Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Crimă conjugală la Făcăeni

Crimă conjugală la Făcăeni

Un bărbat cu antecedente penale din comuna ialomițeană Făcăeni a fost trimis în judecată pentru că și-a înjunghiat soția cu un cuțit. Inculpatul se află în prezent în stare de arest preventiv, în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Scandal transformat în crimă Datele organelor judiciare din Ialomița arată faptul că incidentul din familia lui Mihai Catană din Făcăeni s-a petrecut la începutul lunii trecute. După ce s-a îmbătat, bărbatul a început să se certe cu soția sa. În scandalul conjugal a intervenit fiica victimei, care a convins-o... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 11:50 (7518 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Moarte elucidată după 3 ani

File din dosare

Moarte elucidată după 3 ani

Doi tineri au fost trimiși în judecată în urmă cu o săptămînă de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, acuzați fiind de faptul că au tîlhărit un bătrîn, ulterior victima pierzîndu-și viața. Ancheta în această cauză a durat 3 ani, timp în care organele judiciare au administrat suficiente probe pentru a demonstra vinovăția celor doi autori. Povestea care se țese în jurul dosarului scoate la iveală disperare, sărăcie și violență, toate stropite din plin cu alcool.

A zăcut 3 zile sub pat Cutremurătoarea poveste pe care au investigat-o procurorii Parchetului de pe lîngă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 09:10 (5103 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

După 2 ani de lupte intestine, visul primarului Alexandru Stoica s-a împlinit. Slobozia are un consiliu local-marionetă, dominat de PSD, cu o opoziție sporadică și lipsită de vlagă. Această stare de fapt se reflectă constant în hotărîrile de consiliu local, hotărîri care afectează direct nivelul de trai al slobozenilor și mai binele public în numele căruia administrația slobozeană guvernează.

Crăciun fără lumină în Cartierul Gării Noi
Joi, 30 octombrie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a ședinței, printre primele proiecte... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2014, 19:20 (21795 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Salvată de la moarte în ultima secundă

Slobozia: Salvată de la moarte în ultima secundă

Operațiune de salvare reușită a paramedicilor SMURD de la Slobozia. Aceștia au participat la o misiune în zona cartierului Bora, în urma căreia au scos din apele rîului Ialomița o femeie. Ea a fost identificată în persoana unei bătrîne, de 73 de ani, din Bărbulești. Bătrîna este conștientă și a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a primi toate îngrijirile medicale de care are nevoie

«Ceva plutea pe apă» Din primele informații, se pare că trupul bătrînei a fost observat pe luciul apei de un localnic din cartierul Bora. El a sunat la 112, precizînd că «am... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2014, 17:20 (5451 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fărădelege pe strada Trandafirilor

După un an de așteptare

Fărădelege pe strada Trandafirilor

În urmă cu un 6 luni, la presiunile cetățenilor de pe strada Trandafirilor, administrația locală din Slobozia a decis alocarea unei suprafețe de teren de 5 hectare pentru «amplasarea vetrelor de stupină temporare, pe o durată de 5 ani, cu posibilități de prelungire». La 6 luni distanță, vetrele de stupină sînt în continuare nemișcate, iar autoritățile locale nu iau nicio măsură pentru restabilirea legii.

Războiul albinelor
Scandalul legat de amplasarea vetrelor de stupină de pe strada Trandafirilor din Slobozia datează de zeci de ani. Lupta este inegală pentru că apicultorii au... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 18:50 (18680 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul din cabinetele medicale ialomițene

Pacienți tratați cu medicamente expirate, în spații improprii

Dezastrul din cabinetele medicale ialomițene

Cabinetele medicilor de familie și cele stomatologice din Ialomița ar putea fi considerate adevărate surse de boli pentru pacienții pe care aceștia îi tratează. De la începutul anului și pînă în prezent, inspectorii Inspecției Sanitare a Direcției de Sănătate Publică Ialomița au descoperit o sumedenie de nereguli în aceste spații. Cele mai grave vizează deținerea de medicamente și materiale expirate sau faptul că asistentele nu aveau efectuate examenele medicale periodice. În urma celor constatate, au fost aplicate sancțiuni de 41,6 mii de lei.

Pericolul din cabinetele medicale
... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 16:40 (6103 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene, focare de boală pentru elevi

Școlile ialomițene, focare de boală pentru elevi

Autoritățile sanitare din Ialomița au dat publicității rezultatele controalelor tematice întreprinse în școlile din județul Ialomița. Datele culese din teren au arătat faptul că unitățile de învățămînt din județ se confruntă cu focare de pediculoză, hepatită virală de tip A, scarlatină sau tuberculoză. Toate aceste cazuri sînt monitorizate în permanență pentru a se evita riscul apariției de epidemii.

Păduchii fac parte din peisaj
Datele oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că, în ultimii 2 ani școlari, în urma controalelor tematice, cazurile de pediculoză... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 14:20 (6704 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fermierii ialomițeni încalcă normele Uniunii Europene

APIA Ialomița la raport

Fermierii ialomițeni încalcă normele Uniunii Europene

În 6 ani de la implementarea sistemului de acordare a subvențiilor de plată pe suprafață, agricultorii ialomițeni au acumulat debite de peste 9,4 milioane de lei. Un raport al Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița confirmă faptul că, în toată această perioadă de timp, peste 1000 de fermieri ialomițeni au fost nevoiți să înapoieze sumele oferite drept sprijin de Uniunea Europeană. În prezent, instituția mai are de recuperat restanțe financiare în valoare de 241 mii de lei.

S-au îmbătat cu apă rece
O dată cu intrarea României în Uniunea Europeană, spațiul comunitar... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 12:25 (7481 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoluția POLARIS

Un oraș mai curat pentru slobozeni

Revoluția POLARIS

La sfîrșitul săptămînii precedente, firma POLARIS M HOLDING, noul concesionar al serviciului de salubritate al orașului, a organizat un eveniment de prezentare a firmei. Manifestarea a avut loc pe platoul Kaufland, iar oficialii firmei au prezentat presei noile tehnologii cu ajutorul cărora speră să ofere slobozenilor «un oraș mai curat».

Orașul văzut de sus
La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 10:30 (8079 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratorul Spitalului Județean Slobozia, sabotat de angajați

Laboratorul Spitalului Județean Slobozia, sabotat de angajați

Aflat în colaps financiar, Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde și banii pe care reușea să-i obțină singur. Este vorba despre cei 30 mii de lei pe lună, proveniți din analizele efectuate în cadrul Laboratorului unității medicale. Toate acestea întrucît respectiva Secție a rămas fără acreditarea RENAR, în baza căreia Spitalul putea deconta de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate cheltuielile investigațiilor efectuate pentru bolnavii care nu erau internați. Responsabilitatea cade în sarcina angajaților de la Laborator, care au omis să întocmească documentația necesară pentru obținerea acreditării RENAR. Hîrtiile ar fi trebuit realizate cel tîrziu la începutul acestui an.

... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 04:15 (8236 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița administrativă la sfârșit de an 2014

După chipul și asemănarea președintelui Ciupercă

Ialomița administrativă la sfîrșit de an 2014

După aproape 10 ani de mandat, în Ialomița administrativă condusă de Silvian Ciupercă nu a mai rămas nimic de făcut. Adică de făcut au mai rămas toate, dar ele se fac numai la comanda președintelui, după ce acesta își legalizează, formal, deciziile în cadrul ședințelor de Consiliu Județean.

PSD a pacificat județul Așa cum vă spuneam, după aproape 10 ani de dispute politice crîncene, PSD Ialomița a pacificat județul. Dovada administrativă a acestei pacificări o reprezintă ședințele de Consiliu Județean. Cea din luna octombrie, la care puteți participa în această după-amiază, nu face... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 03:35 (7873 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 1,5 milioane de lei pentru un singur tren

CFR reabilitează podul feroviar de la Slobozia

Investiție de 1,5 milioane de lei pentru un singur tren

De o lună și jumătate, podul feroviar peste rîul Ialomița de la Slobozia a intrat în reparații capitale. Costurile sînt suportate de Compania Națională de Căi Ferate și se ridică la 1,5 milioane de lei. Efortul financiar pare nejustificat, în condițiile în care pe linia care tranzitează podul trece doar un singur tren. CFR nu este la prima inițiativă de modernizare a infrastructurii feroviare din Ialomița, însă toate încercările sale au eșuat lamentabil. Cel mai clar exemplu este Gara Slobozia Veche, a cărei construcție ar fi trebuit să fie finalizată de acum 2 ani!

Podul istoric de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2014, 18:50 (5927 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pericolul de la robinetele ialomițenilor

Calitatea apei potabile lasă de dorit

Pericolul de la robinetele ialomițenilor

Calitatea apei potabile din Ialomița lasă de dorit. Un document oficial, prezentat la sfîrșitul lunii septembrie în cadrul unei întîlniri desfășurate la sediul Prefecturii Ialomița, precizează că la robinetele ialomițenilor curge apă care conține, printre altele, reziduuri de clor, fier, amoniu sau nitriți. O situație delicată se petrece în mediul rural, acolo unde «parametrii neconformi ar putea fi corectați dacă sistemele de dezinfecție a apei prin clorinare ar funcționa optim și în mod continuu» se mai precizează în raportul înaintat oficialilor județeni.

Apa potabilă a fost expertizată... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2014, 17:10 (12203 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazinul didactic de înot E GATA DE INAUGURARE

La Slobozia

Bazinul didactic de înot E GATA DE INAUGURARE

După 4 ani de promisiuni, bazinul olimpic de înot de la Slobozia e gata. Construcția, începută pe vremea cînd Elena Udrea era ministru al Dezvoltării, așteaptă să fie inaugurată. Primarul Alexandru Stoica susține că, după preluarea investiției de către administrație, elevii de vîrstă școlară vor avea acces gratuit la noua facilitate.

Cine inaugurează bazinul de înot?
La alte 2 luni de la termenul avansat de către primarul Alexandru Stoica, respectiv luna august, bazinul didactic de înot de la Slobozia este gata de inaugurare. Singura întrebare fără răspuns la acest moment este... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2014, 14:40 (8208 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții la Consiliul Județean Ialomița și Spitalul Slobozia! În vizor: președintele Silvian Ciupercă!

Silvian Ciupercă are calitatea de SUSPECT în dosarul DNA!

Miercuri, 29 octombrie 2014, la primele ore ale dimineții, anchetatorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița, dar și la sediul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acțiunea ar viza anumite licitații derulate la Spitalul Slobozia, deciziile președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, în ceea ce privește activitatea celei mai mari unități spitalicești din județ fiind, de asemenea, vizate de procurorii Direcției Naționale Anticorupție. În cauză se vorbește despre «corupție» și «infracțiuni asimilate corupției».
Potrivit unui comunicat de presă al DNA, «procurori din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Secția de Combatere a Infracțiunilor Conexe Infracțiunilor de Corupție efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvîrșirea unor infracțiuni de corupție și asimilate celor de corupție, comise în cursul anului 2014. În cursul zilei de 29 octombrie 2014, ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 30 de locații situate în municipiul București și județele Ialomița și Călărași, din care 3 sînt la instituții publice de interes local, iar restul la sediile unor societăți comerciale și domiciliile unor persoane fizice. În cauză, procurorii beneficiază de sprijin de specialitate din partea Serviciului Român de Informații și din partea Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei»... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2014, 09:20 (146254 vizualizări - 125 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile lui Stoica, pliant electoral

După 2 ani de mandat

Investițiile lui Stoica, pliant electoral

La 2 ani și cîteva luni de la alegerea sa, primarul Alexandru Stoica a simțit nevoia să facă un sumar al investițiilor realizate la Slobozia. Dacă nu ești slobozean și citești «docomentul», ai putea jura că pe bulevardul Matei Basarab curge lapte și miere. Însă dacă trăiești aici, în capitala unuia dintre cele mai neperformante județe ale României, înțelegi că sumarul nu este decît o nouă gogoriță electorală, numai bună de răsucit mințile electoratului tradițional înainte de alegerile prezidențiale.

Cetățenii au dreptul să știe...
...ce le spune primarul Stoica și altceva nimic... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 14:20 (14679 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Stațiile de monitorizare a aerului din Ialomița AU CEDAT

Stațiile de monitorizare a aerului din Ialomița AU CEDAT

Montate în județul Ialomița în urmă cu 6 ani, stațiile de monitorizare a calității aerului și-au depășit termenul de valabilitate. Una dintre ele, amplasată în zona industrială din Urziceni, s-a defectat, iar cealaltă, aflată în curtea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, funcționează în stare de avarie. Pentru reparația acestora este nevoie de peste 200 mii de lei, iar sursa de finanțare rămîne deocamdată inexistentă.

Un program eșuat
Stațiile de monitorizare a calității aerului și panourile de informare a publicului fac parte din Rețeaua Națională de Monitorizare a ... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 11:35 (4593 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

7900 de pensionari ialomițeni trăiesc la limita existenței

Viața cu 350 de lei pe lună

7900 de pensionari ialomițeni trăiesc la limita existenței

Legea pentru acordarea pensiilor sociale minime garantate a fost instituită în urmă cu 5 ani. Iar singurul beneficiu pentru vîrstnicii plătiți în baza acestui act normativ rămîn cei 350 de lei pe lună. Mulți dintre ei trăiesc singuri și trebuie să-și drămuiască banii pentru mîncare, medicamente sau facturi. Lună de lună, în aceste condiții, sînt obligați să supraviețuiască aproape 8000 de pensionari ialomițeni. Considerate case pentru oamenii fără sprijin la bătrînețe, azilele din județ sînt un lux la care le este interzis să viseze. Fiecare beneficiar al serviciilor rezidențiale destinate vîrstnicilor plătește lunar 750 de lei.

Bătrînețe chinuită... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 03:45 (6488 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

ANL-urile electorale de la Slobozia

Lungește-ne, Doamne, boala!

ANL-urile electorale de la Slobozia

La o lună și mai bine de la izbucnirea scandalului legat de repartițiile în blocurile ANL, administrația locală continuă să dea din colț în colț căutînd soluții. La ultima ședință de Consiliu Local, cea din 13 octombrie 2014, consilieri Opoziției au reușit să blocheze încă o dată proiectul privind «aprobarea listelor de priorități și de repartizare a locuințelor ANL, disponibile în municipiul Slobozia». Administrația locală susține că blocajul este dictat de rațiuni electorale. În replică, consilierii Opoziției susțin că e nevoie de un regulament pentru stabilirea unei noi ordini pe listele ANL.

Un scandal nu vine niciodată singur... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 03:20 (10248 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Două mașini au fost avariate de un copac

Vremea pune în pericol siguranța cetățenilor din Slobozia. Două mașini parcate pe bulevardul Unirii din reședința județului au fost avariate de un copac, smuls din rădăcină de vînt. O persoană era la un pas de a fi rănită... Cele două automobile erau parcate pe bulevardul Unirii, în zona Casei de Cultură Municipală. Într-unul dintre automobile se afla o persoană, care, din fericire, a reușit să se salveze singură. Martorii susțin faptul că omul a ieșit pe geamul mașinii sale. «Era un șofer, săracul de el, l-am văzut cînd a ieșit pe geam. Era speriat omul...» susține o  femeie care trecea prin zonă în momentul în care copacul a căzut peste cele două automobile. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2014, 15:35 (11603 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
327 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Spărgător de locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au identificat un bărbat, de 50 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind încarcerat ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2018, 20:10
(4751 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Valențe culturale ale securității și sănătății în muncă»

Inspectoratul de Muncă Ialomița, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, continuă în anul școlar 2017-2018 derularea proiectului «Valențe culturale ale securității și sănătății în muncă ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2018, 13:10
(4496 vizualizări - 0 comentarii)


Șindrilița: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Un microbuz care se deplasa dinspre Urziceni către București și în care se aflau aproximativ 15 persoane a fost implicat într-un accident rutier la ieșirea din Șindrilița, localitate aflată la granița dintre ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2018, 17:51
(5955 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: L-a luat la bătaie cu bâta din cauza unui cal. Arestat pentru «tentativă la omor»!

Un bărbat din comuna Perieți a fost arestat preventiv de Tribunalul Ialomița, la 8 luni după ce și-a lovit cu bâta un amic. Victima a iscat o discuție contradictorie, după ce i-a reproșat agresorului că ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 19:05
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii feteșteni au identificat un tânăr de 27 de ani bănuit de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt calificat». Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 18:40
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 100 mii de lei, 14 permise de conducere reținute

Luni și marți, 5/6 februarie 2018, polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Au fost organizate 19 acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 18:20
(5006 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare pentru pesta porcină africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița reamintește tuturor crescătorilor de porcine din județul Ialomița că, pe teritoriul României, la momentul actual, sunt declarate oficial ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 10:20
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, un bucureștean s-a izbit cu mașina de parapet

Sâmbătă, 3 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, în apropiere de municipiul Urziceni, s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 17:25
(6228 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 220 mii de lei, 30 de permise reținute!

În perioada 2-4 februarie a.c., polițiștii au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, au fost aplicate peste 650 de sancțiuni contravenționale, au fost constatate aproape ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 17:20
(4239 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Prima de inserție pentru absolvenți

Prin Legea nr. 250/2017, act normativ ce aduce modificări Legii nr. 76/2002, este introdusă prima de inserție pe care o pot primi absolvenții înregistrați la AJOFM, dacă se încadrează în muncă. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 12:25
(4993 vizualizări - 0 comentarii)


Pagini noi de internet pentru Instituțiile Prefectului

Paginile web ale Instituțiilor Prefectului au adoptat un model unitar pentru a facilita un acces rapid la informațiile privind principalele servicii de interes pentru cetățeni. În scopul asigurării unei ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 11:20
(4052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean din Grindu, arestat pentru infracțiuni comise în Ungaria

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni pe teritoriul Ungariei. La data de 30 ianuarie 2017, polițiștii de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 20:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: «Ziua Mondială a Zonelor Umede»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia vor marca și în acest an «Ziua Mondială a Zonelor Umede». Copiii participanți de la grădinițe ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 19:10
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat doi bărbați, de 19 și 31 de ani, din Slobozia, aceștia fiind bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 18:50
(4957 vizualizări - 0 comentarii)


Transport agabaritic pe ruta IMGB-Constanța Poarta 7

În perioada 02.02-05.02.2018 se va efectua un transport cu depășiri pe ruta IMGB-DN Centura București-A2-DN21-Slobozia-DN2A-Țăndărei-DN2A-HârșovaDN2AOvidiu-A4-Constanța Poarta 7. Etapele ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 18:40
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Pescar înecat în lacul de acumulare Dridu

Pescar înecat în lacul de acumulare Dridu

Un bărbat de 50 de ani a intrat cu o barcă improvizată pe lacul barajului Dridu, în dimineața zilei de 31 ianuarie 2018. În jurul orei 9,00, a fost văzut de un cetățean căzând din barcă în apa înghețată ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 11:20
(6041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu înecat


Ialomița: Arestat pentru tentativă de omor

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Oancea Gabriel Costel pentru săvârșirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 10:35
(7086 vizualizări - 5 comentarii)


Incendiu la Sudiți

Pe data de 29 ianuarie 2018, către miezul nopții, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de plante furajere, izbucnit la o fermă din comuna Sudiți. Aproximativ ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2018, 19:35
(6444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Percheziții la Manasia. Contrabanda cu țigări, în vizor!

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, luni, 29 ianuarie 2018, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2018, 19:15
(5914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comercianți de articole de sport contrafăcute, depistați de jandarmi

Slobozia: Comercianți de articole de sport contrafăcute, depistați de jandarmi

În cadrul acțiunilor de combatere a comerțului ilicit, jandarmii echipei de intervenție Slobozia au depistat joi, 25 ianuarie 2018, în Bazarul Municipal din Slobozia, 3 firme care comercializau peste 2 ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2018, 18:05
(6299 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Peste 300 de polițiști au acționat, în ultimele 48 de ore, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului Afacerilor Interne. Au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2018, 19:35
(4932 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Panouri de înștiințare la clădirile fără autorizație de incendiu

Începând cu data de 21 ianuarie 2018, a intrat în vigoare Legea nr. 28/2018, pentru completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor. Noile prevederi impun afișarea unor panouri de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:50
(8891 vizualizări - 0 comentarii)


DAJ Ialomița: Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susținere a crescătorilor de suine

Crescătorii de porci vor beneficia, în perioada 2018-2020, de o schemă de sprijin financiar pentru aplicarea programului de susținere a acestora în vederea producerii cărnii de porc, pentru creșterea, îngrășarea ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:35
(9704 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Prima de activare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința șomerilor înregistrați în evidențele Agentiei care nu beneficiază de indemnizație de șomaj că, în conformitate cu prevederile ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:20
(6343 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

În contextul «Anului omagial al unității de credință și de neam» și «Anului comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918», Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița cu Program Normal «Pinocchio ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:15
(7019 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 400 de polițiști au acționat în perioada 19-21 ianuarie a.c., pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:05
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie au emis o avertizare Cod Galben de ninsori pentru județul Ialomița. Atenționarea meteo intră în vigoare pe data de 22 ianuarie 2018, la ora 05,00, și ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2018, 16:38
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărean arestat pentru infracțiuni comise pe teritoriul Ungariei

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Ungaria. La data de 18 ianuarie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2018, 17:20
(8292 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Adâncata

Miercuri, 17 ianuarie 2018, în jurul orei 13,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Adâncata s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 18:05
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 40 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Pentru siguranța cetățenilor, peste 200 de polițiști au acționat pe parcursul zilei de miercuri, 16 ianuarie 2018, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 17:10
(9980 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...