Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Polițistul Goagă, anchetat de Corpul de Control al Ministerului de Interne

Corpul de Control al ministrului Administrației și Internelor a demarat o anchetă în cazul polițistului Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița. Actual, controlul se află în desfășurare, ancheta vizînd activitățile extra-polițienești ale șefului Serviciului Poliției Rutiere.
După cum cunoașteți, Sorin Goagă a făcut obiectul unor anchete în presa locală. În mare, acestea se refereau la «activitățile» pe care ofițerul Goagă le-ar fi desfășurat la societatea deținută de mama sa. Reamintim faptul că Goagă a ajuns în atenția publicului larg în urma unor încrengături financiare ale societății Expur SA. Mai exact, firma mamei sale s-a «pricopsit» cu o escrocherie de toată frumusețea... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 17:23 (23995 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfântul Așteaptă

Ialomița: Campusuri școlare promise și finalizate la Sfîntul Așteaptă

Paradoxal, găurile negre ale investițiilor din mandatul lui Gheorghe Petre (dar pe care Ilie Stavăr a promis că le va alimenta financiar în continare) nu sînt doar unitățile școlare din mediul rural, ci și campusurile. Taxate inițial drept o «campanie de imagine a PNL în Ialomița», campusurile școlare se dovedesc a fi la acest moment cele mai păguboase investiții din întreg județul. Iar trecerea lor în revistă nu face decît să confirme dezastrul.

Campusul de la Liceul de Artă, cel mai avansat proiect
Singurul campus școlar din județ unde lucrările de execuție nu au fost sistate este cel al Liceului de Artă din Slobozia. Directorul Dumitru Cioboată susține că lucrările... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2010, 11:18 (23813 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

Ialomița nu scapă de furia apelor

20 de case din Fetești, în pericol de inundare

La Fetești, aproximativ 20 case din cartierul Buliga și Fetești-Oraș sînt în pericol de inundare. Cotele Dunării cresc în continuare, doar 20 de centimetri lipsind pentru ca locuințele la care facem referire să fie cuprinse de ape. 170 de jandarmi, polițiști și autorități locale se luptă pentru înălțarea digului. În tot acest timp, oamenii privesc îngroziți cum apele se umflă...

20 de centimetri distanță de dezastru
Creșterea cotelor brațului Borcea a pus pe jar autoritățile Feteștiului. Încă de la primele ore ale dimineții de 1 iulie, Comitetul Local pentru Situații de Urgență s-a întrunit la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, pentru a stabili măsurile pentru... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 14:16 (22859 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bala, file de scandal-poveste

Proces tergiversat timp de doi ani

Bala, file de scandal-poveste

Un scandal local, dospit între doi tineri teribiliști cunoscuți în cartierele orașului Slobozia, revine în actualitate. «Meritul» aparține judecătorilor slobozeni, ce acordă amînare după amînare în procesul de judecată al celor doi. Scandalul, căci vorbim despre un scandal în toată regula, cu pistoale și lovituri violente, s-a iscat între doi tineri, odrasle ale unor binecunoscuți oameni de afaceri locali. Pe de o parte, Daniel Bala, inculpat în conflicul nostru, de cealaltă parte, victimă în contextul la care facem vorbire, Nicolae Țință. Cei doi s-au răfuit zdravă în toamna lui 2008, acum doi ani, în incinta fostei discoteci din zona Filaturii. Atacatorul, Daniel Bala, i-ar fi aplicat o corecție... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2010, 10:42 (27631 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

O nenorocire nu vine niciodată singură

Agricultura ialomițeană, la mila asiguratorilor

ultima oră: Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Galben, pentru intervalul 30 iunie, ora 9.00-1 iulie, ora 9.00, fenomenele meteo predominante fiind cele de instabilitate atmosferică accentuată, adică ploi torențiale de 25-40 l/mp, furtuni...

Furtunile, urmate de ploi torențiale, înregistrate în ultimul timp au calamitat mii de hectare de teren în Ialomița. Sute de agricultori spun că se află în pragul falimentului. Firmele de asigurări deja recepționează înștiințări de daune la culturi de rapiță și grîu, clauzele polițelor de asigurare, referitoare la furtuni și ploi torențiale, fiind invocate de agricultori...

Ploi torențiale și furtuni
În condițiile unui an care se anunța fabulos, agricultorii ialomițeni au ajuns în acest moment la un pas de faliment. Din cauza furtunilor și ploilor torențiale căzute în ultima perioadă, mii de hectare cultivate cu grîu au fost culcate la pămînt, ajungînd să încolțească... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 21:40 (19093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala din Cosâmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

La un an de la recepție și după 1 milion de lei cheltuiți

Școala din Cosîmbești se prăbușește înainte de a fi inaugurată

Scandalul investițiilor în unitățile școlare din județul Ialomița pare unul fără sfîrșit. Iar cele 50 de milioane de lei pompate cu forța în sute de obiective școlare pe vremea lui Gheorghe Petre (devenite 100 prin permutări de «n» șantiere, luate cîte «k» firme) au ajuns să nască monstru după monstru. Unul dintre aceștia e școala de la Cosîmbești, o clădire cu 4 clase și un laborator, reabilitată din temelii între 2008 și 2009, dar care a ajuns la un an de la recepție o ruină a cărei valoare se ridică la 1 milion de lei.

Școala noastră cea de toate zilele
Reabilitarea școlii de la Cosîmbești a fost o necesitate. În 2008, la data intrării în procesul de reabilitare,... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2010, 06:12 (20858 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Baba-oarba cu criza economică

Măriri salariale pentru angajații Primăriei Țăndărei

Nici nu s-a stins ecoul contestatarilor deciziei primarului Gabi Ionașcu referitoare la măririle salariale ale angajaților instituției căci un nou dezmăț administrativ își face năstrușnic loc către publicul larg. De această dată, pe scenă urcă Primăria Țăndărei alături de liota de salariați. Povestea scurtă și cu final nefericit pentru buzunarele localnicilor privește o nouă creștere salarială pentru mai marii administrației locale. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului local de marți, 29 iunie, iar în urma acesteia 30 de angajați ai Primăriei vor fi miluiți cu creșteri salariale, așa, de dragul crizei economice. Cea mai consistentă mărire va avea drept destinație buzunarul drept al secretarului... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 20:31 (21146 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

La mulți ani PreaSfințitului Vincențiu!

Marți, 29 iunie, credincioșii au sărbătorit un an de la instalarea ca Episcop al Eparhiei Sloboziei și Călărașilor a Presfințitului Vincențiu. În semn de sărbătoare, slobozenii au participat la o Slujbă de Liturghie arhierească susținută de Presfințitul Vincențiu în Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Alături, episcopul a avut un sobor de preoți ce, la finalul Slujbei de Liturghie, au oficiat o slujbă de mulțumire pentru «purtarea de grijă și binefacerile primite de la Dumnezeu».
PS Vincențiu a fost întronizat în urmă cu un an, iar la evenimentul desfășurat atunci au participat, alături de înalții prelați ai BOR, oficiali din Guvernul Romîniei, dar și președintele Traian Băsescu. ... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 12:17 (11706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răuță antrenează pe petrodolari

Al-Ettifaq, destinația fostului antrenor al Unirii Slobozia

Răuță antrenează pe petrodolari

Fostul antrenor al Unirii Slobozia, Ion Răuță a plecat luni, 28 iunie, la 16,30, spre Arabia Saudită, unde urmează să parafeze o înțelegere pe un sezon cu clubul Al-Ettifaq. Răuță va lucra ca antrenor secund și va colabora cu Ion Marin, fost antrenor la Dinamo. Cei doi au mai lucrat împreună cînd Săpăligă activa ca antrenor principal la Farul Constanța. «Unii ziariști au spus că nu am valoare nici de Divizia C. Prin urmare, plec în Arabia Saudită. Le urez succes fotbaliștilor de la Unirea, iar noii conduceri tehnice îi doresc să facă mai mult decît am reușit eu» a declarat Răuță în drum spre aeroport. La echipa arabă a activat pînă în această vară și actualul stelist Dorel Stoica. Răuță... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2010, 10:46 (17600 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Dacă-i ordin, let’s do it!

Voluntariat cu de-a sila, patronat de Prefectura Ialomița

Sîmbătă, 26 iunie, Prefectura Ialomița a fost gazda lansării județene a celui mai vast proiect național de curățenie a mediului rural și zonelor verzi ale țării. Inițiatorii proiectului propun «curățarea mormanelor de gunoi din arealele naturale ale țării», într-o singură zi, pe 25 septembrie, după modelul a 8 țări europene care au reușit această performanță inedită. În Ialomița însă, organizatorii și-au luat măsuri suplimetare de siguranță, cerînd autorităților să asigure succesul proiectului conform butadei «dacă-i ordin, cu plăcere!». Iar prefectul Mădălin Teculescu a promis că va da ordin ca la data stabilită toată suflarea administrației locale să fie pregătită pentru curățenie.

Voluntariat cu de-a sila... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2010, 12:50 (19522 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dunărea a intrat în Ialomița

Dunărea a intrat în Ialomița

• prima linie de apărare depășită
• islazuri inundate la limita dintre Ialomița și Călărași
• autoritățile se bazează pe a doua linie de apărare
• cota de inundație a fost depășită cu 15 cm

În cursul dimineții de vineri, 25 iunie, Sistemul de Gospodărire a apelor Ialomița-Buzău a anunțat că Borcea a inundat și suprafețe aflate pe teritoriul județului Ialomița. Este vorba despre niște islazuri situate la limita dintre județele Ialomița și Călărași. Deși situația nu este gravă, incidentul a alertat autoritățile județene. Mariana Negoriu, directorul SGA Ialomița susține că în acest moment se fac toate eforturile pentru prevenirea unor eventuale inundații. «Ne vom concentra atenția asupra celei de-a doua linie de apărare a județului. La acest moment credem că aceasta este cea mai bună soluție pentru a evita eforturi inutile de consolidare a digurilor existente» a declarat directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 17:33 (21359 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă, fenomen incontrolabil în Ialomița

153 de minori, cercetați de Poliție

Delicvența juvenilă ialomițeană, un fenomen incontrolabil pentru autorități, revine în actualitate cu date cel puțin îngrijorătoare. Numai în primele cinci luni ale anului curent, 153 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea unor infracțiuni. Datele statistice evidențiază faptul că, numărul adolescenților implicați în fapte ilegale este în creștere cu nu mai puțin de 23 de procente, comparativ cu perioada similară a anului precedent... De cele mai multe ori, cauzele ce conduc către aceste realități țin de situațiile materiale sau sociale ale familiilor acestor adolescenți, însă nici teribilismul adolescenților nu trebuie neglijat. În funcție de faptele comise și vîrsta... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2010, 10:29 (20539 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Scandal în ograda Domnului

Preoții lui PS Vincențiu, atacați de sectanții «Rugului Aprins»

Joi, 24 iunie, Poliția a fost sesizată despre faptul că un grup de persoane provoacă scandal în incinta bisericii «Sfîntul Gheorghe» (biserica de la ANL-uri) din Slobozia, perturbînd desfășurarea slujbei religioase. La scurt timp, grupul în cauză, format din 14 persoane, 3 bărbați și 11 femei, toate îmbrăcate în haine de culoare neagră, asemănătoare veșmintelor monahale, a fost depistat de un echipaj de poliție într-o stație de maxi-taxi din municipiul Slobozia. Persoanele depistate au fost conduse la sediul Poliției Slobozia pentru o anchetă, urmînd ca în funcție de rezultatul acesteia să se facă încadrarea juridică a faptei. Din primele cercetări rezultă că persoanele reținute fac parte dintr... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:43 (30404 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managementul sănătății se dictează politic

Spitalele ialomițene trec în grija primăriilor și consiliilor județene

Managementul sănătății se dictează politic

Potrivit unei noi prevederi legislative, spitalele ialomițene trec în subordinea administrațiilor publice locale. Strategiile de descentralizare sanitară lipsesc însă cu desăvîrșire. Rapid, își fac loc speculațiile privind viitorii managerii de unități medicale. Din perspectiva financiară, situația este îngrijorăroate, politic vorbind, orizontul zîmbește promițător doctorilor de partid...

Aceeași Mărie cu alți bani de portofel
Transferul managementului spitalicesc în cîrca autorităților locale sau județene face parte din controversata reformă sanitară mai mult discutată la televizor decît pusă-n practică. O dată pronunțată pentru trecerea propriu-zisă a unităților sanitare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2010, 14:36 (24053 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: spitale Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

Administrația județeană a ratat întîlnirea cu Măsura 322

Ialomița a atras doar 0,67% din fondurile europene!

De aproape o lună, publicația Independent duce o campanie de mediatizare a cauzelor care au determinat eșecul proiectelor europene derulate în ultimii doi ani în Ialomița prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Concluzia materialelor de presă prezentate opiniei publice locale este că vinovatul moral pentru situația din acest moment este Consiliul Județean Ialomița, singura instituție din județ care ar fi putut sprijini coerent administrațiile locale în accesarea fondurilor comunitare. Din păcate, lipsa de expertiză (departamentul de Integrare Europeană al Consiliului Județean Ialomița are doar un angajat) și dezinteresul structurilor de conducere din cadrul instituției au dus la... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2010, 09:23 (21340 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vânat» de Minister pentru haosul din învățământul ialomițean

Inspectorul general școlar Ilie Stavăr, «vînat» de Minister pentru haosul din învățămîntul ialomițean

Recent, învățămîntul ialomițean a fost din nou împins în prăpastia unui scandal de proporții. Ministerul Educației a făcut public un raport de control la instituția județeană ce demolează școlile din temelii din punct de vedere managerial și nu numai. Deficiențele grave semnalate de controlorii Ministerului sînt puse în cîrca inspectorului general Ilie Stavăr. La rîndu-i, «generalul» replichează susținînd că raportul nu este altceva decît o comandă politică... Soarta învățămîntului va fi decisă însă în toamnă, cînd o echipă de control condusă de șeful corpului de Control din cadrul Ministerului Educației va lua la puricat din nou documentele școlare în cadrul unei inspecții de revenire. Pînă atunci... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 19:01 (17698 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Replica la atacurile Agenției Star Models

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (III)

Replica la atacurile Agenției Star Models

Din anul 2002, de cînd ne-am început activitatea, am organizat zeci de concursuri naționale, am colaborat cu mari agenții de publicitate alături de sute de modele și designeri. Motivul adevărat al plecării în Londra a fost extinderea cunoștințelor în domeniul modei, ci nu cum s-a stipulat în presă ca s-ar fi ascuns de anchetă. Așadar, domnul Tamârjan Ion a studiat arta fotografiei la London College of Fashion și Holborn Studio, reușind să își îmbogățească, în mod profesional, sfera de cunoștințe.

Din luna mai a acestui an, Star Models a devenit ținta unor atacuri în presă fără precedent, atacuri dezinformate și calomnioase la imaginea și integritatea modelelor și a omului din spatele scenei... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2010, 09:31 (102468 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

Dezvoltarea turismului, în atenția strategiilor prefectului Teculescu

În pauzele dintre două atacuri împotriva administrație publice locale și județene, prefectul Teculescu are și preocupări mai pașnice.Miercuri, 23 iunie, de exemplu, domnia sa va prezida un seminar în cadrul căruia se va dezbate viitoarea strategie turistică a județului Ialomița.
Denumit «Forumul pentru Promovarea și Dezvoltarea Turistică Ialomița», urmat de o dezbatere-eveniment, seminarul își propune să elaboreze o strategie de dezvoltare a turismului în Județul Ialomița, pentru «realizarea unui concept unitar în acest domeniu economic atît de timid abordat».
Potrivit comunicatului remis redacției, la seminar ar trebui să participe toate instituțiile statului direct interesate în dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2010, 17:11 (20052 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Sebastian Solomon, micul Chopin de la Liceul de Artă

Ajunși în curtea Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, ne-am întrebat care ar fi elevul ce excelează la toate materiile în această unitate școlară? Răspunsul, desigur, l-am primit de la directorul liceului, profesorul de matematică Dumitru Cioboată.
«Solomon, Sebastian Solomon, din clasa a IV-a. El excelează și la pian, dar și la învățătură. Este un copil deosebit» ne spune directorul. Și ne îndrumă către fosta clădire a Școlii nr. 1, acolo unde se desfășoară cursurile pentru ciclul primar. Pierdut parcă printre puștii de-o șchiopă, îl observăm pe Solomon. Stă cuminte, cu toate că este pauză și exersează o compoziție proprie la pian. Alături îi stă învățătoarea, dar și cel... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2010, 08:32 (68875 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Tânărul care a provocat un accident rutier când se întorcea de la banchet, reținut pentru 24 de ore!

Tînărul care a provocat un accident rutier cînd se întorcea de la banchet, reținut pentru 24 de ore!

Un tînăr, de 19 ani, din Gura Ialomiței, a fost reținut pentru producerea unui accident rutier grav pe șoseaua ce leagă municipiul Slobozia de orașul Amara. Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 7 iunie, cînd tînărul despre care facem vorbire se întorcea de la petrecerea de banchet împreună cu alți trei colegi. Tînărul de 19 ani se deplasa la volanul unui autoturism dinspre Slobozia către Amara, iar în dreptul Silozului, a efectuat o depășire pe cît de imprudentă pe atît de negulamentară, intrînd în coliziune frontală cu o mașină ce se deplasa din sens opus.
La cîteva zile, șoferul mașinii ce circula regulamentar și-a pierdut viața, ceilalți patru pasageri, din fericire, suferind răni ușoare ca urmare a accidentului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2010, 12:29 (23760 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: accident arestare

Vineri 26 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Borănești: Arestat pentru «șantaj în formă continuată»

Joi, 17 februarie a.c., polițiștii au pus în executare un mandat emis de Judecătoria Sectorului 5 București, pe numele unui bărbat de 31 de ani, din comuna Borănești. Cel în cauză a fost încarcerat în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 17:45
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Reținut pentru fapte de «furt»

Joi, 17 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 16 ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de «furt calificat», «amenințare» și «folosirea fără drept de obiecte periculoase». ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 17:35
(3056 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au verificat 158 de locații, 7 societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 20 de mijloace ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 17:20
(2754 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 18 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25371, fiind înregistrate 150 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 15:30
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Situația burselor acordate elevilor din învățământul preuniversitar

Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului nostru, în semestru II al acestui an școlar vor beneficia de burse școlare 9454 de elevi. Astfel, un singur elev va primi bursă de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 14:15
(14239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Parfum de Epocă» la Muzeul Național al Agriculturii

Pasionații de fotografie sunt invitați marți, 22 februarie a.c., la orel 14,00, la vernisajul unei expoziții dedicate fotografiei. Gazda evenimentului este Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 12:00
(3863 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița a rambursat TVA în valoare de peste 7,34 milioane de lei în luna ianuarie 2022

Printr-un comunicat de presă remis publicității, Agenția Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că valoarea rambursării TVA aferentă lunii ianuarie 2022 este mai mică decât ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2022, 11:30
(11004 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Ați văzut-o?

Amara: Ați văzut-o?

Polițiștii din Amara caută o tânără, de 25 de ani, dispărută de la domiciliu. În ziua de duminică, 13 februarie a.c., aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit. Apropiații femeii au alertat poliția ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 16:45
(2488 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Fetești: Dispărut de la domiciliu, căutat de autorități

Fetești: Dispărut de la domiciliu, căutat de autorități

Polițiștii din Fetești caută un bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Oamenii legii au fost sesizați cu privire la dispariția acestuia în ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 16:40
(9105 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan sub influența drogurilor

Un tânăr de 21 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența substanțelor interzise. Acesta a fost oprit în seara zilei de miercuri, 16 februarie a.c, pe ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 16:30
(2765 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Căutat de organele judiciare din Germania, descoperit în trafic

În seara zilei de miercuri, 16 februarie a.c., polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 23 de ani, din localitate. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 16:20
(7846 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru fapte de «furt»

Miercuri, 16 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au pus în aplicare 4 ordonanțe de reținere, emise pe numele a 4 persoane, cu vârste cuprinse între 14 și 24 de ani. Activitatea infracțională reținută ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 16:15
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trei persoane au murit pe loc într-un accident rutier

DN2A: Trei persoane au murit pe loc într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs joi, 17 februarie 2022, pe DN2A, între localitățile Munteni Buzău și Căzănești. Trei persoane au murit pe loc după ce mașina în care se aflau s-a lovit puternic de un ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 16:00
(16575 vizualizări - 12 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 208 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 17 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25221, fiind înregistrate 208 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 15:40
(9862 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Element de muniție, descoperit la marginea orașului

Slobozia: Element de muniție, descoperit la marginea orașului

Joi, 17 februarie a.c., ca urmare a unui apel la 112, echipa pirotehnică din cadrul ISU Ialomița a intervenit pe raza municipiul Slobozia, pentru asanarea unui element de muniție neexplodat. Ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 15:10
(3964 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbatul dispărut din Miloșești, căutat în apele râului Ialomița

Slobozia: Bărbatul dispărut din Miloșești, căutat în apele râului Ialomița

Joi, 17 februarie a.c., pompierii din Slobozia au desfășurat o acțiune de căutare pe râul Ialomița. A fost căutat bărbatul din Miloșești dispărut de la domiciliu în data de 8 februarie 2022. Acțiunea s ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 14:30
(3506 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arsă de vie în propria locuință

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 17 februarie a.c., în cazul unui incendiu produs la o locuință din Fierbinți-Târg. Din nefericire, în interiorul casei a fost găsită o femeie, în vârstă de aproximativ ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 14:05
(11927 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Perioada de depunere a dosarelor pentru Cererea Unică de Plată 2022

Fermierii vor putea depune, în perioada 01 martie-16 mai 2022, Cererea Unică de Plată prin accesarea aplicației IPA-Online din versiunea internet, conform Manualului de Utilizare IPA-Online (accesibil în ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2022, 12:00
(14669 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Ialomiței, întâlnire cu primarul comunei Perieți

Printr-un comunicat de presă, Instituția Prefectului Ialomița precizează că prefectul Constantin Marin a avut o întâlnire cu primarul comunei Perieți. «Miercuri, 16 februarie 2022, prefectul județului ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 16:10
(1475 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 233 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 16 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25013, fiind înregistrate 233 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 15:40
(2554 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

Marți, 15 februarie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Urziceni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că la domiciliul unui bărbat, în vârstă de 42 de ani, din Urziceni, este organizat un ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 13:55
(1368 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Fetești, vizitați de polițiști

Peste 700 de elevi din 5 unități de învățământ de pe raza municipiului Fetești au primit în cursul zilei de marți, 15 februarie a.c., vizita la ore a polițiștilor, care au desfășurate activități de prevenire ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 13:50
(2788 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 700 de persoane, verificate cu privire la respectarea măsurilor de izolare/carantină

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au identificat 5 persoane care au încălcat măsura izolării la domiciliu și au verificat peste 700 de persoane pe numele cărora Direcția de Sănătate Publică ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 13:40
(3289 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 februarie 2022-termenul de depunere a 10 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că vineri, 25 februarie 2022, este termenul de depunere a 10 declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 11:05
(10455 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Telefoane mobile în valoare de aproape 43 milioane de lei, vândute on-line fără fiscalizarea veniturilor

Inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală in cadrul ANAF au identificat o firmă cu sediul în București, prin intermediul căreia, în perioada 2019-2021, s-au vândut on-line telefoane mobile de ultimă ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2022, 10:40
(3082 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Luni, 14 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat 6 acțiuni preventive, desfășurate pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse în contextul epidemiologic generat de virusul ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2022, 17:45
(1498 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina în șanț

În seara zilei de luni, 14 februarie 2022, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că în comuna Gheorghe Doja s-a produs un accident ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2022, 17:10
(3631 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Rezultatele acțiunilor inspectorilor fiscali în luna ianuarie 2022

În luna ianuarie 2022, inspectorii fiscali din cadrul Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 24 de acțiuni de control, în urma cărora au stabilit obligații suplimentare în valoare de ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2022, 15:40
(15862 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 204 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 24780, fiind înregistrate 204 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2022, 15:20
(5779 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mamă și fiică, salvate de un jandarm

IJJ Ialomița: Mamă și fiică, salvate de un jandarm

Un subofițer din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița a reușit să salveze două femei, mamă și fiică, victime ale unui accident rutier, petrecut în seara zilei de luni, 14 februarie a.c. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2022, 13:00
(4545 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...