Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Administratorii de bloc fură asociațiile de proprietari

«Supravegheați» de Primărie

Administratorii de bloc fură asociațiile de proprietari

Semnale legate de modul în care administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia ajung să folosească banii locatarilor pentru a-și plăti datoriile la bănci, studiile copiilor sau extravaganțele amantei sînt nenumărate. La fel de multe însă sînt și dovezile legate de indiferența proprietarilor, veșnic nemulțumiți de serviciile prestate, dar niciodată dispuși să supervizeze modul în care sînt folosiți banii pe care îi plătesc pentru aceste servicii. Exemplul de mai jos este unul clasic. Și încă o dovadă că administrația locală nu este dispusă să se implice în niciun fel în protejarea celor pe care este plătită să îi reprezinte.

Cine fură azi un ou, mîine fură un bloc... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2010, 16:38 (19657 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Transportul dializaților, o afacere de 4 miliarde de lei

Spitalul Județean, «zamfirit» la drumul mare

Transportul dializaților, o afacere de 4 miliarde de lei

Afacerile în vreme de criză merg prost. Iar dacă nu cunoști pe cineva în sistem, merg și mai prost. La Spitalul Județean de Urgență Ialomița e de ajuns să-l cunoști pe juristul Vasile Zamfir ca să ai o afacere de 4 miliarde de lei la cheie. Părerea noastră!

Dializa, o afacere fără moarte
Secția de Dializă a Spitalului Județean Ialomița asigură 800 de dialize lunar. Pacienții sînt transportați din toate colțurile județului, iar banii curg fie vară, fie iarnă. Cu sincope, evident, că pe bani îi plătește statul. Și pentru că e darnic, statul plătește în acest moment 7800 de lei vechi pe kilometru unei firme din Constanța. Fără contract și cu o licitație publică cîștigată... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2010, 06:11 (18301 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primarul Feteștiului, urmărit penal

După doi ani de procese

Primarul Feteștiului, urmărit penal

Încă de la instalarea în funcția de edil al municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a fost acuzat public de o politizare excesivă a administrației locale din localitate. În replică, primarul s-a apărat aducînd argumente referitoare la o reducere sau o rearanjare a personalului din subordine. Mulți dintre angajați au refuzat să accepte condițiile de lucru ale primarului Catrinoiu, alții au renunțat la locurile de muncă, alții au rămas să lucreze pe noua organigramă impusă de edilul liberal. Un caz se deosebește însă din toate. Și datează încă din anul 2008. O fostă angajată a Primăriei Fetești l-a acționat pe Catrinoiu în judecată, aducîndu-i acuzații cel puțin grave referitoare la comiterea unui... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2010, 16:18 (20833 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

BCR «fură» RATA din... cont

Cățeluș cu părul creț

BCR «fură» RATA din... cont

În urmă cu cîteva luni, am detaliat modalitatea prin care una dintre sucursalele Băncii Comerciale Române din Slobozia a reușit o «performanță» greu de egalat: și-a scos unul dintre clienți dator după doi ani de la achitarea integrală a unui credit. Ei bine, acest aspect a făcut obiectul unei cercetări a polițiștilor ialomițeni. Cum s-a solicitat plîngerea datornicului închipuit? Revenim și vă spunem în cele ce urmează. Pe scurt, clientul a scăpat de datorii, iar banca vrea dezmințiri...

Istoric al datoriei
La jumătatea anului 2006, slobozeanul a solicitat un împrumut bancar de la BCR, credit ce i-a fost acordat. La un an diferență, clientul s-a răzgîndit și a refinanțat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2010, 18:35 (10347 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Crișan, pus la zid de proprii angajați

Scandal în curtea fabricii de lactate Diami

Crișan, pus la zid de proprii angajați

Marian are 33 de ani și un handicap sever de gradul al II-lea. E bolnav. Pînă mai zilele trecute, și-a cîștigat traiul zilnic muncind, deși piciorul bolnav îl împiedică adesea să facă treabă. Povestea lui Marian este comună: după cinci ani de muncă patronul nu vrea să-i elibereze documentele necesare pentru a beneficia de ajutorul de șomaj. Cel puțin așa ne spune el. Marian locuiește în blocurile de la UGIRA. Muncind, dar mai ales cu ajutorul lui Dumnezeu, Marian a reușit să-și cumpere o cămăruță de 6 metri pătrați, fără apă caldă și căldură. «De regulă, aștept să-mi aducă vecinii mîncare ca eu să economisesc banii...» ne explică Marian existența a două farfurii cu mîncare aburindă așezate pe... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2010, 14:53 (30437 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

58 de ialomițeni suspecți de fraude electorale

Autoritatea Electorală Permanentă confirmă «votul multiplu» în Ialomița

58 de ialomițeni suspecți de fraude electorale

Rareori în istoria electorală a României cazurile de fraude electorale, «vot multiplu» sau șpagă electorală au fost scoase la iveală. Partidele au acuzat în permanență, autoritățile au cercetat, totul însă a rămas nedovedit, iar acuzații mai nevinovați ca niciodată. Peste maldărul de dosare întocmite de-a lungul vremii s-a așternut uitarea în mai puțin de-o lună de la un scrutin de alegeri. Anul acesta însă, surpriză! După mai bine de șapte luni de zile de la scrutinul Alegerilor Europarlamentare, Autoritatea Electorală Permanentă a descoperit grave încălcări ale legilor electorale în județul nostru. Zeci de ialomițeni sînt cercetați în dosare penale pentru infracțiunea de «vot multiplu». Desigur... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2010, 13:26 (13777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Clemență suspectă pentru clanurile de mafioți

Judecătoria Urziceni, doică pentru infractori

Clemență suspectă pentru clanurile de mafioți

La începutul anului precedent, municipul Urziceni era zguduit de un scandal de proporții petrecut în plină stradă. Protagoniștii, două grupări rivale din localitate, și-au etalat ziua în amiaza mare întreg arsenalul de luptă, distrugînd tot ce le-a ieșit în cale. Bîte, săbii, cuțite, pistoale, răngi, fiare sau furci, toate au fost mînuite în încăierarea ce a speriat Urziceniul. Urmare a conflicului, conducerea Poliției din localitate a fost decapitată, acuzată fiind de o gestionare defectuoasă a situației scăpate de sub control. La un an de zile de la scenariul mafiot pus în practică de clanurile Ritaxon, pe de o parte, și Catană, pe de altă parte, o hotărîre a instanței de judecată demonstrează... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2010, 13:50 (21663 vizualizări - 8 comentarii)

ANCHETĂ

Drumul comunal din Făcăeni, preluat ilegal de clanul Boștină

Vestul sălbatic s-a mutat în Ialomița

Drumul comunal din Făcăeni, preluat ilegal de clanul Boștină

La 20 de ani de la Revoluție, cu legea în mînă și actele de proprietate în buzunare, două familii din comuna Făcăeni sînt terorizate și amenințate cu evacuarea. Mai mult decît atît, autorul acestor presiuni care durează de aproape cinci ani, a reușit anul trecut, printr-o lictație pe care primăria Făcăeni o consideră ilegală, să-și adjudece o porțiune din drumul comunal care leagă Făcăeni de Movila. Și a izolat, astfel, nu doar cele două familii, ci o comunitate cu peste 7000 de suflete...

Boștină, Dumnezeul de la Făcăeni
«Cînd s-a aciuat la noi, prin 2000, avea o societate falimentară și era vai de capul lui, mergea cu miloaga prin sat să-i dea lumea pămînt în arendă... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2010, 15:28 (20374 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Contrabandă «legală» cu țigări

Cum să fii traficant cu acte-n regulă

Contrabandă «legală» cu țigări

Contrabanda cu țigări este în floare. Iar ultima scumpire nu face decît ca afacerea să fie din ce în ce mai prosperă. Un adevărat rai al traficanților. În ediția de astăzi a publicației noastre vă vom dezvălui integral cum poți face contrabandă cu țigări fără ca nimeni să te poată sancționa. Evident, toate amănuntele le vom culege dintr-o hotărîre a unei instanțe din Ialomița, document pe cît de incredibil, pe atît de adevărat... Povestea este scurtă, iar conținutul mai interesant ca o poveste de dragoste.

Garda Financiară și traficantul care nu mai este...
La începutul anului precedent, pe vremea cînd autoritățile încă mai sperau la capturi impresionante de țigări,... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2010, 16:45 (15088 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Bani cu nemiluita pentru apa lui Ionașcu

20 de milioane, înlocuirea rețelei de apă la Slobozia

Nota de plată pentru asigurarea calității apei potabile la Slobozia dublează cheltuielile efectuate pînă în prezent. Valoarea estimată a înlocuirii celor 42 de kilometri de țevi de oțel și refacerea ambientală se apropie de 200 miliarde lei vechi. Deocamdată nu sînt cunoscute sursele de finanțare pentru acest proiect, însă municipalitatea a demarat procedurile de achiziționare a țevilor.

Țevi de plastic de 5 milioane
Luni, 11 ianuarie 2010, la orele 10,00, reprezentanții Primăriei Slobozia au organizat prima licitație a anului pentru achiziționarea de țevi de polipropilenă pentru înlocuirea celor 42 de kilometri de conductă de oțel a orașului. Cantitatea de țeavă care... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:45 (12395 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Dosarul apei, la DNA

Sărbători fericite slobozenilor din partea primarului Ionașcu

Dosarul apei, la DNA

La 6 luni de la intrarea în exploatare a sursei de apă subterană, problema calității apei furnizate slobozenilor este departe de a fi rezolvată. În ciuda presiunilor autorităților publice județene și a rezultatelor negative ale analizelor făcute la începutul lunii decembrie, SC Urban continuă să furnizeze apă improprie consumului pe post de apă potabilă. Această stare de fapt a atras atenția IPJ Ialomița care a demarat o anchetă. După 6 luni în care dosarul a fost mutat dintr-un birou într-altul, acesta a luat în sfîrșit drumul DNA, unde se află în acest moment. Deși datele din dosar sînt, potrivit declarațiilor reprezentanților IPJ Ialomița, strict secrete, sîntem în măsură să vă oferim o serie... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2009, 12:18 (9922 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Interagro, MONOPOL pe producția Combinatului Chimic

Amonil și-a semnat sentința!

Interagro, MONOPOL pe producția Combinatului Chimic

Săptămîna precedentă, Amonil SA a făcut public controversatul contract încheiat cu Interagro SA, societatea controlată de omul de afaceri Ioan Niculae. Documentul are drept obiect principal furnizarea de gaze naturale către Combinatul Chimic din Slobozia. La schimb, Amonil oferă toată cantitatea de producție...
După ce, în urmă cu cîteva luni, Amonil anunța pericolul de încetare a activității din cauza lipsei materiei prime, gazul natural, actual «salvarea» Combinatului Chimic a venit de la Interagro. Inițial, firma omului de afaceri Ioan Niculae anunțase imposibilitatea de livrare a gazului metan necesar continuării activității Amonil. În aceste condiții, Consiliul de Administrație al Combinatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2009, 14:00 (14071 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

Oficialul oficialului

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

În cursul zilei de joi, 3 decembrie 2009, Institutul de Sănătate Publică București a dat publicității rezultatele analizelor de verificare a potabilității sursei subterane de apă care alimentează municipiul Slobozia și localitățile limitrofe. Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate în ultimele trei săptămîni e indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! Prefectul Mădălin Teculescu, unul dintre susținătorii acestui demers de reanalizare a calității apei, consideră imperios necesară convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență în vederea identificării de soluții pe termen scurt care să remedieze situația.

Amoniu, fier și enterococi în apa slobozenilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 08:28 (14579 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Noiembrie, ultimul bal pe spinarea statului

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Nici nu s-a răcit bine semnătura de pe OG 1307/2009, prin care în Ialomița se pompau 2,7 milioane lei în primarii PD-L, că Guvernul o ia de la capăt. Și, la 8 zile distanță, adică pe 12 noiembrie, în Monitorul Oficial al României apare o listă cu 21 de primării județene (PD-L și PNL) care primesc 1,52 milioane de lei, bani de buzunar, pentru a trece fără emoții de sfîrșitul anului. Măsura, evident discriminatorie în condițiile în care solicitările de fonduri nu au trecut prin filtrul financiar al Consiliului Județean Ialomița, mărește încă o dată prăpastia dintre administrațiile locale și devine motiv de vrajbă între primarii celor două tabere rămase în campanie.

La plăcinte, înainte!... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 14:20 (9001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Amonil a refuzat majorarea capitalului social cu 58,7 milioane lei!

Amonil a refuzat majorarea capitalului social cu 58,7 milioane lei!

Intenția concernului cipriot Salink Limited, acționar minoritar al Amonil SA, de majorare a capitalului social al Combinatului de la Slobozia nu a fost adoptată de Adunarea Generală a acționarilor întrunită miercuri, 25 noiembrie 2009. Pe scurt, solicitarea de majorare a capitalului a fost înaintată puțin după anunțarea executării silite a Amonil de către Chemgas Holding, creditorul ce a preluat creanța de la Distrugaz Sud. Asta după ce aceeași creanță a trecut și prin «mîinile» Riverside Development, acționar majoritar al Chemgas... Revenind, ciprioții și-au exprimat, la finele lunii septembrie 2009, intenția de a majora capitalul social cu aproximativ 58,7 milioane lei, transformați în acțiuni... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2009, 23:33 (9325 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Luptă la scenă deschisă între Amonil și acționari

Salvare de la faliment sau tun aproape perfect? (II)

Luptă la scenă deschisă între Amonil și acționari

Recent, Salink Limited, acționar minoritar al Amonil SA a adresat Consiliului de Administrație al societății o serie de întrebări, ce au fost discutate în cadrul Adunării Generale a Acționarilor din data de 24 noiembrie 2009. Astfel, potrivit ultimei comunicări remise Bursei de Valori București, Salink Limited, acționarul ce deține puțin peste 13% din capitalul Amonil, și-a arătat nemulțumirea față de recentele tranzacții realizate de Combinat. Concret, Salink acuză reprezentanții Amonil despre faptul că nu ar fi evitat executarea silită asupra activelor Combinatului de către Chemgas Holding Corporation. În replică, Consiliul de Administrație contestă acuzațiile, încercînd să justifice că toate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2009, 19:43 (10086 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Prefectura aruncă în aer afacerile cu deșeuri menajere

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Începînd cu 16 iulie, platformele neconforme din toate localitățile județului Ialomița au fost închise. Măsura, evident, una care funcționează doar pe hîrtie, a deschis drumul unei nou tip de afacere: concesionarea serviciilor de salubritate comunale. Pentru numai 4 lei pe cap de locuitor, firme încă neînființate promit colectarea în totalitate a gunoaielor provenite de la populație. Afacerea, pe cît de simplă, pe atît de ilegală, se bazează pe eludarea reglementărilor legale în vigoare. Totul cu acordul tacit al autorităților locale dornice să găsească o soluție rapidă de a scăpa de o responsabilitate care afectează direct bugetul local.

Prefectura anulează a afacere de 4 miliarde de lei lunar... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 04:54 (11350 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

«Nu vreau decât să mă lase să-mi văd copilul!»

Un părinte acuză autoritățile locale din Fetești de blocarea demersurilor de încredințare a copilului

«Nu vreau decît să mă lase să-mi văd copilul!»

Povestea sosită pe adresa redacției este un caz clasic de dramă domestică. Divorțați anul trecut, Beznilă George și Beznilă Simona, părinții unei fetițe de numai 3 ani, își revendică în instanțele de judecată dreptul de a le fi încredințată minora. Procesul, sau mai degrabă procesele, se află pe rol la Judecătoria Sectorului 5 București și, în acest moment, se derulează cu greutate din cauza sincopelor intervenite în activitatea judecătorească. Ce este însă spectaculos la acest caz este faptul că, potrivit declarațiilor lui George Beznilă, declarații probate cu zeci de pagini de dosar, autoritățile locale din Fetești refuză în mod sistematic dreptul obținut în instanță de către acesta de a-și... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 04:48 (9100 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

Ialomița în criză financiară

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

România e în recesiune. Guvernanții se bat în măsuri de evitare a colapsului financiar. Autoritățile locale aproape că sînt în faliment. Instituțiile publice se plîng de o acută lipsă a fondurilor necesare desfășurării activităților. Investițiile lipsesc cu desăvîrșire. Firmele falimentează de la o zi la alta, iar criza amenință, inclusiv în Ialomița, angajații ce încă nu și-au pierdut slujbele. Deși acestea previziuni sumbre sînt susținute de specialiști financiari, statul român se dovedește neputincios în fața stopării pomenilor sub forma unor ajutoare financiare. E drept, o parte din acești bani ajung în buzunarele celor nevoiași; o parte însă iau calea leneșilor ce, lună de lună, întind mîna... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2009, 13:12 (8204 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

EXCLUSIVITATE

Certificate fiscale «false» pentru obținerea de subvenții agricole

Polițiștii ialomițeni au demarat zeci de anchete ce privesc eliberarea de către autorități publice locale a unor certificate fiscale «false», utilizate de fermierii ialomițeni pentru obținerea de subvenții agricole. Concret, ilegalitățile, produse cu știința autorităților locale, au vizat «sprijinirea» fermierilor locali pentru acordarea de subvenții agricole «prin emiterea mai multor certificate fiscale în care se menționa, în mod nereal, că solicitanții nu înregistrau debite la îndeplinirea obligațiilor privind impozitele și taxele locale». La acest moment, în vizorul polițiștilor se află primăriile comunelor Stelnica, Bordușani, Făcăeni, Vlădeni și Movila. Cercetările efectuate... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2009, 12:53 (22904 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Aproape 300 de șoferi sancționați, amenzi de peste 70000 lei

La sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv, în perioada 28-30 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2011, 09:53
(12503 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Pregătiți pentru braconaj

Duminică, 30 octombrie, un echipaj din cadrul Secției de Poliție Rurală Grivița a depistat pe raza comunei Buești o mașină înmatriculată în străinătate. Potrivit polițiștilor, în interiorul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2011, 09:53
(15815 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune pentru combaterea comerțului ilicit

Peste 60 de persoane au fost legitimate, vineri, 28 octombrie, în cadrul unei acțiuni a polițiștilor din Urziceni. Scopul verificărilor a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale, dar și a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2011, 09:52
(10220 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Tînăr de 26 ani, accidentat

Un tînăr de 26 ani, din Borănești, a fost lovit de o mașină. Tînărul a vrut să traverseze strada prin loc nepermis, moment în care a fost lovit de un autoturism condus de un bărbat de 36 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2011, 09:46
(15222 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Descinderi la case de interlopi

De la primele ore ale dimineții, anumite locații din Urziceni și Bărbulești au fost «călcate» de polițiști DIICOT și procurori. Forțele de ordine au vizat domiciliile unor cunoscuți interlopi locali, despre ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2011, 12:01
(16314 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Șofer fără permis, prins de radar cu 97 km la oră! Le-a prezentat polițiștilor un permis fals!

Aparatul radar al polițiștilor a înregistrat un autoturism ce se deplasa cu viteza de 97 km/h pe raza localității Coșereni. Polițiștii au oprit mașina stabilind că la volanul acestuia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2011, 11:50
(13035 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Prins la volan fără permis, după ce furase o mașină

În cursul zilei de joi, 27 octombrie, polițiștii au prins în trafic pe raza comunei Roșiori o mașină la volanul căruia se afla un localnic, de 21 ani, ce conducea deși nu avea permis de conducere. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2011, 11:49
(9839 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Descindere la o locuință din Giurgeni

Polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu lucrătorii Secției Regionale de Transporturi Galați, au descins joi, 27 octombrie, la locuința unui bărbat de 49 ani, din Giurgeni. Cu ocazia percheziției, la domiciliul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2011, 11:44
(15213 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi bărbați din Sudiți, respectiv Reviga, pe numele cărora instanța a emis în luna octombrie a acestui an mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost prinși joi, 27 octombrie, de polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2011, 11:42
(14714 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Acțiune preventivă a Poliției Fetești

Polițiștii feteșteni au acționat joi, 27 octombrie, pe raza comunei Bordușani pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea unui ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2011, 11:41
(11929 vizualizări - 0 comentarii)


Minoră dată dispărută, găsită la Giurgeni

Miercuri, 26 octombrie, o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției 7 Rurală Țăndărei a prins la Giurgeni o minoră care nu și-a putut justifica prezența în localitate. În urma verificării în bazele ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2011, 17:29
(16873 vizualizări - 0 comentarii)


Doi ialomițeni din Grindu, arestați

Doi bărbați din Grindu pe numele cărora instanța a emis în luna octombrie mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost prinși miercuri, 26 octombrie, de către polițiștii ialomițeni. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2011, 17:28
(8674 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu arestare


Amara: I-a furat bicicleta din scara blocului

Polițiștii din Amara au fost alertați miercuri, 26 octombrie, de către un bărbat, de 38 ani, din localitate, despre faptul că persoane necunoscute au sustras din scara blocului unde locuiește o bicicletă ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2011, 17:27
(9173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campanie «Atenție! Circul Eu!»

Marți, 25 octombrie, polițiștii ialomițeni au acționat pe linie de educație rutieră în cadrul campaniei naționale denumită strategic «Atenție! Circul Eu!». Astfel, în intervalul orar 14.00-16.00, au fost ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2011, 09:20
(12547 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Măcrișului: 139 litri produse pentru protecția plantelor, expirate

139 litri de produse de protecția plantelor expirate au fost găsite marți, 25 octombrie, la sediul unei firme cu punct de lucru în comuna Valea Măcrișului. Produsele au devenit deșeuri și au fost lăsate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2011, 09:19
(9914 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Lemne de salcie, transportate ilegal

Polițiștii Secției 3 Rurală Stelnica au interceptat marți, 25 octombrie, pe raza comunei Bordușani un ansamblu de vehicule format dintr-un tractor și două remorci, încărcate cu lemne de foc din specia salcie ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2011, 09:18
(10141 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:29
(5016 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Elicopter SMURD pentru o tânără de 18 ani rănită într-un accident

Sărățeni: Elicopter SMURD pentru o tînără de 18 ani rănită într-un accident

Două tinere de 18, respectiv 27 ani, au fost grav rănite într-un accident rutier petrecut luni, 24 octombrie, în afara localității Sărățeni. Astfel, în timp ce un tînăr, de 22 ani, din Ploiești, conducea ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:22
(10984 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Un camion cu butelii s-a izbit de doi copaci

Balaciu: Un camion cu butelii s-a izbit de doi copaci

Luni, 24 octombrie, în apropierea localității Balaciu s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 44 ani, din Lipănești-Prahova, conducea un tir cu butelii, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:21
(11440 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Ciulnița: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 43 ani, din Ciulnița, a fost prins marți, 24 octombrie, de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase în timp ce deținea ilegal o armă cu aer comprimat, calibru ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:15
(14627 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconaj piscicol

Un tînăr de 33 ani din Slobozia a fost oprit în trafic luni, 24 octombrie, de către polițiști. În urma efectuării controlului autoturismului, în portbagajul acestuia a fost găsită cantitatea de 31 kg pește ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:15
(12803 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Din nou modificări legislativ-fiscale privind drepturile de autor

«Începînd de anul viitor, contribuabilii care obțin venituri din activități independente sau din drepturi de proprietate intelectuală, impuși pe bază de norme de venit, vor putea opta pentru determinarea ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:57
(9109 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 șoferi au rămas fără permise

18 șoferi au rămas fără permise, iar 337 de conducători auto au fost amendați. Este vorba despre acțiunile polițiștilor rutieri în perioada sfîrșitului de săptămînă, 21-23 octombrie a.c.. Miza polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:55
(11394 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer băut, la volan

Duminică, 23 octombrie, polițiștii feteșteni au depistat în trafic, pe strada Călărași din localitate, un șofer care se afla la volanul mașinii sale deși era băut. Alcooltestul a indicat o valoare de 0 ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:55
(10398 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni, Manasia: Bătrînii, victime ale accidentelor rutiere

Un bătrîn de 82 ani din Ion Roată a decedat într-un accident rutier, duminică, 23 octombrie. Bătrînul a fost lovit de o mașină în timp ce încerca să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:54
(9214 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A adormit la volan, băut fiind

Vineri, 21 octombrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Grivița s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 44 ani, din Amara, conducea ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:53
(14023 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Bărbulești: «Șofer» fără permis

Vineri, 21 octombrie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru un control de rutină în trafic o mașină condusă de un tînăr, de 19 ani, din Bărbulești. În urma verificărilor suplimentare, polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:52
(7804 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Neacordarea de prioritate, cauza unui accident

Sîmbătă, 22 octombrie, la Slobozia, s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, conducea o mașină pe bulevardul Unirii, la efectuarea virajului pe strada Maramureș ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:41
(11441 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Acțiune în piața agroalimentară

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni a polițiștilor din Urziceni desfășurată sîmbătă, 22 octombrie, în piața agroalimentară din localitate. Pentru neregulile descoperite, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:34
(9701 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Plase monifilament, confiscate

Un echipaj al Secției 3 Rurală Stelnica au depistat o mașină condusă de bărbat de 52 ani, din comuna Movila, care era însoțit de doi consăteni de 47, respectiv 57 ani. În urma controlului efectuat în habitaclul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:30
(11084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica braconaj


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...