Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14354 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

După cum cunoașteți, la Gura Ialomiței Alegerile Locale din 9 iunie 2024 au adus un nou primar, Alexandru Florea fiind exponent AUR. Alături de cel din Făcăeni și din alte 10 localități din țară, primarul Florea revoluționează administrația locală. Căci Alianța pentru Unirea Românilor sau AUR mai pe scurt a adus «Meritocrația care conduce România» și nenumărați membri cu cotizație plătită online la zi în 2025 (fix 26 în Ialomița, potrivit informațiilor oficiale). La Gura Ialomiței însă, primarul Alexandru Florea a deschis lupta pentru pământul strămoșesc, parte însă a războiului sfânt purtat deja de două mandate la Mihail Kogălniceanu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 15:20 (18374 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

În 2024

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

Potrivit raportului de activitate al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, pentru anul 2024, principalele cauze penale investigate de structura teritorială a instituției din județ, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au avut ca obiect infracțiunea de «trafic de droguri». Structura centrală a DIICOT arată însă că cei doi procurori anti-mafia de la Slobozia au reușit pe parcursul anului trecut să soluționeze doar jumătate din cele peste 300 de dosare pe care le-au avut în evidență.

 

DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, la raport... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 12:20 (6140 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

Achiziție a Primăriei Slobozia

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

În vreme ce alte priorități ale orașului sunt puse în așteptare de administrația locală a Sloboziei, municipa­litatea se pregătește să cheltuie aproximativ 30 mii de euro pentru o dronă care să-i ajute pe polițiștii locali în acti­vitățile de patrulare. Și nu vorbim despre un vis administrativ, de vreme ce primarul Alexandru Potor a vorbit despre această achiziție în buletinele de știri ale televiziunilor centrale. De altfel, puțini sunt cei care știu faptul că în oraș există peste 500 de camere video, montate pentru ca Slobozia să fie un oraș sigur. Eficiența sistemului a fost dovedită în toamna anului trecut când găștile de interlopi au provocat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 07:55 (10990 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Marți, 4 februarie 2025, Cseke Attila, ministrul Dezvoltării, a semnat 16 noi contracte de finanțare, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», în valoare totală de 285,171milioane de lei. Proiectele vizează moder­nizarea infrastructurii rutiere, înființarea sau extinderea sistemelor de alimentare cu apă potabilă, a stațiilor de epurare, a rețelelor de canalizare menajeră și a sistemelor inteli­gente de distribuție a gazelor naturale. Ministrul Dezvoltării a subliniat că, până în prezent, prin Programul «Anghel Saligny» au fost semnate 4114 contracte de finanțare, în va­loare totală de 48,986 miliarde de lei. «... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2025, 15:05 (3030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi locuințe pentru tineri și specialiști, la Fetești

Investiție de aproape 11 milioane de lei prin PNRR

Noi locuințe pentru tineri și specialiști, la Fetești

Un nou proiect de locuințe pentru tineri și specialiști prinde contur la Fetești. «Este vorba despre 30 de apartamente cu două camere, distri­buite în 5 blocuri, care se construiesc folosind o tehnologie modernă nZEB-plus, ce asigură o eficiență energetică ridicată!» precizează primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. Investiția are o valoare totală de 10,840 milioane de lei (fără TVA) și este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență, «în urma unui proiect câștigat de Primărie în urmă cu 2 ani» după cum mai arată primarul Laurențiu Șonchereche. Termenul de finalizare al locuințelor este septembrie 2026, apartamentele... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2025, 10:15 (2064 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 ani de închisoare cu executare pentru că a provocat intenționat un accident rutier!

Decizie a Tribunalului Ialomița

20 ani de închisoare cu executare pentru că a provocat intenționat un accident rutier!

Un bărbat de 31 de ani din Borănești care a provocat intenționat un accident ru­tier, fiind în stare avansată de ebrie­tate, a fost condamnat de Tribunalul Ialomița la 20 de ani de închisoare cu executare. Organele judiciare au avut nevoie de aproape 4 ani pentru a demonstra faptul că infracțiunea pentru care trebuie tras la răspundere este «omorul calificat» și nu «uciderea din culpă». În urma accidentului, o familie a fost complet distrusă. Tatăl, șofer al mașinii lovite, și fetița sa de doar un an și 4 luni au murit pe loc, în timp ce mama a rămas cu infirmități pe viață... Este primul dosar în care justiția ialomițeană demonstrează... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2025, 07:55 (6834 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Localitățile ialomițene, pe Harta de risc seismic a Ministerului Dezvoltării

Localitățile ialomițene, pe Harta de risc seismic a Ministerului Dezvoltării

Recent, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a făcut publică Harta de risc seismic ce oferă informații despre localitățile cu risc seismic din țara noastră. Ialomița a fost la rându-i cuprinsă în această hartă, toate cele 66 de localități aflându-se în zone cu risc ridicat de producere a unui cutremur. Mai mult, MDLPA oferă posibilitatea primăriilor de a accesa fonduri pentru consolidarea și creșterea rezistenței la seisme a clădirilor.

 

Bani publici pentru clădiri mai sigure Riscul de producere a cutremurelor se consideră a fi constant... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2025, 08:05 (10719 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Potor a «blocat» avizarea noului PUG al Sloboziei

Administrația Potor a «blocat» avizarea noului PUG al Sloboziei

După aproape 2 ani de dezbateri și ana­lize, în 2024, administrația Soare a fost la un pas de a obține toate avizele necesare pentru realizarea noului Plan Urbanistic General al municipiului Slobozia. Alegerea în funcție a primarului Alexandru Potor a schimbat radical situația, astfel că noua admi­nistrație a solicitat modificarea Planului, procedura de avizare fiind reluată. Datele arată că, în varianta propusă de adminis­trația Potor, noul PUG al Sloboziei ar putea avea un impact negativ asupra mediului, modificările solicitate presupunând unele riscuri pentru biodiversitatea din zona «Coridorului Ialomiței». Primarul Alexandru Potor nu a dorit... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2025, 10:15 (30255 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clase simultane în școlile ialomițene din cauza scăderii efectivelor de elevi

Clase simultane în școlile ialomițene din cauza scăderii efectivelor de elevi

Diminuarea efectivelor de elevi, în special în mediul rural, determină școlile să apeleze la forma de învățământ simultan. Această formă de educație presupune ca elevi din clase și vârste diferite să parcurgă cursurile împreună. Conform Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 9 unități de învățământ din Ialomița au implementat acest sistem. Experții în Educație atrag atenția cu privire la faptul că pentru această formă de învățământ nu există o programă specială de desfășurare a cursurilor sau un plan de predare diferit.

 

Realitatea din școlile rurale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2025, 16:20 (5929 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valoarea terenurilor agricole din Ialomița, aproape de media națională

Statistică INS

Valoarea terenurilor agricole din Ialomița, aproape de media națională

În decembrie 2024, Institutul Național de Statistică a dat publi­ci­tății o analiză privind prețurile medii ale tere­nurilor agricole înregistrate în România, în anul 2023. Datele arată că valoarea terenurilor la nivelul Ialomiței a fost de apro­ximativ 40 mii de lei/ha, apropiindu-se de prețul mediei naționale care, potrivit specia­liș­tilor Institutului Național de Statistică, a fost de 41 mii de lei.

 

Prețul mediu al terenurilor agricole din Ialomița Estimările făcute de Institutul Național de Statistică au la bază diseminările... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2025, 12:25 (24584 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se circulă în condiții de iarnă pe toate drumurile din Ialomița!

Se circulă în condiții de iarnă pe toate drumurile din Ialomița!

Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de ninsori abundente, ce va fi valabilă până miercuri, 19 februarie 2025. Instituția Prefectului Județul Ialomița informează cu privire la faptul că zăpada nu a dat peste cap traficul rutier la nivelul județului nostru. Se circulă, într-adevăr, în condiții de iarnă, dar niciun drum din județ nu este blocat sau închis la acest moment. 

 

Drumarii, la datorie Potrivit Instituției Prefectului Județul Ialomița, atât pe drumurile județene, c... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2025, 10:30 (9202 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAS a lansat a treia ediție a «Ghidului Asiguratului»

CNAS a lansat a treia ediție a «Ghidului Asiguratului»

Casa Națională de Asigurări de Sănătate a lansat a treia ediție a «Ghidului Asi­gu­ratului». Documentul are drept scop creș­terea gradului de cunoaștere de către pacienți a servi­ciilor oferite în cadrul sistemului de asigu­rări de sănătate, precum și a modului de funcțio­nare a acestui sistem.

 

Noi reglementări, în atenția cetățenilor «Ghidul Asiguratului» se adresează și persoanelor neasigurate. Acestea pot afla din «Ghid» la ce servicii medicale au dreptul și care este modalitatea de accesare a lor. Principala... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2025, 09:55 (6171 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protocol de colaborare pentru exploatarea nămolului sapropelic din Lacul Amara

Protocol de colaborare pentru exploatarea nămolului sapropelic din Lacul Amara

bonus: Taxă de stațiune pentru turiști

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei întâlniri oficiale, reprezentanții Primăriei Amara și cei ai Institutului Național de Recuperare Medicină Fizică și Balneo­climatologie al Ministerului Sănătății au semnat un protocol de colaborare pentru exploatarea nămolului sapropelic din Lacul Amara. Această colaborare oferă administrației locale dreptul de a gestiona mai bine resursele naturale pe care lacul le oferă. Până anul trecut, dreptul de exploatare asupra nămolului a aparținut Administrației Naționale Apele Române, însă instituția a renunțat la a mai face demersuri pentru a-l redobândi.

 

«Aurul negru» din Lacul Amara... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2025, 10:20 (8157 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

Aproape de finalizare

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

În 2022, Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea Gării Fetești. Proiectul prevedea, totodată, și reparația integrală a Gării Ciulnița, din județul Călărași. Ambele proiecte sunt realizate în proporție de 70%, dar constructorii sunt la un pas de a rezilia contractele din cauza refuzului CFR SA de a ajusta valorile contractuale, conform OUG 64/2022. Contractul inițial are o valoare de peste 300 milioane de lei, fiind câștigat de asocierea dintre Arcada Company SA și ISPCF SA.

 

Proiecte în pericol ... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2025, 08:05 (8131 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Absenteismul» și «reticența profesorilor», problemele Învățământului ialomițean

«Absenteismul» și «reticența profesorilor», problemele Învățământului ialomițean

Un raport oficial al Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița, denumit «Plan managerial-anul școlar 2024-2025», prezintă starea de fapt a Învățământului ialomițean. Potrivit documentului oficial, publicat de instituție, școlile din județul nostru nu pot face față amenințării «absenteismului» sau «profesorilor reticenți» la schimbările din sistem. Totodată, oficialii Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că mulți profesori sunt dezinteresați atunci când se discută despre creș­terea calității Educației.

 

Realitatea din școlile ialomițene... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2025, 12:20 (25046 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

bonus: CJAS Ialomița, o instituție mult râvnită

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița are de o săptămână o nouă conducere. Pentru o perioadă nedefinită, funcția de director general al instituției va fi asigurată de medicul șef al CJAS Ialomița, dr Aliona Suvac. Schim­barea a fost decisă de Casa Națională de Asigurări de Sănătate și are la bază o dispoziție a Înaltei Curți de Casație și Justiție, aceasta împiedicând funcți­onarii publici pensionari să-și conti­nue raporturile de serviciu. Vizată de această dispoziție a fost și Doina Stan, fosta șefă a CJAS Ialomița, alături de alți 5 funcționari publici. Plecarea acestora dă peste cap activitatea din cadrul CJAS Ialomița, întrucât... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2025, 07:55 (50151 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Cele mai multe dintre localitățile ialomițene, nicio naștere în 2024

Cele mai multe dintre localitățile ialomițene, nicio naștere în 2024

O analiză a Direcției Județene de Statistică Ialomița, conform datelor care i-au fost transmise instituției de către administrațiile locale, arată că, anul trecut, în jumătate din cele 66 de localități din județ nu s-au înregistrat nașteri. Numărul total al copiilor născuți la nivelul județului în 2024 a fost de 1874.

 

Declin demografic în Ialomița Creșterea demografică a județului Ialomița este în declin de mai bine de 5 ani, conform Institutului Național de Statistică. Instituția arată că Ialomița, la fel ca alte județe din zona de Sud a țării,... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2025, 10:20 (5748 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

15 persoane, reținute în scandalul de la Urziceni

Decizie a Parchetului Curții de Apel București

15 persoane, reținute în scandalul de la Urziceni

Procurorii Curții de Apel București au preluat oficial ancheta în cazul scandalului provocat la sfârșitul săptă­mânii trecute pe străzile din Urziceni. Participanții la revoltă, membri ai clanurilor «Ministru» și «Ritaxon», din Urziceni, ultimii sprijiniți de clanul «Katana», din Prahova, au folosit arme de foc. În urma încăierării, două persoane și-au pierdut viața din cauza plă­gilor împușcate. După o serie de percheziții maraton desfă­șu­rate în 5 județe din țară, 15 persoane au fost reținute. În acest dosar, procurorii din Bu­curești au reținut 5 capete de acuzare: «omor calificat... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2025, 16:10 (17031 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Clădiri subevaluate la Sfântu Gheorghe, pentru diminuarea taxelor locale

Proces la Tribunalul Ialomița

Clădiri subevaluate la Sfântu Gheorghe, pentru diminuarea taxelor locale

Proprietarii clădirilor sunt obligați să depună la Serviciile de Taxe și Impozite Locale rapoarte de evaluare pentru imobilele pe care le dețin. Pe baza acestor documente sunt stabilite, ulterior, taxele pe care aceștia trebuie să le plătească. Cu acceptul evaluatorilor și al reprezentanților primăriilor, bunurile sunt subevaluate pentru ca nivelul dărilor către bugetele locale să fie mai mic. Analizând cuprinsul unui dosar civil înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, reporterii ziarului nostru au descoperit o astfel de situație în comuna Sfântu Gheorghe. Administrația locală a fost dată în judecată de administratorul firmei Reland SRL pentru că i-a impus... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2025, 15:20 (4758 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Expoziție de desen la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită la vernisajul expoziției de desen a artistului Marian Cătălin Cioban. Evenimentul se va desfășura joi, 30 septembrie 2021, de la ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 15:55
(2946 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 152 de candidați pentru cele 14 posturi de ajutor de șef de post

152 de candidați s-au înscris la concursul organizat de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru cele 14 posturi de ajutor șef de post, prin încadrare directă, din sursă externă. Informații ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 15:10
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați băuți la volan

Marți, 28 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit, pentru control, un  ansamblul de vehicule format din tractor  rutier și remorcă agricolă, ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 14:55
(1875 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, arestat pentru că a condus beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției nr. 2 Poliție Rurală Grivița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 14:45
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


Carantină 14 zile pentru Axintele, Bărbătescu și Horia din cauza COVID-19

«Luând în considerare situația epidemiologică pentru comuna Axintele, județul Ialomița, generată de virusul SARS-CoV-2, având ca rezultat o incidență a cazurilor de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 de peste 6 ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 14:20
(6186 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Marți, 28 septembrie a.c., în jurul orelor 17,45, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de gunoi menajer și de grajd, produs pe raza orașului Țăndărei. Un ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 13:10
(2525 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXX-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2021, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXX-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 19:10
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Săveni: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Luni, 27 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident accident rutier produs în comuna Săveni, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:50
(3567 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Lăutari «călcați» de mascați

În dimineața zilei de marți, 28 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Ialomița, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au efectuat 6 percheziții ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:35
(3454 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Două accidente rutiere într-o singură zi

Luni, 27 septembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o ambulanța SMURD la două accidente rutiere produse în comuna Adâncata. În urma evenimentelor, au rezultat două victime conștiente care ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:25
(1942 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Fetești și Andrășești

Echipaje de pompieri au intervenit luni, 27 septembrie a.c., pentru stingerea a două incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Andrășești și Fetești. Cel mai probabil, incendiile s-au produs ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:15
(3400 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11992, fiind înregistrate 83 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 16:50
(4321 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni de peste 65 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 96 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 14 de infracțiuni și au aplicat 205 sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 16:40
(1698 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Băut la volan, a provocat un accident și a fugit de la locul faptei

Duminică, 26 septembrie a.c., în jurul orei 18,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au fost sesizați de un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, cu privire la faptul că ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 18:20
(3463 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 7 amenzi pentru nerespectarea carantinei/izolării

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. 106 sancțiuni contravenționale au fost aplicate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 18:05
(8058 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat și fără permis, la volan

Duminică, 26 septembrie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii rutieri din Fetești, în timp ce acționau pentru prevenirea riscului rutier, au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 40 ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 17:50
(3117 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Angajare din sursă externă

În perioada următoare, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs în vederea ocupării unui post de execuție vacant-ofițer specialist I,  la ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 17:10
(3189 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 85 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11909, fiind înregistrate 85 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 16:35
(6016 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 92 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11824, fiind înregistrate 92 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2021, 16:40
(3693 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11732, fiind înregistrate 35 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2021, 17:05
(4601 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative privind definirea tinerilor «NEETs»

Conform noilor modificări legislative, publicate în Monitorul Oficial, vârsta la care tinerii pot fi încadrați în categoria «NEETs» (n.red.: tinerii nu sunt încadrați profesional și nu urmează niciun program ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2021, 17:55
(2960 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 84 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11697, fiind înregistrate 84 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2021, 17:30
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


«Alege siguranța locuinței», campanie preventivă desfășurată de polițiștii ialomițeni

În perioada 23-27 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni desfășoară o amplă campanie de prevenire a furturilor din locuințe. Denumită «Alege siguranța locuinței», campania își propune să informeze populația ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2021, 18:15
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 70 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11613, fiind înregistrate 70 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2021, 17:15
(3923 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11543 fiind înregistrate 83 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 16:50
(3509 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: Activitate școlară suspendată din cauza COVID-19 la 43 de clase!

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că miercuri, 22 septembrie a.c., din cauza valului 4 al pandemiei de COVID-19, la nivelul județului sunt 43 de clase de elevi ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 15:50
(2801 vizualizări - 0 comentarii)


Carnagiu pe DN2: Patru morți în urma unui accident produs între Movilița și Sinești!

Miercuri dimineața, 22 septembrie a.c., în jurul orei 6,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la un accident produs pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. O autoutilitară s-a ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 12:00
(5784 vizualizări - 3 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 62 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11460 fiind înregistrate 62 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2021, 17:16
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 19 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii rutieri din Țăndărei, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Săveni, au oprit, pentru control, un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:50
(1728 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11398, fiind înregistrate 40 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:40
(3895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...