Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Într-un final s-au ales

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Luni, 28 decembrie 2020, cei 31 de consilieri județeni întruniți în ședință ordinară au votat pentru desemnarea vicepreședinților Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Grigore a obținut 25 de voturi, iar Alexandru Dinu 24 de voturi. «Urmează 3 ani fără bătălii electorale... Acum ne putem concentra asupra intereselor ialomițenilor!» a declarat la sfârșitul ședinței președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

PSD și PNL s-au înțeles  Luni, 28 decembrie 2020, de la orele 14,00, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit pentru prima dată în formulă completă... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 19:05 (7287 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Ce s-a ales de platforma Combinatului Chimic Slobozia...

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Potrivit Tabelului de Creanțe anexat dosarului de faliment al Chemgas Holding Corporation, societatea trebuie să returneze creditorilor săi 502,5 milioane de lei. Datoriile au fost acumultate în ultimii 10 ani, perioadă în care firma a administrat Combinatul Chimic din Slobozia. Șansele ca aceste sume de bani să mai ajungă în conturile creditorilor sunt infime. De asemenea, niciuna dintre instituțiile implicate nu a reușit să formuleze un răspuns clar cu privire la cauzele care au generat acumularea atâtor datorii, având în vedere că firma s-a aflat sub supravegherea financiară a Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița și Direcției Generale Regionale a Finanțelor Publice Prahova... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 10:20 (6645 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

Direcția Silvică Ialomița tace

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

O asociație nonguvernamentală care militează pentru respec­tarea legislației de mediu, «Agent Green», sesizează dispariția a peste 200 mii de arbori ce ar fi trebuit să împădurească o suprafață de 250 de hectare de pădure tăiată în zona localității Sudiți. Contactați telefonic, reprezentanții Direcției Silvice Ialomița nu au făcut niciun fel de comentariu cu privire la investigația realizată de Asociația «Agent Green».

Jaf în pădure pe bani publici
Conform estimărilor oficiale, în jurul localității Sudiți există cea mai întinsă zonă despădurită din Sud-Estul României. Aproximativ... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 13:10 (6979 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a ieșit din Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 începe să scadă!

Slobozia a ieșit din Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 începe să scadă!

După mai bine de o lună în care s-a aflat în Zona Roșie din cauza numărului mare de cazuri înregistrate, situația epidemiologică înregistrată la Slobozia pare să fie sub control. Ultimele date ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată faptul că rata de incidență a cazurilor COVID-19 la data de 26 decembrie 2020 a scăzut la 5,02/1000 de locuitori. Datele arată faptul că la nivelul municipiului reședință de județ există la acest moment 260 de cazuri active de COVID-19. Reamintim faptul că Slobozia s-a aflat în carantină zonală din cauza numărului mare de infectări cu SARS-CoV-2. La momentul de față, localitatea Balaciu are cea mai mare rată a incidenței cazurilor, aceasta... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 12:05 (5650 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

«Iată, Fecioara va lua în pântece și va naște Fiu și vor chema numele Lui Emanuel!» (Isaia 7,14)

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Sărbătoarea Crăciunului sau a Nașterii Domnului a fost, este și va rămâne o sărbătoare a bucuriei și a darului făcut de Dumnezeu lumii prin nașterea în istorie a Fiului Său, Domnul nostru Iisus Hristos.
Potrivit Sfintelor Scripturi, Dumnezeu în „multe feluri și în multe chipuri” a cercetat pe poporul Său, l-a pregătit pentru venirea în lume a Fiului Său și, totodată, a făcut cunoscute... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2020, 10:50 (3475 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Numărul mare de îmbolnăviri de COVID-19 înregistrat la nivelul județului a determinat Spitalul Județean de Urgență Slobozia să adopte măsuri suplimentare pentru tratarea bolnavilor. Astfel, unitatea medicală a înființat Secția suport COVID-19, unde beneficiază de tratament medical cazurile medii de boală. În timp ce celelalte 3 spitale din județ sunt destinate exclusiv bolnavilor de COVID-19, Spitalul Slobozia asigură asistență medicală și pentru pacienții non-COVID.

Sprijin pentru pacienți Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care are... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2020, 10:20 (4788 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

După 6 ani

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

În anul 2014, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Deva l-au pus sub control judiciar pe Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Național al Agriculturii din România, într-un dosar ce avea ca obiect «traficul de locomotive de epocă». La 6 ani distanță de la debutul anchetei, Curtea de Apel din Alba Iulia îl achită definitiv pe Răzvan Ciucă. Decizia instanței a fost dată în urmă cu câteva zile.

O anchetă încurcată În anul 2014, Parchetul de pe lângă Judecătoria Deva făcea publice informații dintr-o anchetă de mare interes pentru opinia publică. Procurorii vorbeau în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 13:10 (7654 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Urmează tariful la apă

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Luni, 21 decembrie 2020, Consiliul Local Perieți s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a ședinței a figurat și un proiect de hotărâre privind majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare.

Tarife aproape duble Consiliul Local Perieți a decis luni, 21 decembrie a.c., majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare prestate populației de către Selectiv Deșeuri SRL. Decizia afectează toți cei 3700 de locuitori ai comunei. Conform datelor oficiale, tariful lunar pentru activitățile de salubrizare crește de la 4 lei/persoană la 7,48 lei/persoană... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 12:20 (3685 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Luni, 21 decembrie 2020, Real Test Slobozia, împreună cu furnizorii firmei, au dăruit cadouri de Crăciun pentru copiii unor familii fără posibilități materiale din Munteni Buzău. «Emoția copiilor care au primit darurile noastre este cea mai frumoasă răsplată pe care o puteam primi...» a declarat Aurelian Petre, administratorul firmei.

Daruri pentru 6 familii La fiecare sfârșit de an, firma Real Test Slobozia, distribuitor Hyundai la nivelul județului Ialomița, îl susține pe Moș Crăciun. Anul acesta, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 10:10 (4187 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliu Local, principalul punct pe ordinea de zi fiind desemnarea viitorilor viceprimari ai Sloboziei. După cum am consemnat, au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). Pe ordinea de zi a ședinței s-au regăsit și alte 3 proiecte de hotărâri de o reală importanță pentru viitorul administrativ al orașului. Consensul politic privind alegerea viceprimarilor orașului a permis aprobarea acestor proiecte de hotărâri care permit adoptarea de decizii privind iluminatul public, investițiile din fonduri proprii și accesarea de fonduri europene... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 14:40 (4045 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Decizie a Judecătoriei Slobozia

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Judecătoria Slobozia a admis favorabil solicitarea lichidatorului Expert Insolvență, firmă care are drept de administrare pentru Amonil SA, de a obliga Urban SA la plata a 5 milioane de lei, repre­zentând sume provenite din neindexarea corespunzătoare a datoriei pe care societatea a avut-o către Amonil SA. Deși debitul a fost stins, admi­nistratorii Urban SA nu au luat în calcul actualizarea sumelor corespunzător cu rata inflației. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, dar are caracter executoriu. Oficialii Urban SA încearcă acum să facă demersuri pentru a suspenda executarea până la soluționarea definitivă a cauzei.

Filmul unei datorii istorice... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 10:05 (4372 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul schimbă părul, dar năravul ba

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul a aprobat, în ședința de joi, 17 decembrie a.c., 2,73 milioane de lei  pentru finanțarea cheltuielilor de funcționare până la sfârșitul anului 2020. Banii au fost alocați exclusiv primăriilor PNL din Ialomița, conform metodei patentate de PSD în mandatele trecute.

Obiceiurile proaste nu mor niciodată
Guvernul României a alocat în ședința de joi, 17 decembrie 2020, alocarea a peste 876 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2020, unora dintre primăriile din țară. Fondurile au fost alocate pentru finanțarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 19:05 (5350 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primele decizii ale administrației Pavel

Nu aduce mandatul ce aduce sfârșitul de an

Primele decizii ale administrației Pavel

Vineri, 18 decembrie 2020, s-a desfășurat prima ședință extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Președintele Marian Pavel a prezidat ședința on-line, din cauza infectării cu virusul COVID-19. În cadrul ședinței au fost adoptate o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Cel mai important dintre acestea rămâne cel privind asocierea județului Ialomița cu Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia în vederea realizării unor proiecte de investiții în valoare de 26,8 milioane de lei.

Unde se duc banii publici când se duc...
Cei 31 de... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 17:15 (5121 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Activitățile specifice derulării campaniei de vaccinare anti-COVID-19 au intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Autoritățile județene și locale susțin faptul că la nivelul județului vor exista 8 centre de vaccinare. Fiecare dintre spațiile identificate în urma controalelor în teren făcute de Direcția de Sănătate Publică Ialomița va trebui însă reamenajat pentru a corespunde din punct de vedere sanitar. De asemenea, toate spitalele din județ vor deveni centre de coordonare a campanie de vaccinare destinate personalului medical.

Lucrări de amenajare în curs Cele 8 centre de vaccinare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 19:05 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia iese oficial din carantină!

Începând de vineri, 18 decembrie 2020

Slobozia iese oficial din carantină!

În urma analizei făcută de Institutul Național de Sănătate Publică, în baza documentației transmisă de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, s-a luat decizia ca începâd de vineri, 18 decembrie a.c., municipiul Slobozia să iasă din carantină. Măsura a fost dispusă ca urmare a scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la nivelul orașului.

Barurile și restaurantele rămân închise La momentul de față, rata incidenței cauzilor înregistrată în ultimele 14 zile a fost de 5,94/1000 de locuitori, ceea ce a determinat Institutul Național de Sănătate Publică să ridice carantina impusă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 18:15 (3738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

În așteptarea vaccinului anti-COVID-19, Ministerul Sănătății a trimis o înștiin­țare către toți furnizorii publici de servicii medicale din județ cu privire la intenția acestora de a se imuniza împotriva SARS-CoV-2. Listele au fost transmise către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, instituție ai cărei repre­zentanți susțin faptul că în spita­lele și cabinetele medicale din ju­dețul nostru există cadre medicale care refuză ideea de vaccinare.

Rezultate în analiză Din datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița, aproximativ 2500 de angajați din sistemul medical ialomițean au fost... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 10:10 (9672 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Încercarea Primăriei Slobozia de a se digitaliza a eșuat lamentabil. Cu toate acestea, administra­ția locală a cheltuit 100 mii de lei pentru achiziția a două softuri necesare desfășurării procesului de arhivare electronică a do­cumen­telor oficiale. Pro­gramele informatice au fost cum­părate între 2012-2015 și sunt nefunc­ționale în prezent. Cu un an înainte de Alegerile Locale, Adrian Mocioniu, fostul primar al Sloboziei, a semnat o dispoziție prin care a cerut auditarea serviciului de arhivă electro­nică. Deși comisia a fost întrunită, despre verificare nu se mai știe nimic.

Fonduri cheltuite de pomană... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 09:55 (7458 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Afacere controversată

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Lichidatorul judiciar desemnat de instanță să admi­nistreze Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență cu sediul în județul Hunedoara, a primit o ofertă avantajoasă de a închiria Combinatul Chimic din Slobozia contra sumei de 1,2 milioane de lei pe lună. Firma care ar putea folosi instalațiile pentru a produce îngrășăminte chimice se numește North Chimical Complex SRL și ar fi controlată de omul de afaceri Gabriel Ticea. Tranzacția ar putea ridica multe semne de întrebare, având în vedere faptul că societatea ar fi fost înființată în 2019. Mai mult, aceeași societate ar fi preluat anul trecut, la scurt timp de la înființare, alte două combinate chimice controlate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2020, 10:50 (9565 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Val de procese în instanță inițiate de Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ filiala Ialomița în numele personalului auxiliar din cadrul unităților de învățământ. Astfel, toate cele 92 de grădinițe, școli generale și licee din Ialomița vor fi acționate în judecată pentru neplata unor sporuri salariale ce li se cuveneau secreta­rilor și contabililor din cadrul acestora. «În total vom reprezenta aproximativ 100 de persoane!» a explicat Liviu Neagu, președintele USLÎ Ialomița.

Sporuri salariale recuperate prin instanță
Potrivit informațiilor oficiale, repre­zentanții Uniunii... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 14:40 (7278 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

În continuare

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

Urban SA nu are nici la acest moment auto­rizație sanitară de funcțio­nare pentru stația de tra­tare a apei! Conform in­forma­țiilor oficiale, Direc­ția de Sănătate Publică refuză de 2 ani să prelun­gească vechea autori­zație. Singurul primar al Slobo­ziei care a confirmat pu­blic situația în ultimii 12 ani este Dragoș Soare. Declarațiile sale sunt sus­ținute de cele ale lui Dan Noel, directorul DSP Ialomița. În replică, directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, susține că apa furnizată slo­bozenilor «se încadrează în parametrii de potabilitate». Prețul plătit de slobozeni pentru 1 mc de apă «nepotabilă» este de 7,68 lei.

Soare fluieră în biserica Urban... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 09:55 (6520 vizualizări - 15 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
327 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: «Bursa generală a locurilor de muncă» a oferit 229 posturi vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat în data de 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă», la Clubul Tineretului din Slobozia. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2012, 11:22
(8560 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un tînăr cu probleme psihice a încercat să se sinucidă

Joi, 3 mai a.c., un bărbat de 23 ani, cu probleme psihice, a fost salvat de pompieri după ce, în încercarea de a se sinucide, a intrat într-un lac de pe raza municipiului Urziceni. Evenimentul a fost anunțat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 14:01
(7430 vizualizări - 1 comentariu)


Sudiți: Proiectil descoperit de o femeie în timp ce săpa în curte

Un proiectil de calibru 57 mm a fost descoperit joi, 3 mai a.c., în jurul orei 11,30, de către o femeie din localitatea Sudiți, în timp ce executa săpături în curtea locuinței. Speriată, aceasta a sunat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 13:58
(9649 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Slobozia: Poliția a făcut portretul-robot al «pedofilului de la MB-uri»

Inspectoratul de Poliție al județului Ialomița solicită sprijinul cetățenilor pentru identificarea unui suspect de corupție sexuală. Polițiștii ialomițeni efectuează ample cercetări pentru identificarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:17
(8427 vizualizări - 3 comentarii)


Stelnica: Cercetat pentru port de cuțit în locuri publice

În seara zilei de 1 mai, în jurul orei 23,15, o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica ce executa serviciul de patrulare pe raza comunei Stelnica a depistat doi tineri ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de 28/29 aprilie a.c., în jurul orei 02.20, polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza comunei Bordușani, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un localnic în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:07
(6306 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița avertizează proprietarii de animale de companie

DSVSA avertizează proprietarii de animale de companie (cîini, pisici și dihori domestici) care intenționează să  călătorească în spațiul intracomunitar. Astfel, avînd în vedere Regulamentul (CE) nr ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2012, 09:02
(6251 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 persoane, rănite ușor în accidente

7 persoane au fost ușor rănite în urma unor accidente rutiere produse în perioada 28 aprilie-1 mai pe arterele județului. Nicio persoană nu a fost grav rănită. Primul eveniment rutier s-a produs pe raza ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2012, 15:35
(8275 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Debite la bugetul statului de aproape 75 milioane lei pe primul trimestru din 2012

Potrivit DGFP Ialomița, la data de 30 aprilie 2012, pe site-ul ANAF figurau 1924 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.03.2012, neachitate pînă ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:58
(9634 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-au dat foc la mașină

Sîmbătă, 28 aprilie a.c., în jurul orei 14,00, pompierii slobozeni au acționat pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o autoutilitară ce aparține unei societăți comerciale, pe raza orașului Amara ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:35
(10664 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Accident cu intervenție SMURD

În urma unui accident rutier produs pe raza comunei Jilavele, un bărbat a rămas prins între fiarele contorsionate ale autotirului pe care îl conducea. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(15304 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ograda și Fetești

Duminică, 29 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, locuința unui cetățean din comuna Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul a lăsat nesupravegheată o lumînare aprinsă în dormitorul locuinței ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:34
(12788 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 2 mai 2012, sînt disponibile 53 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 13:00
(10611 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a amenințat concubina cu un cuțit!

Duminică 29 aprilie a.c., în jurul orei 20,30, jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați de Dispeceratul unității despre faptul că la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:54
(8096 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un jandarm a găsit o geantă într-o stație de autobuz

Luni, 30 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, un subofițer jandarm aflat în timpul liber a găsit în stația de transport în comun din zona «Elegant» o geantă. Jandarmul s-a deplasat la sediul unității unde ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2012, 12:44
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a făcut cumpărăturile cu bani falși

În seara zilei de luni, 30 aprilie a.c., un bărbat a înșelat vigilența casierițelor unui supermarket din Slobozia, plătindu-și bunurile pe care le-a cumpărat cu bani falși. Este vorba despre o bancnotă ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2012, 09:24
(8035 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

30 Aprilie 2012, 17:14


Căzănești: Sancționat contravențional pentru apelarea nejustificată a numărului de urgență 112

Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 21,30, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată prin apel de urgență 112 de către un tînăr, de 20 ani, care a anunțat faptul că i-a fost sustras portofelul în care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:20
(7486 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Hoți prinși în flagrant de un polițist aflat în timpul liber

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 43 ani, din comuna Platonești, sînt cercetați pentru comiterea infracțiunii de tentativă de furt calificat. Suspecții au fost depistați de un polițist care se ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:10
(9812 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila hoți


Două bancnote false de 100 lei, descoperite la Urziceni

Două bancnote false au fost descoperite la casieria unei fundații de întrajutorare și protecție socială. Joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,30, Poliția Urziceni a fost sesizată de către casiera unei ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 20:02
(8867 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: A IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus»

Joi, 26 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Urziceni a organizat cea de-a IX-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus». ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:56
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Constănțean depistat fără permis, localnic beat la volan

În cursul zilei de joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 13,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași, din Fetești, un autoturism condus de un constănțean de 34 ani. În urma verificărilor șoferului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:46
(5525 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Locală Slobozia i-a suspendat pe funcționarii cercetați penal

«Așa cum de altfel s-a prezentat deja în mass-media, doi funcționari publici din cadrul Poliției Locale Slobozia au fost implicați în fapte de natură infracțională, constatate de către DGA, în urma unui ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2012, 19:41
(9647 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Bîrfe a fost actualizată

Nu ratați ultimele zvonuri... Nici nu știți ce pierdeți!

27 Aprilie 2012, 19:16


Alte 10 proiectile descoperite în Sudiți

După ce în urmă cu o săptămînă 9 elemente de muniție neexplodate au fost găsite pe raza localității Sudiți, alte 10 proiectile explozive de artilerie de diferite calibre au fost descoperite de către un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2012, 10:56
(7902 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Slobozia: Gigi Petre, numit prefect de ministrul Berca

Ministrul Administrației și Internelor, Gabriel Berca a venit miercuri, 25 aprilie a.c., la Slobozia pentru a-l învesti în funcția de prefect al județului Ialomița pe Gigi Petre, fost subprefect. Tot în ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:35
(9374 vizualizări - 6 comentarii)


«Biblionet» a ajuns la Movila

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează un nou serviciu Bibionet. De această dată, instituția invită persoanele interesate să asiste la deschiderea oficială la Biblioteca Comunală din Movila ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:34
(14299 vizualizări - 2 comentarii)


Vlădeni: Copii hoți prinși de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost sesizați de către un bărbat de 59 ani, din București, despre faptul că persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale situată pe raza comunei Vlădeni mai multe obiecte ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:33
(9383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt copil


Fetești: Băuți, la volan

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 24/25 aprilie a.c., polițiștii feteșteni au oprit pentru control la Bordușani un autoturism condus de un bărbat de 44 ani. Șoferul, domiciliat în Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:32
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși pescuind ilegal

Doi bărbați de 48, respectiv 60 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști marți ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2012, 20:31
(9079 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...