Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, în moarte clinică

Învățămîntul ialomițean, în moarte clinică

Un raport al Inspectoratului Școlar Județean privind starea învățămîntului scoate la iveală faptul că, la nivel județean, Educația a intrat, oficial, în moarte clinică. Statisticile evidențiază, încă o dată, faptul că elevii nu vor să învețe, profesorii sînt lipsiți de motivație, iar părinții au devenit prea puțin interesați de rezultatele copiilor. Peisajul sumbru este completat de lipsa fondurilor necesare dezvoltării unei infrastructuri școlare corespunzătoare, care să răspundă nevoilor elevilor și cadrelor didactice.

Cifrele groazei Raportul despre care aminteam mai sus a fost făcut... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 14:50 (6071 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele  Asociației «Bărăganu»

DNA a avut dreptate

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele Asociației «Bărăganu»

După 4 ani de procese și anchete, Judecătoria Slobozia a dat o primă sentință în dosarul deschis de DNA pe numele lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu». Acesta a fost condamnat recent la 3 ani închisoare cu suspendare și efectuarea a 90 de zile de muncă în folosul comunității. Personaj controversat în lumea fermierilor ialomițeni, Ștefan Niță a fost acuzat că a fraudat bugetul Uniunii Europene cu suma de 1,4 milioane de lei...

Culisele unui dosar
Ancheta în cazul lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 10:20 (10287 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

Luni, 1 septembrie 2014, au fost afișate rezultatele preliminarii ale sesiunii de toamnă a examenului de Bacalaureat. Statistic vorbind, procentul de promovabilitate a fost mai mare decît cel din anul precedent, însă nesatisfăcător. Doar 17,47% dintre absolvenți au reușit să obțină note de trecere. Mai mult, în 4 licee din județ niciun candidat nu a trecut examenul de maturitate...

Bacul de toamnă, încă un eșec
Din cei peste 900 de absolvenți de liceu care au participat la probele scrise ale sesiunii de toamnă a Bacalaureatului, foarte puțini au reușit să promoveze. Exprimată... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 17:30 (6782 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Amara este liderul stațiunilor balneare

Amara este liderul stațiunilor balneare

În urmă cu o săptămînă, stațiunea balneară Amara a fost gazda unui eveniment inedit. În cadrul unei întîlniri oficiale, reprezentanți ai administrației locale, județene și centrale au înființat Clusterul Balneoclimateric «Muntenia»-Regiunea Sud. Manifestarea permite tuturor stațiunilor balneare din zona de sud-est a țării asocierea sub o singură entitate. Scopul cu care a fost creată este acela de a promova o imagine de calitate pentru destinațiile cu potențial turistic din această zonă a țării, al cărei epicentru devine Amara.

Eveniment de marcă la Amara
Întîlnirea oficială s... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:25 (12267 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină sinistrații din Oltenia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină sinistrații din Oltenia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a participat în ultimele săptămîni la campania demarată de Societatea Română de Televiziune în sprijinul sinistraților din Oltenia. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acțiunea s-a desfășurat în perioada postului Adormirii Maicii Domnului și a avut drept scop ajutorarea persoanelor sinistrate din Gorj, Vîlcea, Argeș și Teleorman.

Ialomița, alături de sinistrații din Oltenia
În perioada 1-14 august 2014 (postul Adormirii Maicii Domnului), Episcopia Sloboziei și Călărașilor, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 14:40 (5209 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A trecut un an, Mihai...

A trecut un an, Mihai...

Marți, 2 septembrie 2014, s-a împlinit un an de cînd bunul nostru Mihai Ioniță, un OM printre OAMENI, ne-a părăsit.
Un suflet bun și curat, pe care Dumnezeu l-a dorit alături...
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Familia și prietenii nu te vor uita niciodată!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 14:15 (5282 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Consiliul Județean Ialomița continuă să facă afaceri cu Tehnologica Radion. Recenta arestare a patronului firmei nu îngrijorează autoritățile județene. În ultimii ani, Tehnologica Radion a fost abonată la fondurile publice alocate de instituție infrastructurii rutiere din Ialomița. Ultima investiție, cea de la Dridu, se derulează conform graficului...

Asfalt de zeci de milioane pentru Tehnologica Radion
De-a lugul ultimelor două mandate ale președintelui Silvian Ciupercă, societatea Tehnologica Radion, deținută de omul de afaceri Theodor Berna, în prezent arestat de procurorii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 08:35 (6191 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local

A început războiul pentru Slobozia

Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, «Dreapta coagulată» l-a acuzat public pe primarul Alexandru Stoica de «abuz» și «dictatură administrativă». Acuzația survine ca urmare a introducerii pe ordinea de zi a ședinței a unui proiect de hotărîre prin care primarul Aledxandru Stoica cerea o redistribuire a consilierilor locali în cadrul Comisiilor de specialitate. În replică la acuzațiile care i s-au adus, primarul Alexandru Stoica a susținut că «redistribuirea consilierilor în Comisii se impunea, ca urmare a disoluției USL». Proiectul de hotărîre propus de primarul Stoica a fost aprobat cu 11 voturi «pentru» și 10 «împotrivă».
Imediat după aprobarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2014, 17:50 (7192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Viorel Ștefu, șeful IPJ Ialomița

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Este unul dintre cei mai longevivi șefi de poliție pe care i-a avut județul. A scăpat la mustață din scandaluri publice și interne care i-au îngropat pe predecesorii săi. Conduce cu o mînă de fier un viespar de interese și orgolii. Are performanțe profesionale notabile. A reușit să cîștige respectul și aprecierea unui colectiv care obișnuia să-și devoreze șeful. Iar peste 2 luni împlinește 5 ani de mandat în Ialomița... Ne-am grăbit să fim primii care fac bilanțul unui cincinal la care Ialomița nici măcar nu a visat vreodată...

O poliție după chipul și asemănarea lui
... [citește_tot_articolul]

27 August 2014, 16:20 (15590 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ucigași cu sânge rece

Ialomița: Ucigași cu sînge rece

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în spatele gratiilor doi tineri din județ sub acuzația de «omor calificat». Povestea din spatele crimelor este cutremurătoare. Ambele victime au fost ucise cu un sadism de neimaginat. Una dintre ele ar fi putut fi salvată, însă cel din mîna căruia și-a găsit sfîrșitul a preferat s-o privească cum se stinge, în loc să sune după ajutor...

Și-a privit bunica murind
Unul dintre cei doi ialomițeni acuzați de procurorii Parchetului Județean de «omor calificat» este Gheorghe Paul Mugurel. Arestat preventiv, el a fost trimis... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 16:05 (6863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Toamna se numără absolvenții

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Început oficial în urmă cu o săptămînă, Bacalaureatul de toamnă se dovedește a fi doar o formalitate pentru absolvenții de liceu. Fie că șomează, fie că lucrează, fie că stau acasă pe banii părinților, cei mai mulți dintre elevii care au picat examenul în iunie au refuzat să mai participe la sesiunea curentă. Așa se face că, în Ialomița, în sălile de examen, au intrat doar 951 de candidați. O bună parte dintre aceștia provin din rîndurile corigenților, lăsați intenționat de profesori pentru a ridica indicele de promovabilitate al sesiunii precedente la un nivel acceptabil.

De ce să nu dăm BAC-ul!... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 10:20 (3755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

Scandal monstru la discoteca din Sărățeni, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 23/24 august 2014. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Munteni Buzău, l-au lovit pe administratorul localului și pe un  apropiat al acestuia, în urma unor discuții contradictorii. La fața locului au intervenit și polițiștii, care au reușit să aplaneze conflictul folosind armele din dotare. O anchetă a fost deschisă în acest caz, în urma căreia se vor stabili toate împrejurările incidentului.

Răzmeriță cu bîte și cuțite Potrivit primelor informații, scandalul de la discoteca din... [citește_tot_articolul]

24 August 2014, 10:05 (36301 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

Administrația ialomițeană, prinsă din nou pe picior greșit

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

În urmă cu două săptămîni, Vivani Salubritate SA intra în procedură de insolvență. Decizia Tribunalului Ialomița afectează, în mod indirect, întreg județul. Partener al administrației județene într-un masterplan de management integrat al deșeurilor, Vivani nu-și mai poate onora obligațiile asumate în fața administrației județene. «Ar putea fi o problemă, dacă societatea nu se va redresa» recunoaște Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean ialomița.

Vivani este în procedură de insolvență
Pe 22 iulie 2014, Tribunalul Ialomița decidea intrarea în procedură de insolvență... [citește_tot_articolul]

15 August 2014, 09:20 (12289 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus joi, 14 august 2014, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul ONCESCU GEORGIAN, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «omor calificat». În fapt s-a reținut că, în luna martie 2014, inculpatul s-a deplasat la locuința soților O.F. și O.E., pentru a efectua treburi gospodărești. Între aceștia exista o înțelegere anterioară conform căreia inculpatul, în schimbul îngrijirii ce urma să o asigure victimelor, trebuia să primească pe numele său casa și curtea soților O.F. și O.E. În ziua agresiunii, după ce a terminat treburile gospodărești, inculpatului i s-a spus că nu mai este valabilă înțelegerea... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 23:05 (5945 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

De două ori mai puțin decît pușcăriașii

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

Programele de asistență socială de care beneficiază săracii din Slobozia au costuri infinit mai mici față de cele pe care le implică întreținerea deținuților din penitenciarul orașului. În timp ce asistații sociali sînt hrăniți cu 6 lei pe zi, rația zilnică de hrană a pușcăriașilor este de 10,57 lei!

Asistență socială sub prețul pieței
Potrivit informațiilor oferite de Serviciul de Asistență și Protecție Socială al Primăriei Slobozia, administrația locală hrănește zilnic peste 200 de săraci. Peste 90% dintre abonații Cantinei Sociale a orașului sînt copii sau bătrîni neputincioși... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 11:20 (17312 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un agent de la Sfântu Gheorghe, șpăguit cu brânză și bani ca să nu aplice amenzi

Faptele de corupție ale unui polițist ialomițean

Un agent de la Sfîntu Gheorghe, șpăguit cu brînză și bani ca să nu aplice amenzi

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reținut 5 infracțiuni de corupție pe numele unui agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Polițistul se află în prezent în arest la domiciliu. După mai bine de un an și jumătate de cercetări, anchetatorii au reușit să probeze activitatea infracțională a agentului Marius Gabriel Căpităneanu, din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Omul legii este acuzat de 4 infracțiuni de luare de mită și una de trafic de influență. Potrivit procurorilor, el cerea sume de bani cuprinse între 50 și 200 de lei șoferilor pentru a nu le aplica sancțiuni contravenționale. În cazul în care nu se înțelegea la bani cu respectivii... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:50 (8273 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Situație tulburătoare în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului demonstrează foarte clar faptul că minorii din județ devin victime ale adulților. Potrivit documentului oficial, specialiștii instituției au răspuns unui număr de 192 de sesizări, în urma cărora au acordat asistență juridică și psihologică. Respectivele reclamații au scos în evidență fapte deosebit de grave, precum abuzuri sexuale, acte de violență sau trafic de minori.

192 de drame Nu toți copiii din Ialomița se bucură de dragoste din partea părinților. O demonstrează reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:40 (4821 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Funcționarii administrației locale, sub lupa anchetatorilor

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Ancheta procurorilor de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind tunul financiar de 1,5 milioane de lei dat de tinerii afaceriști Vladimir Neacșu, Iulian Traian Radu și Florin Grosu se mută la Primăria Slobozia. Mai multe surse confirmă faptul că cei trei și-au desfășurat activitatea infracțională cu sprijinul unor funcționari ai administrației locale din oraș. Concret, Vladimir Neacșu ar fi beneficiat de un certificat fiscal antedatat pentru a putea efectua tranzacții comerciale cu o firmă din Călărași. Pe respectivul document s-ar regăsi semnătura Virginiei Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite a Primăriei Slobozia. Reporterii Independent au... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 09:05 (28795 vizualizări - 54 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă PE HÂRTIE împotriva drogurilor

A apărut strategia antidrog pentru următorii 7 ani

Ialomița luptă PE HÎRTIE împotriva drogurilor

În urmă cu o lună, în Ialomița, a fost lansată strategia antidrog pentru perioada 2014-2020. Documentul, semnat de 16 instituții publice, își propune crearea «unui sistem unitar de coordonare, implementare și evaluare a măsurilor antidrog la nivel local». În realitate însă, pentru implementarea acestei strategii nu există niciun fel de resurse bugetare. «Nu au fost alocate fonduri în acest sens!» explică sec Ana-Maria Dănilă, reprezentantul Agenției Antidrog Ialomița.

Hîrtiile, temelia luptei antidrog
În ultimul an, incidența scandalurilor legate de consumul de droguri în județul... [citește_tot_articolul]

12 August 2014, 13:10 (3595 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Concluzie logică

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Neutralizarea unei tone de moloz în Slobozia costă 100 de lei. În aceste condiții, tot mai multe firme preferă să arunce molozul în zonele periferice ale municipiului. Mai bine orientați, clienții politici ai administrației, aruncă molozul «la cerere», acolo unde reprezentanții administrației locale decid. Cine vrea să fie cinstit și să plătească legal acest serviciu, regretă «Am plătit de mi-au sărit ochii din cap. Op’șpe milioane pentru o remorcă. Am zis că nu-i adevărat!» explică revoltat proprietarul unei case în construcție.

Neutralizarea molozului costă bani grei
De zeci... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 15:20 (7156 vizualizări - 10 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4345 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4400 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3748 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8173 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5937 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6540 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7483 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4052 vizualizări - 0 comentarii)


Trei tineri din Ciochina, arestați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au identificat trei tineri, de 18, 21 și 30 de ani, din comuna Ciochina, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», faptă comisă asupra unui alt tânăr, de 19 ani, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:10
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Scânteia, la volan fără permis

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, în vârstă de 48 ani, din Scânteia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere. De ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:05
(4988 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul orelor 5,00, pe DN21, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 51 de ani, din județul Galați, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 10:40
(8581 vizualizări - 2 comentarii)


Munca «la negru», în atenția ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna ianuarie  2019, acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 17:55
(5803 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi ialomițeni, de 47 și 56 ani, au fost depistați de polițiștii rutieri luni, 11 februarie 2019, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 15:20
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Dosar penal pentru o remorcă

Un bărbat, de 40 ani, din Fierbinți-Târg, a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza localității Maia, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism care tracta o remorcă. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 15:10
(5277 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: A murit intoxicată cu monoxid de carbon

O bătrână de 75 de ani a murit intoxicată cu monoxid de carbon, în propria locuință. Femeia a fost descoperită de vecini, care au observat că atât ea, cât și soțul ei, nu au ieșit din casă. Oamenii s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2019, 18:15
(6842 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...