Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Victor Moraru a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017 proiectul de hotărâre privind achiziționarea sediului BCR. Oficial, din cauza lipsei unor informații legate de «datele tehnice», neoficial, din lipsă de cvorum.

Președintele nu poate fără cvorum Controversatul proiect de achiziționare a fostului sediu al BCR a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017. Deși în cadrul bugetului (aprobat cu 20 de voturi «pentru» și 10 «împotrivă»), această cheltuială a fost prevăzută, proiectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 14:05 (3767 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6452 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10775 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Deficit de dascăli pentru disciplinele reale

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Salariile mici îi îndepărtează pe absolvenții de facultate de viața la catedră. Într-un raport privind starea Educației la nivelul județului, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița prezintă o situație referitoare la materiile deficitare din punct de vedere al resursei umane. Cel mai grav afectate de scăderea numărului de tineri absolvenți interesați să devină dascăli  sunt disciplinele din sfera reală. Astfel, Ialomița are nevoie de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

A scăzut numărul de profesori
Potrivit estimărilor făcute de Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2017, 14:05 (6037 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4903 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28645 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul procurorilor DIICOT Slobozia ce îi viza pe afaceriștii Vasile Iancu și Dumitru Vișan, din Slobozia. Acuzați de «constituire de grup infracțional organizat», «evaziune fiscală» și «spălare de bani», cei doi au fost achitați de judecătorii din București. Fapte similare au fost reținute și în cazul Roxanei Andrei care, la rândul său, a fost considerată nevinovată. Veche de 5 ani, în această anchetă a fost estimat un prejudiciu adus bugetului de stat de 2,5 milioane de lei.

Anchetați… din întâmplare Potrivit Rechizitoriului... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 16:10 (14799 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele plătite pentru tratarea ialomițenilor incluși pe listele Programelor Naționale de Sănătate (PNS). Potrivit calculelor oficiale, terapiile de care au beneficiat anul trecut bolnavii de cancer, diabet sau cei care au avut nevoie de dializă se ridică la suma de 15,8 milioane de lei. Oficialii CJAS Ialomița apreciază, de asemenea, faptul că aceste costuri nu depășesc valorile standard, prevăzute în normele de acordare a fondurilor.

8500 de ialomițeni, tratați în 2016
Potrivit legislației în vigoare, la nivel național... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 11:05 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă a unui bărbat din comuna Platonești, sub acuzația de «tentativă la omor calificat». Organele judiciare din cadrul Parchetului Județean informează faptul că este vorba despre un conflict casnic, în urma căruia un tânăr a fost înjunghiat cu un briceag de către tatăl său.

Spitalizat timp de 30 de zile Din informațiile date publicității de Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, faptele reținute în cazul numitului Constantin Stan s-au petrecut în seara zilei de... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 18:05 (4776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

Ialomița are buget

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

bonus: Buget de 7,8 milioane de lei pentru un nou sediu

Joi, 23 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița va aproba în plen bugetul anului 2017. Conform proiectului de hotărâre, valoarea cheltuielilor estimate pentru anul în curs se ridică la 205 milioane de lei. Ședința Consiliului Județean a fost precedată de o dezbatere publică în care autoritățile locale au prezentat investițiile prioritare ale acestui an. Cea mai controversată investiție rămâne achiziționarea fostului sediu BCR, pentru care au fost rezervate 7,8 milioane de lei...

O administrație care mimează responsabilitatea
Bugetul de cheltuieli al județului Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:10 (4354 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Vești bune pentru cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia, școlarizați la Fetești. Spațiul impropriu în care copiii au fost obligați să învețe va fi reabilitat, după luni bune de așteptare. Autoritățile locale susțin faptul că investiția va fi susținută de Ambasada Statelor Unite ale Americii în România.

Problemă soluționată
În urma unui control, demarat în septembrie 2016 la Fetești, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au descoperit faptul că cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic «Ion Teodorescu», școlarizați la Fetești, sunt obligați... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 15:05 (4202 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Se întîmplă la Slobozia

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Doi tineri din Slobozia au fost arestați preventiv în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «trafic de droguri». Potrivit actelor de urmărire penală, cei doi aveau obiceiul de a vinde canabis în preajma liceelor din municipiu. Cercetările sunt în fază incipientă, organele judiciare urmând să stabilească întreaga situație de fapt.

Procurau droguri din București Din primele informații, se pare că tinerii arestați la Slobozia în urmă cu o săptămână erau la rândul lor consumatori de droguri de risc. Înainte de a-i prezenta instanței de judecată pentru executarea mandatelor de arestare, organele... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 13:05 (8139 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Marșul pentru viață», la Slobozia

«Marșul pentru viață», la Slobozia

Sub patronajul Patriarhiei Române, Episcopia Sloboziei și Călărașilor va organiza sâmbătă, 25 martie 2017, la Slobozia, evenimentul «Marșul pentru viață». Manifestarea reprezintă cel mai important eveniment civic inițiat de Biserica Ortodoxă Română prin care se contribuie la lupta împotriva avortului. Tema propusă pentru anul acesta este «Ajută mama și copilul!» și oferă posibilitatea dezbaterii necesității, posibilității și eficienței sprijinirii femeilor aflate în criză de sarcină. La Slobozia, marșul se va desfășura pe traseul Mânăstirea ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 10:05 (2524 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hoți de pesticide din Constanța, reținuți la Urziceni

Raid al polițiștilor ialomițeni în 5 județe

Hoți de pesticide din Constanța, reținuți la Urziceni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Organele judiciare au reușit să destructureze o rețea de hoți, specializată în furturi de pesticide din magaziile fermierilor. Domiciliați în satul Ciobanu, din județul Constanța, aceștia au comis peste 100 de furturi înregistrate în bazele de date ale polițiștilor din Ialomița, Constanța, Brăila, Călărași sau Tulcea. Pe raza județului nostru, aceștia au acționat și în zona localității Grindu. În urma acțiunii, trei persoane au fost reținute pentru 24 de ore la Urziceni.

Cercetările continuă... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2017, 12:20 (6748 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean pariază pe clasele simultane

Învățământul ialomițean pariază pe clasele simultane

Amenințate cu desființarea din cauza numărului scăzut de elevi, școlile din Ialomița încearcă să reziste în fața acestui fenomen care a luat amploare. Una dintre măsurile adoptate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița vizează înființarea de clase simultane. Statistic vorbind, la momentul de față 8 școli din județ desfășoară cursurile în acest sistem.

Elevii dispar din clase
Fie că este vorba despre absenteism sau abandon, statistica arată faptul că anual școlile din Ialomița pierd în medie între 700 și 1000 de elevi. Scăderea numărului de elevi are ca principal efect desființarea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2017, 10:05 (5331 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procesele lui Nicușor Constantinescu din Ialomița

Fostul baron PSD de Constanța vrea să scape de închisoare

Procesele lui Nicușor Constantinescu din Ialomița

Aflat în prezent la Penitenciarul Slobozia unde are de ispășit o pedeapsă de 6 ani închisoare, fostul baron PSD de Constanța, Nicușor Constantinescu face demersuri în instanță pentru a scăpa de viața după gratii. El a înregistrat pe rolul instanțelor din Ialomița 3 procese prin care speră să obțină eliberarea. Una dintre aceste acțiuni vizează dezincriminarea faptelor de «abuz în serviciu» pe care DNA le-a reținut în cazul său. Saga proceselor continuă cu cele prin care cere întreruperea executării pedepsei sau eliberarea din închisoare în baza abrogatei Ordonanței 13...

O decizie încurcată... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2017, 11:45 (2537 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

(P) Primăvara se numără clienții SANAGRO

1000 de posibilități, un singur loc-magazinele SANAGRO

(P) Primăvara se numără clienții SANAGRO

Deși timpul pare potrivnic lucrărilor de primăvară, magazinele SANAGRO din Ialomița reușesc cu greu să facă față cererii în creștere. «Avem între 300 și 500 de clienți zilnic... Ne bucură acest aflux și încercăm să oferim, pe lângă produse de calitate, cele mai bune soluții pentru problemele fermierilor!» declară Mihai Moraru, reprezentantul de vânzări al firmei.

Turnul Babel la SANAGRO
Cu 3 magazine deschise în Ialomița și alte 3 în proiect, SANAGRO reușește să ofere... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2017, 12:15 (4081 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Sanagro

EVENIMENT

Administrația Mocioniu va cheltui 147,5 milioane de lei

Evrika! Slobozia are buget!

Administrația Mocioniu va cheltui 147,5 milioane de lei

Administrația Mocioniu sfidează cele mai pesimiste previziuni administrative. Conform bugetului anului 2017, publicat «incognito» pe site-ul instituției, edilii locali au la dispoziție 147,5 milioane de lei pentru a asigura funcționarea administrației și continuarea investițiilor inițiate în anii precedenți. Din această sumă, 24,5 milioane de lei reprezintă împrumutul pentru finalizarea «gropii lui Stoica», iar 8,2 milioane de lei excedentul bugetar identificat de primarul Adrian Mocioniu&comp.

După model, fără dezbatere publică După încercarea eșuată de «dezbatere publică pe Cultură... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2017, 17:10 (6999 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Stomatologul-interlop din București, trimis în judecată la Slobozia

Stomatologul-interlop din București, trimis în judecată la Slobozia

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată recent dosarul medicului stomatolog Mirel Diaconu, cel care a comandat incendierea a două autoturisme aparținând unuia dintre partenerii săi de afaceri din oraș. Până la emiterea unei sentințe, magistrații au decis să-l judece în stare de libertate, sub control judiciar.

Reglare de conturi pe străzile Sloboziei
Vara trecută, un incendiu care a cuprins două autoturisme parcate pe o stradă din Slobozia s-a transformat într-o anchetă ca la carte. Plecând de la un bon fiscal pe care polițiștii... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2017, 13:05 (11640 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Samsarii de mașini, verificați de ANAF

Samsarii de mașini, verificați de ANAF

Inspectorii fiscali din Ialomița verifică în această perioadă persoanele care au încasat venituri mai mari de 65 mii de euro din tranzacționarea mașinilor second-hand aduse din străinătate și care, potrivit legii, ar fi trebuit să se înregistreze drept plătitoare de TVA. Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice au explicat, de asemenea, faptul că sumele provenind din plata TVA către Stat de la care aceste persoane s-au eludat sunt considerabile.

Control tematic în Ialomița
Verificarea inspectorilor fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2017, 10:20 (15486 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Șoferi prinși beți la volan

Acțiunile polițiștilor rutieri pentru combaterea încălcărilor la regimul circulației pe drumurile publice au dus la identificarea altor două infracțiuni în trafic. Primul șofer, un bărbat de 47 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:05
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 26 martie 2012, termen scadent pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că luni, 26 martie 2012, inclusiv, este ultima zi în care mai pot fi depuse următoarele declarații:
-Declarația privind obligațiile ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:02
(12904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bișnițarii la control

Polițiștii slobozeni au organizat în cursul zilei de miercuri, 21 martie a.c., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal. În cadrul acțiunii, polițiștii au verificat 16 societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 16:38
(9098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Călătorind între două luni paralele», cu Nina Beciu

Astrologul Nina Beciu lansează, pe 24 martie a.c., un nou volum. «Călătorind între două lumi paralele» este o compilație a celor 5 volume publicate de autor anterior și reprezintă o nouă încercare de a ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:15
(16196 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: DSVSA intensifică controalele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că va intensifica acțiunile de supraveghere sanitară-veterinară în toate tipurile de unități autorizate/înregistrate sanitar ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:12
(9809 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:10
(10586 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților

Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Miriști în flăcări

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(12564 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:00
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2012, 09:25
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:48
(6953 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(8046 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști

Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(12638 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori, hoți de găini

Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:00
(11464 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt găini


Fetești: Șoferiță accidentată

Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:58
(6855 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Cosîmbești: A furat porumbul vecinului

Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(10668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice

Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:55
(8939 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop

Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tîlhărea minori

Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(10161 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: I-au furat gardul locuinței

O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(9478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt gard


Ialomița: Paznici hoți

Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:51
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei

Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:50
(9340 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Pescari» cercetați penal

Un bărbat de 38 ani, din Făcăeni a fost prins de polițiști în timp ce transporta mai multe kilograme de pește din specia plătică și caras, dar și o plasă monofilament. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:49
(10615 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în bazinul de colectare a apei!

Sîmbătă, 17 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui bărbat de 58 ani, din Țăndărei, care alunecase într-un bazin de colectare apă ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:43
(9237 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: «Artă populară și tradiție folclorică»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Rădulești și Căminul Cultural Rădulești organizează duminică, 25 martie 2012, ora 11,00, manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:31
(9667 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Zilele Nichita Stănescu»

În organizarea Primăriei Urziceni și a Societății Culturale «Apollon», în perioada 29-31 martie 2012, vor fi organizate «Zilele Nichita Stănescu». Astfel, la sala de ședințe a Primăriei Urziceni și la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 08:25
(7049 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: A dispărut de la domiciliu

Jilavele: A dispărut de la domiciliu

În cursul lunii ianuarie, polițiștii Secției Jilavele au fost alertați cu privire la dispariția de la domiciliu a lui Bandăr Constantin, de 61 ani. Verificările ulterioare au demonstrat că bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:59
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Un bărbat de 37 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiștii din localitate pentru furt calificat în formă continuată. Suspectul, în perioada ianuarie-martie 2012, a furat din trei locuințe situate la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:51
(7402 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...