Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vînători și pescari hoinari prin Slobozia

Sîmbătă, 22 februarie 2014, pe platoul din fața Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat prima ediție a festivalului «Vînător și Pescar Hoinar prin Bărăgan». Evenimentul a fost organizat de Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița, în colaborare cu autoritățile locale și județene. Manifestarea, aflată la prima ediție, a reunit peste 200 de vînători și pescari din toate zonele județului, dar și din județele învecinate. Desfășurat pe parcursul întregii zile, evenimentul a atras prin expoziția de trofee aparținînd membrilor Asociației, prin concursul canin dedicat celor mai buni cîini de vînătoare, dar și prin pitorescul ținutelor purtate de vînătorii prezenți. ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:45 (12163 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

8000 de persoane sunt în căutarea unui loc de muncă

Cod roșu de șomaj în Ialomița

8000 de persoane sînt în căutarea unui loc de muncă

Declinul mediului de afaceri din Ialomița afectează și piața forței de muncă. Amenințați de faliment, tot mai mulți angajatori din județ apelează la concedieri pentru a-și susține afacerile. Datele statistice arată că, la sfîrșitul anului trecut, în Ialomița rata șomajului atingea procentul de 7,43%. Mai mult, reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează foarte clar că firmele din județ sînt în continuare afectate de recesiune...

Șomeri și fără speranță
Potrivit datelor oficiale furnizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:15 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Administrația locală din Ialomița rămîne în continuare departe de Europa. În cei 7 ani scurși de la integrarea în spațiul comunitar, jumătate dintre primăriile județului au eșuat în încercarea de a atrage fondurile puse la dispoziție de Uniunea Europeană. Astfel, în plan administrativ, gradul de absorbție este de doar 10%. Pe de altă parte, mediul privat a excelat în atragerea banilor comunitari. 90% din fondurile structurale care au intrat în Ialomița, în perioada 2007-2014, aparțin investițiilor private.

Primăriile ialomițene întorc spatele Uniunii Europei
De 7 ani, de cînd... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 13:30 (2457 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu mai are locuri de veci

Cimitirul de la Bora e plin ochi

Slobozia nu mai are locuri de veci

Anunțată încă de anul trecut, lipsa locurilor de veci în Cimitirul Bora a devenit o problemă reală. În ciuda eforturilor autorităților de a extinde spațiul destinat înhumării, capacitatea Cimitirului Bora a fost depășită. La acest moment, locurile disponibile se pot număra pe degete. Soluțiile identificate de autorități sînt un nou cimitir în viitorul apropiat sau cimitirul de la Slobozia Nouă, în curs de amenajare...

Criză de locuri de veci În fiecare an, cererea pentru locuri de veci în cimitirele orașului crește. Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia au o listă de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 12:25 (6684 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

Prefectul Gigi Petre

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

În Ialomița miroase a primăvară. Ghioceii au înflorit a doua oară, mămicile au ieșit cu cărucioarele în parcuri, fermierii vorbesc despre semănăturile de primavară... Doar peticele de zăpadă de pe străzi mai amintesc că e iarnă. În acest context, a vorbi despre cifrele viscolului de acum două săptămîni pare de prisos. Noi contrazicem însă această afirmație. Întîi de toate, pentru că nici pînă la acest moment nu există o notă de plată finală...

Laudă-te, Prefectură!
Cît a ținut viscolul, prefectul Gigi Petre a fost lăudat. L-au lăudat colegii, l-au lăudat dușmanii...Pînă și Rovana Plumb a simțit nevoia să o facă. Aici, la Slobozia... Totuși, județul a fost blocat 3 zile! Pas de mai înțelege ceva...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 11:20 (6898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița (nu) se integrează în Europa

Ialomița (nu) se integrează în Europa

După 12 ani de așteptare, Consiliul Județean Ialomița a transformat structura administrativă destinată absorbției fondurilor europene într-un instrument politic. Vineri, 14 februarie 2014, 40 de primari ialomițeni au votat «la comandă» pentru schimbarea statutului Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, se oferă astfel un cadru și instrumente administrative adecvate pentru absorbția fondurilor europene. În fapt, noul statut impune un control politic, centralizat, al autorităților județene asupra proiectelor de dezvoltare locală. Din Consiliul  Director al ADIL lipsesc reprezentanții autorităților locale, acesta fiind format exclusiv... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 10:15 (7978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

În dimineața zilei de marți, 25 februarie 2014, în jurul orei 3,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. În momentul sosirii la fața locului, incendiul se manifesta cu flacără deschisă pe toată suprafața garsonierei, scara blocului era inundată de fum și gaze toxice la etajele superioare, iar patru persoane (un bărbat, o femeie și doi copii) erau căzute pe holul de la etajul 4, intoxicate cu monoxid de carbon. Alte două femei, care se aflau într-un apartament învecinat, nu au putut ieși din cauza fumului dens. Pompierii au intervenit concomitent pentru scoaterea celor patru victime căzute... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:40 (9717 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Burse școlare pentru elevii din Fetești

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Săptămîna trecută, la Fetești, a fost lansat proiectul social «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Concret, proiectul constă în oferirea de burse de merit și burse sociale elevilor din liceele și școlile din oraș. Promotorii acestui proiect sînt oamenii de afaceri Matei Roșu și Viorel Nica, reprezentanți ai unor firme cu profil agricol. Valoarea burselor variază între 200 și 1200 de lei, iar proiectul va fi finanțat pe o perioadă de minimum 4 ani...

A&S Internațional 2000 SRL, un Mecena local
Miercuri, 19 februarie 2014, la Fetești, firma A&... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:20 (6682 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cifrele din spatele anchetelor penale

Cît plătim pentru a fi în siguranță?

Cifrele din spatele anchetelor penale

Instrumentarea dosarelor penale implică o serie de costuri financiare, denumite generic «cheltuieli judiciare». De exemplu, anchetele penale deschise în cazul fraților interlopi Gheorghe și Frusin Toma, cunoscuți sub numele de Gigi Piticu și Frusin, au costat peste 50000 de lei... Cele mai multe cheltuieli judiciare le implică efectuarea expertizelor științifice. În cursul anului 2013, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a plătit pentru efectuarea de expertize peste 100000 de lei. Consum ridicat de resurse financiare implică și întreținerea infractorilor aflați după gratii. În anul precedent, Penitenciarul Slobozia a plătit pentru întreținerea celor 600 de deținuți 45000 de lei pe zi... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 08:20 (5468 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Liceenii ialomițeni vin la școală și sâmbăta!

Liceenii ialomițeni vin la școală și sîmbăta!

Cursurile suspendate din cauza viscolului vor fi recuperate, anunță oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Dacă elevii din cadrul școlilor generale vor sta în fiecare zi cîte o oră peste program, liceenii vor fi nevoiți să vină la ore în zilele de sîmbătă. «Fiecare unitate de învățămînt și-a planificat modul în care va recupera cursurile!» ne-a declarat Ileana Condruț, șefa învățămîntului ialomițean.

Iarna a închis școlile Viscolul puternic care s-a abătut asupra județului Ialomița a paralizat întreg județul. În perioada 27-31 ianuarie 2014, toate școlile din... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 13:15 (14868 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

LukOil paralizează Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița!

Fără carburant în jumătate din județ

LukOil paralizează Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița!

Începînd cu 1 ianuarie 2014, ambulanțele Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița alimentează de la stațiile LukOil. Contractul, adjudecat la nivel național, paralizează alimentarea stațiilor din Fetești și Țăndărei, unde nu există benzinării LukOil. «Am informat toate instituțiile județene și Ministerul, așteptăm o soluție...» ne-a declarat Magdalena Ghiță, noul șef al Serviciului de Ambulanță.

Un scandal în plină desfășurare
La sfîrșitul lunii decembrie 2013, Ministerul Sănătății a decis să liciteze în sistem centralizat alimentarea ambulanțelor din toată țara. Pentru că nu... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 10:05 (6877 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Parchetul Județean Ialomița în epoca Hristescu

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Oficialii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au făcut public raportul de activitate pe anul 2013. Este vorba despre perioada în care instituția a fost condusă de Cătălin Hristescu, fostul prim-procuror, aflat actualmente în stare de arest preventiv. Documentele oficiale vorbesc de la sine și prezintă în detaliu modul în care cea mai mare unitate de parchet din județul Ialomița a fost coordonată de procurorul anchetat de DNA...

Radiografia activității unui prim-procuror anchetat Fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorul Cătălin Hristescu... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 15:20 (8513 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Dosarul ELDAGA, la rejudecare

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Afaceristul Paul Toma, patron al celebrei de acum firme ELDAGA, cu datorii de cîteva zeci de milioane de lei, ar putea primi o pedeapsă mai mică în dosarul «ELDAGA». La începutul anului trecut, el a fost condamnat, în lipsă, la 11 ani de închisoare de Tribunalul Ialomița pentru «înșelăciune». După cîteva luni de la emiterea sentinței, afaceristul a fost extrădat din Spania, iar cauza supusă rejudecării. Au trecut 8 luni, iar magistrații încă nu au stabilit noua sentință... Această condamnare ar putea fi una favorabilă infractorului, întrucît noul Cod Penal prevede pedepse reduse pentru faptele de «înșelăciune»...

«Țepele» financiare ale lui Paul Cristian Toma... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 11:10 (5140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», mazilită la comanda Ministerului Sănătății

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

De o săptămînă, medicii care ofereau consultații în Policlinica Spitalului Județean de Urgență Slobozia nu mai încasează sporuri salariale sub formă de donații! Decizia a fost impusă de Ministerul Sănătății, ca urmare a auditului efectuat în urmă cu o lună. Oficialii veniți de la București au cerut încetarea oricăror raporturi de colaborare între unitatea medicală și Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», entitatea creată special pentru a permite acest sistem de plată al doctorilor. De acum, pacienții vor beneficia de asistență medicală în ambulatoriu pe baza bonurilor de ordine și a numărului de consultații decontate de Casa Județeană de Sănătate. Dacă s-a depășit limita, bolnavii vor fi... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 10:40 (10080 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

Pentru a funcționa în anul 2014

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, aleșii județului au aprobat cu majoritate de voturi bugetul necesar pentru funcționare și dezvoltare în anul 2014. Potrivit declarațiilor publice făcute cu acest prilej, anul acesta va fi unul al unui «management financiar performant, pentru dezvoltarea echilibrată a infrastructurii județene și creșterea calității serviciilor publice oferite cetățenilor». În cifre seci, județul are de cheltuit pentru această viziune «strategică» 105 milioane de lei...

Cine n-are președinte, să-l ia pe al nostru
Vineri, 7 februarie a.c., plenul Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 17:20 (11046 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă

«Găuri negre» în bugetele locale de 9,5 milioane de lei!

Curtea de Conturi a României e remis recent publicității raportul activităților de control întreprinse în cursul anului 2013 în cadrul administrațiilor publice locale din Ialomița. Documentul demonstrează, încă o dată!, proasta gestionare a fondurilor publice de către oficialii primăriilor din județ. Inspectorii Curții de Conturi au descoperit o sumedenie de nereguli financiar-contabile și fiscale. Toate aceste abateri reprezintă «găuri negre» în bugetele administrațiilor locale de 9,5 milioane de lei...

Bugetele locale, «văduvite» de 9,5 milioane de lei
Raportul general al Camerei... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 14:40 (7354 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cardiologia are «inimă» nouă

Investiție totală de 2 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cardiologia are «inimă» nouă

Grație eforturilor unui om de afaceri local, care a dorit să rămînă anonim, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în ultimele 2 luni de o investiție totală de 2 milioane de lei. Fondurile au fost folosite pentru dotarea din punct de vedere al echipamentelor medicale a secțiilor Neurologie (consituire ATI-accidente vasculare cerebrale, dotare cu paturi speciale și aparatura aferentă), Neonatologie (5 incubatoare), Chirurgie (endoscop de ultimă generație), Cardiologie (renovare integrală Secție, constituire ATI-cardiologie), refacerea instalațiilor de fluide medicale (oxigen-aer-vacuum) la nivelul întregului spital, precum și achiziționarea de lenjerii, pături și pijamale... De remarcat... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 12:20 (15238 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

La fiecare început de an, bugetul Sloboziei devine subiect de nesfîrșite dezbateri publice, mai mult sau mai puțin argumentate. Anul acesta însă am decis să schimbăm unghiul de abordare și să oferim opiniei publice atît imaginea dorită de autoritățile locale, cît și pe cea reală, așa cum transpare ea din sumele alocate pentru dezvoltarea orașului în acest an...

Dezvoltare fără pretenții
Bugetul Sloboziei pentru anul 2014 este de 96 milioane de lei. În valori absolute, cifra este ceva mai mare decît cea din anul 2013, dar creșterea este nesemnificativă față de nevoile investiționale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 10:15 (7702 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Reglare de conturi în stil Nick Touring

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Nicu Pericli, patronul firmei de transport Nick Touring, continuă să combată concurența folosind pumnii, picioarele și amenințările cu moartea. Un taximetrist din Slobozia reclamă faptul că a ajuns la spital după ce ginerele lui Pericli l-ar fi agresat pe motiv că i-ar fi «furat» un client. Nu este prima dată cînd taximetristul are probleme de acest fel... În urmă cu un an, «din ordinul lui Pericli» după cum spune taximetristul, persoane necunoscute i-au tăiat cauciucurile de la mașină...
Incidentul în care taximetristul slobozean C.I., de 55 de ani, a fost implicat s-a petrecut în după amiaza zilei de miercuri, 12 februarie 2014. Bărbatul venea de la Amara la Slobozia și a oprit pentru... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 16:30 (22945 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Patimile justiției ialomițene. Mărirea și decăderea procurorului Cătălin Hristescu...

În următoarele 6 luni ale anului în curs, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița își propune să acționeze alături de întreaga echipă din cadrul unității pentru combaterea fenomenului infracțional din județ. Principalele direcții pe care le vor avea în vedere procurorii PT Ialomița în următoare perioadă sînt lupta împotriva corupției și a evaziunii fiscale. «Principalele planuri pentru viitor vizează mobilizarea în lupta pentru combaterea faptelor de evaziune fiscală și corupție. Este strategia pe care o are în vedere Ministerul Public și pe care noi dorim să o impunem și la nivelul structurilor noastre. Va fi o perioadă încărcată în care vom avea de muncă, însă ne vom face datoria... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 08:25 (10167 vizualizări - 11 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 164 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 18 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15133, fiind înregistrate 164 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 16:15
(3619 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la plățile în avans pentru Campania 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 18 octombrie 2021, a autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr de 39623 de fermieri ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 14:20
(8073 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie găsită decedată în propriul apartament

Duminică, 17 octombrie 2021, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru a debloca ușa de acces la un apartament din Slobozia. În interiorul locuinței a fost găsită o femeie, fără funcții ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 12:25
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 226 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 17 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14969, fiind înregistrate 226 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2021, 16:40
(3030 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 124 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 16 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14743, fiind înregistrate 124 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2021, 16:20
(2911 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Joi, 14 octombrie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, au fost verificate 25 de taxiuri pe raza municipiului Slobozia și au fost constatate 23 de abateri privind activitatea taximetriștilor. Printre obiectivele ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 17:30
(4648 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire la Slobozia

În cursul zilei de joi, 14 octombrie a.c., peste 30 de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul jandarmilor ialomițeni au acționat atât în filtre rutiere cât și în patrule de Ordine ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 17:25
(2162 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 244 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 15 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14619, fiind înregistrate 244 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 16:20
(6337 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania

Agenția Federală de Muncă din Germania, ȋn numele companiilor Westfleisch și Tönnies oferă, prin intermediul EURES România, 250 de locuri de muncă ȋn industria de prelucrare a cărnii (tăietor carne și lucrător ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 16:10
(11675 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o biserică penticostală

Fetești: Incendiu la o biserică penticostală

Joi, 14 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o biserică penticostală. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:45
(2171 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Pompierii au spart ușa unui apartament

Pompierii din Slobozia au deblocat o ușă de acces a unui apartament din municipiul reședință de județ. Evenimentul s-a produs joi, 14 octombrie a.c., în interiorul locuinței fiind găsită o persoană în stare ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:40
(2953 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni, Amara și Bărbulești

Joi, 14 octombrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:35
(12406 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat respectarea măsurilor de prevenire a răspândirii noului Coronavirus, pe raza județului. În urma activităților desfășurate, au fost legitimate aproximativ ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2021, 16:50
(4246 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 194 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 14 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14375, fiind înregistrate 194 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2021, 16:40
(9417 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 12/13 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier au efectuat semnal de oprire unui ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:40
(1521 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 37 de amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Pe parcursul zilei de marți, 12 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:25
(3317 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termenul pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale la sistemul informatic național al ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește operatorilor economici încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii și care încasează, integral sau parțial, cu numerar sau ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:05
(13325 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordare de zile libere plătite părinților în contextul răspândirii SARS-CoV-2

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia decontarea unor zile libere ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 17:10
(13899 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 274 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 13 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14181, fiind înregistrate 274 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 16:50
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 85,05 milioane de lei

În luna septembrie a anului 2021, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 85,05 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 12:25
(2221 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru apicultori

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a efectuat plățile către beneficiarii Programului Național Apicol (PNA) pentru anul 2021. Prin Hotărârea de Guvern nr. 339/2020, privind ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 12:15
(2093 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2690 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8226 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9755 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2823 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8837 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7558 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...