Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

S-a întâmplat la Țăndărei

Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

Doi tineri de 19 și 20 de ani au vrut să fugă din orașul Țăndărei, aflat încă sub carantină, pentru a se întâlni în comuna Ograda cu iubitele lor.  Cei doi au fost prinși de jandarmii ialomițeni în pădurea aflată la ieșirea din oraș, pe un drum forestier. Amândoi riscă acum să aibă dosare penale, pentru «zădărnicirea răspândirii bolilor».

Dosare penale pe numele fugarilor
Aflat în carantină de aproximativ 2 săptămâni, în orașul Țăndărei nu se poate intra și nu se poate ieși. Cu toate acestea, doi tineri de 19 și 20 de ani și-au încercat norocul, în speranța că ar putea ajunge... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:50 (4181 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

Stare de avarie la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, alte 3 cadre medicale angajate la substația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au fost confirmate pozitiv la testul pentru depistarea infecției COVID-19. Reprezentanții instituției au luat decizia de a închide substația. În momentul de față se așteptă rezultatul testelor pentru alte 12 cadre medicale.

Situație îngrijorătoare la Țăndărei În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au luat decizia de a închide substația din incinta Spitalului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:20 (8792 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Transformat în spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a externat luni, 13 aprilie 2020, primii 9 pacienți vindecați. Aceștia au vârste cuprinse între 6 și 89 de ani, majoritatea fiind din Țăndărei.

Spitalul are nevoie de sprijin Prin decizia Ministerului Sănătății, în a doua jumătate a lunii trecute, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a devenit unitate medicală suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Decizia a fost luată pentru a degreva spitalele mari din București. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 10:50 (2985 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Un nou caz de infecție COVID-19 a fost descoperit în rândul cadrelor medicale din Ialomița. De această dată este vorba despre o asistentă din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, care își desfășura activitatea la stația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei. Reprezentanții instituției au explicat faptul că starea de sănătate a asistentei este bună, fiind sub observație medicală la spitalul suport COVID-19 din Fetești.

Testări pentru personalul SJA Ialomița Se pare că asistenta medicală ar fi contactat noul Coronavirus în focarul existent în orașul Țăndărei. Femeia... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 15:05 (8974 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

Ordonanța Militară 8, aplicată arbitrar

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

O angajată a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susține că este obligată să lucreze 14 zile neîntrerupt, în condițiile în care are acasă doi copii minori. Conform declarațiilor sale, pentru a-și păstra slujba ar trebui să meargă la muncă împreună cu copiii. Oficialii instituției susțin că prevederile Ordonanței Militare 8 sunt obligatorii pentru toți angajații.

Realitatea bate Ordonanța Conform prevederilor Ordonanței Militare 8, este interzisă pe perioada stării de urgență încetarea sau suspendarea activității serviciilor sociale de tipul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile. Personalul de la aceste centre va fi organizat în ture și va sta în izolare la locul de muncă timp de 14 zile, urmate de izolarea la domiciliu pentru alte 14 zile. În Ialomița, aplicarea acestor prevederi a generat situații absurde. O angajată a Direcției Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, mama a doi copii, este obligată să se prezinte la muncă împreună cu cei doi copii ai ei... «Mi-au spus să vin cu cu copii la muncă, că, oricum, nu fac nimic acasă... Și să las ciocul mic dacă vreau să mai am de muncă! E anormal ce mi se întîmplă. Soțul lucrează pe TIR, în străinătate... Și trebuie să meargă la muncă acolo. Nu știu ce să fac! Pentru alți colegi s-au găsit soluții, pentru mine nu?! Legea asta nu e pentru familii? Ce pot să fac? Cu cine să las copiii două săptămâni? Și alte două săptămâni după aceea în izolare?» ne-a declarat angajata sub protecția anonimatului.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 13:10 (7988 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

E oficial

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

Miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul Județului Ialomița a emis Ordinul prin care solicită «constatarea și evaluarea pagubelor produse de secetă». Decizia urmează să fie pusă în aplicare cu sprijinul reprezentanților Direcției Agricole Ialomița. «La momentul la care vom avea primele date centralizate, vom face informări publice cu privire la situație!» a declarat consilierul prefectului de Ialomița, Gheorghe Babagianu.

Există Ordin de prefect Ca urmare a solicitării lansate la nivel național de către Ministerele Agricuturii și Afacerilor Interne, miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2020, 12:10 (11197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Infecția COVID-19 face victime și în rândul cadrelor medicale ale Spitalului Orășenesc Țăndărei. O asistentă medicală confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus a fost transferată, în stare gravă, la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Femeia se află în Secția Anestezie și Terapie Intensivă a unității medicale, fiind ventilată mecanic. Reamintim că 9 cadre medicale de la spitalul din Țăndărei au fost izolate la domiciliu, după ce o pacientă bolnavă de COVID-19 s-a prezentat în urmă cu aproximativ 3 săptămâni la camera de gardă, acuzând probleme respiratorii.

Monitorizată la Fetești, transferată la București... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 16:10 (25861 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Campania de irigații în Ialomița începe cu o lună mai devreme. Măsura se impune pentru a se încerca diminuarea efectelor secetei, deja instalată. Potrivit unui comunicat al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare, la acest moment se asigură apă pentru irigații de-a lungul a 62 de kilometri de canale de aducțiune. „«Și în acest an, apa pentru irigații până la punctele de livrare este gratuită, prin fonduri asigurate de la bugetul de stat. Fermierii pot beneficia de apă gratuită indiferent dacă sunt persoane fizice, persoane juridice, organizați în OUAI/FOUAI sau asociații agricole...» se precizează în comunicatul ANIF.

Vești bune pentru culturile de păioase... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 11:10 (15782 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Soluții de criză la Perieți

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Autoritățile din Perieți au la dispoziție 80 de voluntari pentru sprijinirea comunității din cele 5 sate ale comunei. De Paște, voluntarii vor aduce sătenilor «pască și lumină» de la biserică. «Viața trebuie să meargă mai departe! Facem toate eforturile pentru a asigura siguranța locuitorilor din Perieți...» declară primarul Adrian Merlea.

Rețeaua de voluntari din Perieți Administrația din Perieți a reușit să organizeze la nivelul comunei o rețea de voluntari prin care sprijină activ comunitățile din cele 5 sate aparținătoare. Prin intermediul acestora au fost distribuite pachete cu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 18:15 (4524 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

UPDATE Comunicat de presă al Primăriei Slobozia

Marea operațiune de dezinfecție a blocurilor din Slobozia aduce și primele sancțiuni. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a amendat Direcția de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia deoarece a folosit o soluție de uz veterinar. Cu această substanță fermierii dezinfectează grajdurile de animale. Este vorba despre substanța Aldezin, pe care au folosit-o și autoritățile locale din Craiova și din cauza căreia procurorii locali ai acestui oraș au deschis un dosar penal.

Dezinfecție stopată Obligați prin textul Ordonanțelor Militare să dezinfecteze scările de bloc... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 14:15 (8946 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Seceta severă instalată în Ialomița anulează șansele fermierilor ialomițeni de a recolta culturile de păioase înființate în toamnă. «Dacă nu plouă într-o săptămână, nu vom mai culege nimic!» avertizează Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița. Pierderea producției din vară riscă să afecteze capacitatea fermierilor de a relua ciclurile de producție. Soluția este așteptată de la autoritățile guvernamentale.

Seceta a învins În condițiile unor cantități de precipitații care nu au depășit 10 litri/mp, producția de cereale din Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 12:15 (6446 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

În Ialomița

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

Obligați să aștepte chiar și 4 zile pentru a primi rezultatele testelor pentru COVID-19, medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia ar putea analiza probele recoltate de la pacienții suspecți în cadrul unității medicale. Spitalul din Slobozia dispune de un aparat prin care se pot efectua astfel de teste, însă nu are kit-urile necesare efectuării acestui tip de testări. Respectivele kit-uri sunt aduse din Statele Unite ale Americii și vor ajunge în România abia după 15 aprilie 2020. Între timp, unitatea medicală a comandat un alt aparat similar care ar urma să ajungă la Slobozia la sfârșitul lunii aprilie.

79 de cazuri COVID-19 în Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 16:10 (10810 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

De o săptămână, în Ialomița a fost deschis cel de-al treilea Centru de carantină din județ. Este vorba despre Hotelul «Parc» din stațiunea Amara. Hotel dispune de 200 de locuri de cazare, iar până acum au fost aduși în carantină 50 de ialomițeni. Reprezentanții unității susțin faptul că unele dintre persoanele carantinate acceptă cu greu situația și provoacă scandaluri.

648 de locuri în Centrele de carantină Hotelul «Parc» din Amara este a treia unitate de cazare din stațiune transformată în Centru de carantină. Cele 200 de locuri din camere au devenit deja spații de carantină pentru... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 13:40 (6290 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicamentele pentru tratarea bolnavilor de diabet lipsesc din farmaciile ialomițene

8000 de pacienți în pericol

Medicamentele pentru tratarea bolnavilor de diabet lipsesc din farmaciile ialomițene

Sănătatea a 8000 de pacienți din Ialomița care suferă de diabet este pusă în pericol din cauza faptului că unele medicamente prescrise de medici lipsesc din farmacii. Un astfel de exemplu este tratamentul numit SIOFOR, folosit pentru a reduce nivelul glicemiei din sânge. Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița susțin faptul că fac demersuri pentru ca medicamentele să fie aduse la timp. Într-o situație similară se află și pacienții care au probleme cu glanda tiroidă și care așteaptă de câteva săptămâni ca farmaciile să se aprovizioneze cu medicamentul Euthyrox...

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 11:05 (10926 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienți infectați cu COVID-19 în Centrul de Dializă «Fresenius» din Slobozia

Anchetă epidemiologică în desfășurare

Pacienți infectați cu COVID-19 în Centrul de Dializă «Fresenius» din Slobozia

O anchetă epidemiologică este în lucru la Centrul de Dializă privat din Slobozia, aparținând companiei Fresenius Nephrocare. Situația a scăpat de sub control după ce o pacientă a fost depistată pozitiv la testul pentru COVID-19 și trimisă acasă cu același transport în care se aflau și alți bolnavi. Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au confirmat faptul că în seara zilei de luni, 6 aprilie 2020, un alt pacient al Centrului, în vârstă de 52 de ani, s-a prezentat la unitatea medicală cu simptome specifice infecției cu noul Coronavirus (SARS-Cov-2). Autoritățile locale au refuzat să ofere informații publice despre focarul existent la Centrul de Dializă privat, însă situația a fost... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 16:15 (7577 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei

Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei

Grupul de Comunicare Strategică a anunțat marți, 7 aprilie 2020, decesul cu numărul 178 provocat de COVID-19 în țara noastră. Este vorba despre un bărbat de 60 de ani, care a murit pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

9 decese înregistrate în Ialomița Potrivit informațiilor, bărbatul de 60 de ani provine din focarul COVID-19 din Țăndărei, același focar din cauza căruia sâmbătă, 4 aprilie 2020, Ministerul Afacerilor Interne a dispus carantinarea orașului. Pacientul a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sâmbătă, 4 aprilie 2020... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 16:05 (3574 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

COVID-19 la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

Testele de laborator efectuate în județul Ialomița au scos la iveală faptul că doi militari din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița sunt infectați cu noul Coronavirus. Surse neoficiale susțin faptul că deși șefii instituției cunoșteau situația, angajații ar fi fost chemați la muncă, intrând în contact cu alți colegi care, în prezent, sunt testați pentru a se stabili dacă sunt infectați la rândul lor. Totodată, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au precizat faptul că subofițerii depistați pozitiv vor fi transferați în cursul zilei de marți, 7 aprilie 2020, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești.

Infectat în familie... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 14:40 (11833 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Instituită prin Ordonanța Militară Nr. 7, carantina de la Țăndărei aruncă orașul într-un imens haos. Activitatea economică este blocată, iar oamenii care ar fi trebuit să ajungă la locurile de muncă pe care le au în alte localități nu au fost lăsați să iasă din oraș. De asemenea, nu au putut părăsi Țăndăreiul nici persoanele care administrează mici afaceri și care ar fi trebuit să ajungă la depozitele aflate în alte zone din județ pentru a se aproviziona cu marfă. Reprezentanții administrației locale au făcut demersuri pe lângă oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița pentru a impementa o serie de derogări de la textul Ordonanței Militare Nr. 7 însă nu au primit un răspuns... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 16:05 (7803 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu este acuzat că își face campanie electorală profitând de pandemia Coronavirusului. El folosește aparatul administrativ local și așa-zișii voluntari ai Primăriei special în acest scop, sloganul «campaniei» declanșate în urmă cu 2 săptămâni fiind: «Facem cumpărăturile pentru dumneavoastră!». În proiect sunt implicate apoximativ 50 de persoane, voluntari, membri de partid sau angajați ai Primăriei Slobozia...

Campanie cu «măști» În urmă cu două săptămâni, Primăria Slobozia a declanșat o amplă campanie de informare și sprijinire a populației Sloboziei, în condițiile... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat public faptul că orașul Țăndărei intră oficial în carantină. Decizia a fost luată din cauza nerespectării măsurii izolării la domiciliu de către cetățenii de entie romă. În cadrul unei conferințe de presă, Vela a precizat faptul că 60% din cazurile de COVID-19 înregistrate în Ialomița au fost depistate la Țăndărei. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost prevăzută în textul Ordonanței Militare Nr. 7.

Prevederile Ordonanței Militare Nr. 7 În cadrul conferinței de presă pe care a organizat-o, Marcel Vela, ministrul Afacerilor ... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 17:40 (10258 vizualizări - 32 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor SVSU și SPSU

Inspectoratul pentru situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează, în data de 9 iunie 2016, începînd cu orele 8,30, faza județeană a Concursurilor Profesionale ale Serviciilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 18:20
(8623 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În atenția contribuabililor mijlocii

Printr-un comunicat de presă, Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești anunță că, începînd cu data de 03.06.2016, Registrul unic de control și Registrul de evidență fiscală vor fi eliberate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 16:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7690 șomeri, din care 1395 șomeri indemnizați, respectiv 6295 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 15:05
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


Cerc Pastoral la Parohia «Sfîntul Dumitru» Slobozia

Vineri, 3 iunie 2016, preoții parohiilor din municipiul Slobozia, în frunte cu părintele Butu Ionuț, Protopop de Slobozia, au săvîrșit Sfînta Taină a Maslului la Parohia «Sfîntul Dumitru» Slobozia, alături ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 14:10
(3853 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de supraveghere a Pestei Porcine Clasice

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează faptul că, în perioada iunie-iulie 2016, se va demara o amplă campanie de supraveghere activă a Pestei Porcine Clasice. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 19:40
(5168 vizualizări - 1 comentariu)


«Ziua Eroilor», sărbătorită la Slobozia

Reprezentanții Instituției Prefectului anunță faptul că joi, 9 iunie 2016, la Slobozia vor fi organizate o serie de manifestări publice dedicate «Zilei Eroilor». Evenimentele se vor desfășura în colaborare ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 19:10
(4979 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-au furat mașina din fața casei

Miercuri, 1 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din  localitate, cu privire la faptul că i-a fost sustras autoturismul personal ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 18:45
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


TU votezi! MAI te informează!

În contextul organizării alegerilor locale din acest an, MAI desfășoară o campanie de informare a cetățenilor cu privire la principalele prevederi legale referitoare la exercitarea dreptului de vot.
...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:45
(4306 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

Miercuri, 1 iunie a.c., cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, elevii, însoțiți de cardele didactice, au vizitat sediul Inspectoratului, unde le-au fost prezentate autospecialele de poliție, tehnica ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:40
(7208 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
contabil evidență primară
condiții
-absolvent liceu economic
-cunoștințe operare PC
-cunoscător limba engleză
CV-urile se transmit
la adresa de e-mail
[email protected]

25 Mai 2016, 15:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
lucrător comercial
condiții:
-studii medii
-vechime maxim 3 ani
contabil principal
condiții:
-studii medii și/sau superioare
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

25 Mai 2016, 13:20


AFIR: 453 milioane de euro disponibili pentru infrastructură rurală, agricolă sau forestieră, dar și pentru protejarea patrimoniului cultural

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță că miercuri, 25 mai 2016, orele 9,00, se va deschide sesiunea de primire de proiecte pentru Submăsurile 4.3.A -Investiții pentru dezvoltarea, modernizarea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 18:25
(6146 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pădurar trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă, «procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au finalizat cercetările și au dispus trimiterea în judecată, la 24.05.2016, în stare de libertate, ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 12:15
(6403 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC CONSTRIF SA
scoate la vînzare următoarele terenuri
-teren intravilan,
în suprafață de 5000 mp
situat în Cartier locuințe,
zona Sud-cartier Slobozia Nouă
(10 euro/mp)
-2 loturi teren intravilan,
în suprafață de 17014 mp fiecare,
situate la ieșirea din Slobozia
spre Slobozia Nouă
(8 euro/mp)
Prețurile sînt negociabile.
Relații la telefon 0748/128.221

23 Mai 2016, 13:45


anunț angajare

CIVITAS unul dintre principalii
furnizori naționali de servicii
de securitate
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
în Slobozia
-cunoștințe avansate operare calculator
-salariu atractiv, program în ture
Pentru mai multe detalii
sunați la telefon 0732/960.951
sau trimiteți CV-urile
dumneavoastră la adresa de e-mail
[email protected]

23 Mai 2016, 11:20


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați de 40 și 49 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Testați cu aparatul etilotest de către polițiști, aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 19:20
(4934 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a pierdut viața sub roțile mașinii

Un bărbat a cărui identitate nu a fost încă stabilită a fost omorît luni, 16 mai 2016, în urma unui accident rutier, petrecut la intrare în Slobozia. Din primele date, se pare că bărbatul se deplasa neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 15:50
(4357 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Proiectil descoperit pe cîmp

Jandarmii din Slobozia au descoperit duminică, 15 mai 2016, un proiectil la marginea unui cîmp din apropierea municipiului Slobozia. Aceștia au sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat specialiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 14:30
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu cinci victime

Cinci persoane au fost rănite, la sfîrșitul săptămînii precedente, după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident rutier. Conducătorul auto al automobilului a fost prins între fiarele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 13:25
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AGROMAS GRUP
firmă specializată în comerțul
cu pesticide și semințe
angajează
șofer autocamion
Cerințe
-experiență minimum 2 ani
-posesor permis conducere categ. C+E
-posesor atestat transport
mărfuri generale
-fără antecedente penale
-seriozitate și responsabilitate
-aviz medical și psihologic valabil
-experiență în transport de mărfuri
-transport intern și EXTERN
-atestat transport mărfuri periculoase
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]

17 Mai 2016, 11:05


Anchetă in rem la Fetești

Procurorii și polițiștii din Fetești fac cercetări in rem într-o anchetă privitoare la o posibilă tentativă de viol. Verificările oamenilor legii au debutat după ce o femeie a reclamat faptul că un bărbat ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2016, 11:20
(5713 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E

-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

15 Mai 2016, 15:55


anunț angajare

SC Baladei Thirdway Transport SRL
selectează în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviuri în:
-Reșița și Piatra Neamț: luni, 16 mai
-Petroșani și Galați: marți, 17 mai
-Craiova și Medgidia: miercuri, 18 mai
-București și Buzău: joi, 19 mai
-București: vineri, 20 mai
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația
valabilă cel puțin 6 luni,
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații suplimentare
la [email protected] și 0740/295.418

15 Mai 2016, 14:40


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează operator facturare
pentru Punctul de lucru Țăndărei

Condițiile angajării sînt
-cunoștințe operare PC
(Word, Excell, Outlook)
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

15 Mai 2016, 14:05


IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

Conform unui plan adoptat de Poliția Română, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița demarează în această perioadă o amplă  campanie de prevenire în școlile din întreg județul. Elevii învață ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 20:20
(4109 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a făcut publică ofera locurilor de muncă pentru următoarea perioadă. Astfel, în baza de date a AJOFM se regăsesc peste 420 de locuri de muncă. ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 18:15
(7177 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege să fii voluntar!

Începînd de marți, 10 mai 2016, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență lansează semenilor o provocare, aceea de a deveni voluntar în cadrul inspectoratelor pentru situații de urgență din România ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 17:45
(5985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală

Cinci persoane au fost trimise în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Bogdan Stănescu, Marian Stănescu, Marioara ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 16:25
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis și beat la volan!

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei ialomițeni, cu vîrstele cuprinse între 24 și 65 de ani, care conduceau autoturisme pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 13:35
(5265 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 16 permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6-8 mai 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 12:05
(4974 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...