Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Administratorii de bloc fură asociațiile de proprietari

«Supravegheați» de Primărie

Administratorii de bloc fură asociațiile de proprietari

Semnale legate de modul în care administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia ajung să folosească banii locatarilor pentru a-și plăti datoriile la bănci, studiile copiilor sau extravaganțele amantei sînt nenumărate. La fel de multe însă sînt și dovezile legate de indiferența proprietarilor, veșnic nemulțumiți de serviciile prestate, dar niciodată dispuși să supervizeze modul în care sînt folosiți banii pe care îi plătesc pentru aceste servicii. Exemplul de mai jos este unul clasic. Și încă o dovadă că administrația locală nu este dispusă să se implice în niciun fel în protejarea celor pe care este plătită să îi reprezinte.

Cine fură azi un ou, mîine fură un bloc... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2010, 16:38 (19657 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Transportul dializaților, o afacere de 4 miliarde de lei

Spitalul Județean, «zamfirit» la drumul mare

Transportul dializaților, o afacere de 4 miliarde de lei

Afacerile în vreme de criză merg prost. Iar dacă nu cunoști pe cineva în sistem, merg și mai prost. La Spitalul Județean de Urgență Ialomița e de ajuns să-l cunoști pe juristul Vasile Zamfir ca să ai o afacere de 4 miliarde de lei la cheie. Părerea noastră!

Dializa, o afacere fără moarte
Secția de Dializă a Spitalului Județean Ialomița asigură 800 de dialize lunar. Pacienții sînt transportați din toate colțurile județului, iar banii curg fie vară, fie iarnă. Cu sincope, evident, că pe bani îi plătește statul. Și pentru că e darnic, statul plătește în acest moment 7800 de lei vechi pe kilometru unei firme din Constanța. Fără contract și cu o licitație publică cîștigată... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2010, 06:11 (18302 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primarul Feteștiului, urmărit penal

După doi ani de procese

Primarul Feteștiului, urmărit penal

Încă de la instalarea în funcția de edil al municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a fost acuzat public de o politizare excesivă a administrației locale din localitate. În replică, primarul s-a apărat aducînd argumente referitoare la o reducere sau o rearanjare a personalului din subordine. Mulți dintre angajați au refuzat să accepte condițiile de lucru ale primarului Catrinoiu, alții au renunțat la locurile de muncă, alții au rămas să lucreze pe noua organigramă impusă de edilul liberal. Un caz se deosebește însă din toate. Și datează încă din anul 2008. O fostă angajată a Primăriei Fetești l-a acționat pe Catrinoiu în judecată, aducîndu-i acuzații cel puțin grave referitoare la comiterea unui... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2010, 16:18 (20833 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

BCR «fură» RATA din... cont

Cățeluș cu părul creț

BCR «fură» RATA din... cont

În urmă cu cîteva luni, am detaliat modalitatea prin care una dintre sucursalele Băncii Comerciale Române din Slobozia a reușit o «performanță» greu de egalat: și-a scos unul dintre clienți dator după doi ani de la achitarea integrală a unui credit. Ei bine, acest aspect a făcut obiectul unei cercetări a polițiștilor ialomițeni. Cum s-a solicitat plîngerea datornicului închipuit? Revenim și vă spunem în cele ce urmează. Pe scurt, clientul a scăpat de datorii, iar banca vrea dezmințiri...

Istoric al datoriei
La jumătatea anului 2006, slobozeanul a solicitat un împrumut bancar de la BCR, credit ce i-a fost acordat. La un an diferență, clientul s-a răzgîndit și a refinanțat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2010, 18:35 (10350 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Crișan, pus la zid de proprii angajați

Scandal în curtea fabricii de lactate Diami

Crișan, pus la zid de proprii angajați

Marian are 33 de ani și un handicap sever de gradul al II-lea. E bolnav. Pînă mai zilele trecute, și-a cîștigat traiul zilnic muncind, deși piciorul bolnav îl împiedică adesea să facă treabă. Povestea lui Marian este comună: după cinci ani de muncă patronul nu vrea să-i elibereze documentele necesare pentru a beneficia de ajutorul de șomaj. Cel puțin așa ne spune el. Marian locuiește în blocurile de la UGIRA. Muncind, dar mai ales cu ajutorul lui Dumnezeu, Marian a reușit să-și cumpere o cămăruță de 6 metri pătrați, fără apă caldă și căldură. «De regulă, aștept să-mi aducă vecinii mîncare ca eu să economisesc banii...» ne explică Marian existența a două farfurii cu mîncare aburindă așezate pe... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2010, 14:53 (30438 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

58 de ialomițeni suspecți de fraude electorale

Autoritatea Electorală Permanentă confirmă «votul multiplu» în Ialomița

58 de ialomițeni suspecți de fraude electorale

Rareori în istoria electorală a României cazurile de fraude electorale, «vot multiplu» sau șpagă electorală au fost scoase la iveală. Partidele au acuzat în permanență, autoritățile au cercetat, totul însă a rămas nedovedit, iar acuzații mai nevinovați ca niciodată. Peste maldărul de dosare întocmite de-a lungul vremii s-a așternut uitarea în mai puțin de-o lună de la un scrutin de alegeri. Anul acesta însă, surpriză! După mai bine de șapte luni de zile de la scrutinul Alegerilor Europarlamentare, Autoritatea Electorală Permanentă a descoperit grave încălcări ale legilor electorale în județul nostru. Zeci de ialomițeni sînt cercetați în dosare penale pentru infracțiunea de «vot multiplu». Desigur... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2010, 13:26 (13779 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Clemență suspectă pentru clanurile de mafioți

Judecătoria Urziceni, doică pentru infractori

Clemență suspectă pentru clanurile de mafioți

La începutul anului precedent, municipul Urziceni era zguduit de un scandal de proporții petrecut în plină stradă. Protagoniștii, două grupări rivale din localitate, și-au etalat ziua în amiaza mare întreg arsenalul de luptă, distrugînd tot ce le-a ieșit în cale. Bîte, săbii, cuțite, pistoale, răngi, fiare sau furci, toate au fost mînuite în încăierarea ce a speriat Urziceniul. Urmare a conflicului, conducerea Poliției din localitate a fost decapitată, acuzată fiind de o gestionare defectuoasă a situației scăpate de sub control. La un an de zile de la scenariul mafiot pus în practică de clanurile Ritaxon, pe de o parte, și Catană, pe de altă parte, o hotărîre a instanței de judecată demonstrează... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2010, 13:50 (21663 vizualizări - 8 comentarii)

ANCHETĂ

Drumul comunal din Făcăeni, preluat ilegal de clanul Boștină

Vestul sălbatic s-a mutat în Ialomița

Drumul comunal din Făcăeni, preluat ilegal de clanul Boștină

La 20 de ani de la Revoluție, cu legea în mînă și actele de proprietate în buzunare, două familii din comuna Făcăeni sînt terorizate și amenințate cu evacuarea. Mai mult decît atît, autorul acestor presiuni care durează de aproape cinci ani, a reușit anul trecut, printr-o lictație pe care primăria Făcăeni o consideră ilegală, să-și adjudece o porțiune din drumul comunal care leagă Făcăeni de Movila. Și a izolat, astfel, nu doar cele două familii, ci o comunitate cu peste 7000 de suflete...

Boștină, Dumnezeul de la Făcăeni
«Cînd s-a aciuat la noi, prin 2000, avea o societate falimentară și era vai de capul lui, mergea cu miloaga prin sat să-i dea lumea pămînt în arendă... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2010, 15:28 (20376 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Contrabandă «legală» cu țigări

Cum să fii traficant cu acte-n regulă

Contrabandă «legală» cu țigări

Contrabanda cu țigări este în floare. Iar ultima scumpire nu face decît ca afacerea să fie din ce în ce mai prosperă. Un adevărat rai al traficanților. În ediția de astăzi a publicației noastre vă vom dezvălui integral cum poți face contrabandă cu țigări fără ca nimeni să te poată sancționa. Evident, toate amănuntele le vom culege dintr-o hotărîre a unei instanțe din Ialomița, document pe cît de incredibil, pe atît de adevărat... Povestea este scurtă, iar conținutul mai interesant ca o poveste de dragoste.

Garda Financiară și traficantul care nu mai este...
La începutul anului precedent, pe vremea cînd autoritățile încă mai sperau la capturi impresionante de țigări,... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2010, 16:45 (15088 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Bani cu nemiluita pentru apa lui Ionașcu

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Nota de plată pentru asigurarea calității apei potabile la Slobozia dublează cheltuielile efectuate pînă în prezent. Valoarea estimată a înlocuirii celor 42 de kilometri de țevi de oțel și refacerea ambientală se apropie de 200 miliarde lei vechi. Deocamdată nu sînt cunoscute sursele de finanțare pentru acest proiect, însă municipalitatea a demarat procedurile de achiziționare a țevilor.

Țevi de plastic de 5 milioane
Luni, 11 ianuarie 2010, la orele 10,00, reprezentanții Primăriei Slobozia au organizat prima licitație a anului pentru achiziționarea de țevi de polipropilenă pentru înlocuirea celor 42 de kilometri de conductă de oțel a orașului. Cantitatea de țeavă care... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:45 (12396 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Dosarul apei, la DNA

Sărbători fericite slobozenilor din partea primarului Ionașcu

Dosarul apei, la DNA

La 6 luni de la intrarea în exploatare a sursei de apă subterană, problema calității apei furnizate slobozenilor este departe de a fi rezolvată. În ciuda presiunilor autorităților publice județene și a rezultatelor negative ale analizelor făcute la începutul lunii decembrie, SC Urban continuă să furnizeze apă improprie consumului pe post de apă potabilă. Această stare de fapt a atras atenția IPJ Ialomița care a demarat o anchetă. După 6 luni în care dosarul a fost mutat dintr-un birou într-altul, acesta a luat în sfîrșit drumul DNA, unde se află în acest moment. Deși datele din dosar sînt, potrivit declarațiilor reprezentanților IPJ Ialomița, strict secrete, sîntem în măsură să vă oferim o serie... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2009, 12:18 (9924 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Interagro, MONOPOL pe producția Combinatului Chimic

Amonil și-a semnat sentința!

Interagro, MONOPOL pe producția Combinatului Chimic

Săptămîna precedentă, Amonil SA a făcut public controversatul contract încheiat cu Interagro SA, societatea controlată de omul de afaceri Ioan Niculae. Documentul are drept obiect principal furnizarea de gaze naturale către Combinatul Chimic din Slobozia. La schimb, Amonil oferă toată cantitatea de producție...
După ce, în urmă cu cîteva luni, Amonil anunța pericolul de încetare a activității din cauza lipsei materiei prime, gazul natural, actual «salvarea» Combinatului Chimic a venit de la Interagro. Inițial, firma omului de afaceri Ioan Niculae anunțase imposibilitatea de livrare a gazului metan necesar continuării activității Amonil. În aceste condiții, Consiliul de Administrație al Combinatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2009, 14:00 (14072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

Oficialul oficialului

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

În cursul zilei de joi, 3 decembrie 2009, Institutul de Sănătate Publică București a dat publicității rezultatele analizelor de verificare a potabilității sursei subterane de apă care alimentează municipiul Slobozia și localitățile limitrofe. Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate în ultimele trei săptămîni e indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! Prefectul Mădălin Teculescu, unul dintre susținătorii acestui demers de reanalizare a calității apei, consideră imperios necesară convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență în vederea identificării de soluții pe termen scurt care să remedieze situația.

Amoniu, fier și enterococi în apa slobozenilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 08:28 (14630 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Noiembrie, ultimul bal pe spinarea statului

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Nici nu s-a răcit bine semnătura de pe OG 1307/2009, prin care în Ialomița se pompau 2,7 milioane lei în primarii PD-L, că Guvernul o ia de la capăt. Și, la 8 zile distanță, adică pe 12 noiembrie, în Monitorul Oficial al României apare o listă cu 21 de primării județene (PD-L și PNL) care primesc 1,52 milioane de lei, bani de buzunar, pentru a trece fără emoții de sfîrșitul anului. Măsura, evident discriminatorie în condițiile în care solicitările de fonduri nu au trecut prin filtrul financiar al Consiliului Județean Ialomița, mărește încă o dată prăpastia dintre administrațiile locale și devine motiv de vrajbă între primarii celor două tabere rămase în campanie.

La plăcinte, înainte!... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 14:20 (9001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Amonil a refuzat majorarea capitalului social cu 58,7 milioane lei!

Amonil a refuzat majorarea capitalului social cu 58,7 milioane lei!

Intenția concernului cipriot Salink Limited, acționar minoritar al Amonil SA, de majorare a capitalului social al Combinatului de la Slobozia nu a fost adoptată de Adunarea Generală a acționarilor întrunită miercuri, 25 noiembrie 2009. Pe scurt, solicitarea de majorare a capitalului a fost înaintată puțin după anunțarea executării silite a Amonil de către Chemgas Holding, creditorul ce a preluat creanța de la Distrugaz Sud. Asta după ce aceeași creanță a trecut și prin «mîinile» Riverside Development, acționar majoritar al Chemgas... Revenind, ciprioții și-au exprimat, la finele lunii septembrie 2009, intenția de a majora capitalul social cu aproximativ 58,7 milioane lei, transformați în acțiuni... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 23:33 (9326 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Luptă la scenă deschisă între Amonil și acționari

Salvare de la faliment sau tun aproape perfect? (II)

Luptă la scenă deschisă între Amonil și acționari

Recent, Salink Limited, acționar minoritar al Amonil SA a adresat Consiliului de Administrație al societății o serie de întrebări, ce au fost discutate în cadrul Adunării Generale a Acționarilor din data de 24 noiembrie 2009. Astfel, potrivit ultimei comunicări remise Bursei de Valori București, Salink Limited, acționarul ce deține puțin peste 13% din capitalul Amonil, și-a arătat nemulțumirea față de recentele tranzacții realizate de Combinat. Concret, Salink acuză reprezentanții Amonil despre faptul că nu ar fi evitat executarea silită asupra activelor Combinatului de către Chemgas Holding Corporation. În replică, Consiliul de Administrație contestă acuzațiile, încercînd să justifice că toate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2009, 19:43 (10086 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Prefectura aruncă în aer afacerile cu deșeuri menajere

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Începînd cu 16 iulie, platformele neconforme din toate localitățile județului Ialomița au fost închise. Măsura, evident, una care funcționează doar pe hîrtie, a deschis drumul unei nou tip de afacere: concesionarea serviciilor de salubritate comunale. Pentru numai 4 lei pe cap de locuitor, firme încă neînființate promit colectarea în totalitate a gunoaielor provenite de la populație. Afacerea, pe cît de simplă, pe atît de ilegală, se bazează pe eludarea reglementărilor legale în vigoare. Totul cu acordul tacit al autorităților locale dornice să găsească o soluție rapidă de a scăpa de o responsabilitate care afectează direct bugetul local.

Prefectura anulează a afacere de 4 miliarde de lei lunar... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 04:54 (11351 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

«Nu vreau decât să mă lase să-mi văd copilul!»

Un părinte acuză autoritățile locale din Fetești de blocarea demersurilor de încredințare a copilului

«Nu vreau decît să mă lase să-mi văd copilul!»

Povestea sosită pe adresa redacției este un caz clasic de dramă domestică. Divorțați anul trecut, Beznilă George și Beznilă Simona, părinții unei fetițe de numai 3 ani, își revendică în instanțele de judecată dreptul de a le fi încredințată minora. Procesul, sau mai degrabă procesele, se află pe rol la Judecătoria Sectorului 5 București și, în acest moment, se derulează cu greutate din cauza sincopelor intervenite în activitatea judecătorească. Ce este însă spectaculos la acest caz este faptul că, potrivit declarațiilor lui George Beznilă, declarații probate cu zeci de pagini de dosar, autoritățile locale din Fetești refuză în mod sistematic dreptul obținut în instanță de către acesta de a-și... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 04:48 (9100 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

Ialomița în criză financiară

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

România e în recesiune. Guvernanții se bat în măsuri de evitare a colapsului financiar. Autoritățile locale aproape că sînt în faliment. Instituțiile publice se plîng de o acută lipsă a fondurilor necesare desfășurării activităților. Investițiile lipsesc cu desăvîrșire. Firmele falimentează de la o zi la alta, iar criza amenință, inclusiv în Ialomița, angajații ce încă nu și-au pierdut slujbele. Deși acestea previziuni sumbre sînt susținute de specialiști financiari, statul român se dovedește neputincios în fața stopării pomenilor sub forma unor ajutoare financiare. E drept, o parte din acești bani ajung în buzunarele celor nevoiași; o parte însă iau calea leneșilor ce, lună de lună, întind mîna... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2009, 13:12 (8206 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

EXCLUSIVITATE

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

Polițiștii ialomițeni au demarat zeci de anchete ce privesc eliberarea de către autorități publice locale a unor certificate fiscale «false», utilizate de fermierii ialomițeni pentru obținerea de subvenții agricole. Concret, ilegalitățile, produse cu știința autorităților locale, au vizat «sprijinirea» fermierilor locali pentru acordarea de subvenții agricole «prin emiterea mai multor certificate fiscale în care se menționa, în mod nereal, că solicitanții nu înregistrau debite la îndeplinirea obligațiilor privind impozitele și taxele locale». La acest moment, în vizorul polițiștilor se află primăriile comunelor Stelnica, Bordușani, Făcăeni, Vlădeni și Movila. Cercetările efectuate... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 12:53 (22920 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
173 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Copii răniți în accident

Joi, 9 mai a.c., în jurul orei 19,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a doi minori. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 16:37
(7466 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cros pentru toate vârstele

Slobozia: Cros pentru toate vîrstele

Elevii din Slobozia au participat miercuri, 8 mai a.c., la un cros organizat special pentru ei. Evenimentul se înscrie în seria activităților sportive desfășurate la nivelul județului Ialomița cu prilejul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 18:12
(10468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cros


IPJ Ialomița selecționează candidați pentru instituțiile de învățămînt ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița selecționează candidați pentru concursurile de admitere la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 16:14
(10900 vizualizări - 0 comentarii)


Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Vineri, 17 mai 2013, de la orele 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, scriitorul Nicolae Stan va lansa romanul «Ceață pe Tamisa». Evenimentul va fi organizat de Biblioteca Județeană ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:34
(10794 vizualizări - 15 comentarii)


Razie la Căzănești

Peste 20 de tone de deșeuri feroase au fost indisponibilizate și au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 22000 lei. Acesta este bilanțul unei razii a polițiștilor ialomițeni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:20
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 7 mai a.c., în jurul orei 10,00, în timp ce un bărbat, de 66 de ani, din comuna Ciulnița, conducea un autoturism pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, a acroșat un minor care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 14:51
(6616 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


«Biblionet» la Sălcioara și Bordușani

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va inaugura serviciul «Biblionet-Lumea în biblioteca mea» în localitățile Sălcioara și Bordușani. Astfel, miercuri, 15 mai 2013, serviciul va fi inaugurat la Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 12:08
(7275 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Consătenii i-au furat din casă

Poliția a fost sesizată marți, 7 mai a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns într-o locuință situată pe raza comunei Ograda și au sustras mai multe unelte agricole și bunuri de uz ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 11:50
(7976 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda furt


DGFP Ialomița: Peste 1000 de datornici la bugetul de stat

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 aprilie 2013, a fpst publicat pe site-ul ANAF un număr de 1063 agenți economici, care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat, la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 17:54
(7458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente pe DN2, zece persoane rănite!

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier marți, 7 mai a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2, la ieșire din Coșereni către Movilița. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, iar una ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 15:47
(8434 vizualizări - 0 comentarii)


Șef nou la Penitenciarul Slobozia

Biroul de Presă al Penitenciarului Slobozia informează că, începînd cu data de 1 mai 2013, comisar șef de penitenciare Marian Dobrică este noul director al Penitenciarului Slobozia, comisarului șef de penitenciare ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 11:17
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări pe Autostrada A2

În urma unor scurgeri de combustibil în zona compartimentului motor, un autoturism a fost cuprins de flăcări în dreptul km 144 de pe Autostrada A2. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 10:13
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informații prin SMS despre agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că ANAF a lansat un nou serviciu pentru contribuabili, respectiv «Acces date prin SMS». Serviciul este operațional începînd ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 09:30
(5552 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 90 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 mai 2013, sînt disponibile 90 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 08:16
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul băiatului înecat în rîul Ialomița la începutul lunii aprilie a fost găsit

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 4 mai a.c, în jurul orei 13,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui băiat, în vîrstă de 10 ani, ce plutea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 07:32
(8403 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două decese!

Două persoane și-au pierdut viața în urma unor evenimente rutiere produse în cursul zilei de joi, 2 mai a.c., pe raza județului Ialomița. Astfel, în jurul orei 18,05, prin 112, Poliția a fost sesizată că ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2013, 16:50
(15224 vizualizări - 16 comentarii)


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
OSPĂTARI
-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Ești o adevărată gospodină?
Hotel Select Slobozia
angajează
BUCĂTAR

-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Admet SA Slobozia
angajează
AGENT VÎNZĂRI

-experiența poate constitui un avantaj
-se oferă un pachet salarial atractiv și
un mediu de lucru profesionist
vă rugăm să depuneți CV la
sediul Admet SA din Slobozia,
Șos. Brăilei, nr. 17

1 Mai 2013, 11:46


Bărbulești: Au furat o turmă întreagă de oi și capre

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în județele Ialomița și Prahova, pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, suspecții în noaptea de 26/27 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 08:25
(7806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 6600 de fermieri au depus cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 1 martie-26 aprilie 2013, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de sprijin pe ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 07:23
(9457 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tineri cercetați penal după ce au tăiat cauciucurile unui autovehicul

Efectivele Poliției Orașului Țăndărei cercetează 3 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza localității, pentru comiterea a 6 infracțiuni de distrugere. În fapt, cei în ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 17:33
(6394 vizualizări - 12 comentarii)


Ialomița: Acțiuni concertate pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a comercializării ilegale de pește și subproduse de pește, cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 16:32
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți pe drumurile publice

În cursul zilei de joi, 25 aprilie , polițiștii au depistat în trafic doi bărbați, de 38 și 62 ani, din județul Buzău, respectiv Ialomița, în timp ce conduceau autoturisme sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 15:31
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Liniște și ordine publică de Florii

Polițiștii ialomițeni se vor afla pe raza întregului județ pentru asigurarea ordinii și liniștii publice și apărarea patrimoniului public și privat în vederea preîntîmpinării producerii evenimentelor negative ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 14:30
(6096 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Aprilie 2013, 16:53


Urziceni: Bărbat arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni, în vîrstă de 52 de ani, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, miercuri 24 aprilie a.c., de judecătorii Tribunalului Ialomița, sub acuzația de «pornografie infantilă». Suspectul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2013, 17:11
(9383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmăriți penal pentru infracțiuni economico-financiare

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează un bărbat, în vîrstă de 48 de ani, din Slobozia, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Cel în cauză, în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:21
(7191 vizualizări - 0 comentarii)


Copil fugit dintr-un centru de plasament din Constanța, găsit la Urziceni

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Urziceni un minor în vîrstă de 14 ani, din localitate, persoană urmărită la nivel național. Cu ocazia conducerii acestuia la ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:14
(9419 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Copil de 2 ani, accidentat de un scuter

Marți, 23 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:12
(8773 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

La nivel național vineri, 19 aprilie 2013, s-a desfăurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă». În județul Ialomița au fost disponibile un număr de 181 de noi locuri de muncă... Deși la această Bursă au ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:10
(8664 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Un bucureștean i-a furat mașina unui slobozean

Un bărbat de 40 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a furat o mașină dintr-o parcare de pe raza orașului... Respectivul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:07
(8745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...