Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița se reunește vineri, 10 martie 2017, pentru a aproba bugetul repartizat de instituție celor 66 de unități administrativ teritoriale din subordine. Valoarea estimată a acestor sume este de 11,742 milioane de lei. Potrivit informațiilor oficiale, suma este de 100 de ori mai mică decât necesarul estimat de către edilii locali din Ialomița.

Simulacru de dezbatere publică
Consiliul Județean Ialomița a fost convocat pentru data de 10 martie 2017, în cadrul unei ședințe ordinare în care se vor repartiza rezervele bugetare aflate la dispoziția Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 13:20 (3565 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

În școlile din Ialomița

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

Peste 20 de școli din Ialomița au rămas fără autorizație sanitară de funcționare din cauza grupurilor sanitare insalubre. Mai grav este faptul că, în unele cazuri, administrațiile locale ale comunelor unde unitățile de învățământ se află au plătit bani grei pentru realizarea toaletelor. Așa cum era de așteptat, cele mai multe astfel de situații au fost constatate la școlile din mediul rural.

Situație revoltătoare
Autorizațiile sanitare de funcționare ale școlilor au fost ridicate pe tot parcursul semestrului I de către inspectorii Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Toate... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 09:35 (3748 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni caută manager

Spitalul Urziceni caută manager

De la începutul lunii viitoare, Spitalul Municipal Urziceni va avea un nou manager. Toate acestea după ce actualul șef al unității medicale a decis să demisioneze din funcție. Surse autorizate din cadrul Spitalului Municipal Urziceni precizează faptul că Sabin Neidoni ar fi fost obligat să renunțe la funcție de primarul Constantin Sava, proaspăt revenit în fruntea Primăriei Urziceni.

Executat pentru insubordonare
După un an în care a fost tras pe linie moartă de dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție pe numele său, primarul Constantin Sava din Urziceni s-a reîntors... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 17:20 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

Fabrica de confecții din Urziceni se închide

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

După 20 de ani de activitate desfășurată la Urziceni, compania britanică Alison Hayes a decis să închidă unitatea de producție din județul Ialomița. Stoparea activității are ca efect principal concedierea a 350 de persoane. Decizia i-a luat prin surprindere pe reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, care au precizat faptul că nu cunosc amănunte despre valul de concedieri care urmează să aibă loc la Urziceni.

Afectați de creșterea salariului minim
Presa centrală... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 13:15 (5150 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Investițiile–fantomă ale Ministerului Educației

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

La 10 ani distanță de la momentul demarării construcțiilor celor 4 campusuri școlare din Slobozia, Fetești și Fierbinți Târg, doar 2 sunt în prezent finalizate. Deși a promis că va sprijini investițiile, Ministerul Educației le-a abandonat în primii ani de la deschiderea șantierelor, lăsând finalizarea proiectelor în grija administrațiilor locale. În timp ce obiectivele din Slobozia au intrat în conservare, cel de la Fierbinți Târg ridică multe semne de întrebare. Cel puțin cu privire la maniera în care Primăria a cheltuit fondurile pentru realizarea acestuia... Singurul model de succes îl reprezintă campusul școlar al Liceului Teoretic Fetești care, în prezent, este funcțional.

... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2017, 13:50 (8223 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursa deșertăciunilor

Bursa deșertăciunilor

Vineri, 24 februarie a.c., 14 deținuți din Penitenciarul Slobozia au participat la o Bursă a locurilor de muncă organizată de AJOFM Ialomița. Evenimentul, o premieră la nivel local, a fost declarat un succes în condițiile în care 11 din cei 14 deținuți care s-au prezentat au obținut posturile oferite de către agenții economici prezenți. Dincolo de acest rezultat punctual însă, prăpastia dintre societate și acești oameni se adâncește, iar statisticile oferă cifre care nu iartă și nu pot cosmetiza realitatea.

Formalitate sub supraveghere
Evenimentul are un titlu care să nu deranjeze... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2017, 13:05 (4157 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bebeluși intoxicați cu nitriți, transportați de urgență la București

Doi frați gemeni, în vârstă de o lună, din localitatea brăileană Chioibășești au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au fost intoxicați cu nitriți. Copiii au fost transportați de urgență cu un elicopter SMURD, la un spital din București.

Mama avea probleme psihice
Din primele informații, mama copiilor avea probleme psihice și le-a pregătit permanent hrana micuților cu apă de la fântâna din curte. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că ambii copii au intrat în stop cardio-respirator, însă au reușit să-i stabilizeze. Din cauza complicațiilor... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 18:54 (5958 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

În spitalele ialomițene

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport privind evoluția cazurilor de infecții intraspitalicești, descoperite la nivelul unităților medicale din județul Ialomița. Indicatorii prezentați de inspectorii DSP arată faptul că în ultimii 3 ani, incidența infecțiilor din spitale s-a dublat. Clostridium difficile (CD) este cea mai răspândită bacterie din spitalele județului.

Situație îngrijorătoare
Raportul Direcției de Sănătate Publică referitor la infecțiile intraspitalicești descoperite în spitalele din Ialomița a fost prezentat... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 12:10 (4682 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul instituției

Protest în fața Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul instituției

Efective de polițiști din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au pichetat joi, 2 martie 2017, sediul instituției. Oamenii legii au fost nemulțumiți de condițiile de salarizare din sistem. Ialomița devine astfel primul județ din țară unde polițiștii au ieșit în stradă să protesteze.

Miting de protest la București
Protestul polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a debutat la orele 16,00. În fața instituției au venit aproximativ 50 de angajați ai tuturor serviciilor din cadrul IPJ Ialomița, pentru a-și manifesta... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2017, 20:10 (10315 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

500 mii de absențe au rămas nemotivate în primul semestru școlar

Elevii ialomițeni, recordmani la chiul

500 mii de absențe au rămas nemotivate în primul semestru școlar

În urmă cu o săptămână, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au susținut o conferință de presă în cadrul căreia au făcut o scurtă prezentare a situației în care se află Învățământul ialomițean, la încheierea primului semestru școlar. Cel mai îngrijorător aspect rămâne absenteismul elevilor care, în primul semestru, s-a ridicat la cote alarmante. Datele statistice ale oficialilor din educația județeană arată faptul că 500 mii de absențe au rămas nemotivate, fiecare elev chiulangiu realizând, în medie, 19 absențe.

Elevii din Ialomița nu vor la școală
Absenteismul... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2017, 15:40 (11736 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea aeroportul de la Alexeni!

Președintele Moraru, pasionat de antichități

Consiliul Județean Ialomița vrea aeroportul de la Alexeni!

Președintele Victor Moraru este colecționar de antichități de orice fel. Pe lista achizițiilor sale figurează lampa lui Aladin pe care a căutat-o recent la un târg de vechituri din Vitan și aeroportul de la Alexeni. Dacă în primul caz pasiunea Președintelui e de înțeles, în cel de-al doilea ea devine periculoasă pentru o administrație județeană deja slăbită de aventurile predecesorilor săi...

Colecționarul de vechituri Ca orice președinte de județ mic și sărac, Președintele Moraru are visuri și ambiții administrative mari. Când și când, domnia sa le dă glas în spațiul public, speriindu... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 18:50 (9192 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia nu are soluții pentru problemele orașului

Administrația Mocioniu scârțâie

Consiliul Local Slobozia nu are soluții pentru problemele orașului

Joi, 23 februarie 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Deși dețin o majoritate confortabilă (11 din cei 18 consilieri în exercițiu la acest moment), consilierii PSD se confruntă cu probleme administrative greu de gestionat. În pofida termenelor scadente și a presiunilor publice la care este supusă Primăria Slobozia, proiectele de hotărâre legiferate nu oferă soluții imediate, iar amânarea lor acutizează blocaje deja create. Este, bunăoară, cazul cimitirului uman, rămas fără locuri de veci sau a încercării ratate de a aproba un Plan Urbanistic Zonal pentru reamenajarea spațiului ocupat de florăriile de pe bulevardul Unirii...

PMP nu are doi consilieri locali... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 14:50 (4361 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

(P) SANAGRO cucerește piața fitosanitară din Ialomița

1000 de posibilități, un singur loc-magazinele SANAGRO

(P) SANAGRO cucerește piața fitosanitară din Ialomița

3  magazine și peste 1000 de produse la dispoziția fermierilor interesați. Poate veți spune că e puțin, dar clienții firmei SANAGRO au ajuns să bată drumul din județele limitrofe ca să ajungă aici. La Movilița ajung cei dinspre București, exasperați de gândul traficului din Capitală. La Slobozia, în Piața Agroalimentară ajunge o jumătate de județ, plus Brăila și Călărași, iar la Urziceni cealaltă jumătate. «Până în toamna acestui an vom deschide încă un magazin SANAGRO la Țăndărei, Călărași și Lehliu. Este o piață în continuă dezvoltare, iar produsele noastre sunt extrem de căutate» declară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 11:25 (8399 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia Sanagro

Click aici

EVENIMENT

Regionalizarea fiscală aruncă Ialomița în sărăcie

Mai puțini bani la buget în 2016

Regionalizarea fiscală aruncă Ialomița în sărăcie

Din punct de vedere fiscal, 2016 a fost un an mai puțin profitabil pentru Ialomița. O serie de informații publice oferite de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că, anul trecut, județul s-a confruntat cu o scădere semnificativă a încasărilor la buget. Statistic vorbind, în vistieria județului au ajuns cu 65 milioane de lei mai puțin decât în 2015. Reprezentanții AJFP Ialomița explică faptul că valoarea scăzută a încasărilor înregistrate anul trecut a fost cauzată de desființarea Administrației pentru Contribuabilii Mijlocii și preluarea acestei entități de către Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești.

Politică întortocheată... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 20:40 (4012 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buești: Primăria de la capătul bulevardului comunal

Buești: Primăria de la capătul bulevardului comunal

Buești are un bulevard comunal și doi păuni. Unul (vezi foto) este expus în holul primăriei, celălalt ocupă fotoliul primarului. Pe primar în cheamă Nicolae Mihăilă, e latifundiar și ocupă fotoliul de 3 mandate!

45 de minute în Primărie Sediul Primăriei Buești este la capătul unui bulevard comunal, singurul de acest gen din Ialomița. E mândria administrației locale și a căruțașilor și, când am vizitat noi comuna, era deszăpezit doar pe jumătate. Noroc că cine așterne zăpada, o și strânge... În holul Primăriei e frig de crapă pietrele, deși există calorifere. «Din cauză că se... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 18:15 (6196 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Membrii Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița desfășoară misiunile cu mâinile goale. Potrivit informațiilor publice oferite de  reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, salvatorii din cadrul primăriilor ialomițene sunt lipsiți de dotări corespunzătoare. Statistic vorbind, doar 7 localități dispun de mașini de intervenție, cele mai multe automobile având peste 15 ani vechime. Toate acestea în condițiile în care, anual, administrațiile locale din Ialomița cheltuiesc 2,5 milioane de lei pentru activitățile desfășurate de aceste servicii.

Se întâmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 16:10 (6614 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Ialomița autorilor necunoscuți

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Activitatea de urmărire penală a organelor judiciare din Ialomița lasă de dorit. Toate acestea din cauza numărului mare de dosare penale înregistrate la nivelul Parchetelor și Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița care figurează cu autori necunoscuți (AN). Statisticile oficiale arată că, în ultimii 16 ani, numărul anchetelor înregistrate cu AN a ajuns la 16 mii. Cele mai multe dintre aceste dosare au trecut demult în evidența pasivă a organelor judiciare, iar șansele ca ele să fie redeschise în vederea continuării cercetărilor sunt minime.

9 mii de cazuri neelucidate de polițiști... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:25 (3605 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

În 2016, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416 a venitului minim garantat au primit de la stat ajutoare financiare în valoare de 13,9 milioane de lei. Deloc surprinzător, suma este cu 2 milioane de lei mai mare decât cea acordată în cursul anului 2015!

Ialomița, județul săracilor Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița este județul ai cărui locuitori trăiesc din ajutoarele sociale acordate de Guvernul României în baza Legii 416, a venitului minim garantat. Datele Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, anul trecut, 4183 de persoane se încadrau... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:05 (6314 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 10:45 (40015 vizualizări - 51 comentarii)

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5718 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Ordin de protecție provizoriu pentru «violență în familie»

Duminică, 7 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, de 48 de ani, este lovită de concubin. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:45
(5561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A comandat un telefon și a primit un cablu!

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați de o tânără din Urziceni asupra faptului că a comandat pe un site de comerț on-line un telefon mobil, pentru care a achitat suma de 43 ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:35
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal în incinta unui magazin între doi feteșteni «carantinați»

În perioada 14-17 octombrie 2021, la nivel național, polițiștii au intensificat acțiunile de informare, prevenire și combatere a răspândirii pandemiei de COVID-19. Astfel, în această perioadă, au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:20
(3794 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 164 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 18 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15133, fiind înregistrate 164 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 16:15
(3621 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la plățile în avans pentru Campania 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 18 octombrie 2021, a autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr de 39623 de fermieri ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 14:20
(8074 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie găsită decedată în propriul apartament

Duminică, 17 octombrie 2021, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru a debloca ușa de acces la un apartament din Slobozia. În interiorul locuinței a fost găsită o femeie, fără funcții ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 12:25
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 226 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 17 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14969, fiind înregistrate 226 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2021, 16:40
(3031 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 124 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 16 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14743, fiind înregistrate 124 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2021, 16:20
(2911 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Joi, 14 octombrie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, au fost verificate 25 de taxiuri pe raza municipiului Slobozia și au fost constatate 23 de abateri privind activitatea taximetriștilor. Printre obiectivele ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 17:30
(4648 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire la Slobozia

În cursul zilei de joi, 14 octombrie a.c., peste 30 de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul jandarmilor ialomițeni au acționat atât în filtre rutiere cât și în patrule de Ordine ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 17:25
(2162 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 244 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 15 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14619, fiind înregistrate 244 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 16:20
(6338 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania

Agenția Federală de Muncă din Germania, ȋn numele companiilor Westfleisch și Tönnies oferă, prin intermediul EURES România, 250 de locuri de muncă ȋn industria de prelucrare a cărnii (tăietor carne și lucrător ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 16:10
(11675 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o biserică penticostală

Fetești: Incendiu la o biserică penticostală

Joi, 14 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o biserică penticostală. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:45
(2171 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Pompierii au spart ușa unui apartament

Pompierii din Slobozia au deblocat o ușă de acces a unui apartament din municipiul reședință de județ. Evenimentul s-a produs joi, 14 octombrie a.c., în interiorul locuinței fiind găsită o persoană în stare ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:40
(2953 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni, Amara și Bărbulești

Joi, 14 octombrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:35
(12406 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat respectarea măsurilor de prevenire a răspândirii noului Coronavirus, pe raza județului. În urma activităților desfășurate, au fost legitimate aproximativ ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2021, 16:50
(4248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 194 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 14 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14375, fiind înregistrate 194 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2021, 16:40
(9417 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 12/13 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier au efectuat semnal de oprire unui ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:40
(1521 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 37 de amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Pe parcursul zilei de marți, 12 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:25
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termenul pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale la sistemul informatic național al ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește operatorilor economici încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii și care încasează, integral sau parțial, cu numerar sau ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:05
(13326 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordare de zile libere plătite părinților în contextul răspândirii SARS-CoV-2

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia decontarea unor zile libere ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 17:10
(13902 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 274 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 13 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14181, fiind înregistrate 274 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 16:50
(6826 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 85,05 milioane de lei

În luna septembrie a anului 2021, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 85,05 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 12:25
(2221 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru apicultori

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a efectuat plățile către beneficiarii Programului Național Apicol (PNA) pentru anul 2021. Prin Hotărârea de Guvern nr. 339/2020, privind ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 12:15
(2093 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2690 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9757 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...