Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șefu’ Ștefu a făcut bilanțul Polițiilor Rurale la Prefectură

Ordinul se execută și se discută!

Șefu’ Ștefu a făcut bilanțul Polițiilor Rurale la Prefectură

Întrucît a primit ordin de la Ministerul domniei sale, inspectorul șef Viorel Ștefu a făcut bilanțul activității celor 7 Secții de Poliție Rurală înființate în august 2011. Potrivit informațiilor oficiale, timpul de reacție la intervenții al polițiștilor este cuprins între 10 și 20 de minute...

Conferință de presă cu ordin de la Minister
Marți, 8 octombrie, Viorel Ștefu a răspuns ordinului de a mediatiza activitatea celor 7 Secții de Poliție din mediul rural. În cadrul unei conferințe de presă desfășurate la Prefectură, acesta a făcut bilanțul (cam sărac dacă ne întrebați pe noi) activității polițiștilor ialomițeni din secțiile rurale. «Cred că am reușit o egalizare... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2011, 09:46 (23007 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

5 autoturisme implicate, 3 victime

Accident în lanț pe DN2A, între Slobozia și Bucu

click pe poză

Două persoane rănite și un mort este bilanțul tragic al unui accident rutier petrecut în urmă cu cîteva ore (luni, 7 noiembrie, în jurul orei 21,00) pe DN2A, între localitățile Bucu și Slobozia.

Un mort în drum spre Spital
Luni, 7 noiembrie, în jurul orelor 21,00, polițiștii au fost alertați cu privire la producerea unui accident în lanț, între Slobozia și Bucu. Potrivit primelor informații, în accident au fost implicate 5 autovehicule, dintre care 3 staționate. În urma coliziunii, două persoane au fost rănite grav, iar una dintre ele a decedat în drum spre spitalul din Slobozia.
Cosmin Vancea, subofițer în cadrul Serviciului Rutier, a declarat: «Din primele... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2011, 22:22 (82438 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă o gală de succes

K1 la Slobozia

Încă o gală de succes

«Voi încerca să permanentinez acest eveniment!» «amenința» în 2010 Cristi Ursu, șeful Clubului Satori. Puțini au fost care l-au crezut atunci. O gală K1 este un spectacol sportiv cu mare lipici la public, dar implică un bagaj însemnat de costuri și energie. Dar iată că, în 2011, s-a întîmplat din nou. «Și vom avea și a treia gală în 2012!» «amenință» iarăși același Cristi Ursu. Acum nu mai avem motive să ne îndoim. Vom avea încleștări în ring la Slobozia și în 2012.

Mai bine ca în 2010
4 noiembrie 2011! O seară grea pentru sportul ialomițean. Clubul Satori, CSM Unirea și Federația Română de Kempo s-au așezat umăr lîngă umăr și au luptat împreună pentru reușita unei gale... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2011, 22:08 (18080 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Asfalt de 200 mii de lei pentru depozitul de legume-fructe de la Doja

Consiliul Județean Ialomița face în trei zile ce n-a făcut în trei mandate

Asfalt de 200 mii de lei pentru depozitul de legume-fructe de la Doja

Ca să nu rămînă și anul acesta fără puținii investitori care-i mai dau bună ziua, Consiliul Județean Ialomița a decis să reabiliteze la foc automat o bretea de asfalt de 800 de metri care leagă șoseaua națională de calea ferată ce duce în comuna Gheorghe Doja. Decizia survine ca urmare a inaugurării pe acest tronson de drum a unui depozit de legume în valoare de 2,6 milioane de euro. Pentru a evita complicațiile, Consiliul Județean a mascat investiția într-o majorare cu 700 mii de lei a contractului de întreținere a drumurilor județene. La acest moment, lucrările au intrat pe ultima turnantă, iar inaugurarea a fost anunțată pentru sfîrșitul accestei săptămîni!

Cum să faci drum la comandă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2011, 09:24 (22812 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Plantăm fapte bune în România» a împădurit 6 hectare la Armășești

«Plantăm fapte bune în România» a împădurit 6 hectare la Armășești

Sîmbătă, 29 octombrie, o echipă de peste 380 de voluntari a împădurit, la Armășești, aproximativ 6 hectare de teren. Întreaga suprafață a fost plantată cu mojdrean, plop alb și glădiță. Potrivit organizatorilor, acțiunea nu ar fi fost posibilă fără sprijinul autorităților județene și locale.

Eco Assist recidivează
Asociația Eco Assist, aceeași ce a coordonat campania de curățenie națională «Let’s Do It, Romania!» din anul precedent, a recidivat anul acesta la Armășești. Voluntarii Asociației au plantat puieți pe aproximativ 30 hectare în 6 județe ale țării. Ialomița a devenit însă ținta organizatorilor pentru derularea unei acțiuni-pilot, dar și concretizarea primului... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2011, 09:03 (26780 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul pământului de la Giurgeni- Vlădeni

Prefectul Teculescu cere public retrocedarea a 8700 de hectare de teren către proprietari

Războiul pămîntului de la Giurgeni- Vlădeni

Prefectura Ialomița încearcă să oblige Consiliul Județean să renunțe la veniturile financiare obținute din exploatare terenurilor private aflate în proprietatea județului. Într-o conferință de presă desfășurată săptămîna trecută, reprezentantul Guvernului în teritoriu a cerut public oficialilor județeni să renuțe la exploatarea celor 8700 de hectare de teren din zona Giurgeni-Vlădeni. Potrivit declarațiilor sale, acest teren aparține de drept foștilor proprietari și trebuie retrocedat. În replică, Consiliul Județean afirmă că acest teren este concesionat în totalitate, iar primele contracte nu expiră mai devreme de anul 2014.

Prefectul dezgroapă dosarul «Sturionul»
... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2011, 13:44 (19281 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Spitalului, Vasile Zamfir vrea din nou procuror

Ca să se cerceteze singur

Juristul Spitalului, Vasile Zamfir vrea din nou procuror

Potrivit datelor Consiliului Superior al Magistraturii, Ialomița are din nou aspiranți la statutul de procuror și judecător. La concursul organizat luna viitoare, vor trece prin febra exemenelor 6 posibili viitori procurori și 6 posibili judecători.
La începutul lunii noiembrie, respectiv în data de 13, Consiliul Superior al Magistraturii organizează regulamentarul concurs pentru admitere în magistratură, atît la capitolul procurori cît și judecători. Astfel, lista pentru aspiranții la un post în cadrul Tribunalului Ialomița este formată din Anișoara Barbuli, Alina Bazac, Cristina Bîlbîe, Adriana Culea, Mihaela Dediță și Ștefania Popa.
La Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița lista aspiranților... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2011, 12:22 (39257 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Nici n-a cîntat bine cocoșul Constanței de trei ori că primarul s-a și lepădat de Urban

Apa mizerabilă și scandalul etern Ionașcu-RAJA

Joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, Gabi Ionașcu și-a declinat orice responsabilitate legată de gestionarea activității SC Urban. Declarația primarului Sloboziei vine după ce consilierul local Radu Paros i-a cerut acestuia să confirme intenția autorităților locale de a ceda serviciile locale de apă către operatorul constănțean, RAJA. La acest moment SC Urban are o situație financiară precară, se confruntă cu o solicitare de executare silită din partea SC Amonil, iar RAJA Constanța și-a reiterat recent intenția de a furniza apă potabilă slobozenilor «dacă aceasta va fi voința locuitorilor și a Consiliului Local».

Ionașcu se declară nevinovat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2011, 08:31 (21960 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autoutilitare noi pentru ISU Ialomița

Proiect european pe bani românești

Slobozia: Autoutilitare noi pentru ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița are două autospeciale de intervenție nou-nouțe, acestea fiind achiziționate prin intermediul unui proiect european derulat în cadrul regiunii Sud-Muntenia, din care fac parte 7 județe, printre care și Ialomița. Valoarea totală a proiectului depășeste 5 milioane lei, iar scopul alocării acestor fonduri îl reprezintă îmbunătățirea capacității și calității sistemului de intervenție în situații de urgență.

Bani europeni pentru ISU Ialomița
Proiectul care a permis achiziționarea celor două autospeciale prezentate miercuri, 2 noiembrie, în cadrul unei demonstrații a pompierilor ialomițeni a fost inițiat în anul 2009. Pentru... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2011, 08:25 (13221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gala K1 (plus 1) revine la Slobozia

Satori Club recidivează

Gala K1 (plus 1) revine la Slobozia

Pentru al doilea an consecutiv, Satori Club reușește să aducă la Slobozia unul dintre cele mai spectaculoase și mai populare sporturi din România. K1 revine în Sala Sporturilor din Slobozia, vineri, 4 noiembrie 2011, într-o formulă îmbunătățită. Organizatorii competiției au declarat, în cadrul conferinței de presă care a precedat evenimentul, că doresc să evite greșelile ediției precedente și să aducă un plus de spectaculozitate și de greutate valorică prin combinarea unei competiții de K1 cu una de MMA (arte marțiale mixte). În deschidere, pe scena galei va evolua Cesar, într-un recital live...

Mai mulți, mai buni, mai puternici
Vineri, orele 13,00, organizatorii celei... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2011, 10:36 (18493 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, reținut de procurori

Dosarul «DRABI»: S-a pornit tăvălugul arestării cămătarilor!

Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, reținut de procurori

UPDATE: Soluția magistraților în Dosarul «DRABI»: Constantin Greu a primit mandat de arestare pentru 29 de zile!

Luni, 31 octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni, Constantin Greu a fost reținut de procurorii Parchetului de pe lîngă Înalta Curtea de Casație și Justiție. În sarcina polițistului procurorii au reținut mai multe capete de acuzare grave precum favorizarea unei grupări interlope din Urziceni. «Oricine încalcă legea va răspunde pentru asta, fie acesta și polițist!» este poziția oficială a șefului IPJ Ialomița, Viorel Ștefu, cu privire la evenimentele produse într-o subunitate pe care o coordonează.

Greu, un șef de poliție cu probleme interlope
La începutul anului 2009, Poliția Urziceni era lovită de un scandal monstru. Două clanuri rivale se războiau în plină stradă... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2011, 11:00 (101588 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căzănești, orașul unde a dispărut pășunea!

Alba-neagra cu islazul vacilor

Căzănești, orașul unde a dispărut pășunea!

În Ialomița, islazurile comunale sînt exploatate productiv de afaceriști locali. Punct! Nimeni nu răspunde, nimeni nu plătește și nimeni nu paște în ograda agricultorilor. Un bun comunal folosit în și pentru interese proprii și niște primari orbi la fărădelegile administrative... Teoria se regăsește cu succes la mai toate administrațiile locale, însă demonstrația s-a făcut de această dată la Căzănești, acolo unde un cetățean a vrut să demonstreze furtul administrativ.
La Căzănești administrația nu doarme, ci face reguli nescrise și legi după ureche. După ce a vrut să redevină comună, de vreo trei ori, orașul Căzănești a devenit vestit prin pompierul Dănuț Anghel, om de-al locului ce a exploatat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2011, 13:46 (18878 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

750 mii de lei, pomană pentru administrațiile din Ialomița

Primarii ialomițeni vor să se vîndă pentru comunitate

750 mii de lei, pomană pentru administrațiile din Ialomița

Pe 12 octombrie, Guvernul Boc a tranșat o nouă pomană guvernamentală către administrațiile locale. La nivelul țării, valoarea alocată din fondul de rezervă la dispoziția Guvernului a fost de 66,4 milioane de lei. Din această sumă, Ialomița a primit doar 750 mii lei, împărțiți românește, conform butadei «cine primește bani de la Guvern, ori e în faliment, ori trece la PD-L». La două săptămîni de la alocarea pe hîrtie, administrațiile locale încă mai așteaptă banii, iar primarii susțin că banii guvernamentali sînt prea puțini pentru a justifica o eventuală trădare.

Bani cu lingurița pentru administrații muritoare de foame
Alocările bugetare din fondul de rezervă al Guvernului... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2011, 07:21 (11304 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

74% din apelurile de urgență sunt false

«La 112 se sună doar atunci cînd ai cu adevarat o urgență!»

74% din apelurile de urgență sînt false

Ialomițenii au sunat la 112, în acest an, de peste 235 mii de ori, 74% dintre apeluri fiind însă doar alarme false. Cei mai mulți, aflați cu adevărat în situații de urgență, au avut nevoie de Ambulanță. Pentru apelurile false, autoritățile abia au putut aplica 6 sancțiuni contravenționale; restul rămîn doar iresponsabili ce periclitează viața altora, prin ocuparea liniilor de urgență 112.
Potrivit datelor statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale, telefonul de urgență 112 a sunat în acest an de peste 235 mii de ori. Deși cea mai mare parte, 74%, au fost apeluri false, 59 mii de oameni au fost puși în situații de urgență și au avut nevoie de ajutorul autorităților. Cea mai mare... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2011, 08:23 (23098 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Parcurile eoliene din Ialomița, boicotate la nivel guvernamental

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Conflictele interminabile dintre administrația județeană și Prefectura Ialomița pun în pericol una dintre cele mai sigure investiții din ultimii ani. Prin Hotărîrea de Guvern 971 din 2011, suprafețe considerabile din terenurile din Ialomița, unde se dezvoltă la acest moment investiții în parcuri eoliene, devin zone protejate. Măsura, susțin oficialii Consiliului Județean Ialomița, nu lasă nicio șansă viitoarelor parcuri eoliene care ar putea dezvolta o putere instalată de aproape 500 de megawați. Iar principalul vinovat pentru această gafă administrativă ar fi, potrivit promotorilor de investiții în energie verde, prefectul Mădălin Teculescu. În replică, prefectul Teculescu a declarat exclusiv... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 10:42 (7976 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban Slobozia, pe pilot automat

Directorul Cilibeanu a plecat pe un vas de croazieră

Urban Slobozia, pe pilot automat

De două săptămîni încoace, SC Urban a rămas fără directorul Cilibeanu. Potrivit declarațiilor făcute joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, «directorul Cilibeanu este în concediu de odihnă și a plecat să muncească în străinătate ca inginer de întreținere pe un vas de croazieră». Plecarea acestuia a fost ținută secretă de către primarul Gabi Ionașcu, care a recunoscut joi, 27 octombrie a.c., că «a auzit ceva despre aceasta».
Întrebat cu privire la această situație, inginerul Călin Albu, rămas la conducerea Urban, a declarat: «domnul Cilibeanu este în concediu de odihnă conform cererii. Și-a luat concediu și pentru anul 2010 și pentru anul 2011. Nu vă pot oferi date exacte, probabiul că va reveni către sfîrșitul anului»... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 09:22 (16100 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bilanţ politic pentru proiectele REGIO

Miercuri, 19 octombrie, în cadrul unei întîlniri desfăşurate la sediul Direcţiei Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Ialomiţa au fost semnate două noi contracte din REGIO-Programul Operaţional Regional 2007-2013. Evenimentul a fost un bun prilej pentru ca oficialii Agenţiei pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia să treacă în revistă principalele investiţii din cadrul REGIO. Bilanţul, oricît ar părea de incredibil, rămîne unul politic, confirmat de atitudinea oficialilor judeţeni prezenţi. Sau, mai degrabă, de absenţa acestora...

Contracte de peste 7 milioane lei pentru DGASPC Ialomiţa
Miercuri, al orele 11.00, în prezenţa directorului Agenţiei pentru... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:13 (15897 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Foștii membri ai Consiliului de Administrație Amonil nu vor ajunge în instanță

Acționarii Amonil au respins solicitarea suedezilor de la Salink Limited, acționari minoritari, de a acționa în instanță foștii membri ai Consiliului de Administrație sub acuzația de daune în interesul Combinatului. Pagubele, potrivit suedezilor, ar fi fost produse ca urmare a încheierii unui contract cu InterAgro, concern controlat de Ioan Nicolae, pentru achiziționarea a două grupuri de cogenerare. Așadar, Adunarea Generală a Amonil, desfășurată marți, 18 octombrie, a respins solicitarea Salink de introducere în instanță a acțiunii de răspundere a membrilor Consiliului de Administrație. În aceeași ordine de idei, AGA Amonil și-a ales noii membri ai Consiliului de Administrație, membri ce vor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:06 (12405 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

Consiliul Județean înființează, dar nu garantează

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

O veche butadă administrativă spune că, dacă vrei să îngropi definitiv o problemă, înființezi o comisie. În Ialomița, butada a ajuns la desăvîrșire, iar consilierii județeni au ajuns să voteze săptămîna trecută un protocol pentru combaterea corupției și un proiect privind «creșterea gradului de încredere a cetățenilor în capacitatea autorităților abilitate de prevenire și combatere a criminalității în mediul rural». Iar acesta e doar începutul!

Corupție de protocol
Joi, 20 octombrie, consilierii județeni au decis, în plenul unei ședințe ordinare, cooperarea cu Direcția Generală Anticorupție «în vederea realizării în comun a acțiunilor de combatere a corupției la nivelul... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:51 (15497 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Veșnicia s-a născut la școala din Săveni

Investiții școlare pe datorie

Veșnicia s-a născut la școala din Săveni

După 4 ani de așteptare, lucrările de renovare a celor 8 săli de clasă ale Școlii Generale din Săveni au fost reluate. Potrivit autorităților locale, în cel mai fericit dintre cazuri, lucrările ar putea dura pînă în primăvară. Ce este surprinzător însă e faptul că, timp de 4 ani, Inspectoratul Școlar Ialomița nu a plătit nimic pentru aceste lucrări. Și nici nu se grăbește să o facă!

După un an, aceeași situație absurdă
În urmă cu un an și mai bine, înainte de debutul anului școlar 2010, ca reacție la o serie de declarații ale inspectorului general Ilie Stavăr, prezentam situația absurdă de la Săveni, acolo unde 450 de elevi erau obligați să se înghesuie în 8 săli de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 14:04 (20314 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6372 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8992 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9127 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12078 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Reținut pentru comiterea mai multor furturi

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr, sub coordonarea ofițerilor din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural-Slobozia au depistat un bărbat, de 55 de ani, din localitate care se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 18:52
(10149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de șoferi au rămas fără permise, peste 76800 de lei amenzi

La sfîrșit de săptămînă, în cadrul activităților desfășurate de polițiștii rutieri pentru disciplinarea paricipanților la trafic, au fost constatate 6 infracțiuni, au fost aplicate 330 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 17:46
(10330 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Vineri, în jurul orei 19.30, Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Gării din localitate. Din cercetările efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 16:53
(9463 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...