Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Salonul Anual de Carte, la a XXII-a ediție

Marți, 1 octombrie 2013, cel mai mare eveniment cultural organizat în Ialomița și-a redeschis porțile. Vorbim despre Salonul Anual de Carte de la Slobozia, manifestare care anul acesta a ajuns la ediția cu numărul XXII. Provocarea culturală aduce și anul acesta în reședința județului Ialomița titluri și autori iubiți de publicul cititor și durează timp de o lună...

Moment de gală
Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia sînt și în acest an locul de desfășurare a Salonului de Anual de Carte. Evenimentul este organizat de Biblioteca... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2013, 11:13 (6683 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cu legea pe lege călcînd...

Aleșii, obligatoriu cu studii administrative

Legea 393, privind statutul aleșilor locali, prevede obligativitatea participării la «cel puțin un curs de pregătire în domeniul administrației publice» pentru toți aleși. În Ialomița, mai puțin de 20% dintre aleșii locali și județeni au absolvit cursuri în domeniu. Restul celor care decid viitorul județului și al localităților ialomițene fie s-au calificat la locul de muncă, fie încalcă legea...

Legile sînt făcute să fie încălcate
Ialomița are 31 de consilieri județeni și 792 de consilieri locali. Potrivit estimărilor, e drept, neoficiale, doar 20% dintre aceștia au studii în... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 11:28 (7075 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Monumentul hristic de la Giurgeni

Tîrgul de Floci devine Orașul Dispărut

Monumentul hristic de la Giurgeni

Orașul Dispărut (alias Tîrgul de Floci), presupusul loc al nașterii lui Mihai Viteazul, se îmbogățește cu un nou monument. El se va numi Ruga Orașului Dispărut, este realizat din lemn ars și a costat fix 7000 de lei. Banii provin din donații făcute «voluntar» chiar de către șefii serviciilor descentralizate din județul Ialomița...

Bani grei pentru o istorie ușoară
După două mandate în fruntea administrației județene, președintele Silvian Ciupercă nu se poate lăuda cu cine știe ce realizări în domeniul turismului istoric. Orașul Dispărut de la Giurgeni (vechiul Tîrg de Floci) a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 10:14 (8445 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: S-a răsturnat cu mașina după ce a evitat o vacă!

Trei tineri din comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu au văzut moartea cu ochii în după amiaza zilei de vineri, 27 septembrie 2013. Mașina în care se aflau s-a răsturnat, iar victimele au avut nevoie de îngrijiri medicale...
Potrivit martorilor accidentului, cei trei tineri doreau să meargă la Țăndărei. Aproape de ieșirea din localitatea Mihail Kogălniceanu, o vacă a tăiat calea autoturismului, iar șoferul mașinii, o tînără de aproximativ 20 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat. În urma incidentului rutier, toți cei trei ocupanți ai autovehiculului au fost răniți. În stare mai gravă a fost o persoană care se afla pe bancheta din spate. Aceasta a fost transportată la spital... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2013, 15:50 (48810 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șocant: Accident de muncă la Țăndărei. Un val de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori!

UPDATE Unul dintre muncitori a murit!

Joi, 26 septembrie 2013, la orele prînzului, în orașul Țăndărei, un mal de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori care lucrau la rețeaua de canalizare a orașului...
Accidentul s-a produs pe unul dintre șantierele deschise în centrul orașului, în spatele sediului PSD din localitate... Unul dintre cei doi muncitori a fost salvat, in extremis. Numele lui este Grigore Georgescu (52 ani), este din Rîmnicu Sărat-Buzău și lucra la una dintre firmele care au subcontractat lucrările de reabilitare a rețelei. Cel de-al doilea muncitor se numește Drăgan George. El este din București și se află și la acest moment imobilizat sub valul de pămînt.
La fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 12:11 (21405 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Joi, 26 septembrie 2013, la Slobozia, a fost deschisă oficial cea de-a XIX-a ediție a Tîrgului «Agroial Partener» 2013. Evenimentul a fost un prilej pentru organizatori de a susține conceptul «Fabricat în Ialomița». În ciuda declarațiilor oficiale, realitatea se dovedește una dramatică. Prezența firmelor ialomițene la tîrg a fost una modestă, iar reprezentanții acestora au recunoscut că sprijinul administrației județene este doar  unul declarativ...

Parc expozițional lîngă Kaufland
Joi, 26 septembrie 2013, la orele 10,00, pe platoul din imediata vecinătate a supermarketului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 11:14 (7051 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

Asfalt ialomițean cu fonduri exclusiv europene

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni promitea o finanțare de 2,8 milioane de euro pentru proiecte de infrastructură și dezvoltare rurală în 21 de localități din zona de est a județului... La acest moment, 6 astfel de proiecte se află în faza vizitelor în teren, iar alte 10 se pregătesc să urmeze aceeași procedură... Cele mai importante investiții, susțin edilii locali, sînt însă cele prin care se asigură asfaltarea drumurilor de interes local. Banii provin exclusiv din fonduri europene și reprezintă o primă certitudine pentru dezvoltarea viitoare a comunităților locale din cadrul GAL «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2013, 06:37 (7222 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

În fiecare an, debutul unui nou ciclu școlar stă sub semnul autorizațiilor de funcționare pentru unitățile școlare. Dincolo de acest deziderat însă, există o serie întreagă de necesități despre care nu vorbește nimeni, niciodată. Una dintre acestea este nevoia de a avea mai multe cabinete medicale școlare... La acest moment există 27 de cabinete medicale școlare, iar viitorul lor depinde de fonduri pe care nimeni nu le are.

Cabinetul stomatologic de la «Mihai Eminescu»
Numărate pe degetele de la mîini, cabinetele stomatologice din școli și licee sînt mai degrabă niște fantome... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 08:20 (8783 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

Dr Vasile Olaru, președintele Colegiulului Medicilor Ialomița

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

De-a lungul ultimilor ani, medicii ialomițeni au fost implicați în zeci scandaluri de malpraxis. Cel mai recent este cel al obstetricianului Ioan Mănăilă, acuzat că ar fi ucis un bebeluș în urma unei proceduri medicale eronate. Medicul Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor Ialomița, susține însă că «la momentul acesta, nu s-a demonstrat niciun caz de malpraxis!»...

Analiză sumbră
Spitalul Județean de Urgență Slobozia a deschis o anchetă în cazul medicului Ioan Mănăilă. Dacă va fi considerat vinovat de moartea bebelușului el va fi anchetat și de Colegiul Medicilor Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 07:34 (13126 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie urgentă de un sediu nou. Clădirea în care instituția funcționează se degradează pe zi ce trece, iar fondurile pentru reabilitare sînt inexistente. O soluție ar fi mutarea în fostul sediu al ANAF Țăndărei însă, deocamdată, acest demers este blocat în hîrtii...

Un sediu nou pentru Poliția Țăndărei
Clădirea în care își desfășoară activitatea Poliția Orașului Țăndărei este grav afectată de trecerea timpului. Vechi de mai bine de două decenii, imobilul începe să se degradeze văzînd cu ochii. Proleme sînt atît la structura de rezistență, fundație... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 17:31 (18126 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Reclamații într-un cartier de lux

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Milionarii care și-au cumpărat case în celebrul Cartier Green City deținut de Dumitru Bucșaru, afaceristul care a falimentat echipa Unirea Urziceni, se revoltă. Oamenii reclamă faptul că administratorul cartierului le încarcă facturile la utilități și evită să plătească furnizorii. Așa se face că, la energia electrică, cei 350 de locatari au de achitat o factură de peste 500000 de lei. Și nu este totul. Ca să-i determine să dea banii, Dumitru Bucșaru a tăiat iluminatul stradal și a reziliat contractele cu firmele de pază...

Și bogații au probleme
Cartierul afaceristului care a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 13:29 (10969 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16608 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

D’ale etniei

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

Leonard Dincă, un localnic din Bărbulești, a devenit infractor în urma unui viol «închipuit». Acesta se face vinovat de «cămătărie», «șantaj» și «amenințare», după ce soția sa a depus o plîngere la Poliție acuzînd că a fost batjocorită. Cazul a ajuns în atenția procurorilor din Urziceni care l-au trimis în judecată pe bărbat, alături de alți 3 localnici.

De la viol «închipuit»... la «cămătărie» și «șantaj»
O plîngere depusă la Poliție de Ribana Dincă, soția inculpatului Leonard Dincă, a aprins spiritele în toată comuna Bărbulești. Femeia a acuzat doi vecini, pe numele lor Fănel... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 16:34 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dare de seamă despre Ialomița industrială

Un raport oficial postat la începutul anului pe site-ul Prefecturii Ialomița constată că industria județeană se află «în plin proces de adaptare la procesul de reformare structurală». Potrivit statisticilor, în industria ialomițeană lucrează 12454 de angajați, care reprezintă 28,9% din totalul angajaților din județ. Un document similar, furnizat de Direcția Județeană de Statistică Ialomița, confirmă faptul că doar 70 de firme ialomițene au peste 50 de angajați... O trecere în revistă a acestora oferă concluzii surprinzătoare, pe care vă lăsăm să le formulați singuri.

Rapoarte și proporții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 11:22 (5914 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Administrația județeană a început anul școlar la Țăndărei. Ileana Condruț, inspectorul general școlar, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marin Constantin, subprefectul județului și Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, au fost prezenți la festivitățile de deschidere ale noului an școlar în cele mai importante unități de învățămînt din oraș...

Țăndărei, «kilometrul 0» al învățămîntului ialomițean Noul an școlar a început pentru toți elevii și dascălii din Ialomița la Țăndărei. Șefa învățămîntului ialomițean, inspectorul școlar general Ileana Condruț... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 14:57 (9237 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Condamnat la închisoare, fugit din țară

Infractor ialomițean, căutat prin Interpol

Autoritățile judiciare din Ialomița caută în străinătate un tînăr din Fetești, cercetat pentru «constituire de grup infracțional organizat». Pe numele său Sorin Tudorache, acesta ar fi inițiat o rețea prin intermediul căreia a exploatat sexual patru tinere. În luna iulie 2013, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe feteștean la 12 ani de închisoare, însă la momentul sentinței acesta a fugit din țară. Cazul său nu este singular. Urmăriți internațional sînt alți 68 de ialomițeni...

Anchetă în plină desfășurare
Feteșteanul Sorin Tudorache este destul de cunoscut în peisajul infracțional... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 08:26 (6867 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița bea «apă otrăvită»

Nici nu s-a uscat bine apa, pardon, cerneala, de pe autorizația sanitară de funcționare eliberată pentru SC Urban Slobozia de Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, și un nou scandal se profilează la orizontul administrativ. Potrivit datelor furnizate de către aceeași instituție, apa pe care o beau ialomițenii este infestată cu nitrați, nitriți și E. coli. Cea mai periculoasă situație este cea semnalată de către consilierii locali de la Perieți, localitate în care de peste 7 ani locuitorii beau «apă otrăvită».

Apa din Ialomița, un pericol pentru sănătatea publică... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 15:32 (5383 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

O toamnă administrativă de neuitat

Instituțiile administrației ialomițene mor, dar nu se predau!

De 6 luni și mai bine, instituțiile descentralizate din administrația ialomițeană sînt epurate permanent. Procesul, unul ciclic dacă vă aduceți aminte guvernările anterioare, a culminat la acest sfîrșit de vară, cu transferul lui Petre Țenea de la Garda Financiară, instituție pe cale de desființare, la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, aflată la acest moment în plin proces de reorganizare... Dincolo de acest amănunt pitoresc, prin cele 21 de descentralizate, cîte numără pe hîrtie județul, domnește o liniște lugubră...

Unde sînt instituțiile de altădată?
Prin ianuarie... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:41 (7126 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Regulament pentru câini, pisici, iepuri și găini!

Isteria națională în variantă locală

Regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini!

În vreme ce în București și aiurea ecourile pro și contra eutanasierii maidanezilor se sting sau reverberează inutil, Slobozia continuă să concubineze în dulce stil provincial, alături de haitele de maidanezi naturalizați. Ialomița nu are asociații care să militeze pentru drepturile patrupedelor, la Slobozia haitele sînt hrănite zilnic direct din tomberoane, iar autoritățile muncesc în ritm de melc la sterilizarea zilnică a 15 maidanezi. Și, mai nou, la un regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini...

Unde dai și unde crapă administrația
În Ialomița, o spunem cu toată responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:02 (8232 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Alegeri parlamentare, supravegheate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că scrutinul electoral, desfășurat duminică, 11 decembrie 2016, va fi supravegheat de polițiști. 400 de oameni ai legii vor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:25
(4866 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 23000 de lei pentru șoferii imprudenți

Acțiunile polițiștilor ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița s-au lăsat cu amenzi pentru șoferii certați cu regulile de circulație. Astfel, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 16:10
(5986 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare, depozitate în spații neconforme

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a demarat o amplă acțiune de verificare a societăților comerciale de vînzare cu amănuntul și unităților de procesare și comercializare ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2016, 12:25
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Bărbulești

Locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de miercuri, 7 decembrie 2016, în jurul orelor 9,30, după ce lemnele depozitate în imediata apropiere a unei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2016, 10:10
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E
-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

8 Decembrie 2016, 09:10


Crimă în comuna Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, prin ordonanță, reținerea pentru 24 de ore a numitului Marius Bucur, domiciliat în comuna Albești. Acesta și-a lovit cu pumnii și picioarele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 17:30
(7114 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, anunță vacantarea a 800 locuri de muncă în Spania, pentru muncă sezonieră în agricultură (recoltarea ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2016, 15:15
(7148 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident grav, un mort și patru răniți!

Luni, 28 noiembrie 2016, în jurul orei 10,30, două autoturisme care se deplasau pe E85, între localitățile Glodeanu Sărat și Ciocîrlia, au fost implicate într-un accident rutier. În urma evenimentului, ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 20:40
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție anunță consumatorii cu privire la întreruperile programate în alimentarea cu energie electrică, survenite din cauza lucrărilor planificate de reabilitare și modernizare a rețelei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:10
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată, lîngă Movilița

Accident rutier pe DN2A, în zona localității Movilița. Un bărbat, de 37 de ani, și un tînăr, de 19 ani, au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Din primele informații, șoferul ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 11:05
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

Polițiștii ialomițeni, alături de alți reprezentanți din cadrul structurilor din teritoriu ale Ministerului Afacerilor Interne, au demarat vineri, 25 noiembrie 2016, campania «Alege să fii corect!». Campania ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:55
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerț ilicit cu parfumuri

Doi bărbați de 36 și 29 de ani, din comuna Bărbulești, au fost surprinși de jandarmii din Slobozia în timp ce încercau să vîndă pe străzile municipiului parfumuri contrafăcute. Produsele erau ambalate și ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:45
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Rănit într-un accident de circulație

Un șofer, de 63 de ani, din Teleorman, a fost rănit într-un accident rutier petrecut în zona localității ialomițene Iazu. Datele polițiștilor arată faptul că mașina bărbatului a fost lovită de un conducător ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:35
(5412 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Țăndărei, Fetești: Dosare penale la 16 ani

Trei tineri, în vîrstă de 16 ani, din Țăndărei și Fetești, s-au ales cu dosare penale pentru comiterea infracțiunii de furt. Aceștia au fost surprinși de angajații unor magazine de pe raza celor două orașe ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:25
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru proprietarii de porcine

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii de porcine cu privire la modalitatea prin care se pot comercializa aceste animale, în următoarea perioadă de ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:15
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 de zile pentru depunerea declarațiilor pentru veniturile obținute din închirieri

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din închirierea bunurilor, aflate în patrimoniul personal, că au la dispoziție 30 de zile pentru a depune ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:10
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Donează sînge, salvează o viață!»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni au continuat acțiunile în cadrul campaniei «Donează sînge, salvează o viață!», inițiată de Patriarhia Română. O echipă medicală a Centrului de Transfuzii Sanguine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2016, 10:05
(6204 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de microbuz, prins beat la volan

În urma unei acțiuni cu scop preventiv, demarată la nivel național de Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au depistat în trafic, la Slobozia, un șofer de microbuz ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2016, 16:30
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:30
(3963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 53 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:25
(4272 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Pieton băut, acroșat de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orei 17,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, lîngă localitatea Ciocîrlia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 18:15
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 367 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 noiembrie 2016, sînt disponibile 367 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2016, 12:35
(5626 vizualizări - 0 comentarii)


Înghițiți de apele Dunării, căutați de scafandri

Două echipe de scafandri din București și Constanța au demarat operațiunile de căutare a doi bărbați, înghițiți de apele Dunării, la Giurgeni. Potrivit informațiilor, cei doi se aflau într-o barcă, alături ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2016, 22:28
(5620 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative pentru șomeri și angajatori

Potrivit unui comunicat al AJOFM Ialomița, șomerii înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă care nu beneficiază de indemnizație de șomaj, în situația în care se angajează cu normă întreagă ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:45
(4746 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Aproximativ 400 de elevi de la unități de învățămînt de pe raza localităților Slobozia și Fetești au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, miercuri, 16 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:05
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 21000 de lei

În cursul zilei de marți, 15 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile pe raza județului, pentru reducerea riscului rutier și pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:25
(4773 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4596 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7308 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...