Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Mai stau 10 ani!»

Inspectorul șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu

«Mai stau 10 ani!»

Imediat după instalare a fost cotat la bursa pariurilor din cadrul IPJ Ialomița cu «cîteva luni de activitate». Însă inspectorul șef Viorel Ștefu a rezistat un an și jumătate, se apropie de doi și se pregătește de încă 10 ani. În aceste condiții, am considerat necesar ca infractorii județului să știe care este pulsul celui care le ia urma. Nu de alta, dar aceștia sînt din ce în ce mai mulți și mai bine organizați. Iar noi mai curioși ca o babă surdă.
-Sînteți de multă vreme la noi. Cînd plecați?
-Deja e de multă vreme?
-Mai stați?
-Pînă împlinesc vîrsta de 60 de ani.
-Ieșiți la pensie de aici?... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 12:37 (13289 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

Dublu sau nimic

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

După ce a cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru sursa de apă subterană și alte mărunțișuri administrative, primarul Gabi Ionașcu dublează potul. El cere Consiliului Local Slobozia să aprobe un nou împrumut de 500 miliarde lei vechi pentru finalizarea investițiilor începute în acest mandat!

Băiete, încă un rînd!
Inevitabilul s-a produs. După ce autoritățile locale au cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru un proiect megalomanic menit să asigure nemurirea în funcție a primarului Gabi Ionașcu, s-a ajuns la fundul sacului. Primul semnal privind situația dezastruoasă a bugetului local a fost tras la sfîrșitul anului trecut, chiar de către primar, care a precizat într-o serie... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 17:56 (11345 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Balaciu: 29 de vaci cu tuberculoză, sacrificate

Balaciu: 29 de vaci cu tuberculoză, sacrificate

Animalele aparțin unei firme din localitate, efectivul de vaci fiind monitorizat timp de două luni. Testele din zilele precedente au indicat prezența tuberculozei la 27 de bovine, dintr-un efectiv total de peste 260 animale.
În urmă cu două luni, efectivul de vaci aparținînd unei societăți comerciale din Balaciu a fost testat pentru tuberculoză. În urma analizelor, medicii veterinari au constatat existența a 4 animale bolnave. Motiv pentru care, potrivit reglementărilor sanitar-veterinare, vacile au fost supravegheate timp de două luni. Zilele trecute, termenul de două luni s-a scurs, iar medicii au reanalizat efectivul de vaci. De data aceasta, probele transmise Institutului de Sănătate Animală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 08:53 (10527 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru național de informare și promovare turistică la Slobozia

Turism de mii de lei în mijlocul Bărăganului

Vineri, 10 iunie, în cadrul Consiliului Local Slobozia, plenul consilierilor a decis implicarea municipalității într-un proiect de accesare a unor fonduri europene care să transforme orașul într-un punct turistic național. Potrivit inițiatorului, consturile acestui proiect din bugetul public se ridică la 10 mii lei, iar beneficiile ulterioare sînt «imense».

Slobozia-oraș al turismului de tranzit
Proiectul votat cu majoritate de voturi de către consilierii locali pentru a putea fi depus în timp util, de fapt un viitor centru de informare turistică, va avea caracter național și va permite orașului Slobozia să se repoziționeze pe harta turistică a României. «Cofinanțarea... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2011, 19:14 (9870 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal între directorii agriculturii locale

Întărîtă-le drace, că nouă ne place

Scandal între directorii agriculturii locale

Recunoscuți pentru «la dolce farniente» în care se scaldă de ani, angajații din cadrul Direcției Agricole Ialomița și cei ai APIA se află la acest moment în plin scandal. Motivul îl reprezintă încercarea (încununată de succes!) a conducerii APIA Ialomița de a recupera unul dintre cele două birouri directoriale uriașe de la etajul unu. Biroul a aparținut pînă la începutul acestei săptămîni directorului DADR Ialomița Maria Ardeleanu, iar pentru eliberarea lui a fost nevoie de o decizie a Ministerului de resort.

Direcția Agricolă a fost mutată cu forța
De cînd e lumea și sediul de pe Chimiei (sediu pentru cele două instituții), etajul unu aparține directorilor Direcției... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2011, 06:34 (11511 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local recunoaște că este «incompetent, ignorant și prost»

Dat în judecată de Timis Investment

Consiliul Local recunoaște că este «incompetent, ignorant și prost»

Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia a reprezentat pentru municipalitatea locală un prilej de a informa consilierii prezenți că sînt chemați în instanță pentru că au ridicat mîna ca primaru’. Cererea de chemare în judecată a fost depusă de către Timis Investment, investitorul care a promis construirea unui nou supermarket la Slobozia pînă în toamna acestui an. Firma cere anularea hotărîrii Consiliului de reziliere a contractului de concesiune pentru terenul din imediata vecinătate a parcului unde urmează a fi amplasat obiectivul.

Consiliul dacă nu-i fudul...
Saga supermarketului Cora începe în martie 2008, cînd Consiliul Local Slobozia a aprobat pe genunchii primarului... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2011, 20:02 (11693 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drăghici este liber și poate șofa din nou

După ce a omorît un om conducînd băut

Drăghici este liber și poate șofa din nou

În urmă cu mai bine de un an, un grav accident rutier provocat de un șofer băut reprezenta cauza decesului unui tînăr de 26 ani din comuna ialomițeană Munteni Buzău. Se petrecea vinerea, 12 martie 2010, puțin trecut de miezul nopții, în apropierea municipiului Slobozia. Tînărul ce și-a pierdut viața se afla într-un autoturism ce staționa în parcarea din zona Secției de Drumuri și Poduri, autovehiculul fiind lovit de un alt autoturism și proiectat pe cîmpul din apropiere. Șoferul celui de-al doilea autoturism părăsise locul accidentului, lăsîndu-și bolidul ucigaș abandonat pe cîmp. În timp ce trupul neînsuflețit al tînărului era preluat de Serviciul de Medicină Legală, iar polițiștii încercau să... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2011, 09:31 (11105 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia face administrație pe datorie

Slobozia face administrație pe datorie

Condusă după chipul și asemănarea aleșilor locali, Slobozia are toate șansele să intre în cartea Recordurilor pentru felul în care face și desface administrația. De la investiția în rețeaua de apă și pînă la banalele concesionări de terenuri, trecînd prin parcări, parcuri, obiective sociale sau de interes privat totul este făcut răsturnat, fără respect pentru banul public și contribuabil sau, în cel mai bun caz, fără a genera creșterea nivelului de trai pe care o trimbițează permanent aleșii locali. După 20 de ani astfel petrecuți, Slobozia, capitala unuia dintre cele mai sărace județe din România, a devenit un oraș-fantomă în care oamenii obișnuiți au învățat să supraviețuiască ca în junglă,... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2011, 15:35 (11054 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reprezentantul Guvernului în teritoriu evaluează gradul de satisfacție al ialomițenilor

Ce vrăji a mai făcut Prefectura

Reprezentantul Guvernului în teritoriu evaluează gradul de satisfacție al ialomițenilor

Prefectura Ialomița postează săptămînal pe site-ul oficial al instituției rapoarte. Unele dintre acestea sînt total anoste și confirmă faptul că birocrația a fost inventată special în acest scop. Alteori însă, datele funizate frizează ilarul și binedispun. Spre exemplu, șirul de 4 chestionare care au rolul de a indica gradul de satisfacție al cetățenilor care intră în contact cu instituția sau cu serviciile din cadrul acesteia.
Startul acestei inițiative a fost dat de către prefectul Mădălin Teculescu în urmă cu cîteva luni, cînd a avut ideea de a chestiona secretarii primăriilor județene cu privire la gradul de satisfacție al acestora în relațiile cu Prefectura. Deși finalizat, sondajul respectiv... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2011, 06:13 (12307 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița derulează investiții europene de 273 milioane lei

Fiecare dintre instituțiile statului numără fondurile europene în felul ei. Unele o fac după modelul Pristanda, altele în funcție de interese de moment sau de partidul pe care îl reprezintă. Nimeni nu știe însă cu exactitate cîți bani au fost absorbiți de proiectele europene derulate în ultimii ani. Știm însă cu precizie ce fonduri se vehiculează la acest moment la nivelul județului.

Morgana investițiilor UE
Prefectura Ialomița numără investițiile europene pentru că așa i-a dat temă Guvernul. Potrivit unui raport făcut public la începutul acestei luni, în Ialomița se află, în diferite stadii de derulare, un număr de 11 proiecte. Valoarea însumată a acestora trece de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 13:57 (6674 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

28 milioane lei, prejudicii din evaziune fiscală

Peste 1700 de dosare penale economice instrumentate de Poliția ialomițeană

28 milioane lei, prejudicii din evaziune fiscală

Cu prejudicii de peste 28 milioane de lei și peste 1700 de dosare penale instrumentate de polițiști, Ialomița este județul unde evaziunea fiscală face legea. Patronii nu plătesc TVA la stat, solicită rambursări ilegale, la produsele accizabile contrabanda e în floare, iar tot mai mulți afaceriști păgubesc bugetul de stat prin diferite tertipuri economice. Și, deși situația infracțiunilor economice este dezastruoasă, în mai bine de un an de zile doar pentru singur patron procurorii și-au însușit propunerea de arestare preventivă.

În Ialomița se fură, se fură, se fură...
Evazioniștii ialomițeani atacă. Desigur, asta nu mai e demult o noutate. Prejudiciile aduse bugetului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 10:42 (8616 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Vineri, 10 iunie, la Slobozia, șeful Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, a făcut o vizită inopinată în Ialomița. Vizita a fost anunțată chiar de către el în dimineața zilei cu pricina, iar rezultatele acesteia au fost prelucrate într-o conferință de presă în care Sorin Bian a frecat regulamentar cadavrul Guvernului Boc.

Spălătorii de cadavre guvernamentale
Sînt ani buni de cînd spectacolul penibil al guvernării n-a mai trecut de sticla televizoarelor în teritoriu. Și am crezut sincer că această practică statuată cîndva de PSD a dispărut.
Asta pînă vineri, cînd șeful ANOFM, Sorin Bian, a vizitat sediul local al instituției și a dorit morțiș să susțină... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 06:37 (7707 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Din ciclul «ce face lumea cînd n-are ce face»

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Badoo este o aplicație de socializare care oferă membrilor săi posibilitatea de a identifica atît bărbați, cît și femei din zona locală sau din apropiere dornici de întîlniri, fie acestea și doar pe internet. Am testat și noi această aplicație, iar ceea ce am descoperit vă oferim în cele ce urmează.

Nelu, șoferul topmodel de pe Badoo
Îl cheamă Nelu. Are 39 de ani și este din Țăndărei. Îl găsești pe Badoo unde este în căutarea unei întîlniri cu cineva între 29 și 44 ani. Este activ pe internet și îi place să pozeze. La mare, la munte sau doar printre clădiri. Ipostaze aproape regizate ni-l înfățișează în toată splendoarea într-un șir de poze pe care singur și le-a încărcat... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2011, 11:33 (27134 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Marți, 14 iunie, profesorul Gheorghe Neagu a fost pus în libertate. Decizia aparține judecătorilor Curții de Apel București, instanță căreia dascălul s-a adresat printr-un recurs.

Neagu, eliberat înainte de vreme
Într-o vineri a lunii trecute, mai exact pe data de 20 mai, un profesor era prins într-un flagrant regizat în timp ce primea șpagă de la un grup de elevi. Se întîmpla la Slobozia, la Grupul Școlar «Mihai Eminescu», unitate de învățămînt unde dascălul era încadrat pe disciplina «Educație-fizică și sport».
Flagrantul s-a produs, arestarea a fost imediată, iar scandalul în toi. Școala a fost cuprinsă de o vrie nefirească, iar acuzațiile la adresa profesorilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 20:12 (14546 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

Pomană cu lumînări administrative pentru dr Filip

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

În urmă cu mai puțin de o lună, autoritățile locale din Țăndărei au privatizat Spitalul din localitate. Consilierii locali au votat, iar SC Hospital Clinic dr Filip SRL este deținătorul de drept al unității sanitare. Un contract deficitar și condiționat de banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Asta deși Ialomița are 772 de paturi, iar redeschiderea Spitalului Orășenesc Țăndărei nu va fi posibilă decît printr-o suplimentare! Pentru toate aceste motive, invocînd o preluare abuzivă a Spitalului, un medic de familie din Ialomița intenționează să acționeze în judecată autoritățile locale din Țăndărei. Așa, de dragul spiritului civic și al datoriei morale față de Spitalul recent desființat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 09:43 (18878 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile Financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu se desființează

Vineri, 10 iunie, reprezentanții Direcției Finanțelor Publice Ialomița au anunțat desființarea începînd cu data de 1 iulie 2011 a administrațiilor financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu. Potrivit informării, societățile comerciale arondate acestor administrații se vor redistribui. Astfel, la AFP Slobozia vor trece firmele din Albești, Andrășești, Ciochina, Căzănești, Munteni Buzău, Ograda, Reviga, Sălcioara, Sărățeni, Țăndărei și Valea Ciorii. Societățile de pe raza localităților Adîncata, Balaciu, Brazii, Cocora, Colelia, Drăgoești, Dridu, Fierbinți, Grindu, Maia, Movilița, Roșiori, Sfîntu Gheorghe și Sinești vor fi arondate Administrației de la Urziceni, în timp ce la AFP Fetești vor fi... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2011, 08:52 (12261 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

De o saptămînă și mai bine, agenda publică a sistemului național de sănătate este marcată de conflictul generat de refuzul medicilor de familie de a semna noul contract cadrul cu Casa Națională de Sănătate. În cascadă și în funcție de interesele imediate sau pe termen lung, oficialii ambelor tabere reacționează, fac declarații și amenință cu blocarea sistemului. Între ciocan și nicovală, pacienții sînt obligați să tacă și să plece capul.

Sănătate pe banii medicilor de familie
Ialomița nu face nici ea excepție de la regulă. Ca peste tot în țară, reprezentanții celor două organizații locale care protejează interesele medicilor susțin refuzul de a semna contractul cadru... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2011, 09:07 (10279 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămâne arestat

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămîne arestat

La începutul săptămînii, marți, 7 iunie, judecătorii au decis asupra cererii de liberare provizorie formulată de profesorul Gheorghe Neagu. Hotărîrea magistraților a fost însă ca profesorul să rămînă arestat.
În data de 20 mai, Gheorghe Neagu, profesor de Sport la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia și antrenor al echipei de handbal feminim a Clubului Sportiv Municipal, a fost reținut. Dascălul fusese prins în flagrant în timp ce primea mită de la un grup de elevi pentru a fi promovați. Imediat, polițiștii l-au reținut, iar procurorii au decis arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Nemulțumit de decizia anchetatorilor, profesorul Gheorghe Neagu a formulat o cerere de liberare provizorie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 13:19 (9733 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

Fonduri de sute de miliarde în ultimii 10 ani

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

De aproape 10 ani, administrația județeană investește sume exorbitante în infrastructura edilitară a localităților. De la apă la drumuri și de la platforme industriale la cămine culturale, totul a fost transformat în proiect european sau național, finanțat și răsfinanțat, iar apoi contabilizat drept realizare certă a administrației locale și județene. De cele mai multe ori aceste investiții au generat doar polemici politice și atît. Mai rar, ele au depășit cadrul politic și au devenit teme publice, împinse pe agenda zilnică de campanii mediatice mai mult sau mai puțin eficiente. Și, cu totul și cu totul accidental, aceleași proiecte au generat mai bine public pentru contribuabilii în numele cărora... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 12:40 (11692 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

Timp de 4 zile Slobozia a uitat de criză, a uitat de autorități, a uitat de apă și a serbat. A serbat regește, așa cum a învățat-o Ionașcu în ultimii 2 ani, și barbar, așa cum au obișnuit-o autoritățile din toate timpurile și guvernările de mai înainte. A serbat cu mici, bere, comedii și pișoare improvizate în parc. A serbat evenimente cu oficiali plicticoși la tăieri de panglici inaugurale. A serbat tradițional la festivalul Internațional de folclor Floare de pe Bărăgan. Și s-a dus duminică la culcare convinsă că și mîine e o zi. E drept, mai săracă cu 1,5 miliarde de lei vechi, dar ce mai contează banii și orientarea primarului cînd o viață are slobozeanul și pe aia e obligat să o trăiască aici... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:13 (7948 vizualizări - 5 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10836 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11669 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7784 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9608 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8716 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10648 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12531 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8942 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11481 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9722 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10315 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15235 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10227 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9812 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9039 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10344 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11739 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8544 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9575 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6230 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9366 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8727 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8071 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7534 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...