Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18473 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Slobozia sunt operaționale

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Slobozia sunt operaționale

bonus: 300 de cadre medicale imunizate la Spitalul Slobozia

Primăria Slobozia a inaugurat la înce­putul acestei săptă­mâni centrele de vaccinare anti-COVID-19 din oraș. În incinta acestora se vor des­fășura etapele a 2-a și a 3-a ale imunizării populației îm­potriva noului Coronavirus. Estimările arată că în cea de-a doua etapă ar putea fi imunizați peste 20 mii de ialomițeni din oraș și comunele arondate Sloboziei. «Am pregătit aceste Centre în cele mai mici detalii pentru a corespunde metodologiei dispusă de Ministerul Sănătății!» a declarat Gigi Manea, viceprimarul municipiului Slobozia.

Pregătirile au intrat în linie dreaptă La nivelul județului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2021, 10:20 (5413 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia va cheltui 13,9 milioane de lei pentru «creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19»

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Spitalul Slobozia va cheltui 13,9 milioane de lei pentru «creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19»

Marți, 12 ianuarie 2021, Consiliul Județean Ialomița a aprobat în plenul unei ședințe extraordinare participarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia la realizarea proiectului «Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19». Proiectul a fost aprobat cu unanimitate de voturi. Valoarea acestui proiect este de 13,9 milioane de lei, iar banii vor fi asigurați din fonduri europene.

Și mai mulți bani cheltuiți pentru siguranța noastră
Cel mai important proiect de hotărâre al ședinței a fost cel privind participarea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 19:05 (9051 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Tragedie în comuna Gura Ialomiței. Primarul localității, Iulian Ionașcu, a murit în ziua de duminică, 10 ianuarie 2021, pe patul de spital. Edilul suferise un accident vascular cerebral.

Primarul avea doar 37 de ani Iulian Ionașcu se afla la primul său mandat, fiind ales primar al comunei Gura Ialomiței în urma Alegerilor Locale din 27 septembrie 2020. Acesta împlinise miercuri, 6 ianuarie a.c., vârsta de 37 de ani. Vineri, 8 ianuarie 2021, edilul a început să se simtă rău, fiind transportat la un spital din Constanța. În urma investigațiilor medicale, s-a stabilit că acesta suferise... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2021, 17:30 (21148 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Reprezentanții Primăriei Slobozia au cerut Poliției Locale efectuarea unor cercetări disciplinare în cazul agentului acuzat că a agresat, în plină stradă, o tânără de 24 de ani din oraș. «O astfel de atitudine a angajaților Poliției Locale Slobozia este inacceptabilă!» este poziția oficială a primarului Sloboziei, Dragoș Soare, precizată într-un comunicat de presă.

Poliția Slobozia face verificări O anchetă penală se află în prezent în lucru după ce tânăra de 24 de ani care susține faptul că a fost agresată de polițistul local a sesizat organele judiciare. Se pare că, la rândul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2021, 13:05 (31189 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Joi, 7 ianuarie 2021, la 3 zile distanță după consumarea episodului cu vaccinul anti-COVID-19 distribuit în cutii de pizza la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ministerul Sănătății a făcut un anunț public prin care își asumă responsabilitatea pentru această situație. «Pledăm vinovați, pentru viteză am deturnat câteva cutii din drumul lor către producătorii de pizza» este mesajul pe care oficialii instituției l-au postat pe rețelele de socializare.

Reacție publică Marți, 5 ianuarie a.c., în spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei a început campania de vaccinare împotriva... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 19:05 (5128 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Printr-o postare publică pe o rețea de socializare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, anunță că a fost infectat cu virusul SARS-Cov-2, testul său fiind pozitiv încă de duminică, 3 ianuarie 2021. «Din păcate, în data de 3 ianuarie am fost confirmat pozitiv la testul pentru COVID-19, motiv pentru care sunt in izolare timp de 14 zile» precizează Soare. Primarul Dragoș Soare mai susține că a decis să se testeze după apariția câtorva «simptome ușoare». «Mă simt în continuare bine, starea mea de sănătate fiind una mai degrabă bună. Sper ca situația să nu se agraveze în zilele următoare, dar probabil că ce a fost mai rău a trecut» completează primarul Sloboziei.... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 12:10 (7910 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11217 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Organizația «Salvați Copiii» a dat publicității un raport cu privire la situația cazurilor de mortalitate infantilă în spitalele din țara noastră. Documentul oficial face referire și la cazurile înregistrate în județul nostru. Potrivit informațiilor, Ialomița se situează sub media pe țară în ceea ce privește cazurile de deces înregistrate în rândurile copiilor nou-născuți.

Realitatea din spitale Potrivit unui raport al Organizației «Salvați Copiii», rata mortalității înregistrată anul trecut în Ialomița a fost de 6,2‰. Analiza Organizației «Salvați Copiii» plasează Ialomița sub media... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 13:20 (2317 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

La Slobozia ca nicăieri

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

În seara zilei de luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, un polițist local aflat în afara programului ar fi agresat o tânără de 24 de ani. «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv...» declară tânăra pentru ziarul nostru.

În plină stradă, fără motiv Tânăra de 24 de ani, agresată în zona MB6 din Slobozia, se plimba alături de alți trei tineri. Conform declarațiilor tinerei, la un moment dat a apărut un individ «trecut de 40 de ani, beat» care s-ar fi îndreptat către ea și ar fi lovit-o peste față fără nicio e explicație: «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv... Nu îl cunosc și nu mă cunoștea! Era beat, se vedea pe el...»... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 16:10 (53582 vizualizări - 85 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Spitalul Slobozia, vaccinul anti-COVID-19 a fost distribuit în cutii de pizza

Ialomița a dat startul marți, 5 ianuarie 2021, campaniei de vaccinare anti-COVID-19 în spitalele din județ. De la Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului «Cantacuzino», dozele necesare imunizării primilor medici din județ au fost distribuite către spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei. La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, vaccinul a ajuns în cutii de pizza.

Imunizare cu întârziere Deși a fost anunțată pentru orele 10,00, vaccinarea medicilor de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a întârziat cu aproximativ 2 ore, din cauza distribuției greoaie a serului... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 15:20 (29243 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații care nu fac parte din corpul cadrelor medicale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au organizat luni, 4 ianuarie 2021, un protest spontan. Potrivit reprezentanților unității medicale, aceștia au fost nemulțumiți de faptul că nu au beneficiat de sporurile acordate de stat angajaților din sistemul medical care au îngrijit pacienți bolnavi de COVID-19.

Revendicări transmise conducerii Angajații TESA ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, alături de cei care își desfășoară activitatea în Blocul Alimentar și-au manifestat nemulțumirea față de faptul că nu au fost incluși... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 11:20 (7411 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Administratorul judiciar al Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență, a solicitat Adunării Creditorilor să aprobe închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia. Decizia a fost luată după ce societatea North Chemical Complex și-a exprimat intenția de a închiria platforma industrială, cu prețul de 1,2 milioane de lei pe lună. În urma analiziei acestei solicitări, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița și Administrația Fondului pentru Mediu au respins solicitarea.

Combinatul Chimic, în impas
Voturile Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 10:10 (10633 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Reprezentanții locali ai celor mai importante formațiuni sindicale din Poliția Română au organizat joi, 31 decembrie a.c., un protest spontan în fața Prefecturii Ialomița. Marea nemulțumire a protestatarilor o reprezintă decizia Guvernului de a îngheța salariile în sectorul bugetar.

Polițiștii, la protest Guvernul României a decis, în baza unei Ordonanțe de Urgență, să înghețe salariile din sistemul bugetar la nivelul lunii decembrie 2020. Din această cauză, veniturile multor angajați ai Poliției nu vor mai putea fi majorate, deși aceștia aveau acest drept. «Prin această decizie, practic... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 14:40 (4429 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Acuzații grave împotriva funcționarilor Serviciului Urbanism al Primăriei Slobozia, o firmă locală invocând faptul că procesele de contravenție ar fi întocmite ilegal. În replică, primarul Sloboziei susține că legea pe subiectul «terase provizorii» nu mai poate fi încălcată! Drama e că toată lumea are dreptate, numai noi nu...

Primarii se schimbă, obiceiurile rămân
De mai bine de 20 de ani, administrația din Slobozia încearcă să reglementeze existența teraselor din Slobozia. Până la cest moment însă, eforturile administrative au dat greș. La sfârșit de an însă, o firmă din Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 10:25 (19759 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

bonus: Rata incidenței cazurilor de COVID-19 la Slobozia, în scădere

Conform informațiilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, marți, 5 ianuarie 2021, începe oficial campania de vaccinare anti-COVID-19 în sistemul local de sănătate. Până acum, 610 angajați din spitalele ialomițene și-au manifestat interesul în privința vaccinării.

Dozele de vaccin, aduse de la București
Unitățile medicale din Ialomița vor fi aprovizionate cu vaccin anti-COVID-19 de către Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului de Cercetare Dezvoltare Medico-Militară «Cantacuzino» din Capitală. Dozele vor fi transmise în teritoriu în baza unei solicitări pe care... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2020, 11:40 (4803 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Întârzierile plăților Ministerului Dezvoltării la lucrările PNDL falimentează firmele

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Firma de reparații și întreținere a drumurilor județene aparținând Consiliului Județean, Drumuri și Poduri SA Ialomița, este acționată în instanță pentru o datorie de 300 mii de lei. Cei care au inițiat procesul sunt reprezentanții firmei B&A Construcții și Excavații Slobozia, care au desfășurat lucrări  de utilitate publică în comuna brăileană Vădeni, în baza unui proiect PNDL. Oficialii Drumuri și Poduri SA Ialomița dau vina pe Ministerul Dezvoltării care a întârziat plățile pentru Programul Național de Dezvoltare Locală.

Un proces în curs În urmă cu 2 ani, Primăria Comunei... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2020, 10:15 (7379 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Într-un final s-au ales

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Luni, 28 decembrie 2020, cei 31 de consilieri județeni întruniți în ședință ordinară au votat pentru desemnarea vicepreședinților Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Grigore a obținut 25 de voturi, iar Alexandru Dinu 24 de voturi. «Urmează 3 ani fără bătălii electorale... Acum ne putem concentra asupra intereselor ialomițenilor!» a declarat la sfârșitul ședinței președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

PSD și PNL s-au înțeles  Luni, 28 decembrie 2020, de la orele 14,00, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit pentru prima dată în formulă completă... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 19:05 (7287 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Ce s-a ales de platforma Combinatului Chimic Slobozia...

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Potrivit Tabelului de Creanțe anexat dosarului de faliment al Chemgas Holding Corporation, societatea trebuie să returneze creditorilor săi 502,5 milioane de lei. Datoriile au fost acumultate în ultimii 10 ani, perioadă în care firma a administrat Combinatul Chimic din Slobozia. Șansele ca aceste sume de bani să mai ajungă în conturile creditorilor sunt infime. De asemenea, niciuna dintre instituțiile implicate nu a reușit să formuleze un răspuns clar cu privire la cauzele care au generat acumularea atâtor datorii, având în vedere că firma s-a aflat sub supravegherea financiară a Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița și Direcției Generale Regionale a Finanțelor Publice Prahova... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 10:20 (6642 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

Direcția Silvică Ialomița tace

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

O asociație nonguvernamentală care militează pentru respec­tarea legislației de mediu, «Agent Green», sesizează dispariția a peste 200 mii de arbori ce ar fi trebuit să împădurească o suprafață de 250 de hectare de pădure tăiată în zona localității Sudiți. Contactați telefonic, reprezentanții Direcției Silvice Ialomița nu au făcut niciun fel de comentariu cu privire la investigația realizată de Asociația «Agent Green».

Jaf în pădure pe bani publici
Conform estimărilor oficiale, în jurul localității Sudiți există cea mai întinsă zonă despădurită din Sud-Estul României. Aproximativ... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 13:10 (6977 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Enel instalează contoare inteligente

Companiile de distribuție de electricitate ale grupului Enel, liderul mondial și pionier în tehnologia pentru contorizare inteligentă, vor instala în 2017 peste 150000 de contoare inteligente în regiunile ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:35
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 8 mai a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 15:30
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, videoconferință cu structurile din subordine

Luni, 8 mai 2017, la sediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a avut loc o videoconferință în prezența ministrului Agriculturii Petre Daea, la care au participat, alături de secretarul ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:25
(5314 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Formularul 200-«Declarația privind veniturile realizate din România»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați ca până joi, 25 mai 2017, inclusiv, persoanele fizice care realizează, în mod individual sau într-o formă de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:15
(8819 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă etapă de recrutare a voluntarilor debutează la ISU Ialomița

Campania «Salvator din pasiune» continuă în județul Ialomița. Recrutarea se va organiza în perioada 15-31 mai a.c., iar condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:05
(7437 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stației de pompare Căzănești, în ziua de 11 mai 2017, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 13:50
(5765 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Luni, 8 mai a.c., în jurul orelor 17,30, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor trei. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 23:20
(9097 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Primăria Slobozia: «Ziua Tatălui Slobozean»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea primei ediții a Zilei Tatălui Slobozean. Astfel, duminică, 14 mai 2017, tații din oraș primesc provocarea unui concurs de grătare, pasionații de gătit în ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:35
(5788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Două persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 26 de ani, din București, a fost depistat de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:25
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 5-7 mai a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:20
(5615 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cinci persoane, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Polițiștii cercetează cinci persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate pentru documentarea întregii activități infracționale Vineri, 5 mai a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:05
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6406 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8874 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12312 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7024 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7673 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6051 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6535 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5760 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6730 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6206 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4987 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...