Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

«Baronii» sistemului sanitar din Ialomița

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

În timp ce spațiul public este bombardat cu informații referitoare la subfinanțarea sistemului de Sănătate, mai ales din punct de vedere al salarizării, realitatea din spitale este cu totul alta. Ultimele modificări legislative în domeniu arată faptul că angajații din sectorul medical beneficiază de venituri consistente. Ziarul nostru prezintă o scurtă analiză a salariilor pe care le încasează angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia, la momentul actual. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții celei mai mari unități medicale din Ialomița, o lege adoptată în luna decembrie 2016 a făcut ca nivelul salariilor acordate la spitalul din Slobozia să se majoreze cu 1 milion de lei! ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 11:05 (10464 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Judecătoria Slobozia este asaltată de procesele înaintate de deținuții încarcerați la Penitenciarul Slobozia. În ultimul an și jumătate, persoanele private de libertate au redactat peste 200 de acțiuni în instanță prin care reclamă condițiile din spațiile de detenție, încălcări abuzive ale drepturilor de care beneficiază sau sancționarea disciplinară nefondată.

Acțiunile au fost respinse În timp ce la nivel național deținuții deplâng condițiile din penitenciare prin intermediul televiziunilor, cei încarcerați la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia își cer drepturile în instanță.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 18:10 (9129 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

Afaceri cu iz penal pe banii contribuabililor

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

În urmă cu 5 ani, administrația Stoica scotea la licitație o duzină de centrale termice dezafectate la prețuri care oscilau, în funcție de suprafață și starea clădirii, între 20000 și 150000 de lei. Cele mai multe dintre acestea au fost achiziționate și, ulterior, transformate conform destinației declarate de vânzător. Unele însă, cum este și cazul pe care urmează să vi-l relatăm mai jos, au fost tranzacționate «ca la piață», în litera și spiritul declarațiilor fostului edil Alexandru Stoica, cel care obișnuia să spună: «Dați-i bătaie și vedem noi după aia ce facem...».

Centrală «cu dedicație»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 13:40 (14431 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Prefectura Ialomița a dat publicității o serie de rapoarte cu privire la controalele efectuate pe primul trimestru al anului 2017 în cadrul primăriilor din Ialomița. Documentele oficiale arată faptul că aleșii ialomițenilor tratează administrația publică cu indiferență, absentând nemotivat de la ședințele Consiliilor Locale din care fac parte. Mai mult, în unele situații, aceste întâlniri lunare nu se mai efectuează.

Ineficiență în administrația locală
Controlul efectuat de oficialii Prefecturii Ialomița la finalul trimestrului I al anului curent a vizat activitatea din cadrul... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 11:10 (4615 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

Administrația Ciupercă devine istorie

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

În 2014, Silvian Ciupercă se confrunta cu o revoltă publică a primarilor ialomițeni membri ai Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. În 2017, Victor Moraru a demarat procedurile pentru înființarea unei structuri similare, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, care urmează să finanțeze proiecte de dezvoltare locală pentru administrațiile ialomițene. Consiliul Județean Ialomița a aprobat pentru finanțarea acestor proiecte un buget de peste 50 milioane de lei! «Acești bani sunt destinați finanțării proiectelor locale, indiferent de culoarea politică a primarilor...» a declarat Victor Moraru în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017.
... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 16:40 (3571 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Trezorier în cadrul Asociației Municipiilor din România

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Asociația Municipiilor din România organizează în perioada 29 martie-15 aprilie 2017 un «turneu asiatic» în Japonia, Coreea de Sud și China. Oficial, scopul turneului este acela de «extindere a contactelor și oportunităților care ar putea contribui la dezvoltarea schimbului de bune practici, al potențialului economic, turistic și investițional al municipalităților membre ale AMR». Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, și-a anunțat și el participarea la acest turneu. Reamintim că Adrian Mocioniu este trezorier al AMR, calitate în care a participat, la sfârșitul săptămânii precedente, la o întâlnire de lucru la Bruxelles.

Turul Asiei de dragul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 20:05 (7114 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

După mai bine de 10 ani de așteptare, sediul Poliției Perieți a fost reabilitat. Valoarea investiției a depășit 50 mii de lei. La inaugurarea investiției a participat prefectul Gigi Petre, dar și oficiali din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Cadou de Ziua Poliției Administrația din Perieți a inaugurat sâmbătă, 25 martie 2017, noul sediu al Poliției Perieți. Nereabilitată de mai bine de 10 ani, clădirea a avut nevoie de o nouă instalație electrică, alt acoperiș, parchet și zugrăveală proaspătă. La evenimentul care a marcat această investiție a participat și prefectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 19:35 (4344 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Victor Moraru a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017 proiectul de hotărâre privind achiziționarea sediului BCR. Oficial, din cauza lipsei unor informații legate de «datele tehnice», neoficial, din lipsă de cvorum.

Președintele nu poate fără cvorum Controversatul proiect de achiziționare a fostului sediu al BCR a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017. Deși în cadrul bugetului (aprobat cu 20 de voturi «pentru» și 10 «împotrivă»), această cheltuială a fost prevăzută, proiectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 14:05 (3767 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6453 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10787 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Deficit de dascăli pentru disciplinele reale

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Salariile mici îi îndepărtează pe absolvenții de facultate de viața la catedră. Într-un raport privind starea Educației la nivelul județului, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița prezintă o situație referitoare la materiile deficitare din punct de vedere al resursei umane. Cel mai grav afectate de scăderea numărului de tineri absolvenți interesați să devină dascăli  sunt disciplinele din sfera reală. Astfel, Ialomița are nevoie de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

A scăzut numărul de profesori
Potrivit estimărilor făcute de Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2017, 14:05 (6043 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4905 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28682 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul procurorilor DIICOT Slobozia ce îi viza pe afaceriștii Vasile Iancu și Dumitru Vișan, din Slobozia. Acuzați de «constituire de grup infracțional organizat», «evaziune fiscală» și «spălare de bani», cei doi au fost achitați de judecătorii din București. Fapte similare au fost reținute și în cazul Roxanei Andrei care, la rândul său, a fost considerată nevinovată. Veche de 5 ani, în această anchetă a fost estimat un prejudiciu adus bugetului de stat de 2,5 milioane de lei.

Anchetați… din întâmplare Potrivit Rechizitoriului... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 16:10 (14818 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele plătite pentru tratarea ialomițenilor incluși pe listele Programelor Naționale de Sănătate (PNS). Potrivit calculelor oficiale, terapiile de care au beneficiat anul trecut bolnavii de cancer, diabet sau cei care au avut nevoie de dializă se ridică la suma de 15,8 milioane de lei. Oficialii CJAS Ialomița apreciază, de asemenea, faptul că aceste costuri nu depășesc valorile standard, prevăzute în normele de acordare a fondurilor.

8500 de ialomițeni, tratați în 2016
Potrivit legislației în vigoare, la nivel național... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 11:05 (2421 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă a unui bărbat din comuna Platonești, sub acuzația de «tentativă la omor calificat». Organele judiciare din cadrul Parchetului Județean informează faptul că este vorba despre un conflict casnic, în urma căruia un tânăr a fost înjunghiat cu un briceag de către tatăl său.

Spitalizat timp de 30 de zile Din informațiile date publicității de Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, faptele reținute în cazul numitului Constantin Stan s-au petrecut în seara zilei de... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 18:05 (4779 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

Ialomița are buget

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

bonus: Buget de 7,8 milioane de lei pentru un nou sediu

Joi, 23 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița va aproba în plen bugetul anului 2017. Conform proiectului de hotărâre, valoarea cheltuielilor estimate pentru anul în curs se ridică la 205 milioane de lei. Ședința Consiliului Județean a fost precedată de o dezbatere publică în care autoritățile locale au prezentat investițiile prioritare ale acestui an. Cea mai controversată investiție rămâne achiziționarea fostului sediu BCR, pentru care au fost rezervate 7,8 milioane de lei...

O administrație care mimează responsabilitatea
Bugetul de cheltuieli al județului Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:10 (4359 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Vești bune pentru cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia, școlarizați la Fetești. Spațiul impropriu în care copiii au fost obligați să învețe va fi reabilitat, după luni bune de așteptare. Autoritățile locale susțin faptul că investiția va fi susținută de Ambasada Statelor Unite ale Americii în România.

Problemă soluționată
În urma unui control, demarat în septembrie 2016 la Fetești, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au descoperit faptul că cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic «Ion Teodorescu», școlarizați la Fetești, sunt obligați... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 15:05 (4209 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Se întîmplă la Slobozia

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Doi tineri din Slobozia au fost arestați preventiv în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «trafic de droguri». Potrivit actelor de urmărire penală, cei doi aveau obiceiul de a vinde canabis în preajma liceelor din municipiu. Cercetările sunt în fază incipientă, organele judiciare urmând să stabilească întreaga situație de fapt.

Procurau droguri din București Din primele informații, se pare că tinerii arestați la Slobozia în urmă cu o săptămână erau la rândul lor consumatori de droguri de risc. Înainte de a-i prezenta instanței de judecată pentru executarea mandatelor de arestare, organele... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 13:05 (8140 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Marșul pentru viață», la Slobozia

«Marșul pentru viață», la Slobozia

Sub patronajul Patriarhiei Române, Episcopia Sloboziei și Călărașilor va organiza sâmbătă, 25 martie 2017, la Slobozia, evenimentul «Marșul pentru viață». Manifestarea reprezintă cel mai important eveniment civic inițiat de Biserica Ortodoxă Română prin care se contribuie la lupta împotriva avortului. Tema propusă pentru anul acesta este «Ajută mama și copilul!» și oferă posibilitatea dezbaterii necesității, posibilității și eficienței sprijinirii femeilor aflate în criză de sarcină. La Slobozia, marșul se va desfășura pe traseul Mânăstirea ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 10:05 (2524 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(11983 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(12655 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15047 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(12782 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(13005 vizualizări - 0 comentarii)


Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie

«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:06
(13534 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate executate

La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 16:38
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni

Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 15:29
(12352 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România

Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 11:59
(10922 vizualizări - 0 comentarii)


Codul portocaliu în Ialomița se prelungește până luni seara

Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara

Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 15:31
(11278 vizualizări - 0 comentarii)


Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății

Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:13
(13710 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri înzăpezite

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:10
(14168 vizualizări - 10 comentarii)


Subvenții acordate de APIA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2010, 09:11
(13486 vizualizări - 0 comentarii)


La închisoare pentru ultraj

Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 18:12
(16863 vizualizări - 1 comentariu)


Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 17:10
(12457 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

În cursul zilei de joi, 4 februarie, în intervalul orar 12,00-16,00, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune în sistem integrat, urmărindu-se în principal prevenirea și combaterea criminalității ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 16:32
(13940 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton omorît de un tractor

Traversarea neregulamentară a fost cauza unui grav accident rutier produs miercuri, 3 februarie a.c., în comuna Bărbulești, un bărbat pierzîndu-și viața. Bărbatul, în calitate de pieton, s-a angajat în ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 19:06
(9968 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, încarcerat

Miercuri, 3 februarie a.c., polițiștii feteșteni, în urma unei acțiuni desfășurate pe raza municipiului, au identificat și reținut un bărbat de 60 de ani, din localitate, urmărit din luna iulie a anului ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:41
(10491 vizualizări - 0 comentarii)


Disciplinizarea traficului rutier, în atenția polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune al cărui scop principal a fost prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 137 sancțiuni contravenționale, în valoare de ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:11
(8501 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii din Țăndărei și din posturile de poliție arondate municipiului Urziceni au executat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 17:02
(10321 vizualizări - 0 comentarii)


Amonil și-a reluat activitatea de producție

Miercuri, 3 februarie, reprezentanții Amonil SA au anunțat reluarea activității de producție, oprită parțial la jumătatea lunii ianuarie 2010 din cauza temperaturilor extrem de scăzute. «În data de 3 februarie ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 11:07
(11015 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 7000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 7100 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață de peste 170 mii ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 19:17
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Năvodul» pentru un pistol de jucărie

Un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din comuna Borănești, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, în urma unui apel fals prin 112. Pe scurt, un cetățean a sesizat Poliția marți ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 16:42
(8557 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, descoperite de polițiști

Marți, 2 februarie a.c., polițiștii au identificat un bărbat de 39 de ani, care deținea fără drept o armă neletală supusă autorizării, pe care în anul 2009 ar fi vîndut-o unui călărășean. Arma cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 15:32
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de marți, 2 februarie, între orele 12,00-15,00, efective sporite de polițiști, jandarmi și polițiști comunitari au acționat pe raza municipiului Slobozia pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 14:53
(10183 vizualizări - 0 comentarii)


Cristian Lefter, noul adjunct al IPJ Ialomița din 1 februarie 2010

«Începînd cu data de 1 februarie 2010, în urma promovării concursului organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de adjunct șef inspectorat la Inspectoratul de ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:35
(11169 vizualizări - 3 comentarii)


Contribuțiile la Bugetul asigurărilor pentru șomaj, neschimbate

În data de 26 ianuarie 2010 a fost adoptată Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2010, act normativ prin care au fost stabilite contribuțiile pe care agenții economici trebuie să le plătească ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:32
(8336 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:25
(11253 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor de 16 ani a încercat să fure geanta unei femei

Luni, 1 februarie, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Feroviare Urziceni, aflați în patrulare în stația CFR, au observat un tînăr care agresa o femeie pe peronul stației cu intenția de a-i sustrage ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 20:18
(11138 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...