Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14355 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

După cum cunoașteți, la Gura Ialomiței Alegerile Locale din 9 iunie 2024 au adus un nou primar, Alexandru Florea fiind exponent AUR. Alături de cel din Făcăeni și din alte 10 localități din țară, primarul Florea revoluționează administrația locală. Căci Alianța pentru Unirea Românilor sau AUR mai pe scurt a adus «Meritocrația care conduce România» și nenumărați membri cu cotizație plătită online la zi în 2025 (fix 26 în Ialomița, potrivit informațiilor oficiale). La Gura Ialomiței însă, primarul Alexandru Florea a deschis lupta pentru pământul strămoșesc, parte însă a războiului sfânt purtat deja de două mandate la Mihail Kogălniceanu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 15:20 (18377 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

În 2024

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

Potrivit raportului de activitate al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, pentru anul 2024, principalele cauze penale investigate de structura teritorială a instituției din județ, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au avut ca obiect infracțiunea de «trafic de droguri». Structura centrală a DIICOT arată însă că cei doi procurori anti-mafia de la Slobozia au reușit pe parcursul anului trecut să soluționeze doar jumătate din cele peste 300 de dosare pe care le-au avut în evidență.

 

DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, la raport... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 12:20 (6141 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

Achiziție a Primăriei Slobozia

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

În vreme ce alte priorități ale orașului sunt puse în așteptare de administrația locală a Sloboziei, municipa­litatea se pregătește să cheltuie aproximativ 30 mii de euro pentru o dronă care să-i ajute pe polițiștii locali în acti­vitățile de patrulare. Și nu vorbim despre un vis administrativ, de vreme ce primarul Alexandru Potor a vorbit despre această achiziție în buletinele de știri ale televiziunilor centrale. De altfel, puțini sunt cei care știu faptul că în oraș există peste 500 de camere video, montate pentru ca Slobozia să fie un oraș sigur. Eficiența sistemului a fost dovedită în toamna anului trecut când găștile de interlopi au provocat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 07:55 (10990 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Marți, 4 februarie 2025, Cseke Attila, ministrul Dezvoltării, a semnat 16 noi contracte de finanțare, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», în valoare totală de 285,171milioane de lei. Proiectele vizează moder­nizarea infrastructurii rutiere, înființarea sau extinderea sistemelor de alimentare cu apă potabilă, a stațiilor de epurare, a rețelelor de canalizare menajeră și a sistemelor inteli­gente de distribuție a gazelor naturale. Ministrul Dezvoltării a subliniat că, până în prezent, prin Programul «Anghel Saligny» au fost semnate 4114 contracte de finanțare, în va­loare totală de 48,986 miliarde de lei. «... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2025, 15:05 (3033 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi locuințe pentru tineri și specialiști, la Fetești

Investiție de aproape 11 milioane de lei prin PNRR

Noi locuințe pentru tineri și specialiști, la Fetești

Un nou proiect de locuințe pentru tineri și specialiști prinde contur la Fetești. «Este vorba despre 30 de apartamente cu două camere, distri­buite în 5 blocuri, care se construiesc folosind o tehnologie modernă nZEB-plus, ce asigură o eficiență energetică ridicată!» precizează primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. Investiția are o valoare totală de 10,840 milioane de lei (fără TVA) și este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență, «în urma unui proiect câștigat de Primărie în urmă cu 2 ani» după cum mai arată primarul Laurențiu Șonchereche. Termenul de finalizare al locuințelor este septembrie 2026, apartamentele... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2025, 10:15 (2064 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 ani de închisoare cu executare pentru că a provocat intenționat un accident rutier!

Decizie a Tribunalului Ialomița

20 ani de închisoare cu executare pentru că a provocat intenționat un accident rutier!

Un bărbat de 31 de ani din Borănești care a provocat intenționat un accident ru­tier, fiind în stare avansată de ebrie­tate, a fost condamnat de Tribunalul Ialomița la 20 de ani de închisoare cu executare. Organele judiciare au avut nevoie de aproape 4 ani pentru a demonstra faptul că infracțiunea pentru care trebuie tras la răspundere este «omorul calificat» și nu «uciderea din culpă». În urma accidentului, o familie a fost complet distrusă. Tatăl, șofer al mașinii lovite, și fetița sa de doar un an și 4 luni au murit pe loc, în timp ce mama a rămas cu infirmități pe viață... Este primul dosar în care justiția ialomițeană demonstrează... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2025, 07:55 (6835 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Localitățile ialomițene, pe Harta de risc seismic a Ministerului Dezvoltării

Localitățile ialomițene, pe Harta de risc seismic a Ministerului Dezvoltării

Recent, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a făcut publică Harta de risc seismic ce oferă informații despre localitățile cu risc seismic din țara noastră. Ialomița a fost la rându-i cuprinsă în această hartă, toate cele 66 de localități aflându-se în zone cu risc ridicat de producere a unui cutremur. Mai mult, MDLPA oferă posibilitatea primăriilor de a accesa fonduri pentru consolidarea și creșterea rezistenței la seisme a clădirilor.

 

Bani publici pentru clădiri mai sigure Riscul de producere a cutremurelor se consideră a fi constant... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2025, 08:05 (10720 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Potor a «blocat» avizarea noului PUG al Sloboziei

Administrația Potor a «blocat» avizarea noului PUG al Sloboziei

După aproape 2 ani de dezbateri și ana­lize, în 2024, administrația Soare a fost la un pas de a obține toate avizele necesare pentru realizarea noului Plan Urbanistic General al municipiului Slobozia. Alegerea în funcție a primarului Alexandru Potor a schimbat radical situația, astfel că noua admi­nistrație a solicitat modificarea Planului, procedura de avizare fiind reluată. Datele arată că, în varianta propusă de adminis­trația Potor, noul PUG al Sloboziei ar putea avea un impact negativ asupra mediului, modificările solicitate presupunând unele riscuri pentru biodiversitatea din zona «Coridorului Ialomiței». Primarul Alexandru Potor nu a dorit... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2025, 10:15 (30255 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clase simultane în școlile ialomițene din cauza scăderii efectivelor de elevi

Clase simultane în școlile ialomițene din cauza scăderii efectivelor de elevi

Diminuarea efectivelor de elevi, în special în mediul rural, determină școlile să apeleze la forma de învățământ simultan. Această formă de educație presupune ca elevi din clase și vârste diferite să parcurgă cursurile împreună. Conform Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 9 unități de învățământ din Ialomița au implementat acest sistem. Experții în Educație atrag atenția cu privire la faptul că pentru această formă de învățământ nu există o programă specială de desfășurare a cursurilor sau un plan de predare diferit.

 

Realitatea din școlile rurale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2025, 16:20 (5929 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valoarea terenurilor agricole din Ialomița, aproape de media națională

Statistică INS

Valoarea terenurilor agricole din Ialomița, aproape de media națională

În decembrie 2024, Institutul Național de Statistică a dat publi­ci­tății o analiză privind prețurile medii ale tere­nurilor agricole înregistrate în România, în anul 2023. Datele arată că valoarea terenurilor la nivelul Ialomiței a fost de apro­ximativ 40 mii de lei/ha, apropiindu-se de prețul mediei naționale care, potrivit specia­liș­tilor Institutului Național de Statistică, a fost de 41 mii de lei.

 

Prețul mediu al terenurilor agricole din Ialomița Estimările făcute de Institutul Național de Statistică au la bază diseminările... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2025, 12:25 (24590 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se circulă în condiții de iarnă pe toate drumurile din Ialomița!

Se circulă în condiții de iarnă pe toate drumurile din Ialomița!

Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de ninsori abundente, ce va fi valabilă până miercuri, 19 februarie 2025. Instituția Prefectului Județul Ialomița informează cu privire la faptul că zăpada nu a dat peste cap traficul rutier la nivelul județului nostru. Se circulă, într-adevăr, în condiții de iarnă, dar niciun drum din județ nu este blocat sau închis la acest moment. 

 

Drumarii, la datorie Potrivit Instituției Prefectului Județul Ialomița, atât pe drumurile județene, c... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2025, 10:30 (9202 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAS a lansat a treia ediție a «Ghidului Asiguratului»

CNAS a lansat a treia ediție a «Ghidului Asiguratului»

Casa Națională de Asigurări de Sănătate a lansat a treia ediție a «Ghidului Asi­gu­ratului». Documentul are drept scop creș­terea gradului de cunoaștere de către pacienți a servi­ciilor oferite în cadrul sistemului de asigu­rări de sănătate, precum și a modului de funcțio­nare a acestui sistem.

 

Noi reglementări, în atenția cetățenilor «Ghidul Asiguratului» se adresează și persoanelor neasigurate. Acestea pot afla din «Ghid» la ce servicii medicale au dreptul și care este modalitatea de accesare a lor. Principala... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2025, 09:55 (6172 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protocol de colaborare pentru exploatarea nămolului sapropelic din Lacul Amara

Protocol de colaborare pentru exploatarea nămolului sapropelic din Lacul Amara

bonus: Taxă de stațiune pentru turiști

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei întâlniri oficiale, reprezentanții Primăriei Amara și cei ai Institutului Național de Recuperare Medicină Fizică și Balneo­climatologie al Ministerului Sănătății au semnat un protocol de colaborare pentru exploatarea nămolului sapropelic din Lacul Amara. Această colaborare oferă administrației locale dreptul de a gestiona mai bine resursele naturale pe care lacul le oferă. Până anul trecut, dreptul de exploatare asupra nămolului a aparținut Administrației Naționale Apele Române, însă instituția a renunțat la a mai face demersuri pentru a-l redobândi.

 

«Aurul negru» din Lacul Amara... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2025, 10:20 (8158 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

Aproape de finalizare

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

În 2022, Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea Gării Fetești. Proiectul prevedea, totodată, și reparația integrală a Gării Ciulnița, din județul Călărași. Ambele proiecte sunt realizate în proporție de 70%, dar constructorii sunt la un pas de a rezilia contractele din cauza refuzului CFR SA de a ajusta valorile contractuale, conform OUG 64/2022. Contractul inițial are o valoare de peste 300 milioane de lei, fiind câștigat de asocierea dintre Arcada Company SA și ISPCF SA.

 

Proiecte în pericol ... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2025, 08:05 (8142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Absenteismul» și «reticența profesorilor», problemele Învățământului ialomițean

«Absenteismul» și «reticența profesorilor», problemele Învățământului ialomițean

Un raport oficial al Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița, denumit «Plan managerial-anul școlar 2024-2025», prezintă starea de fapt a Învățământului ialomițean. Potrivit documentului oficial, publicat de instituție, școlile din județul nostru nu pot face față amenințării «absenteismului» sau «profesorilor reticenți» la schimbările din sistem. Totodată, oficialii Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că mulți profesori sunt dezinteresați atunci când se discută despre creș­terea calității Educației.

 

Realitatea din școlile ialomițene... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2025, 12:20 (25046 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

O decizie a ÎCCJ a schimbat conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

bonus: CJAS Ialomița, o instituție mult râvnită

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița are de o săptămână o nouă conducere. Pentru o perioadă nedefinită, funcția de director general al instituției va fi asigurată de medicul șef al CJAS Ialomița, dr Aliona Suvac. Schim­barea a fost decisă de Casa Națională de Asigurări de Sănătate și are la bază o dispoziție a Înaltei Curți de Casație și Justiție, aceasta împiedicând funcți­onarii publici pensionari să-și conti­nue raporturile de serviciu. Vizată de această dispoziție a fost și Doina Stan, fosta șefă a CJAS Ialomița, alături de alți 5 funcționari publici. Plecarea acestora dă peste cap activitatea din cadrul CJAS Ialomița, întrucât... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2025, 07:55 (50153 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Cele mai multe dintre localitățile ialomițene, nicio naștere în 2024

Cele mai multe dintre localitățile ialomițene, nicio naștere în 2024

O analiză a Direcției Județene de Statistică Ialomița, conform datelor care i-au fost transmise instituției de către administrațiile locale, arată că, anul trecut, în jumătate din cele 66 de localități din județ nu s-au înregistrat nașteri. Numărul total al copiilor născuți la nivelul județului în 2024 a fost de 1874.

 

Declin demografic în Ialomița Creșterea demografică a județului Ialomița este în declin de mai bine de 5 ani, conform Institutului Național de Statistică. Instituția arată că Ialomița, la fel ca alte județe din zona de Sud a țării,... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2025, 10:20 (5748 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

15 persoane, reținute în scandalul de la Urziceni

Decizie a Parchetului Curții de Apel București

15 persoane, reținute în scandalul de la Urziceni

Procurorii Curții de Apel București au preluat oficial ancheta în cazul scandalului provocat la sfârșitul săptă­mânii trecute pe străzile din Urziceni. Participanții la revoltă, membri ai clanurilor «Ministru» și «Ritaxon», din Urziceni, ultimii sprijiniți de clanul «Katana», din Prahova, au folosit arme de foc. În urma încăierării, două persoane și-au pierdut viața din cauza plă­gilor împușcate. După o serie de percheziții maraton desfă­șu­rate în 5 județe din țară, 15 persoane au fost reținute. În acest dosar, procurorii din Bu­curești au reținut 5 capete de acuzare: «omor calificat... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2025, 16:10 (17033 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Clădiri subevaluate la Sfântu Gheorghe, pentru diminuarea taxelor locale

Proces la Tribunalul Ialomița

Clădiri subevaluate la Sfântu Gheorghe, pentru diminuarea taxelor locale

Proprietarii clădirilor sunt obligați să depună la Serviciile de Taxe și Impozite Locale rapoarte de evaluare pentru imobilele pe care le dețin. Pe baza acestor documente sunt stabilite, ulterior, taxele pe care aceștia trebuie să le plătească. Cu acceptul evaluatorilor și al reprezentanților primăriilor, bunurile sunt subevaluate pentru ca nivelul dărilor către bugetele locale să fie mai mic. Analizând cuprinsul unui dosar civil înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, reporterii ziarului nostru au descoperit o astfel de situație în comuna Sfântu Gheorghe. Administrația locală a fost dată în judecată de administratorul firmei Reland SRL pentru că i-a impus... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2025, 15:20 (4758 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES. Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania!

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 15:36
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Producătorii de lapte crud, aliniați la cerințele UE

DSVSA Ialomița informează toți producătorii care livrează lapte crud la centrele de colectare lapte, unități de procesare autorizate/înregistrate sanitar-veterinar, precum și pe cei care vînd direct laptele ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 13:35
(7028 vizualizări - 2 comentarii)


Element de muniție, descoperit lîngă Slobozia

Duminică, 5 ianurie 2014, un proiectil exploziv de artilerie de calibru 152 mm a fost descoperit de un cetățean pe cîmp, pe raza cartierului Slobozia Nouă. Acesta este cel de-al doilea eveniment de acest ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 15:22
(10686 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe necesare acordării de credite pentru crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii plăților naționale directe complementare (PNDC) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 12:20
(8730 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Schimbări în cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are noi directori, executiv și medical. Numirile sînt temporare, pînă cînd posturile vor fi scoase la concurs... Schimbările de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 14:39
(22759 vizualizări - 19 comentarii)


Țăndărei: A distrus un taxi

Un tînăr de 21 de ani din Țăndărei s-a ales cu dosar penal în noaptea de Crăciun. După ce a uitat numărul paharelor de băutură pe care le-a dat pe gît, acesta a ieșit din localul unde se afla și a sărit ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 10:37
(8846 vizualizări - 11 comentarii)


Slobozia: Bebeluși-gigant, aduși pe lume de Crăciun

Patru mămici din Ialomița nu vor uita niciodată ziua de Crăciun. Ele au adus pe lume 4 bebeluși la Maternitatea Spitalului din Slobozia. Doi dintre respectivii copii au cîntărit la naștere peste 4 kilograme ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 07:37
(7871 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la Grindu și Sfîntu Gheorghe

Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Grindu. Evenimentul a fost anunțat vineri, 20 decembrie a.c., în ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2013, 13:55
(7945 vizualizări - 0 comentarii)


Moș Crăciunul Social Democrat oferă cadouri copiilor nevoiași!

Moș Crăciunul Social Democrat oferă cadouri copiilor nevoiași!

A devenit o tradiție, în ultimii 8 ani, ca în perioada Sărbătorilor de Iarnă Organizația de Tineret a Partidului Social Democrat să organizeze «Cupa Crăciunului TSD la fotbal». În acest an, la startul competiției ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2013, 07:42
(5575 vizualizări - 3 comentarii)


Păltiniș: I-a desfigurat fața cu un par

Scandal în plină stradă la Păltiniș, în după amiaza zilei de joi, 19 decembrie 2013. Un bărbat de 43 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de  Urgență Slobozia, după ce un vecin l-a lovit ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2013, 15:52
(8611 vizualizări - 5 comentarii)


Urziceni: Tîlhar trimis după gratii

Polițiștii din Urziceni au reușit identificarea și arestarea preventivă a unui tînăr de 25 de ani din Urziceni. Acesta se face vinovat de faptul că a tîlhărit un bărbat de 51 de ani, din Coșereni. Din informațiile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2013, 11:29
(6239 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 13 hoți, identificați de polițiști

13 persoane din Ialomița, minori și adulți, sînt cercetate de polițiști sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Hoților nu le-a scăpat nimic, aceștia sustrăgînd de la aparatură electronică ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2013, 07:33
(6530 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 43 de ani, din județele Ialomița și Ilfov, au fost identificați conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Aceștia s-au ales cu dosare penale. Conducătorii auto au fost testați ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2013, 14:43
(6371 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Operațiunile cu produse cerealiere și de panificație, verificate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a operațiunilor cu produse cerealiere și de panificație. Astfel, au fost efectuate 66 de controale, dintre care 18 la societăți comerciale, 16 ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2013, 09:37
(7594 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Moarte «în condiții suspecte» la locul de muncă

Caz șocant în curtea unității Biolact din Slobozia. Un bărbat de 52 de ani a murit în cursul zilei de vineri, 13 decembrie 2013. Acesta lucra ca îngrijitor la animalele din incinta societății... Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2013, 13:49
(8505 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: «Țeapă» cu fier vechi de 600 mii de lei

Un bărbat de 39 de ani, din Cluj, a fost reținut pentru 29 de zile de către polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din Ialomița. Acesta a păcălit administratorul unei firme de fier vechi din ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2013, 11:48
(7010 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dispărut de la domiciliu

Slobozia: Dispărut de la domiciliu

Marți, 10 decembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că RĂDĂCINĂ DUMITRU, de 67 de ani, din municipiu, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. În momentul plecării de acasă, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2013, 15:50
(7095 vizualizări - 8 comentarii)


Sălcioara: Reținut pentru «ultraj contra bunelor moravuri»

Polițiștii ialomițeni au reținut marți, 10 decembrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat în vîrstă de 50 de ani, din județul Călărași. Suspectul a fost încarcerat în Centrul ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2013, 15:15
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


Spărgătorii casei de pariuri din Urziceni au fost prinși. Cinci persoane arestate sub acuzația de «furt calificat»!

În urmă cu o săptămînă, o casă de pariuri din Urziceni a fost spartă de mai mulți necunoscuți. Din incinta societății, hoții au reușit să fure o casetă de valori în care se aflau 35000 de lei... Marți, ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2013, 14:45
(5808 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer băut, urmărit și prins de polițiști

Urmărire ca-n filme pe șoselele din Slobozia. Polițiștii au încercat să prindă un șofer, de 23 de ani, care conducea sub influența băuturilor alcoolice. După ce au dat cîtva ture de oraș, oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 15:01
(6286 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Expoziție de icoane la Muzeul Județean

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă la Muzeul Județean Ialomița. Marți, 17 decembrie 2013, instituția va găzdui o expoziție de icoane, dedicată momentului venirii pe lume ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 13:00
(5658 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor Serviciului Rutier

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Valoarea sancțiunilor aplicate a depășit suma de 75000 lei. Încălcările normelor rutiere au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 09:59
(5158 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal în Bazarul Slobozia

O patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Mobil de Intervenție Slobozia a identificat, în zona Bazarului din oraș, un bărbat care comercializa articole vestimentare în mod ilegal. Hainele vînzătorului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2013, 07:58
(5901 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Autostrada Soarelui, prădată de hoți

Tronsonul Autostrăzii Soarelui care tranzitează județul Ialomița a devenit țintă pentru hoți. Recent, polițiștii din Fetești au întocmit un dosar penal pentru «furt calificat» pe numele unei femei, de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2013, 15:10
(7819 vizualizări - 6 comentarii)


Vlădeni: Stația de apă, rămasă fără gard din cauza hoților

Doi tineri, de 17 și 22 de ani, din Vlădeni, au ajuns la Poliție după ce au fost prinși furînd gardul care împrejmuiește stația de apă a localității. Aceștia au primit dosare penale pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2013, 14:10
(7054 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Fetești: A sărit cu mașina de pe șosea și a distrus un gard pe o lungime de 8 metri!

Un tînăr, de 22 de ani, din Fetești, a provocat un accident de circulație desprins parcă din filmele de acțiune. După ce a consumat băuturi alcoolice, acesta s-a urcat la volan, a sărit de pe șosea și s ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 19:30
(9582 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Jandarm ialomițean medaliat cu argint la lupte

Jandarm ialomițean medaliat cu argint la lupte

Performanțe sportive pentru jandarmii ialomițeni. În urmă cu o săptămînă, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Arte Marțiale Mixte (MMA), competiție în cadrul căreia un subofițer din cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 12:05
(6672 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

În urma acțiunilor demarate de polițiștii Serviciului Rutier pe șoselele din județ, 3 conducători auto au fost prinși la volan sub influența băuturilor alcoolice. Pe numele acestora au fost întocmite dosare ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 11:35
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, în luptă cu evaziunea fiscală

Ofițerii specializați din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și-au intensificat în această perioadă acțiunile de control. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 11:30
(7829 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Campanie umanitară demarată Inspectoratul General pentru Imigrări

Ialomița: Campanie umanitară demarată Inspectoratul General pentru Imigrări

Polițiștii din cadrul Inspectoratului General pentru Imigrări au demarat la începutul acestei săptămîni o campanie umanitară ce are drept scop sprijinirea tuturor persoanelor refugiate și care au cerut ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2013, 10:25
(5443 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...