Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița a făcut o scurtă prezentare a proiectelor de investiții privind îmbunătățirea infrastructurii de irigații din județul Ialomița. În ultimii ani, structura centrală a instituției a făcut demersuri semnificative în îmbunătățirea sistemelor de irigații din Ialomița, implementând 7 proiecte de modernizare.

 

Situația la zi a proiectelor Din cele 7 proiecte inițiate de ANIF-Structura Centrală ce vizează modernizarea și reabilitarea infrastructurii de irigații din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2025, 12:25 (2559 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Pentru anul în curs, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare are pe agenda de lucru investiții în infrastructura de irigații a județului Ialomița. Este vorba despre 5 proiecte de anvergură care vor ajuta filiala teritorială a instituției să crească semnificativ capacitatea de irigare a terenurilor agricole din Ialomița. Toate aceste inițiative se află în acest moment în faza de proiectare, urmând să fie scoase la licitație pentru execuție.

 

Mai multe investiții în sistemul județean de irigații Cu o suprafață de peste 400 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 08:05 (9502 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Seceta pedologică extremă care a afectat culturile agricole din județul Ialomița a determinat o creștere a cantității de apă folosită pentru irigarea suprafețelor. Potrivit estimă­rilor făcute de Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, peste 142 milioane metri cubi de apă au fost folosiți în această campanie. Mai mult, instituția face permanent demersuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații a județului nostru.

 

Culturi agricole afectate de seceta pedologică Suprafețe întregi de culturi agricole au fost afectate... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 12:10 (4733 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

În ultimii 5 ani, Ialomița a primit sistematic fonduri din partea Minis­terului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, cele mai importante amenajări de irigații din județ se află în stadii avansate în ceea ce privește reabili­tarea. Alte amenajări au fost incluse de Ministerul Agriculturii în studii de fezabilitate și «DALI» în vederea unei viitoare reabilitări.

 

Lucrări în curs... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 08:05 (6088 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

În urmă cu 3 ani, prin 2020, l-am lăsat pe Ionuț Popescu, ex-directorul de la ANIF Ialomița, plângându-și soarta de pesedist insignifiant, obligat să dea un pas în spate pentru a lăsa altuia locul călduț pe care-l ocupa fără să facă nimic. Dar uite că l-am subestimat, iar acum Ionuț, supranumit în instituție «Poștașul» pentru că asta e principala sa ocupație, să distribuie corespondența, se răzbună îmbogățindu-se în trei ani cât alți pesediști în trei mandate. Bravo, Ionuț!

Istorie la timpul prezent Ionuț Popescu ocupă de 3 ani poziția de șef serviciu TIAC (Tehnic Investiții... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 18:20 (32598 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5484 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizii eronate la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița

După Fuerea, potopul!

Decizii eronate la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița

Sorin Fuerea, directorul Filialei Teritoriale de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița, a aprobat umplerea canalelor de irigații din zona Gheorghe Doja cu câteva zile înainte de declanșarea Co­dului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița. Decizia a avut ca efect inundarea culturilor agricole din imediata vecinătate a canalelor pline de apă. Solicitat să explice decizia, Sorin Fuerea a acuzat reporterii redacției de «șantaj». «Ceea ce faceți e șantaj... E o mizerie!» a susținut acesta telefonic. Conform unor surse interne, pierde­rile financiare înregistrate de Filiala Terito­rială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița depășesc 100 mii de lei. La aceste pierderi se adaugă și pagubele produse culturilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2021, 13:20 (6326 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prostata domnului Fuerea vrea săptămânal

Prostata domnului Fuerea vrea săptămânal

De la o vârstă, singura bucurie care îi mai rămâne prostatei unui oficial local e să se facă de râs. Așa și cu prostata domnului Fuerea. Ne­băgată în seamă de aproape o lună, l-a rugat deunăzi pe proprietar să ne tragă de mânecă și să ne bată obrazul că nu o băgăm de seamă. Și-atunci ne-am întrebat: dar cine suntem noi să ne punem în calea fericirii prostatei domnului Fuerea? Prin urmare ne dăm la o parte și vă lăsăm să admirați în toată splendoarea ei această fotografie care ne-a parvenit la redacție prin bunăvoința unui coleg de breaslă. Închipuiți-vă numai dialogul:
«-Fuerea, a ce-ți miroase?»
«-Nu știu, șefu’, a ce vreți dumneavoastră, că dumneavoastră m-ați pus în funcție, pupa-v-aș tălpile, că numai dumneavoastră înțelegeți ce înseamnă să te angajeze un prieten la firma lui de formă până ajungi prim-ministru... Dar dacă tot m-ați întrebat, eu zic că seamănă cu prostata mea când nu mă lăsa domnul președinte Moraru să mă duc la baie în timpul ședințelor de Consiliu Județean...»
... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 14:50 (5935 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Din ciclul «se întorc valorile acasă»

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Sfârșitul de an 2020 l-a găsit pe consilierul județean PNL Sorin Fuerea puțin cam agitat, dat fiind faptul că, încă de la începutul lunii decembrie, ex-premierul Ludovic și-a înaintat demisia. Implicit, la rândul ei, prostata dlui Fuerea urma să elibereze tronul de adjunct la ANIF București. Bine, câtă legătură să existe între prostata liberalului Fuerea și adenomul fostului prim-ministru Orban? O întrebare bună la care doar fostul președinte PNL Ialomița și deputat fără mandat redistribuit Gheorghe Tinel ar putea să răspundă... Revenind la țevile de irigat din bătătura noastră, agitația Sorinului s-a manifestat din plin când, pe final de decembrie 2020, Fuerea al nostru (cu tot cu prostată!)... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2021, 13:10 (13527 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10699 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9972 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Descărcare frauduloasă de gestiune la OUAI Sudiți

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Agenția de Îmbunătățiri Funciare Ialomița e acuzată că a încercat să transfere mijloace fixe inexistente în valoare de 676 mii de lei către Organizația Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți. Potrivit președintelui OUAI Sudiți, mijloacele fixe transferate sunt niște ruine vandalizate, aflate într-o stare avansată de degradare. În replică, președintele ANIF Ialomița, Ionuț Popescu declară că «a fost o eroare care s-a rezolvat...». Incidentul reflectă situația dezastruoasă a sistemelor de irigații din Ialomița și încercarea ANIF de a masca pagubele înregistrate de-a lungul ultimului deceniu.

Mortul viu de la Sudiți... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 10:10 (6702 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5725 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12044 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, în colaborare cu Poliția efectuează cercetări într-un dosar privind presupuse fapte de furt din patrimoniul statului. Concret, organele judiciare au fost sesizate de reprezentanții Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița cu privire la faptul că mai multe tuburi de beton ce aparțin instituției au fost furate. Respectivele tuburi se aflau la o stație de irigații, amplasată pe un teren din zona localității Stelnica. Potrivit surselor judiciare și autorităților locale, principalii suspecți invocă faptul că acțiunea nu a fost săvîrșită cu intenție, totul o fiind o eroare. În tot acest scandal este implicată și una dintre firmele care... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 21:30 (10905 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va iriga 15 mii de hectare de teren agricol cu bani europeni

În anul 2015

Ialomița va iriga 15 mii de hectare de teren agricol cu bani europeni

În urmă cu 2 ani, 7 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații au beneficiat de investiții de pînă la 1 milion de euro fiecare pentru modernizarea stațiilor de apă. Dintre cele 7 organizații, două se află la acest moment în pragul finalizării acestor investiții, respectiv retehnologizarea și modernizarea stațiilor existente. Este vorba despre OUAI Ograda și OUAI Murgeanca, unde la acest moment lucrările sînt în prag de finalizare. În ciuda investițiilor însă, prețul apei rămîne unul ridicat. Pentru a furniza apă cultivatorilor de cereale din zonă, ANIF Ialomița percepe tarife de pînă la 500 de lei pentru 1000 mc de apă. Prețul, explică Victor Zichil, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2015, 16:10 (7589 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14880 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sistemele de irigații din Ialomița se modernizează

Milioane de euro pe Măsura 125

Sistemele de irigații din Ialomița se modernizează

După 23 de ani în care au fost exploatate abuziv, distruse pentru cuprul motoarelor sau uleiul din transformatoare, vîndute la fier vechi sau abandonate, sistemele de irigații din Ialomița reanasc. Începînd cu anul 2014, 7 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații vor beneficia de investiții de pînă la un milion de euro fiecare pentru modernizarea stațiilor de apă existente. Sumele reprezintă extrem de puțin, comparativ cu nevoile sistemelor de irigații din Ialomița, dar beneficiarii apreciază că va fi «un mare pas înainte». Banii sînt alocați de către Uniunea Europeană, în cadrul Programului Național pentru Dezvoltare Rurală, Axa Prioritară 1, Măsura 125 «Îmbunătățirea... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2013, 07:13 (9001 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Restanțe de 4,1 milioane de lei la ANIF pentru irigații

Agenția Națională pentru Îmbunătățiri Funciare Ialomița începe executarea în instanță a agricultorilor datornici. Vizate sînt 28 de exploatații agricole de pe raza județului, care trebuie să plătească instituției o factură a cărei valoare se ridică la suma de 4,1 milioane de lei...

Irigații pe datorie
În luna iunie a acestui an, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare Ialomița preciza faptul că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații.  Reprezentanții instituției prognozau că suprafețele irigate vor fi cu 30% mai mari decît... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2013, 08:52 (6327 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru irigații

În viziunea ANIF

Ialomița este pregătită pentru irigații

Deși se anunță un an secetos, Ialomița nu duce lipsă de apă... Oficialii din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița anunță că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații. Față de anul trecut, anul acesta se vor iriga cu 30% mai mult teren agricol...

Apă pentru culturile agricole
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă prin care anunțau că au intrat în linie dreaptă cu pregătirile în ceea ce privește lucrările de irigații. «Agenția... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 08:22 (8750 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3211 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4171 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5114 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența alcoolului

În urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au identificat , pe raza localităților Rădulești, Slobozia și Țăndărei, 4 conducători auto care circulau pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:50
(2810 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3488 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2688 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12136 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3666 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3031 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3226 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4146 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2897 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2629 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2941 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3103 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3316 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3185 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3405 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3198 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3395 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3960 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...