Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cornuri cu mucegai, distribuite elevilor Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

Cornuri cu mucegai, distribuite elevilor Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

Deși s-a încheiat oficial o dată cu venirea vacanței mari, programul guvernamental «Cornul și Laptele» continuă să genereze probleme. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a sancționat Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia pentru că în ultimele zile de școală a distribuit elevilor cornuri cu mucegai. Alimentele alterate nu au pus în pericol sănătatea copiilor, însă ancheta DSP în acest caz continuă.

Un program cu deficiențe
Anul școlar s-a încheiat oficial în urmă cu o săptămînă și, o dată cu el, și distribuția produselor din cadrul programului guvernamental «Cornul și Laptele». Nu... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 18:05 (6603 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a fost «înscăunat» primar

Predare de ștafetă la Primăria Slobozia

Adrian Mocioniu a fost «înscăunat» primar

Vineri, 24 iunie 2016, noul Consiliu Local ales al Municipiului Slobozia s-a reunit pentru prima dată. În cadrul ședinței, Adrian Mocioniu a depus jurămîntul în calitate de primar al Sloboziei pentru următorii 4 ani. Marea surpriză a ședinței de vineri o reprezintă nominalizarea lui Rudolf Gradea (PSD) într-una din cele două funcții de viceprimar. Alături de acesta, a fost reconfirmat în funcția de viceprimar și Gabriel Mușat (PSD).

Un consiliu eterogen
Vineri, 24 iunie 2016, cei 21 de consilieri locali ai municipiului Slobozia și-au intrat în drepturi. La orele 10,00, în cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 17:20 (6479 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eforturi administrative pentru redeschiderea rutei feroviare Slobozia-Țăndărei

Eforturi administrative pentru redeschiderea rutei feroviare Slobozia-Țăndărei

Ruta feroviară Slobozia-Țăndărei a fost închisă în decembrie 2014. Eforturile de pînă acum ale autorităților de a redeschide acest traseu s-au soldat cu tot atîtea eșecuri, CFR Călători hotărînd în cele din urmă să ia în calcul redeschiderea acestei rute. Calculele preliminare estimează un număr de 400 de călători potențiali.

3 ani de pauză
Decizia de suspendare a curselor de călători pe ruta Slobozia-Țăndărei a survenit în vara anului 2013. La momentul respectiv, CFR Călători a pretextat că, «din cauza cheltuielilor de exploatare prea mari», a decis sistarea a 3 din cele 5 curse... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 16:10 (5084 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criza deșeurilor menajere se amână pentru toamna anului 2016

3 luni de respiro la Slobozia

Criza deșeurilor menajere se amînă pentru toamna anului 2016

La începutul acestei luni, Consiliul Local Slobozia a aprobat creșterea tarifelor pentru colectarea și depozitarea deșeurilor menajere, de la 3,6 la 4,3 lei pe lună pentru fiecare slobozean. Deși nepopulară, măsura stopează timp de 3 luni pretențiile financiare ale Polaris M Holding și Vivani Salubritate. Ialomița rămîne însă expusă oricăror modificări de preț. La acest moment, Consiliul Județean Ialomița nu are la dispoziție nicio pîrghie administrativă prin care să poată controla nivelul de tarifare al deșeurilor menajere la Depozitul Zonal al Vivani.

O vară fierbinte pentru Polaris... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 14:05 (8952 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cultura din Slobozia rămâne fără șefi

Cultura din Slobozia rămîne fără șefi

Noua conducere a Consiliului Județean Ialomița are în vedere schimbarea din funcție a tuturor șefilor din cadrul instituțiilor de cultură aflate în subordine. Dacă în unele situații măsura ce urmează să fie pusă în aplicare este generată de lupte de orgolii, în alte cazuri, viitoarea administrație județeană invocă Ordinul 2799/2015, emis de Ministerul Culturii. Potrivit actului normativ, funcția de manager al unei entități care desfășoară activități culturale trebuie asigurată de o persoană cu studii în domeniu. În cazul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» și al Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», cele două directoare au absolvit facultăți tehnice. Pînă la închiderea ediției, niciunul... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 13:15 (12027 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Radu Zăveanu a murit pe patul de spital

Avocatul Radu Zăveanu a murit pe patul de spital

Renumitul avocat din Slobozia, Radu Zăveanu a murit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în noaptea de duminică spre luni, 26/27 iunie 2016. Potrivit informațiilor, acesta a suferit o insuficiență respiratorie, în timp ce era internat în salonul de Terapie Intensivă al Secției Boli Interne.

Peste 30 de ani în slujba Justiției
Anul acesta s-ar fi împlinit 38 de ani de cînd avocatul Radu Zăveanu se afla în slujba Justiției din Ialomița. El a venit la Slobozia din Sighetul Marmației, în anul 1978, și a fost inițial procuror al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2016, 19:15 (31704 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Dumitrescu se întoarce la AJVPS Ialomița

Tribunalul Ialomița a decis

Marius Dumitrescu se întoarce la AJVPS Ialomița

Tribunalul Ialomița l-a reconfirmat în funcție pe Marius Dumitrescu, directorul demis al Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița. Acesta a rămas fără funcție anul trecut, printr-o decizie a Adunării Generale a AJVPS. Măsura a fost adoptată în baza unui Raport al Consiliului de Administrație, document în care Marius Dumitrescu a fost acuzat că a adus prejudicii bugetului Asociației. În Hotărîrea emisă, judecătorii au mai stabilit ca Dumitrescu să fie penalizat cu 10% din salariu, pe o perioadă 3 luni, pentru abateri disciplinare, dar să  primească salariile restante pe toată perioada în care nu s-a aflat în funcție.

Dumitrescu, reconfirmat în funcție... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 17:25 (8944 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Comunicat de presă

Medicii de familie declanșează protestele

În ciuda faptului că am solicitat de la CNAS și MS formele actualizate ale celor două acte normative care stau la baza contractării noastre: Contractul-Cadru (Hotărîrea de Guvern nr. 161/2016, pentru aprobarea pachetelor de servicii și a Contractului-cadru care reglementează condițiile acordării asistenței medicale, a medicamentelor și a dispozitivelor medicale, în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anii 2016-2017) și Normele sale de aplicare, sîntem ignorați în continuare! Nici pînă în acest moment nu au fost făcute publice documentele pe baza cărora ar trebui să semnăm următoarele contracte bianuale cu casele de asigurări, deși mai sînt doar două săptămîni până la momentul... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 16:55 (4548 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierii ialomițeni așteaptă în continuare subvențiile APIA

Fermierii ialomițeni așteaptă în continuare subvențiile APIA

Situația în ceea ce privește acordarea subvențiilor oferite de Uniunea Europeană, prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură, rămîne incertă. Peste 2200 de fermieri din Ialomița așteaptă și în prezent să primească sprijinul financiar. Scandalul a fost generat de sistemul informatic al APIA, neadaptat la noile tipuri de subvenții acordate de UE, prin PNDR 2014-2020. Dacă situația nu va fi dezamorsată pînă la sfîrșitul acestei luni, există riscul ca reprezentanții Comisiei Europene de la Bruxelles să retragă autorizația de funcționare a APIA. Între timp, fermierii din județ susțin faptul că deja sînt în blocaj financiar. «Mulți dintre noi și-au făcut credite în bancă pentru... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 16:10 (8680 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vladimir Turcuman, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Vladimir Turcuman, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a desemnat recent un nou director medical. Decizia a fost adoptată după ce medicul Dan Malincenco a renunțat la această funcție. În urma ședinței Consiliului de Administrație al unității sanitare, acesta a fost înlocuit cu medicul Vladimir Turcuman. «Va rămîne în funcție interimar, pînă la organizarea unui nou concurs...» ne-a declarat Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița.

Eforturi zadarnice Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de mai bine un an să găsească un director medical. La toate concursurile organizate... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 15:30 (40583 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Maratonul validării Consiliilor Locale din Ialomița

Maratonul validării Consiliilor Locale din Ialomița

Prefectura Ialomița are la dispoziție 3 zile pentru a valida cele 66 de Consilii Locale din Ialomița. Potrivit prefectului Gigi Petre, eforturile instituției se vor concentra asupra «respectării legalității». Conform Legii 215, Legea Administrației Publice Locale, în Ialomița 11 reprezentanți ai prefectului vor participa la toate cele 66 de ședințe de Consilii Locale din Ialomița.

3 zile de maraton
În perioada 22-26 iunie 2016, cei 788 de consilieri locali și cei 31 de consilieri județeni din Ialomița se vor întîlni pentru constituirea Consiliilor Locale, respectiv a Consiliului... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 12:15 (5930 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, despăgubiri de 4,7 milioane lei

Eroare medicală, sancționată de instanță

Spitalul Slobozia, despăgubiri de 4,7 milioane lei

După 6 ani de procese și anchete, familia Raisei Uzea, fetița schilodită de medicul care a asistat-o la naștere, și-a cîștigat drepturile în instanță. În urmă cu o săptămînă, Judecătoria Slobozia a decis ca Spitalul Județean de Urgență să plătească soților Uzea și micuței Raisa suma de 4,7 milioane lei, reprezentînd daune morale. Deși sentința poate fi atacată la o instanță superioară, este pentru a doua oară în ultimii 26 de ani cînd o instanță din Ialomița sancționează o eroare medicală. Mai mult, magistrații din Slobozia au condamnat-o pe Valentina Dinu, medicul care a adus-o pe lume pe Raisa, la pedeapsa de 3 ani închisoare, cu suspendare sub supraveghere pe o perioadă de 6 ani. De asemenea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 22:55 (8611 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unirea Slobozia, obligată să achite un prejudiciu de 1 MILION DE EURO

Unirea Slobozia, obligată să achite un prejudiciu de 1 MILION DE EURO

Administrația locală a Sloboziei a cheltuit ilegal suma de 1 milion de euro pentru a susține activitatea echipei de fotbal a orașului, Unirea Slobozia. Situația a fost confirmată oficial și definitiv de Curtea de Apel București. Situația banilor folosiți fără drept de echipa de fotbal a orașului  a ieșit la iveală în urma unui control al Camerei de Conturi Ialomița, desfășurat în martie 2015. Reprezentanții Asociației Fotbal Club Unirea ’04 Slobozia, la care fotbaliștii locali sînt legitimați, susțin că vor face demersuri pentru a acoperi întreg prejudiciul. Măsura este una de durată, iar soluțiile par numărate pe degete.

Slobozia a jucat fotbal ilegal... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 19:10 (7394 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Situație delicată la nivelul spitalelor din Ialomița. Din cauza lipsei de medici, unitățile sanitare se află în imposibilitatea de a accesa fondurile oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Criza specialiștilor a făcut ca numărul serviciilor medicale oferite pacienților să scadă, principalul efect al acestui aspect fiind diminuarea fondurilor. Un raport al CJAS Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, spitalele din județ au raportat un minus de 1000 de servicii medicale nedecontate. Pierderile financiare în acest caz se apropie de suma de 1 milion de lei.

De ce pierd spitalele banii?... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 16:40 (5213 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marea «desțânțărizare» se amână până la noi ordine

Așa-i în Ialomița

Marea «desțînțărizare» se amînă pînă la noi ordine

La 4 luni de la alerta oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, autoritățile județene refuză să adopte o decizie care să permită «declanșarea acțiunii de combatere a vectorilor țînțari în propagarea virusului Zika». Decizia trebuie adoptată în baza unui Plan de Analiză și Acoperire a Riscurilor care ar trebui realizat de către Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița.

Povești de adormit contribuabilii
Autoritățile județene refuză să adopte o decizie care să permită «declanșarea acțiunii de combatere a vectorilor țînțari în propagarea virusului Zika». Deși Instituția... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 15:55 (3913 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A făcut cumpărături pe banii unei colege

Elevă de clasa a XII-a, anchetată de DIICOT

A făcut cumpărături pe banii unei colege

O elevă de clasa a XII-a din Fetești va da Bacalaureatul sub supravegherea organelor de cercetare penală. În urmă cu o săptămînă, aceasta a fost trimisă în judecată de procurorii DIICOT după ce a sustras ilegal de pe cardul electronic al unei colege 1170 de lei. Acuzată de comiterea infracțiunii de obținere de bunuri și informații, prin accesarea fără drept a unor sisteme informatice, tînăra a cheltuit banii pentru a-și cumpăra haine și cosmetice.

Naivitatea naște monștri Faptele reținute de procurorii DIICOT în numele elevei de clasa a XII-a din Fetești s-au petrecut în luna martie... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 12:35 (6368 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răfuială între două familii de romi, în mahalaua din Bora

Răfuială între două familii de romi, în mahalaua din Bora

Mahalaua țigănească Bora, din Slobozia, a fost în noaptea de vineri spre sîmbătă, 17/18 iunie a.c., asaltată de forțe de ordine. Polițiștii și jandarmii au intervenit pentru a stinge un scandal monstru iscat între două familii de romi. Din primele informații răfuiala a izbucnit pe fondul unor neînțelegeri mai vechi. În acest caz a fost deschisă o anchetă de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Bătuți și aruncați într-un canal
Potrivit informațiilor, scandalul petrecut în Cartierul Bora ar fi izbucnit spontan. Membrii unei familii s-au trezit cu rivalii lor peste ei în casă... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2016, 13:20 (16792 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia plătește «groapa lui Stoica» din bani publici

Minciuni electorale

Slobozia plătește «groapa lui Stoica» din bani publici

Înainte de sfîrșitul campaniei electorale, tandemul Moraru-Mocioniu anunța în cadrul unei conferințe de presă că investiția din Piața Revoluției din Slobozia va fi finalizată «din banii Uniunii Europene pînă la 31 decembrie 2018». La două săptămîni distanță, afirmațiile celor doi oficiali se dovedesc nefondate. Potrivit informațiilor oficiale, fondurile necesare finalizării investiției trebuie identificate de către autoritățile locale, iar termenul scadent pentru restituirea fondurilor deja cheltuite a fost amînat pentru 2 ani. La acest moment, valoarea cheltuielilor pentru această investiție se ridică la 45% din totalul de 51 milioane de lei alocați inițial.

Minciuna are picioare scurte... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2016, 20:20 (9790 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Prețul pentru colectarea deșeurilor menajere a crescut la 4,3 lei

Slobozia a cedat

Prețul pentru colectarea deșeurilor menajere a crescut la 4,3 lei

Marți, 7 iunie 2016, plenul Consiliul Local Slobozia a decis majorarea tarifelor de colectare a deșeurile menajere de la populație. Prețul stabilit de către aparatul de specialitate din cadrul Primăriei este de 4,3 lei pentru fiecare locuitor. Decizia a fost adoptată în prezența reprezentanților firmei Vivani Salubritate și Polaris M Holding. Concluzia întîlnirii este că această creștere de preț reprezintă doar o primă etapă de majorare a tarifelor, Vivani Salubritate urmînd să ajungă la un preț final de 72,48 lei per tonă.

O ședință imorală
Marți, 7 iunie 2016, Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2016, 21:15 (14878 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Inspecția Socială verifică școlile din Ialomița

Inspecția Socială verifică școlile din Ialomița

Pînă la toamnă, Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială trebuie să finalizeze un amplu program de verificare a condițiilor în care școlile din Ialomița respectă accesul elevilor cu dizabilități în interior. Pînă în prezent, la nivelul județului, au fost descoperite 8 abateri.

Verificările sînt în curs Acțiunea de control a inspectorilor din cadrul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială face parte dintr-o campanie desfășurată la nivel național, sub numele de «Verificarea accesului neîngrădit al persoanelor cu dizabilități la mediul fizic, informațional și comunicațional... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2016, 15:40 (5665 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5502 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3015 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2185 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2006 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2620 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2606 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4566 vizualizări - 1 comentariu)


CJSU Ialomița: Măsuri de restricție în localitățile Bordușani și Grindu

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 a determinat autoritățile din Ialomița să impună noi măsuri de restricție în scopul de a preveni răspândirea noului Coronavirus. Astfel, Comitetul Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:05
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, au fost desfășurate acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, în zone aglomerate ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:15
(2270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 6 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Slobozia, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe raza localității Ciochina, au oprit o autoutilitară condusă de ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:10
(1888 vizualizări - 1 comentariu)


Accident rutier pe A2-km 130

Accident rutier pe A2-km 130

Pompierii militari au intervenit miercuri, în jurul orelor 12,30, la un accident rutier pe Autostrada A2-km 130, un autotren încărcat cu gresie și faianță părăsind partea carosabilă și intrând într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:25
(3534 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o anexă gospodărească din Urziceni

Miercuri, 7 octombrie 2020, în jurul orei 9,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs într-o gospodărie din Urziceni. Militarii Detașmentului de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:20
(2383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...