Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Administratorii de bloc fură asociațiile de proprietari

«Supravegheați» de Primărie

Administratorii de bloc fură asociațiile de proprietari

Semnale legate de modul în care administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia ajung să folosească banii locatarilor pentru a-și plăti datoriile la bănci, studiile copiilor sau extravaganțele amantei sînt nenumărate. La fel de multe însă sînt și dovezile legate de indiferența proprietarilor, veșnic nemulțumiți de serviciile prestate, dar niciodată dispuși să supervizeze modul în care sînt folosiți banii pe care îi plătesc pentru aceste servicii. Exemplul de mai jos este unul clasic. Și încă o dovadă că administrația locală nu este dispusă să se implice în niciun fel în protejarea celor pe care este plătită să îi reprezinte.

Cine fură azi un ou, mîine fură un bloc... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2010, 16:38 (19657 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Transportul dializaților, o afacere de 4 miliarde de lei

Spitalul Județean, «zamfirit» la drumul mare

Transportul dializaților, o afacere de 4 miliarde de lei

Afacerile în vreme de criză merg prost. Iar dacă nu cunoști pe cineva în sistem, merg și mai prost. La Spitalul Județean de Urgență Ialomița e de ajuns să-l cunoști pe juristul Vasile Zamfir ca să ai o afacere de 4 miliarde de lei la cheie. Părerea noastră!

Dializa, o afacere fără moarte
Secția de Dializă a Spitalului Județean Ialomița asigură 800 de dialize lunar. Pacienții sînt transportați din toate colțurile județului, iar banii curg fie vară, fie iarnă. Cu sincope, evident, că pe bani îi plătește statul. Și pentru că e darnic, statul plătește în acest moment 7800 de lei vechi pe kilometru unei firme din Constanța. Fără contract și cu o licitație publică cîștigată... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2010, 06:11 (18306 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primarul Feteștiului, urmărit penal

După doi ani de procese

Primarul Feteștiului, urmărit penal

Încă de la instalarea în funcția de edil al municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a fost acuzat public de o politizare excesivă a administrației locale din localitate. În replică, primarul s-a apărat aducînd argumente referitoare la o reducere sau o rearanjare a personalului din subordine. Mulți dintre angajați au refuzat să accepte condițiile de lucru ale primarului Catrinoiu, alții au renunțat la locurile de muncă, alții au rămas să lucreze pe noua organigramă impusă de edilul liberal. Un caz se deosebește însă din toate. Și datează încă din anul 2008. O fostă angajată a Primăriei Fetești l-a acționat pe Catrinoiu în judecată, aducîndu-i acuzații cel puțin grave referitoare la comiterea unui... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2010, 16:18 (20833 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

BCR «fură» RATA din... cont

Cățeluș cu părul creț

BCR «fură» RATA din... cont

În urmă cu cîteva luni, am detaliat modalitatea prin care una dintre sucursalele Băncii Comerciale Române din Slobozia a reușit o «performanță» greu de egalat: și-a scos unul dintre clienți dator după doi ani de la achitarea integrală a unui credit. Ei bine, acest aspect a făcut obiectul unei cercetări a polițiștilor ialomițeni. Cum s-a solicitat plîngerea datornicului închipuit? Revenim și vă spunem în cele ce urmează. Pe scurt, clientul a scăpat de datorii, iar banca vrea dezmințiri...

Istoric al datoriei
La jumătatea anului 2006, slobozeanul a solicitat un împrumut bancar de la BCR, credit ce i-a fost acordat. La un an diferență, clientul s-a răzgîndit și a refinanțat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2010, 18:35 (10353 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Crișan, pus la zid de proprii angajați

Scandal în curtea fabricii de lactate Diami

Crișan, pus la zid de proprii angajați

Marian are 33 de ani și un handicap sever de gradul al II-lea. E bolnav. Pînă mai zilele trecute, și-a cîștigat traiul zilnic muncind, deși piciorul bolnav îl împiedică adesea să facă treabă. Povestea lui Marian este comună: după cinci ani de muncă patronul nu vrea să-i elibereze documentele necesare pentru a beneficia de ajutorul de șomaj. Cel puțin așa ne spune el. Marian locuiește în blocurile de la UGIRA. Muncind, dar mai ales cu ajutorul lui Dumnezeu, Marian a reușit să-și cumpere o cămăruță de 6 metri pătrați, fără apă caldă și căldură. «De regulă, aștept să-mi aducă vecinii mîncare ca eu să economisesc banii...» ne explică Marian existența a două farfurii cu mîncare aburindă așezate pe... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2010, 14:53 (30441 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

58 de ialomițeni suspecți de fraude electorale

Autoritatea Electorală Permanentă confirmă «votul multiplu» în Ialomița

58 de ialomițeni suspecți de fraude electorale

Rareori în istoria electorală a României cazurile de fraude electorale, «vot multiplu» sau șpagă electorală au fost scoase la iveală. Partidele au acuzat în permanență, autoritățile au cercetat, totul însă a rămas nedovedit, iar acuzații mai nevinovați ca niciodată. Peste maldărul de dosare întocmite de-a lungul vremii s-a așternut uitarea în mai puțin de-o lună de la un scrutin de alegeri. Anul acesta însă, surpriză! După mai bine de șapte luni de zile de la scrutinul Alegerilor Europarlamentare, Autoritatea Electorală Permanentă a descoperit grave încălcări ale legilor electorale în județul nostru. Zeci de ialomițeni sînt cercetați în dosare penale pentru infracțiunea de «vot multiplu». Desigur... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2010, 13:26 (13783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Clemență suspectă pentru clanurile de mafioți

Judecătoria Urziceni, doică pentru infractori

Clemență suspectă pentru clanurile de mafioți

La începutul anului precedent, municipul Urziceni era zguduit de un scandal de proporții petrecut în plină stradă. Protagoniștii, două grupări rivale din localitate, și-au etalat ziua în amiaza mare întreg arsenalul de luptă, distrugînd tot ce le-a ieșit în cale. Bîte, săbii, cuțite, pistoale, răngi, fiare sau furci, toate au fost mînuite în încăierarea ce a speriat Urziceniul. Urmare a conflicului, conducerea Poliției din localitate a fost decapitată, acuzată fiind de o gestionare defectuoasă a situației scăpate de sub control. La un an de zile de la scenariul mafiot pus în practică de clanurile Ritaxon, pe de o parte, și Catană, pe de altă parte, o hotărîre a instanței de judecată demonstrează... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2010, 13:50 (21664 vizualizări - 8 comentarii)

ANCHETĂ

Drumul comunal din Făcăeni, preluat ilegal de clanul Boștină

Vestul sălbatic s-a mutat în Ialomița

Drumul comunal din Făcăeni, preluat ilegal de clanul Boștină

La 20 de ani de la Revoluție, cu legea în mînă și actele de proprietate în buzunare, două familii din comuna Făcăeni sînt terorizate și amenințate cu evacuarea. Mai mult decît atît, autorul acestor presiuni care durează de aproape cinci ani, a reușit anul trecut, printr-o lictație pe care primăria Făcăeni o consideră ilegală, să-și adjudece o porțiune din drumul comunal care leagă Făcăeni de Movila. Și a izolat, astfel, nu doar cele două familii, ci o comunitate cu peste 7000 de suflete...

Boștină, Dumnezeul de la Făcăeni
«Cînd s-a aciuat la noi, prin 2000, avea o societate falimentară și era vai de capul lui, mergea cu miloaga prin sat să-i dea lumea pămînt în arendă... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2010, 15:28 (20381 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Contrabandă «legală» cu țigări

Cum să fii traficant cu acte-n regulă

Contrabandă «legală» cu țigări

Contrabanda cu țigări este în floare. Iar ultima scumpire nu face decît ca afacerea să fie din ce în ce mai prosperă. Un adevărat rai al traficanților. În ediția de astăzi a publicației noastre vă vom dezvălui integral cum poți face contrabandă cu țigări fără ca nimeni să te poată sancționa. Evident, toate amănuntele le vom culege dintr-o hotărîre a unei instanțe din Ialomița, document pe cît de incredibil, pe atît de adevărat... Povestea este scurtă, iar conținutul mai interesant ca o poveste de dragoste.

Garda Financiară și traficantul care nu mai este...
La începutul anului precedent, pe vremea cînd autoritățile încă mai sperau la capturi impresionante de țigări,... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2010, 16:45 (15097 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Bani cu nemiluita pentru apa lui Ionașcu

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Nota de plată pentru asigurarea calității apei potabile la Slobozia dublează cheltuielile efectuate pînă în prezent. Valoarea estimată a înlocuirii celor 42 de kilometri de țevi de oțel și refacerea ambientală se apropie de 200 miliarde lei vechi. Deocamdată nu sînt cunoscute sursele de finanțare pentru acest proiect, însă municipalitatea a demarat procedurile de achiziționare a țevilor.

Țevi de plastic de 5 milioane
Luni, 11 ianuarie 2010, la orele 10,00, reprezentanții Primăriei Slobozia au organizat prima licitație a anului pentru achiziționarea de țevi de polipropilenă pentru înlocuirea celor 42 de kilometri de conductă de oțel a orașului. Cantitatea de țeavă care... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:45 (12396 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Dosarul apei, la DNA

Sărbători fericite slobozenilor din partea primarului Ionașcu

Dosarul apei, la DNA

La 6 luni de la intrarea în exploatare a sursei de apă subterană, problema calității apei furnizate slobozenilor este departe de a fi rezolvată. În ciuda presiunilor autorităților publice județene și a rezultatelor negative ale analizelor făcute la începutul lunii decembrie, SC Urban continuă să furnizeze apă improprie consumului pe post de apă potabilă. Această stare de fapt a atras atenția IPJ Ialomița care a demarat o anchetă. După 6 luni în care dosarul a fost mutat dintr-un birou într-altul, acesta a luat în sfîrșit drumul DNA, unde se află în acest moment. Deși datele din dosar sînt, potrivit declarațiilor reprezentanților IPJ Ialomița, strict secrete, sîntem în măsură să vă oferim o serie... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2009, 12:18 (9925 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Interagro, MONOPOL pe producția Combinatului Chimic

Amonil și-a semnat sentința!

Interagro, MONOPOL pe producția Combinatului Chimic

Săptămîna precedentă, Amonil SA a făcut public controversatul contract încheiat cu Interagro SA, societatea controlată de omul de afaceri Ioan Niculae. Documentul are drept obiect principal furnizarea de gaze naturale către Combinatul Chimic din Slobozia. La schimb, Amonil oferă toată cantitatea de producție...
După ce, în urmă cu cîteva luni, Amonil anunța pericolul de încetare a activității din cauza lipsei materiei prime, gazul natural, actual «salvarea» Combinatului Chimic a venit de la Interagro. Inițial, firma omului de afaceri Ioan Niculae anunțase imposibilitatea de livrare a gazului metan necesar continuării activității Amonil. În aceste condiții, Consiliul de Administrație al Combinatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2009, 14:00 (14072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

Oficialul oficialului

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

În cursul zilei de joi, 3 decembrie 2009, Institutul de Sănătate Publică București a dat publicității rezultatele analizelor de verificare a potabilității sursei subterane de apă care alimentează municipiul Slobozia și localitățile limitrofe. Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate în ultimele trei săptămîni e indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! Prefectul Mădălin Teculescu, unul dintre susținătorii acestui demers de reanalizare a calității apei, consideră imperios necesară convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență în vederea identificării de soluții pe termen scurt care să remedieze situația.

Amoniu, fier și enterococi în apa slobozenilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 08:28 (14720 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Noiembrie, ultimul bal pe spinarea statului

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Nici nu s-a răcit bine semnătura de pe OG 1307/2009, prin care în Ialomița se pompau 2,7 milioane lei în primarii PD-L, că Guvernul o ia de la capăt. Și, la 8 zile distanță, adică pe 12 noiembrie, în Monitorul Oficial al României apare o listă cu 21 de primării județene (PD-L și PNL) care primesc 1,52 milioane de lei, bani de buzunar, pentru a trece fără emoții de sfîrșitul anului. Măsura, evident discriminatorie în condițiile în care solicitările de fonduri nu au trecut prin filtrul financiar al Consiliului Județean Ialomița, mărește încă o dată prăpastia dintre administrațiile locale și devine motiv de vrajbă între primarii celor două tabere rămase în campanie.

La plăcinte, înainte!... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 14:20 (9001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Amonil a refuzat majorarea capitalului social cu 58,7 milioane lei!

Amonil a refuzat majorarea capitalului social cu 58,7 milioane lei!

Intenția concernului cipriot Salink Limited, acționar minoritar al Amonil SA, de majorare a capitalului social al Combinatului de la Slobozia nu a fost adoptată de Adunarea Generală a acționarilor întrunită miercuri, 25 noiembrie 2009. Pe scurt, solicitarea de majorare a capitalului a fost înaintată puțin după anunțarea executării silite a Amonil de către Chemgas Holding, creditorul ce a preluat creanța de la Distrugaz Sud. Asta după ce aceeași creanță a trecut și prin «mîinile» Riverside Development, acționar majoritar al Chemgas... Revenind, ciprioții și-au exprimat, la finele lunii septembrie 2009, intenția de a majora capitalul social cu aproximativ 58,7 milioane lei, transformați în acțiuni... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 23:33 (9326 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Luptă la scenă deschisă între Amonil și acționari

Salvare de la faliment sau tun aproape perfect? (II)

Luptă la scenă deschisă între Amonil și acționari

Recent, Salink Limited, acționar minoritar al Amonil SA a adresat Consiliului de Administrație al societății o serie de întrebări, ce au fost discutate în cadrul Adunării Generale a Acționarilor din data de 24 noiembrie 2009. Astfel, potrivit ultimei comunicări remise Bursei de Valori București, Salink Limited, acționarul ce deține puțin peste 13% din capitalul Amonil, și-a arătat nemulțumirea față de recentele tranzacții realizate de Combinat. Concret, Salink acuză reprezentanții Amonil despre faptul că nu ar fi evitat executarea silită asupra activelor Combinatului de către Chemgas Holding Corporation. În replică, Consiliul de Administrație contestă acuzațiile, încercînd să justifice că toate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2009, 19:43 (10087 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Prefectura aruncă în aer afacerile cu deșeuri menajere

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Începînd cu 16 iulie, platformele neconforme din toate localitățile județului Ialomița au fost închise. Măsura, evident, una care funcționează doar pe hîrtie, a deschis drumul unei nou tip de afacere: concesionarea serviciilor de salubritate comunale. Pentru numai 4 lei pe cap de locuitor, firme încă neînființate promit colectarea în totalitate a gunoaielor provenite de la populație. Afacerea, pe cît de simplă, pe atît de ilegală, se bazează pe eludarea reglementărilor legale în vigoare. Totul cu acordul tacit al autorităților locale dornice să găsească o soluție rapidă de a scăpa de o responsabilitate care afectează direct bugetul local.

Prefectura anulează a afacere de 4 miliarde de lei lunar... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 04:54 (11351 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

«Nu vreau decât să mă lase să-mi văd copilul!»

Un părinte acuză autoritățile locale din Fetești de blocarea demersurilor de încredințare a copilului

«Nu vreau decît să mă lase să-mi văd copilul!»

Povestea sosită pe adresa redacției este un caz clasic de dramă domestică. Divorțați anul trecut, Beznilă George și Beznilă Simona, părinții unei fetițe de numai 3 ani, își revendică în instanțele de judecată dreptul de a le fi încredințată minora. Procesul, sau mai degrabă procesele, se află pe rol la Judecătoria Sectorului 5 București și, în acest moment, se derulează cu greutate din cauza sincopelor intervenite în activitatea judecătorească. Ce este însă spectaculos la acest caz este faptul că, potrivit declarațiilor lui George Beznilă, declarații probate cu zeci de pagini de dosar, autoritățile locale din Fetești refuză în mod sistematic dreptul obținut în instanță de către acesta de a-și... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 04:48 (9101 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

Ialomița în criză financiară

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

România e în recesiune. Guvernanții se bat în măsuri de evitare a colapsului financiar. Autoritățile locale aproape că sînt în faliment. Instituțiile publice se plîng de o acută lipsă a fondurilor necesare desfășurării activităților. Investițiile lipsesc cu desăvîrșire. Firmele falimentează de la o zi la alta, iar criza amenință, inclusiv în Ialomița, angajații ce încă nu și-au pierdut slujbele. Deși acestea previziuni sumbre sînt susținute de specialiști financiari, statul român se dovedește neputincios în fața stopării pomenilor sub forma unor ajutoare financiare. E drept, o parte din acești bani ajung în buzunarele celor nevoiași; o parte însă iau calea leneșilor ce, lună de lună, întind mîna... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2009, 13:12 (8208 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

EXCLUSIVITATE

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

Polițiștii ialomițeni au demarat zeci de anchete ce privesc eliberarea de către autorități publice locale a unor certificate fiscale «false», utilizate de fermierii ialomițeni pentru obținerea de subvenții agricole. Concret, ilegalitățile, produse cu știința autorităților locale, au vizat «sprijinirea» fermierilor locali pentru acordarea de subvenții agricole «prin emiterea mai multor certificate fiscale în care se menționa, în mod nereal, că solicitanții nu înregistrau debite la îndeplinirea obligațiilor privind impozitele și taxele locale». La acest moment, în vizorul polițiștilor se află primăriile comunelor Stelnica, Bordușani, Făcăeni, Vlădeni și Movila. Cercetările efectuate... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 12:53 (22935 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6904 șomeri, din care 1216 șomeri indemnizați, respectiv 5688 șomeri ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 12:10
(5743 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, Consiliul Local Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret Slobozia organizează ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 18:10
(6854 vizualizări - 0 comentarii)


Schimbare de comandă la ISU Ialomița

Joi, 15 decembrie 2016, începînd cu orele 11,00, se va desfășura ceremonialul militar de predare-primire a comenzii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 14:15
(5434 vizualizări - 3 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concert «Hristos se naște, slăviți-L!»

Luni, 19 decembrie 2016, începînd cu orele 17,00, cu binecuvîntarea și în prezența Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia va avea loc ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 12:05
(6816 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate de energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 12 decembrie 2016, energia electrică va fi întreruptă total în localitatea Reviga, între orele 8,00-15,30. De asemenea, tot luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2016, 11:35
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț din magazine, reținut

Un tînăr de 18 ani s-a ales cu un dosar penal, acesta fiind autorul unui furt de produse dintr-un magazin de pe raza municipiului Slobozia. Cel care a sesizat polițiștii a fost angajatul respectivei societăți ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:50
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Alegeri parlamentare, supravegheate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că scrutinul electoral, desfășurat duminică, 11 decembrie 2016, va fi supravegheat de polițiști. 400 de oameni ai legii vor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:25
(4867 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 23000 de lei pentru șoferii imprudenți

Acțiunile polițiștilor ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița s-au lăsat cu amenzi pentru șoferii certați cu regulile de circulație. Astfel, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:10
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare, depozitate în spații neconforme

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a demarat o amplă acțiune de verificare a societăților comerciale de vînzare cu amănuntul și unităților de procesare și comercializare ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 12:25
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7116 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5415 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7059 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6205 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4275 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5628 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4750 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...