Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița a făcut o scurtă prezentare a proiectelor de investiții privind îmbunătățirea infrastructurii de irigații din județul Ialomița. În ultimii ani, structura centrală a instituției a făcut demersuri semnificative în îmbunătățirea sistemelor de irigații din Ialomița, implementând 7 proiecte de modernizare.

 

Situația la zi a proiectelor Din cele 7 proiecte inițiate de ANIF-Structura Centrală ce vizează modernizarea și reabilitarea infrastructurii de irigații din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2025, 12:25 (2559 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Pentru anul în curs, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare are pe agenda de lucru investiții în infrastructura de irigații a județului Ialomița. Este vorba despre 5 proiecte de anvergură care vor ajuta filiala teritorială a instituției să crească semnificativ capacitatea de irigare a terenurilor agricole din Ialomița. Toate aceste inițiative se află în acest moment în faza de proiectare, urmând să fie scoase la licitație pentru execuție.

 

Mai multe investiții în sistemul județean de irigații Cu o suprafață de peste 400 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 08:05 (9498 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Seceta pedologică extremă care a afectat culturile agricole din județul Ialomița a determinat o creștere a cantității de apă folosită pentru irigarea suprafețelor. Potrivit estimă­rilor făcute de Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, peste 142 milioane metri cubi de apă au fost folosiți în această campanie. Mai mult, instituția face permanent demersuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații a județului nostru.

 

Culturi agricole afectate de seceta pedologică Suprafețe întregi de culturi agricole au fost afectate... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 12:10 (4732 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

În ultimii 5 ani, Ialomița a primit sistematic fonduri din partea Minis­terului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, cele mai importante amenajări de irigații din județ se află în stadii avansate în ceea ce privește reabili­tarea. Alte amenajări au fost incluse de Ministerul Agriculturii în studii de fezabilitate și «DALI» în vederea unei viitoare reabilitări.

 

Lucrări în curs... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 08:05 (6086 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

În urmă cu 3 ani, prin 2020, l-am lăsat pe Ionuț Popescu, ex-directorul de la ANIF Ialomița, plângându-și soarta de pesedist insignifiant, obligat să dea un pas în spate pentru a lăsa altuia locul călduț pe care-l ocupa fără să facă nimic. Dar uite că l-am subestimat, iar acum Ionuț, supranumit în instituție «Poștașul» pentru că asta e principala sa ocupație, să distribuie corespondența, se răzbună îmbogățindu-se în trei ani cât alți pesediști în trei mandate. Bravo, Ionuț!

Istorie la timpul prezent Ionuț Popescu ocupă de 3 ani poziția de șef serviciu TIAC (Tehnic Investiții... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 18:20 (32589 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizii eronate la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița

După Fuerea, potopul!

Decizii eronate la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița

Sorin Fuerea, directorul Filialei Teritoriale de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița, a aprobat umplerea canalelor de irigații din zona Gheorghe Doja cu câteva zile înainte de declanșarea Co­dului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița. Decizia a avut ca efect inundarea culturilor agricole din imediata vecinătate a canalelor pline de apă. Solicitat să explice decizia, Sorin Fuerea a acuzat reporterii redacției de «șantaj». «Ceea ce faceți e șantaj... E o mizerie!» a susținut acesta telefonic. Conform unor surse interne, pierde­rile financiare înregistrate de Filiala Terito­rială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița depășesc 100 mii de lei. La aceste pierderi se adaugă și pagubele produse culturilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2021, 13:20 (6325 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prostata domnului Fuerea vrea săptămânal

Prostata domnului Fuerea vrea săptămânal

De la o vârstă, singura bucurie care îi mai rămâne prostatei unui oficial local e să se facă de râs. Așa și cu prostata domnului Fuerea. Ne­băgată în seamă de aproape o lună, l-a rugat deunăzi pe proprietar să ne tragă de mânecă și să ne bată obrazul că nu o băgăm de seamă. Și-atunci ne-am întrebat: dar cine suntem noi să ne punem în calea fericirii prostatei domnului Fuerea? Prin urmare ne dăm la o parte și vă lăsăm să admirați în toată splendoarea ei această fotografie care ne-a parvenit la redacție prin bunăvoința unui coleg de breaslă. Închipuiți-vă numai dialogul:
«-Fuerea, a ce-ți miroase?»
«-Nu știu, șefu’, a ce vreți dumneavoastră, că dumneavoastră m-ați pus în funcție, pupa-v-aș tălpile, că numai dumneavoastră înțelegeți ce înseamnă să te angajeze un prieten la firma lui de formă până ajungi prim-ministru... Dar dacă tot m-ați întrebat, eu zic că seamănă cu prostata mea când nu mă lăsa domnul președinte Moraru să mă duc la baie în timpul ședințelor de Consiliu Județean...»
... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 14:50 (5932 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Din ciclul «se întorc valorile acasă»

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Sfârșitul de an 2020 l-a găsit pe consilierul județean PNL Sorin Fuerea puțin cam agitat, dat fiind faptul că, încă de la începutul lunii decembrie, ex-premierul Ludovic și-a înaintat demisia. Implicit, la rândul ei, prostata dlui Fuerea urma să elibereze tronul de adjunct la ANIF București. Bine, câtă legătură să existe între prostata liberalului Fuerea și adenomul fostului prim-ministru Orban? O întrebare bună la care doar fostul președinte PNL Ialomița și deputat fără mandat redistribuit Gheorghe Tinel ar putea să răspundă... Revenind la țevile de irigat din bătătura noastră, agitația Sorinului s-a manifestat din plin când, pe final de decembrie 2020, Fuerea al nostru (cu tot cu prostată!)... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2021, 13:10 (13521 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10699 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9971 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Descărcare frauduloasă de gestiune la OUAI Sudiți

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Agenția de Îmbunătățiri Funciare Ialomița e acuzată că a încercat să transfere mijloace fixe inexistente în valoare de 676 mii de lei către Organizația Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți. Potrivit președintelui OUAI Sudiți, mijloacele fixe transferate sunt niște ruine vandalizate, aflate într-o stare avansată de degradare. În replică, președintele ANIF Ialomița, Ionuț Popescu declară că «a fost o eroare care s-a rezolvat...». Incidentul reflectă situația dezastruoasă a sistemelor de irigații din Ialomița și încercarea ANIF de a masca pagubele înregistrate de-a lungul ultimului deceniu.

Mortul viu de la Sudiți... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 10:10 (6702 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5723 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12044 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, în colaborare cu Poliția efectuează cercetări într-un dosar privind presupuse fapte de furt din patrimoniul statului. Concret, organele judiciare au fost sesizate de reprezentanții Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița cu privire la faptul că mai multe tuburi de beton ce aparțin instituției au fost furate. Respectivele tuburi se aflau la o stație de irigații, amplasată pe un teren din zona localității Stelnica. Potrivit surselor judiciare și autorităților locale, principalii suspecți invocă faptul că acțiunea nu a fost săvîrșită cu intenție, totul o fiind o eroare. În tot acest scandal este implicată și una dintre firmele care... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 21:30 (10905 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va iriga 15 mii de hectare de teren agricol cu bani europeni

În anul 2015

Ialomița va iriga 15 mii de hectare de teren agricol cu bani europeni

În urmă cu 2 ani, 7 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații au beneficiat de investiții de pînă la 1 milion de euro fiecare pentru modernizarea stațiilor de apă. Dintre cele 7 organizații, două se află la acest moment în pragul finalizării acestor investiții, respectiv retehnologizarea și modernizarea stațiilor existente. Este vorba despre OUAI Ograda și OUAI Murgeanca, unde la acest moment lucrările sînt în prag de finalizare. În ciuda investițiilor însă, prețul apei rămîne unul ridicat. Pentru a furniza apă cultivatorilor de cereale din zonă, ANIF Ialomița percepe tarife de pînă la 500 de lei pentru 1000 mc de apă. Prețul, explică Victor Zichil, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2015, 16:10 (7589 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14880 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sistemele de irigații din Ialomița se modernizează

Milioane de euro pe Măsura 125

Sistemele de irigații din Ialomița se modernizează

După 23 de ani în care au fost exploatate abuziv, distruse pentru cuprul motoarelor sau uleiul din transformatoare, vîndute la fier vechi sau abandonate, sistemele de irigații din Ialomița reanasc. Începînd cu anul 2014, 7 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații vor beneficia de investiții de pînă la un milion de euro fiecare pentru modernizarea stațiilor de apă existente. Sumele reprezintă extrem de puțin, comparativ cu nevoile sistemelor de irigații din Ialomița, dar beneficiarii apreciază că va fi «un mare pas înainte». Banii sînt alocați de către Uniunea Europeană, în cadrul Programului Național pentru Dezvoltare Rurală, Axa Prioritară 1, Măsura 125 «Îmbunătățirea... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2013, 07:13 (9000 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Restanțe de 4,1 milioane de lei la ANIF pentru irigații

Agenția Națională pentru Îmbunătățiri Funciare Ialomița începe executarea în instanță a agricultorilor datornici. Vizate sînt 28 de exploatații agricole de pe raza județului, care trebuie să plătească instituției o factură a cărei valoare se ridică la suma de 4,1 milioane de lei...

Irigații pe datorie
În luna iunie a acestui an, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare Ialomița preciza faptul că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații.  Reprezentanții instituției prognozau că suprafețele irigate vor fi cu 30% mai mari decît... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2013, 08:52 (6327 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru irigații

În viziunea ANIF

Ialomița este pregătită pentru irigații

Deși se anunță un an secetos, Ialomița nu duce lipsă de apă... Oficialii din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița anunță că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații. Față de anul trecut, anul acesta se vor iriga cu 30% mai mult teren agricol...

Apă pentru culturile agricole
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă prin care anunțau că au intrat în linie dreaptă cu pregătirile în ceea ce privește lucrările de irigații. «Agenția... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 08:22 (8750 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6382 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1880 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1965 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3740 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2252 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2479 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2028 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2292 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6070 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1645 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5119 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2541 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5534 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1687 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1967 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...