Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Ialomițenii au oferit 3,1 milioane de lei organizațiilor nonguvernamentale

Până pe 27 mai 2024, ialomițenii pot redirecționa cei 3,5% din impozitul pe ve­niturile încasate în 2023 pentru a susține activitatea organizațiilor nonguvernamentale. O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că anul trecut, suma direcționată către aceste entități, reprezentând impozitul pe veniturile obținute în cursul anului 2022, a fost de 3,1 milioane de lei. De acești bani au beneficiat peste 2000 de organizații nonguvernamentale din toată țara, cele mai multe fiind reprezentate de cultele religioase.

 

Sprijin financiar pentru susținerea ONG... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2024, 09:40 (9315 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

La Grivița există singurul radar meteo ce poate depista norii care aduc grindina

Județul Ialomița a fost integrat în Sistemul Național Antigrindină și de Creștere a Precipitațiilor al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Astfel, în curtea Stației Meteo din comuna Grivița a fost montat un radar meteorologic de înaltă precizie, ce oferă informații esențiale despre starea vremii în zona de Sud-Est a României, putând identifica norii cumulonimbus, responsabili de formarea grindinei.

 

Radar meteo de înaltă precizie, montat la Grivița Stația Meteo din comuna Grivița funcționează neîntrerupt, de peste un... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 14:55 (15699 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

S-a întâmplat la Slobozia: Angajați la Stat cu documente falsificate!

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au început urmărirea penală pe numele a patru suspecți din municipiul Constanța, care falsificau certificate de calificare profesională. Actele false au ajuns la Slobozia și au fost utilizate de mai multe persoane pentru a se angaja în instituții publice. Toți cei patru suspecți sunt cercetați, la acest moment, în stare de libertate.

 

Procurorii din Slobozia au descins la Constanța Joi, 30 mai 2024, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 18:05 (28039 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Școlile MAI, neatractive pentru tinerii din Ialomița

Pentru anul școlar 2024-2025, Ministerul Afacerilor Interne a scos la concurs peste 1000 de locuri în cadrul unităților de învățământ care pregătesc viitorii polițiști, jandarmi și pompieri. Cu toate acestea, numărul tinerilor interesați să se înscrie la aceste școli este tot mai mic. În Ialomița, de exemplu, potrivit informațiilor oferite de structurile teritoriale ale MAI, doar 61 de candidați și-au depus dosarele de înscriere.

 

Grad scăzut de școlarizare Baza de recrutare pentru viitorii polițiști, jandarmi și pompieri este reprezentată de... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2024, 14:05 (5692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Fetești: A murit încercând să construiască o bombă artizanală!

Un tânăr de 44 de ani, domiciliat în Fetești, și-a pierdut viața noaptea trecută, marți spre miercuri, 28/29 mai a.c., în urma unei explozii. Surse judiciare susțin faptul că acesta ar fi încercat să construiască o bombă. Procurorii chemați la fața locului au descoperit în camera sa resturi de materiale explozibile. În cauză a fost deschis un dosar penal pentru comiterea infracțiunii de «omor».

 

Cercetări în curs Din primele informații, deflagrația s-a produs într-un imobil din municipiul Fetești. Tânărul de 35... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 17:05 (5335 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

CSM a respins cererile de transfer ale magistraților din Ialomița

Periodic, Consiliul Superior al Magistraturii analizează cererile de transfer ale magistraților de la instan­țele în care își desfășoară activitatea către alte instanțe. Magistrații care profesează în Ialomița, mai ales în cadrul judecătoriilor, cer CSM să fie transferați la Judecătoriile din București. Ultima etapă de transferuri s-a încheiat însă fără prea mult succes pentru judecătorii care și-au dorit să profeseze în Capitală.

 

Transferuri refuzate În cadrul ședinței Secției pentru Judecători a Consiliului Superior al Magistraturii... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2024, 07:55 (10819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Scandalul de corupție în care a fost implicată Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copi­lului Ialomița are un final surprinzător. Angajatul instituției prins în flagrant în timp ce lua mită și-a recu­noscut faptele în fața procurorilor. Anchetatorii au semnat cu acesta un acord de recunoaștere a vinovăției și au propus să fie sancționat la un an și 6 luni închisoare cu suspendare. Înțelegerea are însă nevoie de validarea judecătorilor.

 

Filmul unei anchete La sfârșitul lunii mai 2024, un inspector din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 12:20 (16327 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

Decizie în primă instanță

Tribunalul Ialomița a redus valoarea daunelor cerute de familia fostului politician Silvian Ciupercă

În decembrie 2021, fostul politician Silvian Ciupercă alături de soția și cei doi copii ai săi cereau Statului Român plata unor daune morale de 5 milioane de lei pentru ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție pe numele defunctului om politic. Mort în urma unui accident subit în vara anului 2022, procesul a fost continuat de familia acestuia. După 3 ani și jumătate de la deschiderea acțiunii, Tribunalul Ialomița, în primă instanță, s-a pronunțat în acest caz. Potrivit deciziei instanței, valoarea despăgubirilor morale a fost redusă considerabil de la 5 milioane de lei, la doar 200 mii de lei. Sentința a fost deja contestată de rudele lui Silvian... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 08:05 (11557 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel, noul director general al APIA-Structura Centrală

Începând cu această săptămână, ex-deputatul liberal și fost președinte al PNL Ialomița, Gheorghe Tinel devine noul director ge­neral al APIA. Numirea sa în funcție reprezintă o surpriză, în condițiile în care director general adjunct al instituției a fost numit, încă din august 2023, Iulian Bucur, fost secretar de stat și fost director al Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița.

 

Tinel trage un loz câștigător Ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel va fi numit în cursul acestei săptămâni în funcția de director... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2024, 07:50 (14779 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Slobozia: Angajatorii ialomițeni au refuzat să participe la Bursa Locurilor de Muncă

Vineri, 17 mai 2024, la Slobozia, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat o nouă Bursă Generală a Locurilor de Muncă. Marii absenți ai acestei ediții au fost însă angajatorii. Potrivit informațiilor oficiale, din cei peste 600 de angajatori invitați să participe la eveniment, doar 29 au participat efectiv la acțiune.

 

Mai puțini angajatori Potrivit datelor oficiale, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă a contactat în vederea participării la Bursa Locurilor de Muncă, organizată vineri, 17mai 2024, peste 600 de angajatori din... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2024, 16:05 (19862 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

Slobozia: Explozie puternică în blocul de garsoniere G5. 8 imobile au fost afectate!

O explozie puternică s-a produs vineri, 24 mai 2024, în jurul orelor 17,00, într-un bloc de garsoniere din Slobozia. Principala cauză a deflagrației ar fi o acumulare de gaze din interiorul unui imobil, produsă din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. În urma incidentului, proprietara garsonierei care a explodat a suferit arsuri minore pe față și pe mâini. Femeia a primit îngrijiri medicale din partea echipajelor sosite la fața locului. De asemenea, alte 7 imobile au fost afectate de suflul exploziei.

 

A scăpat cu viață din explozie Din primele... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2024, 17:30 (27156 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Plângeri penale înaintate Poliției

Lacul Iezer, asaltat de braconieri

Curtea de Apel București a decis în urmă cu o lună ca administrarea Lacului Iezer, aflat până acum în grija Primăriilor Slobozia și Gheorghe Lazăr, să revină Agenției Naționale Apele Române, prin Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Emisă după 6 ani de procese, sentința nu este însă definitivă, iar din punct de vedere juridic, Lacul Iezer este administrat de aceleași instituții care l-au concesionat, pentru 49 de ani, unei firme din Gheorghe Lazăr. Reprezentanții societății reclamă faptul că, în urma deciziei judecătorilor, Lacul Iezer a fost asaltat de braconieri. «Ne-au spus că e balta nimănui și că fac ce vor! Nu este așa, balta rămâ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2024, 09:50 (5563 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Camera de Conturi Ialomița reclamă slaba pregătire a funcționarilor Primăriei Grindu

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit ce a vizat modul în care au fost implementate proiectele de investiții derulate de Primăria Grindu în perioada 2021-2023. Este vorba despre 26 de obiective de investiții, cu o valoare de peste 6,1 milioane de lei. Neregulile descoperite de auditori în timpul misiunii au drept cauză slaba pregătire profesio­nală a funcționarilor publici care își desfășoară activitatea în cadrul Primăriei Grindu. Mai mult, edilul localității a fost implicat într-un scandal public, acesta reclamând la Poliție faptul că ar fi fost agresat de fosta secretară a comunei.

 

... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 12:10 (14722 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

Proces câștigat de un alt funcționar al DSP Ialomița «executat» de directorul Marinela Radu

După victoria în instanță a fostului director al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Dan Noel, un alt funcționar public al instituției a câștigat procesul intentat împotriva deciziei de a-l demite din funcția de inspector superior. Această decizie a fost luată de Marinela Radu, actualul director executiv al DSP Ialomița, încă din 2022. Deși sentința dată de Tribunalul Ialomița nu este definitivă, judecătorii au obligat instituția să-l reîncadreze pe angajat în aceeași funcție, precum și să-i plătească salarii compensatorii, de peste 100 mii de lei.

 

Decizie a Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2024, 07:55 (15054 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Clădire administrată de Consiliul Județean Ialomița, renovată cu fonduri europene

Clădire administrată de Consiliul Județean Ialomița, renovată cu fonduri europene

În urmă cu o săptămână, lucrările de eficientizare energetică ale clădirii în care își desfășoară activitatea Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița, aflată în administrarea Consiliului Județean Ialomița, s-au încheiat, fiind efectuată recepția finală. Imobilul a fost renovat cu fonduri europene, prin Programul Operațional Regional 2014-2020.

 

Lucrări în grafic Clădirea din patrimoniul Consiliului Județean Ialomița a devenit sediu pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița o dată cu începerea lucrărilor de moder­nizare ale... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2024, 09:50 (14568 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița a propus pentru irigații 134 mii de hectare

ANIF Ialomița a propus pentru irigații 134 mii de hectare

Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, pentru acest an agricol, instituția a pregătit pentru irigații o suprafață de peste 134 mii de hectare. Datele arată că 124 mii de hectare din această suprafață au fost deja contractate de fermieri. Până în prezent, au fost efectuate irigații pe aproximativ 8000 de hectare, arată datele ANIF-Filiala Teritorială Ialomița.

 

Infrastructura de irigații, o prioritate De la an la an, Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița face demersuri pentru... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 12:40 (11744 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

La începutul lunii mai 2024, administrația Soare a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuție pentru Sala Polivalentă a orașului Slobozia. Investiția, gestionată integral de Compania Națională de Investiții, a fost blocată în toamna anului trecut chiar de către CNI, ca urmare intrării în vigoare a Ordonanței de Guvern privind reducerea cheltuielilor bugetare. Reamintim că Sala Polivalentă a Sloboziei va avea o înălțime de 3 etaje și o capacitate de 2266 de locuri.

 

Mai e loc de șantiere noi la Slobozia La începutul lunii mai ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 08:10 (13251 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pacient neoperat din cauza unui conflict între medici

La Spitalul Județean de Urgențå Slobozia

Pacient neoperat din cauza unui conflict între medici

Un pacient internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă de 10 zile să fie operat după ce și-a rupt piciorul în urma unei căzături. Bărbatului i s-a explicat faptul că nu poate beneficia de intervenție întrucât între medicul în evidențele căruia se află și un anestezist al unității medicale există un conflict deschis. Rudele pacientului au sesizat situația atât la Administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cât și la Consiliul Județean Ialomița. Conducerea unității medicale susține că va deschide o anchetă internă și că vă sesiza, la rândul său, Colegiul Medicilor Ialomița.

 

Așteaptă vindecarea pe patul de spital... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2024, 07:50 (15095 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat peste 3000 de apeluri abuzive la 112

În perioada ianuarie-martie 2024

Ialomița a înregistrat peste 3000 de apeluri abuzive la 112

Apelurile abuzive la numărul de urgență 112 reprezintă o realitate și în județul Ialomița. Datele statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale arată că, în primul tri­mestru al acestui an, la nivelul județului s-au înre­gistrat peste 3000 de apeluri abuzive. În cele mai multe cazuri, a fost vorba despre copii lăsați nesupravegheați de părinți care au făcut glume la telefon.

 

Apeluri nejustificate la numărul 112 Statistica trimestrială a Serviciului de Telecomunicații Speciale arată faptul că, la nivelul județului Ialomița, au fost î... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2024, 12:10 (9213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

6000 de ialomițeni au buletine expirate

6000 de ialomițeni au buletine expirate

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru există aproximativ 6000 de persoane ale căror buletine au expirat. Funcționarii instituției susțin faptul că ialomițenii aflați în această situație trebuie să se adreseze Serviciilor Publice Comunitare Locale pentru a-și întocmi noi acte de identitate.

 

Ialomițeni fără identitate Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița are în coordonare 6 Servicii Locale Comunitare de Evidență a Persoanelor care își desfășoară activitatea pe raza orașelor Slobozia... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2024, 08:05 (12349 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Portocaliu de ploi abundente, valabilă pentru perioada 5 iulie 2021, orele 12,00-6 iulie 2021, orele 10,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 13:40
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Căzănești!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică sistează luni, 5 iulie a.c, în intervalul orar 9,00-16,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 12:00
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 4 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2021, 16:35
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 10:00
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj

Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:40
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate

Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:30
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de vineri, 2 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Condeești. La sosirea forțelor de intervenție ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:15
(3805 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: A găsit în curte un cartuș de infanterie

Proprietarul unei gospodării din comuna Perieți a solicitat intervenția pompierilor, după ce a descoperit în curte un cartuș de infanterie, rămas neexplodat. Pirotehniștii din cadrul ISU Ialomița s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:45
(3517 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:30
(4111 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movila accident


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:05
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional

Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 19:00
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan în stare de ebrietate

Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:20
(3466 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei

Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:00
(8349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 17:10
(2635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:55
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:10
(4519 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:25
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»

Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:10
(2876 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:05
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj

Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:00
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»

Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 15:55
(2518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:35
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:20
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 12:50
(4108 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021

Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 18:10
(4676 vizualizări - 0 comentarii)


Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:50
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu

În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:35
(3212 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Înscrieri pentru admiterea la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza»

Absolvenții de liceu se pot înscrie, până pe 11 iulie a.c., la facultățile din cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza». Pentru viitorul an universitar sunt puse la dispoziție 755 de locuri  ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:25
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Pompierii din Țăndărei au intervenit în ziua de luni, 28 iunie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de paie în localitatea Sudiți. Două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:20
(2719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...