Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiecte de peste 40 mii de euro

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte de peste 40 mii de euro

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale de a im­plementa două proiecte menite să contribuie la siguranța cetățe­nilor: sistem vi­deo de supra­ve­ghere și iluminat public, pro­iecte în valoare de peste 40 mii de euro.

50 camere video la Sărățeni Eugen Tocileanu, primarul co­munei Sărățeni, urmează să implementeze un nou proiect. Acesta dorește să instaleze în întreaga co­mună 50 camere video de supra­ve­ghere. «Acum lucrăm la un proiect pe GAL, respectiv montarea ca­me­relor de supraveghere video... Ca­merele vor fi amplasate în toată lo­calitatea, în special în centrul... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 12:40 (5044 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

În Ialomița

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

Un control efectuat de Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița în cadrul pri­mă­riilor din județ scoate în evidență dezinteresul autorităților locale față de modul în care se acordă servicii sociale beneficiarilor. Toate acestea în condițiile în care, la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială rămâne unul dintre domeniile care se bucură de cea mai mare finanțare, bene­ficind de fonduri anuale care depășesc 150 milioane de lei.

Săracii, tratați cu indiferență Controlul efectuat de reprezentanții Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița s-a realizat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 10:20 (3937 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Ultimele zvâcniri ale administrației Moraru

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Miercuri, 30 octombrie 2019, consilierii județeni s-au reunit în ca­drul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a întâlnirii au fi­gurat 24 de proiecte de hotărâri, unele de interes major pentru cetățenii județului Ialomița. Printre acestea se numără și proiecte care vizează investiții edi­litare la nivelul județului Ialomița. Acestea vor fi finalizate, în cel mai fericit caz, la sfârșitul următorului mandat legislativ, respectiv în anii 2023-2024. Ședința a fost marcată de scandalul public declanșat între consilierul județean PNL Dragoș Soare și directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu...

Administrația Moraru moare, dar nu se predă... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2019, 12:10 (8750 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Bătut de un polițist într-o benzinărie

La Slobozia

Bătut de un polițist într-o benzinărie

Acuzații grave aduse unui polițist din Slobozia. Angajat în cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ia­lomița, agentul a fost reclamat de un tânăr cu privire la faptul că l-ar fi agresat într-o benzi­nărie. Acesta spune că ar fi încercat să-l salute pe polițist, moment în care omul legii și-ar fi ieșit din fire și i-ar fi aplicat o corecție. Șefii polițistului sunt însă de altă părere. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița susțin faptul că agentul a fost cel care ar fi fost agresat de tânărul care l-a reclamat... În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Scandal la benzinărie... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 17:15 (9534 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (II)

Moraru-omul și opera (II)

Saga președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, revine în paginile ziarului nostru. Săptămâna trecută am trecut în revistă prima sa decizie administrativă și activitatea care a precedat numirea sa în funcție. Astăzi ne vom concentra atenția asupra altor decizii administrative care au făcut istorie la nivel local, de la primele sale apariții pe rețelele de socia­lizare la «vânătoarea de vrăjitoare» declanșată în cadrul instituției și de-acolo mai departe la deciziile care au bulversat activitatea administrativă județeană generând, pierderi financiare greu de cuantificat.

Epoca rapoartelor lunare... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 13:20 (3323 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bomba» cu miros construită în mijlocul străzii

La Gârbovi

«Bomba» cu miros construită în mijlocul străzii

Un cetățean din comuna Gârbovi a pus pe jar autorită­țile după ce a amenajat, pe strada pe care locuiește, o hazna. Totul a ieșit la iveală după ce vecinii au reclamat întreaga situație, deranjați de mirosul puternic care a învăluit întreaga stradă. În urma petiției, Garda de Mediu-Comisariatul Județean Ialomița, Prefectura Ialomița și Direcția de Sănătate Publică au efectuat mai multe controale, omul fiind amendat. Mai mult, organele de control l-au obligat ca în 45 de zile să astupe fosa. Situația este cu atât mai uluitoare cu cât, spun repre­zentanții Primăriei Gârbovi, cetățeanul a vrut să intre cu haznaua în legalitate solicitând pentru ea autorizație de construire!

Un caz uluitor... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 11:50 (2153 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

bonus: Prefecții s-au «îmbolnăvit» subit

Scandal public înainte de Alegerile Prezidențiale în județul Ialomița. Biroul Electoral Județean Ialomița și-a schimbat conducerea, după ce fostul președinte, judecătorul Daniela Răceanu, a demisionat din funcție. Decizia acesteia a fost luată după ce a formulat o plângere penală împotriva membrilor BEJ, pe care i-a acuzat de «fals în declarații». Dosarul se află în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București.

3 instituții, o singură anchetă Potrivit informațiilor, fostul șef al Biroului Electoral Județean Ialomița, judecătorul Daniela Răceanu, a înaintat organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 19:20 (6524 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

În urmă cu 4 luni, autoritățile din Țăndărei au reușit să obțină fonduri pentru dotarea cu aparatură medicală necesară viitorului dispensar din Cartierul Strachina. Proiectul va atinge suma de 46 mii de euro, banii provenind de la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale prin Grupul de Acțiune Locală. Beneficiarii acestei investiții vor fi cetățenii orașului Țăndărei.

Un nou proiect la ºăndărei
Edilii orașului Țăndărei sunt pe cale să finalizeze încă un proiect menit să contribuie la bunăstarea cetățenilor. Astfel, o clădire din Cartierul Strachina în care mulți ani a funcționat... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 16:25 (3761 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

În ultimele două luni, angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au extins activitatea instituției și în mediul rural. Astfel, au fost demarate 5 campanii de donare de sânge în tot atâtea loca­lități din județ. Măsura a fost adoptată ca urmare a scăderii numărului de donatori care trec pragul Centrului.

Ialomița are nevoie de donatori de sânge Informațiile oficiale ale Centrului de Transfuzii Sanguie Ialomița arată că în ultimele două luni media donatorilor înregistrați zilnic a fost de cel mult 10 persoane. Din această cauză, angajații instituției au luat decizia de a demara... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 13:20 (2755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul rutier de la Bora a ajuns în instanță

Cu 1 milion de lei mai scump

Podul rutier de la Bora a ajuns în instanță

Construcția podului rutier peste râul Ialomița din zona Cartierului Bora al Sloboziei a ajuns în instanță. Oficialii Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Constanța, subordonată Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, a acționat în instanță societatea Construcții Feroviare Drumuri Poduri SRL Buzău, firma care a câștigat inițial contractul pentru reabili­tarea obiectivului. Problema este generată de faptul că o parte dintre lucrările inițiale ale constructorului buzoian au afectat rezistența podului. Siguranța circulației nu este însă în pericol. Vestea bună este că a fost găsit un constructor, însă noul proiect de consolidare este mai scump cu 1 milion de lei.
... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 10:10 (4986 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia salvează PRO România!

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Episcopia salvează PRO România!

În prag de Alegeri Prezidențiale, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a adus la Slobozia Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam. Procesiunea de întâmpinare, desfășurată marți, 5 noiembrie 2019, a fost marcată de prezența politicienilor PRO România, în frunte cu Marian Neacșu. Icoana va rămâne la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» până luni, 11 noiembrie 2019...

Luceafărul Neacșu și Primarul Nimănui
Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei și cei 4000 de credincioși numărați oficial s-au bucurat să-i aibă alături, în primul... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 19:05 (9209 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

Cheltuieli megalomanice la Urziceni

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

La o lună de la declararea «stării de alertă», orașul Urziceni continuă să se confrunte cu probleme grave legate de salubrizarea localității. Prețul pentru preluarea gunoiului menajer a fost majorat la 10,5 lei, Rosal Grup SA rămâne titular de contract pentru încă 8 luni de zile, iar primarul Constantin Sava nu renunță la intențiile sale de a înființa un serviciu de salubritate propriu...

Curat ilegal, iar locuitorii plătesc!
La sfârșitul lunii septembrie 2019, primarul Constantin Sava anunța public rezilierea contractului cu Rosal Grup SA și înființarea «în maxim două săptămâni... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 13:20 (6221 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8,6 milioane de lei pentru achiziția de aparatură medicală

Fonduri alocate spitalelor ialomițene

8,6 milioane de lei pentru achiziția de aparatură medicală

Ministerul Sănătății alocă spitalelor din județul Ialomița suma de 8,6 milioane de lei pentru achiziția de apa­ratură medicală. Oficialii unităților medicale susțin faptul că primele aparate au sosit deja, urmând să aștepte o serie de aprobări speciale pentru a le pune în funcțiune. Echipamentele nu acoperă însă lipsa de medici cu care toate spitalele ialomițene se confruntă de ani buni.

Fonduri pentru spitale Anual, Ministerul Sănătății solicită spitalelor să întocmească o listă cu aparatura medicală necesară asigurării unor servicii de calitate. Raportat la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 11:55 (3142 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs pentru «noră» la Direcția Agricolă Ialomița

Trăiască PCR (Pile, Cunoștințe, Relații)

Concurs pentru «noră» la Direcția Agricolă Ialomița

bonus: drept la replică

Șefa Direcției Agricole Ialomița este acuzată public că netezește drumul viitoarei nurori către o funcție de consilier în cadrul instituției pe care o conduce. Concursul va avea loc pe 18 noiembrie 2019 și, potrivit sesizării, directorul Constanța Bucur Diamandi a interzis contracandidaților înscrierea la concurs. Revoltat de situație, petentul a transmis în urmă cu două săptămâni sesizarea către Ministerul Agriculturii și a făcut o plângere la DNA. Constanța Bucur Diamandi a refuzat să răspundă acuzațiilor formulate susținând că este ocupată și nu poate vorbi cu reporterul ziarului nostru.

Slujbă pentru «noră» la Direcția Agricolă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 18:20 (5763 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul plătește 433 mii de lei pe an pentru masa deținuților

La Slobozia

Statul plătește 433 mii de lei pe an pentru masa deținuților

Fără să mai surprindă pe nimeni, Statul cheltuie mai mulți bani pentru a asigura masa deținuților comparativ cu sumele plătite pentru achiziția alimentelor prin programul «Cornul și Laptele», destinat elevilor. Prețul alimentației persoanelor private de libertate crește în funcție de regimul de detenție. De exemplu, într-o zi, pentru a asigura masa unui singur deținut, Penitenciarul Slobozia cheltuie 3,5 lei. În schimb, la Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița hrana unei persoane reținute costă 9,2 lei/zi. Pentru o singură cutie de lapte și un singur corn se cheltuie zilnic 1,92 lei...

Fonduri pentru masa deținuților... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 13:40 (4162 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, 40% dintre proiectele finanțate prin PNDL 1 așteaptă finalizarea

În Ialomița, 40% dintre proiectele finanțate prin PNDL 1 așteaptă finalizarea

Programul Național de Dez­voltare Locală (PNDL) este departe de a fi motorul de dezvoltare a României, așa cum l-a promovat în spațiul public fostul Guvernul Dăncilă. În momentul de față, la nivelul județului Ialomița, 40% dintre proiecte așteaptă finali­zarea. Astfel, administrațiile locale din județ mai trebuie să primească de la Guvernul României peste 56 mili­oane de lei pentru a-și putea încheia pro­iectele. Problemele care au gene­rat gradul scăzut de implementare a celor 64 de investiții finanțate prin PNDL 1 diferă de la o localitate la alta.

Mirajul PNDL Conceput în două etape... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 10:05 (3788 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Catalogul electronic, al doilea an de implementare

Anul școlar 2019-2020, la Slobozia

Catalogul electronic, al doilea an de implementare

Pentru al doilea an consecutiv, Primăria Slobozia va finanța implementarea catalogului electronic în școli. Prin intermediul acestei platforme, părinții pot vedea notele copilului, cât și numărul de absențe pe care elevul le-a acumulat. La acest moment, încă două unități de învățământ doresc să adere la această plat­formă.

O idee europeană la Slobozia
În noiembrie 2018, Primăria Slobozia achiziționa de la firma Software Tehnologies Solution SRL cataloage electronice. În urma semnării unui contract de 1,3 milioane de lei încheiat cu Primăria Slobozia, 7 unități de învățământ din... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2019, 16:05 (3864 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia nu și-a îndeplinit indicatorii de performanță

Parcul Industrial IMM Slobozia nu și-a îndeplinit indicatorii de performanță

La 5 ani de la inaugurare, în Parcul Industrial IMM Slobozia se lucrează. Numă­rul firmelor care construiesc a ajuns la 8, iar autoritățile susțin că și-au îndeplinit toți indicatorii de performanță asumați. În realitate însă, problemele economice cu care se confruntă acest obiectiv de 5 ani încoace rămân.

Din trei indicatori, unul realizat
Autoritățile locale susțin că au reușit să îndeplinească indicatorii de performanță care aveau termen scadent la sfârșitul lunii august 2019. Reamintim că, potrivit acestora, Parcul Industrial IMM trebuie să aibă un grad de ocupare de 100%... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2019, 12:40 (6966 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Pasajul de la Drajna va costa 100 milioane de lei

Soluții marca Ștefan Mușoiu

Pasajul de la Drajna va costa 100 milioane de lei

Vineri, 25 octombrie 2019, în cadrul unei conferințe de presă prezidată de vicepreședintele Senatului, Robert Cazanciuc, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a făcut publică valoarea investiției în pasajul de la Drajna, obiectiv edilitar pentru care face un lobby intens. Potrivit primelor estimări, valoarea acestui obiectiv este de 100 milioane de lei, iar termenul de finalizare a lucrărilor ar fi anul 2022...

Aceleași promisiuni într-o altă prezentare
Primele declarații în spațiul public privind realizarea unui pasaj rutier la Drajna datează din anul 2011. De-a lungul acestei perioade... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2019, 09:50 (4265 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!»

Se întâmplă în Ialomița

Acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!»

În perioada octombrie-noiembrie 2019, sub organizarea directă a Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, copiii din Slobozia și Fetești, însoțiți de cadre didactice și părinți participă la acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!». Acțiunea desfășurată vineri, 25 octombrie a.c., a adunat în Parcul de la Catedrală nu mai puțin de 300 de copii... În urma acestei acțiuni, participanții sunt premiați cu arbuști, trandafiri sau copăcei pe care, cu ajutorul părinților, îi vor planta.

Sport pentru copii Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Asociația Județeană ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2019, 17:05 (5318 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sprijin financiar pentru crescătorii de vaci

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că termenul de depunere a cererilor pentru ajutorul acordat din Fondul European de Garantare Agricolă producătorilor de lapte de vacă din zone ...[citește_toată_știrea]

4 August 2010, 15:58
(16073 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:38
(10334 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:28
(9402 vizualizări - 0 comentarii)


Absolvenții 2010 și șomajul

Absolvenții promoției 2010 care nu-și găsesc slujbe pot beneficia de serviciile și facilitățile acordate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița.
În conformitate cu prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:13
(16777 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 67000 de lei și 25 de permise reținute

3 infracțiuni constatate, 306 sancțiuni contravenționale aplicate, 7 certificate de înmatriculare retrase și 25 permise de conducere reținute. Acesta este bilanțul unei serii de acțiuni desfășurate la acest ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:12
(18832 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vineri, 30 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-12.00, efective ale Poliției Slobozia, agenții ai posturilor de poliție arondate, împreună cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2010, 06:28
(20898 vizualizări - 0 comentarii)


Ministerul Administrației și Internelor organizează tabere pentru copiii afectați de inundații

Peste 180 de copii care locuiesc în zonele din Moldova afectate de inundații vor participa în perioada următoare la tabere organizate de Ministerul Administrației și Internelor, în spațiile de cazare aflate ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2010, 06:22
(22669 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut

Copil dispărut

Polițiștii desfășoară activități de cercetare, investigare și căutare a unui minor de 13 ani, pe nume Bucur ȘTEFĂNEL, din localitatea Fierbinți-Tîrg, care a dispărut de la domiciliu. Dispariția a fost anunțată ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:45
(19930 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Trei accidente rutiere cu victime într-o singură zi

În cursul zilei de miercuri, 28 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu mai multe victime. Primul eveniment rutier a fost anunțat pe raza localității Ion Roată și s ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:43
(18553 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Service auto angajează
• inginer mecanic
• electrican auto
Condiții de angajare
• experiență în service minim 2 ani, seriozitate
Candidații interesați pot trimite CV-urile la sediul firmei ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:14
(18659 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Imnului Național, sărbătorită la Slobozia

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat joi, 29 iulie, un ceremonial de sărbătorire a Zilei Imnului Național. Festivitatea s-a desfășurat în fața sediului Prefecturii și a reunit personal ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 16:51
(19774 vizualizări - 0 comentarii)


Comerciant ambulant prins de jandarmi

Jandarmii ialomițeni au fost sesizați miercuri, 28 iulie, despre faptul că pe o stradă din Slobozia un bărbat încerca să vîndă o drujbă la un preț mai mic decît cel al pieței. Jandarmii deplasați la fața ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 16:49
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Și-a dat foc la haine

Un bărbat din localitatea Lăcusteni, aflat în stare de ebrietate, a incendiat mai multe articole de îmbrăcăminte din dormitorul locuinței. Pompierii militari de la Garda Țăndărei au intervenit cu operativitate ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 11:10
(24317 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Accident

Miercuri, 28 iulie a.c., după-amiază, în jurul orei 15.10, echipajul de descarcerare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitat să intervină ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 11:10
(22677 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Două persoane rănite într-un accident

În dimineața zilei de miercuri, 28 iulie a.c., în jurul orei 06.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, pe raza localității Bucu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2010, 20:37
(19389 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Urziceni: Acțiune de amploare a polițiștilor

Efective din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița-Serviciul Rutier, Serviciul de Ordine Publică, Serviciul de Investigare a Fraudelor, Serviciul Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2010, 20:31
(10399 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 18:09
(11125 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:53
(16477 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: L-a călcat camionul

În cursul nopții, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Pe scurt, polițiștii au stabilit că, în timp ce un bărbat, de 53 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:45
(18725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Borănești: Hoți de găini, arestați

Polițiștii ialomițeni au reținut luni, 26 iulie, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 32 și 52 de ani, toți din localitatea Borănești, după ce au fost surprinși în flagrant în noaptea de joi spre vineri ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:45
(23422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident cu două victime

Marți, 27 iulie, s-a produs un alt accident de circulație, în afara municipiului Slobozia, soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Polițiștii au efectuat cercetări, stabilind că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:44
(17304 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Captură record de deșeuri neferoase

Polițiștii Feteșteni au interceptat la finalul săptămînii precedente un transport de deșeuri neferoase pentru care nu existau documente de proveniență. Materialele neferoase a fost confiscate, iar polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 13:13
(20419 vizualizări - 0 comentarii)


Disponibilizările din sectorul public, în atenția Comisiei de Dialog Social

Joi, 29 iulie, Comisia de Dialog Social din cadrul Instituției Prefectului Județului Ialomița se va întruni în ședința lunară. Pe ordinea de zi a lucrărilor se va discuta un singur punct, dezbaterile vizînd ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 09:58
(18421 vizualizări - 0 comentarii)


Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2010, concurenți

Cîștigătorii preselecției și, implicit, concurenții ediției 43 a «Trofeului Tinereții» Amara sînt, în ordinea intrării în concurs, stabilită prin tragere la sorți: 1. Daniela COJOCARU (25 ani, Iași), 2. Diana ȘERBAN (16 ani, Ialomița) ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:49
(22643 vizualizări - 0 comentarii)


Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19400 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20030 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12085 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20333 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22295 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...