiar de Poliție și scos din instituție prin ieșiri secrete

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

Marți, 30 noiembrie, controversatul om de afaceri Cristian Dorin Drăgoi a fost audiat de ofițerii Serviciului de Investigare a Fraudelor în dosarul penal constituit ca urmare a genocidului cabalin de la Fierbinți-Tîrg. Drăgoi a intrat pe poarta principală de acces a instituției cu puțin înainte de orele 11,00, urcînd în clădirea arestului din curtea interioară a Poliției ialomițene, locație unde împreună cu avocatul slobozean Viorica Donose a rămas pînă la finalizarea audierilor. De ce insistăm să aducem în atenție amănuntele de ordin «tehnic» al pătrunderii în incinta IPJ Ialomița a afaceristului Drăgoi? Simplu. Fiindcă, deși media locală a stat în fața clădirii mai bine de două ore, nimeni nu... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 15:27 (18060 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Epurări politice în Consiliul Local Axintele

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Axintele este o comună cu nici 3000 de locuitori, aruncată barbar la marginea județului, departe de civilizație. Asta n-o împiedică însă, cînd și cînd, să revină în atenția opiniei publice cu isprăvi dintre cele mai ilare. Este de notorietate povestea primarului care a oferit filme porno prin cablu concetățenilor... Sau, mai recent, inițiativa ministrului Adomniței de a implementa un proiect educațional derulat wireless la școala din satul Horia, sat lipsit de cele mai elementare condiții de trai... De aceea credem că nu am greșit atunci cînd am decis să mediatizăm cea mai nouă ispravă a administrației locale, respectiv campania de epurări politice din Consiliul Local Axintele.

Primarul Tudor Grigore față cu reacțiunea... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 07:02 (24275 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Trăiască și înflorească FEADR!

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Un raport estimativ al Oficiului Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit ne oferă prima veste bună după multă vreme. Potrivit datelor centralizate de această instituție, la nivelul Ialomiței mediul privat a reușit să atragă fonduri structurale de peste 100 milioane de euro prin proiecte derulate prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Deși suma efectiv atrasă este ceva mai mică, performanță anunțată de instituție este remarcabilă din punct de vedere statistic. Pentru că, procentual vorbind, fondurile structurale atrase de mediul privat în Ialomița sînt mai mari decît cele atrase de către autoritățile publice!

Mediul privat, mai performat decît autoritățile... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2010, 06:09 (8907 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nocturnă pentru gâște

Nocturnă pentru gîște

Andrășești, într-o miercuri de toamnă tîrzie, la vremea amiezii. Cald, soare, babe rătăcite pe străzile desfundate, cîini vagabonzi, bețivi răzleți și minunea... «A doua pe stînga, după cimitir. Nu mai există una la fel în tot județul. Dar ce spun eu în județ, în toată țara! Am auzit c-ar mai fi una la Dăbuleni! Și cred că ăia au bani din pepeni!».

Minunea de lîngă cimitir
«Minunea» de la Andrășești nu are nimic spectaculos! Dinspre stradă, cum vii din șosea, se văd cei patru stîlpi de țeavă, la vreo 15 metri înălțime, reciclați din curtea fostului IAS, cu o putere instalată de 6 kilowați pe oră, după cum aveam să aflăm, un teren de fotbal curățel, înconjurat de un gard... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2010, 09:16 (20336 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Unirea Urziceni a bătut Sportul Studențesc, Unirea Slobozia a încasat-o de la Rapid II

Unirea Urziceni-Sportul Studențesc 2-1: În sfîrșit victorie!
Dacian Varga și Tiberiu Bălan au revenit pe stadionul unde în urmă cu doi ani au cîștigat singurul titlu de campioni din cariera lor. De data asta însă au fost adversari ai echipei alături de care au făcut istorie în Liga Campionilor. Mai mult, Bălan a fost cel care a deschis scorul în meciul din ultima etapă a turului disputat vineri, 26 noiembrie. Studentul a profitat de o degajare slabă a lui Cernea a interceptat mingea care îi era adresată lui Nicu și l-a învind pe nefericitul portar al Urziceniului (’18). Cu toate acestea Unirea a fost vioara întîi și a făcut cel mai frumos meci din mandatul lui Octavian... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 11:02 (13305 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malurile râului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

Drumeți în calea inundațiilor

Malurile rîului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

N-au trecut nici nouă luni de cînd autoritățile județene au anunțat intrarea barajului de la Dridu într-un program de reabilitare și au și apărut primele semnale privind eroziunea malurilor. Oficial, situația n-are nicio legătură directă cu faptul că barajul de la Dridu nu mai poate proteja în niciun fel localitățile situate de-a lungul Ialomiței. Neoficial însă, autoritățile recunosc că situația este îngrijorătoare și că trebuie făcute eforturi pentru a rezolva problemele apărute în ultimele luni.

Raportul Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița e îngrijorător
Desfășurată la jumătatea acestei luni, ședința de lucru a Comitetului pentru Situații de Ialomița a... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 08:22 (15851 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Terenurile ialomițene încing spiritele

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Scandalul dintre administrația locală a comunei Sudiți și reprezentanții a două firme clujene nu este nou. Acesta a izbucnit în urmă cu aproximativ 3 luni de zile și continuă să încingă spriritele. Conflictul ce are la bază un litigiu pentru o suprafață de teren agricol a ajuns la instituțiile cu atribuții de control...

Prefectură, DNA, Poliție...
În urmă cu cîteva luni, Independent a adus în atenția opiniei publice un scandal de proporții ce se consuma în comuna Sudiți. Conflictul aducea în prim-plan administrația locală și două firme din Cluj, ambele baricade revendicîndu-și peste 160 hectare de teren. Pe de o parte, reprezentantul celor două societăți acuza primarul... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2010, 09:48 (21396 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Pagubă în bugetul primarului Ionașcu

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Primăria Slobozia și-a identificat o nouă categorie de rău-patnici. Este vorba de prostituatele care refuză plata amenzilor încasate pentru practici sexuale interzise de legislația în vigoare. Acesta este motivul pentru care amenzile neîncasate la bugetul local la capitolul prostituție însumează nu mai puțin de 88 mii de lei...

Prostituția produce găuri în bugetul local
În urmă cu o lună, un șofer de tir, revoltat de proasta calitate a serviciilor oferite, a cerut polițiștilor ialomițeni să sancționeze contravențional prestatoarea de servicii și, dacă se poate, să recupereze paguba produsă buzunarelor proprii. Un nebun, poate veți spune! Și v-am da dreptate dacă n-am... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2010, 18:00 (15490 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

În Ialomița, rămîne cum am stabilit!

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

Anunțat oficial încă de anul trecut, procesul de transformare a gropilor de gunoi din județ în depozite de deșeuri controlate strict de autorități pare definitiv împotmolit. În gunoaie, căci altfel nici nu s-ar putea. Mai grav este că pretutindeni acolo unde autoritățile au cheltuit fonduri europene sau fonduri proprii pentru amenajarea unor rampe moderne de deșeuri, eforturile s-au dovedit inutile. Iar mai nou, pe lîngă rampele europene de 200 mii de euro bucata, au răsărit rampe noi, tipic românești, întinse deocamdată pe cîțiva ari de teren. Însă acesta e doar începutul!

Saga administrativă a gunoiului ialomițean
Povestea gunoiului ialomițean începe în 16 iulie 2... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 17:52 (15979 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ȘPAGA DE PE POD

Corupție la Stația de Taxare de la Fetești

ȘPAGA DE PE POD

Un nou scandal, cu iz penal, este pe cale să izbucnească la Fetești. O gaură de milioane în buzunarul statului și un dosar penal stufos sau, mai pe scurt, corupție la Stația de Taxare Fetești.

Oficial, dosar penal pentru «abuz în serviciu»
Să purcedem abrupt în subiectul articolului de față. Ancheta polițiștilor din Fetești vizează 4 casieri ai Stației de Taxare Fetești, amplasată strategic pe Autostrada Soarelui, la piciorul podului de peste Dunăre.
Varianta oficială a poveștii este că, în luna mai a anului 2010, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești s-au autosesizat din oficiu despre faptul că patru angajați ai Agenției de Încasări... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 09:38 (20302 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Aur pentru Loredana Dima și echipa României

Rezultate încurajatoare pentru sabrerii slobozeni înaintea campionatelor naționale

Aur pentru Loredana Dima și echipa României

La jumătatea lunii noiembrie s-a desfășurat la Sofia competiția sportivă Trofeul «Vasil Eltropolski», cuprinsă în circuitul internațional de cadeți. Au fost prezenți sportivi din 10 țări, printre care și România. Delegația română a cuprins și 4 sportivi de la CSS Slobozia: Loredana Dima, Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur și Cristian Duțu. Cea mai bună performanță a obținut-o Loredana Dima, medaliată cu aur împreună cu echipa României. În finala disputată împotriva Bulgariei, Loredana a avut evoluție decisivă.
În paralel cu turneul de la Sofia, alți sportivi ai CSS Slobozia au participat la Cupa Municipiului Brașov, competiție de verificare în vederea campionatului național de cadeți, care se va... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:55 (12861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja încurcă lume

S-a schimbat liderul! Prin urmare surpriza pe care o așteptam ca să putem bate cîmpii s-a produs. Recolta Gheorghe Doja este cu siguranță cea mai interesantă echipă din Liga a IV-a. Formația aflată pe locul 10 «a reușit» să ia cîte un sac de goluri în două deplasări consecutive la Brazii și Gheorghe Lazăr (scoruri identice 0-15 în etapele 6 și 8). Cu toate acestea, a izbutit între aceste deplasări să-i încurce pe băieții de la Amara, realizînd un 2-2 la care probabil nici ei nu se așteptau. Istoria s-a repetat oarecum și în ultimele săptămîni. În etapa a XIII-a, dojenii au cedat lamentabil la Țăndărei, scor 1-8, pentru ca sîmbătă, 20 noiembrie, în penultimul act al turului să zguduie din temelii... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:50 (17368 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Participare masivă la «Cupa de Toamnă»

Tenis de cîmp

Participare masivă la «Cupa de Toamnă»

Începînd cu data de 20 noiembrie, la Galați, se desfășoară turneul de tenis în sală «Cupa de Toamnă», una dintre ultimele șanse pentru sportivi de a mai puncta în acest an în clasamentul FRT. Slobozia este reprezentantă la această competiție de 11 copii: 10 de la CSS și unul de la Tenis Con. Pînă la închiderea ediției am notat pătrunderea Alexiei Gîndac în semifinalele categoriei 10 ani feminin. Tot la 10 ani, dar masculin, Ștefan Andreescu joacă sferturile de finală, în vreme ce Liviu Tonț a părăsit competiția în turul inaugural. La 12 ani, atît Alina Belu la feminin cît și Cristian Andreescu și Andrian Panopol la masculin au ieșit din concurs. La 14 ani feminin, așteptăm un rezultat bun de la... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:47 (9573 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga III

Unirea Slobozia atacă satelitul Rapidului

Etapa a XIII-a a celui de-al treilea eșalon fotbalistic a programat pentru Unirea Slobozia un simplu respiro. Însă chiar dacă urmăritoarele echipei noastre, lider în seria a doua, au jucat și au acumulat puncte, distanța era una suficient de mare pentru a putea fi recuperată. Astfel în ciuda faptului că Mangalia a depășit Spicul Mopan cu 3-1, iar Dunărea Călărași a învins cu 3-2 pe CS Tunari, echipa antrenată de Constantin Prepeliță nu a putut fi detronată. Prin urmare, după 13 etape, Unirea Slobozia ocupă prima poziție cu 32 de puncte, urmată de Callatis Mangalia, 29 de puncte și Dunărea Călărași, 23 de puncte. Etapa a XIV-a, penultima a turului, îi pune pe galben-albaștri în fața unui adversar... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:45 (13132 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori republicani

Dublu insucces cu Oțelul Galați

Duminică, 21 noiembrie, juniorii republicani A și B ai Unirii Slobozia au disputat meciurile contînd pentru ultima etapă a turului de campionat, în fapt o dublă întîlnire cu echipele similare ale Oțelului Galați disputată pe terenul moldovenilor. Juniorii A au pierdut cu 5-3, golurile slobozenilor fiind marcate de Cîlțea, Ibrian și Mitrea. Juniorii B au cedat, la rîndul lor, cu scorul de 5-0. Juniorii iernerază pe locul 5, cu 25 de puncte, iar juniorii B pe locul 10, cu 9 puncte. O dată cu terminarea turului, campionatul juniorilor republicani ia o pauză lungă, urmînd a se relua în luna martie 2011.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:44 (10812 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Permutări în «gașca lupilor» din Ghencea

Vineri, 19 noiembrie, s-a produs un eveniment care atestă încă o dată, dacă mai era nevoie, că în fotbal e posibil orice, iar cuvîntul «niciodată» are un înțeles mult mai ambiguu față de cel pe care i-l conferă DEX-ul. Sătul să mai îngroașe rîndurile celor care-și dau cu părerea de pe margine, fostul manager general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica a revenit în turma «ciobanului opărit». Omul care a condus Urziceniul spre primul titlu din istorie a uitat că în urmă cu puțin timp nega orice posibilitate de a se mai îmbrăca în roșu și albastru și li s-a alăturat lui Narcis Răducan și fotbaliștilor veniți la Steaua de la Unirea. Coincidență sau nu, tot în aceeași zi și-a încheiat conturile cu gruparea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:43 (6837 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Finanțele și Garda Financiară, scoase la concurs

Cazacu, șef de comisie

Finanțele și Garda Financiară, scoase la concurs

Poate vă întrebați ce se mai întîmplă cu Finanțele ialomițene? Ce mai fac alte Drobotă, Rădulescu, Țenea&Comp.? De ce n-au mai apărut prin ziare de cînd cea mai tare directoare din toate timpurile, dna Margareta, s-a mutat la Urziceni?
Ei, bine, vă vom lămuri în cele ce urmează. Căci, dacă nu știau dnul Țenea și cu nea Răzvan, ședințele de la Minister se înregistrează și se transcriu pe pagini pentru a rămîne posterității. Iar unele au ajuns pe la noi. Că și noi facem parte din posteritate!
Așadar, pentru că în sediul Finanțelor toate sînt bune și la locul lor, sutele de finanțiști ialomițeni, după cum știți, primindu-și stimulentele la zi, toată conducerea a fost chemată la Capitală, la... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 17:02 (21441 vizualizări - 13 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2684 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2969 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2776 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4738 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4496 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3214 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2359 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2494 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4046 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2902 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2676 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2966 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2933 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2932 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5169 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...