Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița a făcut o scurtă prezentare a proiectelor de investiții privind îmbunătățirea infrastructurii de irigații din județul Ialomița. În ultimii ani, structura centrală a instituției a făcut demersuri semnificative în îmbunătățirea sistemelor de irigații din Ialomița, implementând 7 proiecte de modernizare.

 

Situația la zi a proiectelor Din cele 7 proiecte inițiate de ANIF-Structura Centrală ce vizează modernizarea și reabilitarea infrastructurii de irigații din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2025, 12:25 (2557 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Pentru anul în curs, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare are pe agenda de lucru investiții în infrastructura de irigații a județului Ialomița. Este vorba despre 5 proiecte de anvergură care vor ajuta filiala teritorială a instituției să crească semnificativ capacitatea de irigare a terenurilor agricole din Ialomița. Toate aceste inițiative se află în acest moment în faza de proiectare, urmând să fie scoase la licitație pentru execuție.

 

Mai multe investiții în sistemul județean de irigații Cu o suprafață de peste 400 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 08:05 (9468 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Seceta pedologică extremă care a afectat culturile agricole din județul Ialomița a determinat o creștere a cantității de apă folosită pentru irigarea suprafețelor. Potrivit estimă­rilor făcute de Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, peste 142 milioane metri cubi de apă au fost folosiți în această campanie. Mai mult, instituția face permanent demersuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații a județului nostru.

 

Culturi agricole afectate de seceta pedologică Suprafețe întregi de culturi agricole au fost afectate... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 12:10 (4727 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

În ultimii 5 ani, Ialomița a primit sistematic fonduri din partea Minis­terului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, cele mai importante amenajări de irigații din județ se află în stadii avansate în ceea ce privește reabili­tarea. Alte amenajări au fost incluse de Ministerul Agriculturii în studii de fezabilitate și «DALI» în vederea unei viitoare reabilitări.

 

Lucrări în curs... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 08:05 (6078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

În urmă cu 3 ani, prin 2020, l-am lăsat pe Ionuț Popescu, ex-directorul de la ANIF Ialomița, plângându-și soarta de pesedist insignifiant, obligat să dea un pas în spate pentru a lăsa altuia locul călduț pe care-l ocupa fără să facă nimic. Dar uite că l-am subestimat, iar acum Ionuț, supranumit în instituție «Poștașul» pentru că asta e principala sa ocupație, să distribuie corespondența, se răzbună îmbogățindu-se în trei ani cât alți pesediști în trei mandate. Bravo, Ionuț!

Istorie la timpul prezent Ionuț Popescu ocupă de 3 ani poziția de șef serviciu TIAC (Tehnic Investiții... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 18:20 (32572 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5480 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizii eronate la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița

După Fuerea, potopul!

Decizii eronate la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița

Sorin Fuerea, directorul Filialei Teritoriale de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița, a aprobat umplerea canalelor de irigații din zona Gheorghe Doja cu câteva zile înainte de declanșarea Co­dului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița. Decizia a avut ca efect inundarea culturilor agricole din imediata vecinătate a canalelor pline de apă. Solicitat să explice decizia, Sorin Fuerea a acuzat reporterii redacției de «șantaj». «Ceea ce faceți e șantaj... E o mizerie!» a susținut acesta telefonic. Conform unor surse interne, pierde­rile financiare înregistrate de Filiala Terito­rială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița depășesc 100 mii de lei. La aceste pierderi se adaugă și pagubele produse culturilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2021, 13:20 (6320 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prostata domnului Fuerea vrea săptămânal

Prostata domnului Fuerea vrea săptămânal

De la o vârstă, singura bucurie care îi mai rămâne prostatei unui oficial local e să se facă de râs. Așa și cu prostata domnului Fuerea. Ne­băgată în seamă de aproape o lună, l-a rugat deunăzi pe proprietar să ne tragă de mânecă și să ne bată obrazul că nu o băgăm de seamă. Și-atunci ne-am întrebat: dar cine suntem noi să ne punem în calea fericirii prostatei domnului Fuerea? Prin urmare ne dăm la o parte și vă lăsăm să admirați în toată splendoarea ei această fotografie care ne-a parvenit la redacție prin bunăvoința unui coleg de breaslă. Închipuiți-vă numai dialogul:
«-Fuerea, a ce-ți miroase?»
«-Nu știu, șefu’, a ce vreți dumneavoastră, că dumneavoastră m-ați pus în funcție, pupa-v-aș tălpile, că numai dumneavoastră înțelegeți ce înseamnă să te angajeze un prieten la firma lui de formă până ajungi prim-ministru... Dar dacă tot m-ați întrebat, eu zic că seamănă cu prostata mea când nu mă lăsa domnul președinte Moraru să mă duc la baie în timpul ședințelor de Consiliu Județean...»
... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 14:50 (5915 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Din ciclul «se întorc valorile acasă»

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Sfârșitul de an 2020 l-a găsit pe consilierul județean PNL Sorin Fuerea puțin cam agitat, dat fiind faptul că, încă de la începutul lunii decembrie, ex-premierul Ludovic și-a înaintat demisia. Implicit, la rândul ei, prostata dlui Fuerea urma să elibereze tronul de adjunct la ANIF București. Bine, câtă legătură să existe între prostata liberalului Fuerea și adenomul fostului prim-ministru Orban? O întrebare bună la care doar fostul președinte PNL Ialomița și deputat fără mandat redistribuit Gheorghe Tinel ar putea să răspundă... Revenind la țevile de irigat din bătătura noastră, agitația Sorinului s-a manifestat din plin când, pe final de decembrie 2020, Fuerea al nostru (cu tot cu prostată!)... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2021, 13:10 (13514 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10695 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9964 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Descărcare frauduloasă de gestiune la OUAI Sudiți

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Agenția de Îmbunătățiri Funciare Ialomița e acuzată că a încercat să transfere mijloace fixe inexistente în valoare de 676 mii de lei către Organizația Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți. Potrivit președintelui OUAI Sudiți, mijloacele fixe transferate sunt niște ruine vandalizate, aflate într-o stare avansată de degradare. În replică, președintele ANIF Ialomița, Ionuț Popescu declară că «a fost o eroare care s-a rezolvat...». Incidentul reflectă situația dezastruoasă a sistemelor de irigații din Ialomița și încercarea ANIF de a masca pagubele înregistrate de-a lungul ultimului deceniu.

Mortul viu de la Sudiți... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 10:10 (6700 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5719 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12041 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, în colaborare cu Poliția efectuează cercetări într-un dosar privind presupuse fapte de furt din patrimoniul statului. Concret, organele judiciare au fost sesizate de reprezentanții Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița cu privire la faptul că mai multe tuburi de beton ce aparțin instituției au fost furate. Respectivele tuburi se aflau la o stație de irigații, amplasată pe un teren din zona localității Stelnica. Potrivit surselor judiciare și autorităților locale, principalii suspecți invocă faptul că acțiunea nu a fost săvîrșită cu intenție, totul o fiind o eroare. În tot acest scandal este implicată și una dintre firmele care... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 21:30 (10904 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va iriga 15 mii de hectare de teren agricol cu bani europeni

În anul 2015

Ialomița va iriga 15 mii de hectare de teren agricol cu bani europeni

În urmă cu 2 ani, 7 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații au beneficiat de investiții de pînă la 1 milion de euro fiecare pentru modernizarea stațiilor de apă. Dintre cele 7 organizații, două se află la acest moment în pragul finalizării acestor investiții, respectiv retehnologizarea și modernizarea stațiilor existente. Este vorba despre OUAI Ograda și OUAI Murgeanca, unde la acest moment lucrările sînt în prag de finalizare. În ciuda investițiilor însă, prețul apei rămîne unul ridicat. Pentru a furniza apă cultivatorilor de cereale din zonă, ANIF Ialomița percepe tarife de pînă la 500 de lei pentru 1000 mc de apă. Prețul, explică Victor Zichil, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2015, 16:10 (7585 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14879 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sistemele de irigații din Ialomița se modernizează

Milioane de euro pe Măsura 125

Sistemele de irigații din Ialomița se modernizează

După 23 de ani în care au fost exploatate abuziv, distruse pentru cuprul motoarelor sau uleiul din transformatoare, vîndute la fier vechi sau abandonate, sistemele de irigații din Ialomița reanasc. Începînd cu anul 2014, 7 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații vor beneficia de investiții de pînă la un milion de euro fiecare pentru modernizarea stațiilor de apă existente. Sumele reprezintă extrem de puțin, comparativ cu nevoile sistemelor de irigații din Ialomița, dar beneficiarii apreciază că va fi «un mare pas înainte». Banii sînt alocați de către Uniunea Europeană, în cadrul Programului Național pentru Dezvoltare Rurală, Axa Prioritară 1, Măsura 125 «Îmbunătățirea... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2013, 07:13 (8998 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Restanțe de 4,1 milioane de lei la ANIF pentru irigații

Agenția Națională pentru Îmbunătățiri Funciare Ialomița începe executarea în instanță a agricultorilor datornici. Vizate sînt 28 de exploatații agricole de pe raza județului, care trebuie să plătească instituției o factură a cărei valoare se ridică la suma de 4,1 milioane de lei...

Irigații pe datorie
În luna iunie a acestui an, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare Ialomița preciza faptul că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații.  Reprezentanții instituției prognozau că suprafețele irigate vor fi cu 30% mai mari decît... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2013, 08:52 (6325 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru irigații

În viziunea ANIF

Ialomița este pregătită pentru irigații

Deși se anunță un an secetos, Ialomița nu duce lipsă de apă... Oficialii din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița anunță că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații. Față de anul trecut, anul acesta se vor iriga cu 30% mai mult teren agricol...

Apă pentru culturile agricole
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă prin care anunțau că au intrat în linie dreaptă cu pregătirile în ceea ce privește lucrările de irigații. «Agenția... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 08:22 (8749 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4690 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6082 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8423 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4983 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4686 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4397 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5745 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5098 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...