Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Urban SA a finalizat lucrările de pe strada Lacului

La 3 luni de la deschiderea șantierului

Slobozia: Urban SA a finalizat lucrările de pe strada Lacului

Urban SA a anunțat finalizarea lucrărilor de înlocuire a rețelei de canalizare de pe strada Lacului din Slobozia. Șantierul a fost deschis pe 15 decembrie 2023 și se închide pe 15 februarie 2024. Strada rămâne însă blocată pentru alte două săptămâni pentru reasfaltare. «Conform proiectului, Urban SA are obligația să asfalteze strada pe o lățime de 2 metri și o lungime de 400 de metri. Am solicitat Primăriei să intervină pentru asfaltarea uniformă a acestei străzi. Am primit asigurări că vom fi sprijiniți și, în două săptămâni, strada va fi redată circulației!» declară Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia.

 ... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2024, 12:15 (17450 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița își propune să cheltuiască 788,5 milioane de lei în 2024

Cu un deficit de 96,5 milioane de lei

Ialomița își propune să cheltuiască 788,5 milioane de lei în 2024

Consiliul Jude¡ean Ialomița a aprobat luni, 12 februarie 2024, bugetul județului pentru anul în curs. Conform proiec­tului de hotãrâre votat, admi­nistrația județeanã estimeazã bugetul anului 2024 la 788,5 milioane de lei, cu un deficit de 96,5 milioane de lei. Ședința a fost precedatã, pe 7 februarie 2024, de o dezbatere publicã în care oficialii jude­țului au explicat principalele obiective investiționale ale anului în curs. Printre priori­tãțile investiționale ale anului 2024 se numãrã «Sãnãtatea» (148,6 milioane de lei), «drumurile și podurile» (13... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2024, 07:55 (15622 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pontonul de la Stelnica e gata de inaugurare

Pontonul de la Stelnica e gata de inaugurare

Stelnica se pregătește să devină port turistic. Ad­ministrația locală, cu o finanțare asigurată de Consiliul Județean Ialomița, a achiziționat un ponton de acostare a navelor de croazieră pe Dunăre. Valoarea investiției este de 1,4 milioane de lei. Pontonul a fost instalat încă din noiembrie 2023 și așteaptă să fie inaugurat. «Recepția a fost stabilită pentru luna februarie... Așteptăm să se încălzească vremea. Este o realizare extraordinară la nivelul comunei. Ne dorim ca investiția să transforme zona într-o poartă turistică pentru turiștii navelor de croazieră de pe Dunăre!» justifică investiția primarul comunei, Costel Brateș. Investițiile în infrastructura... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2024, 12:35 (21111 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de ambulanțe noi

Ialomița are nevoie de ambulanțe noi

O statistică oficială a Serviciu­lui Județean de Ambulanță Ialomița arată că aproape 40% dintre ambulanțele pe care instituția le deține sunt mai vechi de 10 ani. Nevoia reînnoirii parcului auto este mare, având în vedere că numai anul trecut autospecialele au parcurs peste 1 milion și jumătate de kilometri.

Se caută soluții Parcul auto al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița are 44 de autospeciale, jumătate dintre acesta fiind de tip B, adică echipajul medical care le utili­zează este alcătuit din asistent medical și ambulanțier. Mai mult, cele mai multe... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2024, 07:55 (3162 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM Ialomița a raportat peste 3000 de șomeri încadrați în muncă

În 2023

AJOFM Ialomița a raportat peste 3000 de șomeri încadrați în muncă

O statistică oficială a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că din cei aproape 9000 de șomeri incluși în baza de date a instituției, puțin peste 3000 au reușit să-și găsească un loc de muncă. Domeniile de activitate în care se solicită forță de muncă, la nivelul județului nostru, sunt comerțul, construcțiile, agricultura și transporturile.

Ialomița are nevoie de forță de muncă Încadrarea într-un loc de muncă a șomerilor este o adevărată provocare pentru Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Toate acestea î... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 12:10 (4803 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul Bora din Slobozia: S-a ales cu penisul tăiat în urma unui scandal!

Cartierul Bora din Slobozia: S-a ales cu penisul tăiat în urma unui scandal!

Un bărbat de 32 de ani din Slobozia s-a ales cu penisul tăiat în urma unei altercații care s-a petrecut sâmbătă, 17 februarie a.c., în Cartierul Bora. Cu o seară în urmă, pe data de 16 februarie, a.c., polițiștii și jandarmii au intervenit într-un un alt conflict, de această dată izbucnit între două familii. În ambele cazuri au fost deschise dosare penale. Primul dosar se află sub supraveghere la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, iar cel de-al doilea este cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia.

 

Victimă și agresori, internați la spital... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 09:20 (36105 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Rămași în grija bunicilor, 700 de copii duc dorul părinților plecați în străinătate

Ialomița: Rămași în grija bunicilor, 700 de copii duc dorul părinților plecați în străinătate

Atrași de oferta locurilor de muncă și de salariile pe care le oferă Occidentul, sute de părinți din Ialomița și-au lăsat copiii în grija bunicilor sau a altor rude și au plecat în străinătate. Statistic, 700 de copii din județul Ialomița își așteaptă părinții să se întoarcă acasă. Autoritățile susțin însă că numărul acestora este însă de 3 ori mai mare, doar că multe familii refuză să mai declare această situație.

Copii sub lupa autorităților Cazurile copiilor ai căror părinți sunt plecați în străinătate sunt raportate Direcției Generale de... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 07:50 (2040 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru de colectare prin aport voluntar, la Miloșești

Centru de colectare prin aport voluntar, la Miloșești

Administrația locală din Miloșești investește în protecția mediului înconjurător. Astfel, Primăria Miloșești implementează un proiect cu finanțare europeană ce are ca scop conștientizarea populației în ceea ce privește gestionarea responsabilă a deșeurilor. Proiectul presupune înființarea unui centru de colectare cu aport voluntar a deșeurilor produse pe raza localității.

Investiție pentru un mediu mai curat Proiectul administrației locale din Miloșești este realizat cu operatorul de salubrizare ADI ECOO 2009 și Ministerul Mediului. Astfel, în baza acestui... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2024, 13:40 (12205 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pistă pentru biciclete de 2 km lungime în municipiul Fetești

Pistă pentru biciclete de 2 km lungime în municipiul Fetești

După Slobozia, Feteștiul devine a doua localitate urbană a județului Ialomița în care se amenajează piste de biciclete. Cea de la Fetești are o lungime de 2 kilometri și înconjoară orașul prin zona de Sud-Est. «Este o bucurie pentru cetățenii noștri să poată să facă mișcare, mai ales că în Fetești există mulți pasionați de ciclism...» susține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

La plimbare, cu bicicleta Amenajarea pistei de biciclete face parte din cel mai mare proiect cu finanțare europeană al Primăriei Fetești. Denumit «Sistem integrat... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2024, 08:55 (10654 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru modernizarea drumurilor agricole din comuna Gheorghe Doja

Bani europeni pentru modernizarea drumurilor agricole din comuna Gheorghe Doja

Cunoscută la nivel local și național pentru legumele și pepenii care se produc în zonă, administrația locală din comuna Gheorghe Doja face acum demersuri pentru modernizarea drumurilor agricole. Proiectul este finanțat prin Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale și are o valoare de aproximativ 4 milioane de lei.

O inițiativă în derulare La momentul de față, Consiliul Local al comunei Gheorghe Doja a votat indicatorii tehnico-economici ai acestui proiect și realizarea studiilor de fezabilitate și DALI care vor sta la baza implementării acestui proiect. În total... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2024, 14:05 (12278 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pentru iluminat public inteligent, la Țăndărei

3 milioane de lei pentru iluminat public inteligent, la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei este beneficiara unui proiect finanțat de Administrația Fondului pentru Mediu ce vizează modernizarea sistemului de iluminat public. Astfel, întreg orașul va beneficia de lămpi inte­ligente. Valoarea totală a acestui proiect este de 3 milioane de lei.

Consum redus de energie Actualul sistem de iluminat pu­blic al orașului Țăndărei funcționează neîntrerupt de mai bine de 15 ani. Din punct de vedere al eficienței energetice, lămpile nu mai corespundeau cu normele în vigoare impuse de Uniunea Europeană, fiind consi­derate... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2024, 09:20 (3564 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, finanțat de Banca Europeană de Investiții

Proiect al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, finanțat de Banca Europeană de Investiții

bonus: Sediu nou pentru Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a reușit contractarea finanțării pentru construcția în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobo­zia a unui Centru Multifuncțional, necesar «îmbună­tățirii serviciilor medicale». Proiectul este finanțat de Banca Europeană de Investiții și are o valoare de 148,2 milioane de lei. De asemenea, admi­nistrația județeană a finalizat alte două studii de fezabilitate prin care se dorește sistematizarea curții interioare a celei mai importante unități medicale din județ. «Pentru aceste proiecte facem demersuri astfel încât să identificăm cele mai oportune surse de finanțare!» a precizat Alexandru Potor, administratorul... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2024, 08:05 (16249 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR-urile ialomițene funcționează la limita legii

CAR-urile ialomițene funcționează la limita legii

Conform Registrului Național de evidență al IFN-urilor gestionat de Banca Națională a României, la nivelul județului Ialomița există aproximativ 100 de Case de Ajutor Reciproc. Obligativitatea celor care le administrează este de a le afilia la Uniunea Județeană a Caselor de Ajutor Reciproc. Această afiliere presupune o monitorizare atentă a acti­vității financiare, pentru a evita eventuale suspiciuni de fraudare. În Ialomița fac parte din această Uniune doar 11 entități. Restul funcționează fără afiliere și nu pot răspunde în fața nimănui pentru eventualele abateri. Inspecția Fiscală a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița susține că are competențe limitate... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2024, 10:40 (17577 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-au încheiat lucrările de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

S-au încheiat lucrările de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 14 februarie 2024, o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat încheierea lucrărilor de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Evenimentul s-a desfășurat în prezența oficialităților județene și a ministrului Sănătății, Alexandru Rafila. UPU Slobozia va deveni însă funcțional abia peste 30 de zile, întrucât mai este nevoie de obținerea unor avize pentru aparatura medicală pe care medicii o vor utiliza. Obiectivul ar fi trebuit deschis în urmă cu două săptămâni, însă din cauza unor probleme referitoare la autorizarea ISU împotriva incendiilor... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 15:40 (15793 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul activității Inspectoratului de Poliție: În 2023, a scăzut infracționalitatea înregistrată la nivelul județului Ialomița!

Bilanțul activității Inspectoratului de Poliție: În 2023, a scăzut infracționalitatea înregistrată la nivelul județului Ialomița!

Miercuri, 14 februarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat bilanțul activității pe care au desfășurat-o pe parcursul anului 2023. Din datele prezentate, reiese faptul că infracționalitatea înregistrată la nivelul județului nostru a înregistrat o scădere.

 

Peste 7000 de infracțiuni sesizate Potrivit informațiilor prezentate, în 2023, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost sesizate 7106 infracțiuni. Cu toate acestea, faptele penale sesizate au fost... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 13:45 (15397 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control «politic» la Școala Gimnazială din Andrășești

Control «politic» la Școala Gimnazială din Andrășești

La sfârșitul anului trecut, Emil Olaru, învățător în cadrul Școlii Gimnaziale Andră­șești, a renunțat la postul de director al instituției pe care l-a ocupat prin concurs, cu 2 ani în urmă. La o lună distanță de la semnarea demisiei, acesta susține că a luat această decizie din cauza presiunii pe care a exercitat-o asupra sa primarul localității, Adrian Vasile. La scurt timp, la conducerea școlii a fost numită Elena Badea, un alt cadru didactic al aceleiași unități de învățământ. Întâmplător sau nu, aceasta este soția consilierului personal al primarului din Andrășești. Consilierul, pe numele său Cristian Badea, a fost multă vreme unul dintre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 12:05 (10231 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

219 milioane de lei pentru anul 2024

Slobozia, estimare de buget

219 milioane de lei pentru anul 2024

bonus: Încă 400 de locuri de parcare

Bugetul Sloboziei în anul 2024 va fi mai mic decât în anul precedent. Adminis­trația Soare promite, în schimb, o dinamizare a investițiilor edilitare. «Dacă dăm la o parte fondurile europene pe care le-am avut la dispoziție în 2023, bugetul e doar cu câteva procente mai mic decât anul trecut... Dar acest aspect nu ne îngrijorează. Dinamica investițiilor edi­litare nu va fi blocată... Vom face toate investițiile pe care le-am anunțat, iar ritmul acestora va fi accelerat!» promite primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Buget întârziat la Slobozia... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 07:55 (18682 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Stațiunea Amara, mediatizată în Toscana/Italia

Stațiunea Amara, mediatizată în Toscana/Italia

Administrația locală din Amara continuă campania de mediatizare a ora­șului-stațiune. În luna ianuarie 2024, primarul Alin Sorin Sandu a fost invitat să participe la un târg agroturistic în regiunea Toscana/Italia. În cadrul întâlnirii, primarul orașului Amara a susținut un discurs de pre­zentare a oportunităților investiționale pe care le poate oferi stațiunea.

De la Amara la Lucca Primarul orașului Amara, Alin Sorin Sandu, a fost invitat să participe la o conferință desfășurată în orașul Lucca, regiunea Toscana/Italia. Conferința a avut ca temă promovarea agroturismului și susținerea... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 16:55 (8038 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractele pentru îmbunătățirea infrastructurii didactice a școlilor

Investiții în învățământul ialomițean

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractele pentru îmbunătățirea infrastructurii didactice a școlilor

bonus: Bani europeni pentru microbuze școlare electrice

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat semnarea contractelor cu firmele care vor livra piesele de mo­bilier, dispozitivele digitale și materialele didactice pentru școlile din județ, partenere ale institu­ției în programul de dotări destinate unităților de învățământ și finanțat de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Rezi­liență. În total, este vorba despre 65 de școli ialomițene care au devenit partenere ale Consi­liului Județean Ialomița. Potrivit listei publicată de Ministerul Educației, unele unități de învăță­mânt au... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 09:10 (5296 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fiscul ialomițean a încasat aproximativ 80 mii de lei din meditațiile profesorilor

În 2023

Fiscul ialomițean a încasat aproximativ 80 mii de lei din meditațiile profesorilor

La nivelul județului Ialomița sunt peste 2400 de profesori, suplinitori sau calificați, care își desfășoară activitatea în școlile din județ. 106 dintre aceștia au declarat oficial la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița faptul că încasează venituri și din meditații. În realitate, numărul profesorilor-meditatori, dar care nu se regăsesc în evidențele Fiscului, este aproape dublu. Instituția nu are însă pârghiile legale pentru a-i identifica și obliga să-și plătească taxele către Stat.

Veniturile din meditații, declarate la Fisc Ministerul Educației îi obligă pe profesori... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2024, 14:10 (14671 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9742 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10346 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11076 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8861 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10072 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9882 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12149 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14750 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14018 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9047 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10266 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15280 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6740 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13180 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10142 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...