Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2555 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Administrația Fondului pentru Mediu a încheiat la începutul lunii octombrie 2024 etapa de depunere a dosarelor pentru înscrierea în Programul «Casa Verde Fotovoltaice» în Regiunea Sud-Muntenia, din care și județul Ialomița face parte. Potrivit estimărilor instituției, la nivelul Ialomiței au fost depuse 1033 de dosare, iar suma care va fi «virată» viitorilor beneficiari de sisteme energetice ce utilizează tehnologia panourilor fo­tovoltaice este de peste 30 mili­oane de lei. Acest program se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor, peste 4000 de persoane fizice din ju­dețul nostru devenind prosumatori... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 08:05 (4043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Administrația locală din Slobozia a accesat 30 mili­oane de lei pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare. Fondurile accesate sunt puse la dispoziție de către Administrația Fondului de Mediu în cadrul Progra­mului vizând sisteme de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. «Am reușit să depunem vineri (n.red.: 5 aprilie 2024), în primele 4 minute de la deschiderea apelului, cererea de finanțare pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în va­loare de 30 milioane de lei, aplicând în cadrul Agenției Fondului de Mediu pentru valoarea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 08:05 (16720 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va reduce cheltuielile pentru iluminat public cu 40%

Investiție de 5 milioane de lei, derulată prin AFM

Slobozia va reduce cheltuielile pentru iluminat public cu 40%

Administrația din Slobozia anunță o reducere a costu­rilor pentru iluminat public cu 40%. Economia este posibilă grație unei investiții în valoare de 5 milioane de lei. Investiția este finanțată prin intermediul Programului «Iluminat Public 2022» derulat în cadrul Adminis­trației Fondului de Mediu și a devenit deja funcțională la nivelul orașului. Primele facturi diminuate vor apărea la sfârșitul lunii ianuarie 2024.

Sistem de iluminat public «la cheie» Administrația din Slobozia beneficiază de o investiție de 5 milioane de lei pentru moder­nizarea iluminatului public. Investiția este... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2024, 10:15 (10399 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Fondului pentru Mediu finanțează reabilitarea energetică a Primăriei Țăndărei

Administrația Fondului pentru Mediu finanțează reabilitarea energetică a Primăriei Țăndărei

În cadrul ultimei ședințe a Consiliului Local Țăndărei, aleșii orașului au aprobat indicatorii tehnico-economici ai unui proiect ce vizează reabilitarea energetică a clădirii în care administrația locală își desfășoară activitatea. Lucrările sunt finanțate de Ad­mi­nistrația Fondului pentru Mediu și au o valoare totală de 6,9 mili­oane de lei. «Ne-am propus demult să modernizăm imobilul în care își desfășoară activitatea administrația locală... Cu ajuto­rul AFM am găsit sursa de fi­nanțare!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Fonduri AFM la Țăndărei Atragerea fondurilor... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2023, 13:45 (3572 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Opt primării ialomițene, înscrise în Programul «Rabla Local»

Opt primării ialomițene, înscrise în Programul «Rabla Local»

Administrația Fondului de Mediu a dat publicității informații cu privire la numărul de administrații locale și autovehicule uzate ce vor fi casate prin Programul «Rabla Local». În Ialomița, în acest program sunt încrise opt administrații locale care vor casa peste 400 de autovehicule mai vechi de 15 ani.

Buget de 864 mii de lei Programul «Rabla Local» ajută administrațiile locale să scape de mașinile vechi, abandonate pe străzi, și să creeze astfel locuri de parcare. Proprietarii acestor automobile depun o cerere către primării prin care solicită casarea mașinilor, iar în schimbul rablelor... [citește_tot_articolul]

15 August 2023, 13:20 (14324 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Patronul Romoffice SRL Slobozia, acuzat de trafic cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice

Ialomița, pe harta fraudelor cu bazele de date ale AFM

Patronul Romoffice SRL Slobozia, acuzat de trafic cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice

bonus: Fața nevăzută a scandalului/Ionuț Popescu, angajat al ANIF și «prinț» al afacerilor cu fotovoltaice

În urmă cu două săptămâni, Ministerul Mediului a confirmat «o posibilă scurgere de informații» în cazul Programului Casa Verde Fotovoltaice. Printre firmele acuzate că folosește ilegal bazele de date ale instituției se numără și o firmă din Ilfov cu adânci rădăcini ialomițene. Patronul firmei, Ștefan Bălan, nu se află la primul scandal public legat de activitatea firmelor sale. «Este o sesizare a unei firme concurente... Nu am fraudat și nu am folosit niciodată bazele de date ale Ministerului! Este o înscenare făcută de o firmă concurentă. Am dovezi în sensul ăsta!» se apără Ștefan Bălan, patronul Romoffice SRL.

Un scandal cât toată România... [citește_tot_articolul]

1 August 2023, 17:20 (47800 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Parcurile de 4,7 milioane de lei din Ialomița s-au transformat în maidane

Parcurile de 4,7 milioane de lei din Ialomița s-au transformat în maidane

În perioada 2008-2018, Administrația Fondului de Mediu a oferit fonduri de 4,7 milioane de lei locali­tăților din Ialomița pentru a înființa parcuri. La 2 ani distanță de la închiderea liniilor de finanțare, în multe dintre spațiile verzi amenajate pe bani publici domnește nepăsarea. Vandalizate de localnici și tratate cu indiferență de auto­ritățile locale, toate aceste spații verzi așteaptă acum vremuri mai bune. Edilii localităților susțin faptul că proiectele, deși oportune comunităților, au fost făcute pe genunchi.

Ialomița este verde doar pe hârtie
Pentru ca România să se... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2020, 12:10 (4968 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

În urmă cu o săptămână, Slobozia a fost învăluită de un nor de culoare portocalie, emanat de instalațiile Combinatului Chimic. Comisarii Gărzii de Mediu s-au sesizat și au amendat Chemgas Holding Corporation SRL, unitatea care admi­nistrează colosul indus­trial, cu 15 mii de lei, pentru depășiri ale nivelului de oxizi de azot. În ultimii 9 ani, societatea a fost sancționată de 20 de ori pentru situații similare, dar sancțiunile aplicate nu au avut niciun efect. Din când în când, Combinatul Chimic împrăștie în aerul pe care cetățenii din Slobozia îl respiră substanțe periculoase. Fără să mai suprindă pe nimeni, mediul înconjurător pare a fi un aspect pe care oficialii Chemgas Holding Corporation... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 10:55 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Programele «Rabla» și «Rabla Plus» nu prezintă foarte mult interes pentru ialomițeni. O statistică oficială a Administrației Fondului pentru Mediu arată că, în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ au beneficiat de vou­chere pentru a-și achiziționa o mașină nouă. În aceeași perioadă de timp, numărul mașinilor second-hand achiziționate a fost de 10 ori mai mare, spun cifrele Direcției Regim Permise și Înmatriculări Vehicule.

Ialomițenii preferă mașinile vechi
Programele «Rabla» și «Rabla Plus» au fost create cu scopul de reînnoi parcul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 11:05 (4516 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3263 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2254 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2685 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7249 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2359 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2544 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3662 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3740 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2992 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2707 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3086 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...