Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia a repartizat 7 locuințe ANL pentru tineri

Mai bine mai târziu decât niciodată

Primăria Slobozia a repartizat 7 locuințe ANL pentru tineri

Primăria Slobozia a repartizat la sfârșitul săptămânii precedente 7 locuințe ANL pentru tineri. Repartizarea locuințelor a fost posibilă ca urmare a unui control privind legalitatea repartizării locuințelor. Controlul a fost solicitat de către primarul Sloboziei, Dragoș Soare. «Trebuie să respectăm legea și regulile!» a declarat public primarul Dragoș Soare.

Pași mici către normalitate În urmă cu o lună, administrația locală a verificat legalitatea utilizării locuințelor ANL din Slobozia. În urma controlului au fost identificate două locuințe ale căror proprietari nu respectau condițiile... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2021, 12:10 (5603 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Buget estimat de 134 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În 2021

Buget estimat de 134 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia propun spre aprobare Consiliului Județean Ialomița, administratorul instituției, proiectul de buget pentru anul 2021. Cel mai mare spital din județul Ialomița are un buget estimat la 134 milioane de lei. Datele arată că valoarea bugetului pentru anul în curs este cu 7 milioane de lei mai mare decât cel de anul trecut. Conform documentelor care însoțesc solicitarea, aproximativ 70% din valoarea sumei reprezintă salariile angajaților. Restul banilor vor fi utilizați pentru achiziția de medicamente și echipamente medicale.

Cu 7 milioane de lei mai mult în 2021... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 12:50 (8148 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

La un an de la trimiterea în judecată a edilului localității Valea Ciorii, în spațiul public apar noi informații despre ancheta instrumentată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, în care acesta are calitatea de «inculpat». Procurorii au precizat faptul că, în baza unor documente false, primarul Ștefan Ionescu și-ar fi ajutat cumnatul să obțină ilegal fonduri europene. În timp ce judecătorii încă analizează dosarul, DNA a reușit să convingă instanța să mențină sechestrele impuse în timpul urmăririi penale pe terenuri și sume de bani aparținând lui Ștefan Ionescu.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 14:05 (10811 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

După 6 luni de la Alegerile Locale și mai multe încercări eșuate, orașul Țăndărei are viceprimar. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local Țăndărei de luni, 10 mai 2021. Noul viceprimar, Traian Mitrea a declarat public că «votul colegilor îl onorează și îl obligă...».

Mai bine mai târziu... Cele 5 partide politice care formează Consiliul Local Țăndărei au desemnat viceprimarul orașului. Luni, 10 mai 2021, în cadrul unei ședințe extraordinare, consilierii prezenți l-au ales pe Traian Mitrea pentru a ocupa această funcție. Decizia a fost adoptată cu 12 voturi... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 21:10 (4378 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Bilanț după 6 luni de mandat

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Administrația județeană a făcut marți, 11 mai 2021, un prim bilanț al evoluției proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene în Ialomița. Conform datelor oficiale, toate cele 8 proiecte care se derulează în acest moment se încadrează în noile termene negociate de oficialii administrației județene.

Bilanț pozitiv pe hârtiile oficiale Marți, 11 mai 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a organizat o conferință de presă în care a prezentat un prim bilanț al evoluției celor 8 proiecte de investiții finanțate din fonduri europene. La întâlnire au participat... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 20:20 (6954 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Singurul candidat din Ialomița înscris la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate nu a reușit să promoveze testarea. Este vorba despre Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Potrivit rezultatelor publicate pe site-ul Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, acesta a obținut doar 26,50 puncte la examenul scris (din 100 puncte posibile). Pentru a fi considerat admis, ar fi trebuit să obțină cel puțin 70 puncte.

Candidatură ținută secret
Ialomița s-a numărat printre județele în care Casa Națională de Asigurări de Sănătate a scos la... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 13:50 (22202 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au efectuat în seara zilei de luni, 10 mai a.c., o razie de amploare pe străzile din oraș. Oamenii legii au încercat să-i dea de urmă unui adolescent de 17 ani, care a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce aștepta să fie audiat și de procurorul de caz. Acesta are calitatea de suspect în mai multe dosare penale privind fapte de furt calificat.

Orașul, împânzit de polițiști
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani a fost chemat la audieri de către polițiști pentru a da declarații într-unul din dosarele penale în care este... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 23:00 (12137 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Cu postul desființat

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Scandal la Primăria Ciochina din cauza refuzului edilului loca­lității, Vasile Câmpu­lungeanu, de a desființa postul de admi­nistrator public al instituției. Consiliul Local Cio­china a decis în luna februarie a acestui an eliminarea funcției din organigra­ma instituției, invocând inuti­litatea acesteia. Vasile Câmpulungeanu a numit-o administrator public pe Nicoleta Fotache, fostul viceprimar al localității. Repre­zentanții Primăriei Ciochina susțin că, de două luni, aceasta este plătită ilegal din bani pu­blici. Prefectura Ialomița a des­fășurat un amplu control, iar situația ar putea intra și în atenția organelor de urmărire penală. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, edilul Vasile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 15:10 (4995 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

Pleacă ai noștri, vin ai noștri

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

UPDATE Emilian Barbu-«detașat», nu «transferat» la Prefectura Ialomița

Eliberat din funcție pentru a face loc subprefecților Tonița Manea și Gheorghe Babagianu, ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectura Ialomița. Începând cu data de 4 mai 2021, acesta a preluat postul de Șef Serviciu Juridic și Contencios Administrativ în cadrul Instituției Prefectului Ialomița.

«Politica de rotire a cadrelor»
Inventată de Partidul Comunist Român în urmă cu mai bine de 50 de ani, «politica de rotire a cadrelor de partid și de stat» rămâne de actualitate. Montat în funcția de subprefect al județului Ialomița la data de 18 decembrie 2019 pe filiera... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 15:10 (6384 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Liviu Patrichi, actualul mana­ger interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și-a dat în judecată fostul angajator, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Acesta cere unității medicale să fie plătit pentru că a stat peste program la serviciu, în perioada în care a condus spitalul. Totodată, în același proces, este chemată în judecată și Primăria Fetești, în calitate de administrator al unității medicale. Acesta nu a putut fi contactat pentru un punct de vedere, întrucât nu a răspuns la telefon.

Un management contestabil Liviu Patrichi s-a aflat la condu­cerea Spitalului... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 11:20 (12395 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

CNAIR, acționată în instanță

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

Un ialomițean de 40 de ani din comuna Făcăeni cere Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) despăgubiri de 50 milioane de euro. Victimă a unui accident de circulație, bărbatul susține că evenimentul nu s-ar fi produs dacă starea drumului pe care circula era una bună. Angajat într-o depășire, bărba­tul a intrat cu mașina într-o groapă, iar apoi s-a răsturnat. Tragedia s-a petrecut în urmă cu un an pe DN3B Fetești-Chirana. Un proces a fost deschis pe rolul Judecătoriei Fetești.

Drumurile publice, tratate cu indiferență
Starea proastă a drumurilor este... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 12:40 (9710 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Controversata statuie a lui Mihai Vitea­zul, realizată de artistul Vasile Aionesei și botezată de slobozeni «Moș Crăciun», ar putea fi amplasată din nou pe soclul din Piața Unirii, din Slobozia. Totul depinde de Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță pe rolul căreia se află procesul intentat de Primăria Slobozia împotriva Comisiei Naționale pentru Monumentele de For Public a Ministerului Culturii ce are ca obiect anularea avizului dat de instituție pentru statuia lui Mihai Vitea­zul-«Moș Crăciun». De asemenea, administrația locală solicită avizarea statuii ecvestre a lui Mihai Vi­teazul, amplasată în prezent pe soclu și realizată de sculptorul Gabriel Manole. În primă instanță, Primăria... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2021, 13:10 (11190 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»

Se solicită despăgubiri de 2 milioane de euro

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»

Peste 2 milioane de euro este valoarea despăgubirilor morale pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia ar putea să le plătească în cazul dosarelor de «mal­praxis» în care este implicat. Pe rolul instanțelor de judecată sunt înregistrate 5 astfel de procese. Una dintre cauze a fost cercetată de procurori și are ca obiect «uciderea din culpă» a unui pacient care a primit îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Slobozia. Toate aceste acțiuni se află într-un stadiu incipient în privința judecății, în niciuna dintre ele nefiind dispusă vreo sentință pe fond.

Oficialii spitalului păstrează tăcerea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2021, 11:15 (6074 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Încă din primele veacuri, creștinii au trăit această noapte sfântă în Biserică, deoarece este privegherea prin excelență, singura care până astăzi este simțită de toți creștinii la cea mai mare intensitate. Bisericile, în mod obișnuit, sunt împodobite de florile primăverii, la care se adaugă mulțimea lumânărilor aprinse din lumina Învierii lui Hristos, care înseamnă... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2021, 03:10 (8029 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a împărțit resursele bugetare

Consiliul Județean Ialomița a împărțit resursele bugetare

Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul anului 2021. Votul, o formalitate administrativă, confirmă majoritatea alocărilor bugetare stabilite în proiectul de buget supus dezbaterii publice în urmă cu câteva zile, pe 15 aprilie 2021. În cadrul sedinței au fost aprobate și bugetele de venituri și cheltuieli ale firmelor din subordinea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri SA și Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Reamintim că instituția are un buget de 382 milioane de lei în anul 2021, din care 122 milioane de lei reprezintă cheltuielile de funcționare, iar 260 milioane de lei cheltuielile de dezvoltare.

Toată lumea are parte... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2021, 13:40 (7005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Expert Insolvență, lichidatorul Chemgas Holding, a vândut Combinatul Chimic Slobozia cu 124 milioane de lei

Expert Insolvență, lichidatorul Chemgas Holding, a vândut Combinatul Chimic Slobozia cu 124 milioane de lei

Lichidatorul Chemgas Holding, firma Expert Insolvență, a vândut întreaga platformă industrială a Combinatului Chimic Slobozia. Cumpărătorul este societatea Popasul Trebeș SRL Bacău. Valoarea tranzacției este de 124 milioane de lei, bunurile fiind achiziționate prin licitație publică.

Vândut la licitație publică Lichidatorul Expert Insolvență, societatea desemnată să asigure administrarea Chemgas Holding, a anunțat încă din luna martie a acestui an vânzarea, prin licitație publică, a Combinatului Chimic Slobozia. La primele două licitații, organizate în data de 14, respectiv... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2021, 12:10 (13152 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Trei foști parlamentari ialomițeni își cer pensiile speciale în instanță

Trei foști parlamentari ialomițeni își cer pensiile speciale în instanță

Ecoul proceselor intentate de foștii parlamentari pentru redobândirea pensiilor speciale a ajuns și în Ialomița. Pe rolul Tribunalului Ialomița a fost înregistrat un proces prin care foștii demnitari Maria Petre, Alecsandru Știucă și Gabi Ionașcu își cer redobândirea dreptului la pensie specială. «Noi cerem respectarea unui drept de care am fost privați!» a comentat situația Gabi Ionașcu, fost se­nator PMP în le­gislatura 2016-2020.

Drepturi cerute în instanță Pensiile speciale de care beneficiau foștii parlamentari au fost desființate în luna februarie a acestui an, cu o majoritate... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2021, 10:50 (7112 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia sprijină administrația Soare

Semne de pace administrativă

Consiliul Local Slobozia sprijină administrația Soare

Joi, 22 aprilie a.c., Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședinte ordinare pentru a vota bugetul orașului pentru anul în curs. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de investiții blocate timp de mai mulți ani la Slobozia. Deblocarea acestor proiecte reflectă decizia consilierilor PSD de a sprijini administrația Soare. Este prima dată în ultimii 3 ani când primarul Sloboziei beneficiază de suportul majorității consilierilor în funcție.

Consens politic în Consiliul Local Slobozia Administrația Soare are un buget operațional. Săptămâna precedentă,... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 21:20 (7001 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19

65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19

Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, 65 mii de ialomițeni s-au vaccinat împotriva COVID-19. De asemenea, la nivelul județului nicio localitate nu se află în Scenariul Roșu. Mai mult decât atât, potrivit informațiilor oficiale, 10 localități ialomițene nu au înregistrat cazuri noi de COVID-19 în ultimele 24 de ore.

Cifrele vaccinării Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în primele 4 luni ale acestui an, 65 mii de persoane din județ s-au imunizat împotriva COVID-19. În ultimele 14 zile, conform... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 20:20 (3649 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Roata se învârte

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Emilian Barbu, fost subprefect al județului Ialomița este, începând cu săptămâna trecută, directorul Cantinei Sociale din Slo­bozia. «Domnul Barbu a fost transferat în interesul serviciului pentru 6 luni... Sunt convins că va da dovadă de competență și seriozitate la noul loc de muncă. Acesta este singurul meu comentariu!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Fost-ai lele cât ai fost Emilian Barbu, subprefect al județului Ialomița până în luna martie 2021, a ajuns șef la Cantina Socială Slobozia. Reamintim că postul a devenit vacant prin demisia lui Răsvan Nițu în urma unui... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 11:10 (5033 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13548 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15349 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14700 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14193 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9839 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15227 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11511 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12766 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15628 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15760 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16330 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15396 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14036 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16444 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17631 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16668 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15359 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15958 vizualizări - 0 comentarii)


Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13634 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12345 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15317 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13678 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...