Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțânțărizare»

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțînțărizare»

O adresă a Institutului Național de Sănătate Publică București transmisă tuturor primăriilor din județ, prin intermediul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, pune pe jar autoritățile locale. Potrivit documentului oficial, edilii ialomițeni sînt somați să efectueze urgent operațiuni de «desțînțărizare» a localităților. Toate acestea întrucît, potrivit unor studii recente, țînțarii care provocă nemilosul virus Zika ar putea trăi și în România. De la caz la caz, primarii noștri s-au pregătit să țină piept țînțarilor după propriile puteri.

Ialomița, sub imperiul țînțarilor
La început... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 17:25 (2963 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Dumitru Cioboată, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Rara avis Profesorul de Matematică Dumitru Cioboată are 58 de ani și conduce Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia de 22 de ani. Este unul dintre cei mai longevivi directori de instituție de învățămînt din județ, se bucură de respectul colegilor și este, în ciuda regimului cazon instituit în liceu, de aprecierea elevilor și, mai ales, a părinților acestora. Din punctul nostru de vedere, este suficient pentru a deschide rubrica de față cu domnia sa. O rubrică în care vom încerca să mediatizăm lunar ialomițeni care au marcat sau marchează viața socială, economică, culturală și, de ce nu?, viața politică a județului. Oameni care... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 15:40 (23385 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

Stăm bine pe hîrtie

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

În urmă cu 5 ani Ialomița s-a alăturat, la rîndu-i, curentului general privind investițiile în «energie verde». În anul 2016, pentru a număra investițiile funcționale din județ, ajung degetele unei singure mîini. Pe hîrtie însă, numărul rămîne unul impresionant. În Ialomița există, teoretic, 22 de investiții în parcuri fotovoltaice și 9 în parcuri eoliene. Suprafața totală de teren rezervată pentru dezvoltarea acestor investiții se ridică la 1069,52 ha...

Parcuri de mucava
Moda investițiilor în «energie verde» a trecut. Din zecile de proiecte de investiții demarate în urmă cu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 14:25 (5776 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a câștigat procesul cu Amonil SA

Victorie administrativă după 13 ani

Primăria Slobozia a cîștigat procesul cu Amonil SA

De 13 ani, Primăria Slobozia și, de-acum, defuncta Amonil SA își dispută în instanță cei 52 de kilometri de rețea de aducțiune a apei și o parte dintre instalații, acum dezafectate, din cadrul fostului Combinat Chimic. În urmă cu o lună, pe 9 februarie 2016, Înalta Curte de Casație și Justiție a pronunțat o decizie definitivă în acest caz. La acest moment, bunurile aflate în litigiu urmează să fie evaluate, iar Primăria Slobozia caută o soluție legală de compensare a valorii acestor bunuri cu valoarea datoriilor Urban Slobozia către Amonil.

Un proces început în 2003 În anul 2003, pe... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 13:35 (10653 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Paturi pentru bolnavi, scaune cu rotile sau mobilă pentru saloane. Este donația pe care a primit-o Spitalul Județean de Urgență Slobozia de la o unitate medicală din Elveția. Medicul Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița, susțin că ajutoarele erau extrem de necesare: «Aveam nevoie de ele. Chiar dacă au fost utilizate, se prezintă într-o stare bună!»

Mobilă veche de 40 ani Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o mare problemă din punct de vedere al mobilierului din dotare. Potrivit oficialilor din cadrul unității medicale, peste 70% din paturile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:25 (6730 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de râs la Simulări

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de rîs la Simulări

Elevii din Ialomița au demonstrat și anul acesta indiferența cu care tratează Examenele Naționale. La Simulările pentru Evaluarea Națională, elevii de clasa a VIII-a au obținut procente de promovabilitate sub media pe țară, atît la Limba Română, cît și la Matematică. Așa cum era de așteptat, au existat și instituții de învățămînt unde niciun elev nu a reușit să obțină note peste 5.

Rezultate sub media pe țară
La începutul acestei luni, elevii de clasa a VIII-a au susținut Simulările pentru Evaluarea Națională, la disciplinele Limba și Literatura Română și Matematică. La nivelul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:50 (19579 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, pe agenda Consiliului Județean

Miercuri, 23 martie 2016, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței se află o duzină de proiecte care vizează susținerea activității administrative a  județului Ialomița. Cel mai important dintre ele este cel privind aprobarea Bugetului de Venituri și Cheltuieli al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Liniște! Se lucrează...
Miercuri, 23 martie 2016, la orele 14,30, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plen pentru a dezbate și aproba o serie de proiecte de hotărîre care vizează desfășurarea în condițiile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:10 (2909 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Angajații Chemgas își cer salariile în instanță

Slobozia: Angajații Chemgas își cer salariile în instanță

peste 70 de dosare au fost înregistrate pe rolul instanțelor

Aflați în pragul concedierilor colective și neplătiți din august 2015, angajații Chemgas își cer drepturile salariale în instanță. Pe rolul Tribunalului Ialomița au fost înregistrate primele 70 de dosare, reprezentanții instituției precizînd că numărul acestora ar putea atinge 300. Între timp, societatea riscă să fie sancționată de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Oficialii instituției intenționează să amendeze Chemgas pentru nerespectarea măsurilor impuse privind neplata integrală a veniturilor angajaților.

Sute de oameni rămași pe drumuri
În urmă cu o lună, ziarul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 18:55 (9152 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani NU mai are licență de funcționare

Bomba ecologică din curtea Ialomiței

Vivani NU mai are licență de funcționare

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor, autoritățile județene căutînd soluții alternative pentru colectarea deșeurilor menajere. Pe de altă parte, Vivani Salubritate SA nu poate prezenta licența de funcționare emisă de Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice întrucît, la data de 23 iunie 2015, aceasta a expirat. Serviciile de salubritate din Ialomița intră în colaps, gestionarea selectivă a deșeurilor realizîndu-se doar pe hîrtie...

Ceasul de pe urmă
Problemele generate de intrarea în insolvență a firmei Vivani... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 20:05 (15941 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile statului își încalcă atribuțiile legale

Servicii Publice SRL taie copacii Sloboziei fără autorizație

Marți, 15 martie 2016, angajații Servicii Publice SRL, firmă aflată în subordinea Primăriei Slobozia, au tăiat fără autorizație copacii din Piața Agroalimentară a orașului. Sesizarea a fost făcută de Carmen Popa, unul dintre comercianții din zonă. Ștefan Costea, directorul firmei Servicii Publice SRLa recunoscut că nu are autorizație. Victor Ploeșteanu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița a ignorat sesizarea verbală făcută de reporterii Independent cu privire la acest incident...

O practică administrativă curentă
De ani buni, administrația... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 18:45 (9614 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Anchetă internă la Oficiul Poștal Fetești

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Direcția Județeană de Poștă Ialomița face verificări într-un posibil caz de fraudă. Faptele o vizează pe diriginta Oficiului Poștal Fetești,  care nu poate justifica dispariția a peste 30 mii de lei din casieria unității. Cercetările sînt în curs de desfășurare. Femeia se află în concediu medical de mai bine de o lună...

Se caută vinovații
La solicitarea ziarului nostru, oficialii din cadrul Companiei Naționale Poșta Română au oferit un punct de vedere cu privire la această situație. Aceștia au explicat faptul că dispariția sumei de bani din casieria Oficiului Poștal Fetești... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 16:40 (4526 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vînătorii ialomițeni se pregătesc de alegeri

Pe 25 martie 2016, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița se pregătește pentru alegeri. Membrii entității vor vota pentru un nou președinte și director executiv. Pînă acum listele candidaților pentru cele două funcții nu au fost întocmite. Cu toate acestea, un raport intern făcut de comisiile de specialitate, prezintă în detaliu modul ilegal în care foștii șefi au decimat bugetul instituției.

Actualul președinte bate în retragere
După o ședință suspendată din motive pe care nici vînătorii înșiși nu le-au înțeles, Adunarea Generală din cadrul Asociației Vîntorilor... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:50 (3526 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoarea primarului «Sictir» către contribuabilii slobozeni

Culmea administrației

Scrisoarea primarului «Sictir» către contribuabilii slobozeni

Primarul Alexandru Stoica a ales să converseze cu contribuabilii slobozeni într-un mod inedit. Pentru a nu mai consuma hîrtia, edilul Sloboziei condimentează declarațiile de impunere ale contribuabililor cu considerații personale. «Am încercat să ducem la bun sfîrșit ceea ce ne-am propus și, în cea mai mare parte, am reușit» precizează acesta pe documentul care urmează să intre în circuitul contabil al agenților economici.

Stoica umple podul de mulțumiri
Slobozia are un buget anual de venituri care nu depășește 60 milioane de lei. Banii reprezintă taxele și impozitele achitate... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:05 (3989 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița

Grad de încasare scăzut prin eșalonare

Un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița prezintă situația achitării obligațiilor fiscale, prin eșalonarea la plată. Potrivit informațiilor publice, în 2015, gradul de încasare prin această facilitate a fost de doar 32,45%. Debitorii restanțieri au fost executați silit.

O măsură ineficientă Datele furnizate în Raportul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că, în 2015, un număr de 139 de contibuabili au făcut demersuri în sensul obținerii de facilități fiscale pentru achitarea sumelor restante către buget. Suma care trebuia recuperată... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 14:45 (2872 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu colectează selectiv

Ialomița nu colectează selectiv

Colectarea selectivă a deșeurilor menajere reprezintă o altă problemă insurmontabilă în condițiile actuale. Conform Legii 211/2011, privind regimul deșeurilor, începînd cu anul 2012 autoritățile publice locale au obligația de a colecta separat cel puțin 4 tipuri de deșeuri, respectiv hîrtie, metal, plastic, sticlă.

Polaris, floarea care nu aduce primăvara
Conform articolului 17, alin. 1, din Legea 211/2011, privind regimul deșeurilor, «autoritățile administrației publice locale au obligația ca, începînd cu anul 2012, să asigure colectarea separată cel puțin pentru următoarele... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 13:35 (4004 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații social de la Slobozia «muncesc» 100000 ore anual

Un raport al Serviciului Public de Asistență Socială al Primăriei Slobozia evidențiază orele de muncă în folosul comunității prestate de asistații sociali, în cursul anului precedent. În total, aceștia au lucrat pentru întreținerea domeniului public al orașului 100 mii de ore. Chiar dacă din punct de vedere al timpului petrecut pe străzi reiese faptul că activitatea a fost intensă, curățenia efectivă a fost insesizabilă. În foarte multe cazuri, spațiile pe unde aceștia ar fi trebuit să execute lucrări de întreținere sînt și acum insalubre.

S-a muncit doar pe hîrtie Pontajele care se... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 13:10 (2828 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Visuri în limba engleză

Clean Tech susține performanța în Educație

Visuri în limba engleză

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural.

Visuri de elevi cuminți
Am revenit la școala din Ciulnița luni, 7 martie 2016. Elevii clasei a VII-a se pregătesc pentru cele două ore suplimentare de engleză. Prînzul a fost bun și cald, Engleza e materia lor preferată.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 10:25 (3348 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Anchetă epidemiologică

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Bacteria E. coli face ravagii și în Ialomița. Autoritățile sanitare au confirmat prezența sindromului hemolitic-uremic în cazul a doi bebeluși din Fetești, cu vîrste cuprinse între 5 și 9 luni. Micuții au fost transferați la Spitalul «Marie Curie» din București. Direcția de Sănătate Publică Ialomița va deschide o anchetă epidemiologică pentru a depista sursa îmbolnăvirilor.

Transferați de urgență la București
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, primul caz a fost confirmat în urmă cu 48 de ore, iar cel de-al doilea în cursul după amiezii de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2016, 13:10 (14765 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Autoritățile din Ialomița sînt în alertă după ce două unități de învățămînt au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor, prin programul «Cornul și Laptele», miroase urît și are gust acru. În acest caz a fost deschisă o anchetă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița urmează să efectueze analize asupra probelor de lapte prelevate.

Se așteaptă rezultatele analizelor
Potrivit primelor informații, reprezentanții Școlilor Gimnaziale Ciulnița și Perieți s]nt cei care au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor în clase pare a fi stricat. Produsele ar fi trebuit distribuite... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2016, 17:50 (9741 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

Povestea unui eșec previzibil la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

În urmă cu o săptămînă, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a organizat concursul pentru șefia structurilor din teritoriu. Rezultatele obținute de candidați au fost dezastruoase, toți cei înscriși fiind picați. De o performanță similară a avut parte și Mihai Geantă, președintele, încă în funcție, al Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Acesta a reușit să obțină doar 16,75 puncte din cele 70 necesare promovării. Adică nota 1,6! Despre acest eșec lamentabil, Mihai Geantă ne-a declarat: «Am scris 9 pagini, însă, probabil, am fost pe lîngă subiecte. Și Simona Halep a pierdut în două turnee, dar rămîne tot o valoare în sportul românesc...».

Mihai Genată s-a învins pe sine... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 17:50 (25643 vizualizări - 45 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Dridu: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Un bărbat, de 45 de ani, din Dridu, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducând sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost oprit în trafic în ziua de luni, 17 mai a.c, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:10
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 18 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10704, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 16:40
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Accident în afara localității Sărățeni

În dimineața zilei de sâmbătă, 15 mai 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2A, în afara localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație în ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 18:05
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul zilei de duminică, 16 mai a.c., polițiștii de la Rutieră au depistat în flagrant cinci persoane în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice din județul Ialomița fără a deține permise ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:50
(2259 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Cod Galben de vânt puternic

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Galben de intensificări susținute ale vântului, valabilă marți, 18 mai 2021, în intervalul orar 6,00-23,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:35
(1986 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 17 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10699, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 16:35
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Moldoveni

Accidente la Slobozia și Moldoveni

Duminică, 16 mai a.c., în jurul orelor 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:35
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

Sâmbătă, 15 mai a.c., în jurul orelor 13,40, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină în municipiul Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:25
(2529 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJFP Ialomița: 25 mai 2021, termenul final de depunere a Formularului 230

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că data de 25 mai 2021 este termenul până la care persoanele fizice pot depune, sub sancțiunea decăderii, Formularul 230 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:20
(2277 vizualizări - 2 comentarii)


APIA primește cereri de intenție pentru accesarea Programul Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31 mai 2021, primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA) depuse de către formele ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:15
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 16 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10694, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2021, 16:40
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 15 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10691, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2021, 17:10
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Reținut 24 de ore pentru «furt calificat»

Un tânăr de 30 de ani, din Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 13 mai a.c., de către polițiști. Acesta are calitatea de suspect într-un dosar de «furt calificat». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:45
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

În ziua de joi, 13 mai a.c., un echipaj de salvatori din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni a intervenit pentru salvarea unui ied căzut într-o fântână dezafectată, adâncă de aproximativ 15 metri ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:40
(3985 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dispensarului din Căzănești

Pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Dispensarului, din orașul Căzănești/Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 14 mai 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:25
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 14 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10686, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 16:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 5,45, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 13:50
(2249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Acțiune a polițiștilor la Fetești

Acțiune a polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de joi, 13 mai 2021, în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza municipiului Fetești, aproape 100 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 12:45
(1797 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Miercuri, 12 mai a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de intervenție la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:15
(2065 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Iazu accident


Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni au reușit în dimineața zilei de joi, 13 mai a.c., să stingă incendiul care a cuprins un siloz de cereale, de pe raza localității Glodeanu Siliștea/Buzău. Focul a izbucnit în dimineața ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:05
(5052 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modalități de transmitere a documentelor pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că cererile pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală se pot transmite prin mijloace electronice de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 19:50
(5070 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer rănit într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de joi, 13 mai a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. Din informațiile oferite, se pare că un autoturism s-a ciocnit de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 17:30
(2698 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 13 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10683, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:35
(3506 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfârșitul într-un bazin cu apă

Un bărbat de 55 de ani din localitatea Urziceni a murit în ziua de joi, 13 mai a.c., după ce a căzut într-un bazin cu apă, adânc ce 7 metri. Bazinul se afla în gospodăria bărbatului. La fața locului au ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:30
(2261 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița: Contrabanda cu tutun, în vizorul polițiștilor prahoveni

Miercuri, 12 mai 2021, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Prahova au efectuat 32 de percheziții, în 15 județe (Prahova, Ilfov, Dâmbovița, Argeș, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 21:40
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectivul strategiei ANAF 2021-2024

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița și-a fixat ca obiectiv strategic reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, în vederea menținerii unui mediu economic echitabil pentru toți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 18:40
(7250 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 12 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10680, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 16:20
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurată luni, 10 mai a.c., polițiștii au depistat un bărbat, de 34 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta ilegal 170 kg de pește. Bărbatul nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 18:05
(1989 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 14 mii lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au desfășurat luni, 10 mai a.c., ample acțiuni privind modul în care populația județului respectă măsurile de poretcție sanitară. Cu această ocazie au fost aplicate 75 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:45
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 10 mai a.c, pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Valea Ciorii și Lăcusteni. La Lăcusteni, incendiul s-a produs pe terasamentul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:40
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...