Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Viceprimarul de la Bărbulești, acuzat de tentativă de omor

Cum să primești NUP cînd dai cu cuțitul

Viceprimarul de la Bărbulești, acuzat de tentativă de omor

Liță Vasile, zis Pătăvaru, viceprimarul comunei Bărbulești a fost acuzat de tentativă de omor. Toată tărășenia s-a petrecut după ce vicele a înjunghiat un om. Mai mult, în urma unui scandal de amploare, viceprimarul s-a ales, la rîndu-i, cu o bătaie zdravănă. Dosarul de acuzare s-a finalizat, iar vicele Pătăvaru a primit NUP, prin «bunăvoința» procurorilor ialomițeni... Între timp însă, atunci cînd nu stă la biroul din Primărie, viceprimarul se plimbă cu mașina plină de arsenal. Iar în cazurile fericite este prins de Poliție...

Pătăvaru, spaima Bărbuleștiului
O știre banală a trecut neobservată la jumătatea lunii martie 2010. Și rămînea la fel de neobservată dacă soluționarea... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2010, 08:22 (34434 vizualizări - 11 comentarii)

ANCHETĂ

Incompetența administrativă a costat județul 360 milioane de lei

Cum a pierdut Ialomița fondurile europene pentru renovarea și dezvoltarea satelor

Incompetența administrativă a costat județul 360 milioane de lei

Măsura 322 privind renovarea și dezvoltarea satelor ar fi putut atrage în Ialomița circa 360 milioane de lei noi pentru rețele de apă, sisteme de canalizare, drumuri, școli, centre de asistență pentru bătrîni etc. Din păcate, niciunul dintre cele 36 de proiecte FEADR (Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală) depuse la sesiunea din 31 iulie 2009 nu a întrunit punctajul minim de finanțare. Singura veste bună vine de la Mihail Kogălniceanu, acolo unde Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Lunca Dunării, a reușit să acceseze 6 milioane de euro prin intermediul aceleiași măsuri.
Pierderea, după cum vom arăta mai jos, se datorează în principal administrației județene a județului, incapabilă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2010, 11:23 (33848 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Contrabandiști de produse petroliere, prinși în Ialomița

Trafic de motorină cu cisterne furate de la DNA Prahova?

Contrabandiști de produse petroliere, prinși în Ialomița

La începutul lunii aprilie 2010, în baza unor informații, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au identificat două autocisterne ce transportau produse petroliere, scriptic neaccizabile. Cercetările ulterioare aveau să demonstreze că produsele transportate erau cît se poate de accizabile, iar cele două mijloace de transport aparțineau unei rețele de traficanți intracomunitari. Prejudiciile aduse bugetului de stat însumează milioane de lei. Marfa era importată de la o rafinărie din Bulgaria și distribuită, ulterior, unor benzinării românești. Și, pentru ca tabloul să fie complet, mijloacele de transport identificate figurau ca furate din curtea Direcției Generale Anticorupție Prahova...

... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2010, 13:25 (27404 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Afaceri cu moartea sub oblăduirea PS Vincențiu

Preoții ialomițeni, perceptorii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Afaceri cu moartea sub oblăduirea PS Vincențiu

De 20 de ani, Biserica Ortodoxă Română conduce în topul încrederii populației în toate sondajele de opinie existente. Și tot de 20 de ani, presa națională și locală abundă de dezvăluiri revoltătoare privind tarele unei categorii sociale, am numit aici preoții, tolerată și, mai grav, încurajată de forurile tutelare. Exorcizări, homosexualitate, pedofilie, furt, înșelăciune... Totul a fost comis pentru că, nu-i așa, preoții sînt și ei oameni și nimic din ce e omenesc nu le e străin. Pentru că Ialomița nu face excepție de la regulă, presa locală a consemnat și ea în repetate rînduri derapaje de la normele morale propovăduite de Sfînta Biserică. Nimeni nu a explicat însă cum s-a ajus aici. Independent... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2010, 13:24 (46736 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Conacul șefului DNA Ialomița, deghizat în «complex sportiv de turism și agrement»

10000 mp de teren, concesionați pe genunchii primarului Ionașcu și «facilitați» fiscal de consilierul PD-L Gabriela Petre

Conacul șefului DNA Ialomița, deghizat în «complex sportiv de turism și agrement»

În cele ce urmează, vă vom prezenta ultima inginerie imobiliară moșită de autoritățile locale de la Slobozia. Și vă vom explica cum a reușit șeful DNA să-și deghizeze casa de vacanță de la marginea Sloboziei, plus cei 10000 de mp teren aferent, într-o investiție destinată «turismului și agrementului». Desigur, aveți dreptate! Firma care a concesionat terenul respectiv nu aparține procurorului Cristudor, ci fiului acestuia...

Cu DNA la Primăria Slobozia
V-ați întrebat vreodată de ce zîmbește languros primarul Gabi Ionașcu atunci cînd i se amintește că are dosar la DNA pentru nefericita investiție în sursa de apă subterană? Iată și un posibil răspuns. Prin februarie 2... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2010, 15:52 (30493 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ialomița, o groapă de gunoi de 4453 de kilometri pătrați

În mediul rural nu există servicii de salubritate

Ialomița, o groapă de gunoi de 4453 de kilometri pătrați

În 16 iulie 2009, Ialomița raporta cu mîndrie respectarea obligațiilor privind închiderea rampelor de gunoi, obligație asumată prin contract cu Coana Europa. La aproape un an distanță, aceleași autorități admit că s-au grăbit cu raportările și că situația este mai gravă decît s-ar fi așteptat: «Ialomița riscă să devină o groapă de gunoi uriașă» a declarat săptămîna trecută subprefectul Gigi Petre, în cadrul ultimei întîlniri a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Iar situația din teren confirmă sută la sută această stare de fapt. Și chiar mai rău decît atît!

Serviciile de salubritate din mediul rural nu sînt funcționale
La aproape un an de la închiderea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2010, 09:57 (29336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

SOFIPROTEOL ACHIZIȚIONEAZĂ EXPUR

Francezii cumpără și «căpușele» lui Randag?

SOFIPROTEOL ACHIZIȚIONEAZĂ EXPUR

Sofiproteol, megaconcern francez și unul dintre cei mai importanți producători de biodiesel la nivel mondial, a demarat procedurile de achiziționare a Expur. Tranzacția propriu-zisă se va ridica la peste 100 milioane de euro, francezii urmînd, în perioada imediat următoare, să declanșeze o procedură complexă de auditare a Expur. În cele ce urmează, vom încerca să le dăm o mînă de ajutor auditorilor francezi, sintetizînd, atît cît se poate sintetiza, niște afaceri (sau cum s-or numi ele!) derulate sub umbrela Expur și cu patronajul lui Richard Randag, printre altele, președinte al Consiliului de Administrație al societății Expur. Căci, pentru cine nu știe, domnia sa Randag este tot un fel de angajat... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2010, 16:28 (35641 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Clanurile Bocioc și Poligrad au speriat Europa cu sprijinul autorităților locale

Țapi ispășitori ai traficului de minori din Marea Britanie

Clanurile Bocioc și Poligrad au speriat Europa cu sprijinul autorităților locale

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 17 persoane reținute, 168 de victime-copii... Acesta este bilanțul oficial al celei mai ample operațiuni de destructurare a unui grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală. Pentru cei care au lipsit din țară săptămîna trecută vom preciza că acțiunea s-a desfășurat la Țăndărei și a mobilizat, pe lîngă procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, peste 120 de ofițeri de poliție din cadrul IGPR-D... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2010, 10:14 (131450 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

Afaceri prospere cu bolnavi

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

O nouă acuzație a unui pacient revoltat aruncă în aer falsele bune practici medicale ale doctorilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia. De această dată, acuzațiile vizează un medic specialist grijuliu peste măsură cu veniturile proprii. Practica nu este singulară, ci, mai degrabă, prea bine cunoscută pacienților, însă povestea de față depășește nivelul minimal de bun simț al actelor medicale.

Bani din suferința bolnavilor. Fără chitanță!
Sănătatea ialomițeană, un domeniu complex, plin de scandaluri mediatice, de malpraxisuri grosolane și cazuri răsunătoare de deficiențe medicale, revine în actualitate cu o situație ce demonstrează, încă o dată, ilegalitățile ce... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2010, 09:38 (31778 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primul proiect de gestionare a deșeurilor din Ialomița a dat faliment

Declarat drept succes național în aprilie 2009

Primul proiect de gestionare a deșeurilor din Ialomița a dat faliment

Povestea fără sfîrșit a deșeurilor din Ialomița înscrie în paginile sale un nou eșec răsunător. După un an de la inaugurarea primului proiect realizat de administrațiile locale ialomițene, acesta a ajuns în pragul falimentului. Este vorba despre Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECO 2008 de la Sfîntu Gheorghe, în care sînt implicate 7 comune din zonele limitrofe localității. În acest moment, ADI ECO 2008 înregistrează datorii de 1,4 milioane de lei, responsabilii declarînd că singura soluție pentru salvarea serviciilor de salubritate o reprezintă desființarea asociației.

ADI ECO, regina proiectelor de gestionare a deșeurilor
Proiectele de gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2010, 06:12 (31769 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

150 de miliarde, prejudicii create de administrațiile locale

Primăriile ialomițene, între ilegalități și fraude

150 de miliarde, prejudicii create de administrațiile locale

Curtea de Conturi a județului Ialomița funcționează! Și credeți sau nu, instituția are chiar și activitate de control. E drept, la nivelul anului 2008. Căci secretomania instaurată în instituția lui Văcăroiu este mai fermă ca niciodată, iar informațiile publice lipsesc cu desfăvîrșire. Paradoxal, Curtea de Conturi, deși o fantomă la nivel local, este organismul a cărei misiune este aceea de a veghea în permanență la cheltuirea banului public. Și, chiar dacă tardiv, instituția a făcut public în 2010 un raport al propriei activități desfășurate, atenție!, în anul 2008...

Curtea de Conturi, un domeniu al ezotericului
Activitatea Curții de Conturi Ialomița este, pentru mai... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2010, 16:08 (28782 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Infractorul Paul Toma-Eldaga, «ajutat» de Raiffeisen Bank să dispară cu un milion de dolari

«Reușim împreună»

Infractorul Paul Toma-Eldaga, «ajutat» de Raiffeisen Bank să dispară cu un milion de dolari

Cea mai bună bancă în Europa Centrală și de Est, în 2008. Nu am spus-o noi, ci Euromoney și Global Finance. Părerea noastră e că nu s-au înșelat. Doar că Raiffeisen Bank era și mai bună, cel puțin în 2008, dacă nu l-ar fi ajutat pe numitul Paul Toma-Eldaga să dispară cu milionul de dolari primit cadou (a se citi rambursare) de la stat.

Faptele așa cum sînt
Pe la jumătatea lunii octombrie 2009, ne făceam de lucru și-l readuceam în prim-plan pe infractorul Paul Toma-Eldaga. Scriam la momentul respectiv despre ultimul tun marca Paul, o rambursare de TVA de peste 1 milion de dolari încasată de firma Eldaga înainte de a-și da obștescul sfîrșit. Să vă reamintim, în mare, derularea... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2010, 08:48 (46757 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Luciul de apă din Ialomița are iz penal

Scandal cu miros de baltă

Luciul de apă din Ialomița are iz penal

Bălțile ialomițene revin în atenția publicului larg ca subiect de dispută. După privatizarea societății de stat Ialpesco, luciul de apă al județului a trecut prin mai multe «mîini». Actual, la aproape trei ani de la preluarea în administrare a bălților de către ultimul proprietar, luciul de apă al județului aprinde spriritele afaceriștilor în domeniu. Pasiunea cu care se dau luptele este atît de aprigă încît unul dintre adversari aduce acuzații penale mai multor persoane implicate. Tribunale, procese, conflicte, toate pentru o parte a bălților ialomițene...

Are balta pește. Sau a avut!
Înainte de a trece la detalierea amănunțită a conflictelor cu miros de pește din județul... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2010, 09:55 (46197 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Medicii din Fetești, acuzați de malpraxis

Gravidă după chiuretaj

Medicii din Fetești, acuzați de malpraxis

Șocant! O femeie va naște un copil deși a făcut un avort. Toate urmare a unor erori medicale înfricoșătoare. După nou-născuți morți și paciente nenorocite pe viață, un nou caz de aparent malpraxis se «naște» în scutecele secției Ginecologie de la Spitalul Fetești. Povestea dramatică a unei femei nu face decît să demonstreze, încă o dată, că medicina ialomițeană, din punct de vedere al calității, este deplorabilă! Lipsă de profesionalism, erori medicale grave, malpraxis evident, femei și copii victime, sînt doar cîteva caracteristici ale sănătății ialomițene... Iar cazul de astăzi nu contrazice cu nimic aceste constatări.

Ginecologii, Dumnezeii femeilor gravide
Nici nu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2010, 09:16 (122817 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Miliardarul Nițescu are nevoie de o minune pentru redresarea ULTEX

Magnat falit sau om de afaceri moral?

Miliardarul Nițescu are nevoie de o minune pentru redresarea ULTEX

În urmă cu două săptămîni, Independent publica un articol incendiar în care demonstra cu probe, date și declarații că SC Ultex Țăndărei se îndreaptă în pas alergător către faliment. În același articol, Vasile Nițescu, patronul de facto al fabricii de ulei, a contestat afirmațiile noastre, iar la două săptămîni după apariția articolului, adică ieri, 2 martie 2010, a organizat o conferință de presă mamut pentru a demonta, din nou, cele scrise. Din păcate, expozeul său de peste 3 ore a confirmat, o dată în plus, că situația în care se găsește SC Ultex este extrem de gravă și că numai o minune mai poate salva fabrica de la faliment.

Remember ULTEX
Scriam în urmă cu două... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2010, 18:24 (108761 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Secția de Ginecologie, pe un butoi de pulbere

Copil nenorocit urmare a unui malpraxis grosolan? (II)

Secția de Ginecologie, pe un butoi de pulbere

• Colegiul Medicilor, sesizat asupra situației
• Anchetă PENALĂ în cazul «erorii» dr Dinu


Scandalul devoalat săptămîna trecută de ziarul nostru capătă noi conotații. După ce a încercat zadarnic să-și dreagă imaginea publicînd (pseudo) drepturi la replică prin fițuicile locale, cazul dr Dinu a ajuns în atenția Colegiului Medicilor Ialomița. În așteptarea unei decizii a acestui for sîntem în măsură să publicăm noi informații privind modul în care dr Valentina Dinu înțelege să profeseze în cadrul Spitalului Județean. Se impune să precizăm că demersul nostru este unul strict jurnalistic, urmărind adevărul și nu mazilirea dr Dinu. Și credem că, atunci cînd acuzațiile publicate de noi se vor confirma printr-o anchetă a poliției, deja demarată la acest moment, cîștigul va fi exclusiv... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2010, 18:44 (27097 vizualizări - 10 comentarii)

ANCHETĂ

Copil nenorocit urmare a unui malpraxis grosolan?

Copil nenorocit urmare a unui malpraxis grosolan?

• Părinții unei fetițe aduc grave acuzații unui medic
• Situație fără precedent la Spitalul Slobozia
• Secția de Ginecologie, pe un butoi de pulbere

Pe un butoi de pulbere stă Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Una dintre secțiile unității sanitare a devenit un adevărat ring de box, între o tînără doctoriță și întreaga echipă de medici. Atît de aprinse sînt spiritele pe palierul compartimentului medical încît și ultimul muncitor din curtea instituției cunoaște scandalul... Acuzații, injurii, jigniri și îmbrînceli, toate în interiorul Spitalului Județean și sub atenta observație a pacienților. Mai grav decît toate acestea sînt însă învinuirile de malpraxis, de neglijență în serviciu și încălcarea unor norme doctoricești ce plutesc în jurul unui medic. Una dintre acuzații se distinge dintre toate, tocmai prin natura sa sensibilă. Este vorba... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2010, 08:20 (137861 vizualizări - 39 comentarii)

ANCHETĂ

Fabrica de ulei Țăndărei, datorii de 400 de miliarde

Nițescu îndreaptă Ultex spre faliment

Fabrica de ulei Țăndărei, datorii de 400 de miliarde

Despre Vasile Nițescu, printre altele, patron al Ultex SA Țăndărei am tot scris. De bine, mai puțin. Căci milioanele de euro ale patronului Nițescu, jinduite de mai toți salariații fabricii, urbea Țăndăreiului și alți clienți ai Ultex, s-au transformat, de-a lungul timpului, în datorii la stat sau țepe sau autoțepe sau alte mișmașuri ieftine. Pe scurt, după cum știți, Ultex a devenit de ani buni gazda afacerilor de succes ale investitorului Nițescu, încă de la preluarea acțiunilor fabricii de la Topway miliardarul Vasile dorind să le vîndă. Acțiunile. Dacă nu pricepeți ceea ce v-am scris, vă invităm să parcurgeți cele ce urmează, cu mențiunea că lăsăm la atitudinea dlui Nițescu eventuale interpretări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2010, 07:48 (94682 vizualizări - 17 comentarii)

ANCHETĂ

Angajații, sclavii moderni ai patronilor din Ialomița

Două angajate ale SC Florens își caută dreptatea cu legea în mînă

Angajații, sclavii moderni ai patronilor din Ialomița

Criza este o scuză excelentă pentru excesele oricărui patron. Ea îl ajută să-și trateze angajații ca pe niște obiecte, să nu-și plătească datoriile către stat și, la nevoie, să-i concedieze pe cei care nu reușesc să se adapteze suficient de repede acestei forme moderne de sclavie. O sclavie în care legile statului, oricare ar fi ele, se opresc la poarta firmei.

«Munceam și 20 de ore pe zi!»
Aurica Ilie e croitoreasă de cînd se știe. Și a trecut prin multe firme, unele mai cumplite decît altele. A lucrat chiar și pentru SC Korin, celebră în urmă cu cîțiva ani pentru modul inuman în care își trata angajații. Și a rezistat de fiecare dată. Ar fi rezistat și aici, la SC... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 08:51 (20032 vizualizări - 7 comentarii)

ANCHETĂ

Comunitarii, gaura neagră a administrației locale

100 de miliarde pentru liniște și ordine publică

Comunitarii, gaura neagră a administrației locale

Vă mai amintiți reducerile de personal din administrațiile publice locale, anunțate de Guvern la început de an? Da, da, alea de care s-a ales praful și pulberea... Ei bine, la Slobozia, locul 2 la nivel județean în topul orașelor cu cei mai numeroși angajați din administrația publică, nu angajații Primăriei reprezintă problema, ci polițiștii comunitari. Ajunși, după numai 5 ani, de la 30 la 234, polițiștii comunitari din Slobozia au cheltuit, pînă acum, aproape 100 miliarde de lei.

224 de comunitari pentru liniștea noastră
«Cu cît sînt mai mulți, cu atît sînt mai greu de găsit!». Aceasta este concluzia generală a unui sondaj de opinie lansat la nivelul străzii la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 16:53 (18801 vizualizări - 13 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12576 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11590 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16168 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12489 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8572 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8859 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11944 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11120 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9684 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9916 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11469 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8877 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9220 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...