Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Întârzierile plăților Ministerului Dezvoltării la lucrările PNDL falimentează firmele

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Firma de reparații și întreținere a drumurilor județene aparținând Consiliului Județean, Drumuri și Poduri SA Ialomița, este acționată în instanță pentru o datorie de 300 mii de lei. Cei care au inițiat procesul sunt reprezentanții firmei B&A Construcții și Excavații Slobozia, care au desfășurat lucrări  de utilitate publică în comuna brăileană Vădeni, în baza unui proiect PNDL. Oficialii Drumuri și Poduri SA Ialomița dau vina pe Ministerul Dezvoltării care a întârziat plățile pentru Programul Național de Dezvoltare Locală.

Un proces în curs În urmă cu 2 ani, Primăria Comunei... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2020, 10:15 (7382 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Într-un final s-au ales

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Luni, 28 decembrie 2020, cei 31 de consilieri județeni întruniți în ședință ordinară au votat pentru desemnarea vicepreședinților Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Grigore a obținut 25 de voturi, iar Alexandru Dinu 24 de voturi. «Urmează 3 ani fără bătălii electorale... Acum ne putem concentra asupra intereselor ialomițenilor!» a declarat la sfârșitul ședinței președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

PSD și PNL s-au înțeles  Luni, 28 decembrie 2020, de la orele 14,00, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit pentru prima dată în formulă completă... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 19:05 (7287 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Ce s-a ales de platforma Combinatului Chimic Slobozia...

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Potrivit Tabelului de Creanțe anexat dosarului de faliment al Chemgas Holding Corporation, societatea trebuie să returneze creditorilor săi 502,5 milioane de lei. Datoriile au fost acumultate în ultimii 10 ani, perioadă în care firma a administrat Combinatul Chimic din Slobozia. Șansele ca aceste sume de bani să mai ajungă în conturile creditorilor sunt infime. De asemenea, niciuna dintre instituțiile implicate nu a reușit să formuleze un răspuns clar cu privire la cauzele care au generat acumularea atâtor datorii, având în vedere că firma s-a aflat sub supravegherea financiară a Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița și Direcției Generale Regionale a Finanțelor Publice Prahova... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 10:20 (6646 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

Direcția Silvică Ialomița tace

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

O asociație nonguvernamentală care militează pentru respec­tarea legislației de mediu, «Agent Green», sesizează dispariția a peste 200 mii de arbori ce ar fi trebuit să împădurească o suprafață de 250 de hectare de pădure tăiată în zona localității Sudiți. Contactați telefonic, reprezentanții Direcției Silvice Ialomița nu au făcut niciun fel de comentariu cu privire la investigația realizată de Asociația «Agent Green».

Jaf în pădure pe bani publici
Conform estimărilor oficiale, în jurul localității Sudiți există cea mai întinsă zonă despădurită din Sud-Estul României. Aproximativ... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 13:10 (6982 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a ieșit din Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 începe să scadă!

Slobozia a ieșit din Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 începe să scadă!

După mai bine de o lună în care s-a aflat în Zona Roșie din cauza numărului mare de cazuri înregistrate, situația epidemiologică înregistrată la Slobozia pare să fie sub control. Ultimele date ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată faptul că rata de incidență a cazurilor COVID-19 la data de 26 decembrie 2020 a scăzut la 5,02/1000 de locuitori. Datele arată faptul că la nivelul municipiului reședință de județ există la acest moment 260 de cazuri active de COVID-19. Reamintim faptul că Slobozia s-a aflat în carantină zonală din cauza numărului mare de infectări cu SARS-CoV-2. La momentul de față, localitatea Balaciu are cea mai mare rată a incidenței cazurilor, aceasta... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 12:05 (5652 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

«Iată, Fecioara va lua în pântece și va naște Fiu și vor chema numele Lui Emanuel!» (Isaia 7,14)

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Sărbătoarea Crăciunului sau a Nașterii Domnului a fost, este și va rămâne o sărbătoare a bucuriei și a darului făcut de Dumnezeu lumii prin nașterea în istorie a Fiului Său, Domnul nostru Iisus Hristos.
Potrivit Sfintelor Scripturi, Dumnezeu în „multe feluri și în multe chipuri” a cercetat pe poporul Său, l-a pregătit pentru venirea în lume a Fiului Său și, totodată, a făcut cunoscute... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2020, 10:50 (3476 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Numărul mare de îmbolnăviri de COVID-19 înregistrat la nivelul județului a determinat Spitalul Județean de Urgență Slobozia să adopte măsuri suplimentare pentru tratarea bolnavilor. Astfel, unitatea medicală a înființat Secția suport COVID-19, unde beneficiază de tratament medical cazurile medii de boală. În timp ce celelalte 3 spitale din județ sunt destinate exclusiv bolnavilor de COVID-19, Spitalul Slobozia asigură asistență medicală și pentru pacienții non-COVID.

Sprijin pentru pacienți Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care are... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2020, 10:20 (4789 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

După 6 ani

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

În anul 2014, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Deva l-au pus sub control judiciar pe Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Național al Agriculturii din România, într-un dosar ce avea ca obiect «traficul de locomotive de epocă». La 6 ani distanță de la debutul anchetei, Curtea de Apel din Alba Iulia îl achită definitiv pe Răzvan Ciucă. Decizia instanței a fost dată în urmă cu câteva zile.

O anchetă încurcată În anul 2014, Parchetul de pe lângă Judecătoria Deva făcea publice informații dintr-o anchetă de mare interes pentru opinia publică. Procurorii vorbeau în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 13:10 (7655 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Urmează tariful la apă

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Luni, 21 decembrie 2020, Consiliul Local Perieți s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a ședinței a figurat și un proiect de hotărâre privind majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare.

Tarife aproape duble Consiliul Local Perieți a decis luni, 21 decembrie a.c., majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare prestate populației de către Selectiv Deșeuri SRL. Decizia afectează toți cei 3700 de locuitori ai comunei. Conform datelor oficiale, tariful lunar pentru activitățile de salubrizare crește de la 4 lei/persoană la 7,48 lei/persoană... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 12:20 (3685 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Luni, 21 decembrie 2020, Real Test Slobozia, împreună cu furnizorii firmei, au dăruit cadouri de Crăciun pentru copiii unor familii fără posibilități materiale din Munteni Buzău. «Emoția copiilor care au primit darurile noastre este cea mai frumoasă răsplată pe care o puteam primi...» a declarat Aurelian Petre, administratorul firmei.

Daruri pentru 6 familii La fiecare sfârșit de an, firma Real Test Slobozia, distribuitor Hyundai la nivelul județului Ialomița, îl susține pe Moș Crăciun. Anul acesta, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 10:10 (4188 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliu Local, principalul punct pe ordinea de zi fiind desemnarea viitorilor viceprimari ai Sloboziei. După cum am consemnat, au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). Pe ordinea de zi a ședinței s-au regăsit și alte 3 proiecte de hotărâri de o reală importanță pentru viitorul administrativ al orașului. Consensul politic privind alegerea viceprimarilor orașului a permis aprobarea acestor proiecte de hotărâri care permit adoptarea de decizii privind iluminatul public, investițiile din fonduri proprii și accesarea de fonduri europene... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 14:40 (4045 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Decizie a Judecătoriei Slobozia

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Judecătoria Slobozia a admis favorabil solicitarea lichidatorului Expert Insolvență, firmă care are drept de administrare pentru Amonil SA, de a obliga Urban SA la plata a 5 milioane de lei, repre­zentând sume provenite din neindexarea corespunzătoare a datoriei pe care societatea a avut-o către Amonil SA. Deși debitul a fost stins, admi­nistratorii Urban SA nu au luat în calcul actualizarea sumelor corespunzător cu rata inflației. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, dar are caracter executoriu. Oficialii Urban SA încearcă acum să facă demersuri pentru a suspenda executarea până la soluționarea definitivă a cauzei.

Filmul unei datorii istorice... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 10:05 (4375 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul schimbă părul, dar năravul ba

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul a aprobat, în ședința de joi, 17 decembrie a.c., 2,73 milioane de lei  pentru finanțarea cheltuielilor de funcționare până la sfârșitul anului 2020. Banii au fost alocați exclusiv primăriilor PNL din Ialomița, conform metodei patentate de PSD în mandatele trecute.

Obiceiurile proaste nu mor niciodată
Guvernul României a alocat în ședința de joi, 17 decembrie 2020, alocarea a peste 876 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2020, unora dintre primăriile din țară. Fondurile au fost alocate pentru finanțarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 19:05 (5350 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primele decizii ale administrației Pavel

Nu aduce mandatul ce aduce sfârșitul de an

Primele decizii ale administrației Pavel

Vineri, 18 decembrie 2020, s-a desfășurat prima ședință extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Președintele Marian Pavel a prezidat ședința on-line, din cauza infectării cu virusul COVID-19. În cadrul ședinței au fost adoptate o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Cel mai important dintre acestea rămâne cel privind asocierea județului Ialomița cu Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia în vederea realizării unor proiecte de investiții în valoare de 26,8 milioane de lei.

Unde se duc banii publici când se duc...
Cei 31 de... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 17:15 (5121 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Activitățile specifice derulării campaniei de vaccinare anti-COVID-19 au intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Autoritățile județene și locale susțin faptul că la nivelul județului vor exista 8 centre de vaccinare. Fiecare dintre spațiile identificate în urma controalelor în teren făcute de Direcția de Sănătate Publică Ialomița va trebui însă reamenajat pentru a corespunde din punct de vedere sanitar. De asemenea, toate spitalele din județ vor deveni centre de coordonare a campanie de vaccinare destinate personalului medical.

Lucrări de amenajare în curs Cele 8 centre de vaccinare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 19:05 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia iese oficial din carantină!

Începând de vineri, 18 decembrie 2020

Slobozia iese oficial din carantină!

În urma analizei făcută de Institutul Național de Sănătate Publică, în baza documentației transmisă de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, s-a luat decizia ca începâd de vineri, 18 decembrie a.c., municipiul Slobozia să iasă din carantină. Măsura a fost dispusă ca urmare a scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la nivelul orașului.

Barurile și restaurantele rămân închise La momentul de față, rata incidenței cauzilor înregistrată în ultimele 14 zile a fost de 5,94/1000 de locuitori, ceea ce a determinat Institutul Național de Sănătate Publică să ridice carantina impusă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 18:15 (3739 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

În așteptarea vaccinului anti-COVID-19, Ministerul Sănătății a trimis o înștiin­țare către toți furnizorii publici de servicii medicale din județ cu privire la intenția acestora de a se imuniza împotriva SARS-CoV-2. Listele au fost transmise către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, instituție ai cărei repre­zentanți susțin faptul că în spita­lele și cabinetele medicale din ju­dețul nostru există cadre medicale care refuză ideea de vaccinare.

Rezultate în analiză Din datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița, aproximativ 2500 de angajați din sistemul medical ialomițean au fost... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 10:10 (9673 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Încercarea Primăriei Slobozia de a se digitaliza a eșuat lamentabil. Cu toate acestea, administra­ția locală a cheltuit 100 mii de lei pentru achiziția a două softuri necesare desfășurării procesului de arhivare electronică a do­cumen­telor oficiale. Pro­gramele informatice au fost cum­părate între 2012-2015 și sunt nefunc­ționale în prezent. Cu un an înainte de Alegerile Locale, Adrian Mocioniu, fostul primar al Sloboziei, a semnat o dispoziție prin care a cerut auditarea serviciului de arhivă electro­nică. Deși comisia a fost întrunită, despre verificare nu se mai știe nimic.

Fonduri cheltuite de pomană... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 09:55 (7461 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Afacere controversată

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Lichidatorul judiciar desemnat de instanță să admi­nistreze Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență cu sediul în județul Hunedoara, a primit o ofertă avantajoasă de a închiria Combinatul Chimic din Slobozia contra sumei de 1,2 milioane de lei pe lună. Firma care ar putea folosi instalațiile pentru a produce îngrășăminte chimice se numește North Chimical Complex SRL și ar fi controlată de omul de afaceri Gabriel Ticea. Tranzacția ar putea ridica multe semne de întrebare, având în vedere faptul că societatea ar fi fost înființată în 2019. Mai mult, aceeași societate ar fi preluat anul trecut, la scurt timp de la înființare, alte două combinate chimice controlate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2020, 10:50 (9565 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Val de procese în instanță inițiate de Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ filiala Ialomița în numele personalului auxiliar din cadrul unităților de învățământ. Astfel, toate cele 92 de grădinițe, școli generale și licee din Ialomița vor fi acționate în judecată pentru neplata unor sporuri salariale ce li se cuveneau secreta­rilor și contabililor din cadrul acestora. «În total vom reprezenta aproximativ 100 de persoane!» a explicat Liviu Neagu, președintele USLÎ Ialomița.

Sporuri salariale recuperate prin instanță
Potrivit informațiilor oficiale, repre­zentanții Uniunii... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 14:40 (7279 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13261 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15736 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15229 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18330 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14158 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8422 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8463 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15634 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(12000 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12564 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15355 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15519 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13411 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14043 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18647 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...