Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, în moarte clinică

Învățămîntul ialomițean, în moarte clinică

Un raport al Inspectoratului Școlar Județean privind starea învățămîntului scoate la iveală faptul că, la nivel județean, Educația a intrat, oficial, în moarte clinică. Statisticile evidențiază, încă o dată, faptul că elevii nu vor să învețe, profesorii sînt lipsiți de motivație, iar părinții au devenit prea puțin interesați de rezultatele copiilor. Peisajul sumbru este completat de lipsa fondurilor necesare dezvoltării unei infrastructuri școlare corespunzătoare, care să răspundă nevoilor elevilor și cadrelor didactice.

Cifrele groazei Raportul despre care aminteam mai sus a fost făcut... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 14:50 (6071 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele  Asociației «Bărăganu»

DNA a avut dreptate

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele Asociației «Bărăganu»

După 4 ani de procese și anchete, Judecătoria Slobozia a dat o primă sentință în dosarul deschis de DNA pe numele lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu». Acesta a fost condamnat recent la 3 ani închisoare cu suspendare și efectuarea a 90 de zile de muncă în folosul comunității. Personaj controversat în lumea fermierilor ialomițeni, Ștefan Niță a fost acuzat că a fraudat bugetul Uniunii Europene cu suma de 1,4 milioane de lei...

Culisele unui dosar
Ancheta în cazul lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 10:20 (10288 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

Luni, 1 septembrie 2014, au fost afișate rezultatele preliminarii ale sesiunii de toamnă a examenului de Bacalaureat. Statistic vorbind, procentul de promovabilitate a fost mai mare decît cel din anul precedent, însă nesatisfăcător. Doar 17,47% dintre absolvenți au reușit să obțină note de trecere. Mai mult, în 4 licee din județ niciun candidat nu a trecut examenul de maturitate...

Bacul de toamnă, încă un eșec
Din cei peste 900 de absolvenți de liceu care au participat la probele scrise ale sesiunii de toamnă a Bacalaureatului, foarte puțini au reușit să promoveze. Exprimată... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 17:30 (6782 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Amara este liderul stațiunilor balneare

Amara este liderul stațiunilor balneare

În urmă cu o săptămînă, stațiunea balneară Amara a fost gazda unui eveniment inedit. În cadrul unei întîlniri oficiale, reprezentanți ai administrației locale, județene și centrale au înființat Clusterul Balneoclimateric «Muntenia»-Regiunea Sud. Manifestarea permite tuturor stațiunilor balneare din zona de sud-est a țării asocierea sub o singură entitate. Scopul cu care a fost creată este acela de a promova o imagine de calitate pentru destinațiile cu potențial turistic din această zonă a țării, al cărei epicentru devine Amara.

Eveniment de marcă la Amara
Întîlnirea oficială s... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:25 (12267 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină sinistrații din Oltenia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină sinistrații din Oltenia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a participat în ultimele săptămîni la campania demarată de Societatea Română de Televiziune în sprijinul sinistraților din Oltenia. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acțiunea s-a desfășurat în perioada postului Adormirii Maicii Domnului și a avut drept scop ajutorarea persoanelor sinistrate din Gorj, Vîlcea, Argeș și Teleorman.

Ialomița, alături de sinistrații din Oltenia
În perioada 1-14 august 2014 (postul Adormirii Maicii Domnului), Episcopia Sloboziei și Călărașilor, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 14:40 (5209 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A trecut un an, Mihai...

A trecut un an, Mihai...

Marți, 2 septembrie 2014, s-a împlinit un an de cînd bunul nostru Mihai Ioniță, un OM printre OAMENI, ne-a părăsit.
Un suflet bun și curat, pe care Dumnezeu l-a dorit alături...
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Familia și prietenii nu te vor uita niciodată!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 14:15 (5282 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Consiliul Județean Ialomița continuă să facă afaceri cu Tehnologica Radion. Recenta arestare a patronului firmei nu îngrijorează autoritățile județene. În ultimii ani, Tehnologica Radion a fost abonată la fondurile publice alocate de instituție infrastructurii rutiere din Ialomița. Ultima investiție, cea de la Dridu, se derulează conform graficului...

Asfalt de zeci de milioane pentru Tehnologica Radion
De-a lugul ultimelor două mandate ale președintelui Silvian Ciupercă, societatea Tehnologica Radion, deținută de omul de afaceri Theodor Berna, în prezent arestat de procurorii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 08:35 (6191 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local

A început războiul pentru Slobozia

Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, «Dreapta coagulată» l-a acuzat public pe primarul Alexandru Stoica de «abuz» și «dictatură administrativă». Acuzația survine ca urmare a introducerii pe ordinea de zi a ședinței a unui proiect de hotărîre prin care primarul Aledxandru Stoica cerea o redistribuire a consilierilor locali în cadrul Comisiilor de specialitate. În replică la acuzațiile care i s-au adus, primarul Alexandru Stoica a susținut că «redistribuirea consilierilor în Comisii se impunea, ca urmare a disoluției USL». Proiectul de hotărîre propus de primarul Stoica a fost aprobat cu 11 voturi «pentru» și 10 «împotrivă».
Imediat după aprobarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2014, 17:50 (7192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Viorel Ștefu, șeful IPJ Ialomița

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Este unul dintre cei mai longevivi șefi de poliție pe care i-a avut județul. A scăpat la mustață din scandaluri publice și interne care i-au îngropat pe predecesorii săi. Conduce cu o mînă de fier un viespar de interese și orgolii. Are performanțe profesionale notabile. A reușit să cîștige respectul și aprecierea unui colectiv care obișnuia să-și devoreze șeful. Iar peste 2 luni împlinește 5 ani de mandat în Ialomița... Ne-am grăbit să fim primii care fac bilanțul unui cincinal la care Ialomița nici măcar nu a visat vreodată...

O poliție după chipul și asemănarea lui
... [citește_tot_articolul]

27 August 2014, 16:20 (15592 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ucigași cu sânge rece

Ialomița: Ucigași cu sînge rece

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în spatele gratiilor doi tineri din județ sub acuzația de «omor calificat». Povestea din spatele crimelor este cutremurătoare. Ambele victime au fost ucise cu un sadism de neimaginat. Una dintre ele ar fi putut fi salvată, însă cel din mîna căruia și-a găsit sfîrșitul a preferat s-o privească cum se stinge, în loc să sune după ajutor...

Și-a privit bunica murind
Unul dintre cei doi ialomițeni acuzați de procurorii Parchetului Județean de «omor calificat» este Gheorghe Paul Mugurel. Arestat preventiv, el a fost trimis... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 16:05 (6863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Toamna se numără absolvenții

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Început oficial în urmă cu o săptămînă, Bacalaureatul de toamnă se dovedește a fi doar o formalitate pentru absolvenții de liceu. Fie că șomează, fie că lucrează, fie că stau acasă pe banii părinților, cei mai mulți dintre elevii care au picat examenul în iunie au refuzat să mai participe la sesiunea curentă. Așa se face că, în Ialomița, în sălile de examen, au intrat doar 951 de candidați. O bună parte dintre aceștia provin din rîndurile corigenților, lăsați intenționat de profesori pentru a ridica indicele de promovabilitate al sesiunii precedente la un nivel acceptabil.

De ce să nu dăm BAC-ul!... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 10:20 (3755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

Scandal monstru la discoteca din Sărățeni, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 23/24 august 2014. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Munteni Buzău, l-au lovit pe administratorul localului și pe un  apropiat al acestuia, în urma unor discuții contradictorii. La fața locului au intervenit și polițiștii, care au reușit să aplaneze conflictul folosind armele din dotare. O anchetă a fost deschisă în acest caz, în urma căreia se vor stabili toate împrejurările incidentului.

Răzmeriță cu bîte și cuțite Potrivit primelor informații, scandalul de la discoteca din... [citește_tot_articolul]

24 August 2014, 10:05 (36307 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

Administrația ialomițeană, prinsă din nou pe picior greșit

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

În urmă cu două săptămîni, Vivani Salubritate SA intra în procedură de insolvență. Decizia Tribunalului Ialomița afectează, în mod indirect, întreg județul. Partener al administrației județene într-un masterplan de management integrat al deșeurilor, Vivani nu-și mai poate onora obligațiile asumate în fața administrației județene. «Ar putea fi o problemă, dacă societatea nu se va redresa» recunoaște Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean ialomița.

Vivani este în procedură de insolvență
Pe 22 iulie 2014, Tribunalul Ialomița decidea intrarea în procedură de insolvență... [citește_tot_articolul]

15 August 2014, 09:20 (12289 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus joi, 14 august 2014, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul ONCESCU GEORGIAN, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «omor calificat». În fapt s-a reținut că, în luna martie 2014, inculpatul s-a deplasat la locuința soților O.F. și O.E., pentru a efectua treburi gospodărești. Între aceștia exista o înțelegere anterioară conform căreia inculpatul, în schimbul îngrijirii ce urma să o asigure victimelor, trebuia să primească pe numele său casa și curtea soților O.F. și O.E. În ziua agresiunii, după ce a terminat treburile gospodărești, inculpatului i s-a spus că nu mai este valabilă înțelegerea... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 23:05 (5947 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

De două ori mai puțin decît pușcăriașii

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

Programele de asistență socială de care beneficiază săracii din Slobozia au costuri infinit mai mici față de cele pe care le implică întreținerea deținuților din penitenciarul orașului. În timp ce asistații sociali sînt hrăniți cu 6 lei pe zi, rația zilnică de hrană a pușcăriașilor este de 10,57 lei!

Asistență socială sub prețul pieței
Potrivit informațiilor oferite de Serviciul de Asistență și Protecție Socială al Primăriei Slobozia, administrația locală hrănește zilnic peste 200 de săraci. Peste 90% dintre abonații Cantinei Sociale a orașului sînt copii sau bătrîni neputincioși... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 11:20 (17312 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un agent de la Sfântu Gheorghe, șpăguit cu brânză și bani ca să nu aplice amenzi

Faptele de corupție ale unui polițist ialomițean

Un agent de la Sfîntu Gheorghe, șpăguit cu brînză și bani ca să nu aplice amenzi

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reținut 5 infracțiuni de corupție pe numele unui agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Polițistul se află în prezent în arest la domiciliu. După mai bine de un an și jumătate de cercetări, anchetatorii au reușit să probeze activitatea infracțională a agentului Marius Gabriel Căpităneanu, din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Omul legii este acuzat de 4 infracțiuni de luare de mită și una de trafic de influență. Potrivit procurorilor, el cerea sume de bani cuprinse între 50 și 200 de lei șoferilor pentru a nu le aplica sancțiuni contravenționale. În cazul în care nu se înțelegea la bani cu respectivii... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:50 (8274 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Situație tulburătoare în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului demonstrează foarte clar faptul că minorii din județ devin victime ale adulților. Potrivit documentului oficial, specialiștii instituției au răspuns unui număr de 192 de sesizări, în urma cărora au acordat asistență juridică și psihologică. Respectivele reclamații au scos în evidență fapte deosebit de grave, precum abuzuri sexuale, acte de violență sau trafic de minori.

192 de drame Nu toți copiii din Ialomița se bucură de dragoste din partea părinților. O demonstrează reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:40 (4821 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Funcționarii administrației locale, sub lupa anchetatorilor

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Ancheta procurorilor de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind tunul financiar de 1,5 milioane de lei dat de tinerii afaceriști Vladimir Neacșu, Iulian Traian Radu și Florin Grosu se mută la Primăria Slobozia. Mai multe surse confirmă faptul că cei trei și-au desfășurat activitatea infracțională cu sprijinul unor funcționari ai administrației locale din oraș. Concret, Vladimir Neacșu ar fi beneficiat de un certificat fiscal antedatat pentru a putea efectua tranzacții comerciale cu o firmă din Călărași. Pe respectivul document s-ar regăsi semnătura Virginiei Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite a Primăriei Slobozia. Reporterii Independent au... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 09:05 (28795 vizualizări - 54 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă PE HÂRTIE împotriva drogurilor

A apărut strategia antidrog pentru următorii 7 ani

Ialomița luptă PE HÎRTIE împotriva drogurilor

În urmă cu o lună, în Ialomița, a fost lansată strategia antidrog pentru perioada 2014-2020. Documentul, semnat de 16 instituții publice, își propune crearea «unui sistem unitar de coordonare, implementare și evaluare a măsurilor antidrog la nivel local». În realitate însă, pentru implementarea acestei strategii nu există niciun fel de resurse bugetare. «Nu au fost alocate fonduri în acest sens!» explică sec Ana-Maria Dănilă, reprezentantul Agenției Antidrog Ialomița.

Hîrtiile, temelia luptei antidrog
În ultimul an, incidența scandalurilor legate de consumul de droguri în județul... [citește_tot_articolul]

12 August 2014, 13:10 (3595 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Concluzie logică

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Neutralizarea unei tone de moloz în Slobozia costă 100 de lei. În aceste condiții, tot mai multe firme preferă să arunce molozul în zonele periferice ale municipiului. Mai bine orientați, clienții politici ai administrației, aruncă molozul «la cerere», acolo unde reprezentanții administrației locale decid. Cine vrea să fie cinstit și să plătească legal acest serviciu, regretă «Am plătit de mi-au sărit ochii din cap. Op’șpe milioane pentru o remorcă. Am zis că nu-i adevărat!» explică revoltat proprietarul unei case în construcție.

Neutralizarea molozului costă bani grei
De zeci... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 15:20 (7156 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Alegeri parlamentare, supravegheate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că scrutinul electoral, desfășurat duminică, 11 decembrie 2016, va fi supravegheat de polițiști. 400 de oameni ai legii vor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:25
(4866 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 23000 de lei pentru șoferii imprudenți

Acțiunile polițiștilor ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița s-au lăsat cu amenzi pentru șoferii certați cu regulile de circulație. Astfel, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:10
(5986 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare, depozitate în spații neconforme

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a demarat o amplă acțiune de verificare a societăților comerciale de vînzare cu amănuntul și unităților de procesare și comercializare ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 12:25
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7114 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5412 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6204 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4272 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5626 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5620 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4746 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Aproximativ 400 de elevi de la unități de învățămînt de pe raza localităților Slobozia și Fetești au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, miercuri, 16 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:05
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 21000 de lei

În cursul zilei de marți, 15 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile pe raza județului, pentru reducerea riscului rutier și pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:25
(4773 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4597 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7308 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...