Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O femeie își acuză soțul de «viol în formă continuată»

S-a întâmplat la Grivița

O femeie își acuză soțul de «viol în formă continuată»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au reușit finalizarea unei anchete constituite în jurul unui caz de «viol în formă continuată». Concret, un tânăr de 31 de ani, din Grivița, este acuzat de anchetatori că și-a exploatat sexual soția în repetate rânduri, fără a avea consimțământul acesteia.  Mai mult, în cursul urmăririi penale, anchetatorii au reținut și faptul că femeia a fost victima unor fapte de violență domestică.

Judecat pentru «viol în formă continuată»
Organele judiciare din Slobozia au fost sesizate de soția tânărului de 31 de ani din Grivița... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2017, 18:45 (7195 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

DADP Slobozia gestionează ilegal banii publici

DADP Slobozia gestionează ilegal banii publici

bonus: Vedeniile administrative ale primarului Mocioniu

În luna ianuarie 2017, s-a definitivat controlul realizat de Camera de Conturi Ialomița la Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia. Rezultatele acestui Raport de audit au fost făcute publice la sfârșitul săptămânii precedente. Potrivit Raportului, societatea aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia a efectuat, în perioada 2014-2016, «cheltuieli ilegale și nejustificate», prejudiciind astfel bugetul local. Potrivit legii, DADP Slobozia are obligația de a îndrepta neregulile constatate până la 31 august 2017.

Prostia și domnia se plătesc Una dintre cele mai grave... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2017, 11:20 (6761 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tragedie pe șosea, în zona localității Sinești

Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut marți, 4 aprilie 2017, în jurul orele 18,00, în zona localității ialomițene Sinești. Din primele informații se pare că o dubă, care transporta marfă, și un automobil s-au ciocnit puternic. În urma accidentului, trei persoane au murit pe loc, iar alte patru au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați la spitale cu ajutorul ambulanțelor din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Tragedie pe șosea Martorii oculari ai tragediei petrecute pe șosea vorbesc despre faptul că în urma impactului dintre cele două automobile, o dubă care... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 22:08 (9183 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Revenirea în funcție a primarului Urziceniului, Constantin Sava a reaprins disputele politice din cadrul Consiliului Local. Luni, 3 aprilie 2017, aprobarea bugetului orașului pentru anul 2017 s-a făcut în condiții tensionate, după ce consilierii PSD și cei ai PNL și-au disputat  locația unde se va desfășura ședința.

De-ale lui Costică Luni, 3 aprilie, Consiliul Local Urziceni a aprobat bugetul orașului pentru anul 2017. Votul a fost precedat de o dispută publică sterilă privitoare la legalitatea desfășurării ședinței în sediul Casei de Cultură din Urziceni. Noua locație a fost... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 21:15 (4844 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Tragedie la Gheorghe Doja

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

O întâmplare nefericită petrecută în comuna Gheorghe Doja scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile din Ialomița își desfășoară activitatea. Cazul face referire la situația unui bebeluș de doar o lună și o săptămână, abuzat de mama sa din cauza unei posibile stări de depresie. Revoltător este faptul că atât Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cât și procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au primit o sesizare cu privire la această tragedie la o săptămână de la comiterea faptelor. Între timp, copilul se află internat la Spitalul «Maria Skoldowska Curie» din București, iar mamei... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 19:10 (6339 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Desfășurată marți, 28 martie 2017, ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia a avut o ordine de zi impresionantă. Ca de obicei însă, polemicile nu s-au concentrat în jurul proiectului de hotărâre privind bugetul, ci în jurul unui subiect mai degrabă marginal, respectiv Sărbătorile Sloboziei...

Din rău în mai rău
În fiecare an, Sărbătorile Municipiului Slobozia sunt un prilej de discordie politică și publică. Controlate direct de către primarul Sloboziei, indiferent cine a fost acesta, ele sunt organizate an de an de către Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 16:40 (4313 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Una dintre cele mai mari investiții finalizate din oraș, Gara Slobozia, funcționează cu... «aviz politic»! Termenul final până la care poate funcționa în aceste condiții este 30 iunie 2017, însă deputatul Ștefan Mușoiu susține că acesta va fi prelungit. Investiția din Gara Slobozia se ridică la 6 milioane de euro, lucrările de reabilitare au durat 4 ani, iar situația existentă datează de 2 ani.

Cu ochii închiși
Potrivit OUG nr. 52/2015, pentru modificarea și completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor, termenul în care persoanele cu responsabilități... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 11:20 (3756 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

La finalul anului 2016

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

Statistică îngrijorătoare în privința dosarelor penale nesoluționate înregistrate la nivelul Parchetelor din Ialomița. La finalul anului 2016, procurorii din cadrul celor 4 unități de Parchet din județ au lăsat nerezolvate 15 mii de anchete, cu 2000 mai mult decât în 2015. Principala cauză a regresului activității organelor de urmărire penală din județ vizează numărul mic de procurori care profesează în Ialomița.

Mii de dosare așteaptă soluționarea Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a dat recent publicității Raportul de activitate al instituției și unităților de Parchet subordonate... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 11:05 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Reprezentanții societății Polaris M Holding, societatea care asigură salubrizarea în municipiul Slobozia, au făcut publică lista Asociațiilor de Locatari și de Proprietari din oraș cu restanțe la plata acestui serviciu. Valoarea totală a debitelor se ridică la suma de 63 mii de lei, în unele cazuri datoriile fiind vechi de 2 ani. Oficialii firmei de salubrizare au început deja demersurile legale în vederea recuperării restanțelor. Printre datornici se numără și Combinatul Chimic...

Somații în scările de bloc
Deși și-au asumat prin contract faptul că vor plăti serviciile de salubrizare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2017, 18:10 (9855 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și procurorii locali anchetează un abuz comis asupra unui bebeluș, domiciliat în comuna Gheorghe Doja, la o săptămână după ce faptele s-au petrecut. Autoritățile se scuză și explică faptul că au fost informate prea târziu. Între timp, mama violentă a fost decăzută din drepturile părintești.

De la Slobozia, la București
Tragedia a fost semnalată autorităților din Ialomița de către medicii Spitalului «Maria Skoldowska Curie» din București marți, 28 martie 201... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:35 (6518 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Rezultate slabe la Simulări

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat vineri, 31 martie 2017, primele rezultate la Simulările Examenelor Naționale, susținute de elevii de clasa a VIII-a și a XII-a. Atât la testările inițiale pentru Evaluarea Națională, cât și la cele pentru Bacalaureat, Matematica a fost disciplina care le-a dat mari bătăi de cap elevilor din Ialomița.

Procente de promovabilitate scăzute
În cazul simulării pentru Evaluarea Națională, datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată faptul că promovabilitate la disciplina Limba Română a fost de 66,85%. Nu la fel de bine s... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:11 (20570 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Se întîmplă la Amara

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Orașul Amara este a 60-a localitate din țară care a accesat fonduri europene pentru construcția unui Centru Național de Informare Turistică. Finanțată de Uniunea Europeană cu 500 mii de lei și inaugurată la finalul anului 2015, investiția a fost trasă pe linie moartă până în decembrie 2016, când a fost oficial deschisă. Cu toate acestea, vizitatorii nu s-au înghesuit să-i treacă pragul. Reprezentanții Centrului susțin faptul că în cele câteva luni de funcționare doar 28 de persoane le-au trecut pragul. Mai mult, o construcție similară, care oferă aceleași servicii, există și la Slobozia.

Centrul nimănui... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 16:25 (8589 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

«Baronii» sistemului sanitar din Ialomița

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

În timp ce spațiul public este bombardat cu informații referitoare la subfinanțarea sistemului de Sănătate, mai ales din punct de vedere al salarizării, realitatea din spitale este cu totul alta. Ultimele modificări legislative în domeniu arată faptul că angajații din sectorul medical beneficiază de venituri consistente. Ziarul nostru prezintă o scurtă analiză a salariilor pe care le încasează angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia, la momentul actual. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții celei mai mari unități medicale din Ialomița, o lege adoptată în luna decembrie 2016 a făcut ca nivelul salariilor acordate la spitalul din Slobozia să se majoreze cu 1 milion de lei! ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 11:05 (10462 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Judecătoria Slobozia este asaltată de procesele înaintate de deținuții încarcerați la Penitenciarul Slobozia. În ultimul an și jumătate, persoanele private de libertate au redactat peste 200 de acțiuni în instanță prin care reclamă condițiile din spațiile de detenție, încălcări abuzive ale drepturilor de care beneficiază sau sancționarea disciplinară nefondată.

Acțiunile au fost respinse În timp ce la nivel național deținuții deplâng condițiile din penitenciare prin intermediul televiziunilor, cei încarcerați la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia își cer drepturile în instanță.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 18:10 (9124 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

Afaceri cu iz penal pe banii contribuabililor

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

În urmă cu 5 ani, administrația Stoica scotea la licitație o duzină de centrale termice dezafectate la prețuri care oscilau, în funcție de suprafață și starea clădirii, între 20000 și 150000 de lei. Cele mai multe dintre acestea au fost achiziționate și, ulterior, transformate conform destinației declarate de vânzător. Unele însă, cum este și cazul pe care urmează să vi-l relatăm mai jos, au fost tranzacționate «ca la piață», în litera și spiritul declarațiilor fostului edil Alexandru Stoica, cel care obișnuia să spună: «Dați-i bătaie și vedem noi după aia ce facem...».

Centrală «cu dedicație»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 13:40 (14414 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Prefectura Ialomița a dat publicității o serie de rapoarte cu privire la controalele efectuate pe primul trimestru al anului 2017 în cadrul primăriilor din Ialomița. Documentele oficiale arată faptul că aleșii ialomițenilor tratează administrația publică cu indiferență, absentând nemotivat de la ședințele Consiliilor Locale din care fac parte. Mai mult, în unele situații, aceste întâlniri lunare nu se mai efectuează.

Ineficiență în administrația locală
Controlul efectuat de oficialii Prefecturii Ialomița la finalul trimestrului I al anului curent a vizat activitatea din cadrul... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 11:10 (4615 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

Administrația Ciupercă devine istorie

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

În 2014, Silvian Ciupercă se confrunta cu o revoltă publică a primarilor ialomițeni membri ai Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. În 2017, Victor Moraru a demarat procedurile pentru înființarea unei structuri similare, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, care urmează să finanțeze proiecte de dezvoltare locală pentru administrațiile ialomițene. Consiliul Județean Ialomița a aprobat pentru finanțarea acestor proiecte un buget de peste 50 milioane de lei! «Acești bani sunt destinați finanțării proiectelor locale, indiferent de culoarea politică a primarilor...» a declarat Victor Moraru în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017.
... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 16:40 (3570 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Trezorier în cadrul Asociației Municipiilor din România

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Asociația Municipiilor din România organizează în perioada 29 martie-15 aprilie 2017 un «turneu asiatic» în Japonia, Coreea de Sud și China. Oficial, scopul turneului este acela de «extindere a contactelor și oportunităților care ar putea contribui la dezvoltarea schimbului de bune practici, al potențialului economic, turistic și investițional al municipalităților membre ale AMR». Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, și-a anunțat și el participarea la acest turneu. Reamintim că Adrian Mocioniu este trezorier al AMR, calitate în care a participat, la sfârșitul săptămânii precedente, la o întâlnire de lucru la Bruxelles.

Turul Asiei de dragul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 20:05 (7093 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

După mai bine de 10 ani de așteptare, sediul Poliției Perieți a fost reabilitat. Valoarea investiției a depășit 50 mii de lei. La inaugurarea investiției a participat prefectul Gigi Petre, dar și oficiali din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Cadou de Ziua Poliției Administrația din Perieți a inaugurat sâmbătă, 25 martie 2017, noul sediu al Poliției Perieți. Nereabilitată de mai bine de 10 ani, clădirea a avut nevoie de o nouă instalație electrică, alt acoperiș, parchet și zugrăveală proaspătă. La evenimentul care a marcat această investiție a participat și prefectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 19:35 (4332 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Victor Moraru a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017 proiectul de hotărâre privind achiziționarea sediului BCR. Oficial, din cauza lipsei unor informații legate de «datele tehnice», neoficial, din lipsă de cvorum.

Președintele nu poate fără cvorum Controversatul proiect de achiziționare a fostului sediu al BCR a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017. Deși în cadrul bugetului (aprobat cu 20 de voturi «pentru» și 10 «împotrivă»), această cheltuială a fost prevăzută, proiectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 14:05 (3767 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
321 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au participat în acest sfârșit de săptămână, respectiv în perioada 29-31 ianuarie 2010, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, în noaptea de 29 spre 30 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:15
(9563 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și descarcerări

Vineri, 29 ianuarie, pompierii militari din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Maia. Focul s-a aprins din cauza unui mijloc de încălzire suprasolicitat ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:04
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au prins trei hoți

Jandarmii slobozeni au depistat, miercuri, 27 ianuarie, trei indivizi ce transportau într-un cărucior mai multe grătare metalice în lungime de aproximativ 2 metri fiecare. Cei trei bărbați se aflau pe bulevardul ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2010, 19:26
(14016 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, depistat la un bătrîn

Polițiștii au depistat un ialomițean care deținea, fără drept, o armă neletală din categoria celor supuse autorizării. Bărbatul, în vîrstă de 70 de ani, din Fetești, deținea ilegal un pistol cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(10686 vizualizări - 2 comentarii)


Fără carnet sau cu permisul suspendat, la plimbare la volan

În după-amiaza zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate care circula pe ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(8785 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Două persoane au suferit răni multiple după ce au fost implicate în accidente rutiere produse pe arterele județului în cursul zilei de miercuri, 27 ianuarie 2010.
Primul eveniment rutier s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(11336 vizualizări - 0 comentarii)


«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

Începînd cu luna februarie 2010, zestrea culturală a județului crește cu încă o sală de spectacole. Noua sală a fost amenajată în incinta Centrului Cultural Unesco «Ionel Perlea» și urmează a fi inaugurată ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 18:28
(12912 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmeria, la bilanț

Jandarmeria, la bilanț

Miercuri, 27 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi și-au prezentat bilanțul instituției pentru anul 2009. Potrivit documentului, misiunile jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:18
(8778 vizualizări - 0 comentarii)


Telverde Anticorupție, apelabil gratuit de pe mobil

Potrivit autorităților, de la începutul săptămînii în curs, respectiv de luni, 25 ianuarie 2010, linia verde anticorupție 0800806806 este apelabilă gratuit și din rețelele de telefonie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:13
(12732 vizualizări - 0 comentarii)


Alt șofer beat la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 26/27 ianuarie a.c., puțin trecut de miezul nopții, polițiștii au oprit pe Strada Bănățenilor din Fetești un autoturism înmatriculat în Capitală, la volan aflîndu-se un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:10
(10873 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționări meteorologice și hidrologice

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență, «în conformitate cu atenționarea hidrologică din 27.01.2010, emisă de INHGA București, avînd în vedere situația hidrometeorologică actuală, începînd ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:02
(11501 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 13:41
(12303 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 16:09
(13594 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure de la societatea unde lucra

Un bărbat de 40 de ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru tentativă de furt calificat după ce a fost surprins în cursul nopții de 25/26 ianuarie de polițiștii din localitate în timp ce încerca ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:48
(11948 vizualizări - 0 comentarii)


Saci de soia fără documente

În noaptea de luni spre marți, respectiv 24 spre 25 ianuarie a.c., în jurul orelor 00,30, o echipă de siguranță publică din Fetești a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:47
(13101 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în ultimele zile, mai multe acțiuni pe raza județului Ialomița.
În noaptea de luni spre marți, 25/26 ianuarie a.c., efective ale posturilor de poliție din zona Urziceni ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:37
(10687 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație online pentru cererea de plată a subvenției pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că este disponibilă aplicația IPA online, prin intermediul căreia fermierii care intenționează să solicite sprijin pe suprafață completează ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:31
(15307 vizualizări - 0 comentarii)


Sobele produc incendii

Nerespectarea măsurilor de prevenire a incendiilor la sistemele de încălzire a condus, din nou, la producerea a două incidente de acest fel la locuințele unor cetățeni din Fetești și comuna Andrășești. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:29
(12588 vizualizări - 0 comentarii)


La 14 ani a furat 12 găini

În dimineața zilei de duminică, 24 ianuarie a.c., Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un localnic despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras 12 găini din curtea unei ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:28
(10399 vizualizări - 0 comentarii)


Tot mai mulți șoferi băuți în trafic

Cinci sancțiuni contravenționale au fost aplicate unor conducători auto care au fost depistați la volanul unor autoturisme deși se aflau sub influența băuturilor alcoolice. Față de aceștia, complementar ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:21
(10725 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani, din Urziceni este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul fără a poseda permis de conducere. Autoturismul condus de acesta a fost oprit în trafic de un ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:15
(10295 vizualizări - 0 comentarii)


Un ceai cald de la Sensiblu

Un ceai cald de la Sensiblu

Ca urmare a scăderii tot mai accentuate a temperaturilor, din ce în ce mai multe persoane surprinse de ger suferă de hipotermii. Începând de sîmbătă, 23 ianuarie 2010, persoanele care suferă din cauza gerului ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:07
(14502 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții SMURD

Intervenții SMURD

Echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat, la final de săptămînă, în cazul a doi pacienți cu afecțiuni medicale. Astfel, vineri, 22 ianuarie, în jurul orelor 20,00, din cauza drumului înzăpezit, subofițerii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:59
(13576 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii datorate coșurilor de evacuare

Incendii datorate coșurilor de evacuare

Coșul de evacuare a fumului amplasat necorespunzător ori neprotejat termic a reprezentat cauza probabilă de izbucnire a nu mai puțin de 4 incendii. Astfel, sîmbătă, 23 ianuarie a.c., în jurul orelor 17 ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:53
(11276 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri județene parțial blocate

Drumuri județene parțial blocate

Potrivit Prefecturii, în prezent,pe teritoriul județului Ialomița circulația se desfășoară în condiții, grele de iarnă.

Drumuri județene parțial blocate, datorită temperaturilor extrem de scăzute ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 10:40
(10528 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat din cabina unui TIR

Joi, 21 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prezentat cu propunere de arestare preventivă Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni doi tineri din localitate, principalii suspecți de comiterea unui furt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 10:18
(8944 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul l-a «furat» pe tată

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 06:12
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 20:12
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


La volanul unei mașini furate

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:46
(9993 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni stradale

Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:45
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...