Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Implantul dentar este considerat astăzi una dintre cele mai sigure și durabile soluții pentru înlocuirea dinților lipsă. Procedura modernă, realizată cu tehnologie de ultimă generație, permite o intervenție minim invazivă, cu rezultate excelente pe termen lung. Cu toate acestea, chiar și în cele mai bune condiții, este normal ca pacienții să se întrebe ce fel de durere este „firească“ după implant dentar și când ar trebui să se îngrijoreze.
La Clinica Dr. Ardeleanu din Slobozia, echipa de medici oferă nu doar tratamentul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 12:15 (4119 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița a sancționat gestionarea neconformă a deșeurilor

Amenzi de peste 1 milion de lei în primul semestru al anului 2025

Garda de Mediu Ialomița a sancționat gestionarea neconformă a deșeurilor

Gestionarea deficitară a deșeurilor atât de către administrațiile locale din Ialomița, cât și de entitățile private din Ialomița, a fost sancționată de către Garda de Mediu. În primul semestru al acestui an, instituția a aplicat sancțiuni  de peste 1 milion de lei.

 

Verificările continuă În primul semestru al acestui an, Garda de Mediu Ialomița a realizat peste 100 de acțiuni de control ce au vizat modul în care se realizează gestionarea gunoaielor atât de către administrațiile publice, cât și de către entitățile private. Rezultatul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 09:50 (8814 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Borănești: Adolescent de 17 ani înjunghiat de mai multe ori, agresorii trimiși în judecată!

Borănești: Adolescent de 17 ani înjunghiat de mai multe ori, agresorii trimiși în judecată!

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a finalizat cercetările într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «tentativă de omor», «complicitate la tentativă de omor», «distrugere» și «violare de domiciliu». Victima din această anchetă este un adolescent de 17 ani care a fost înjunghiat de mai multe ori cu un cuțit.

 

Dosar trimis în judecată Faptele reținute de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița s-au produs în aprilie 2025. În urma unei discuții contradictorii... [citește_tot_articolul]

8 August 2025, 09:40 (5710 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Controale medicale pe liste de așteptare în Ambulatoriul Spitalului Județean Slobozia

Controale medicale pe liste de așteptare în Ambulatoriul Spitalului Județean Slobozia

Persoanele care au nevoie de consultații medicale în cabinetele Ambulatoriului de specialitate al Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie să aștepte între 2 și 6 luni pentru o programare. Cei pentru care timpul este esențial pot beneficia însă contracost de servicii medicale în cadrul clinicilor private. Fără să mai surprindă pe nimeni, situația este ge­nerată de lipsa medicilor.

 

Liste de așteptare foarte lungi În timp ce Ministerul Sănătății promovează serviciile medicale prespita-licești, considerându-le esențiale, medicii care... [citește_tot_articolul]

7 August 2025, 09:55 (22858 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără soluții financiare pentru reabilitarea șoselei Slobozia-Amara

La Slobozia

Fără soluții financiare pentru reabilitarea șoselei Slobozia-Amara

Pe lângă porțiunea DN21, cunoscută sub numele de Șoseaua Brăilei, Primăria Slobozia administrează și porțiunea DN2C, denumită Șoseaua Slobozia-Amara. Și această bucată de drum național se află într-o stare avansată de degra­dare, însă până acum nu s-au făcut demersuri în vederea reabilitării, așa cum s-a întâmplat cu primul drum public. Administrația locală susține că vor fi efectuate doar lucrări de întreținere, pentru că nu poate fi reabilitată din lipsă de fonduri.

 

Buget limitat Pentru reparația Șoselei Brăilei, Primăria... [citește_tot_articolul]

6 August 2025, 10:15 (26565 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei

Camera de Conturi Ialomița reclamă

Abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunilor de audit desfășurate în anul 2024, privind anul financiar 2023. La nivelul județului Ialomița au fost efectuate 43 de misiuni de audit. La finalul acestor verificări s-au constatat abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei. În majoritatea cazurilor, principalul motiv care a generat aceste situații este legat de slaba pregătire profesională a angajaților care își desfășoară activitatea în instituțiile auditate, după cum apreciază reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița.

 

Ce a constatat Camera de Conturi Ialomița?... [citește_tot_articolul]

5 August 2025, 09:40 (12807 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 34,03% dintre profesori au obținut peste 7 la Titularizare

Doar 34,03% dintre profesori au obținut peste 7 la Titularizare

După Bacalaureat și Evaluare Națională, a venit rândul profesorilor să treacă prin focurile examenelor. La finalul lunii iulie 2025, s-au publicat rezultatele parțiale ale Titularizării. Fără să mai surprindă pe nimeni, doar 34,03% dintre candidați au obținut note peste 7, astfel încât să fie considerați «admiși». Totodată, unii au obținut chiar și note de 2 sau de 3.

 

Rezultate la Titularizare În urmă cu două săptămâni, profesorii au susținut examenul scris la Titularizare 2025. Deși anul acesta s-au înscris peste 300 de candidați... [citește_tot_articolul]

4 August 2025, 10:10 (8299 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În Ialomița

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În urmă cu o săptămână, Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, a organizat o serie de întâlniri oficiale cu primarii din județ, ce au avut ca subiect gestionarea eficientă a deșeurilor. Administrația județeană gestionează activitatea operatorului de salubritate ADI ECOO 2009, de ale cărui servicii beneficiază majoritatea localită­ților ialomițene. Discuțiile au avut ca temă și o posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului. Cel mai probabil, noile tarife vor intra în vigoare de la 1 ianuarie 2026.

 

22 milioane de euro pentru gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

3 August 2025, 09:55 (23612 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stagnare economică persistentă» pentru județul Ialomița

Raport al Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației

«Stagnare economică persistentă» pentru județul Ialomița

Într-un document prezentat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, sugestiv intitulat «Disparități teritoriale în România-Raport privind starea teritoriului 2024», Ialomița apare printre cele mai vitregite și sărace județe ale României. În cele ce urmează, vom încerca să reproducem ceea ce semnalează Raportul, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației analizând statistic decalajul existent între județe.

 

Deficiențele Ialomiței...

...sunt cunoscute și sintetizate î... [citește_tot_articolul]

2 August 2025, 09:40 (4980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Eveniment istoric: Turul României sosește pentru prima dată la Slobozia, pe 13 septembrie

Eveniment istoric: Turul României sosește pentru prima dată la Slobozia, pe 13 septembrie

13 septembrie marchează un moment istoric pentru Slobozia: pentru prima dată, orașul găzduiește sosirea unei etape din Turul României – cea mai importantă competiție ciclistă din țară! Caravana Micii Bucle aduce în oraș peste 150 de cicliști profesioniști din întreaga lume, transformând Slobozia într-un punct-cheie al acestei ediții.
Etapa a patra: 212 km, un traseu spectaculos peste Dunăre
Startul etapei a patra are loc în aceeași zi, în Buzău, iar cicliștii parcurg un traseu impresionant de 212 km, trecând prin Brăila și Însurăței, cu un moment spectaculos – traversarea noului pod peste ... [citește_tot_articolul]

1 August 2025, 16:20 (9416 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit primarul comunei Valea Ciorii, Mihaela Roșu

A murit primarul comunei Valea Ciorii, Mihaela Roșu

Vineri dimineață, 1 august 2025, Mihaela Roșu, primarul localității ialomițene Valea Ciorii, s-a stins din viață. Primarul Mihaela Roșu a fost internată în urmă cu câteva zile la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia, după ce ar fi suferit un accident vascular cerebral. Mihaela Roșu a fost viceprimar cu atribuții de primar o perioadă lungă în mandatul 2020-2024, la Alegerile Locale din iunie 2024 câștigând voturile locuitorilor din Valea Ciorii sub sigla Partidului Social Democrat. «Primim cu profundă surprindere și tristețe vestea că, începând de astăzi, 1 august a.c., doamna primar Mihaela Roșu nu mai este printre noi. O femeie de o forță remarcabilă, care a fost o prezență constantă și influentă în viețile noastre în ultimele decenii, a fost răpusă mult prea devreme de o moarte neașteptată. Dumnezeu să o odihnească și să îi ofere liniștea de care a avut atât de puțină parte în viață. Transmitem condoleanțele noastre familiei dumneaei!»... [citește_tot_articolul]

1 August 2025, 08:25 (13950 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute i-au adus operatorului URBAN SA o sancțiune de 150 mii de lei

Mirosurile neplăcute i-au adus operatorului URBAN SA o sancțiune de 150 mii de lei

Problemele generate de mirosurile neplăcute provenite de la stația de epurare din Slobozia a operatorului Urban SA au fost reclamate la Garda de Mediu Ialomița. Lo­cuitorii deranjați de aceste mirosuri au făcut numeroase sesizări. Pe baza lor, reprezentanții instituției au efectuat un amplu control și au aplicat o sancțiune de 150 mii de lei. Urmează acum verificarea modului în care primăriile ialomițene gestionează deșeurile.

 

Amendă pentru mirosuri neplăcute Oficialii Gărzii de Mediu Ialomița susțin că de la începutul sezonului cald și până în prezent... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2025, 10:10 (6935 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Dezastru financiar» la Servicii Publice Slobozia SRL, anunțat de noii administratori

«Dezastru financiar» la Servicii Publice Slobozia SRL, anunțat de noii administratori

Noua structură de conducere a Servicii Publice Slobozia SRL, firma Primăriei Slobozia care are în administrare piețele, oborul, Bazarul Municipal și cimitirele orașului a făcut dezvăluiri cu privire la situația financiară a societății. Conducerea actuală este asigurată de 3 administratori, numiți în baza unei soli­citări a Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Întreprinderilor Publice. Aceștia sunt Mihaela Florentina Cojocariu, Alexandru Pocotilă și Iulian Olteanu. Cel care a oferit informații cu privire la activitatea financiară a societății a fost Alexandru Pocotilă. Acesta a reclamat o serie de aspecte legate de proasta gestionare a fondurilor, explicând... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2025, 09:40 (26560 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Probă într-un dosar penal, o mașina a fost «uitată» de Poliție pe stradă

Slobozia: Probă într-un dosar penal, o mașina a fost «uitată» de Poliție pe stradă

De 3 ani, o mașină pe care Poliția ialomițeană a pus sechestru, fiind folosită pentru comiterea unei fapte de braconaj, a fost «uitată» de oamenii legii într-o parcare de pe strada Alexandru Odobescu, din Slobozia. Oamenii care locuiesc în zonă susțin că automobilul ocupă abuziv respectivul loc de parcare și că și-ar dori ca mașina să fie ridicată. Cazul este cunoscut la nivelul administrației locale, dar Primăria Slobozia și Poliția Locală Slobozia nu pot face nimic până la soluționarea anchetei. Când se va finaliza cercetarea este greu de estimat...

 

Dosar în curs de soluționare, loc de parcare blocat... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2025, 10:05 (7771 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au intensificat anchetele privind combaterea corupției locale

În 2024

Procurorii ialomițeni au intensificat anchetele privind combaterea corupției locale

Pe lângă Direcția Națională Anticorupție, Parchet creat pentru a combate acest fenomen, responsabilități pe linia investigării faptelor de corupție au și Parchetele Județene. Anul trecut, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a investigat 16 cauze de corupție, jumătate dintre acestea fiind trimise în judecată. Creșterea este semnificativă în contextul în care, în ultimii ani, investigarea acestui tip de infracțiuni a lipsit din portofoliul procurorilor din Ialomița.

 

Raport despre investigarea micilor fapte de corupție Micile fapte de corupție... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2025, 09:40 (12162 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rădulești: Bătrână cu handicap, agresată în propria casă

Rădulești: Bătrână cu handicap, agresată în propria casă

Procurorii Parche­tului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a unui bărbat după ce acesta a agresat o bătrână de 91 de ani, cu handicap locomotor, domiciliată în comuna Rădulești. În urma loviturilor primite, victima a avut nevoie de 20 de zile de îngrijiri medicale.

 

A intrat în casă pe geam Faptele s-au petrecut în noaptea de 20/21 iunie 2025, când agresorul a sărit gardul gospodăriei bătrânei, a spart un geam de la casă, după care a intrat î... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2025, 09:55 (5407 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății, obligat la plata unor despăgubiri de 300 mii lei către o firmă din Fetești

După ce a găzduit personalul medical în timpul pandemiei de COVID-19

Ministerul Sănătății, obligat la plata unor despăgubiri de 300 mii lei către o firmă din Fetești

În timpul pandemiei de COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești a fost declarat unitate medicală de­dicată tratării bolii COVID-19. Pe cale de consecință, personalul me­dical a beneficiat de un regim special de cazare și hrană, fiind găzduit la pensiunea unei firme din localitate. Proprietarul pensiunii încearcă de 3 ani să-și recu­pereze cei 300 mii de lei pe care i-a cheltuit pentru că a pus unitatea la dispoziția cadrelor medicale. Pro­cesul a ajuns la Înalta Curte de Casație și Justiție după ce Minis­terul Sănătății, parte în acțiune, a contestat toate soluțiile prin care era obligat la plata despăgubirilor.

... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2025, 10:40 (7398 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Controale ale Poliției Locale Slobozia la terasele din oraș

Controale ale Poliției Locale Slobozia la terasele din oraș

Sezonul cald este sinonim cu deschiderea teraselor. Și la Slobozia există câteva zeci de astfel de spații destinate petrecerii timpului liber, însă nu toate funcțio­nează legal. Un control al Poliției Locale a scos la iveală lipsa autorizațiilor necesare funcționarii și chiar lipsa autorizațiilor pentru a putea prepara hrană în condiții de siguranță. Controlul a adus, firește, și sancțiuni.

 

Sancțiuni pentru lipsa autorizațiilor Estimativ, la Slobozia, în acest sezon cald, funcționează aproximativ 40 de terase, mai mici sau mai mari. Nu toate spațiile... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2025, 10:10 (10432 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Pregătiri pentru evaluarea culturilor calamitate de seceta pedologică

În Ialomița

Pregătiri pentru evaluarea culturilor calamitate de seceta pedologică

Comisiile Locale pentru eva­luarea pagubelor produse de secetă și-au început oficial activitatea. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița coordonează activitatea acestora și anunță faptul că fermierii afectați de fenomenul secetei pedologice pot depune cereri pe baza cărora să le fie evaluat prejudiciul provocat de acest fenomen. Pe baza evaluărilor, fermierii afectați de seceta pedologică pot fi despăgubiți. Anul trecut, în Ialomița, au fost acordate despăgubiri de peste 92 milioane de lei, potrivit Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița.

 

Se așteaptă cererile fermierilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2025, 09:40 (5785 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Crimă mărturisită după 20 de ani. Cadavrul, îngropat într-o curte!

Ograda: Crimă mărturisită după 20 de ani. Cadavrul, îngropat într-o curte!

Polițiștii și procurorii din Slobozia fac cercetări într-un complicat caz de «omor». Autorul cum­plitei fapte, arestat în județul Buzău după ce și-ar fi ucis două rude apropiate, a mărturisit printr-o scrisoare înaintată autorităților ialomițene faptul că, în urmă cu 20 de ani, a ucis o femeie din localitatea Ograda. Victima criminalului figura în evidențele Poliției ialomițene ca dispărută. A fost descoperită la începutul acestei săptămâni îngropată în saci de plastic, în locul indicat de bărbatul care a ucis-o. Este vorba despre gospodăria unei localnice din comuna Ograda...

 

Și-ar fi îngropat amanta în curtea concubinei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2025, 15:05 (20820 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Ograda omor anchetă

Marți 23 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7770 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6750 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5310 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2103 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4671 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1551 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5105 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2103 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1860 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1546 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2614 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3707 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...