Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Casa Județeană de Pensii are cu ce se mândri

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Uitat în scaun de guvernări bune (adică de prin mai 2008!), directorul Casei Județene de Pensii Ialomița își completează veniturile ca «diriginte de șantier». Și, după cum susțin beneficiarii serviciilor oferite de domnia sa, «omul își face treaba și nu lasă pe nimeni la greu»...

Meseria e brățară de aur...
...și gâtul pâlnie de argint, spun gurile rele. Dar noi nu le credem și ne rezumăm doar la fapte, că directorul Casei Județene de Pensii Ialomița îmbătrânește și a ajuns să îi sară țâfna din te miri ce. Iar faptele sunt clare. Domnia sa este director al instituției de mai multe... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2017, 11:20 (6377 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Caz șocant în comuna Cosâmbești. O fetiță de un an și 2 luni și-a pierdut viața după ce mama sa i-a administrat un medicament împotriva răcelii. Tragicul eveniment s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, 10/11 aprilie 2017...

Cercetările sunt în curs Din primele informații, fetița prezenta simptome specifice unei răceli de câteva zile, motiv pentru care mama sa i-a administrat Panadol. După câteva ore, micuța a început să se simtă rău. Panicată, mama copilei a cerut ajutorul unor vecini și a plecat cu o mașină către Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În zona Cartierului Bora... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 13:05 (19882 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Consiliul Local Slobozia se opune

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Vivani Salubritate obligă administrațiile locale să majoreze tarifele pentru serviciile de salubrizare a localităților. Concret, deținătorul singurului depozit zonal de deșeuri din județ impune majorarea tarifului pentru fiecare tonă de deșeu depozitat cu valoarea TVA aferentă taxei de mediu de 80 de lei aplicată începând cu 1 ianuarie 2017. Cele mai multe dintre localitățile care depozitează deșeuri menajere la Vivani Salubritate au acceptat această majorare obligatorie. Consiliul Local Slobozia a amânat adoptarea deciziei, solicitând un răspuns oficial din partea Administrației Naționale a Finanțelor Publice.

O decizie curajoasă... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 11:15 (9660 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Profesorii ialomițeni primesc salarii de 12,8 milioane de lei lunar

De la începutul acestui an

Profesorii ialomițeni primesc salarii de 12,8 milioane de lei lunar

După majorările salariale anunțate de Guvernul României, cei 2800 de profesori din Ialomița câștigă mai mult cu 1,3 milioane de lei. Cea mai semnificativă majorare s-a înregistrat în ianuarie 2017, o dată cu intrarea în vigoare a Legii 250/2016, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice. Astfel, venitul brut al dascălilor din județ a crescut de la 11,5 milioane de lei, cuantumul aferent fondului de salarii al lunii decembrie 2016, la 12,8 milioane de lei. Cele mai multe beneficii salariale le revin însă profesorilor cu peste 40 de ani vechime în Învățământ.

Profesorii, mai bine plătiți... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2017, 14:25 (10772 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă infestată cu nitriți, nitrați și bacterii

Pericolul de la robinetele ialomițenilor

Apă infestată cu nitriți, nitrați și bacterii

Alimentarea cu apă a ialomițenilor este asigurată prin 57 de stații de alimentare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița explică faptul că jumătate din aceste stații nu dețin autorizații de funcționare întrucât apa care ajunge la robinete este nepotabilă! Analizele efectuate în ultimele 12 luni au scos la iveală depășiri considerabile ale nivelurilor de mangan, nitriți, nitrați, enterococi sau bacterii coliforme. Mai grav este faptul că pentru construcția acestor stații de apă, primăriile din Ialomița au beneficiat de fonduri considerabile puse la dispoziție de Guvernul României sau Uniunea Europeană...

Dezastrul de la robinete... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2017, 11:10 (10150 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia a mai rezistat un an

Urban SA Slobozia a mai rezistat un an

Marți, 28 martie 2017, Urban Slobozia s-a întrunit în cadrul primei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Ședința a avut caracter secret, potrivit modelului patentat de administrația Mocioniu după preluarea mandatului. Reamintim că AGA Urban Slobozia este formată din consilierii municipali ai orașului, iar până acum ședințele au fost publice.

Rezultate cosmetizate
Desfășurată după modelul patentat de administrația Mocioniu «cu ușile închise», ședința AGA Urban de săptămâna trecută a reeditat, susțin surse autorizate, scenariul din fiecare an. Valentin Cilibeanu, directorul... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2017, 17:55 (6424 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANAF eliberează Certificate Fiscale «pe zero» și, în același timp, are instituite popriri!

Prostie și nesimțire la Finanțe

ANAF eliberează Certificate Fiscale «pe zero» și, în același timp, are instituite popriri!

Aceste rânduri nu ar fi apărut fără sprijinul nemijlocit al funcționarilor ANAF care, cu prostie și nesimțire, își demonstrează statutul. Este, fără îndoială, o nouă poveste din seria «Noi suntem finanțiști, nu gândim, că ne doare!»; și, din păcate, probabil nu va fi ultima.

Fapte Să spunem că există o societate comercială care își desfășoară activitatea în Ialomița, de aproape 20 de ani, și care, spre exemplu, în decursul anilor, a plătit peste 1 milion de lei taxe și impozite la bugetul consolidat. Mai departe, firma în cauză a acumulat, cum altfel, niște datorii către același... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2017, 13:40 (8349 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

O femeie își acuză soțul de «viol în formă continuată»

S-a întâmplat la Grivița

O femeie își acuză soțul de «viol în formă continuată»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au reușit finalizarea unei anchete constituite în jurul unui caz de «viol în formă continuată». Concret, un tânăr de 31 de ani, din Grivița, este acuzat de anchetatori că și-a exploatat sexual soția în repetate rânduri, fără a avea consimțământul acesteia.  Mai mult, în cursul urmăririi penale, anchetatorii au reținut și faptul că femeia a fost victima unor fapte de violență domestică.

Judecat pentru «viol în formă continuată»
Organele judiciare din Slobozia au fost sesizate de soția tânărului de 31 de ani din Grivița... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2017, 18:45 (7198 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia gestionează ilegal banii publici

DADP Slobozia gestionează ilegal banii publici

bonus: Vedeniile administrative ale primarului Mocioniu

În luna ianuarie 2017, s-a definitivat controlul realizat de Camera de Conturi Ialomița la Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia. Rezultatele acestui Raport de audit au fost făcute publice la sfârșitul săptămânii precedente. Potrivit Raportului, societatea aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia a efectuat, în perioada 2014-2016, «cheltuieli ilegale și nejustificate», prejudiciind astfel bugetul local. Potrivit legii, DADP Slobozia are obligația de a îndrepta neregulile constatate până la 31 august 2017.

Prostia și domnia se plătesc Una dintre cele mai grave... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2017, 11:20 (6764 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tragedie pe șosea, în zona localității Sinești

Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut marți, 4 aprilie 2017, în jurul orele 18,00, în zona localității ialomițene Sinești. Din primele informații se pare că o dubă, care transporta marfă, și un automobil s-au ciocnit puternic. În urma accidentului, trei persoane au murit pe loc, iar alte patru au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați la spitale cu ajutorul ambulanțelor din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Tragedie pe șosea Martorii oculari ai tragediei petrecute pe șosea vorbesc despre faptul că în urma impactului dintre cele două automobile, o dubă care... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 22:08 (9183 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Revenirea în funcție a primarului Urziceniului, Constantin Sava a reaprins disputele politice din cadrul Consiliului Local. Luni, 3 aprilie 2017, aprobarea bugetului orașului pentru anul 2017 s-a făcut în condiții tensionate, după ce consilierii PSD și cei ai PNL și-au disputat  locația unde se va desfășura ședința.

De-ale lui Costică Luni, 3 aprilie, Consiliul Local Urziceni a aprobat bugetul orașului pentru anul 2017. Votul a fost precedat de o dispută publică sterilă privitoare la legalitatea desfășurării ședinței în sediul Casei de Cultură din Urziceni. Noua locație a fost... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 21:15 (4858 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Tragedie la Gheorghe Doja

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

O întâmplare nefericită petrecută în comuna Gheorghe Doja scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile din Ialomița își desfășoară activitatea. Cazul face referire la situația unui bebeluș de doar o lună și o săptămână, abuzat de mama sa din cauza unei posibile stări de depresie. Revoltător este faptul că atât Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cât și procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au primit o sesizare cu privire la această tragedie la o săptămână de la comiterea faptelor. Între timp, copilul se află internat la Spitalul «Maria Skoldowska Curie» din București, iar mamei... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 19:10 (6355 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Desfășurată marți, 28 martie 2017, ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia a avut o ordine de zi impresionantă. Ca de obicei însă, polemicile nu s-au concentrat în jurul proiectului de hotărâre privind bugetul, ci în jurul unui subiect mai degrabă marginal, respectiv Sărbătorile Sloboziei...

Din rău în mai rău
În fiecare an, Sărbătorile Municipiului Slobozia sunt un prilej de discordie politică și publică. Controlate direct de către primarul Sloboziei, indiferent cine a fost acesta, ele sunt organizate an de an de către Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 16:40 (4314 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Una dintre cele mai mari investiții finalizate din oraș, Gara Slobozia, funcționează cu... «aviz politic»! Termenul final până la care poate funcționa în aceste condiții este 30 iunie 2017, însă deputatul Ștefan Mușoiu susține că acesta va fi prelungit. Investiția din Gara Slobozia se ridică la 6 milioane de euro, lucrările de reabilitare au durat 4 ani, iar situația existentă datează de 2 ani.

Cu ochii închiși
Potrivit OUG nr. 52/2015, pentru modificarea și completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor, termenul în care persoanele cu responsabilități... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 11:20 (3758 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

La finalul anului 2016

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

Statistică îngrijorătoare în privința dosarelor penale nesoluționate înregistrate la nivelul Parchetelor din Ialomița. La finalul anului 2016, procurorii din cadrul celor 4 unități de Parchet din județ au lăsat nerezolvate 15 mii de anchete, cu 2000 mai mult decât în 2015. Principala cauză a regresului activității organelor de urmărire penală din județ vizează numărul mic de procurori care profesează în Ialomița.

Mii de dosare așteaptă soluționarea Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a dat recent publicității Raportul de activitate al instituției și unităților de Parchet subordonate... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 11:05 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Reprezentanții societății Polaris M Holding, societatea care asigură salubrizarea în municipiul Slobozia, au făcut publică lista Asociațiilor de Locatari și de Proprietari din oraș cu restanțe la plata acestui serviciu. Valoarea totală a debitelor se ridică la suma de 63 mii de lei, în unele cazuri datoriile fiind vechi de 2 ani. Oficialii firmei de salubrizare au început deja demersurile legale în vederea recuperării restanțelor. Printre datornici se numără și Combinatul Chimic...

Somații în scările de bloc
Deși și-au asumat prin contract faptul că vor plăti serviciile de salubrizare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2017, 18:10 (9858 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și procurorii locali anchetează un abuz comis asupra unui bebeluș, domiciliat în comuna Gheorghe Doja, la o săptămână după ce faptele s-au petrecut. Autoritățile se scuză și explică faptul că au fost informate prea târziu. Între timp, mama violentă a fost decăzută din drepturile părintești.

De la Slobozia, la București
Tragedia a fost semnalată autorităților din Ialomița de către medicii Spitalului «Maria Skoldowska Curie» din București marți, 28 martie 201... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:35 (6521 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Rezultate slabe la Simulări

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat vineri, 31 martie 2017, primele rezultate la Simulările Examenelor Naționale, susținute de elevii de clasa a VIII-a și a XII-a. Atât la testările inițiale pentru Evaluarea Națională, cât și la cele pentru Bacalaureat, Matematica a fost disciplina care le-a dat mari bătăi de cap elevilor din Ialomița.

Procente de promovabilitate scăzute
În cazul simulării pentru Evaluarea Națională, datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată faptul că promovabilitate la disciplina Limba Română a fost de 66,85%. Nu la fel de bine s... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:11 (20625 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Se întîmplă la Amara

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Orașul Amara este a 60-a localitate din țară care a accesat fonduri europene pentru construcția unui Centru Național de Informare Turistică. Finanțată de Uniunea Europeană cu 500 mii de lei și inaugurată la finalul anului 2015, investiția a fost trasă pe linie moartă până în decembrie 2016, când a fost oficial deschisă. Cu toate acestea, vizitatorii nu s-au înghesuit să-i treacă pragul. Reprezentanții Centrului susțin faptul că în cele câteva luni de funcționare doar 28 de persoane le-au trecut pragul. Mai mult, o construcție similară, care oferă aceleași servicii, există și la Slobozia.

Centrul nimănui... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 16:25 (8593 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

«Baronii» sistemului sanitar din Ialomița

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

În timp ce spațiul public este bombardat cu informații referitoare la subfinanțarea sistemului de Sănătate, mai ales din punct de vedere al salarizării, realitatea din spitale este cu totul alta. Ultimele modificări legislative în domeniu arată faptul că angajații din sectorul medical beneficiază de venituri consistente. Ziarul nostru prezintă o scurtă analiză a salariilor pe care le încasează angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia, la momentul actual. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții celei mai mari unități medicale din Ialomița, o lege adoptată în luna decembrie 2016 a făcut ca nivelul salariilor acordate la spitalul din Slobozia să se majoreze cu 1 milion de lei! ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 11:05 (10464 vizualizări - 14 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Consiliul Județean Ialomița împarte «firimituri» financiare administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița se convoacă într-o nouă ședință ordinară. Sedința are pe ordinea de zi nu mai puțin de 11 proiecte de hotărîre, care vizează atît activitatea curentă a instituției, cît și decizii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:54
(19558 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident stupid cu un șofer de motoscuter

Un accident rutier s-a produs marți, 22 iunie, în municipiul Fetești. În urma incidentului o persoană a fost rănită, fiind transportată la spitalul din localitate pentru investigații medicale suplimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:25
(24769 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Recidivist încarcerat după ce i-a amenințat pe săteni cu un furcoi și o cazma

După ce și-a ispășit o pedeapă cu închisoarea, condamnat fiind pentru infracțiunea de omor, un bărbat din Reviga a ajuns din nou după gratii întrucît zilele precedente a provocat un scandal de amploare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:24
(21545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga scandal


Hoți de cablu electric, reținuți de polițiști

Trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni vor fi prezentați Parchetului de pe lîngă Judecătoria din localitate cu propunere de arestare preventivă, după ce au fost identificați ca fiind autorii mai ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:23
(20744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți cablu


Urziceni: Amenzi în trafic

Marți, 22 iunie, în intervalul orar 17,30-19,30, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pe raza localității. În cadrul acțiunii polițiștii au legitimat 40 de persoane, au controlat 35 de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:22
(19981 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni acțiune


Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

În perioada 9-13 iunie 2010, ansamblul folcloric «Doina Bărăganului» al Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a participat la cea de-a 14-a ediție a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:52
(24029 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu trei persoane încarcerate

Evenimentul s-a petrecut în cursul dimineții de miercuri, 23 iunie , în jurul orei 9.00, la intersecția DN2 cu DJ102H, pe raza comunei Glodeanu Sărat, sat Căldărușanca, din județul Buzău. O autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:41
(21198 vizualizări - 0 comentarii)


Curs de MEDIERE la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze în perioada imediat următoare un curs de MEDIERE cu un furnizor de formare în domeniul medierii acreditat. La cursul de M ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:39
(24573 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Cereri pentru acciza redusă la motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește producătorilor agricoli că riscă să nu beneficieze de acciza redusă pentru motorina utilizată în agricultură dacă nu depun, pînă la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:34
(21639 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:39
(10735 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:22
(11792 vizualizări - 0 comentarii)


Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Recent, Consiliul Superior al Magistraturii a decis reconfirmarea în funcția de conducere a Direcției Naționale Anticorupție-Biroul Teritorial Slobozia a procurorului Dumitru Cristudor. Astfel, Cristudor ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 13:04
(24327 vizualizări - 1 comentariu)


Angajăm urgent

Mobila SA angajează tîmplari și tapițeri cu experiență în domeniu. Se oferă salariu atractiv. Informații la sediul din Șos. Brăilei, nr. 5, (vizavi de Vamă). ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 11:03
(14646 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, locul 5 la nivel național: Rata șomajului-11,35%

Potrivit ultimelor date furnizate de AJOFM Ialomița, rata șomajului în luna luna mai 2010 a fost în scădere. Așadar, în luna mai, procentul a fost de 11,35%, inferior celorlalte luni ale începutului de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 10:47
(12890 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


«Situația actuală a persoanelor seropozitive din județul Ialomița»

Uniunea Naționala a Organizațiilor Persoanelor Afectate de HIV/SIDA din România (UNOPA) organizează marți, 22 iunie, ora 14,00, conferința de presă cu tema «Situația actuală a persoanelor seropozitive din ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 18:34
(20447 vizualizări - 0 comentarii)


Criminalii de la volan

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, în jurul orei 02.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:56
(22959 vizualizări - 0 comentarii)


Violatori după gratii

În cursul zilei de duminică, 20 iunie, un tînăr, de 20 de ani, din Făcăeni a fost reținut de polițiști și prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești cu propunere de arestare preventivă, pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:40
(22466 vizualizări - 1 comentariu)


Condeești: «Premierea celor ostenitori în via Domnului»

La Școala cu clasele I-VIII din localitatea Condeești, în ultima zi de școală a avut loc premierea a unui număr de nouă elevi care s-au remarcat prin activitățile religioase desfășurate la nivelul școlii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 10:30
(26096 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au bătut în scara blocului și au făcut scandal la sediul Poliției

Sîmbătă dimineață, 19 iunie a.c., la ora 05.30, Poliția Slobozia a fost solicitată să intervină pentru aplanarea unei bătăi iscate între doi tineri chiar în scara blocului în care locuiau. La vederea echipajului ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:15
(23322 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Slobozia: A apelat 112 mințind că polițiștii sînt băuți

Un șofer de autocar a apelat 112 încercînd astfel să-i intimeze pe polițiștii care tocmai îl opriseră pentru un control de rutină. Șoferul, sesizînd că polițiștii urmau să-l sancționeze pentru abateri la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(18546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia


Fetești: Băuturi alcoolice contrafăcute, la vînzare

Un bar din Fetești a fost amendat de polițiști întrucît se încerca vînzarea a aproximativ 100 de litri de votcă contrafăcută. Fiindu-i solicitate amănunte asupra cantității de băuturi aloolice depistate ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(20230 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești


Infractori după gratii

Polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 31 de ani, domiciliat în municipiul reședință de județ. Pe numele acestuia, la data de 6 iunie a.c., Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:13
(19575 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: urmăriți


Fetești: Depistat beat la volan, un clujean le-a prezentat polițiștilor un permis fals

Pe strada Bărăganului, din Fetești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, la volan aflîndu-se un bărbat ce emana halenă alcoolică. Fiindu-i solicitate documentele personale ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:12
(18868 vizualizări - 0 comentarii)


Două persoane rănite în urma unui accident cauzat de un «șofer» fără permis

Două persoane au fost rănite și un autoturism a fost avariat în urma unui accident cauzat de un tînăr, de 21 de ani, fără permis. Evenimentul rutier s-a produs pe DJ306A, în apropierea localității Crunți ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:11
(13058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Șoferi cu sabie la volan

Joi, 17 iunie, un echipaj de siguranță publică mixt a descoperit, la un control de rutină, o sabie într-un autoturism oprit în trafic la Urziceni. Inițial, conducătorul auto a refuzat să prezinte actele ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:58
(24184 vizualizări - 2 comentarii)


Icre negre la borcan pe DN2A

Joi, 17 iunie, în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Giurgeni, în colaborare cu un echipaj al Serviciului Rutier au depistat, pe DN2A, în localitatea Giurgeni, un tînăr, în vîrstă de 20 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:55
(12354 vizualizări - 2 comentarii)


Comunele din vestul județului, luate la puricat

Joi, 17 iunie, polițiștii ialomițeni au organizat o serie acțiuni în comunele Movilița, Coșereni, Borănești și Bărcănești. Efectivele ce au acționat în comunele vizate au urmărit cu precădere verificarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:50
(26579 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița, prima în România la plata pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 595250283 euro, reprezentînd 96% din suma de 619,8 milioane euro, sprijin din Fondul European de Garantare Agricola (FEGA) alocat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:29
(22240 vizualizări - 0 comentarii)


Stop evaziunii fiscale din agricultură: Garda Financiară și Poliția, echipaje mixte de control pe șosele

În această perioadă, pe drumurile naționale și județene sînt prezente echipaje mixte Gardă Financiară-Poliție. Scopul declarat al acțiunii este stoparea evaziunii fiscale din agricultură, vizați fiind ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 10:34
(23879 vizualizări - 0 comentarii)


Controale tematice pentru prevenirea incendiilor

Pompierii ialomițeni trag un semnal de alarmă cu privire la pericolele reprezentate de incendii pe perioada campaniei de recoltare a păioaselor. Dată fiind incidența acestui fenomen în intervalele de timp ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 14:26
(25184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: incendiu pompier


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...